Rechtszaken I»E At OMTI KI li VAM EEM 1 CK li I. li KMA <i KV TA Binnenland steeds boven de 4 per 100 K G. bedongen. Tot en met Dinsdag betaalde men voor de kleine roode eerste kwaliteit tegen de 6 per 100 K G En na Woensdag boven de 6. Voor een heel mooi partijtje roode kool be taalde men op Donderdag den tot heden toe nog niet besteden prijs van 6.80 per 100 KG. Tweede kwaliteit roode kool werd genoteerd van 2.205.70; en Dinsdag verkocht men kale roode kool voor 1.902.60 per 100 K G In totaal werd in deze week aange voerd 207125 K.G. roode kool tegen 180 000 K G. in de vorige week. Gele kool. Tot en met Donderdag was de daling van de prijzen van de eerste kwaliteit kleine gele kool van hoegenaamd geen betee kenis. Daarna zijn de prijzen tengevolge van de mindere vraag ongveer een halven gulden per 100 K.G. gekelderd. Betreffende de groo te gele kool is de keldering van weinig fietee- kenis. De laagste prijs daarvoor betaald was 2 40 per 100 K.G. Eveneens was het zoo met de tweede kwaliteit gele kool. Tot en met Donderdag bedroeg de noteering van 1.S0 2.60 én daarna van 11.80 per 100 K.G. Aangevoerd werd in totaal 31025 K.G. tegen 31100 K.G. in de vorige week Deensche witte kool. Als gevolg van de vraag naar Deensche witte kool uit Ameri ka konden de prijzen van de vorige week ge handhaafd blijven. Naar men zegt, is het niet onmogelijk, dat de vraag vanuit Amerika blijft aanhouden. De grooie droogte, welke Amerika heeft geteisterd, is hiervan wellicht de oorzaak. Groote Deensche witte kool werd tot en met Vrijdag verkocht voor 3.303.70 en de kleine Deensche witte kool voor 3.60— 4.20 per 100 K.G. Zaterdag kon men een daling bespeuren van pl.m. 0.50 per 100 K.G Tweede kwaliteit Deensche witte kool ver kocht men voor 1.603.80 per 100 K G en uitschot Deensche witte kool voor 2.10— 2.40. In totaal werd aangevoerd 105625 K.G. tegen 59800 K.G. in de vorige week Gele uien. Aanvankelijk leek het in het be gin van deze week of de vraag naar uien weer minder was, want de prijzen waren iets aan den dalenden kant. Met Donderdag te beginnen kwam er meer vraag en liepen de prijzen van de gewone uien weer op tot 2 40 per 100 K G. Voor grove uien werd betaald 1.902.20. Aagevoerd werd in deze week 31750 K.G. tegen 14225 K G. in de vorige week. Peen 1800 K G. Groote peen werd ver kocht voor 1.10—1.60 per 100 K.G. en 550 K.G. nep voor 2 per 100 K.G. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. De stemming op de veilingen was minder Opgewekt dan de vorige week. Het buitenge woon ongunstige weer heeft daaraan het zijne bijgedragen Was in de voorafgaande week de vorst oorzaak, dat de prijzen van de kool wat beter werden, deze week trad eerder verslapping dan verbetering in. Er moest, in aanmerking genomen de matige kwaliteit der kool, heel wat „doorgestoken" worden en al deze kool komt ter veiling. Vandaar vrij groo te aanvoeren. In de verschillende gemeenten, welker in woners-tuinbouwers voor het gemeentelijk- provinciaal tuinderscrediet in aanmerking komen, is thans bij wijze van publicatie ken nis gegeven van de mogelijkheid credieten te bekomen door middel van de Boerenleen banken. Het is ons bekend, dat er velen in den waan verkeeren, dat de tuinbouwers per soonlijk van deze credietregeling nog in ken nis worden gesteld. Als dit geschiedt, is dit slechts een welwillendheid van het gemeente bestuur en kennende de weinige geschiktheid van velen, om zich den inhoud van regelen en voorwaarden eigen te maken, kek het ons geen overbodige luxe toe, als de gemeentebe sturen in een eenvoudigen soberen vorm de tuinbouwers in kennis stélden met wat zij nu hebben te doen om in het bezit van het ge noemde crediet te geraken. Velen zijn er ook, die meenen, zich niet te moeten haasten, om dat de behandeling en afdoening der aanvra gen toch niet vóór Maart geschiedt. Niets is minder juist, daar inkomende vragen in be handeling kunnen worden genomen, zoodra zij bij B en W. der betrokken gemeenten zijn ingediend. Belangrijk was de aanvoer van roode kool aan de veiling van den Noordermarktbond te Noord-Scharwoude. Bij de aangeslotenen bij deze veiling zijn de voorraden het grootst, wat trouwens de inventarisatie ook wel heeft uitgewezen. Ongeveer 65 spoorwagens wer den daar over de veiling verhandeld. In het begin der week werd voor de grootste tot 4 betaald, de allermooiste van de kleine sortee ring brachten toen 6.50 tot 6.70 op. In het verdere verloop bleven ck prijzen onge veer dezelfde. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 19 Januari. HYGIËNISCHE TRANSFIGURATIE. t De „primus inter Pares" heden voor den politierechter gedirigeerd, was de heer Klaas H., van Koedijk, thans in voorarrest, op grond dat hij in den nacht van 10 op 11 Nov. te Bergen op een boerenerf op de mak ke konijnenjacht was geweest. Het zindelijk heid werenae keelbaardje was thans verdwe nen, waardoor zijn uiterlijk in mannelijke schoonheid belangrijk was vooruitgegaan. Gehoord werd als getuige de heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, welke heer niet on verdeeld voldaan was over de ondervonden medewerking. Er waren verschillende bezwa ren gerezen en werd besloten deze vele ha ken en oogen opleverende zaak nog weer een week aan te houden, waarmede de verdediger, mr. de Groot, ook accoord ging. Het is de bedoeling hem zoo mogeiijk, voor- loopig onder te brengen in het groote woud huis. DE VERNIELING VAN HET GRQOTE V. EN D. SPIEGELRUIT VAN 100. In deze eveneens aangehouden zaak tegen den los-werkman Joh. Anth. P. te Alkmaar, die op 18 October onder meer ook een spie gelruit in het winkelgebouw van de firma V. en D. aldaar had verbrijzeld met een straat klinker, werd als nu ook gehoord den verba lisant rechercheur v. d. Burg die de verkla ring van den getuige v. d. Graaf had gerela teerd. Deze getuige persisteerde de verklaring vau de Graaf te hebben genoteerd zooals in het proces-verbaal was neergelegd. V. d. Graaf had toen verklaard, dat verdachte had gezegd: Durf ik of durf ik niet? waarop ge tuige had geantwoord: „Dat moet je zelf weten"! Dit erkende v d. Graaf, doch hij beweerde zich niet met zekerheid te kunnen herinneren, dat verdachte toen had gezegd: Daar gaat ie dan! Maar het kon best wezen: Hij had toen w e 1 een knal gehoord, maar het feit zelf niet gezien De verdachte was zoo vrij op te merken, dat van hetgeen hij ge zegd zou hebben omtrent „durf ik niet?" geen „bal" waar was. De getuige de Graaf ontkende voorts onder eenige dwang van verdachte te staan, wat de officier-scheen te veronderstellen. Deze magistraat verdacht er dezen getuige sterk van, te staan draaien. De officier bleek ten slotte voldaan en meende bewijzen genoeg voorhanden te hebben om 40 boete of 40 dagen te kunnen vorderen. Vonnis conform eisch. DE DWAZE BEGEERLIJKHEID Een jong meisje uit Heiloo stond terecht op grond van de omstandigheid dat zij op 6 Augustus van een juffrouw die destijds met haar in dezelfde betrekking was, een bankbiljet van 20 had ontvreemd. Het avontuurlijke meisje had als toen om die ver denking van zich af te leiden, 'n soort van inbraak geënsceneerd, doch deze truc bleek niet bij machte, haar buiten bereik der justi tie te. houden. Zij stond thans voor dit feit te recht en beweerde niet te hebben geweten, waarom zij tot dat vermogensdelict was overgegaan. Het bleek noodig, de zitting eenige oogenblikken buiten tegenwoordigheid van publiek voort te zetten. De officier hield daarop een nogal streng requisitoir en vor derde ten slotte voor het buitengemeen ern stige feit, tegen een verdachte, die blijken gaf niet te willen medewerken, 1 maand onvoor waardelijke gevangenisstraf. Uitspraak over eenkomstig requisitoir. TREK IN EEN AALFUIK De 57-jarige heer Cornelis B., landbouwer te Bovenkarspel stoffeerde de verdachten- bank ter zake een hem tenlaste gelegde dief stal van een aalfuik ten nadeele van den ge tuige N. Dirkmaat, welk feit was gepleegd in Juni van 1930. De verdachte had zijner zijds een getuige a décharge in het vuur ge bracht in den persoon van zekeren heer Alex- ander Perrin. Verdachte erkende wel de fuik te hebben ingepikt, doch zeide in de meening te verkeeren dat die fuik behoorde aan Tennis Wit, 'n goede kennis, die hij op deze wijze een dienst trachtte te bewijzen. Zijn getuige Alexander Perrin kon verklaren, dat hij de bewuste fuik „open en bloot" buiten de deur van de boet had gelegd, waar de eigenaar haar ook had aangetroffen. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen. Vonnis overeenkom stig eisch. EEN STEENHARDE APPEL ALS PROJECTIEL. De 19-jarige sigarenmaker Gijsbertus K., wonende te Alkmaar had zich te verantwoor den omdat hij op of omstreeks 1 Dec. met een appel een winkelruit had ingeworpen van het gebouw van de firma V. Deze rui ten sthijnen een magische aantrekkings kracht uit te oefenen op amateurs discuswer pers en kogelstooters. De gebruikte appel was afkomstig uit het magazijn van den neer Jansen in de Riderstraat. De granietwerker Collauto bevond zich in het gezelschap van den heer K. Nadat de ruit met veel lawaai gesneuveld was, poetsten alle medewerken den en figuranten onverwijld de plaat. Ook de heer Collauto, thans als getuige gehoord, verklaarde gezien te hebben dat K de ruit had ingegooid. De verdachte heer K. ont kende pertinent een appel in bezit te hebben gehad, waarmede natuurlijk ook het feit der vernieling verviel. De heer Collauto had het voorts in een kruisvuur van vragen door politierechter en verdediger, mr. v. d. Loos, nogal hard te verantwoorden. De heer Weel, winkelbediende, had in ge zelschap van verdachte en den heer Collauto in den winkel van den heer Jansen een „nat" vischje geconsumeerd. Volgens verdachte had deze getuige de appels uit den winkel van Jansen weggenomen. Ook deze getuige werd door verdediger met lastige vragen bestookt, voornamelijk wat betrof de herkomst van de appels. Voorts werd gehoord de heer Chr. Jansen, winkelier in fruit, vischwaren en commesti- bles, die verklaarde dat de heer Collauto dien avond het gezelschap trakteerde op haring. Appels zijn niet gekocht, doch weggenomen. Getuige wist niet door wien. Ook had getuige opgemerkt dat Collauto buiten een appel stond op te eten. Mej. Vogelpoel, coupeuse, die zich in de nabijheid van de plek des on- heils bevond had een slag gehoord en de hee- ren zien wegvluchten. Als getuige a décharge werd vervolgens gehoord de heer v. d. Bo- gaerde, die zich ook in het gezelschap had bevonden. Deze verklaarde dat verdachte C. ncoit appels heeft gehad, 'n bewering die de officier al tamelijk lichtvaardig toescheen. De getuige becijferde het aantal meegenomen appels en kwam tot het getal 5 Na het verhoor van deze getuige verkreeg de officier het woord, die na een uitvoerige relevatie van het voorgevallene tot de con clusie kwam, dat de verdachte K. de dader was van de gepleegde vernieling en requi- reerde hij tegen dezen, die reeds eenmaal werd veroordeeld 50 boete of 50 dagen hechtenis. Mr. v. d. Loos, verdediger van verdachte, liet zich niet onbetuigd om te trachten de be wijslevering van dan officier te ontzenuwen. Het was niet zijn overtuiging dat verdachte K. het feit had gepleegd, zooals hij meer in het breede trachtte aan te toonen. Ook pro testeerde verdediger tegen het optreden van getuige Collauto, nademaal deze oorspronke lijk ook als verdachte was aangemerkt. Pleiter ontkende dat het opzet was bewe zen en eindigde met te concludeeren vrij spraak. Pleiter ontkende dat het opzet was bewezen en eindigde met te concludeeren vrijspraak. De officier zeide in zijn repliek zeer teleur gesteld te zijn in de wijze waarop verdediger zijn verdediging had gevoerd, liet zijn ont stemming ondubbelzinnig blijken en zag van verder debat af. Verdediger dupliceerde hierop dat het zeer zeker niet zijn bedoeling was geweest den officier persoonlijk onaangenaam te zijn. Voorts handhaafde pleiter zijn genomen con clusie. De politierechter achtte eveneens het wet tig bewijs niet geleverd en sprak verdachte daarom vrij. WAT AL TE NIEUWSGIERIG UITGEVALLEN. De straat- en kistjesventer Dirk M. te Schagen stond terecht naar aanleiding van zijn al te ver gedreven nieuwsgierigheid, die hem op 10 Nov. j.1. aanzette om bij afwezig heid van de bewoners een spoorweg wachters woning binnen te gaan en daar de ünnenkost na te snuffelen. Hij had zich bereids daaruit een houten en blikken kistje toegeëigend, toen hij verrast werd door de echtgenoote van den spoorwegwachter, mej. Raven, die op een ongelegen moment thuis kwam en hem op heeterdaad betrapte. Na eenig om de zaak heendraaien, erkende verdachte het feit. Tegen hem werd gevor derd 1 maand gev. Veroordeeling wegens poging tot diefstal voorwaardelijk tot 2 maanden gev. met 3 proefjaren werd daarop uitgesproken. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN De reizende koopman, de 54-jarige Pieter D., wonende te Alkmaar had op 6 Dec. het feest van St Nicolaas met zooveel animo gevierd, dat hij in kennelijken staat verkeerde en deswege door den agent van politie v. d. Valek werd aangehouden teneinde hem op de gebruikelijke wijze naar het bureau v. politie over te brengen. De heer D. bleek echter een onaangename dronk over zich te hebben en verzette zich buitengewoon krachtig, zoodat v. d. Valek een lang geen prettige taak wachtte. Tot be zinning gekomen had de oud-Indische mili tair veel spijt van het gebeurde maar hij was te ver gegaan om een vervolging wegens we- derspannigheid te ontloopen en stond hij nu terecht. Het ontging den politierechter niet, dat Piet ook nu weer een „tikkie" had geno ten. De zaak werd geschorst tot 16 Febr., hangende een onderzoek door den reclassee ringsambtenaar. GEMEENTE-VELDWACHTER MET DOODSLAG GEDREIGD. De 54-jarige landbouwer Dirk W te Schagen stond terecht ter zake het niet te on derschatten feit, dat hij op 2 December den gem.-veldwachter Homan, van Zijpe, had be dreigd met doodslag of zware mishandeling door een éénloops geweer bij den loop te vat ten en in de richting van den veldwachter slaande bewegingen te maken en hem toe te bulderen: ik sla je de hersens in en kapot, kerel, ik ben baas op mijn land. De veld wachter zag hem met een geweer gewapend op zijn land loopen en vroeg hem of tpj in het bezit was van een jachtacte en hij ge rechtigd was tot jagen. De heer W. ant woordde hierop volgens den veldwachter dat hij op kon donderen en ging later tot de hierboven gereleveerde onvriendelijke hande lingen over. Verdachte, verdedigd door mr. Buiskool van Schagen, beweerde voornemens te zijn geweest mollen te schieten. Hij was bij de ontmoeting met Homan driftig geworden en wist niet wat hij toen had uitgesproken. Hij had niets tegen Homan en nooit onaange naamheden met dezen gehad. De heer Ho man deelde mede dat verdachte met zooveel kracht het geweer naar hem toe had gewor pen, dat hij vlug op zij moest springen om niet geraakt te wórden. De melkschipper Joh. Meeldijk die ge hoord werd op verzoek van de verdediging, had gezien dat verdachte zijn geweer ont laadde en dat Homan daar naar greep. La ter wierp verdachte het geweer over het hek heen. De zoon van Meeldijk verklaarde in gelijken geest. Gevorderd werd 60 boete of 60 dagen. De officier gaf verdachte een ernstige re primande over zijn onbesuisd optreden. Mr. Buiskool stelde in 't licht dat ver dachte jacht maakte op mollen en ratten, om dat gevaar bestond voor overbrenging van de vlekziekte, die op het erf van zijn buur man heerschte. Toen Homan nu tusschen bei den kwam, had hem dit opgewonden met het bekende gevolg. Pleiter verzocht ten slotte clementie voor dezen zenuwachtig en man, die diep cn ernstig berouw had. De heer W. werd daarop veroordeeld tot 60 boete of 60 dagen overeenkomstig eisch. Verdachte en officier deden afstand tan hoo- ger beroepstermijn. MET DE KLOMP GEDEBATTEERD De 42-jarige welgedane Dirkje de B., huis vrouw P. van de B. wonende te Urk stond in nationaal Zondagsgewaad terecht omdat zij op 11 December haar dorpsgenoote mej. Neeltje Pasterkamp, huisvrouw Kaptein met een klomp tegen het achterhoofd had gewor pen en voorts eveneens met diezelfde houten dansschoen bij Kaptein een ruit had verbrij zeld. De onaangenaamheden waren ontstaan over de kinderen, daar ieder gewoonlijk in eigen uil een valk ziet. Volgens mej. de B. had juffr. Kapteijn haar dochtertje met een steen tegen het hoofd gegooid. Eisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. EEN RECALCITRANT PERSOON. De heer C. P D., te. Bergen had zich op 7 December te Alkmaar met geweld verzet te gen den hoofdagent Jan Overeem, toen deze Hem wilde verwijderen uit de schouwburg zaal „Harmonie alwaar de heer D. zich niet op de herhaalde vordering wilde verwijde ren. De heer Overeem kwalificeerde den ver dachte ais koppig. Deze heer zelf beweerde, zich niets meer van het gebeurde te herinne ren. Hij was al eens ter zake wederspannig- heid tot 40 boete veroordeeld door den po litierechter te Alkmaar. Gerequireerd werd 30 boete of 30 dagen. Uitspraak 40 boete of 40 dagen. HARDHANDIGE BEHANDELING. De 28-jarige landbouwer Pieter M. uit Opperdoes had op 9 December op het vei lingsterrein kwestie over geldzaken gekregen met den 26-jarigen koopman A. Buman te Medemblik en zette later de vijandelijkheden voort door Buman aan te grijpen, hem zijn overjas over het hoofd te trekken en hem over de spoorrails te slingeren. Hij stond voor deze onhebbelijkheden terecht en de officier vorderde tegen Pieter M. 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen Het is een duur incasso-bureau, zeide de politie rechter. KNAP MAAR NIET ZACHTZINNIG. De 8-jarige zeer bekoorlijk uitziende jon ge dame, rre:. Agnes N., dienstbode te Hel der, stond terecht naar aanleiding van het feit dat zij op 11 November de 20-jarige Hen- drika Kwast een klap in 't gelaat toege bracht, waardoor haar tandvleesch aan bloeden sprong. De dames hadden onder hel dansen onaangenaamheden gekregen en na afloop van de foxtrot werd die kwestie nog eens nader bekeken. Eisch 12 boete of 12 dagen. Vonnis con form. DIERENMISHANDELING. De 65-jarige veedrijver Pieter V. uit Oudorp had op 11 December te Schagen 3 rammen gemarkt en deze dieren noodeloos gepijnigd door hun <?e ooren voor over den kop vast te maken en daarbij te bezigen het wreedaardige middel om gaatjes in de ooren te boren en met touwtjes vast te knoopen. De bedoeling was om het stooten van de rammen te voprkomen Piet stond thans terecht we gens dierenmishandeling, beweerende, dat hij deze methode reeds onheuglijke jaren straffe loos had toegepast. Majoor Bood die proces verbaal had opgemaakt achtte deze wijze van doen niet geoorloofd. De officier noemde die manier middeleeuwsch en vorderde ter waar schuwing 10 boete of 10 dagen. Uitspraak 10 boete of 10 dagen. DIEFSTAL VAN PLANKEN. In de laatste zaak waren verdachte noch getuige verschenen. Het betrof hier diefstal van planken gepleegd door Nic. D. te Oudorp Eisch 30 boete of 30 dagen Vonnis 25 boete subsidiair 25 dagen. Sluiting. BEROOVING. De rechtbank te Arnhem sprak heden vrij de arbeiders A. J. J. en W. A. W. en den chauffeur W. W. te Eist, die verdacht waren van berooving van den 70-jarigen landbou wer W. uit Slijk-Ewijk, die in den avond van 30 October in een auto van 1400 was be roofd. Het O. M. had tegen de beide eerste verdachten 1 jaar en tegen W W. als mede plichtige zes maanden gevangenisstraf ge- eischt. De verdachten hebben ruim 2'A maand in voorarrest gezeten en zijn nu op vrije voeten gesteld. DOMINEE, U BENT EEN DIEF. De Hooge Raad verwierp een cassatie beroep van iemand uit Elburg, die in een cen- suramorumvergadering den predikant ds. Den Oudsten aldaar had toegeroepen: „Dominee. U bent een dief!", en wegens eenvoudige be- Ieediging in hooger beroep door het Hof te Arnhem is veroordeeld tot een boete van 2.50. VERDUISTERING DOOR EEN POSTBODE. De Hooge Raad heeft verworpen een cas satieberoep van een postbode bij den post cheque- en girodienst te Haarlem die wegens verduistering van ongeveer 60 gulden door de rechtbank aldaar is veroordeeld tot zes weken hechtenis. voor verdachte in verband met het feit, dat hij gebrek aan bewijs aanwezig achtte. Uitspraak op 3 Februari a.s. DE MOORDAANSLAG TE LIEROP. Vrijspraak gevraagd wegens ge brek aan bewijs. Gistermiddag werd voor de rechtbank te Roermond behandeld de zaak tegen den 28-jarigen landbouwer M. Theunissen, des tijds woonachtig te Lierop (Noord-Brabant) thans te Neerbosch bij Nijmegen, wien ten laste was gelegd doodslag op zijn oom C. van der Heijden in den morgen van 4 No vember van het vorige jaar met een schop gepleegd. Het Openbaar Ministerie vroeg vrijspraak RELLETJES TE LEIDEN. Met straatkeien gegooid. Tijdens de werkloozenbetooging van de S. D. A. P., die gistermiddag te Leiden werd gehouden en waaraan gister 400 personen deelnamen, hebben de communisten weer ge poogd den boel in de war te sturen. In de nabijheid van de Korevaarstraat, het Leven daal en de Hoefstraat kwam het herhaalde lijk tot botsingen met de politie en de com munistische demonstranten. Een persoon werd gearresteerd. Op het Levendaal namen de communistische demonstranten keien uit de straat ten einde daarmee het gebouw van den gemeentelijken dienst voor sociale zaken te bekogelen. De politie wist dit echter te verhinderer en heeft de betoogers uiteengejaagd. Vier personen werden gearresteerd. ONDERZOEK NAAR HET ZINKEN VAN EEN SCHIP. Opzettelijk tot zinken gebracht o) onbekwame mensehen? De raad voor de scheepvaart heeft heden een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van he. zinken van het te Gro ningen thuis behoorende motorschip Louwers op 9 Januari 1.1., benoorden Vlieland. Een der te Groningen woon- acht-'ge opvarenden, die slechts korten tijd als gezagvoerder heeft gefungeerd, verklaarde dat hij dacht dat na het con- stateeren van een lek het schip nog wel zou blijven drijven. Hii heeft nog gepro beerd het zinkende schip op den wal te zetten. Een tweetal der opvarenden als getuigen gehoord, hadden zich niet af gevraagd, wat er aan de hand kon zijn, toen hun bevolen werd in de boot te gaan. Voorts werd gehoord de heer J. Wes ters uit Groningen, gezagvoerder en eigenaar van de Lauwers, die ditmaal de reis niet had meegemaakt Hij wilde met le Kerstdagen thuis zijn en had een anderen schipper gehuurd, die definitief als zoodanig zou worden aangesteld, wan"eer hij voldeeci. Uit de verklaringen van dezen getuige bleek voorts dat het schip voor 850 pond was gekocht en verzekerd voor 21 500. De hoofdinspecteur van de scheep vaart, vice-aömiraal mr. D Fock. trok uit het gebeurde twee conclusies. Of de opvarenden waren totaal onbekwaam voor hun taak of men had het voorop gezette idee dat het schip zou zinken. Een keus uit deze conclusie? kan spr. niet doen. De Raad zal later uitspraak doen. TUMULT IN COEVORDEN'S RAADSZAAL De voorzitter gaat titel In de gemeenteraad van Coevoraen heeft zich Maandag bij de algemeene beschouwin gen over de begrooting een incident voorge daan, c'at den voorzitter bewoog de vergade ring ie schorsen en te weigeren de presidering van de vergadering voort te zetten. Het bé toog van den heer Haaiman (s.-d.), dat de leden van den raad zich in de afgeloopen jaren bij de benoeming van onderwijzend per soneel bij herhaling hadden laten leiden door ar. dé re belangen dan de onderwijsbelangen, door niet de best beschikbaren, maar ande ren te benoemen, waarbij wethouder Zilver berg (s.-d.) zich aansloot en zeide, dat men weigert sociaal-democraten en israëlieten :e benoemen en enkele feiten noemde waaruit dat gebleke was, gaf aanleiding tot een hef tige woordenwisseling tusschen de heeren Pie- ters, Lamberts en Zilverberg. De voorzitter protesteerde tegen het onbehoorlijke van dit debat. Hij voegae hieraan toe, dat op deze wijze een mentaliteit werd geschapen die funest voor de gemeente was. Wethouder Zil verberg zeide echter, dat hij niet bereid was het in een onderonsje af te doen en dat hij zou bewijzen, wat hij beweerd had. De voor zitter bleef waarschuwen en weigerde ten slotte de vergadering te blijven presideeren, waarop hij deze schorste en aanstalten maak te om zich te verwijderen. De leden van den raad liepen in groepjes te hoop en de voor zitter deed de deuren dicht. Geruime» tijd ging men heftig te keer en eerst een half uur na de schorsing gingen de. raadsleden huis waarts. DE REIS VAN M1NÏSTE DECKERS Havas meldt aan het Hbld. uit Lissabo:» d.d. 19 Jan.: De Nederlandsche minister van defensie bood aan de Portugeesche marine aan boord van den torpedojager „Witte de With" een dejeuner aan. Naast den Nederlandschen ge zant zaten aan de minister van marine, oe commandant van de zeemacht en de chef van den Marinestaf. Na het dejeuner maakten de gasten een tocht met den torpedojager over zee. m 383. Op een draf ging Keesie door een hol, dat in een heel smal gangetje uitliep. Koning Knarstand had zé wel gezien en dacht: Zoo, zoo kwakeling, help je ook mede om mijn vijanden te verbergen? Dat zou jou wel eens kunnen berouwen. 384. Dadelijk liep Koning Knarsiand op een"nolletje toe, maar tot zijn groote woede en tot groot geluk voor I.eesie, was hij te dik, om door de opening te ko men Hij was razend omdat hem den andere ontging, maar hij zou zich wel wreken.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8