Beter rijden banden! op Dit zijn de 7 punten van hun superioriteit: 2 Volmaakte koordconstructie Provinciaal nieuws Hierna sluiting. Kerk en School SK 1 Grootere lachtkamer o Meervoudige, gepatenteerde draadconstrvctie 4 Grootere buigingsopper vlakte c Grootere breedte met weg- neming van de onnoodtge rubber 6 Langer aanrakingsvlak met den weg, waardoor meerweg vastheid verkregen wordt 7 Niettegenstaande meer soe pelheid toch meer KM. The FISK TIRE Co. N V. AMSTERDAM De Ruyterkade 143 Telefoon 41303-41503 Vraag Inlichtingen R.A.l. - Stand No. I4t. HEILOO. F eestconcert. Een volle zaal van de Rustende Jagei, veel bloemen en ten Uitstekende, opgewekte geest, dat waren de voornaamste factoren van de feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan der Zangvereeniging Harmonie", 't Is voor een zangvereeniging een heele prestatie, zoo lang te bestaan en 't is in den loop van die tijd dikwijls een op en neer gaan geweest, zooals de voorzitter dan ook in zijn speech zeide: wij hebben tijden gehad dat we 75 leden hadden, maar ook, dat er nog slechts 18 waren. Toch hield men het hoofd boven wa- tei en toen na het bedanken van den heer Brands als directeur deze vervangen werd door den heer Jac. N. Al, en daardoor een fusie met het Alkmaarsthe koor Harmonie" tot stand kwam. toen had men den strijd ge wonnen. Want zooals wij het gisteravond hoorden, is het een prachtkoor met uitstekend stemmenmateriaal (vooral sopranen). Er waren nu, naar onze schatting ook weer een 75 leden, die een geluid ontwikkelden, vaak te groot voor de betrekkelijk kleine zaal Als eerste nummer zong men Woud- gedachten" van Abt, uit een gevoel van pieteit. omdat ditzelfde nummer ook gezongen was op de allereerste uitvoering. De voorzitter, de heer Rus. herinnerde nog aan dien tijd. toen de heer Ooijkaas de eerste directeur was en hoe gemoedelijk alles toen toeging. Het 2e nummer „Lente geboort" van Pouset is natuurlijk in een veel moderner richting en werd keurig voorgedragen De begeleidende ..bromstemmen' deden het heel goed. Daarna twee nummers voor vrouwen koor „Vlindertje" van A. Koop, een heel mooi nummer met eenigszins tendentieusche tekst, en .Nachtgezang" van C. v d Linden lot siot van het eerste gedeelte het .Stabat Mater" van los Rheiriberger. met begelei ding en orkest en piano. Dit vrij omvangrijke werk voor koor, orkest, sopraan tenor- en baritonsoü. genoot bepaald een schitterende uitvoering. Men was bijzonder op dreef. Vooral het slotkoor, dat zooais gewoonlijk bij zulke religieuse werken uit een bewege lijke fuga bestaat, was uitstekend; geen oogenblik van aarzeling of onzekerheid Hulde voor deze prestatie! Waar nu kWam de clou van den avond. Nu kregen personen en organisaties gelegenheid de jubileerende vereeniging te complimen teeren. Allereerst kwam de burgemeester Jhr van Foreest met een hartelijke toespraak vol waardeering over het koor, met zijn geluk- wenschen namens B. en W. van Heiloo; hij deed deze vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk Daarna kwam de secretaris der vereeni ging op 't podium, die niet het koor. maar namens het koor den voorzitter, den heer J. Rus. gelukwenschte, want immers deze heer beleefde nu ook zijn 25-jarig lidmaatschap der vereeniging. Hij heeft dus alles mede gemaakt. lief en leed en dat zijn medeleven werd gewaardeerd bleek wel hieruit dat hij 10 jaar geleden als voorzitter werd gekozen, welke functie hij nu nog tot groot heil der vereeniging vervult Door de fusie en daar door op hoog peil gebrachte muzikaliteit van het koor is zijn streven wel bekroond 't Zou ons te ver voeren alle sprekers te citeeren,«maar toch willen we de corporaties met haar sprekers even memoreeren. Eerst echter nog even vermelden dat men ook mevr Rus gelukwenschte met het feest van haar man, dien zij altijd zoo geregeld „naar de repetities had toegestuurd". Ook zij had hiervoor prachtige bloemen in ontvangst te nemen. Voorts werden nog bloemen aange boden door den heer Hopman, namens „Heiloo Vooruit" door den heer Veldkamp, namens het fanfarecorps „Eensgezindheid", door den heer Ruijter. namens de Rederijkers kamer t Ontluikende Roosje", van de gym- nastiekvereeniging „Doves". door den heer Groot; door den heer Hoedjes, namens het fanfarecorps „Caecilla", den heer van Segge- len namens „Apollo". Nog bood een dame, mej. Schuijt, bloemen aan namens de tooneel- vereeniging „Falkland". namens „Zang en Vriendschap". R.K. Gem. Koor de heer Kuijper en met groote waardeering mocht men een bloemstuk van den heer Pete in ont vangst nemen van de ..Berger Koorvereeni- ging Ook de Noordhollandsche Zangers- bond wilde niet achterblijven en bood bloe men aan bij monde van den heer Lek, die de geduchte concurrentie van „Harmonie" tegen over de andere leden in herinnering bracht. Maar de strijd was altijd prettig en eerlijk. Deze heer vertelde ons ook dat de zangwed strijd. jaarlijks door den bond gegeven, juist met het oog op dit jubileum, dezen zomer te Heiloo zal worden gehouden Toen begor. het muzikale deel weder met het zoo inmg mooie „Frühlings Botschaft" van Gerde. Hoewel zeer goed gezongen, had den we toch liever enkele trekjes zachter ge- wenscht. Trouwens het geheel zachter ge zongen en het „Willkommen" aan het slot, is juist zoo aangrijpend mooi, door zijn p.p. Ik wilde hierop iuist even de aandacht vesti gen. omdat het koor bij zijn tegenwoordige samenstelling zoo mooi van stemverhouding is en iuist daarom bij p.p. een orachtigen in druk kan wekken. Ten slofte no? twee vroolijkt nummers: het bekende ..Miihle im Schwarzwald" en ..de Vlaamsche kermis", een alleraardigst num mer van Wierts, heel mooi gezongen. Als klap op de vuurpijl „Aan den schoenen blauwen Donau". wals van Strauss. Best gezongen, alleen met wat langzaam tempo. Het strijkorkestje heeft zich zeer ver dienstelijk gemaakt; 't was heel goed en begeleidde bescheiden. Ten slotte een speechje van den voorzitter, waarin hij nog de hulp en steun van „Har monie" inriep voor het welslagen van den zangwedstrijd. Wij wenschen.ook ..Harmonie" en den heer Al nog hartelijk te feüciteeren met het feest, maar vooral met de fusie, waaruit weer eens een mooi koor is geboren. SI OUDKAnSPEL. De jaarvergadering van de onderlinge ziekenkas Hulp en Nood werd Woensdag avond om 7 uur gehouden ten huize van den heer C. Vis. De voorzitter, de heer G. IJff, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de talrijk opgekomen leden en pers, ook de bestuursleden der zustervereni ging en het eerelid, den heer Jn. van Exter. We hebben een moeilijk jaar achter den rug vervolgde spreker. Nu de Ziektewet in werking is getreden hadden we ons daar eenigszins bij aan te passen. In de halfjaar- lijksche vergadering was besloten aanvul lend op te treden, maar dit is nog niet tot algemeene tevredenheid. Spreker memoreerde nog het overleden bestuurslid en penningmeester, den heer K. Bakker, die reeds vanaf de oprichting be stuurslid is en de laatste 13 jaar penning meester. Door de aangename samenwerking en het beheer, blijft deze in aangename herin nering. Medegedeeld werd dat de heer Hs de Geus tot penningmeester werd benoemd in- plaats van den overleden penningmeester. Nog werden de driemaandelijksche leden er op gewezen, dat in het vervolg geen kwitan tie meer wordt aangeboden en ook deze op de kaart zullen worden afgsetempeld. Hierna volgde verslag van den penning meester. De ontvangsten over het jaar 1930 bedra gen 2921.37 54, de uitgaven 2833.191-2 Op de spaarbank was 5173.78. Het be zit der vereeniging 5194.43, in de kas 21.65 en het saldo is 88,1914. Tot kasnazieners werd herbenoemd de heer K. Schuit en als reserve de heer F. Moeijes. Hierna volgde het jaarverslag van den se cretaris, den heer Jn. Ooievaar. Er zijn in 1930 6 bestuursvergaderingen gehouden, 4 ledenvergaderingen. De veree niging telt thans 298 leden. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren G IJff met 33 en B Slooves met 34 stemmen. Met als nieuw bestuurslid tevens wijkcommissaris in de wijk vanaf S. Evers tot het einde der Spoorstraat de heer L. Dekker met 28 stemmen. Na breedvoerige bespreking van punt 7 der agenda, uitkeering ziekengeld. Met nog een toelichting van den heer D. Kanzen bestuurslid uit Noordscharwoude, werd besloten om den bestaanden toestand te handhaven. Voor de volgende drie maanden werden door loting vrijgesteld van 3 maanden con tributie de heer B. Slooves en P. Gelder. Waar de rondvraag niets opleverde werd met een woord van dank voor de aangename besprekingen en met den wensch dat 1931 een gunstig jaar mag zijn, de vergadering gesloten. BROEK OP LANGEND1JK Bij het één dezei dagen te 's-Gravenhage gehouden Postradicaal-examen slaagde onze plaatsgenoot de heer Aid. Dekker, adj -com mies P. T. T-, waarmede hij de volledige be voegdheid voor commies P. T. T. heeft ver kregen. -- Bij het één dezer dagen gehouden examen boekhouden te Alkmaar, slaagde onze plaatsgenoot de heer Joh. Huitema. SCHELLINKHOUT. Namens het bestuur der N.V. stoom- zuivelfabriek ..Schellinkhout" te Schellinkhout is door architect D. S de Boer te Alkmaar aanbesteed het verbouwen der fabriek en het bouwen van een woonhuis Er werd als volgt ingeschreven: K Wester te St. Pancras voor f 13.880: J. Homan te Hem voor f 144.470; de Koning te Wognum voor f 14.490; J. Opdam te Heiloo voor 15.621Schouten te Blokker voor 15.900; Matser Hamstra te De Rijp voor f 16.374; K. Bakker te Bobeldijk voor 16 994; W. Cuperus te Birdaard (Fr.) voor f 17.450; Rampen Je Bergen voor 17.638; Uiterdijk te Akkerwoude (Fr.) voor f 17.780; de Wit te Scharwoude voor f 18.874; C Leeuwrik te Hoorn voor f 18 895. Begrooting architect 14.500. De gunning volgt. EGMOND AAN ZEE. Opbrengst Bazar De opbrengst van den bazar ten bate van de Onderl. Ver. voor Ziekenhuisverpleging was na aftrek van de onkosten 394,72. STRAATMAKERS-CONFLICT TE VELSEN GEËINDIGD. De staking van het straatmakersper- soneel te Velsen (IJmuiden) is geëin digd. doordat de geëischte tarlefs-ver- hooging van 4 cents per vierk. M. straat werk door tusschenkomst van de ge meente is ingewilligd. Ten aanzien der toepassing van de sociale e. a. bepalin gen zal nog nader overleg worden ge pleegd en maatregelen worden getrof fen. De geëischte tariefsverhooging zal, volgens aan den Straatmakersbond ge dane toezegging, ook voor het reeds op geleverde werk gelden. DE TRAMLIJN SCHAGEN—WOONUM Westfrieslands dank. Wij lezen onderstaand artikel in „Spoor- en tramwegen", tijdschrift voor het spoor- en tramwegwezen in Nederland en Inaië: 30 October 1898 werd de tramlijn Schagen —Wognum van de „Stoomtrammaatschappij Westfriesland" geopend. Alle aandeelen van genoemde maatschappij waren geplaatst bij gemeenten en waterschappen; staat en pro vincie verleenden voor den aanleg van den tramweg rentelooze voorschotten. Al spoedig na de feestelijke opening kwa men helaas financieele moeilijkheden opzet ten; reeds in het eerste ëxploitatiejaar wordt daarvan melding gemaakt. Deze moeilijk heden vonden hun oorsprong in hoogere uit gaven dan waarop bij de raming was ge rekend Ook bleven de resultaten van het be drijf beneden de verwachtingen. De schulden der onderneming namen jaarlijks toe, zoodat men vreesde, dat de voortzetting der exploita tie in gevaar zou komen. Toen verscheen als redder in den nood de H.IJ.S.M., die zich bereid verklaarde bij de reorganisatie van de financiën van den tram weg behulpzaam te zijn. Zij kocht den tram weg voor het bedrag der nog uitstaande obligatieschuld en der door haar zelf voorge schoten gelden en nam ook de verplichtingen tegenover staat en provincie t.a.v. het ev. terugbetalen der verleende voorschotten op zich. Ten bate der voormalige aandeelhou ders werd nog bepaald, dat het nominaal be drag der op dat oogenblik volkomen waarde- looze aandeelen als renteloos voorschot der oorspronkelijk aandeelhouders werd be schouwd, eventueel af te lossen uit de winsten c.q. uit de bij naasting-geschiedende uitkee ring. De streek was dus met goed fatsoen van een reuzenstrop verlost, terwijl de exploitatie voorloopig verzekerd was. Ook voor H.IJ.S.M. bleek de exploitatie van dezen ongunstig gelegen tramweg een onvoordeelige zaak te zijn. Zij heeft het ech ter langer volgehouden dan de oorspronke lijke eigenaars. Legden dezen reeds na enkele jaren het bijltje er bij neer, de H.IJ.S.M heeft ruim 20 jaar lang de steeds wassende keten van tekorten achter zich aangesleept Deze tekorten waren niet gering, zij bedroe gen de laatste jaren omstreeks 60.000 per jaar. Reeds in 1925 heeft H.IJ.S.M. den be langhebbenden er op gewezen, dat het nier mogelijk was om op dien voet door te gaan De streek zou, indien zij op behoud van der. tramweg prijs stelde, het tekort moeten dra gen. Jarenlange onderhandelingen, waarbij allerlei voorstellen ter tafel werden gebracht, leidden tot niets; ook met de al- of niet ver leening van autobus-vergunningen in het verkeersgebied van de tram werd nog reke ning gehouden. Zooals op zooveel plaatsen, haalde men ook hier de autobus met vreugde binnen, de beroepen van H.IJ.S.M. weraen ongegrond verklaard, de stoomtram, het „voorwereldlijk vervoermiddel" zooals onze progressieve pers zich gaarne uitdrukt, mocht verdwijnen welke spoedig van de gunstige gelegenheid gebruik maakte. De minister van Waterstaat gaf zijn toe stemming tot het staken der exploitatie en op 31 Januari 1930 werd de plechtige laatste rit gereden. Op H.IJ.S.M. rustte nu de taak de rentelooze voorschotten terug te betalen, te weten aan den staat 216.667 en aan de pro vincie 150.000, welke verplichting prompt uit eigen middelen gekweten werd. Volgens de condities, bij de overname de» aandeelen gemaakt, zouden de rentelooze voorschotgevers, d.w.z. de ex-aandeelhouders slechts bij vervreemding van den spoorweg hun geld terugkrijgen. Voor H.IJ.S.M., die met de lijn reeds pl m. 600.000 had af te schrijven, bestond geen aanleiding den vori- gen eigenaars hun „voorschot" ad 123.000 terug te geven, zoolang zulks niet noodig was. Het verlies was zoo al groot genoeg. Zij zou dan ook niet tot vervreemding zijn over gegaan, indien zij niet een bod van de provin cie voor een gedeelte van de baan ontvangen had; de provincie, voornemens op een stuk van'de baan een weg aan te leggen, wordt ge negen bevonden den koop aan te gaan H.IJ.S.M. wenschte echter de geheele baan, met uitzondering van het gedeelte Schagen Lutjewallerweg, in gebruik bij den tramweg Schagen—E wij cksluis en een gedeelte langs den spoorweg Hoorn—Medemblik te verkoo- pen. Na de onderhandelingen bood de pro vincie voor de geheele baan als beschikbaar 54.500. H.IJ.S.M. nu, die de geheele baan had kunnen verhuren en dan geen cent aan de vo rige eigenaars verschuldigd ware gewees', verklaarde zich bereid tot dezen verkoop on der afstand van den vollen koopprijs aan de voorschotgevers, ex-aandeelhouders, mits deze afstand van hunne verdere aanspraken deden. De ex-aandeelhouders kregen op die wijze 45 r, van het geld, dat in 1905 al ge heel op was, terug en bovendien nog een weg op den koop toe. Men zou verwacht hebben, dat dit aanbod met beide handen zou worden aangegrepen, onder dankbetuiging aan H IJ SM. Meent men zulks, dan vergist men zich deerlijk: wel greep men met beide handen het zeer billijke voorstel aan, overlaadde daarbij echter H.IJ.S.M. met name te Hoorn met verwijten, snauwde een spoorwegbeamb- te-raasdlid, die het voor H.IJ.S.M. zeer te recht opnam, op onredelijke wijze af, alles omdat men voor zijn waardeloos „voorschot" niet de volle 100 ontving, zooals rijk en provincie, vergetende, dat van den beginne af, laatstgenoemde lichamen voorschotgever, de betrokken gemeente zelf echter deelhebster was geweest. In den Hoornschen raad blies men hoog van den toren: de handelwijze van H.IJ.S M druischte in tegen al wat recht en billijk was, Fj.IJ.S.M. had het waardevolste deel voor zich zelf gehouden, haar houding was „in correct" en '.zeer laakbaar". Na al die verontwaardiging kwam de aan neming van het aanbod van H.IJ.S M. zon der hoofdelijke stemming als een anti-climax. Er schijnt in Westfriesland wel een goedige mentaliteit te heerschen, waar men zich de kaas maar n.-fig van 't brood laat eten. Of meende men niet wat men zeide? En zoo wel, waarem procedeerde men dan niet liever? De combinatie „aannemen" en „toch schel den" getuigt van weinig goeden smaak In de plaatselijke pers wedijveren de ver schillende screbenten met elkander, wie over deze zaak wel de grootste onwetendheid over de voorgeschiedenis kon demonstreeren. Wij reiken in deze den prijs uit aan den heer Pruttclman-Brommeijer in de Nieuwe Hoorn sche Courant van 13 December j.L, die schreef: „Maar moge men (in Utrecht) weten, dat de naam van de spoorwegdirectie in Westfriesland bij gemeente- en polderbe sturen onnoemelijk heeft geleden en men zich in verre toekomst wachten zal dit instrumeut op dezelfde milde wijze als in 1904 tegemoei te komen". Deze Pruttelman doet zijn naam geen eer aan. hij is de grootste optimist van de wereld en beschouwt het afschuiven van een faillie ten boedel als een milde tegemoetkoming. Overigens is het dreigement voor H.I J S M. weinig afschrikwekkend, zij weet wel dal geven zaliger is dan ontvangen en dat milde tegemoetkomingen gewoonlijk van haar kant moeten komen. Vraagt Westfriesland nu weer niet om continuatie van den Veerdienst Enk- huizenStavoren ook als die voor H.IJ.S M niet meer noodig is? Hoe het met die zaak ook loopen zal, veel dank zal er 't blijke uit het bovenstaande weer eens voor H.IJ.S. M. niet bij te behalen zijn UITGEEST. 20-jarig bestaan van de Onderlinge Olasverzekering. Op prettige wijze heeft de Onderlinge Glas verzekering alhier Woensdagavond j.1 haav 20-jarig bestaan herdacht. Hiertoe werd een feestavond door de vereeniging gegeven in het hotel de Ooievaar, waarbij ruim 50 personen tegenwoordig waren. Het programma van dien avond was zeer afwisselend. Naast pianomuziek en verschillende vermakelijk heden, o.a. touwtjestrekken heeft de alhier welbekende humorist, de heer Cor Peper kamp, den avond gevuld met vele en gezellige voordrachten. Het feest duurde dan ook to: laat in den avond voort. GROOTEBROEK. Naar we vernemen, zal de opening van het nieuwe Raadhuis op 13 Febr. a.s. plaats vin den. De opening zal geschieden door den Commissaris der Koningin in deze provincie. WARMENHUIZEN. Ont wikkeling sclub „Utile Dut ei". Dinsdagavond kwamen de leden van de ontwikkelingsclub „Utile Dulci" in vergade ring bijeen met als inleider de heer H No- let en als onderwerp: „Iris". De voorzitter de heer A. Tesselaar Gzn., opende deze ver gadering met den christelijken groet en heet te allen hartelijk welkom, in het bijzonder den inleider van dezen avond. Hierna werd het woord verleend aan den geachten inleider. Deze begon allereerst te memoreeren, dat voor de vergadering reeds enkelen hem de vraag gesteld hadden wat het door hem te behandelen onderwerp eigenlijk behelst. Daaruit concludeerde spreker dat menigeen geen flauw begrip had van het te behande len onderwerp. Spreker begon zijn onderwerp met te zeg gen, dat „Iris" een bloem is van onze Ne- derlandsche Letterkunde „Iris" is een ge dicht van onzen helaas te vroeg gestorven dichter Jacques Perk. Jacques Perk was een van de voorloopers van de beweging der „Tachtigers" omstreeks 't jaar 1880. De Ne- derl. Letterkunde was evenals vele ande re takken van kunsten en wetenschappen in de 19e eeuw erg in verval Er waren in dien tijd vele personen, o.a. Schaepman, die meenden, dat zij werkelijk de dichterskunst bezitten, doch in werkelijkheid kwamen zij daarvoor niet in aanmerking. Zijne, n.1. Schaepman, gedichten waren van ondichter lijk allooi. Door den spreker werd even naar voren gebracht „Het Brood" van Schaepman. In 1880 werden de letterkundigen en letter- minnenden wakker geschud. Net als het al tijd gaat is het toen ook door overdrijving tot het goede gel, amen. Frederik van Eden en anderen hebben toentertijd den eersten stoot tot verbetering gegeven. De inl. noemde „Iris" van Jacques Perk een van de beste producten van onze Nederlandsche Letterkunde. Gekomen tot een bijzondere beschrijving van Perk zelf, vertel de de inleider ons dat Perk in 1881 overle den is. „Iris" is eerst door de toerftnalige let terkundigen afgekamd. Later en wel na Perk's dood is het zg.n. in eere hersteld. Nadat de inleider de verschillende bijzonder heden van Perk had medegedeeld en ver klaart had hoe deze juist gekomen was om het gedicht „Iris" op te maken ging hij over om het gedicht voor te lezen. Na beëindiging daarvan dankte de voor zitter den geachten inleider. Als 5-minuten redenaar trad op de heer Andr. Boekei, die sprak over eene plaatselijke strijd in ons dorp. WARMENHUIZEN. Afscheidsavond Pastoor Lasanct. In het patronaatsgebouw was Donderdag een afscheidsavond georganiseerd bij gele genheid van het vertrek van pastoor Lasan- ce naar Diemen. Aanwezig waren o.a. het kerk- en Arm bestuur, burgemeester Nolet en echtgenoote, notaris Pometer en echtgenoote, Dr. van Hesteren en echtgenoote, benevens een groot getal parochianen. Ter verwelkoming werd door het muziek korps „Soli Deo" een paar muziekstukjes ge speeld. Na het daverend applaus daarop kwam de eerste spreker aan het woord, na melijk de heer Joh. de Groot, namens het kerkbestuur. Deze spreker achtte het een groote eer de rij der sprekers te mogen ope nen. Hij behoeft dus niet bang te zijn, dat een van de andere sprekers het gras voor zijne voeten zal wegmaaien. Het scheiden, zoo gaat deze spreker voort, doet lijden. Bij de een in meer of mindere mate. Het heen gaan van u mijnheer pastoor is thans moei lijk. Denk maar eens aan de verfraaiing van onze kerk welke aan u is te danken. Dat is uw eigen werk. Daarvan te scheiden is niet gemakkelijk. De tot u gerichte critiek is niet goed te praten, doch wel te verklaren. De inwoners van Warmenhuizen zijn Westfrie zen en weten zich niet gauw aan te passen. Met genoegen denken wij thans terug aan Kerstmis. Toen was de kerk prachtig ver sierd. Dat hebben vele parochianen zelf ge tuigd en dat zegt alles. Namens het kerkbe stuur in het bijzonder bracht spreker den scheidenden pastoor hartelijk dank voor het geen hij voor de parochie en voor de kerk heeft gedaan. U komt, zoo vervolgde spre ker, in Diemen ook in Noordholland, doch daar zijn geen Westfriezen. Spreker wenscht den heer pastcor in Diemen een rijk arbeids veld en veel zegen in den arbeid en in het bijzonder een aangename samenwerking met het parochiaal kerkbestuur van Diemen. Vervolgens sprak de heer A. Krookman nemens het r.k. armbestuur en ook namens hem zelf. Spr. begon den pastoor hartelijk dank te zeggen voor hetgeen d^ze gedaan heeft voor de r.k. armen van Warmenhuizen. Deze wenschte cok in 't openbaar zijn dank te betuigen voor de hulp en steun van den scheidenden pastoor ondervonden voor het administratiewerk. Hij, de tolk van de ande re bestuursleden van het r.k. armbestuur, wenschte den pastoor een hartelijk vaarwel en veel zegen in zijn nieuwe parochie. De heer H. Nolet bracht naar voren de vriendschap die tusschen den pastoor en hem steeds heeft bestaan. Reeds voordat pastoor Lasance te Warmenhuizen was ge- stationneerd, bestond er een band tusschen pastoor Lasance en de familie Nolet. Deze spreker rekent het zich tot een plicht thans hier uiting te geven van zijn vriendschap en genegenheid. Dr. van Hesteren wenschte als medicus nog enkele woorden te spreken. Veel heeft deze spreker met den pastoor te maken ge had. Hij herinnert zich nog een bediening met den pastoor te Krabbendam en dacht dan nog ongetwijfeld aan de schitterende woorden welke de pastoor steeds tot de ster venden richtte. In verband met zijne werk zaamheden heeft de medicus vaak de priester noodig en nooit heeft spreker tevergeefs bij hem aangeklopt. Hij dankte nog voor de prettige samenwerking welke hij steeds van hem heeft ondervonden. Vervolgens werd nog "esproken door no taris T. J. M. Pimeter '.e Schoorldam: P. Zomerdijk als senior c'.„t St. Jozelfgezellen- vereeniging en namens de Mariacongregatie afd. Jongemannen; mej. Guurtje Vader na mens de Mariacongregatie afd. vrouwen; P. Tesselaar Gzn. namens de Derde Orde; W. Molenaar namens den Eucharistischen bond; K. Molenaar namens het Zangkoor en tooneelvereeniging St Jozef': F. Leg- deur namens de R.K. Rijwielclub; W. Ooiie- vaar namens Muziekvereeniging ..Soli Deo"; Jac. van Boer Sr. namens de R K. Volks bond; W. Dekker namens de L.T.B. en mej. Cath. Tesselaar namens de Mariavereeni- ging. De laatste spreker was kapelaan van der Hoek. Hij herinnerde er aan, dat hij 154 jaar geleden benoemd was tot kapelaan te Warmenhuizen en memoreerde nog het vroeg afsterven van zijne ouders. Hij is groot gebracht bij zijn heeroom die thans pastoor te Voorhout is. Deze spreker heeft in dezen scheidenden pastoor gevonden een tweeden vader en is nog zeer dankbaar voor het goede voorbeeld van den pastoor betref fende de Mariavereering. Hij is er trots op dat hij lief en leed met den pastoor heeft moge deelen. Hij wenschte hem veel kracht en steun in zijn werkzaamheden te Diemen. Nogmaals sprak hij zijn hartelijke dank uit voor de wijze lessen van den pastoor van wien hij heel veel heeft geleerd. Het deed dezen spreker groot genoegen ondanks deze slechte tijden den scheidenden pastoor een portefeuille te kunnen overhandigen met een inhoud van 250 en wel namens de geheele parochie. Spreker verzocht den pastoor het bedrag te willen aanvaarden van de parochianen als dank voor ai hetgeen hij voor de paro chie heeft gedaan. Pastoor Lasance zeide, dat het spreken thans voor hem moeilijk is. Hij voelt zich toch verplicht toch eenige woorden van dank te zeggen. Hij constateerde, dat in Warmenhuizen nog vele warme harten kloppen, bracht zijn dank voor de vele spre kers van dezen avond en m het bijzonder voor de rijke gift. Spreker hoopte, dat de parochianen steeds in offervaardigheid mo gen vooruitgaan. Als blijk van waardeering en dankbaarheid beloofde spreker Zondag over 8 dagen te Diemen een plechtige H. Mis te zullen opdragen voof het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie van War menhuizen. Hierna richtte de pastoor een bijzonder afscheidswoord tot kapelaan van der Hoek, die bij al het leed zijn kracht en steun is geweest. Hierna werd een Maria- liedje door de aanwezigen gezongen, waar na iedereen in de gelegenheid werd gesteld den pastoor persoonlijk de hand te druk ken.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7