Sllmiirsclii Courant. TENTOONSTiLUÉ AUTOMOBIELEN RAI RA! 23 JANUARI -1 FEBRUARI Honderd drie en dertigste Jaargang. Landbouw en Veeteelt bedaren maakl het slijm los Vraag en Aanbod MOTORRIJWIELEN Sport i9bi. No. 20 '/.aterdas: 24 Januari KENNEMERLAND. De aigeloopen week kenmerkte zich door een isselvalligen handel en over het alge meen geen onbevredigende prijzen. Sinds het nieuwe jaar is ingetreden, kan men eigenlijk geen dag op de stand aer markt aan, daar den eenen dag de prijzen aan tien hoogen kant zijn en den anderen dag terugloopen; een gelukkig verschijnsel was, dat de prijzen bevredigend waren en voor meer artikelen aan den hoogen kant. Men moet maar wachten voor wat „op is. Er waren geen spruiten meer, boerekool was schaarsch, wat men meer hoort. De werkelijk heid is, dat als een artikel extra duur is, er regelmatig den volgenden marktdag een in zinking komt, want de aanvoer is dan te groot om dien hoogen prijs te handhaven. Die grootere aanvoer ontstaat dan doordat van elders partij worden aangevoerd, meermalen niet onberispelijk van kwaliteit met het ge volg een inzinking der prijzen. Zooals we reeds opmerkten, was de handel niet onbevredigend, doch de hooge prijzen der laatste dagen waren aan het tanen. De geweldig groote aanvoer van boerekool waarvan veel van elders was oorzaak, dat de prijs niet bestendigd kon blijven. We vonden het jammer, want de kwaliteit was mooi, althans voor het grootste deel, doch uitzondering was een bak van 1, het groot ste gedeelte ging voor 0.400.65 per bcik De aanvoer van spruiten was groot genoeg, doch de kwaliteit was niet bijster mooi. Zeker, er waren mooie partijtjes, grootendeels van elders, doch het leeuwenaandeel van den aan voer bestond uit 2e kwaliteit. Voeg daarbij een luie handel, dan is een prijs van 12— 16.50 voor le soort en 8—11 voor 2e soort wel verklaarbaar. Genoemde prijzen zijn per 100 K.G. berekend. Andijvie is een gewild artikel. De aanvoe ren beginnen terug te gaan, vooral de mooie kwaliteit opgehuilde, die met zijn mooie goudgele kleur een bekoring voor het oog is. Mooie kwaliteit andijvie bracht het nog tot pl.m. 2 per kist of 0.100.12 per stuk, terwijl de andere prijzen zich bepaalde naar de aangeboden kwaliteit. Prei is momenteel een gewild artikel. Die tuinders, die geen haast hadden, boffen, want mooie kwaliteit is duur. Wel was de prijs lager dan de vorige week, vooral voor 2e kwaliteit, doch een prijs van 2234 cent voor een bosje zou te mooi zijn om lang te duren. Deze week bewoog de prijs zich om de 'f 16—18 per 100 bos. Kool is momenteel niet erg in trek. Wel scheen er de vorige week een verbetering te komen, doch 't was schijn. Laten we eerlijk zijn, de kwaliteit laat ook veel te wenschen over. We kunnen de prijzen wel over één kam scheren, met prijzen van 36 per 100 stuks De vraag naar selderieknollen werd be- heerscht door de kwaliteit. Mooie „knollen" golden van 63, 2e en 3e kwaliteit giu- gtn voor piijzen van 24.50, alles per 100 stuks. De kleine partijtjes bloemkool werden vlug verhandeld, hoewel de kwaliteit beduidend minder wordt, viel de prijs 68.50 per 100 stuks niet tegen. Groeve groenten als uien, peen e.d. golden evenveel of juister gezegd even weinig a's de vorige week. Alleen in bieten was iets meer handeld, met prijzen van 2.503 50 per 100 stuks. Aardappelen waren niet erg in trek. Eigen lijk gezegd staat de handel op het doode punt, tenzij men goede kwaliteit aanbiedt Maar voor prima kwaliteit behoefde men geen veiling te hebben, want beste kwaliteit is schaarsch. De '"rijzen der aardappelen wa ren 34.50, zandaardaopelen 1.50— 2 hooger, alles per 100 K G. Het „eerste" witlof van eigen bodem is aangeboden, doch kan niet concurreeren tegen het buitenlandsche product. De prijzen waren voor binnenlandsche 10—13, voor Bel gische lof 18—26, per 100 K.G. De overige aanvoer onveranderde prijzen KOEDIJK. Woensdagavond werd door de afdeeling Koedijk van den Bond van landpachters een vergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weert onder leiding van den heer S. Akerboom. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de opgekomenen, in zonderheid aan den heer Rinzema en deelde mede. dat het leden-tal geklommen is Van 19 tot 34. De heer Rinzema het woord ver krijgende, behandelde het onderwerp „de aangenomen pachtwet". In grove trekken besprak spr. den strijd die in de Kamer ge voerd is tegen het wetsontwerp en heden nog, nu het door de eerste kamer behandeld moet worden. Al is het nog niet wat wij wenschen. wij nemen het al vast maar op af betaling en zullen pogen een en ander te ver beteren. Uit de verschillende artikelen die spr. be handelde, kwam duidelijk naar voren dat door het instellen van een pachtcommissie en door de medezeggingschap der pachters men niet zoo is overgeleverd aan de willekeur der verpachters. De verbetering van het ge pachte kan mede in het belang van de pachter zijn. Eveneens kan men meer steun bekomen wanneer natuurrampen aan de bedrijven schade berokkenen. Spr. wekte allen op om het ledental uii te breiden en waar mogelijk verbeteringen aan te brengen, daar b.v. publieke verhuringen en verhuring bij in schrijving een onding :s. Hierop volgde nog een aangename bespreking werbij naar vo ren kwam de eritiek in de plaatselijke pers, zooals de stemmingsbeeldschrijver in de Lajigedijker Courant. De heer M Mulder noemde hem een sta in den weg. Door den voorzitter werd verslag uitge bracht van de gevoerde actie tot het ver krijgen van reductie op de landpacht Hier mede waren gunstige resultaten bereikt, diaconie en gemeente hadden 25 pCt. toe gestaan Ook de doopsgezinde gemeente te Broek op Langendijk, en enkele particulieren hadden in den een of anderen vorm tegemoet koming betoond, waarvoor een dankbetuiging aan de corporaties zal worden toegezonden, daar er verschillende pachters zijn, die hier van genoten hebben. De heer Beets wees er op, die pachters per circulaire te bewerken, om lid van de afdeeling te worden, daar het ook in hun belang is. Hieraan zal voldaan worden. De heer M. Mulder pleitte ook voor het winnen van leden en de heer Rinzema achtte hiervoor het beste huisbezoek. Door den heer Beets werd aanbevolen het voeren van actie voor de aanstaande landverhuring om die niet meer bij opbod te doen geschie den. De voorzitter zegde medewerking toe. Wat betreft de spoedig te verwachten land verhuring te Oudkarspel zal met de afdeeling aldaar samenwerking gezocht worden. Als afgevaardigde naar de Algemeene Vergade ring van den Bond, die te Zwolle zal worden gehouden, werd aangewezen de voorzitter. De beschrijvingsbrief werd nog behandeld, waarbij naar voren kwam om zoo mogelijk op de districtsvergadering vooraf punten van algemeen belang te bespreken. Hierna sluiting met dank aan den heer Rinzema en aan de leden voor de aangename besprekingen. Het was een mooie avond en er kwamen weer 3 leden bij. Donderdagmiddag werd doqr de tuinbouw- vereeniging „De West' een jaarvergadering gehouden in het lokaal van den teer Jb. Groot, onder leiding van den heer W. Visser. Deze opende met een welkom aan de leden, inzonderheid aan den burgemeester, en wees op het begin van onze organisatie, waarvoor veel acte gevoerd is. Ook thans is nog actie noodig, want er gebeuren nog wel dingen, die niet goed zijn. Spr wees ook nog op de huidige crisis en drong er op aan, om waar wij geen overproductie overhouden tot het volgende jaar, weer met nieuwen moed te be ginnen. Veel moecl is er ook voor noodig. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Jb. Otto wat er bereikt is met de af schrijving van de grondbelasting wegens de slechte uitkomsten van ons bedrijf. De secretaris gaf een overzicht van de ge voerde correspondentie, waarbij mede werking is verleend door de Staten-leden de heeren Kostelijk en Zeeman. Een en ander is thans in handen van het Tweede Kamerlid Van der Sluis De voorzitter stelde voor om voor deze jaarvergadering presentiegeld uit te keeren, maar ae volgende vergaderingen niet. Dit werd goed gekeurd. De rekening van den penningmeester gaf aan ontvangsten 1929.02, waaronder bij drage voor den tuinbouwcursus en de coöpe ratieve landbouwbank. De uitgaven waren 1779.90, saldo 149.12. De schuld bij de Coöp. landbouwbank is f 400 Uit het jaarverslag zij vermeld, dat er 1 Januari 1930 187 leden waren; afgegaan 10, bijgekomen 4. totaal thans 181 leden. Er werden 7 bestuurs- en 4 ledenvergaderingen gehouden en twee vergaderingen met het bestuur der Coöp. landbouwbank. Het be stuur was geheel vertegenwoordigd op de buitengewone vergadering der L. G. C. en op de buitengewone vergadering der Prov Commissie, waar tevens de burgemeester aan wezig was. De burgemeester bezocht 2 al gemeene en 3 bestuursvergaderingen en onze afgevaardigden bezochten alle 8 vergaderin gen der L. G. C. Er is tweemaal kooltelling gehouden. Op 1 Februari 1930 waren 415 wagens producten aanwezig, op 1 December 1930 slechts 301, waarvan nog 43 van buiten af kwamen, wat voorheen niet het geval was. De tuinbouwcursus werd vervolgd met toevoeging van de bloembollencultuur, waar bij een aantal toehoorders verschenen. Ook werd een bedrijfsboekhoudcursus gehouden met een flink aantal leerlingen. Door de lage prijzen was voor de 415 wagens producten in begin 1930 168000 ontvangen. De totale mindere ontvangst in 1930 was voor de vereeniging 380.000. De organisatie was machteloos en de regeering doof. Voor het tuinders voorschot hebben zich verschillende leden opgegeven. Voor de eerste 5 maanden van het seizoen 1922-1923 werd ontvangen f 176000, in 1929 was dit f 154000 en in 1930 slechts 93000 De heer Jb. Verwer bracht verslag uit van de rekening en adviseerde tot goedkeuring, waarop den penningmeester-secretaris dank werd gebracht voor zijn beheer en keurig jaarverslag. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende leden, dt heeren W. Visser, C. Prins en W Butter, met groote meerder heid van de 73 uitgebrachte stemmen werden herkozen. De heer W. Visser werd eveneens herkozen als lid van het marktbestuur. Allen namen hun benoeming aan. Door den voorzitter werd in bespreking gebracht de onderhandsche verkoop Daar over heerschte een groote ontevredenheid. Het verkoopen op een bon is geoorloofd, maar men moet er om vragen en den zelfden dag moet de verkoop geonteerd zijn. Sinds Vrijdag is er geen bon afgegeven. Spreker wees er op, dat de leden in deze hun plicht moeten doen. De heer P. Zwetsman wees er op, dat men den volgenden dag zijn bon kan krijgen en deelde mede dat men aan den Noordermarkt- bond niet zoo gemakkelijk bons kan bekomen als bij de L. G C. Er zijn veel gevallen, die niet gecontroleerd worden en dit nu achtte spr. wel noodig. De heer P. Hart zei: ik heb bonnen en ik koop op bonnen en als ik ze op een moment niet heb, liggen zij klaar. Ik blijf in de lijn van de organisatie. De tuinbouwer voert niet aan wat de koopman noodig heeft. De voorzitter zei: Ja, dat zeide de verte genwoordiger van den handel in ons hoofd bestuur ook, maar uit de hand verkoopen en veilen is niet in het belang van de tuinders". Het voor en tegen werd nog breedvoerig besproken. De heer P. Zwetsman stelde voor om aan de „Toekomst" een motie van afkeuring te zenden over het oordeel over de leden van „De West", maar dit werd niet gesteund. Een schrijven was ingekomen van de ver eeniging „De Toekomst" te Zuidscharwoude om instemming te betuigen met een schrij ven aan de L. G. C. om actie te voeren bij de regeering voor de volgende punten: 1 ontheffing van sociale lasten om bedrijven met minder inkomen dan 1200 vrij te stel- SIROOPFAMEL doet het hoesten Ag+rtenFtË ^•rOfs^QerHooi, len van zegels plakken; 2. spoorvrachtver- laging; 3. landbouwvertegenwoordiging in de regeering; 4. uitvoertoeslag op groente. Deze punten werden door den secretaris toe gelicht en warm verdedigd. Hij achtte noodig demonstratief op te treden in Den Haag. maar dit moet op eigen kosten gebeuren en daar moet men een offer voor brengen. De heer P. Zwetsman meende, dat de le den dat niet kunnen betalen, en als er wets wijziging voor noodig is, moet de organisa tie zich niet laten afschrkiken. Het is noodig, dat er iets gebeurt Ook het pachtstelsel is niet goed, men moet niet tegen elkander op bieden. De heer Hart herinnerde aan wat andere organisaties bereikt hebben met uiterlijk ver toon. Na breedvoerige bespreking werd besloten adhaesie te betuigen. Er waren weinig voorstellen voor den be schrijvingsbrief. De heer P. Zwetsman stelde voor, op den beschrijvingsbrief te plaatsenDe producten, die voor de minimumprijzen opgehouden worden, zullen door de vereeniging worden afgenomen en vernietigd. Hier zal een toe lichting bij gevoegd worden. Voorts ziet spr. aan de aardappelsorteering te bespreken, daar die zonder overleg met de leden is tot stand gekomen. Het bestuur was van oordeel, dat men met het nemen van besluiten buiten de leden voorzichtig moet zijn. Besproken werd den toeslag van 250, die de veilingleider voor zijn werk aan de bol- lenveiling heeft ontvangen. De voorzitter meende dat de aardappel sorteering noodig is voor de concurrentie met het buitenland en de toelage voor den veilingleider is toegestaan voor meerdere werkzaamheden. Gevraagd werd of er voorstellen gedaan kunnen worden ten aanzien van de rekening, waarop de voorzitter antwoordde dat dit niet kan, doch de begrooting zou wel bij den be schrijvingsbrief behandeld kunnen worden. De heer Beets wenschte, dat de L. G. C. zich in verbinding stelt met de waterschap pen om het daar heen te leiden dat wij met den meesten spoed van het overtollige water verlost worden, daar dit groote schade ver oorzaakt als het lang hoog blijft. Het trok spreker's aandacht dat het zoo lang duurde eer het wat zakte en toch was er vaak peil. Spr. wees op de droogmaking van den Wie- ringermeerpolder, ook dit zal geplaatst wor den. De heer P. Zwetsman wees nog op de vele controleurs aan de losplaatsen. Hij achtte die niet allen noodig, daar aan onzen keur meester voldoende hebben. Als afgevaardigden naar de L. G. C. werden aangewezen de heeren Jb. Zwets man, C. Prins, P. Geus Cz., K. Stam Hz., W. Butter, Jn. Otto, P. Lammerschaag, P. Zwetsman, C. Beets, P. Hart, C. Pranger, Gr. Kuit, D. Sluis, S. Smit, N. Kok, M. Ko- ger, S. Dekker, W. Slotemaker, D. Kuiper, IJ van Leijen en P. Brouwer. Bij de rondvraag sprak de teer M. Mulder zijn afkeuring uit over den schrijver van de „Stemmingsbeelden" in de Langedijker Cou rant, speciaal over wat hij schreef over de landpachters, alsmede over het stuk van den heer P. Zeeman over de tuindersvoorschotten. Deze haalde de politiek er bij en dat past hem niet. Spreker zei al gaat de vergadering ook niet met mij mee, ik protesteer daartegen. Het woord was ten slotte aan den burge meester, die dankte voor de vriendelijke woor den van den voorzitter. Het was spr. aange naam geweest hier tegenwoordig te zijn. Het is een druk jaar geweest, wat zich ook heeft afgespiegeld in den gemeenteraad. Spreker wekte op tot eendrachtig samenwerken en hoog houden van de organisatie, want een dracht maakt macht en de aanhouder wint Ook de gemeenteraad zal mede werken. Al moge de nacht nog zoo zwart zijn, wij ho pen op het ochtend gloren. Hierna volgde sluiting met dank voor de aangename samenwerking. WARMENHUIZEN. Woensdagavond hield de afd. Warmen- huizen van den L.T.B. onder voorzitterschap van den heer W. Dekker, een vergadering. De voorzitter opende met een woord van welkom. Bij gelegenheid van deze jaarverga dering dacht spreker nog eens terug aan net afgeloopen jaar. Het jaar 1930 is voor onze tuinders vel zeer slecht geweest. Over de ge- heele linie was het misère. Aanvankelijk leek het van den zomer, dat het goed zou gaan Later echter tengevolge van de aardappelen- ziekte was het allertreurigst. Betreffende de vereeniging zelf was 't jaar 1930 van bijzon dere beteekenis. In 1930 is onze vereeniging aangesloten bij de Centrale Veilingsvereeni- ging met als gevolg, dat de leden niet meer zooals vroeger dubbele contributie moeten be talen. Het ledental is in 1930 omhoog ge gaan. Vervolgens kwam aan de orde het jaarver slag. Daaruit vernamen wij, dat het ledentai per 31 Dec. 1929 37 bedroeg en per 31 Dec. 1930 42 leden. Tien jaar heeft de afdeeling bestaan. Vanwege de slechte tijden is dit ni.-t feestelijk gevierd. Voor een bedrag van 3000 is coöperatief aangekocht. 1130 ba len aardappelen zijn verkocht. Aangaande een schrijven van den contro leur van den Plantenziekten kundigendienst merkte de secretaris op, dat ontsmetten van koolzaad zeer aan te bevelen is en hij stelde voor bij genoemden controleur informaties in te winnen voor het ontsmetten van koolzaad voor onze afdeeling. Aldus aangenomen. De uitslag van de verkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren W. Molenaar en Jan de Groot was dat beiden met over- groote meerderheid werden herkezen. Bespreking naveilen. Naar aanleiding van een schrijven van den secretaris van de Centrale Veilingsvereeni- ging was dit punt op de agenda geplaatst. De voorzitter gaf een kleine relaas van de laatst gehouden bestuursvergadering van he; Centraal Bestuur van de veiling, waarin dit punt ook naar voren is gebracht. Vanwege de geringe voorraad goede bewaarkool zal men genoodzaakt zijn, hetzij bonnen af geven of naveilen en dan heeft het bestuur van den L T B. te Warmenhuizen de zijde gekozen van naveilen. Het Centraal bestuur heeft het voorstel van den heer K. Molenaar om na te veilen met 11 tegen 6 stemmen aangenomen Het voorstel betreft alleen naveilen van goede kwaliteit en dan nog alleen in dit seizoen. De heer Joh. de Groot as in principe voor naveilen. Buiten Warmenhuizen is over dit punt steeds groote verdeeldheid. De heer P. Tesselaar Gz. vroeg of wij door het naveilen kans hebben om leden te verliezen, die er tegen zijn. De secretaris merkte o.a. op, dat er een grootere actie is tegen bonnen dan tegen na veilen. Den laatsten tijd komt onze veiling leider heel vaak in een groot conflict met de kooplui. De voorzitter zeide, dat het thans alleen maar gaat of de vergadering tegen of voor het voorstel is. De heer C. Tesselaar Gz. gaf een toelich ting hoe het komt dat bij naveilen de veiling leider toch nog wel genoodzaakt zal zijn tot bonnen afgeven. Spreker was huiverig voor naveilen. De heer Joh. de Groot merkte nog op, dat hetgeen de heer C. Tesselaar naar voren bracht iets is van den koopman. Hij was van meening, dat de heer Tesselaar thans spreekt als koopman en niet als tuinder. Na eenige discussies werd ten slotte het voorstel van het bestuur om na te veilen in dit seizoen met algemeene stemmen aange nomen. Vaststellen contributie. Het laatste punt van de agenda om de con tributie met 0.50 te verhoogen werd hierna in behandeling genomen. De voorzitter zeide, dat het wel noodig was, dat er door de afdee ling zelf ook eenige contributie geheven werd. Opgenoemd werd o.a. de aflossing van de on langs aangegane geldleening, presentiegel den van de afgevaardigden naar de alge meene vergadering van de Veilingsvereeni- ging enz. Na eenige besprekingen werd ten slotte ook dit voorstel met algemeene stemmen aangeno men. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat onze afdeeling in de aanstaande te houden vergadering van den Kring zal aan dringen het hoofdbestuur voor te stellen in verband met de slechte tijden de contributie van onze leden te verlagen. Hierna sluiting. ■:-x''KSr WW** (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. Gebruikte Meubelen als Dressoirs, Buffetten, Kasten, Tafels, Stoelen, Spie gels, alsook Ledikanten, Bedden, Ma trassen, Kachels, bij ons spotgoedkoop. J. L. Sostma nJr., Verk.lok. Ridderstr. 10 Te koop door verandering van den Bergerweg, KIPPENHOKKEN gr. 7 X 6 en 1654 X 5 en dubbelwandig broedlo- kaal en timmerschuur. Adres BERGER- WEG 44, Alkmaar. AANGEBODEN z. g. a. n. LUIDSPRE KER met modern eiken kast voor zeer lagen prijs. Te bevr. bij J. GROENLAND, Tuindorp, Htiloo. TE KOOP een flink KIPPENHOK. KACHEL CNOM en KARPET. KENNEMERSTRAATWEG 154. Schrijfbureau te koop gevraagd, tevens een brandkast en piano Br. met prijs en omschrijving onder letter U 187 aan het bureau van dit blad. TE Kt)OP z. g. a. n. LUIDSPREKER en een Radioweergever voor pathéfoon. Aan hetzelfde adres een moderne Kin derwagen te koop gevraagd. NIEUWPOORTSLAAN 90. TE. KOOP een pracht SALON-PATHÉ FOON en drie jaarg. Kath. Illustr., twee ingeb. Pianostukjes. VAN LEEUWENHOEKSTRAAT 20. Veerenbed met 2 kussens 10, Kinder kapokmatras z. g. a. n. 7.50, Pits-pine Ledikant met matiasser. 7.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP VOOR OUD: TROUWRIN GEN, GOUDEN HEERENHORLOGES, GOUDEN VESTKETTINGS COL LIERS. S. W. VET, Verdr.oord 5. Blauw Heerencostuums, Dames- en Heerengabardines. Kindercapes, Jasjes, Sportpakjes en Jekkers, Tafel- en Vloer- kleeden, Meisjesgununiejas, Smoking z. g. a. n. NIEUWPOORTSLAAN 85. Wegens plaatsgebrek tegen elk aan nemelijk bod te koop aangeboden een eersteklasse uitvoering pluche antiek 10 deelig SALON-AMEUBLEMENT. Te bevragen GEEST No. 10. 2 Crapauds en 4 Stoelen (eiken), be kleed met moderne moquette, z. g. a n. 57.50, 4 mooie huiskamerstoelen 10, 4 Stoelen en 1 Fauteuil 13.50. DEKKER, Laat 182. 1 p. Ledikant met 3 matrassen 7.50, 2 p. Ledikant met spiraalmatras, kapok matras, schuine peluw en 2 kussens 15, pracht veeren bed met peluw en kussen 18.50. DEKKER. Laat 182. TE KOOP AANGEBODEN een complete SCHOENMAKERIJINVENTARIS w. o. machine en leesten. UITENBOSCHSTRAAT 57. Prima Brandkast 45, eiken Schrijf lessenaar 7.50, Schrijftafel 12.50, mooie Crapaud 7.50, Waschtafel 2.50, 3 Keukenstoelen 2.50, Kantoorstoe! 2 enz. DEKKER, Laat 182. 'f GEOPEND VAN IOVM.-5NM*, 6NM.-10N.M. STUDIE-PIANO TE KOOP voor 65.-. Moet weg. Adres te bevragen Bureau van dit Blad. Voetbal. De wedstrijden van morgen. Terwijl wij ons nederzetten, om het weke- lijksche praatje te schrijven, zijn de weers omstandigheden verre van ideaal. De wind buldert hol en voorspelt als 't ware een nog grooteren water toevloed dan we gisteren reeds gehad hebben. Het zou dus wel eens kunnen gebeuren dat vele wedstrijden fi guurlijk en letterlijk in het water vielen, wat jammer zou zijn, want het programma ver meldt eenige buitengewoon belangrijke ont moetingen, zóó belangrijk, dat we ze eigen lijk als beslissend meenen te moeten be schouwen. Tenminste, als morgen alles ge speeld wordt, kunnen we morgenavond een stap nader zijn gekomen wat betreft de be zetting van de bovenste plaats. Als we aannemen, dat Velocitas kampioen van afd. V wordt, dat P.S.V. haar concur renten thans voorbij is gestreefd, en dat de strijd in afd. I, II en III morgen een voor- loopige beslissing kan brengen, dan is het o.i. duidelijk genoeg, welk een belangrijk programma er afgedraaid zal worden. Om dan met afd. I te beginnen, hier ziio de volgende ontmoetingen vastgesteld: H.B.S.V.U.C. H.F.C.'t Gooi. StormvogelsExcelsior. AjaxZ.F.C. D.F.C.Hermes-D.V.S. Verreweg de belangrijkste ontmoeting i! AjaxZ.F.C. Momenteel hebben beide clubs evenveel verliespunten, maar Z.F.C. heefl een wedstrijd meer gespeeld dan de thuis club. De strijd is dus geheel open en al is men geneigd, Ajax de beste kansen te geven toch zijn we er lang niet zeker van, dat Aja> zal winnen. In Zaandam won de thuisclut met een doelpunt verschil na een harden strijd, die geheel gelijk op ging. Hoewel Z.F C. na dien twee puntjes verloor door even zooveel gelijke spelen, heeft ze den laatsten tijd getoond, in topvorm te zijn. We denken bijv. aan de 92 overwinning op 't Gooi, Zondag j.1.Maar ook Ajax is momenteel in prachtvorm, getuige de 17O-overwinning op V.U.C., 14 dagen geleden. Uit de doel- puntencijfers mag men opmaken, dat Ajax iets sterker is dan Z.F.C., maar de vraag is, of het krachtsverschil groot genoeg is om te winnen. Wij voor ons gelooven, dat alles zal afhangen van de zenuwen, en dat diegene wint, die het eerst zijn zenuwen de baas is 's Spreekt vanzelf, dat het terrein uitver kocht is en dat duizenden graag gekomen zouden zijn, als ze maar een kaart hadden kunnen krijgen. Daarom is het zoo jammer, dat de K.N.V.B. aan de A.V.R.O. verbood, den wedstrijd per radio uit te zenden, te meer, daar de beweegredenen hiervoor al heel erg zwak zijn. De andere wedstrijden zijn van veel min der belang. D.F.C. en H.-D..V.S. strijden voor een iets betere plaats op de ranglijst en D.F.C. zal waarschijnlijk met de winsl gaan strijken. H.F.C. krijgt een kansje, om een of twee punten te bemachtigen, nu ze 't Gooi ont vangt. De Haarlemmers hebben de puntjes hard noodig! StormvogelsExcelsior zal wel in een overwinning voor de thuisclub eindigen. En de Haagsche derby zal wel weer een nederlaag voor V.U.C. opleveren, tenzij de ze club een tweede verrassing in petto heeft. In afd. II zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld SpartaFeijenoord. K.F.C.—R.C.H. E.D.O.A.D.O. HilversumV.S.V. Ook hier dus een wedstrijd, die domineert: SpartaFeijenoord. Niet alleen is dit een derby, hij is er ook een tusschen de twee eenige kampioenscandidaten. Feijenoord heeft een voorsprong van twee punten, zoo dat een overwinning van Sparta deze geheel gelijk zou brengen met Feijenoord. 't Is moeilijk te zeggen, wie winnen zal. Feijenoord is iets sterker, heeft ook beter doelpuntencijfers, maarspeelt op Spar- ta-terrein. En Sparta speelde het klaar, in de eerste ontmoeting een gelijk spel te be vechten, zoodat ze daartoe ook nu in staat moet worden geacht. Dat is echter qiet vol doende, omdat de afstand tusschen beide concurrenten dan onveranderd zou blijven. Sparta moet dus winnen en juist daarom kan Feijenoord gemakkelijker en rustiger spelen. Dat is dan ook de eenige reden, waarom we Feijenoord ia deze derby de fraaiste kansrn geven. K.F.C.--R.C.H. kan een overwinning voor de Koogers worden, die zich dan heelemaal buiten gevaar stellen en alleen kunnen prak- kizeeren over de 3de of 4de plaats! A.D.O. geven we vervolgens wel een kansje om den uitwedstrijd tegen E.D.O. te winnen, zulks in tegenstelling met V S.V., dat o.i. kansloos naar Hilversum gaat Dan afd. III. waar gespeelde wordt: Go-AheadT u bantia Z.A.C.Robur et Velocitas. A.G.O.V.V.—Wageningen. Heracles—P.E.C. Enschede—Vitesse Ook hier één geweldige oniir.oeii:1He-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9