Vaderlandsche Bank VI ^LENTEBLOEMEN" De roofoverval te Nieuwe Niedorp AGENDA Het blijkt in den tegenwoor- digen tijd n?et voldoende te zijn om geldswaardige papieren in een brandkast te bewaren. Huurt daarom bij de firma DE LANGE DE MOKSUkZ te Alkmaar een saf eEekef dat zich in haar onder- grondsche klussin- pËchling bevindt. M.KATER BSnnenianif STAD EN OMGEVING. Een onderhoud met den kassier. Radiografjsch weerbericht PLAATSBESPREKEN MIENT2¥ \mwm lm,ii n—ra— Maandag 26 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, 1. Gek op blondjes (com.) en 2. Champagne en zijde (rom.), boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Hallelujah (cultuurfilm, geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, Waakt en Bidt, verg. Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Alkmaar; spreker dr. J. H. Gunning J.Hz. 8 uur, De Unie, Volkszangavond met de luitklasse van Joh. Brands. 8 uur, Harmonie, debat-vergadering de Dageraad. uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert St. Louis. Dinsdag 27 Januari. 12 uur, Harmonie, receptie Burger IJs- 'lub bij 40-jarig bestaan. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, maarsch Bioscoop-Theater: I. Gek op blo. es (com.) en 2. Champagne en zijde (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Hallelujah (cultuurfilm, geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, logegebouw Nieuwesloot 111, psvchometi ische séance mevr. Akkeringa. 8 uur, Harmonie, feest Burger IJsclub. Woensdag 28 Januari. 7 uur, 't Gulden Vlies, muzikale voor drachtavond Joh. O. Kramer. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (Iram., geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Gek op blondjes (com.) en 2. Champagne en zijde (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Hallelujah (cultuurfilm, geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, logegebouw Nieuwesloot 111, psychometrische séance mevr. Akkeringa. 8 uur, Harmonie, uitvoering Com Jon- ker's koorklassen. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond met lichtbeelden vanwege het dept. Alkmaar van de Maatsch. t. N. v. h Alge meen. Donderdag 29 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (dram., geluidiflm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Gek op blondjes (com.) en 2. Champagne en zijde (rom.): boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Hallelujah (cultuurfilm), geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur Harmonie, propaganda-avond afd Alkmaar Bond voor Staatspensionneering; spreker ds. Westmijse; zang, tooneel. 7.30 uur, café A van Ham te Oterleek, propagandavergadering Bond voor Staats pensionneering; spreker de heer H. Bruin; tooneel. Vrijdag 30 Januari. 9 tot 3 uur, Landbouwhuis, rijks-klompen tentoonstelling. Zondag 1 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering van Blanke Ballast door de Kon. Ver. Het Nederlandscli Tooneel. Gebleken is dat de fascistische elementen te Menton den verkoop van het anti-fascistisch orgaan willen beletten, terwijl ae fascistische bladen vrijelijk worden verkocht. De Ligue vraagt ot het Fransrhe bestuur tegenover dezen Raliaanschen dwang werke loos zal blijven. EXPRESSTREIN IN AMERIKA UIT DE RAUS GFLOOPEN. Zes doodeu; tienlallen gewonden. Zaterdag sprong bij Oakdak (Tennessee) een expresstrein uit de rails, waarbij een stoker en een machinist en vier passagiers het leven verloren. De meesten der gedoode personen waren zoo zwaar verminkt dat identificatie niet mogelijk was Tientallen per sonen werden gewond. Het blijkt, dat de loco motief en negen wagens in een bocht uit de rails liepen, en te pletter stootten tegen een ïotsrand naast het spoor. Een hulptrein met dokters en verpleegsters is naar het tooneel van de ramp gezonden. POSTAUTO VAN EEN HELLING GEVALLEN. Negen gewonden. Gisteravond stortte bij Eberswalde (Bran denburg, Pruisen) een postauto van een 1.75 M. diepe helling langs den weg naar beneden. Van de dertig inzittenden werden door glassplinters en door den schok 4 per sonen zwaar en 5 lichtgewond. De chauf feur verklaart, dat de stuurinrichting van zijn wagen plotseling weigerde, doch het on derzoek heeft uitgewezen, dat de stuurinrich ting in orde was. Reeds 120 meter vóór de plaats, waar het ongeval plaats vond, was de wagen naar links afgeweken. VOORZITTER VAN HET AL-INDISCH CONGRES IN VRIJHEID GESTELD. Uit Allahabad wordt gemeld, dat Uuandi Jawakarlal Nehroe, voorzitter van het Al- Indisch congres die voor de derde maal in verband met de congres-actie tegen de regee ring was gearresteerd, hedenmorgen in vrij heid is gesteld. VERPLICHTE WERKT«OOSHEIDS- VERZEKERING IN AMERIKA. De gouverneurs van de zeven Oostelijke Staten hebben zich uitgesproken ten gunste van een verplichte werkeloosheidsverzeke ring met het daaraan verbonden gebruikelij ke systeem van steunverleening. PLATINAMIJN IN CHILI GEVONDEN Uit Santiogo de Chili wordt gemeld, dat op het eiland Chiloe een der rijkste platina- voorraden der wereld is gevonden. Het gevonden gesteente bevatte een hoog percen tage platina. HUWELIJK VAN DEN KLEINZOON VAN GUSTAAF VAN ZWEDEN. Prins Lenart. kleinzoon van koning Gus faaf van Zweden, oudste zoon van koning Gustaafs tweeden zoon, prins Karei Wil helm en voluit geheeten Gustaaf Lenart hertog van Smaland, zal in het huwelijk treden met mej. Karin Nisswandt, dochter van een bekend zakenman. De prins heeft van al zijn rechten op den troon af stand gedaan. Zijn moeder is de Russische groothertogin Maria Pawlowna De prins bij'-.1 22 jaar oud. is voor Belaste Waarden, 's Gravenhage tegen beurskoers 1 OBLIGATIEN met jaari uitloting 0 BENOEMD. Burgemeester en wethouders hebben te rekenen met ingang van 1 Januari 1931 be noemd tot cokesgasmaxer bij de gasiabriek J. A. Nijhuis, tevoren sulphaatmaker bij dat bedrijf. EkNSTIG ONGELUK TE STOMPE- TOREN. a Een man overreden en geaood. Zondagmorgen elf uur had aan de Noor dervaart te Stompetoren 'n ernstig ongeluk plaats. Een 35-jarig persoon, woonachtig in de Uitenboschstraat te Alkmaar, begaf zich per fiets in de richting Schermerhorn en kwam, doordat hij in slingerende beweging reed, in aanraking met een auto, die naar Alkmaar ging. Hierdoor werd hij ernstig gewond en binnengebracht in de oude kaas- fabriek. Zoo spoedig mogelijk werd de hulp van Dr. Heringa ingeroepen, doch dit mocht niet balen, het duurde niet lang, of de aan- geredene was overleden. 's Avonds werd het lijk-naar Alkmaar ver voerd. Naar wij vernemen treft den bestuurder van den auto geen schuld. Nader vernemen wij, dat de aangeredene is de heer P. G. Bronstring, vroeger schilder bij Gemeente Werken geboren in 1888. Het slachtoffer leed vermoedelijk aan een zenuwaandoening en is daardoor waarschijn lijk op het criticke oogenblik met de fiets on der den auto gereden. ROBINSON CRUSOE. Jeugdbioscoop in 't Gulden Vlies. Reeds Zaterdagmiddag was er voor Robitr- son veel belangstelling, terwijl Zon dagmiddag de zaal zoo goed als vol was, wel een bewijs, dat deze kindenniddagen, welke door de directie van 't Gulden Vlies georganiseerd worden, in den smaak van jong en oud vallen. Vertoond werden le een alleraardigste klucht en als hoofdfilm Robinson Crusoë, naar het bekende boek van Daniël Defoe In derdaad was dit een buitengewoon gelukkige keuze. De kinderen waren een en al aan dacht. „Ken jij de geschiedenis van Robinson Crusoë" vraagt een blond ventje. „Natuurlijk, wie niet? Jij soms". Het ant woord klinkt spottend en een eigenwijs wip neusje wordt omhooggeheven. „Ik ken het best hoor". De kleine jongen van de domme vraag is wat schuw. Hij wil stellig zijn on kunde niet toegeven, omdat er zooveel meisjes bij staan. Zoo kon men, door de zaal gaande, tal van d:ze gesprekjes opvangen. Alleen al om de lieve kindergezichtjes te zien stralen, zou men een entree-kaartje koopen Beide films worden vlot gespeeld, terwijl zij, vertoond op het nieuwe bioscoop-appa raat van 't Gulden Vlies, uitstekend tot hun recht kwamen. liedjes, zijn leuke voordracht, zijn pittige be geleiding en zijn conference vielen bijzonder in den smaak en deden de aanwezigen ge nieten, telkenmale als hij optrad. Want hij kwam verschillende malen en zijn nieuwe en ook meer bekende nummers sloegen geweldig in. Bij zijn laatste optreden gaf hij ook een pianosolo, die een daverend applaus ont lokte en de kwaliteiten van Noiret en dit genre duidelijk deden uitkomen. Het orkest onder leiding van den heer Spruit begeleidde deze solo en men huldigde ook deze sympathieke band. Met veel belangstelling hebben verder de aanwezigen de beide blijspelen gevolgd „Het bedrogen drietal" en „Zijn wensch". Hartelijk is er gelachen en de verschillende optreden den hebben met hun beiden door hun spel veel tot deze vroolijkheid bijgedragen. Twee nummers moeten wij thans nog ver melden, n.1. De Boerendans en Het Schim menspel. De eerste werd uitgevoerd door de dames van Turnlust en ingestudeerd door mevr. Kleijmeer. Dat viel bij de aanwezigen in den smaak. Een luid applaus beloonde de uitvoerenden en mevr. Kleymeer kreeg bloemen. Het Schimmenspel was eenig. Hiervoor den heer Schotsman alle hulde. En er ging meteen een mooie propaganda van uit voor de gymnastiek of lichamelijke opvoeding in 't algemeen en voor Turnlust ;n t bijzonder. De heer Budding was aan 't slot zeker de tolk van de aanwezigen toen hij alle mede werkers aan den feestavond hartelijk dank zegde voor hetgeen zij gepresteerd hadden. Natuurlijk werd het traditioneele Turn- lus.bal een mooi siot van het feest. De vereeniging kan met opgewektheid en vertrouwen het 31e jaar ingaan. DE RIJKSKLOMPEN'I ENTOONSJELLING TE ALKMAAR. Op verzoek vestigen wij gaarne de aan-' dacht op een door het Rijks-Nijverheidslabo ratorium te Delft in te richten tentoonstelling van Nederlandsche k'ompen op Vrijdag 30 Januari 1931 in het „Landbouwhuis' al hier. De bedoeling van deze tentoonstelling is zoowel den gebruiker als den handelaar in de gelegenheid te stellen kennis te nernen van het hooge peil onzer klompenindustrie en van de verscheidenheid var. modellen, welke in ons land gemaakt worden. Ons land staat hierin niet achter bij het buitenland. De kwaliteit is goed, dus mag de prijs naar verhouding ook goed zijn. Op een goeden klomp loopt men langer dan op een slechten, veel goedkooperen klomp. De tentoonstelling wil het „zaken doen" bevorderen en daardoor het afzetgebied van de Nederlandsche productie vergrooten Wij mogen niet vergeten, dat opdracht tot levering aan Nederlandsche fabrieken de wer keloosheid vermindert of verhindert, netgeen in het belang van het algemeen -is. den losgemaakt en toen ze het geld hadden, ging het weer terug naar boven. Daar hebben ze mijn handen voor den tweeden keer weer op mijn rug vastgemaakt en een prop in mijn mond geduwd. Ik dacht, dat ik stikken zou Mijn gebit ging mee met de prop, die vol bloed geraakte. Ik vreesde, dat het gebit in mijn keel zou schieten, maar dit gebeurde niet. Wel had ik veel last van ce dikke doek, die ze in mijn mond hadden geduwd. Vóór ik naar de brandkast moest, waren zij, toen ze mij hadden gebonden, naar de slaapkamer van mijn dochter gegaan, waar ook m'n vrouw sliep, omdat die minder goed was. Die hebben ze ook gebonden. Het be grootte hun blijkbaar om mijn vrouw, die 76 jaar is, een prop in den mond te duwen. Zij werd alleen gebonden. Maar mijn dochter kreeg ook een oron in haar mond. De heer Schoorl poogt te vluchten. Gedurende den tijd, waarin ze met mijn vrouw en dochter bezig waren, had ik mijn voeten weten los te maken. Ik hoorde hen op de slaapkamer van mijn vrouw en dochter en duizenden gedachten gingen door m'n hoofd Ik poogde mij naar beneden te begeven, doch -ij hoorden mij en ik heb mij toen maar naar "den laten rollen. Ik wist nog de deur te rn, maar omdat mijn handen op mijn rehonden waren, moest ik trachten, staan cl et mijn rug tegen de deur, het slot open !e krijgen. Ik slaagde daarin, maar toen ik me weer omgedraaid had en de deur reeds op een kier had om naar buiten te gaan, grepen ze me weer. Ik was weer 'n gevangen man en zij dwongen mij de kast te openen. Toen ze die hadden leeggehaald, (er zat pl.m. 10 000 a 12.000 in wat hun erg meeviel: ze gin; gen althans tevreden weg) brachten ze mij naar boven, bonden opnieuw m'n handen op VOORDRACHTSAVOND JOH. O. KRAMER. Woensdag 28 Januari a.s. geeft de heer Joh. O. Kramer met medewerking van het Strijkorkest „Trinitas" een uitvoering. De heer Kramer zal dan zijn 10e jaarlijk- sche vcordrachtsoefening houden, waarbij zullen optreden een drietal leerlingen, welke geslaagd zijn voor het examen (theoretisch ged.) met werken van Mozart, Grieg en Joh O. Kramer met begeleiding van het strijk orkest „Trinitas" Verder vermeldt het programma nog eeni- ge soli van Beethoven, Liszt en Ravel te 3pelen door Joh. O. Kramer. FEESTAVOND TURNLUST. Bij een dertigjarig bestaan behoort naast een feestuitvoering ook een feestavond en Turnlust heeft-na het succes van de vorige week Zaterdag een even groot succes behaald met deze tweede reünie. De zaal was geheel bezet met Turnlust vrienden, toen de heer S. Budding, de welbekende voorzitter, om even acht uur deze vrienden een hartelijk welkom toeriep. Het groote doel van dezen avond was de vriendschapsband te versterken tus- schen donateurs en werkende leden. Met ge noegen kon spr. nog mededeelen dat geluk- wenschen waren ingekomen van den heer Klaver, wethouder, van den heer Bulens, raadslid en van dr. van Dam Wat het programma betreft vroeg spr. de bijzondere aandacht /oor den heer Louis Noiret en voor de beide tooneelstukjea, die waren ingestudeerd onder leiding van den heer Kesselaar. De voorzitter gaf toen verder het woord aan den heer Wijsman, die de nummers zou aankondigen. En zoo trad al direct op Louis Noiret. die met een enthousiast applaus werd ontvan gen en daarvoor hartelijk dank zegde, Zijn Van onzen eigen verslaggever). In ons nummer van Zaterdag maakten wij melding van een inbraak bij den 79-jarigen kassier van de boerenleenbank te Nieuwe Niedorp, den heer Schoorl. Zooals wij berichten, slaagden de inbrekers erin om de kas, ongeveer 10 a ƒ12.000, buit te maken. Na het bekend komen van dit feit, begaven wij ons onmiddellijk naar dit welvarende landbouwdorp, waar wij een onderhoud had den met den heer Schoorl, die zich kranig ge weerd had, doch nog zeer zenuwachtig was en nog tamelijk veel pijn in zijn mond had ten gevolge van de ruwe wijze waarop men hem een prop in den mond had geduwd. De heer Schoorl, die al 24 jaar kassier van de Boerenleenbank is, bewoont sinds 4 jaren met zijn 76-jarige vrouw en 52-jarige dochter een nieuw villatje, schuin tegenover het ge meentehuis. Het huis is van de voorzijde alleen te berei ken over een rustiek bruggetje, dat over een vrij breede sloot is gelegen. Aan het huis verbonden bevindt zich het kantoorgebouwtje, dat een aparte ingang heeft, van den weg af zichbaar is, doch ook vanuit de woning bereikbaar. De dochter, die door de inbrekers ook werd gebonden, doch geen letsel had bekomen, deelde ons mede, dat haar vader op de divan }ag te pusten, doch de slaap niet kon vindeu en ons dus wel te woord zou willen staan. Dit bleek inderdaad het geval. Het gelaat van den ouden man toonde dui delijk, dat men hem niet zachtzinnig had be handeld. Zijn lippen waren gezwollen en ge barsten en het was te zien, dat men het bloed van zijn mond had moeten vegen. Om zijn polsen waren de striemen zicht baar, van het geïsoleerde electrische draad, waarmede men zijn handen had gebonden De heer Schoorl vertelt... Om twaalf uur, zoo vertelde de heer Schoorl, was ik nog wakker. Om 1 uur werd ik, te bed liggende, in mijn borst gegrepen. Wanneer je op deze wijze in je slaap wordt gestoord, ben je de eerste seconde je niet be wust, wat er gaande is, doch de 2e seconde begreep ik wat stond te gebeuren. Ik zag twee jonge mannen van 25 en 28 jaar, met mas kers voor, voor mij staan. Duizenden dingen gaan op zoo'n moment door je hoofd. Oogenblikkelijk greep ik dengene, die mij had gegrepen, omdat ik wist, wat het betee kende. Ik was n~g zoo mans, al ben ik dan 79 jaar, zoo stevig te grijpen, d>t mijn aanvaller aan den anderen kant van het ledikant op den grond terecht kwam en ik met hem. Ik wilde op hem springen, doch de ander greep mij en toen moest ik mij „knap" houden en onder bedreiging met een revolver, doen wat zij wilden. Met geïsoleerd electrisch draad werd ik aan handen en voeten gebonden en moest mee naar beneden. Ik moest den sleutel van de brandkast over geven. Ik heb een Lips' kast met een letter slot, maar moest de deur knapjes open doen en toen het niet gauw genoeg ging, ik ben niet zoo goed van gezicht en had m'n bril niet, dreigden ze mij steeds heviger, want ook zulke menschen zijn in deze omstandigheden zeer zenuwachtig. Gelukkig a.id ik de kast gauw open. Bii de kast hadden ze mijn han- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 794.9 te La Co- runa. Laagste barometerstand 741.3 te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Januari: Matige, tijdelijk wellicht nog krachtige Westelijke tot Noordwestelijke wind; gedeel telijk bewolkt; enkele regen- of hagelbuien; iets kouder. m'n rug en ik moest op bed blijven met de prop in mijn mond. Ik heb verschrikkelijke oogenblikken meegemaakt. Ze hadden pisto len bij zich en ik kon, zoo als ik wou, zeiden ze. Of ze geladen waren, weet ik niet, maar je kan 't er niet op wagen, 't Waren jonge menschen van pl.m. 25 en 28 jaar, de een was groot, de ander klein, beiden hadden maskers voor, doch ik vermoed, dat ze schrale gezich ten hadden. De kleine liep maar steeds met de revolver achter mij. Den tweeden keer gelukte het mij ook, weer mijn voeten los te krijgen, maar ik durfae niet direct weer naar beneden gaan, omdat ze me den eersten keer, toen ze me betrapt hadden, nog al ruw hadden behandeld en hevig be dreigd. Ik heb toen naar schatting wel drie kwartier gewacht. Toen ik zekerheid had, dai ze weg waren, ben ik weer naar beneden ge gaan. M'n handen waren nog op m'n rug ge bonden, want die kon ik niet los krijgen. In m'n ondergoed ben ik toen naar Strijder, den gemeente-veldwachter geloopen en naar mijn overbuurman en toen kwamen er spoedig meer menschen, die mijn vrouw en dochter hebben losgemaakt. Op onze vraag, hoe het nu met hem was, zeide de heer Schoorl: „Ik heb nog ergen last in mijn mond; ze hebben me ook zoo erg ge knoeid; maar ik moest het afleggen, je kan 't nooit halen. Voor de overmacht moet je wij ken en met de pistolen op me gericht, moest ik de brandkast wel open maken. Ik heb een raren nacht gehad. Toen ik aangepakt werd, wist ik eerst niet, wat het beteekende. De vrouw van den heer Schoorl, een kleine, tengere gestalte, was ook nog zenuwachtig, maar toch al weer druk in de weer, om, zoo als het bij Noord-Hollandsche vrouwtjes ge bruikelijk is, een kopje koffie te zetten In het kantoortje'waren inmiddels een Am- sterdamsche rechercheur van politie, de bri gade-commandant van den rijksveldwacht te Schagen en de plaatselijke rijksveldwachter bezig, een nauwkeurig onderzoek in te stellen De deur van de brandkast stond nog open en de boeken daarin waren zichtbaar. De rechercheur was druk bezig om opna men te maken van vingerafdrukkeh op den geldtrommel, enz. Per auto gekomen- De politie vertelde ons, dat de inbrekers De Boerenleenbank is aangesloten bij de Raiffaisenbank te Utrecht. Deze bank be schikt over een reservefonds voor inbraken bij d° aangesloten leden, zoodat de Boerenleen bank voor het geldelijke verlies geen schade lijdt, aangezien die door de Verzekering wordt gedekt Dat men zich intusschen na dit gebeuren te Nieuwe Niedorp niet meer zoo veilig ge! voelt, is te begrijpen en verschillende perso nen, die geld in huis hadden brachten dit in den loop van den dag naar het Postkantoor om het op de girorekening te plaatsen. beslist alléén op vertoon van kaarten op den dag der uitvoering, Woensdag 28 Jan. van 11-J MEISJE TE UITGEEST DOOR EEN~" TREIN OVERREDEN. Het meisje gestorven. Bij het vertrek van den trein van 6.06 uit Amsterdam naar Alkmaar is Vrijdagavond op 't station te Uitgeest een ernstig ongeluk gebeurd. Een jongmensch hield 'n meisje bij de h'and vast, toen de trein zich in bewe ging zette. Het meisje werd meegetrokken en kwam onder den trein terecht. Direct trok iemand aan de noodrem. De trein was ech ter al over liet meisje heengegaan. Doodelijk gewond is zij opgenomen en op last van dr. Beker, die evenals de gemeenie-veldwachter direct ter plaatse was, in stervenden toestand naar het Roode Kruis ziekenhuis te Bever wijk vervoerd. Nader deelt men ons mede, dat het meisje genaamd Geertje Oosthuis uit Beverwijk, 15 jaar oud, Vrijdagavond nog is overleden. (Door een abuis ter zetterij is dit bericht niet in ons vorig nummer opgenomen.) W. J. KERNKAMP f. Plotseling overleden. Zaterdagavond is te Edam plotseling de heer W. J. Kernkamp oveneden. Hij was een bekende figuur in Noord-Holland en heeft in deze omgeving in tal van functies het al gemeen belang behartigd. De heer Kernkamp, die den leeftijd van 66 jaar bereikte, was lid van het hoofdbe stuur der Chr. Hist. Unie, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, dijkgraaf van den Zuidpolder onder Edam, hoogheemraad van het Hoogheemraadschap N.-H. Noorderkwartier vanaf de oprichting en plaatsvervangend dijkgraaf van dat wa" terschap, heemraad van het waterschap de Purmer, voorzitter van den Bond van Wa terschappen in Noord-Holland. De heer Kernkamp begaf zich Zaterdag avond welgemoed naar de sociëteit maai voelde zich thuis gekomen niet in orde. Dai verergerde zoo spoedig, dat de geneesheei slechts den dood kon constateeren. Mte dezen ijverigen werker is een man van groote ervaring heengegaan, die in deze omgeving veel en nuttig werk verricht heeft BRAND ONDER HEEMSKERK. Een bollenschuur afgebrand. Hedennacht ongeveer half één is brand uitgebroken in de bollenschuur van den heer P. Tuin te Noorddorp, gem. Heemskerk. De bewoner werd uit zijn slaap gewekt en riep ijlings de hulp van den brandweer in. Deze was onmiddellijk ter plaatse en gaf water met een paar slangen op de waterleiding. Evenwel kon door den krachtigen wind niet verhinderd worden, dat de schuur met win terprovisie en bloembollenstellingen tot den grond toe afbrandde Het woonhuis werd met moeite behouden, hoewel het aan de Westzijde ernstige brandschade heeft gekre gen. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. van elders per auto naar het dorp waren ge komen. Een 500 M. vóór het dorp langs den weg Schagen-Winkel hebben ze den auto ge parkeerd op het terrein van een afgebroiTen molen, die onbewoond is Vandaar zijn ze door het land van de buren van den heer Schoorl naar het achtergedeelte van diens woning ge trokken. Vermoedelijk is althans één van hen met de situatie van 't terrein bekend geweest Waarschijnlijk zijn ze nog in 'n greppel ge vallen; hun handen zaten tenminste vol mod der en zij hebben deze nog afgeveegd aan 'n mantel van de dochter. Van een paar open slaande deuren hebben zij een ruitje vernield waardoor het hun mogelijk is geworden het huis binnen te gaan. Onmiddellijk, nadat de politie van het ge beurde op de hoogte was gesteld, heeft deze telefonist de politie van Alkmaar, Schagen Hoorn, Amsterdam en Velzen gewaarschuwd doch het is niet gelukt, op de naar deze plaat' sen leidende wegen, de inbrekers aan te hou den. Des middags stelde de officier van Justitie en de rechtercommissaris uit Alkmaar ter plaats een onderzoek in. Het spreekt vanzelf, dat de bevolking van dit landelijke dorp vol was van dit ongewone gebeuren, dat het gesprek van den dag was Algemeen leefde men met de menschen mede ALKMAAR BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Gerbrandus z. v. Jacobus Blankendaal en Huberta Epke. Jacobus Theodorus z. v Ge- rardus Koers en Henrica Brands. Trijntje Geertruida Dingena d v. Teunis Ippele en Trijntje Timmerman. OVERLEDEN: Antonia Ceciiia van Meeteren 2 jaar. Dirk Bakker 69 jaar. Anna Esa Cammeraat 2 jaar. DE KATOENFABRIEKEN VAN DE FA. VAN VLISSINGEN WEER IN WERKING. Voorziening door het Dep. van Waterstaat. Naar wij vernemen is Zaterdag in den loop van den dag door het departement van Waterstaat een bijzondere voorziening ge troffen inzake de verontreiniging van het ka naalwater beneden Helmond, waardoor het de directie der firma F. F. van Vlissingen en Co.'s katoenfabrieken te Helmond mogelijk is haar bedrijf, dat een week heeft stilge staan, hedenmorgen in zijn geheel weer i® werking te stellen. OVER BOORD GESLAGEN. Zaterdagmorgen is de 33-jarige schipper Adam haas, van het schip „Maine" u» Hassmansheim (Baden, Duitschland), door den storm in de Wemeldmgsclie Vallei over boord geslagen en verdronken.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2