POOR's MOSTERD 1 Spoor's gestampte Meisjes ej i wa tandpasta n I VM25&75tp.Ue Spoor's Zw i tV/r s o S Frovincinal nieuws Dr. H. NANNING's is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- - gebruik Foster's Maag- pillen. het afdoende laxeermiddel. iV 0.65 por Flacon. FOSTER'S i F' 1 BEGRAFENIS K. BREEBAART. Een groote persoonlijkheid voor het landbonwvereenigingsleven ten grave gedragen. (Van onzen eigen verslaggever.) Zaterdagmiddag werd op de begraaf plaats nabij de kerk te Winkel het stoffelijk overschot van den heer K. Breebaart ten grave gedragen. De baar was met een negen-tal kransen bedekt, waaronder van het gemeentebestuur van Winkel, de Tram- Mij. SchagenWieringen en de Holl. Mij. van landbouw. Met het oog op de slechte weersgesteld heid werd de kist, bedekt isu kransen, voor de teraardebestelling op de baar in de kerk geplaatst, waar omheen zich de familie en de talrijke aanwezigen vereenigden. Van de aanwezigen noemen wij Dr. A. J. Lovink, voorzitter van de H. M. v. L. en van de Zui- derzeeproefpolder-commissie, waarvan ook de heer Breebaart lid was; de heer D. de Boer, bestuurslid van het Kon. Ned. Land- bouwcomité en van den Centr. Kieskring Den Helder van den Vrijheidsbond; Ir. Smeding, voorzitter van de Wieringermeerdirectie; Ir. Tugtenberg, secretaris van de proefpolder- commissie en hoofdingenieur van de Zuider zeewerken; Prof. Visser, lid van de proef- oldercommissie; Ir. Huisman, secr. van de 1. M. v. L.Jur Blauwboer en R. C. 1 Schenk, hoofdbestuursleden van de H. M. v. L.de heer Wijdenes-Spaans, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Holl. Noorder kwartier; de heer Kramer Glijnis, dijkgraaf van de Schermer; Dr. Schey; H. K. Koster, voorzitter, van de Comm. van Toezicht op de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen; E. van der Laan, plaatsverv. directeur van die school; C. Nobel, secretaris van de Ver tot ontwikkeling van den landbouw in Hol!. Noorderkwartier en de heeren J. Koster, Haringhuizen en Lovink, burgemeesters van Winkel, Wieringerwaard en den Anna Pau- lownapolder. Namens het gemeentebestuur van Winkel veerde de burgemeester, de heer J. Koster, liet woord. Spr. herinnerde eraan, hoe het de heer I<. Breebaart was, die hem op zijn sympathieke manier voor eenige jaren op de grens van de gemeente als burgemeester welkom heette. Meermalen heeft spr. aan spraak mogen maken op de voorlichting en steun van den heer Breebaart bij besprekin gengen over belangrijke zaken, het bestuur van de gemeente betreffende. Het affreden van den heer Breebaart in den gemeenteraad was sympathiek. Daarvan getuigt ook het opvallend woord, door den vertegenwoordiger van de s.d.a.p., bij het af scheid van den heer Breebaart als gemeente raadslid, tot hem gesproken, die verklaarde, dat de raad door het heengaan van den heer Breebaart een zeer democratisch mensch ver loor. Gedurende een reeks van jaren heeft spr. den heer Breebaart als een krachtig wer kende persoonlijkheid gekend. De namen Breebaart en Winkel waren in het land on afscheidelijk. De overledene heeft hard ge werkt in het belang van de gemeente maar ook in tal aan hem toevertrouwde functies voor polder, landbouw en provinciale zaken. De naam van den overledene zal voortle ven en met waardeering zal gedacht worden aan het vele, dat hij voor de gemeenschap deed. Namens Winkels burgerij bracht spr. een laatsten groet. De heer W a ij b o e r, Dijkgraaf van den Waard en Groetpolder, herinnerde eraan, dat de overledene gedurende 28 jaar lid van het bestuur aan dezen polder was geweest, waarvan 14 jaar Dijkgraaf. In 1927 zag de heer Breebaart zich ge noodzaakt wegens langdurige ongesteldheid ontslag te nemen uit deze functie, waaraan te voren ook zijn vader zijn krachten had gegeven. Verschillende werken zijn onder zijn leiding tot stand gekomen en onder zijn leiding werd de financieele toestand verbe terd. "Dc Waard en Groetpolder kwam tot grooten bloei en kan gerangschikt worden onder de beste. Als dijkgraaf stelde spr. de adviezen van den heer Breebaart op hoogen prijs. De droogmaking'van de Zuiderzee genoot de veile belangstelling van den heer Breebaart. Namens het bestuur van den polder Waard en Groet betuigde spr. de familie op rechte deelname met het verlies van dezen braven vader. Dr. Lovink wenschte een woord van waardeering en troost te spreken in zijn kwaliteit van voorzitter van de H. M. v. L. Sinds 1904 heeft de heer Breebaart zitting gehad in het Hoofdbestuur, waarvan hij meermalen voorzitter was. Al die jaren heeft hij krachtig gewerkt aan de bevordering van de H. M. v. L. en aan die van den land bouw in het algemeen en het was spr., toen hij voor eenige jaren het voorzitterschap aanvaardde, een voorrecht, in het hoofdbe stuur zijn vriend Breebaart te ontmoeten. Vóór 30 jaar ontmoette hij den heer Bree baart in gezelschap van zijn vader en sinds dien heeft er een groote band van vriend schap tusschen hem en den heer Breebaart bestaan. Spr. herinnerde zich hoe vóór 30 jaar een kleine commissie werd ingesteld, waarvan ook de heer Breebaart deel uitmaakte, om de droogmaking van de Wieringermeer te on derzoeken. Tien jaar geleden nam de heer Breebaart opnieuw zitting in een dergelijke commissie en hij heeft mogen beleven, dat de droogmaking van de Zuiderzee zal geschie den. Dit werk had zijn hart en het dage- lijkscii bestuur van de commissie van den proefpolaer stelde zoo zeer zijn adviezen op prijs, dat het zeide, toen kort geleden de heer Breebaart mededeelde, als lid te zullen be danken: „Neen, dat gebeurt niet, gij blijft lid". Moge het de fam. tot troost zijn, te weten, dat hier iemand naar zijn laatste rustplaats wordt gedragen, die ook de hoogachting ge noot van andersdenkenden, gewerkt heeft, zoolang het dag was en die een groot ver trouwen van allen genoot. Moge zijn leven ons allen tot voorbond strekken en de jongeren een opwekking zijn, dit te volgen. Breebaart was een Nederlander in hart en in nieren. Zijn assche ruste in vrede. De heer H. K. Koster voerde hierna het woord als voorzitter van de Tram-Mij. SchagenWieringen. De heer Breebaart, zoo zeide spr., was de laatstlevende van het comité van oprich ting. Een ieder, die het geluk heeft gehad, om met hem te mogen samenwerken, heeft zijn groote welwillendheid ondervonden en de beteekenis van zijn adviezen leeren ken nen. Spr. had ook het voorrecht, met hem te mogen samenwerken als lid van de comm. van toezicht van de Rijkslandbouwwinter- sciiool te Schagen en ook daar gaf hij blijk, te zijn een man van helder inzicht, die steeds het algemeen belang voorop stelde. In de oorlogsjaren kwam spr. tot een intieme ver houding met den overledene. Samen trokken zij vaak naar Den Haag voor landbouwbe langen en in die jaren groeide het gevoel van vriendschap van spr. voor den heer Bree baart. Nooit hoorde spr. uit den mond van den heer Breebaart een hfkeurend oordeel over personenwel over hun daden. Daaruit bleek wel, welk een hoogstaand karakter hij bezat. Spr. eindigde met een woord van dank voor alles, wat de heer Breebaart in het al gemeen belang deed. De heer D. de Boer achtte het zich een plicht om namens het Kon Ned. Landbouw- comité een woord van hartelijken dank te zeggen tot Klaas Breebaart Jzn. voor de groote plaats, die hij in het algemeen, ten behoeve van den Ned. landbouw, heeft inge nomen. Wanneer Breebaart in de vergade ring kwam, bleek hij, niet alleen een man van provinciale, maar van inter-provinciale bekendheid. Breebaart was een correct man in de meest uitgebreide beteekenis. Namens den kieskring Den Helder van den Vrijheidsbond wenschte spr. den over ledene te huldigen als een man, die voor zijn beginsel uitkwam, niet, omdat hij in de eerste plaats was partijman, maar, omdat hij overtuigd was, dat zijn beginsel het al gemeen belang wilde dienen. Spr. bracht ook dank voor de persoonlijke waardeering, die hij van den heer Bree baart mocht ondervinden. Beste Breebaart, straks gaan wij van hier; de kring onzer kennissen wordt door uw heengaan kleiner, maar die van onze herin neringen wordt grooter en wij behouden van u goede herinneringen. Rust in vrede. De heer Jas uit Den Haag, sprak na mens den Johannes Kerkhofpolder. Hij her innerde eraan, hoe in 1912 de heer Bree baart tot directeur van de Mij. tot Exploi tatie van den Joh. Kerkhofpolder werd be noemd. Achttien jaren lang heeft spr. met den heer Breebaart op de meest aangename wijze mogen samenwerken. De heer Bree baart volgde zijn vader Jan Breebaart, lid van de Eerste Kamer, wiens vriendelijk ge zicht en hooge gestalte de meesten nog wel bekend zal zijn, op. Beide waren landbou wers met hart en ziel. Van den vader mocht spr. meermalen les ontvangen in den land bouw. Beide zijn krachtige mannen ge weest van één stam. De grootvader, Klaas Breebaart, nam, als opzichter van den Johanr .s Kerkhofpolder in de zeventiger ja ren, toen de aannemers het werk lie ten liggen, dit werk op zich. De groote dijk kwam gereed, doch verdween in 1876, hetzelfde voorjaar waarin hij gereed kwam, door een hevigen storm. De groot vader bereikte een leeftijd van 90 jaar, de vader werd 80 jaar en de zoon, van wien wij nu afscheid nemen, werd ons op 70-jari- gen leeftijd ontnomen. Als men alleen op de getallen let, dan zou men zeggen, dat den zoon niet de volle maat geschonken werd. Toch geloof ik, dat hij de eerste zou zijn om daarover niet te klagen. Ik weet, dat hij dankbaar was voor wat zijn vader en grootvader gedaan heb ben. Die hebben voor hem het pad geëffend en zijn levenspad is daardoor minder hob belig geweest. Ik ben er zeker van, dat hij dankbaar zou terugzien op het leven, waar in hij gelukkig was in zijn werk, zijn huwe lijk en kinderen. En daarom neem ik afscheid van hem in ój troostvolle gedachte, dat hem in zijn le ven veel voorspoed en waarachtig levensge luk is ten deel gevallen. De heer O. B o s k e r uit Wieringen her innerde aan het afscheid van den heer Breebaart als Dijkgraaf van Wieringen. De uren, waarin ik daar als secretaris met u heb samengewerkt, aldus spr., waren voor mij een groote voldoening en zullen in dank bare herinnering bij mij blijven voortleven. De Wieringers vereerden Breebaart. Zij vonden in hem strenge zakelijkheid, maar daarnevens hooge menschelijkheid in volko men harmonie. Door zijn groote gaven van geest en hart steunde hij vele vereenigin- gen. Daardoor had hij vele vereerders, maar ook vele benijders. Noch de vereerders brachten hem tot ijdelheid, noch de wan- gunstigen tot haat. Hij was, die hij was en bleef, die hij was in leven en sterven. Eer bied vervult ons allen die staan aan zijn lijkbaar. De groote hartelijkheid, waarmede hij mij als secretaris vereerde, en zijn krach tig voorbeeld is voor mij een richtsnoer in het leven geweest. De heer C. N o b e 1, secretaris van de ver tot ontwikkeling van den landbouw in Holl. Noorderkwartier sprak hierna wegens af wezigheid van den voorzitter, die verhinderd was, een kort woord. Spr. kwam het voor, dat hier zwijgen het meest welsprekende was. Wij gevoelen iemand te moeten missen, die wij gaarne hadden willen behouden, maar waarover anders is beschikt. De heer Breebaart, aldus spr., heeft in Holl. Noorderkwartier altijd gewerkt krach tens het karakter van die vereeniginiz, voor anderen en daarvoor wenschte spr. een warm woord van dank te brengen aan zijn nagedachtenis, die in lengte van dagen zal voortleven. Een zoon van den overledene dankte hier na namens de familie voor de laatste eer zijn vader bewezen. De baar werd hierna de kerk uitgedra gen en in de groeve neergelaten. Tientallen auto's trokken toen spoedig alle richtingen 't land in. De huiswaartskeeren- den waren vol van gedachten aan den man, met wien in deze streek een belangrijke tra ditie werd afgesloten. De heer Klaas Breebaart zal voortleven als een liberale persoonlijkheid van de beste soort. EGMOND AAN DEN HOEF. Slooping 17de eeuwsche boeren woning. De destijds zoo fraai, en temidden van grasland gelegen boerderij aan den Berger- weg zal binnenkort worden gesloopt om te worden gesloopt om te worden vervangen door een moderne bloembollenschuur. Reeds door de verandering van gras- in bollenland was het aanzien dezer z.g. „Noord-Holland- sche Stolphoeve", die vermoedelijk uit hei einde der 17de eeuw dagteekent, zeer vermin derd, terwijl tevens door niet-bewoning het geheel verwaarloosd werd, zoodat geen re denen bleven bestaan om slooping te belet ten. Loop der bevolking. Het inwonertal bedroeg op 31 Dec. 1929 in totaal 2323, resp. 1187 mannen en 1136 vrouwen. In den loop van 1930 werden gebo ren 37 m. en 36 vr., en vestigden zich 63 m. en 87 vr. een totale vermeerdering dus van 100 m. en 123 vr. Overleden 15 m en 15 vr. en vertrokken 50 m. en 66 vr. totale vermindering 65 m. en 81 vr., zoodat het bevolkingscijfer zou moeten zijn 1222 m. en 1178 vr. Het voorloopige eindcijfer der volkstelling wijst echter uit 1221 m. en 1145 vr. een to taal van 2366 inwoners. Het aantal gesloten huwelijk in 1930 be droeg 22. NOORDSCHARWOUDE. In een goed geslaagde bijeenkomst van de afd. Langendijk v.d. Jongelieden Geheel Ont houders Bond sprak de heer W. Wiese van Alkmaar over „De jeugdherbergen in Duitschland en Nederland". De lezing werd met lichtbeelden toegelicht. Door de afd. van „Het Witte Kruis" zijn thans definitief plannen genomen om een afdeeling voor huisverzorging op te richten. Vrijdagavond heeft hierover een ver gadering plaats gevonden. Op een en ander hopen wij nog nader terug te komen. Donderdagavond werd op initiatief van de Langedijker Winkeliersver. een bij eenkomst gehouden, waar door de N.V. Phi lips te Eindhoven een lezing met demonstra tie werd gehouden over „Winkel- en Etalage verlichting". Door den voorzitter, den heer S. Timmer man, werd een woord van welkom gespro ken in het bijzonder tot de vertegenwoordi gers van Philips. Door den heer Nue werd een inleiding ge houden over verlichting in winkels en etala ges, wat door hem met een demonstratie werd verduidelijkt, waarbij het toepassen van ver lichting op verschillende wijze werd toege past. Verder werd een en ander nog verdui delijkt door lichtbeelden. Het was voor de aanwezigen en in het bij zonder voor de winkeliers een leerrijke avond, welke ongetwijfeld zijn nut zal afwer pen. LIMMEN. Onder presidium van den heer J. Valke- ring Tzn. hielde de Ned. Ver. voor Bloembol lencultuur jaarvergadering in café Kroon. De voorzitter opende, heette allen welkom en uitte de beste wenschen voor het nieuwe jaar voor de leden en hunne gezinnen. In zijn inleiding liet spreker uitkomen, dat 1930 voor de export voordeelig was. De malaise in het algemeen heeft ook ons vak getroffen. Voor sommige geeft het reden tot bezorgdheid en sombere stemming. Spr. uitte de beste wen schen voor 1931, doch liet uitkomen, dat de groote uitbreiding in het vak reden tot onge rustheid geeft. Spr. meende echter dat men er met een pessimistische stemming niet komt. De rekening en verantwoording luidde: ontvangsten 893 60, uitgaven 161.17, saldo 732.43. Na rapport van de financieele commissie werd de rekening goedgekeurd, en aan den heer J. P. Kuijs décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzit ter herkozen. Van B. en W. van Limmen was bericht ontvangen, dat de langere openstelling van het postkantoor 122.80 had gekost, waar van de helft voor rekening der leden komt. Ruim 7000 gesprekken zijn gevoerd en met 8000 gesprekken vervalt die bijbetaling. Na bespreking en bestelling van manden werd overgegaan tot bespreking deelname aan de Februari-tentoonstelling in het Kre- lage-huis te Haarlem. Tot resultaat komend, werd een commissie van uitvoering gekozen, bestaande uit de heeren Kieft, Schermer en van 't Hof—Blokker. Bij de rondvraag feliciteerde de penning meester den voorzitter, die voor de 3e maal m het hoofdbestuur is gekozen. Spr. weet zeker, dat allen er mee instemmen als hij den voor zitter toewenscht nog vele jaren in het belang van de bloembollencultuur. (Instemming.) Na behandeling van huishoudelijke zaken volgde sluiting. SCHAGEN. Benoemd is tot administratief ambtenaar bij het Prov. Waterleiding bedrijf te Scha gen uit 45 sollicitanten, de heer R. Rus al hier. De heer H. Horseman, alhier, employé bij de Ned. Spoorwegen, wordt 1 Maart overgeplaatst naar Zandvoort. BERKHOUT. Gistermorgen werd de woning van oud burgemeester Slagter te Berkhout niet open gedaan, nadat daartoe herhaaldelijk pogingen waren gedaan. Tenslotte wist men zich door een r tam toe gang te verschatten. Zoowel de heer als me vrouw Slagtcr werden in bewusteioozen toe stand aangetroffen. Dr. v. d. Linden bracht den heer S. spoeiig wer bij, later kwam ook mevr. S. weer tot bewustzijn. DE STREEK. De voorraden stapelproducten zijn hier dezen winter beduidend kleiner dan andere jaren, met uitzondering van uien, waarvan nog groote partijen opgeslagen liggen. We gens het uitblijven van vorst zijn de produc ten echter slecht te plaatsen, wat op de prij zen een hoogst nadeeligen invloed uitoefent. WIERINGEN. Gedurende het afgeloopen jaar hebben zich alhier 29 gevallen van diphth rie, 6 gevallen van roodvonk en 1 geval van typhus voorgeylaan. SIJBECARSPEL. De heer J. Houter (lib.) gekozen in de raadsvacature- G. Claij, heeft voor die be noeming bedankt; benoemd is nu de heer C. Bontekoning (lib.). UITGEEST. Aan den Lagendijk is aan den kant van den weg 'n woonwagen gedeponeerd, door tot nog toe onbekende personen. Den wagen heeft men op zijn zijde gekanteld en men heeft de wielen er onder vandaan geslopt Voor het verkeer is het bij avond niet geheel zonder gevaar, daar de weg donker is en de wagen niet verlicht HEILOO. De uitbreiding van 6 lokalen aan de O. L. School te IJmuiden is gegund aan den heer IJ. Kro'onenburg, aannemer te Heiloo. HOORN. Voor genoodigden en tal van belangstellen den is in het Wilson-theater de film vertoond „Wat nu?" De Generale Commissie voor de Zuiderzee-steunwet heeft door de samen stelling van deze film een antwoord aan be langstellenden op die vraag gegeven. In rijke verscheidenheid wordt op het witte doek een beeld gegeven van onze prachtige Zuiderzee met haar schilderachtige visschers- plaatsen. De vraag rijst nu: welke richting moeten de visschcs uit, wanneer straks de binnerzee zal zijn afgesloten. De film laat ons nu zien, welke perspec tieven en mogelijkheden voor de visschers worden geopend. Ongetwijfeld wordt door de vertooning van dit filmwerk zeer nuttig werk verricht. De aanwezigen stelden de ver tooning dan ook zeer op prijs. De Hoornscht Revue-vereeniging heeft in de Parkzaal de eerste voorstelling gegeven van de Elfde revue, welke ditmaal tot titel draagt, „Spot er niet mee" en wederom is vervaardigd door de heeren Dell en Ridderik- hoff. De groote zaal was tot in alle hoeken bezet. Reeds in het eerste bedrijf, meer als in leiding bedoeld, komen de eerste krachten schitterend tot hun recht. Mevr. Regien JansBoon, die voor 't eerst de rol van Commère op zich genomen had, was een leuke verschijning in haar afwisseling van fraaie toiletten Met entrain zong zij de ver schillende coupletten. Kranig werd ze terzijde gestaan door den heer Chris Holman, een beproefde revue-kracht, die het klappen van de zweep kent en uitstekend spel te genieten geeft. Ook mej. Anna Ruiter mogen we in dit verband niet vergeten. De zang van de heeren reinigt mond en tan den. Wiggérs en Opmeer gaf ook veel te ge nieten. Het tweede bedrijf was eveneens vol kleur en charme en opent met een frisch tafe reel van padvinders. Van zeer komische kracht is ook het tooneeltje met Big Chief „Witte paard". Bijzonder succes oogstte wederom de heer Jan de Boer met zijn creatie van den West- frieschen boer „Gerbrand". De lachsalvo's klonken dooi de zaal om de typische, rake zetten van den Wesff.ies. ook toen hij later zijn verkiezingssoeech hield als canaidaat van de rentenierspartii. De declamatie van P. Opmeer in zijn crea tie als „God Donar" de vertegenwoordiger van het licht, was bijzonder goed. Doch een streeling voor het oog vormden telkens de aardige badetten, vol gratie en zwier. Aan de costumeering en toiletten wa ren ditmaal wederom de hoogste eischen ge steld. Vooral kwamen de gestyleerde toiletten tot hun recht bij de verschillendeJinale's, vol Kaas licht en kleur, w larbij bovenal uitmuntte het lampen-tafereel. H t orkest begeleidde den geheelen avond op schitterende wijze: er zat vr.naf het begin de nooalg „srh .vuug i" Ongetwijfeld is deze première wederom voor de talrjke uitv.«ei enden een groot succes eworden, zoodat ongetwijfeld ae belang- s'ellii.g voor ie vo'gende voorstellingen bij. zonder groot zal zijn. CASTRICUM. Gistermorgen zijn op het provinciaal Landgoed onder deze gemeente 50 werkloo- zen uit Haarlem te werk gesteld, die arri veerden met autobussen, welke door het ge meentebestuur van Haarlem zijn ter beschik king gesteld. Tegen 8 uur kwamen de auto's» aan en heel vlug daarop konden de werklie den de hun opgedragen werkzaamheder aanvangen, zoodat geen kwart uur later al len reeds aan het werk waren. Jammer dal de eerste dag het weer zoo slecht was, wat vooral voor hen die niet gewend zijn in de buitenlucht te arbeiden ook onder minder gunstige omstandigheden, zeker niet zal zijn meegevallen. Door Ged Staten is in beginsel be sloten aan J. W. Kokx te Egmond aan Zee gronden in erfpacht uit te geven voor hotel- bouw aan het strand alhier en indien dit mogelijk is zal nog voor het a.s. seizoen een hotel met een zestal logeerkamers ter plaatse verrijzen. Omtrent de mogelijkheid van de exploitatie van het strand worden nog on derhandelingen gevoerd met het gemeente- bestuur. LANGENDIJK Door de afd. Langendijk van de N.-H. vereen. „Het Witte Kruis was een oproe ping gericht tot een 30-tal dames om te ko men tot de oprichting van een vereeniging van „Huisverzorging", waarin men gister avond is geslaagd. In het bestuur zijn gekozen mevr. Staal uit N.-Scharwoude, mevr. Eecen uit Oudkarspel, mevr. Dijkhuize uit Z.-Scharwoude, mevr. Donner uit Broek op Langendijk en mevr. Frielink uit N.-Scharwoude. Kort verslag van de werkzaamheden der Wijkverpleging en t.b.c.-bestrijding aan den Langendijk over het jaar 1930. In totaal werden 3712 bezoeken afgelegd, resp. voor de wijkverpleging 3118, voor de t.b.c.-bestrijding 594. In 1929 waren de bezoeken resp. 2666 en 450. Op 31 Dec. 1930 stonden onder toezicht van de t.b.c.-huisbezoekster 51 gezinnen met 50 patiënten, in 1929 stonden onder toezicht 40 gezinnen met 40 patiënten. Maatschappelijk werk werd 3 maal ver richt. Woningverbetering werd 4 maal toege past. Gedurende 1930 had 4 maal ontsmetting plaats van lijf- en beddengoed, 2 maal wo ningontsmetting. Naar sanatoria werden uitgezonden 7 patiten. Ter observatie werden 2 patiënten naar een ziekenhuis gezonden. Uitgeleend werden 8 tenten, 10 ledikanten, 7 ligstoelen enz. Uit bovenstaande stijgende cijfers blijkt, dat de bestrijding van de tuberculose zeker een zaak is die de volle aandacht noodig heeft. Momenteel is het nog opvoedend werk, waar het om gaat n.1. de bevolking het in zicht bij te brengen, dat deze ziekte eerder voorkomen, dan wel genezen kan worden. »E AV«\rtlll,\ V AA DEN VI IIK I I.(SiSA 4;l I J L 391. Laat ons maar hier wachten, zei vriend Kwakeling, ter wijl hij een versteende wortel tot rustplaats kooi. Met nieuws gierigheid keek Keesie naar oom Krab, die rustig het hol bin nenging. Wat zou dat nu weer zijn, dacht Keesie. 392. Oom Krab ging in het hol, waar vader Snoek en zijn twee zoons, twee sterke knapen hun woon- en schuilplaats hadden. Moeder Snoek was al lang dood, vermoord door den wreedpn Koning Knarstand. Toen de snoeken hoorden, dat oom Krab hun hulp inriep tegen het monster, waren ze dade- lijk bereid-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6