Vadsrlantische Bank ACtl A het blijkt in den tegenwoor- digen tijd nset voldoende te zijn om geldswaardige papieren in een brandkast te bewaren. Huurt daarom bij de firma DE LAihGË DE ffaiOHAAZ te Alkmaar een safeloket, dat zich in haar ondier- grondsche kluisin- richting bevindt. ICerk en School VI*THHIU%flSCIIi: IIHUII* £i"j STAD EN OMGEVING. Laatste berichten Radiografisch weerbericht 27 Januari IJWÏ. Italië Dinsdag 27 Januari. 12 uur, Harmonie, recéptie Burger IJs club bij 40-jarig bestaan. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (dram., geluidfilm); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Gek op blondjes (com.) en 2. Champagne en zijde (rom); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Hallelujab (cultuurfilm, geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, logegebouw Nieuwesloot 111, psychometi ische séance mevr. Akkeringa. 8 uur, Harmonie, feest Burger IJsclub. Woensdag 28 Januari. 2 uur, A. B. T., middagvoorstelling van De lotgevallen van een Berlijnschen straat jongen. 7 uur, 't Gulden Vlies, muzikale voor drachtavond Joh. O. Kramer. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (dram., geluidfilm); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Gek op blondjes (com.) en 2. Champagne en zijde (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Hallelujah (cultuurfilm, geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, logegebouw Nieuwesloot 111 psychometrische séance mevr. Akkeringa 8 uur, Harmonie, uitvoering Com Jon ker's koorklqssen. 8 uur, dancing Harmonie, voordrach' avond met lichtbeelden vanwege het dept Alkmaar van de Maatsch. t. N. v. h Alge- meen. wordt, dan zullen de conservatieven niet over geringe details vallen. Sir John Simon, de volgende spreker, zei- de, dat de conferentie twee groote zaken tot str.nd had gebracht. De Indische vorsten zijn gebracht tot discussis niet alleen met Britsche staatslieden, doch met hun landge- nooten in Britsch-Indië, dat is een geweldig succes. De statutaire commissie was reeds tot de conclusie gekomen, dat het volkomen onmogelijk was tot een bevredigende consti tutie voor Indië te komen, tenzij men de In dische vorsten daarin kon betrekken. Het tweede succes der conferentie is, dat men zich in hooge mate heeft kunnen bevrij den van wantrouwen en verkeerd begrijpen Desalniettemin is er nog slechts een klein gedeelte van den weg afgelegd, voordat er een constitutie kan worden gevormd. Ten slotte zeide Sir John Simon, dat hij allereerst verheugd is over het succes van de conferentie bij het verwerven van de goed keuring der vorsten van de algemeene ge dachte der Al-Indische federatie, vervolgens dat het onvermijdelijk geweest is, dat de conferentie in den beschikbaren tijd niet in staat is geweest een practische oplossing te brengen van zoovele zeer moeilijke en hoogst belangrijke zaken, ten derde, dat hij al er kent hij hoe veel bevrediging dc formule van verantwoordelijkheid met safeguards kan geven, hij toch niet ongeformuleerde safe guards over vitale aangelegenheden als klei nigheden kan beschouwen en ten slotte dat het goede werk der conferentie beschouwd moet worden als een begin en nog in het ge heel niet als een eindpunt Ivoor Belaste Waarden, 's Oravenhage, 6fl I tegen beurskoers OBLIGATIEN w met jaarl uitloting DE GLADDE WEG. Ongeval aan den Helderscheweg. Hedenmorgen circa half 9 reed de verte genwoordiger van de firma U. J. Beumee, handel in kippenvoeder te Groningen, met zijn auto, een oude Fransche wagen merk Donnet Zedel, van Alkmaar in de richting Koedijk. Door de vorst, die den regen in den nacht had gevolgd, was de weg zeer glad geworden, wat de automobilist tot zijn schade ondervond. Even voorbij het brugge tje bij het abattoir, toen hij met een matig gangetje reed, gleed de wagen plotseling naar links en kwam in botsing met een ko lenwagen van den heer Maars, van het Kwa- kelpacf Deze wagen werd van ter zijde aan gereden, het voorgedeelte van den auto kwam onder den kolenwagen, die weinig werd beschadigd. Alleen het lcmoen brak, waardoor het paard bewaard bleef voor kwetsuren. De auto kw3m er minder goed af: het voorstel werd vrijwel geheel vernield, zoodat de gagrage van den heer Jan Baas werd opgebeld om den auto weg te sleepen. De auto, d'e over korten tijd door een an deren 'zou worden vervangen, was niet ver zekerd. GESLAAGD. Voor het examen Engelsche Handelscor- espondentie slaagde te Amsterdam onze tadgenoote mejuffrouw Do de Munk. FEESTAVOND TURNLUST. Men verzoekt ons te melden, dat de boe rendans, Zaterdagavond ter gelegenheid van het 30-jaTig bestaan van Turnlust door de dames dier vereeniging in de Harmonie uit gevoerd, was ingestudeerd door den voot- zitter van Turnhsst, den heer S. Budding en werd begeleid door mevrouw Kleymeer. Aan beiden werden bloemen aangeboden. OOK DE WEESMOEDER OVERLEDEN Op 55-jarigen leeftijd is hier ter stede mevr. de weduwe Bijlo gestorven. Betrekke lijk kort na elkaar zijn de vader en moeder van het weeshuis thans overleden en bij de vele kinderen, die van hun goede zorgen heb ben genoten', zuilen deze brave, tactvolle pleegouders zeker in dankbare herinnering blijven. POSTAGENTSCHAPPEN. De Directeur van het postkantoor en du d,iecteur van het telegraafkantoor maken bekend, dat met ingang van 1 Februari a.s. postagentschappen zullen worden gevesti°*d tevens telegraaf- en telefoonstation bij den heer Prins, Houttil 32 (Waagplein); den heer Runderkamp, Voormeer 6; den heer Stokman, Kennemerstraatweg 74; De openstelling is op werkdagen van 8 19.30, voor 'belasting tot 18 uur. Des Zondags gesloten voor alle diensten Behalve voor den zegel verkoop zijn de agentschappen geopend voor: le: het aannemen van gewone aangetee- kende stukken en van brieven met aangege ven waarde 2e: van expresse-stukken; 3e: van binnenlandsche postpakketten; 4e: van gewone postwissels 5e: van borderellen met kwitanties; 6e: van girostortingen; 7e: het uitbetalen van postwissels; 8e: het uitbetalen van cheques. 9e: het afrekenen der kwitantie borderel len, voor zoover deze borderellen aan een agentschap zijn aangeboden en de bewaar gevers zulks verlangen; 10e: het behandelen van Postspaarbankza ken, wat betreft de aanvragen van P°st spaarbankboekjes, het inschrijven van inla gen en het doen van terugbetalingen 11e: het aannemen van bedrijf-, stakings- en ongevallen-aangiften; 12e: het betalen van belasting (tot 18 uur). AANBESTEDING VERHOOGING, RIGLEER1NG. ENZ VAN DEN TUIN VERSTEEG. Ten stadhuize vond hedenmiddag door Burgemeester en Wethouders van Alkmaar de aanbesteding plaats van het ophoogen. rioleeren en bestraten van den z.g tuin Ver steeg c a. gelegen ten Zuiden van de Land- straat, Popelmanslaan. Overdiepad en Hooft strSdt Ingekomen waren 15 biljetten Ingeschreven was als volgt: door G den Adel te Bever wijk voor f 23.890 J v. ,d- Kuyt te Alkmaar voor 27.000; B. Min te Bergen voor f 28.200; J. J. de Groot te Heiloo voor f 30.240; E den Das te Schoorl .voor f 30.940; Wiers en v Diik te Fdam voor 33.751; C. de Graaf te Alkmaar voor 34.000; de Moei en Hermes te Alkmaar voor f 34.400; Boltje te Heerenveen voor 35 700; Barfeis te Zwolle voor '36.400; O. Linzel te Stadskanaal voer 37.700; van Mekeren te Hindeloopen voor f 37.300; C. Klinkert te Oudkarspel voor f 38 200; C de Vries te Purmerend voor f 39 850; H. Bax en H Steenkist te Haarlem voor 43.982. ning met enkele bloemstukken veïKjjdde en dat reeds verschillende extra gaven inkwa men, om dit jaar de uitdeeling, die 10 Febr. zal plaats hebben, wat grooter te doen zijn dan gewoonlijk het geval is. Van schipper Pilon mocht hij een 10-tal bons ontvangen elk recht gevende op 50 .turven. De heer Antoon Schelünger schonk 100 pond bruine boonen en de opgeheven vereeniging van stoffeerderspatroons te Alk maar, kwam door een deputatie bestaande uit de heeren Massee en Bosman bij mon de van den heer Massee het kassaldo groot 35.40 aanbieden. Onder instemming van alle aanwezigen bood de voorzitter van de feestcommissie den heer Pels een tegeltableau aan, voorstellen de een winterlandschap en den heer Jonker een fraaie bloempot, terwijl hij de dames een bouquet aanbood. Dat de voorzitter hierop met vreugde rea geerde, zal een ieder duidelijk zijn die hem kent. Niet minder plezier had hij in een paar geestige opmerkingen van den heer W. de Waal, een steunpilaar van den Burger IJs club, die hij echter liever niet in de cou rant vermeld zag. Natuurlijk voldoet op zoo'n dag de pers aan een dergelijk verzoek en voora'. als dit gedaan wordt door een ju bilaris als de heer Pels, die, ondanks zijn portret een geheele pagina van het keurige feestprogramma in beslag neemt, toch ook hier weer was de echte voorzitter, dien men, omdat hij steeds dient, gaarne ter wille is en dien alle leden nog vele jaren zijn functie gaarne zien waarnemen. Van de ingekomen bloemstukken dienen vermeld te worden, die van de Alkmaarsche IJsclub, van de V.V.V. „Alcmaria" en van de heer en mevr. dé Lange van de Harmonie. Een deputatie van de afd. Alkmaar van den bond van Koffiehuishouders bood een bedrag van 25 aan, awarmede de voorzitter even zeer zijn ingenomenheid betuigde. Het bezoek van den secretaris van den Ar menraad, den heer Ponzen, stelde de voorzit ter daarom bijzonder op prijs, omdat hij daar in terecht een erkenning zag van het liefdadig -nkfer, dat de Buger IJsclub zich steeds cof oogen heeft gesteld. Het geheim van de '3urgcr IJsclub is wel, dat deze bij het be- irachten van liefdadigheid, de menschen die de gaven mochten ontvangen, steeds het ge voel van minderwaardigheid wist te bespa ren. De gemoedelijkheid van alle bestuurs leden, een eigenschap van de echte Alkmaar- PROPAGANDA-AVOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Donderdagavond te 8 uur zal in de Har monie alhier een propaganda-avond van den Bond voor Staatspensiónneering worden ge houden, welke voor de plaatselijke afdeeling van groote beteekenis belooft te zijn. Men heeft hiervoor de medewerking gekre gen van Ds. Westmijse uit Drachten. De too- neelvereen Ulvadero van de afd. der Ned. Reisver. zal een tooneelstuk opvoeren en mej Annie Nies zal zich op den vleugel als soliste doen hooren. Het Dubbelmannenkwartet verleent even eens zijn medewerking, zoodat deze avond voor allen, die de propaganda voor staats pensiónneering willen steunen, een bijzondere attractie zal hebben. COLLECTE VOOR HET BIO-VACANTIE- OORD. De directie van het Victoria Theater ver zoekt ons nog te willen vermelden, dat de daar gehouden collecte voor het Bio-vacan tie-oord de som van 265.03 opgebracht heeft. Het vorig jaar was dit bedrag 152 3C HET JUBILEUM VAN DE BURGER IJSCLUB De wapperende driekleur en een groenver- siering voor den ingang van de Dancing der Harmonie getuigen ervan, dat er binnen van middags iets feestelijks plaats had Wie de bladen goed heeft gelezen, weet, dat in de Dancing van 12—2 uur het be stuur van den Burger IJsclub, ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan, receptie hield. Deze 700 leden tellende vereeniging, die jaarlijks een uitdeeling onder de armen houdt en ieder lid een bon geeft, zoodat een lid persoonlijk kan aanwijzen wie een gave zal ontvangen, mag zich in de sympathie van geheel Alkmaar verheugen en het is dan ook volkomen begrijpelijk, dat, ondanks het ongewoone uur, velen zich Harmonie- waarts begaven om het bestuur te compli menteeren. De bestuursleden en de leden van de feest commissie, hadden Éllen met stralende ge zichten achter de bestuurstafel, waarvan d- voorzitter, de heer Jb. Pels, die van de op richting af deel van het bestuur uitmaakte met zijn echtgenoote en de secretaris, de heer J. Jonker Cz, die zijn 25-jarig jubileum als secretaris vitrde, eveneens met zijn echtge noote, het middelpunt vormde Door de achter de tafel opgestelde heesters en palmen en de op de tafel geplaatste bloemstukken was aan het geheel een fees telijk aanzien gegeven en het was vooral de voorzitter, zonder wien men zich de Burger IJsclub moeilijk kan denken, aan te zien, dat hij ook persoonlijk een dag van groote vol doening beleefde. Enthousiast, op de hem eigene manier, die telkens weer een lach ontlokte, vertelt hij onvermoeid, dat men hen ook in ziin wo- sche burgers, is hieraan ook niet vreemd. Van de personen, die kwamen complimea- teeren, noemen wij nog wethouder Klaver, die verzekerde, dat het charitatief karakter van de Burger IJsclub hem altijd bijzonder sympathiek was geweest. Voor vanavond wacht de leden in de groote zaal, waarvan reeds geen plaatsje onbezet is, o m. de vertooning van de revue „Laat Waaien" door het gezelschap Renée de Vos. Alle leden hebben hiervoor een afzonder lijke entreekaart gekocht, zoodat de kosten niet de gewone kas drukken. Wie eenigszins bekend is met de hooge kosten aan de vertoo ning van deze revue verbonden, weet, dat die uit de ontvangsten niet geheel bestreden kun nen worden en vraagt zich af, hoe 't mogelijk is, iets dergelijks voor deze entreeprijs te or- gamseeren. Ook op dit gebied heeft het bestuur van de Alkmaarsche IJsclub echter getoond, dat hem alles mogelijk is. Wij hopen dan ook, dat dit bestuur nog vele jaren de leiding zal voeren en twijfelen er niet aan, dat alsdan de Burger IJsclub zaï blijven één van Alkmaarsch bloeiende ver- eenigingen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 5.04 uur licht op NEDERLANDSCH SCHIP IN GEVAAR. [hans buiten gevaar. Omtrent het voor anker gaan wegens ma- chineschade van het motorschip Rhea der Kon Ned. Stoomvaartmij. op 7 nfijlen ten Westen van Jeremy op Haïti, waar het schip door de nabijheid van rotsen zich in een gevaarlijke positie bevond, vernemen wij nader dat het stoomschip Mérope van dezelf de maatschappij er ondanks het slechte weer in is geslaagd door een lijn een verbinding met de Rhea, welker ankers hebben gehou den, tot stand te brengen. Het schip wordt thans door de Mérope naar Kingston (Ja maica) gesleept voor de noodige herstellin gen. LEERAAR GEARRESTEERD. Door de Arnhemsche politie is gear resteerd en ter beschikking van de justitie ge steld een leeraar, verdacht van vergrijp, waarvan gesproken wordt in het W. v. Str. onder artikel 249 1het plegen van on- tcht met aan zijn zorgen toevertrouwde min derjarigen. N VAZ DIAS. t Te Den Haag is heden op 66-iarigen leef tijd overleden de bekende journalist N. Vaz Dias, een der directeuren van het Nederl. Correspondentiebureau voor Dagbladen directie Bcliriiante en Vaz Dias De thans ontslapene, die slechts enkele weken ziek is geweest genoot wegens zijn eerlijkheid en zijn objectiviteit in de journalis tiek het vertrouwen van ieder, die met hem in aanraking kwam. Hij heeft hard gewerkt om het Bureau tot g:ooten bloei te brengen, het geen hem gelukt is. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau en begiftigd met verschillende buitenlandsche onderscheidingen. DE INDIE-VLUCHTEN. Het tiende postvliegtuig. Bij de K. L. M is bericht ingekomen, dat de P H -A.G.R. om 5.22 uit Djask is gestart en om 12.03 te Karachi aangekomen. Vandaar vertrok het toestel om 12.50 en landde om 16.45 in Jodpur. Alles is wel aan boord; morgen wordt de tocht voortgezet. DE TOONEELCRISIS TE VM5TERDAM. Nog geen beslis-ver de voor stellen van wethouder 'ak. Naar wij vernemen is door den wethouder van de kunstzaken zoowel aan de N.V. Het Nederlandsch Tooneel als aan de Ver. Het Amsterdamsch Tooneel mededeeling gedaan van de door hem alsnog gevonden oplossing van den tooneelcrisis. waardoor naar zijn meening van de rechten van beide gezel schappen meer waarborg wordt geschonken Omtrent deze nieuwe voorstellen vernemen wij nog dat 2e door de N.V. Het Nederlandsch Tooneel zijn aanvaard en dat het Amster damsch Tooneel zich hedenmiddag nader zal beraden. De inhoud van deze voorstellen kon men ons alsnog niet meedeelen. EEN PROEFVLUCHT VAN DE DO X. De Do X heeft gistermiddag bij Lissabon een groote proefvlucht gemaakt met 25 pas sagiers aan boord. Onder hen bevonden zich o.a. verschillende Portugeesche marine en ;egerautoriteiten, journalisten en een aantal Duitsche genoodigden. Eenige der zich aan boord bevindende Portugeesche marinevlie gers bestuurden de boot gedurende een deel van de vlucht. ITALIAANSCHE MAATREGELEN IN ZUID-TIROL. In den laatsten tijd worden door de Ita- liaansche autoriteiten wederom allerlei maat regelen genomen tegen Duitsche onderwij zers en leeraren in Zuid-Tirol, die zich niet ten volle houden aan de geheel veritaliani- seerde leerplannen of die les gaven in de Duitsche taal inplaats van in de Italiaan- sche. Verschillende onderwijzers zijn gestraft met overplaatsing en mogen niet zonder ver gunning van de Italiaansche autoriteiten di hun toegewezen plaats verlaten. Op de voordracht voor onderwijzer is Dirkshorn zijn geplaatst: 1. W. F. G. Wiese te Alkmaar en 2. A. A. Hollander te Schie dam. naar waarnemingen, verricht in den morden van 27 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 te Tou- louse. Laagste barometerstand 750.3 te Vest- manör. Verwachting, geldig tot den avond van 28 Januari: Zwakke tot matige, later toenemende Wes telijke tot Zuidelijke wind; toenemende be wolking, later waarschijnlijk regen; lichte vorst des nachts; later zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van'de Bildt heden te 8 45 uur aan alle posten: „V'tentiesein neer!" Tot assistent in de St. Dominicuspa- rochie alhier is benoemd pater Determeijer, die werkzaam was in het Dominicaner kloos ter. Nu zich voor de betrekking van hoofd der o 1. school te Terkaple (Fr.) geen man nelijke sollicitanten hebben aangemeld, vra gen B. en W. nu ook vrouwelijke gegadigden. In de vacature eener onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Varssel (Hengelo, Gld.) hebben zich 45 sollicitanten aangemeld. Bij de herv. gem. te Colijnsplaat is beroepen tot predikant ds. G. Barger Ezn, em. pred. te Hoorn. 'EEN SCHOOLSTRIJD. Actie van den veldwachter. ZtJ\ ouders geprest te ieckenen voor een bijzondere school? In de gemeente Haren bij Groningen is sedert eenigen tijd een schoolstrijd gaande naar aanleiding van de plannen der voor- standers van chr. onderwijs om te Glimmen, een gehucht tusschen Haren en Noordlaren, een bijzondere school te stichten. De voorstanders van het openbaar onder wijs blijven zich, onder aanvoering van de beide bestuursleden van Volksonderwijs te Haren, de heeren dr. Huizinga en R Reitse- ma, hoofd der school, daartegen krachtig verzetten, omdat zij van oordeel zijn, dat de stichting van een bijz. school totaal overbodig is. De openbare school te Glimmen telt n.1. thans 111 leerlingen en eerst wanneer dat ge tal tot 118 zal zijn gestegen, zal er een nieu we leerkracht bij moeten en de school worden vergroot. De oprichting van een bijzondere school zal naar hunne overtuiging het onder vijs in Haren dus onnoodig. duurder maken door de bouwkosten, de stijging der gemiddel de kosten per leerling door de onttrekking van leerlingen aan de openbare school. Een groolc grief der tegenstanders van de nieuwe school is echter de w ijze waarop de voorstanders handieekeningen der ouders hebben verzameld. Volgens hen is de ge meenteveldwachter dageniang in uyiform in van Opgave van !\<tordliollaitdx<*8i Handt»»» urrcdict (Ontvangen pet dtaadlooze teleluon). Koers van hedco te VI, STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned Ind Handelsbank Fransche BanU»n (3). D Keichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvê Delft Cert. Centrale Suiker Holt Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TL.NL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Citus Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg- hxplor Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific wabasb 'Exdividend. 'tExclaim. Vorige koert. 101 1443/, IJ67. 123«/s 410 225'/. 89'/. 5z 93'/, 35y, 71 188 7001/g 481/4 7D/16 53 18y,s 14 208'/, 3513/. 269 98 81.60 28ig 96 t>5 73S/« 280 2971/, 1327, 104i/4 537. 85 Ö37s 3'/, 163/. 157Ifl 13» 467, 433/4 50'/, 2447. 276 244 32«/, 87, 65 193 247, DI.tu. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 145 - •C' 220 49 52 94'/, 487, 9 94 967, 487,s.9 967, r>i .07 190-2 206-9 i90t-l' „08-7, 191-7, -06i-8f 187, 71 HA 517,-1 i8j-«/s 47'/, 7ij-7» 543/. IS/-. 143 18»/i. 346-7 346-7 147-j 347-8 65 ó5l/,-6 293'/, 298-9 298J-9i 299 300 130178 vci I I 102i/,-3 1021/. 102.3/. 537, 37i« 60 Vi 157, li1/, 17 50 „48 z8/i/, 247 507. 248 '287 V, 248'/, 248-53 290-4 248-50 50»/.-1 252 ~9V. 33 87, 198 251/4 25'/. 25 V, 25'h plan. PROLONGATIE vorige koers 17, pGt. heden 13/» pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn KoepeeDnbDagenS!h J J J Stockholm osio NIET OFFICIÉÉL* New-York 1 1 s s s 1.1 Vorige koers 12.067>g 54.087, 9.747, 34.057, 48.107, 34.97./! 66.45 66.55 66.45 2.487, 13.01 Koers op heden 3 uur 12.077, 59;097, 9-'47, 34.667, 48.117, 34.977, 66.47'/, 66.57 'A 66.47'/, 2.48'Vm 1X02

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2