ASP1R11 TA B L ETTEN 1 1 ASP'RIh [8AYER] Provinciaal nieuws Kerk en School loot het nogmools nadrukkelijk gezegd zijn. Dot Aspirientjes olleen met het Boyer-merk echt zijn jfWnig* op 1 dè wereld B A E R^lFT op oranje band Weiger namook en let er op dat op elke tobiet het woord „BAYER" staat. Prijs 75 ets. niet groot. Voor de mooiste werd bij uitzonde ring 2 oi iets meer gegeven. Veel werd ver kocht voor 1.40ƒ1.80. Voor bieten werden goede prijzen betaald, n 1 3.505.30. Spruitkool werd verkocht voor 9 per 100 K G. Rammenas bracht aan de Broeker veiling 1.203.10 op. WARMENHUIZEN. Algemeene jaarvergadering „de Noord", Onder voorzitterschap van den heer (j-.,tke vergaderde de tuinbouwver- eeniging ..de Noord" Vrijdagavond in het Veilingskoffiehuis alhier. De voorzitter wenschte zich niet uit te laten over le huidige malaise omdat dit reeds zeer veel gebeurd De heer G Groet vroeg naar aanlei ding van de verstrekte mededeelingen van den voorzitter over de Tuinderscre- dieten of een tuinder die een eigen huis heeft doch niet bezwaard met hypotheek nog in aanmerking komt voor crediet vjrleening. De voorzitter kon hierop geen positief antwoord geven en zeide. dat de daartoe ingestelde plaatselijke commissie het wel zal uit naken. Een vaste regeling daaromtrent is niet genomen. De heer Slot zeide hierop dat bij voor baat rouiets niet is uit te maken. De commissie neemt een ruim standpunt in De heer C. Hisch informeerde nog of de tuinders ook gelden kunnen verkrij gen op loopende rekening. De heer Klant beantwoordde deze vraag door te zeggen dat er heelemaal geen sprake is van loopende rekening Deze credietverleening heeft een geheel ander karakter dan loopende rekening. Het heeft er niets mee te maken. Financieel verslag. Volgens dit verslag bedroegen de ont vangsten 633 83 en de uitgaven 847 05 alzoo een nadeelig saldo van 13 22. Op de balans komt o.a. voor een druiven- serre voor eene waarde van 1650. Bij monde van een der leden van de commissie tot nazien van de rekening werd geadviseerd de rekening en verant woording van den penningmeg.ster goed te keuren Alzoo besloten. Jaarverslag. Aan dit jaarverslag ontleenen wij oa dat per Jan 1930 he* aantal bedroeg 223 en uer 31 Dec. 1930 199 alzoo een ach teruitgang van 24 leden. Deze achteruit gang van leden moet men toe schrijven aan de aansluiting van de afdeeling L. T B. aan de Centrale Veilingsvereeni- ging welke aansluiting het vorig jaar heeft plaats, gehad Het jaarverslag werd door de vergade ring, onder dank aan den secretaris, aan genomen. Verkiezing bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van den heer P Mink en het bedanken van de heeren C. 'Nan- nes Gorter, Joh. de Groot en C. Tesse- laar. Met een meerderheid van stemmen is benoemd de heeren: P. Mink, P. Slot, A. Hopman ij B van Duin. Genoemde heeren verklaarden hunne benoeming te aanvaarden. Verkiezing van eea lid voor het Cen traal bestuur, wegens periodieke aftre ding van den heer K. Molenaar. Met een overgroote meerderheid van stemmen is de heer K. Molenaar weder herbenoemd. Deze heeft zijn benoeming aanvaard. Verkiezing van afgevaardigden voor de vergadering van de Centrale Veilins- vereeniging. De uitslag van deze stem ming wordt later bekent gemaakt. V oorstellen voor de algemeene verga- d' ring der centrale vzilingsvereeniging De voorzitter deelde mde, dat het be stuur geen voorstellen voor de algemee ne vergadering der centrale veilingsver- eeniging heeft tn vroeg of de leden nog voorstellen wenschen in te dienen. De heer G. Groet bracht naar voren het verstrekken van premie voor het leveren van goede kool voor 31 Dec. De voorzitter deelde mede. dat reeds eerder in den Vierbond het verstrekken van premie ter sprake is gebracht Er zijn zooveel moeilijkheden naar voren gekomen, dat de besprekineen in de ver- gr '»rine van den Vierbond gestaakt zijn. De heer K Molenaar zeide dat iets der gelijks eerst door d-n Vierbond goed op touw gezet moet worden, en daarna in da Vercenieingen te behandelen. Andere voorstellen werden niet inge diend. Bespreking naveilen. De voorzitter gaf een toelichting waar- o mdit punt op de agenda geplaatst is r>1 daarna het woord aan de verga dering. De heer B van Duin als eerste spreker verklaarde zich voor het naveilen in dit seizoen tenzij absoluut niet uit den hand v*rkocht wordt. De voorzitter verklaarde, dat in bij zondere omstandigheden een enkele bon verstrekt woordt. Het dagelijksch be tuur heeft eerst over deze kwestie ver gaderd. Dit bestuur achtte een dergelijk bjsluit van zoo groot belang, dat het daarover geen beslissing wenscht te nemen. Daaromo was ten vergadering belegd van het Centraal Bestuur. Zeer lang heeft dit bestuur over dit punt be sprekingen gevoerd en ten slotte met een meerderheid van stemmen besloten het naveilen van goede kool in dit seizoen uitvoer te brengen, wenschte h^ Cen- in te voeren. Alvorens dit besluit ten traal bestuur eerst het oordeel van zijn leien te hooren. De praktijk heeft wel geleerd dat het hier uitgevoerd ka nwor- den. De heer K. Molenaar begon eerst te memoreeren hoe hij er ioe gekomen is hat voorstel in te dienen. Voor een 14 da gen aldus spreker kreeg ik den in druk, dat er een groote vraag naar goede kooi is. Aan de vraag naar bepaalde soorten koo! kan redelijkerwijs niet wor den beantwoord. Daar de heer Molenaar als veilingleider weinig bonnen mocht verstrekken, leidde dit voor de kooplui tot gi oote moeilijkheden. De groote aan leiding van het indienen van dit voorstel is de zeer geringe voorraad van goede kwaliteit kool. Spreker geeft den leden in overweging dit voorstel te steunen teneinde het Centraal bestuur te machti gen wanneer het dit oordeelt tot naveilen over te gaan. Thans is wel een noodzaak aanwezig. Bij groote vraag kan de kooplui zich niet behelpen. De heer P Mink o a. is wel voor navei len mits de levering plaats vindt op den dag van verkoop. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit ook de Ledoeling is. Spreker ver klaarde nog. tens dat het voorstel alleen is voor dit seizoen Er moet bij groote v aag iets gebeuren meer bonnen geven of naveilen. Spreker vond dat het beter is, dat de verkoop plaats vindt in de veiling dan buiten de veilirg. De heer P. Slot zeide, dat de gevolgen van het naveilen toch niet gekeerd kun nen '..'orden. IJet gaat er thans om moe ten wij afwijken van het indertijd door de algemeene ver redering genomen be sluit om niet meer na te veilen, tenzij bij dicht water. Spreker vindt dat de toe stand thans niet anders is dan andere jaren. Hij wenscht de leden nog eens te herinneren aan het besluit van de alge meene vergadering en vroeg zich af of wij thans wel op den goeden weg zijn. De heer D Mink besprak de voordee- len van het naveilen in het bijzonder voor Warmenhuizen en stelde voor het voorstel met nanden en voeten te grij-* pen. De heer P Syot zeide dat hij de kwes tie bekeken had door den bril van een tuinder en speciaal als voorzitter van de veiling Spreker heeft zich niet uitge sproken als vóór- of tegenstander van het systeem van naveilen, doch wensch te rekening te houden met de andere vereenigingen. De voorzitter zag het anders als de heer Slot en meende dat er wel een bij zondere reden aanwezig is. Hij lichtte zijn reden om na te veilen nader toe. De heer Klant vroeg zich af of het wel in den haak is dit besluit te nemen. In de algemeene vergadering is een besluit ge nomen om alleen na te veilen bij vrie zend weer. Hij vond het niet fair thans door een meerderheid van stemmen het naveilen weer in te voeren, en vreesde dat bij aanneming van dit voorstel er groot ekans bestaat dat er leden zijn van de buitenvereenigingen die hun goed naar N.-Scharwoude brengen. Met eeni- ge cijfers motiveerde spreker zijn stand punt Men moet deze kwestie bezfen van het standpunt de rgeheele organisatie en spr. meende dat w ijthans wel degelijk op den verkeerden weg zijn. Na lange discussie werd ten slotte be sloten tot stemming over te gaan, met als uitslag dat het centraal bestuur met 37 tegen 9 stemmen machtiging werd verleend tot naveilen indien het dit noo- dig oordeelt. Durr de rondvraag niet veel bijzonders opleverde ging de voorzitter over tot sluiting der vergadering nadat hij eerst de aanwezigen dank had gebracht voor de aangename besprekingen. Hij sprak de hoop uit dat de besprekingen mogen blijven in het belang van den tuinbouw. W ARMENHUIZEN. In een buitengewone vergadering van den R.K. Volksbond sprak de heer Nolet, burge meester dezer gemeente, over het onderwerp: „De Landarbeicierswet De heer Jac. van Baar Sr. opende, als voorzitter van deze vergadering, door den aanwezigen welkom toe te roepen. De heer Nolet begon zijn rede met te zeg gen, dat hij met veel genoegen hier is geko men om deze wet uiteen te zetten. Ofschoon ze reeds 12 jaar wet is, blijkt het, dat zij in vele gemeenten nog bijna of in 't geheel niet is toegepast. Enkele gemeenten maken daarin een uitzondering. Evenals de voorzitter in zijn openingsrede had deen uitkomen schijnt dat in de gemeente Bemmel reeds 87 keer van deze mooie, sociale wet gebruik is gemaakt. Hij herinnerde zich dat in 1918 in Bemmel de toen aanwezige secretaris (van wien de burgemeester zijn eerste opleiding heeft ge noten) zeer veel heeft gewerkt om daar de landarbeiders van gebruik te laten maken Spr. noemde de Landarbeiders wet een sociale wet van beteekenis In 1911 is reeds een ontwerp door Min. Talma aan de Twee de Kamer voorgelegd. Daarin kwam o a. voor, dat in het leven van de landarbeider 4 perioden voorkomen. In de 1ste plaats tot aan het huweijlk. Dan kan hij zich in den regel ruimschoots redden en is soms in de gelegenheid om iets over te sparen. In het huwelijk is het soms voor hem moeilijk door het leven te komen, vooral in de wintermaanden doordat de kinderen nog klein zijn. De 3de periode doet zich voor als de kinderen wat grooter zijn geworden en zelf helpen mee verdienen, dan gaat het weer iets beter. De 4e periode komt als de land arbeider oud is geworden en zijn krachten faan verminderen en hij den steun van zijn inderen moet missen, doordat die dan zelf een huishouden hebben. Hij is dan in den regel genoodzaakt zich e vervoegen bii de publieke liefdadigheid. Om het laatste zoo veel mogelijk te voorkomen is deze wet tot stand gebracht om den jongen landarbeiders met hun gespaard? gelden de gelegenheid te geven daarmede een huis met grond in eigen dom te krijgen en tijdens den ouden dag daarvan te laten profiteeren In hoofdzaak komt de wet hierop neer, dat een oppassend landarbeider die 25 jaar oud is en niet ouder dan 50 jaar en zelfs 10 pCt van den koop of bouwkosten heeft gespaard in de gelegenheid kan worden gesteld om een eigen plaatsje of woning met grond dat on middellijk aan het huis moet zijn gelegen en te krijgen of los land in pacht te ontvangen De grond moet voldoende wezen om zijn eigen groenten te kunnen telen en mag niet grooter zijn dan hij in zijn vrijen tijd kan bewerken. Hij moet dus even goed in loondienst kunnen blijven en dan ook niet daardoor een kleine bouwer of boer worden De bouw of koopkosten mogen niet hoo- ger zijn dan f 4000 en de pacht niet meer dn 50 per jaar. Van het ontvangen voorschot betaalt hij de eerste 3 jaren 4 pCt. en daarna gedurende 30 jaar aan rente en aflossing 5 4/5 pCt. dat zou dan in het uiterste geval zijn 208 per jaar. Volgens spr leenden de streken met z.g vastland zich er in den regel beter voor dan hier in het polderland ofschoon in de gem. Harenkarspel aan den Korendijk zoo'n plaatsje was gebouwd. Spr. besloot zijn rede door mede te deelen, dat hij hoopte door deze uiteenzetting de be langstelling voor deze wet te hebben opge wekt. Hij is gaarne bereid om zijn mede werking te verkenen. (Applaus). Vervolgens werden nog verschillende vragen gesteld. Het bleek dat e! in den Oost- wal of Oudewal nog wel wat was te ver krijgen om deze wet hier ook in toepassing te brengen. Het is voor velen het grootste bezwaar om een bedrag van f 400 bij elkander te krijgen en het is voor de jongtre landarbeiders een aansporing om te sparen tot zij daarvoor in de geiegenheid zijn. Nadat de voorzitter den spreker dank had betuigd, werd de vergadering gesloten. HEILOO. De afd. Heiloo van den R.T'. Volksbond herdacht zijn 10-jarig bestaan in een feeste lijke bijeenkomst, waarbij de meeste leden met hunne dames tegenwoordig waren. On der de genoodigden waren o.a. aanwezig de pastoor, de kapelaan en wethouder Slinger land uit Alkmaar. De voorzitter, de heer H. J. M. Rietmeijer, die door droeve familieomstandigheden niet aan de feestelijke bijeenkomst kon deelnemen was toch even gekomen. In een kort résumé behandelde hij de wordingsgeschiedenis en het wel en wee dat de vereeniging had mee gemaakt. Van de oprichters-bestuursleden was alleen de heer J. Morsch nog in func tie. Wat in het 10-jarig tijdvak was geschied stemde tot tevredenheid. Dank werd gebracht aan den oudgeestel. adviseur wijlen pastoor de Jong en pastoor van Meeuwen, die reeds bijna 8 jaar de functie vervult. Daarop ver liet de voorzitter de vergadering. Reeds spoe dig was men in feeststemming, een humo rist en pianist zorgden voor de noodige af wisseling terwijl met gulle hand verver- schingen werden aangeboden. Pastoor van Meeuwen feliciteerde de ver eeniging, die naast de geestelijk de stoffe lijke belangen der leden verzorgt. Onder de leiding van den voorzitter gaat de vereeni ging steeds voorwaarts. Spr. herinnerde aan des heer Rietmeijers bemoeiingen bij de op richting en het tot bloei brengen der onder- afdeelingen. De voorzitter was voor spreker geen onbekende. Beide waren ongeveer ge lijk van Anna Paulowna naar hier geko men. Met den wensch dat de afdeeling moge bloeien, besloot spreker. Weth. van Slingerland sloot zich bij dien wensch aan, sprak vriendelijke woorden en stelde de afdeeling tot voorbeeld. Ongeveer half twaalf was^de goed geslaagde feest avond ten einde. De Maria-Vereeniging (R.K. Drankbe strijdsters) gaf Zondagavond een tooneeluit- voering in het Brunogebouw. Voor een goed gevulde zaal werd voor het voetlicht ge bracht „Het Sterretje van Bethlehem", Kerstspel in 3 bedrijven van J- Eckerskorn. Gezien de bezetting der rollen viel het spel mee. De Mariavereeniging heeft geen rijke keuze aan dilittanten en ieder is aller minst voor de rollen geschikt. Op verzoek noemen we geen namen der dames, doch de rollen van mevr Karsten, haar dochter So- phie en zuster Carola werden goed vertolkt Tenslotte werd van denzelfden auteur ge geven „Moderne Meisjes", wat goed in den smaak viel. Zondag werd in de parochiekerk een haalcollecte gehouden ten bate der paro chiale armen. Gezien de ongunstige tijdsom standigheden viel het bedrag mee. Ruim 342 werd gecollecteerd. UITGEEST. In het hotel „De Ooievaar" heeft dezer dagen de trekking plaats gehad van de ver loting, uitgeschreven door de afdeeling Uit geest van de Vereeniging Eerste hulp bij ongelukken. Zoo men weet was deze verlo ting uitgeschreven ten behoeve van de aan schaffing van een rijwiel-brancard. De uit slag is wat de eerste drie prijzen betreft als volgt: le prijs rheemeubel. lot no. 1601; 2e pr. Smyrnakussen, lot r.o_1724; 3e pr. gebor duurd kussen, lot no 1235. Overplaatsing spoorwegpersoneel. Naar wij vernemen zullen in verband met de electrificatie een 14-tal conduc teurs bij de Nederl. Spoorwegen in de maand Mei a.s. van hier naar elders worden overgeplaatst. WIERINGEN. Bij Kon. Besluit van 31 Dec. 1930 is het maximum aantal vergunningen voor drank verkoop voor de gemeente ieringen bc paald op 13, het thans bestaande aantal, overeenkomstig het verzoek van den Raad. SCHAPEN. Gegund. Aan den heer W. Hermans te Den Oever is het onderhoud gegund gedurende 1931 van het Diesselgemaal „Leemans" nabij Den Oever, Wieringen, met de daarbij gele gen schutsluis, dienstwoningen, enzterwijl aan den heer J. de Vries te Heemstede ge durende 1931 het onderhoud is gegund van de Westelijke zandwerken van de Wieringer- meer. Overgeplaatst. De heer J. Raven, beambte Ned. Spoorwe gen te Wieringerwaard, wordt 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Schagen. SINT PANCRAS. Maandag vergaderde de ziekenfondsver- eeniging „Onderlinge Hulp" onder leiding van den heer A. Schuur in het café van den heer Gerritsen. De voorzitter gaf in zijn openingsrede het verloop van de vereeniging over het afgeloo- pen jaar. De vereeniging kon terug zien op een goed jaar. Als bijzonderheid kon wel worden aange stipt dat 3 besturusleden nog al langen tijd ziek zijn geweest, de penningmeester zelfs ernstig, doch thans zijn allen gelukkig weer hersteld. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Jb de Vries, hoe of er met de zestig jarigen werd besloten. Hem toch was een geval ter oore gekomen dat iemand 40 ets contributie moest betalen en toch is besloten volgens de notulen tot 12, 24, 36, 48 ct. me' uitkeeringen naar verhouding. De bode Stammes gaf hierop antwoord. Dit berust op een misverstsand want de per soon welke de heer De Vries bedoelt heeft bedankt toen de nieuwe circulaire werd aan geboden. Hierna las de secretaris het jaarverslag Door de ziektewet is de vereeniging eenigs- zins achteruitgegaan n.1. met 13 leden, zoo dat het ledental thans 157 bedraagt Door de langdurige ziekte van den pen ningmeester is deze functie zoolang door den secretaris waargenomen. Thans volgde de rekening van den pen ningmeester. Er bleek een ontvangst te zijn met inbegrip van het saldo 1929 van 1771.88, uitgegeven was aan ziektegeval len 1104.24 en diversen met inbegrio van gestorte gelden op de boerenleenbank 1873.10 zoodat bii den penningmeester op 1 Januari in voorschot was 101 22. De vooruitgang echter bedraagt 325 61 Het geheelc bezit is 3385.81. De heeren A. de Ruiter en Tj. Koelemeij Sr. hebben de rekening gecontroleerd en vol komen in orde bevonden De heer de Ruiter gaf hier verslag van en kon tot goedkeuring adviseeren Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heeren A. Schuur en D. de Koning Sr. Beiden werden herkozen en namen hun be noeming wederom aan. De verloting gaf tot uitslag dat Jb. Mad- derom en Jb. D. Kloosterboer 3 maanden vrij ziin van contributie betalen, in dien voege dat zij 12 cent per week minder behoeven te betalen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter me de dat de wachtdagen zoo zullen worden ge regeld dat ze op twee dagen komen te staan. Een geval dat wordt opgegeven vóór 12 uur v.m. wordt als wachtdag beschouwd Wat echter na 12 uur wordt aangegeven komt voor den volgenden dag. De bode zal dit mededeelen voor zoover de leden dit niet mochten lezen De heer Jb. de Vries wilde dat hier. even als in Koedijk, aansluiting werd gezocht bij de t. b. c.-bestrijding. Met het oog op de reservekas dacht spr. kon hier de halve rente wel aan worden be steed. De heer G Booij dacht in dezen voorzich tig te moeten zijn bij een mogelijke epidemie of iets dergelijks. De voorzitter zeide dat de leden in dezen niet gelijk staan. We hebben leden die kun nen genieten van den Raad van Arbeid doch ook die daar buiten vallen. Dit zou dan komen voor het geheele gezin Niets meer aan de orde sloot de voorzitter de vergadering. KOEDIJK. Zaterdagavond werd door de afdeeling Koedijk van den Bond voor Staatspension- neering een propagandavergadering gehou den in het lokaal van den heer Jb. Groot. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Hart, de bijeenkomst met de aan wezigen het welkom toe te roepen in zonder heid den spreker den heer H Bruin en de de- clamatrice Marie Portegies uit Alkmaar De voorzitter besprak den toestand in deze tijden en toonde met pakkende voorbeelden aan hoe noodig het strijden voor de ouden van dagen is daar niemand weet als hij jong is wat er op den ouciendag kan zijn. Hierna had de aanbieding plaats van een nieuw vaandel vervaardigd door drie dames leden van de vereeniging W. O. E., n.1. A. Davids—Wortel, D. Buisman—Vethaak en A. Oortjes—Cver. Het ontwerp was van den heer P. Kok, het houtgarnituur van den bouwkundige L. Visser. Het vaandel is op 'rooden grond, met gouden opkomende zon die stralen uitwerpt, waarin met gouden let ters is geborduurd: „ik ga op voer hen wier OiT levenszon ondergaat" Onderaan in gouden letters staat B. V. S. Koedijk met daaronder mooie neerhangende franje. In geestige woorden besprak de voorzitter de voorberei dende werkzaamheden en dankte de dames en heeren hartelijk voor het vervaardigen. Het is een mooi stuk werk dat geheel belangloos uitgevoerd is. De dames en heeren ontvingen een klein geschenk als waardeering voor hun werk en een warm applaus van de aanwezi gen. Nu trad op de declamatrice met „Het Slag veld", „Het Hondenasyl" en „Zijn eerste gulden waarmede veel bijval werd geoogst. Hierna was het woord aan den heer Bruin, die op de hem eigen pakkende wijze een krachtig pleidooi voor het Staatspensioen hield en hierbij vooral naar voren bracht de lauwe houding vooral van de kerkelijke partijen van wie juist in de eerste plaats de christenliefde moest uitgaan, terwijl het geld, noodig tot leniging van den nood der ouden van dagen, bij eenigen wil gemakkelijk is te vinden daar er tegenwoordig eveneens veel tot steun wordt uitgegeven wat spreker met sterke voorbeelden aantoonde. Deze rede werd met hartelijk aj>plaus beloond. De heer Bruin is in deze vereeniging altijd een ge waardeerd spreker. Verschillende personen hadden de afdee ling een 25-tal verrassingen aangeboden ter opluistering van dezen avond, en de ionge dames Gr de Waal, lm. de Waal, N de .Maijer en Fr. Nieuwenhuis, wisten op pret tige wijze die onder de aanwezigen te plaat sen. Het woord was nu weer aan mej Ma rie Portegies met „De Zondares", „Verloren Spel", „de Speelpop" en „Bij Sien", gevolgd door fragmenten „Van het Westelijk front geen nieuws" en „Vrede" van Adama van Scheltema. Was de voordraagster voor onze afdeeling een onbekende, zij heeft een mach tigen indruk achtergelaten. Haar werk was af en dat haar een luid applaus ten deel viel was geen wonder. De voorzitter riep haar een vaarwel en tot weerziens toe. Hij dankte den heer Bruin en alleen die mede gewerkt hadden aan het wel slagen van dezen avond. Het vele werk van het bestuur is wel beloond. Loop der bevolking in 1930. Waren er 1004 mannen en 935 vrouwen, totaal 1939, geboren 16 mannen en 22 vrou wen totaal 38, ingekomen 81 mannen en 72 vrouwen, totaal 153; dus 1101 mannen en 1029 vrouwen totaal 2130. Overleden 10 mannen en 14 vrouwen, totaal 24. Vertrok ken 83 mannen en 94 vrouwen Totaal 177. Op 1 Januari 1931 was de bevolking 1008 mannen en 921 vrouwen, totaal 1929 perso nen. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag, 's avonds half acht, hield de Bij zondere Vrijwillige Landstorm, afd. Broek op Langendijk, haar jaarvergadering in het lokaal van den heer de Boer. De voorzitter, de heer Schelhans, opende met een oword van welkom aan de commissie en leden en verheugde er zich over, dat de belangstelling nog zoo groot is voor de land storm. Wij kunnen ook thans deze nog niet missen, gezien de twijfelachtige houding van de tegenpartijen. Hierna volgde prijsuitreiking van den ge houden schietwedstrijd: Scherpschutters: le pr. J. Stins, 100 pnt., 2e pr. G Ven, 97 pnt. Schutters le klas: le pr. KI. Timmerman, 2e pr. D. Kouwen, 3e pr. G. Glas Jz4e pr. A. de Bree, 5e pr. J. Vreeker, 6e pr. G. Bier steker. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. De Óolders van Alkmaar lichtte hierna en kele punten toe met het oog op de klasse-in deeling. Spr. wenschte de winnaars geluk met de behaalde prijzen en spoorde aan tot meerdere deelname en dankte verder den plaatselijken commandant Giltjes voor zijn leiding bij de oefeningen. Spr. zeide verder, dat er een geheel nieuwe indeeling over het land gehouden zal worden De wedstrijden worden dan niet meer natio naal. maar in vieren (inter-gewestelijk) ge houden. De eerstvolgende schietwedstrijd zal ge houden worden in Katwijk aan Zee, in een week van de maand Mei. Heden deelde spr. nog mede, dat de land storm pl.m. 70.000 leden telt en het verband waarin de afdeeling thuis behoort pl.m. 2400 le ban en pl.m. 1000 man 2e ban. Zij, die niet gediend hebben als militieplichtige, maar de vooroefeningen met goed gevolg doorloo- pen hebben en gediplomeerd zijn, kunnen zich thans ook aansluiten bij de landstorm. Ten slotte wekte spr. op om meerdere abon- né's te winnen voor het landstormblad. Door den pl. commandant Giltjes werd ge memoreerd wat in het afgcloopen jaar is ge schied. en hij dankte de leden voor de betoon de samenwerking. Van den burgerwacht te Zd.-Scharwoude was een verzoek ingekomen tot bijwoning van een schietwedstrijd tusschen landstorm en burgerwachten op Dinsdag 27 Januari te Z.- Scharwoude in het lokaal van den heer Beers. De voorzitter dankte tenslotte de aanwezi gen en sprak den wensch uit, dat nooit be hoeft te worden opgetreden, maar „als 't moet, dat men dan paraat zij". Door de aanwezigen werden staande twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna sluiting volgde. Hedenmiddag heeft de heer M. J. H. Smeets. inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te 's-Gravenhage, het lectoraat in het belastingrecht aan de handelshoegeschool te Tilburg aanvaard met een openbare les over: Het juridisch begrif belastingen. WARMENHUIZEN. Plechtige ontvangst van den nieuw benoemden pastoor dezer parochie. Vrijdag werd de nieuwe pastoor Brink man van het station te Alkmaar afge haald met drie auto's, waarin gezeten waren de kapelaan met den burgemeester beneven* het geheele kerk- en armbestuur, alsmede de notaris Pinscher van Schoorldam. Op den terugweg begonnen bij de grens van Warmenhuizen de klokken reeds te luiden om aan te kondigen, dat hij op komst was. Te voren hadden reeds een groot aantal parochianen met de zusters en onderwijzend personeel met bijna alle schoolkinderen zich in het patronaatsgebouw opgesteld om hem te verwelkomen. Bij aankomst werd de pastoor door een stoel bruidjes ingehaald onder de vroolijke muziek van de fanfare. Vervolgens sprak burgemeester Nolet deo nieuw benoemden pastoor toe in eenige harte lijke woorden, waarna pastoor Brinkman dankte voor de hartelijke ontvangst en de niet minder hartelijke woorden, tot hem gericht. Daarna liet de fanfare zich nog eens hoo ren Nadat de aanwezigen nog in de gelegen heid waren gesteld om den nieuwen pastoor dt hand te drukken, was de bijeenkomst afge loopen. KERKERAAD OF KIESCOLLEGE? In de henr. gem. te Oosthuizen hebben bi) de stemming de stemmen gestaakt. Overeen komstig art. 4 van het Sy«. Regl. op de be noeming enz. is door dezen uitsiag de be staande toestand (kiescollege) gehandhaafd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7