r"rjii» t Jisc iii: IIK Laatste berichten „de onafhankelijken» ver' van 28 Januari 1931. D en W. stelden daarom voor de stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Visser vroeg of hierop nog terug kan worden gekomen, waarop de voorzitter toestemmend antwoordde. Komt er bijv. een aanvraag dan kan er een vergadering wor den belegd. Ten slotte is nog een circulaire ontvangen van Ged. Staten inzake een ontwerpverorde ning van het hoofd van den Plantenziekten- kundigen dienst betreffende rupsenplaag. Deze circulaire is nog niet door B. en W. be handeld en dus voorloopig aangehouden Hierna volgde benoeming van een tijdelijken gemeente-opzichter. Zooals de heeren weten, aldus de voorzit ter, hebben we met toestemming van dijk graaf en Heemraden van het Hoogheem raadschap tijdelijk de heer Nicolai gehad, echter met de bepaling, dat verlenging w.as buitengesloten We zuilen dus nu een ander moeten kiezen. We meenen erkentelijkheid te moeten betuigen aan den heer Nicolai voor de uitstekende diensten ons bewezen en te vens dank te n.oeten zeggen aan het bestuur van hét Hoogheemraadschap. B. en W stelden nu voor den heer Kooister te benoemen als tijdelijk opzichter op het sa laris zooals dit voor den opzichter is vastge steld, ingaande 1 Jan. 1931. De heer P. Visser vroeg of eerst niet aan het Polderbestuur gevraagd moet worden. Dit vond de voorzitter wel goed, doch we kunnen hem dan benoemen behoudens goed keuring van het Polderbestuur. De heer Visser meende, dat dan tenminste niet op de zaak vooruitgeloopen wordt. De heer Speets vroeg of B en W. tevreden zijn over de werkzaamheden van den heer Kooister. De voorzitter antwoordde, dat deze nog niet in dienst is geweest der gemeente, zoodat we hierop niet kunnen antwoorden. De heer Kooister werd benoemd. Enkele af- en overschrijvingen tot een be drag van 1227 12 welke gedekt kunnen worden uit den post onvoorzien werden goed gekeurd. Het volgende punt was onderhand- sche verpachting terrein achter de begraaf plaats, waarvoor in de vorige vergadering geen liefhebbers waren. Thans zijn er drie aanvragen De heer Jb. Zeeman wilde het hebben voor 25 alleen of voor 20, wan neer hij een gedeelte aan anderen moet af staan. B. en W zouden, om ook de andere twee ter wille te zijn, het geheel willen ver huren aan Zeeman voor 20 met de bepa ling dat A. Rob en K. Broers elk 1 snees van hem krijgen voor 5 per snees Aldus beslo ten. Van den heer H Slikker was een verzoek ingekomen om de pachtsom van het sportter rein van 175 terug te brengen op 75 om dat het perceel veel kleiner is geworden, doordat het h k meer achteruit is geplaatst dan aanvankelijk in de bedoeling lag De heer Blaauboer merkte op dat de af spraak toch was dat achter het hek 1 H.A. zon overblijven. De voorzitter lichtte toe dat dit door ver schillende omstandigheden noodig was Er was nu nog 7650 M2 achter het hek over Na hierover eenige cogenblikken in comité te zijn veest, werd "l'or B. en W. voorge steld om den heer Slikker tegemoet te komen dooi het met 35 te verlagen en vast te stel len op f 140, waarvoor hij dan Leeft 3/4 land beutvens het geheele sportterrein. Allen vöor Tevens werd goed gevonden voor het geval de heer Slikker bezwaar maakt, dat hij dan ontheven kan worden van het geheele terrein Verder werd nog door B. en W. voorge steld om het schoolgebouw met Gymnastiek lokaal te verzekeren tegen brandschade voor de kosten n.1. 58500. Na eenige bespreking hierover werd besloten om het te verzekeren voor 50.000 bij den beganen grond af. De firma Knegt die contract heeft gesloten met de vereeniging van Ned. Gemeenten heeft aangeboden voor 20 cent per mille en 25 cent voor den invertaris Aldus besloten. Bij de rondvraag informeerde de heer C. Blaauboer naar het salaris 'van den opzich ter bij de nieuwe school. De voorzitter lichtte toe, dat hij op voor stel van den heer Saai is aangesteld voof den tijd van 4 maanden a 175 per maand. De heer Blaauboer vond dit nog al ge vaarlijk van B. en W., want verondersteld dat we eens 8 weken vorst hadden gehad, dan zouden we evengoed moeten uitbetalen. Spreker had er verleden herfst al voor ge waarschuwd om met den bouw te wachten tot het voorjaar en het spijt hem dat hiermede geen rekening is gehouden. De voorzitter zeide dat men niet anders heeft kunnen handelen We hebben gelukkig geen vorst gehad, zoodat men steeds heeft kunnen werken. Verder vroeg de heer Blaau 'boer of er bliksemafleiders geplaatst zullen worden. Dit zal geschieden. Hierna volgde sluiting, waarna men nog In comité ging voor enkele mededeelingen. WINKEL. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag ƒ.1. Tegenwoordig alle leden. Mededeelingen. In verband met een in de vorige ver gadering door den heer Dekker gedaan voorstel om voor de berging van straat- vuil te benutten een sloot tusschen den tuin van het tonnenstelsel en het gras land van de Ned. herv kerk, hebben B en W andermaal zich ter plaatse op de hoogte gesteld. Daarbij is gebleken, dat demping van de sloot als door den heer Dekker bedoeld, niet kan plaats hebben, aangezien dit lage terrein niet van zijn water zou kunnen worden ontlast. Ook is daarbij naar voren gekomen om het straat vuil te brengen in den tuin van het tonnenstelsel, door dit in te graven en met den uitkomenden grond te verhoo- gen. -ok dit kwam de meerderheid van B en W. niet gewenscht voor en zij meenden bet eerste voorstel, het plaat sen van een schoeiïng om daarachter straatvuil te bergen, te moeten hand haven. Verschillende sprekers voerden hier over het woord. De heeren Kamp, van Wijk en J de 'V eer gevoelden meer voor ophoogen van den tuin, ter besparing van kosten voor een schoeiïng. Het voorstel van B. en W. werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Omtrent de vraag voo- welke gemeen te de kosten zullen komen van den in t Provinciaal ziekenhuis te Medemblik verpleegd wordenden A. Kroon, zoon van den destijds hier wonende Jb. K-'oon, be staat een geschil dat aanhangig is ge maakt bij den Raad van State (afdeeling geschillen van bestuur). In een op 14 Januari gehouden vergadering van den Raad van State is de gemeente vertegen- woorigd door den secretaris. Een beslissing is nog niet gevallen. Door het Provinciaal Waterleiding Bedrijf is thans een aanvang gemaakt met de aansluiting van onrendabele ge bieden en begonnen met het Zoutkaag. Een besluit van Ged. Staten dezer provincie van 31 Dec. 1930 no. 128, hou dende verdaging der beslissing op de begrooting voor 1931. Voor kennisgeving aangenomen. Beschikking steun verleening voor tuin- en akkerbouwers. Door Ged. Staten zijn bij besluit van 24 December 1930 no. 185 vastgesteld de voorwaarden waarop voorschotten aan tuinders kunnen worden verstrekt, waar in de Provincie voor 70 borg zal zijn. indi?n de gemeente zich verbindt voor een borgstelling van 30 Bij besluit van 14 Jan. 1931 no. 6, wer den gelijke voorwaarden vastgesteld voor het verleenen van voorschotten aan r"'-i «rbouwers. B en W. vroegen machtiging om, in dien in deze gemeente zoodanige verzoe ken mochten inkomen en voor inwilli ging vatbaar blijken te zijn, voor de ge meente een borgstelling tot 30 te mo gen garandeeren. De voorzitter lichtte een en ander na der toe. De heer van Wijk achtte deze wijze van steun wel iets doch beschouwde het als een druppel op een gloeiende plaat. Spreker vroeg samenwerking van de gemeenten in Noordholland om bij de regeering op krachtige middelen aan te dringen, waarmed; hij ook het pacht- vraagstuk op het oog had. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Beschikking op verzoek van de afd. Winkel van den Alg. Ned. Bouwvakar beidersbond, om in de bestekken op te nemm een loonregeling van 60 cent per uur voor timmerlieden, metselaars en schilders en 50 cent per uur voor opper lieden en grondwerkers. Op dit verzoek is advies ingewonnen bij de Districtsarbeidsbeurs te Den Hel der en gezien de toepassing in andere gemeenten adviseerde de directeur van genoemde arbeidsbeurs de loonregeling in de bestekken op te nemen. De meerderheid van B en W. achtte echter overname van de loonregeling in de bestekken van gemeentewerken niet gowenscht. Voorgesteld werd op het ver zoek afwijzend !e beschikken. De meerderheid van B. en W. zette bij monde van den heer Brugman haar standpunt uiteen. Men meende dat het niet tot de taak der gemeente behoorde, om in het bepalen van loon regelend op te treden. Dit behoorde in overleg tus schen werkgever en werknemer te ge schieden. De voorzitter (minderheid) beval een gunstige beslissing ten zeerste aan. Spr. zag het als een juist uitvloeisel der or ganisaties, waarmede het rijk en de provincie in de verschillende bestekken reeds rekening houden. De heer van Wijk pleitte voor aanne ming van het verzoek waarin spreker een belang ziet. De heeren Dekker, Kamp en de Veer verklaarden er zich tegen. Met 5 tegen 2 stemmen werd op het verzoek afwijzend beschikt. Beschikking op verzoek voor gebruik der gymnastieklokalen. Door de gymnastiekvereeniging „Sparta" en de damesgymnastiek vereeniging is ver zocht gebruik te mogen maken van het gym nastieklokaal van de school te Winkel en Sparta bovendien ook van het gymnastiek lokaal te Lutjewinkel. B. en W. stelden voor op beide verzoeken gunstig te beschikken en hun te machtigen aan die vergunning de noodige voorwaarden te verbinden en voorts bij het in gebruik nemen van het lokaal de aan de vereeniging „Sparta" toegezegde subsidie in te trekken. Aldus besloten. Beschikking op een verzoek der Witte Kruis-afdeeling om de wijkverpleegster te be lasten met het afleggen van lijken en in ver band daarmede zoo noodig wijziging te bren gen de instructie. Door het bestuur van genoemde Witte Kruis-afdeeling is de wenscneüjkheid te ken- nen gegeven, om iemand te hebben in de ge meente waarheen de menschen zich kunnen wenden om ingeval van overlijden hulp te kunnen krijgen voor het afleggen van het lijk en dit kan niet worden beschouwd als een on verplichte dunst B. en W. hebben, dit standpunt ten zeerste waardeerende, daarover gesproken met de wijkverpleegster en deze is daartoe wel bereid, doch zag zich bij nacht of in gevallen van slecht weer voor zulk werk in de buitenwij ken gaarne gehaald en gebracht met een ge schikt voertuig, door dengeen, die haar diensten vraagt. Een belooning van 4 per geval werd overeengekomen Deze kosten zui len niet worden verhaald op de verzoekers. B. en W. stelden derhalve voor, de in structie voor de wijkverpleegster in dien te wijzigen Aldus besloten. Voorstel tot het treffen van maatregelen oor het tergen ,an rijwielen van de leerlin gen van de school te Winkel. Zooals bekend is, werden de rijwielen van de leerlingen der school voor L. O. en U L O te Winkel tijdens de verbouwing van die school bewaard in den stal van den heer D. A. de Bruijn, waarvoor is betaald een bedrag van j 52. Op het terrein bij de school was geen rij wielbergplaats in de plannen voor de schoo'- bouw begrepen, terwijl het maken daarvan een bergplaats voor pl.m. 50 rijwielen met niet onbelangrijke uitgaven zal gepaard gaan. De heer de Bruijn is echter bereid om zijn stal daarvooi beschikbaar te blijven stellen, tegen een vergoeding van 75 oer jaar. B. en W. achtten deze regeling billijk en stelden mitsdien voor daarvan gedurende 1931 gebruik te maken. Vervolgens werden de leden der stem- bureaux benoemd. De rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting. ALKMAAR. Ingekomen personen: T. Blokker, dienstbode, R.K., Stuartstraat 31a van Scha- gen. C. Slijkerman, huishoudster, R.K., van Warmenhuizen naar Oudegracht 29. G. Tak, huishoudster, R.K., Bierkade 1 van Heiloo. J. L. H. Hazeloop, chemiker, N H. Westerweg 96 van Frankrijk. E. Bijl, dienstbode, N.H., Nieuwlandersingel 52 van Enkhuizen. K. Veverka, dienstbode, R.K., Nassaulaan 9 van Haren (Grom). B. Finkensieper, handelsemployé, N.H., Fnidsen 113 van Paramaribo (N.W.-I.). M. H. J. Ummels, wed. van J. Vlas, Kennemerperk 27 van Amsterdam. K. Messë, koopman, R.K., Boomkampstraat 28 van Duitschland. S. Wirtz, fabr. arbeidster, R.K., Boom kampstraat 28 van Duitschland. C. Kar- ner, dienstbode, R.K., Emmastraat 47 van Wiener Neustadt. J. Speur, kapper, N.H., Achterdam 11a van Amsterdam. N. Sui ker, boerenknecht, R.K., Zeglis 61 van Heer- hugowaard. S. A. F. Soitoux, stoffeerder, R.K., Rochdalestraat 15 van Eindhoven. VERTROKKEN PERSONEN. I. E. Stap, Rem., b. z., van Nassaulaan 28 naar Amsterdam. C. P. M. Schipper, R. K., koopman, en gezin, van Nieuwlandersin gel 49 naar 's-Gravenhage. J. Hilarius, N.H., bouwkundige, van Verdronkenoord 81 naar Velsen, IJmuiden-Oost. D. A. C. van Latum, R.K., z. b., van Schermerweg 1 naar Rotterdam. D. Veer, wed. v. J. H. A. Berg man, Rem., z. b., van Nieuwpoortslaan 9 naar Hilversum. T. Brouwer, N.H., leer ling-verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Medemblik. A. B. Pierik, geen, los werkman, van Laat 34a naar Amsterdam. A. J. Verwer, D.G., onderwijzeres, van Oudegracht 213 naar Broek op Langendijk. N. S. Bus, geen, stuurman K. H. L., en gezin, van Spoorstraat 72 naar Amsterdam. D. Keppel, geen, dienstbode, van Lange- straat 60 naar Akersloot. P. Th. J. Hoi- laar, E.L., z. b., va Lamoraalstr. 3 naar 's- Gravenhage. H. C. J. Scheffel, N.H., fa brieksarbeider, en gezin, van Verlengde Landstr. 26 naar Heiloo. B. Tijssen, N. H., z. b., en gezin, van Verdronkenoord 35 naar Oegstgeest. J. van Wieringen, N.H., veekoopman, en gezien, van Nieuwpoorslaan 162 naar Heiloo. D. Kunnen, eentg. v. W. J. Twisk, geen, z. b., van Prins Hendrikstr. 8 naar Koedijk. M. E. Gutter, G.K., verpleegster, van Wil helminalaan 11 naar Rotterdam. W. F. Warmendam, ge,en ass. v. d. stationsdienst, en gezin van Grensstraat 14 naar Koog aan de Zaan. A. M. Pronk, R.K., van Van E verdingenstraat 18 naar Harenkarspel. Th. J. van der Helm, R.K., monteur, van Ridderstraat 2a naar Oudorj. Onze ICoEoniën VIER MENSCHEN IN EEN AUTO VERDRONKEN Omtrent het noodlottig ongeluk, dat Oude jaarsnacht aan drie assistenten van de on derneming Si Boelan op Sumatra het leven kostte, alsmede van een Javaanschen bedien de van een van hen, wordt nog gemeld: De heeren Sieber, Schless en Douglas be sloten gezamenlijk oudejaar te gaan vieren in Siantar, en hadden zich met dat doel in den auto van den heer Schiess, die zijn wa terdrager meenam om op den wagen te pas sen, naar Siantar begeven. Te Siantar gingen zij eerst de film zien en na afloop van de bioscoopvoorstelling bega ven zij zich naar de Internationale Sime- loengoen Club, waar zich vele feestgangers verzameld hadden om oud en nieuw te vieren. Des nachts besloot het gezelschap naai de kebon terug te keeren. Het vermoeden ligt voor de hand, dat natuurlijk wel het een en ander op de intrede van het nieuwe jaar ge dronken zal zijn, doch in hoeverre dit juist is, valt tot nu toe niet te zeggen. De heer Schiess nam zelf plaats achter het stuur. Naast hem zat de waterdrager en achterin zaten de beide andere planters de heeren Sie ber en Douglas. Vóór de brug over de Sinaksak, die daar in een bocht ligt en een zeer gevaarlijk punt in den weg oplevert, is de auto in het ravijn, dat daar ongeveer zes meter diep is, gestort en vervolgens de rivier in. De soengei, die iets bandjirde, doch niet buitengewoon hoog stend, is daar in elk geval zeer diep. De auto verdween met de inzittenden onder water. Allen zijn verdronken. Op welke wijze het vreeselijk ongeluk be kend werd, is nog niet met zekerheid vast te stellen. Volgens de eene lezing werd het on geluk bemerkt door een Europeaan, die met zijn auto in de buurt langs den weg stond om een band te rej.areeren, volgens een an dere lezing zou een vóór de Fiat rijdende Europeaan er zich over verwonderd hebben, de lichten niet meer achter zich te zien, zoo dat hij besloot terug te keeren en toen bij de rivier de sporen zag, die er op wezen dat de auto het ravijn af en de soengei was gestort. EERSTE KAMER, Het wetsontwerp tot verhooging van den drankaccijns aangenomen. De Eerste Kamer behandelde heden na goedkeuring van eenige kleinere wetsontwer pen het wetsontwerp tot verhooging van den drankaccijns. De heeren Kranenburg, Her mans en Wibaut, het wetsontwerp bestrij dende, becritiseerden het, dat de minister in de Tweede Kamer de portefeuille kwestie had gesteld. De heeren van Sasse van IJsselt en van Lanschot verdedigden het ontwerp, evenals minister de Geer, die erop wees, dat de rechtsche onthoudersvereenigingen geen be zwaren hebben geopperd. De minister ver dedigde voorts zijn houding in de andere Kamer Het ontwerp werd daarna aangenomen met 25 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de vrijz. democraten en de soc.-democraten Bij het ontwerp tot wijziging der inkom sten-, en dividend- en tantièmebelasting be pleit de heer De Jong de instelling van een winstbelasting bij de bron. Minister de Geer acht daarvoor geen argentie aanwezig. Het ontwerp wordt z.hs. goedgekeurd. Bij hei ontwerp inzake onteigening Warnsborn en Vijverberg- te Arnhem, ten behoeve van het Geldersch landschap komen de heeren Michiels van Kersenich en Sasse van IJselt op voor de bescherming van eigendomsrecht. BALDADIGHEID OF WRAAK NEMING? Hedennacht hebben tot nu toe onbekende personen een weerkastje dat opgehangen was aan den gevel van een boekhandel in de Lijbaansteeg te Amsterdam, vernield en de overblijfselen ervan in het water van den Singel geworpen. Vermoedelijk betreft het hier een communistische wraakneming, want het kastje bevatte een aantal krantenknipsels met artikelen, w.i. eenige minder aangename I opmerkingen aan het adres van Rusland werden gemaakt. Vanmiddag heeft de politie het vernielde kastje uit het Singelwater opgevischt. DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM Het voorstel van den wethouder Polak aangenomen. Naar wij vernemen, is in de hedenmiddag gehouden vergadering van de leden van het Amsterdamsch tooneel het voorstel van den wethouder voor kunstzaken aangenomen. Naar mn wet, houdt dit voorstel in, dat de contracten van het Amsterdamsch Tooneel tot Augustus zullen overgaan aan de Kon. Ver eeniging. Wij vernemen voorts, dat niet met dit voor stel accoord zijn gegaan de dames Nel Stans en Elout en heeren van Ieser, Huf en van Meersen. BRAND. Waschgoed te drogen boven een brandende kachel. Hedennacht heeft een felle brand gewoed in perceel Lijnbeek 43 te Eindhoven. Toer de brandweer arriveerde, stond het gehee'e huis in lichter laaie. De brand werd bemerkt door een der huis- genooten. die door de brandlucht wakker was geworden. Het gezin wist zich te redden. Het geheele pand brandde uit. De vermoedelijke oorzaak van den brand word' toegeschreven aan het vlamvatten van de wasch, die boven een brandende kachel in de keuken hing te drogen. DE VERDWENEN 13000. Een derde verdachte aangehouden. Zooals men zich zal herinneren, werd de vorige week te Amsterdam ter beschikking gesteld een rijwielhandelaar uit de Harten straat, die er van werd verdacht 13.000 te hebben weggenomen uit de tasch van een loopjongen van een effectenkantoor op de Keizersgracht. Mede werd toen aangehouden een andere rijwielhandelaar in het Oosten der stad. Thans heeft de politie in verband met deze zaak een derden rijwielhandelaar arresteerd, die zijn zaak heeft in den van de Nieuwmarkt. trdt Deze laatste is de compagnon van den h«. den gearresteerde. Ofschoon de aangehoudenen hard na blijven ontkennen, is de politie van dat het net zoo langer hoe dichter om T*' verdachten wordt dicht gemaakt. f EENIGING VAN BEELDENDF KUNSTENAARS Op de jaarvergadering van „De Onafhan kelijkenwerd het bestuur als volgt sam* gesteld: Harmen Meurs, voorzitter- fra Huysmans, 2e voorzitter; Chris Beekman secretaris (Linnaeushof 19, Amsterdam 0\' Frits Sieger (schilder), 2e secretaris- H ai bers, Ger. Gerrits, Nola Halterman en u han Polet, leden. DE CRISIS IN DE ENGEISCHF KATOENINDUSTRIE MacDonald poogt een oplossin» te brengen. MacDonald heeft een poging gedaan om de afgebroken onderhandelingen in het con flict in de katoenindustrie in Lancashire over het doode punt heen te helpen door de ver tegenwoordigers der arbeiders en der werk! gevers uit te noodigen voor een bespreking die morgen te Londen zal worden gehouden zoodat de hoop is herleefd, dat een spoedig oplossing zal worden verkregen. In eerste instantie zal de eerste minister tezamen met den minister van arbeid afzon derlijke besprekingen voeren met beide par tijen in de hoop, daarna tot een gezamenlij! ke bespreking te kunnen overgaan. In dezelfde omstandigheden als thans had in 1929 de interventie van MacDonald tot gevolg, dat het conflict door middel van ar- bitrale uitspraak werd bijgelegd. POSTAUTO IN DUITSCHLAND DOOP ROOVERS OVERVALLEN. En ^lundttd. Gisteravond wend tusschen m Halbendorf een auto van de rijkspost dae op den terugweg naar Oppeln bevond, door drie gemaskerde bandieten overvallen. Zij dwongen den chauffeur den wagen in een boschje langs den weg te rijden, waarna zij hem en twee passagiers bonden. Alle postzakken werden van brieven van waarde beroofd. Naar schatting viel de roovers een bedrag van ongeveer 1000 mark in handen. HOOG WATER IN BELGIE. Was der rivierea. Uit Namen en Luik wordt was van Maas en zijrivieren gemeld. De Sambre en de Ourthe zijn buiten hun oevers getreden. Bij Luik staan eenige landerijen blank. Uit het geheele land wordt regen en sneeuw gemeld, Er wordt voortzetting van de was verwacht. 1000 Opgave van Hwordliollaiidsvli Landboiiwcrcdiet V V, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van hedeo te STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Haodel Mpij Cert. v Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am Smelting. Anaconda Bethleh Steel Citüs Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Inte^c. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb *Exdividend tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.in. 2.15 101 1443/4 135'/, I25'/« 410 225'/, 144 225 59%6 52 95'/, 33 703/4 190'/4 2003/4 48-9 51 94 941/4 94'/, (Ml/4 189»/, 207 189-903 206-;-ll 210-12 190-»/, 208-9*/, 487,,8 71'/, 54'3/J, 183/18 1435/s 2063/4 183/4 70'3/ift-l I83/4 48 70.-'3 54 142V8-f 703/4 i 18"/* 34/3/4 269 93 81.60 352-3 352-4 154. J 273-5 352 28 T" 97'/, 661/2 73 V, 98 66 284'/, 3003,'g 130»/, 299'/, 299-301 298».9' 297-8 133 102*/. 53 843/4 591/4 33/, 104 55 104-'/, 1041/4. 5 37, 1043/4 54'/, 61 '2 37/w '67/e 15'/, 1341/4 49 43 - 134 50'/s 2443A 288 250 501/4 258 2871/, 259 50»/. 257-8 287'/, 259-60 258 257'/, 254.6 255 32'/, 9'/l6 663/, 197'/, 258/g */l» 195'/, 243A 33 97i6 -l 9V, PROLONGATIE vorige koers I1/4 pCt. heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.07»/* 59;09'/, 9.74»/4 34.66»/, Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel 481»/" Weenen p. Sch. 100 34*07/? KopenhagenbtAP/l 66.571/, 66.47V, Vorige koers Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL. 2.«'Vl» 13.02 Koers op lieden 3 uui 12.08 59.10 9.75»/« 34.68»/, 48.14 34.97»/, 66.52»/, 66.57'/, 66.42V» 2.48 v I 13.02

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10