„EEN PHILIPS LAMP" RING raagt een et niet en Uw stroom rekening blijft laag! pepermunt I»E AV O Hf TUWim VAM EEM VEKHEEKSIACiEMT.1 K. Landbouw en Veeteelt heeft filialen in alle deelen van het land. Voor haar trad op mr. A. G. G. Rovaards te Den Haag. Voor den eischer trad op mr. F. H. van der Tas uit Leiden. Na re- en dupliek van beide zijden be paalde de kantonrechter de uitspraak op 18 Febr. OPLICHTING EN DIEFSTAL. Een weduwe benadeeld. Voor de Amsterdamsche rechtbank had zich gister een 35-jarige chauffeur te ver antwoorden, verdacht van oplichting en dief stal. Verd. had op 29 Juli j.1. van een weduwe 400 „geleend", om dit bedrag van haar los te krijgen had hij verteld, dat hij een stucadoorsbedrijf heeft, wat hij trachtte te bewijzen door enkele papieren te toonen Voorts zei'de hij, in het bezit te zijn van twee auto's, dat één daarvan zich te Baarle-Nas- sau bevond en daarop beslag was gelegd. Ook zou hij, naar zijn zeggen 1800 te vor deren hebben van zekeren v. S. te Hilver sum, dien hij zou hebben laten gijzelen. Bovendien was hem nog ten laste gelegd, dat hij op 21 ovember uit een garage in de Spuistraat een motorrijwiel, toebehoorend aan J. H. L. v. G., had weggenomen. Verd. verklaarde, dat het geld, de 400. hem ter leen was aangeboden. Het verhaal over S. te Hilversum had hij niet verteld. Den diefstal van het motorrijwiel ontkende verd. pertinent. De weduwe, als getuige ge hoord, handhaafde haar verklaring, door de verhalen van verd. was zij bewogen om hem de 400 af te geven. De officier van justitie aéhtte zoowel de oplichting als den diefstal bewezen. Spr. eischte een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden. Uitspraak 6 Februari. WEGING VAN AUTO'S. Een K.B. zonder bindende kracht. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in een gaak van mr. M. H. H i~tog, advocaat en pro cureur te Bergen op Zoom, die cassatie had aangeteekend tegen een vonnis van de recht bank te Breda, waarbij hij is veroordeeld tot één gulden boete, omdat hij niet was nage komen de verplichting, opgelegd bij een al- gemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld in art. 42 der Wegenbelastingwet (het onder werpen van zijn auto aan een ambtelijke we ging). Dit voorschrift berust op art. 1 van een K. B. van 10 October 1927. De Hooge Raad overwoog, dat in de We genbelastingwet geen enkele bepaling voor komt ter uitvoering waarvan dit voor schrift strekt, maar dat het inhoudt een aan vulling en uitbreiding niet een uitvoering van het bepaalde in par. 3 der wet, in welke paragraaf verplichtingen van houders of be stuurders van motorrijtuigen zijn geregeld, o.a. in art. 13, welke veel minder ver gaan dan de verplichtingen bij meergenoemd K B opgelegd. Zoodoende overschrijdt art 1 van het K.B. de grenzen van de in art. 42 der wet gegeven bevoegdheid, er. mist daardoor bin dende kracht. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het vonnis vernietigd en den betrokkene van rechtsvervolging ontslagen. CLAUSING CONTRA DEN TYPOGRAFENBOND. Pleidooien voor de rechtbank. Voor de Eerste Kamer der Amsterdamsche rechtbank hebben gister mrs. S. de Jong en Th. Muller Massis gepleit in het bekende geschil tusschen den typograaf Clausing en den Algeineenen Typografenbond inzake het pensioenfonds voor de grafische vakken. De heer Clausing weigert de premie voor dit fends te betalen, waardoor hij als lid van den Bond werd geroyeerd, waardoor C. niet in het georganiseerd drukkersbedrijf kan werken C heeft een burgerlijk geding aan hangig gemaakt, daar hij meent, dat het royement ten onrechte is geschied. Mr. Van Vugt treedt op voor de gevoegde partij, de vereeniging „Het Pensioenfonds" en zal Zaterdag pleiten. BROEK OP LANOF.NDIJK. Maandag, 26 Januari hield de Tuinbouw- vereeniging „de Groente-Cultuur" haar jaar vergadering in het lokaal van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer H. Glas, memoreer de, dat het afgeloopen jaar er één was van veel teleurstellingen. Alle hier ter plaatse ge teelde gewassen waren onderhevig aan prij zen, die zeer laag waren, waarop alleen de bloembollen een uitzondering maakten. Door Provincie en gemeente werd crediei beschikbaar gesteld, voor diegene welke moei lijk dezen tijd doorkomen om het bedrijf gaande te houden Indien er zijn, die zich be schaamd gevoelen om het aan te vragen, merkte spr. op: laat uw bedrijf er niet door ten onder gaan. Verder besprak spr. het gedwongen worden om de kinderen te laten volgen het 7e en 8e leerjaar, terwijl hun hulp in het gezin zoo noodig is. Ook voor hen is het veel beter out op 12- a 13-jarigen leeftijd met de moeilijk heden, die het leven biedt, eenigszins bekend te geraken. De regeering heeft hier een taak, die veel geld bespaart, de voik&kracht verhoogt en het gezinsleven zou bevorderen. Hulde werd nog gebracht aan wijlen de heeren J. Dirkmaat en D. Slot voor al het geen door hen voor de vereeniging is gedaan. Ten slotte wekte spr. op om weer moedig voorwaarts te gaan. Door den secretaris werd hierna verslag uitgebracht van het afgeloopen jaar. waarbij bleek, dat het ledental 191 bedraagt. 8 bestuursvergaderingen zijn gehouden en 3 ledenvergaderingen. De teelt van koolzaad en reuzenbloemkool is toegenomen, daar hiervan 20 pond zaad was besteld en van tusschensoori 21 pond. In verband met de moeilijkheden der teelt van de gewassen, welke totnogtoe werden verbouwd, is met den heer van Egmond, hoofdcontro- leud der veren. „De Narcis" te Hillegom, de vraag besproken of misschien ook naast de tulp de grond zich hier leende voor den teelt van de Narcis. Met uen heer van Egmond zijn nagenoeg alle grondsoorten ter plaatse bekeken en bleek, dat behoudens de lage akkers, de grond voor die cultuur wel geschikt was. Veel is in het afgeloopen jaar wederom gedaan tc. be strijding der ratten, maar totnogtoe is geble ken, dat alle bestrijdingsmiddelen geen abso lute waarborg bieden. Het verslag spreekt verder nog van de moeilijkheden waarmede in den tuinbouw ge worsteld wordt, om ten slotte te eindigen met een opwekking om staande te blijven. Men moet weer vooruit, al weet men de uit komst van het komende jaar niet. Uit de goedgekeurde rekening van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 906.95 en de uitgaven 816.82, saldo 90.13, hetwelk met het bestaande kas geld groot 1324.21 een bezit maakt op 1 Januari van 1414.34. Medegedeeld werd, dat nog 2 pond kort- groot en 2 pond tusschensoort bloemkoolzaad aanwezig is. Vervolgens werd de lijst gecirculeerd tot den aankoop van de hoeveelheid manden. In de plaats van den heer Jb. Kostelijk, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer H. de Graaf Door den heer C. Slot Kz. werd rapport uitgebracht van de bevindingen der worfel- zaad-commissie, welke meteen werd opge heven, vanwege de mindere teelt van worte len. Hulde werd nog gebracht aan wijlen der. heer J. Dirkmaat voor hetgeen hij gedaan heeft als lid dezer commissie. Punt 10 der agenda bevatte indiening voor stellen jaarvergadering L.G.C. In verband daarmede werd door den heer C. Slot Kz. h<*t woord gevraagd. Spreker memoreerde eerstens de regee- ringsbeinoeiïngen in het bedrijf op 1 Aug. 19i6 en gaf daarvoor de productiekosten plus matige winst. Langzamerhand kwam het ge wone leven weer terug, alzoo geraakte ook de druk der regeering weg.. Maar nu plotseling hebben we die weer gekregen en spr. noemde in dat verband het punt uien. De bemoeiing der regeering hierin is zoodanig, dat wan neer zulks zoo doorgaat, de teelt van uien den grond in gaat. Wanneer er handel komt in uien, moeten er tientallen controleurs worden benoemd, daar men het anders volgens vooreshrift on mogelijk goed kan uitvoeren, want één man kan het niet doen. Spr. heeft den indruk, dat de menschen, welke aan het U. C. B. de leiding geven, van de praktijk geen verstand hebben. Volgens het verslag van Koedijk is het twij felachtig waar het besluit vandaan komt. Gaat het Van het Centraal Bureau uit, laat men het dan hierzien. Blijkt het van niet, dat dan de organisatie alles doen om het weg te werken.. De heer P. Glas merkte op, dat het ge beurd is, dat de keurmeester uien goedkeurde, welke door deH controleur werden afgekeurd Tevens werd hem door een controleur meege deeld, dat de eigen voormannen het bij de regeering klaargemaakt hebben. Spr. is van meening, dat, wanneer de toestand zoo blijft voortbestaan, de geheele uienteelt wordt ver moord. De voorzitter zeide, dat het vraagstuk uien een lastige geschiedenis is. Het bestuur is ook de meening toegedaan, dat het niet goed gaat. Onze invloed is maar zoo klein, daar wij 10 verbouwen en de landbouw 90 Toch wenschte het bestuur voor te stellen, dat het zoo onuitvoerbaar is. We vragen ophef fing van het uitvoerverbod van uien langs den organisatorischen weg van L.G.C. en Prov. commissie De heer P. Glas was van meening, dat wanneer het voorstel bij de L.G.C. komt, het in den doofpot wordt gestopt, eveneens bij de Prov. comm. en U.C.B. Spr. wenschte een ge lijk schrijven naar den minister. De voorzitter wilde den organisatorischen weg bewandelen. De heer A. Slot waarschuwde tegen een verbod van uitvoer zonder controle. Wat betreft de behandeling der contro leurs is het wel eens niet mooi, maar toch moeten we de zaak nuchter bezien en de vraag stellen: is er controle noodig? Wan neer de controle niet goed toegepast wordt, moeten we probeeren deze in andere banen te leiden, maar wanneer we den boel onderste boven gooien, bereiken we niets. D voorzitter zeide, dat men niet tegen con trole is, maar we komen er tegen op, dat het zoo onuitvoerbaar is. Wanneer de keur meester de uien keurt, moet het goed wezen, maar niet zooals het nu gebeurt, dat de con troleur ze daarna weer kan af keuren. Spr. was van meening, dat door de regee ring de stap te groot of te vroeg is genomen. De heer A. Slot was van meening, dat het met de controle veel erger gemaakt wordt, dan het in werkelijkheid is. De controle is niet zoo, dat ze onuitvoerbaar is. De heer C. Slot zeide, dat het schijnt of hij de meening gewekt heeft, dat hij alles weg hebben wil. Dat is niet de bedoeling. Spr. is tegen de regeeringsbemoeiïng. De heer Jb. Wagenaar zeide, dat hij des tijds een felle tegenstander was van het U.C. B.. Spr. was voor controle, maar de soepele toepassing is er niet. De heer Ooijevaar wees er op, dat het niet op de wetten vastzit, maar op de uitvoering der controle Spr. noemde als voorbeeld soe pele toepassing de houding van het U.C.B betreffende de kool, maar met uien is zuks anders. De heer W. Balder zeide, dat we bij den uienhandel niets anders zien dan het eene woord: vrees. De heer van Die (keurmeester) zeide, dat hij geen vrees kent. Hij keurt de zaak naar zijn beste weten, en daarmee is het voor hem af, en dan komt er geen vrees bij te pas. De heer W. Balder zeide verder, dat hij uien gezien heeft, welke door den keurmeester goedgekeurd werden, maar door den con troleur niet. Verder stelde men den eisch niet alleen dat ze goed zijn bij een steekproef, neen bij iedere steekproef welke-gehouden wordt, meet voldaan worden aan de eischen en dat is onredelijk, en nu is de vraag: hoe komen we daarvan af? De heer K. Huibers zeide, dat wanneer hier de uien goed worden gecontroleerd, hoe gaai het dan in Rotterdam. Er is geen handelaar, die zulks weet, terwijl het toch voor kan val len, dat ze daar ook weer afgekeurd kunnen worden. De heer C. Spaans was van meening, dat wanneer de nu bestaande regeeringsmaat- regel weggenomen wordt, men van den wal in de sloot geraakt. We moeten aan de hooge eischen voldoen en dat komt den handel ten goede. Spr. wilde een adres richten tot het U.C.B. De heer P. Glas was er voor een verzoek te doen van opheffing van het gebod tot de regeering. De heer Jb. Slot zeide, dat wat naar voren gebracht is betreffende herkeuring in Rotter dam, éénmaal is geschied Men behoeft t. o. daarvan niet bezwaard te wezen. De heer K. Visser zou he, voorstel van het bestuur zoo gewijzigd willen zien voor deze streek, dat de controle bij eigen organisatie bleef. De voorzitter deed hierna voorlezing van het voorstel van het bestuur, hetwelk aldus luidt: De tuinbouwvereeniging „De Groente-Cul tuur" acht de tegenwoordige regeling der uien-controle onuitvoerbaar en vraagt daar om opheffing van het uitvoerverbod van uien. De voorzitter merkte nog op, dat de ver eeniging erkent, dat ze niet alle controle van zich afschuift, maar meent, dat deze tot op heden niet goed uitgevoerd wordt. De heer P. Glas zeide, dat we tusschen twee vuren zitten en zou gaarne een vinger wijzing wilde geven en het voorstel aanvul len met het navolgende: de tuinbouwvereer. „De Groentw-Cultuur verzoekt de regee ringsmaatregelen zoodanig te wijzigen, dat ze gelijk wordt aan de aardappelen-controle in den zomer. De voorzitter zeide, dat dit ook in het be stuur naar voren is gebracht, maar we zijn er daar niet mee. Want de aardappelen kun nen evengoed over de grens zonder het U.C. B.-merk, maar met de uien kan dat niet. Daarom is het van zoo'n ingrijpenden aard De heer A. Slot waarschuwde nogmaals tegen opheffing der controle, en bracht in verband daarmede ter sprake de uienteelt ia Zeeland en de hooge eischen welke daar nu ook gesteld worden. Spr. zou willen voorstel len bij de L.G.C., dat de keuring U.C B., welke er nu is, zoo blijft bij de plaatselijke controleurs en dat er énémaal gekeurd wordt Het voorstel van het bestuur werd aange nomen met 89 voor, 7 tegen en 2 blanco. Bij de rondvraag merkte de heer P. Glas op, dat hij nu niet wilde komen met salaris vermindering voor de L.G.C. Maar hij zou toch gaarne zien, dat daar de plaatselijke be stuurders vrij entree hebben in de veiling en de entree voor de leden eens verlaagd werd inplaats van 4 op 2, zulks ook in verband met de tijdsomstandigheden. Dit zal nader onder de oogen worden ge zien. De heer K. Kaas vroeg of de Plantenziek ten Kundigendienst nog vergoeding krijgt in verband met het vele werk dat gedaan wordt voor de vereeniging. De scheikundige analyseert, -'het publiek proeft de aparte kwaliteit van De voorzitter antwoordde, dat het een dienst op zich zelf is, welke van iedere tuin bouwvereen. vergoeding krijgt. Door den heer P. Glas werd nog de opmer king gemaakt, dat niet op de agenda stond het punt verslag P.Z.D De secretaris zeide, dat ten opzichte van dt correspondenten nu de P.Z.D. een zelfstan dige organisatie geworden is, zulks niet meer geschiedt. De heer A. Slot vroeg of er nog een lezing gehouden wordt over bloembollenteelt. De voorzitter zegde toe, dat het door het be stuur onder de oogen zal worden gezien. De heer P. Glas wilde den heer Schou ten vragen, die kosteloos een lezing houdt over ziekte in bloembolleirgewassen. Even eens bestaat er gelegenheid tot het verkrijgen van een film op dit gebied. Daarna sluiting. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht 19—24 Jan. 1931 De aanvoer van roode koo! deze week 173900 K.G. tegen 207125 K G. in de vorige week, alzoo ruim 3 wagons minder. Niet tegenstaande de kleinere aanvoer waren de prijzen lager. De groote eerste soort van 3 K.G. werd de vorige week niet beneden de 4 verkocht, gingen nu soms minder dan 4, soms tot 3.50. De hoogste noteering was Woensdag 6.30 en Zaterdag niet hoo- ger dan f 5.80. Door het slechte weer voor de kool kwam er uit den aard der zaak te veel 2e kwaliteit en, die was dan in door snede ook soms niet zoo best. Daardoor was het verschil van 1ste met 2de kwaliteit dat dan met goed koolweer hoogstens een cent per kilo bedraagt nu zooveel grooter en was dit Donderdag zelfs 2 ets. per Kilo bij de le kwaliteit. Kale kool bracht Donderdag niet meer op dan f 2. Deze prijzen zijn in verband met het feit dat er de helft minder kool is dan het vorig jaar, laag te noemen. De Deensche witte kool heeft ook deze week een veer moeten laten. De groote ver schilde f 50 per wagon en de kleinere soor ten soms meer. Kwamen de vorige week de Denen boven de 4 tot 4.20 toe, deze week zijn ze steeds beneden de 4 gebleven. Niet hooger dan 3.80 voor de le kwaliteit tot beneden de f 2.50. De tweede kwaliteit tot hoogstens f 2 80 en soms beneden f 2. De aanvoer was 96500 K.G., ook minder dan de vorige week met een aanvoer van 105625 K.G. De prijzen van de Deensche kool zijn in vergelijking van de roode kool met die van het vorig jaar beter te noemen. Dezelfde week van het vorig jaar waren de Deenen niet hooger dan f 150 per wagon. Ook de gele kool was de eerste dagen min der en de le kwaliteit bleef beneden 3 en de tweede soms ver beneden 2 per 100 K G. Zaterdag ging het met de gele kool iets beter. Toen ging de le soort van 2 30 tot 2.60 en de tweede kwaliteit van 1 50 tot f 2.10 per 100 K.G. De aanvoer was 29100 K.G. tegen 31025 vorige week. Niettegenstaande de voorraad gele kool niet meer is dan het vorig jaar zijn de prijzen in deze tijd minder. De uienprijzen blijven de laatste 3 weken vrijwel gelijk. De mooiste uien komen tot f 2.30 toe en de mindere kwaliteit beneden f 2. Grove uien iets lager soms, gemiddeld f 2 per 100 K.G. Voor dien prijs is de aan voer in den regel nog gering ook. 1900 K.G. peen brachten ten slotte 2 20 op per 100 K.G. ONS VARKENSVLEESCH NAAR FRANKRIJK. Over enstemming bereikt. De besprekingen tusschen de departemen ten van landbouw hier te lande en in Frank rijk hebben tot resultaat gehad, dat de uit voer van varkensvleesch uit Nederland naai Frankrijk in de toekomst zonder belangrijke bezwaren zal kunnen geschieden. Een officieel communiqué meldt, dat „het overleg geleid heeft tot bevredigende ophelde ringen". Men weet, dat de toenmalige Fransche mi nister van Landbouw, Boret. wegens het heer- schen van trichinose in midden-Europa den eisch had gesteld, dat in te voeren varkens vleesch voorzien moet zijn van een gezond heidscertificaat. BESPUITINGEN MET CARBOLEUM. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen vestigt, nu het geschikte tijdstip daarvoor weer is aangebroken, de aandacht van alle bezitters van boomgaarden en fruit- tuinen op de goede resultaten, die verkregen worden met een bespuiting der vruchtboomen met een 7 carbolineumoplossing. Daar mede worden, mits zij goed uitgevoerd wordt, verscheidene insecten, die in den groeitijd schadelijk optreden, zooals bladluis, bladvloo, schildluis, sommige vlindersoorten (o.a. kleine wintervlinder), op vrijwel afdoen de wijze bestreden, terwijl door het vernieti gen van mossen op stammen aan andere in secten de wintcrschuilplaats wordt ontno men. In het algemeen verbetert de alge- meene gezondheidstoestand van met carboli- neum bespoten boomen zeer, zoodat het ge- bruik van dit winterbestrijdingsmiddel ten zeerste kan worden aanbevolen. Men bedenke echter wel, dat carbolineum geen universeel .werkend middel is, zoodat het, voor het verkrijgen van veel en goed fruit noodzakelijk is later.ook de noodige voorjaars- en zomerbespuitingen met andere middelen uit te voeren (waarop later op het geschikte oogenblik de aandacht zal worden gevestigd) en de boomen voldoende en ra tioneel ie bemesten. Ook voor de boomkweekers is het carbo- lineum een zeer waardevol bestrijdingsmid del voor het kweeken van gezonde planten, zoodat de aanwending van dit middel op geen enkele kweekerij mag worden nagelaten. Het bestrijden van insecten op de boomkweekerijen is reeds zeer noo dig voor den binnenlandschen handel, maar is volstrekt onmisbaar met het oog op den exporthandel. De bespuitingen kunnen worden uitgevoerd met een TA oplossing op appel, peer, pruim, kers. zoomede op vrijwel alle boom- kweekerij gewassen. Nadere inlichtingen over bovenbedoelde bespuitingen worden gaarne kosteloos ver strekt door en geschriften daarover zijn ver krijgbaar hij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen ook de op verschil lende plaatsen werkzame ambtenaren van dien Dienst verstrekken de gewenschte uv lichtingen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Het hoofdbestuur der HollandscheMaah schappij van Landbouw heeft in zijn jongste bijeenkomst besloten, de kwestie Deensch- vleesch niet te laten rusten. Aan Amsterdam, Haarlem en Den Haag is verzocht, een ver ordening in te stellen, zooals te Rotterdam reeds geldig is, waarbij er voor wordt zorg gedragen, dat de verbruiker in de gelegen heid is te zien, of hij versch Nederlandsch vleesch koopt o, Deensch vleesch. Van Haar lem is bericht ingekomen, dat daar de invoer van Deensch vleesch van geen beteekenis is. Het gemeentebestuur van 's-Gravenhage heeft bericht, niet aan het verzoek te zullen voldoen. Nu gebleken is, dat sommige gemeente besturen niet willen medewerken, zal worden overwogen, of niet bij de regeering om maat regelen kan worden verzocht. Besproken werd 't fondsgeld voor varkens. Het is ook bekend, dat te Amsterdam de sla gers groote winst met dit fonds maken. Aan het aagelijksch bestuur werd opgedragen, nader te overwegen, in welke richting stap pen worden gedaan, om tot een redelijk ta rief te komen Besloten is, inzake het stichten van melk- cursussen in Noord-Holland aan den r.k. Land- en Tuinbouwbond te berichten, dat de vereeniging Holl. Noorderkwartier naar het oordeei van het hoofdbestuur in deze samen werking dient te worden opgenomen In verband met een ingekomen stuk over paarden- en veeverzekering is besloten, er in het orgaan nog eens nadrukkelijk op te wij zen, dat het hoofdbestuur van oordeel is, dat bij veeverzekering aan plaatselijk werkende onderlinge verzekeringsvereenigingen de voorkeur dient te worden gegeven. In de plaats van den heer Velders is in de Centrale pluimveecommissie voor Noordhol land benoemd de heer Schoevers te Nieuwe- Niedorp. Aan den heer Velders zal dank worden betuigd voor de bewezen diensten. Uitvoerig werd stil gestaan bij de crisis, welke bij de akkerbouwbedrijven blijft heer- schen. Daar bekend is, dat het Kon. Ned Land- bouwcomité zich tot de. Eerste Kamer zal wenden met een gemotiveerd adres inzake de Tarwewet, werd besloten, den inhoud van dit adres af te wachten alvorens zelf stappen te doen. In verband met het uitblijven van den bie- tensteun heeft de heer Westerdijk, lid der Eerste Kamer, vragen aan den minister ge steld, en van de zijde van zusterorganisaties is reeds in gelijken geest gehandeld; daarom besloot het hoofdbestuur, ook ten aanzien van dit punt nog even te wachten alvorens ?elf iets te ondernemen. Besloten werd, in het orgaan der maat schappij een uitvoerige uiteenzetting te geven van de credietverleening aan akkerbouwers in Noordholland. 395. Het was werkelijk een opwindende rit. Zooals bekend zwemt de snoek heel snel en waren bekende zwemmers, re cordhouders voor snelzwemmen. Er werden wel 100 Kilometer per uur afgelegd. De vader, die zwemmen kon air de beste, gaf de leiding o5ó. Bij het hol van het monster Koning Knarstand gekomen, stegen ze van de snoeken. „Wachten jullie maar hier", 2ci oom Krab, die de leiding van den tocht op zich had genomen. We moeten zien iemand le bevrijden, door Koning Kuarstand gevangen gehouden. We wachten op jullie en slaan gereed, om jullie ver van het monster, den moordenaar van mijn üev* vrouw, te brengen, zeide papa snoek.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6