Itaimlt tuint Honderd drie :n dertigste Jaargang. ll oen^dag 'i§ Januari BlsrTn e n I a n d Oraze SCoSssiiën actie tegen de uitbreiding van het grootbank bedrijf. verkeersongevallen. handboek gids voor ZUID-afrika. (uitgave 1931). korte~ber1chten. Luchtvaart elly beinhorn te dakar. Provinciaal nieuws 8Cei*k en School Gemeenteraden No. 23 1931. Provinciale kassiers willen een bankcentrale stichten. Naar het persbureau v. D. verneemt heb ben sedert eenige maanden besprekingen plaats gehad tusschen leiders van diverse provinciale bankierskantoren en commission- nairs in effecten, ten doel hebbend te gera ken tot de stichting van een bankcentrale te Amsterdam, als bolwerk tegen de steeds ver der voortschrijdende penetratie van het groot bankbedrijf in de z.g. provincie, waardoor vele provinciale bankiers en commissionnairs zich ems-ig bemoeilijkt gevoelen in een ge- zonde expensie in het van oudsher bestaande bedrijf. Beoogd wordt een tegenconcentratie van vrije bedrijven in den lande, welke onder handhaving van ieders zelfstandigheid, o m. dan de stichting eener centrale bank in Am sterdam, voor de aangesloten bankiers en commissionnairs den weg zal effenen tot het centrum van den geld- en effectenhandel. Door een voorloopig comité zijn de noodige voorbereidende maatregelen genomen voor de totstandbrenging van de te stichten be oogde organisatie. Dit "omité is thans zoover gevorderd met de voorbereidende werkzaam heden, dat het de verdere leiding heeft over gedragen aan een voorloopig bestuur, dat :zich heeft gevormd, waarin met meerdere be stuurders van een der vrije bedrijven als ver tegenwoordigers van bepaalde gewesten heb ben zitting genomen, welk voorloopig be stuur zal worden uitgebreid met afgevaar digden van vrije bedrijven in diverse provin cies voor zoover die nog niet in het voorbe reidend comité, dat den kern zal blijven uit maken van het voorloopig bestuur, vertegen woordigd waren. Verwacht wordt dat de oprichtingsvergadering van de N.V. Cen trale Bank, welke instelling de bakermat zal worden van de beoogde tegenconcentratie der vrije bedtijven, uiterlijk in den loop van de maand Juni a.s. zal kunnen plaats heb ben. Door autobus overreden en gedood. Gistermiddag is te Heiningen (N.B.) de 19-jarige slager Johannes Otto door een autobus overreden en gedood. Jongen door auto aangereden en aan de gevolgen overleden. Gistermorgen is bij het station te Nieuwer- ierk aan den IJsel de 15-jarige Koolmees, die zich daar met een handwagen met sinaas appelen bevond, door een vrachtauto aange reden. De jongen kreeg zoo zware kwetsuren, dat hij kort na de aanrijding aan de bekomen verwondingen is overleden. KINDERLIJKJE TE ZANDVOORT GEVONDEN. Enkele mannen, die na den hevigen storm tan Zaterdag langs het strand liepen, von den te Zandvoort, ter hoogte van het Grand-FIotel, een kartonnen doos, die hal? uit den grond stak en waarschijnlijk door het hooge water was losgewoeld. Zij maak ten de doos open en vonden daarin het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht. Onmiddellijk deden de mannén aangifte van hun vondst op het politiebu reau. Enkele agenten namen daarop het lijkje in beslag. De sectie wees uit, dat het kind vermoedelijk vceriien dagen heeft ge leefd. WIELRIJDER DOODGEREDEN VOOR DE OOGEN VAN ZIJN VADER. Gistermiddag i? te Fijnaart een wielrijder tegen een autobus gereden, ten gevoige waarvan de dood onmiddellijk intrad. Het 17-jarige slachtoffer kwam uit een zijweg, raakte de voorwielen van den auto en vieï op de motorkap. Naar uit een onderzoek is gebleken, treft den chauffeur geen schuld De vader van den ongelukkige zag het on geval gebeuren en trok zich in radeloosheid de haren uit het hoofd. Wij ontvingen een exemplaar van boven genoemd handboek, buitengewoon volledig bewerkt en uitgegeven door de „Union Castle Lijn", verkrijgbaar te Londen of bij hare Agenten, De Vries Co. te Amsterdam. Het boek bevat alle mogelijke inlichtingen en statistieken omtrent import en export, handel, voortbrengselen, vervoer- en verkeers wezen, klimaat, toerisme, immigratie, histo He, enz.: en een alphabetische lijst van 2000 plaatsnamen met beschrijving. Te 's-Gravenhage is overleden, 64 jaar Oud. de heer A. W. Ruiiter, generaal-majoor tit. b. d. Als verdacht van verduistering van 1750 ten nadeel e van de Onderlinge Haag- sche Verzekeringsmaatschappij te Den Haag heeft de politie aldaar aangehouden, doch later weer in vrijheid gesteld, een 22-jari- gen gewezen boekhouder van die Mij. -- Te Harderwijk is de S3-jarige Tymen van Bieek, inwoner van het oude mannen- en vrouwenhuis, aan de zeebrug te water geraakt en verdronken. Tc Koewacht is gistermidag de vlas- serii van den heer Naessens tot den grond toe afgebrand. Een reusachtige ampasbrand heeft gewoed op de suikerfabriek Gesiekan in Zuid-Djokja Zretien duizend balen of bijna één millioen kilo ampas verbrandden. Tairijke brandspui ten uit den omtrek slaagden erin de schade hoofdzakelijk tot één loods te beperken. Ampas is de in suikerfabrieken bekende nandelssterm voor afval van suikerriet, dat o.a. als brandstof wordt gebruikt. DE INDIE-VLUCHTEN. u" Het tiende postvliegtuig. de K.L.M. 15 bericht ingekomen, dat de i n.-A.G.R. om 5 22 uit Djask is gestart en om 12.03 te Karachi aangekomen. Van daar vertrok het toestel om 12.50 en landde om I ,4-> in Jodpur. (Reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen.) i Het retourvliegtuig. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K.l.M. is bencht ingekomen, dat de P.H.-A.F.O. gister om 6.07 uur uit Jodpur is vertrokken en om y.47 uur in Karachi is aangekomen. Van daar is het om 11.07 uur vertrokken en om I5.u7 in Djask aangekomen. PARTICULIER VLIEGTUIG NEER- GESTOPT. In de omgeving van Londen is een parti culier vliegtuig neergestort. De bestuurder en zijn metgezel werden gedood. De oorzaak van het ongeval is onbekend. LUNDBORG OVERLEDEN. Naar uit Stockholm wordt gemeld, is de Zweedsche officier-vlieger Lundborg, die gister met zijn machine is neergestort, aan de bekomen verwondingen overleden. Gelijk bekend, was hij een der redders van Nobile. DE SCHNEIDER RACE. Lady Houston heeft, naar uit Londen be richt wordt, aangeboden alle extrakosten, welke uitgegeven zullen moeten worden bo ven het bedrag, dat volgens de verklaring van Sir Phillip Sassoon bijeengebracht kan worden voor het deelnemen van Engeland aan de race om de Schneider Trophy, voor haar rekening te nemen. DE UITVOER VAN ENGELSCHE VLIEGTUIGEN. De President van den „Board of Trade", Grahara, heeft gister in het Lagerhuis me degedeeld, dat Engeland tusschen Septem ber 1929 en December 1930 voor een bedrag van 846.000 aan vliegtuigen en vliegtuig motoren heeft uitgevoerd. De Duitsche vliegster Elly Beinhorn zette gisteren haar vlucht naar Midden-Afrika voort. Zij vloog over St. Louis naar Dakar, een afstand van zeshonderd kilonieter in ongeveer vier uur. Onderweg moest zij nog van de route afwijken tengevolge van een zand storm. Daar in de vacature van hoofd der o.l. schooi te Hartwerd, ondanks herhaalde op roeping van sollicitanten, niet kon worden voorzien, stcilen B. en W. van Wonseradeel (Fr.) den raad voor, tot opheffing van de ïchoo! te besluiten. KERKERAAD ÓF KIESCOLLEGE? De herv. gemeente te Hoorn heeft met 267 legen 52 stemmen opnieuw voor tien jaar den kerkeraad gemachtigd en ook zijn vrouw zeker de amicale bestuurs vergaderingen zouden missen. Daarop werd medegedeeld, dat m Febr een propagandavergadering plaats heeft met medewerking van „Falkland" en den heer Bruin uit Alkmaar als spreker. De voorzit ter uitte eenige wenschen tot het nieuwe be- sttfur omtrent de propaganda. Bij de rond vraag vroeg de bode waarom de contribu tie hier 1 was en elders bijv. 0.75. De voorzitter zeide, dat wij hier het volle aan tal abonnementen op het orgaan nemen. Daarna sluiting. HEILOO. Jaarvergadering Bond voor Staats- pensionneering. Het dag. bestuur be dankt en bloc. De afdeeling Heiloo van den Bond voor Staatspensionneering hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in café Helder. Slechts 17 personen waren aanwezig. De voorzitter de lieer K. Veldkamp, opende, heette allen welkom en wilde niet zijn teleurstelling uit spreken over het slechte bezoek, doch een woord van dank richten tot hen die interesse toonden. Bij deze inleiding, aldus de voorzit ter, heb ik een mededeeling. Ik ga heen. Ik heb 17 jaar voor de afdeeling gewerkt en hoewel ik niet mijn volle kracht kon geven heb ik gedaan wat ik kon. Niemand zal mij verwijten, dat ik mij niet de belangen van de misdeelden in de maatschappij heb aange trokken. De samenwerking met bestuur was prettig, doch de interesse van de leden bleef beneden het middelmatige. Aan de enkele welwillende bezoekers mijn dank. Door den heer Wilbrink werd het jaarver slag uitgebracht, waaruit duidelijk de wei nige belangstelling beluisterd kon worden. Verder werd gememoreerd, dat de afdeeling 20 jaar had bestaan. Door ds. Sinnige Dam- ste opgericht met 10 personen, was de af deeling gegroeid tot ongeveer 200 leden, ter wijl nu het ledental 163 bedraagt. In het eerst waren ook een 20-tal katholieken lid, maar door de onjuiste voorlichting bedank ten zij spoedig (thans zijn nog 3 katholie ken lid). In de 20 jaar is heel wat lief en leed meegemaakt doch over dat geheele tijd vak is de groote belangstelling voor de mis deelden gebleken. Het verslag eindigde met den wensch, dat „oud en arm" spoedig ver dwenen zal zijn. (Applaus) Daarna bracht.de heer Wilbrink een keu rig verzorgd verslag uit van de Algemeene vergadering op 8 juli 1930 te Amsterdam. Een dankbaar applaus was zijn deel. Uit de rekening en verantwoording van den heer Oostwouder bleek, dat de ontvang sten hadden bedragen 244.31 en de uitga ven 135.36. Het saldo was 108.95. De heer Kostelijk bracht rapport uit namens de financieele commissie en stelde décharge voor. Aldus besloten. Bestuursverkiezing: inplaats van den heer Veldkamp, die zich onder geen beding her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer T. Kostelijk, die de benoeming aanvaardde. Daarna kwam aan de orde de periodieke a'treding van de heer G. Wilbrink en P. A. Holtes en de vacature door het bedanken van den heer j. Oostwouder. Alle moeite om den ouden veteraan Wilbrink, van de op richting af bestuurslid, tot aanblijven te be wegen, was vruchteloos. Ock de heer Oost wouder wilde in geen geval aanblijven. In plaats van den heer Wilbrink werd ge kozen de heer r. Brouwer en in plaat® van een heer Oostwouder den heer A. Massee, terwijl de heer Holtes werd hcrkor'n. Er was een merkbaar gedrukte stemming toen het oudste bestuurslid, de heer Holtes, een dankwoord bracht aan de scheidende be stuursleden. De woorden vonden weerklank en instemming. De voorzitter zeide. dat hij EGMONDBINNEN. Maandagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester Bos. De voorzitter opende deze eerste bij eenkomst in 1931 met een enkelen terug blik op het afgeloopen jaar, dat een moeilijk jaar was voor een groot deel dezer gemeente, immers de tuinbouwop- brengst was zoo laag, dat het bedrijf niet loonend was en men is niet zeker of de toekomst beter zal zijn. Spreker hoopte dan ook op de medewerking van den raad in het nemen van besluiten, omdat het voor zal komen dat tezamen met provincie en rijk hulp_ geboden zal moe ten worden. Spreker riep ten slotte Gods zegen af over de raadsleden en hun ge zinnen en noopte tevens, dat Hij ook een betere toekomst moge geven. Ingekomen was een schrijven van de commissie tot wering van schoolver zuim te Egmondbinnen, houdende haar jaarverslag over 1930 waaruit blijkt, dat het percentage der verzuimen aanzien lijk is gedaald. Voor kennisgeving aangenomen. Van de r. k. schoolbesturen te Eg mondbinnen en Egmond aan den Hoef waren de gewone verzoeken om voor schotten ingekomen. Egm.binnen vroeg een voorschot van 1500 en Egmond aan den Hoef 2000, beide bedragen veel lager dan waarop wettelijk aanspraak gemaakt kan worden. De raad besloot, onder dank voor het royale standpunt van de besturen, de voorschotten te ver- leenen en in 4 termijnen uit te betalen. Van éed. St. was een schrijven inge komen betreffende de verschaffing van crediet aan tuinbouwers. De voorzitter zette uiteen dat deze cre- dieten worden verleend door tusschen- komst van de boerenleenbanken en dat de Prov. zich voor 70 en de gemeente zich voor 30 garant stelt. Rentestan daard als tij de Boerenleenbank 'ie raad besloot in principe deze borgstelling te aanvaarden. De ingekomen verzoeken zullen wor den onderzocht. B. en W. zullen hierover met een lid van de Boerenleenbank en een lid van de tuinbouwvereeniging be slissen. Eenzelfde schrijven kwam in betref fende steun voor der. akkerbouw. Waar die hier echter niet voorkomt, werd dit stuk voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van de afdeeling Egmondbinnen van den Ned. R. K. Volksböhd, verzoekende een steunregeling in te voeren, zeide de voorzitter: „Met leedwezen heb ik kennis geno men van den inhoud van dit verzoek, in gediend door de afd. Egmondbinnen van den Ned. R. K. Volksbond, hetwelk door gemelde afdeeling ons is doorgezonden, nadat zij het van het hoofdbestuur had ontvangen. Laat ik beginnen te zeggen, dat ik ge heel mijn persoonlijke meening U weer geef en dus momenteel niet spreek na mens het college van B. en W. Wanneer men in een gemeente een dusdanig verzoek inzendt, vraagt men zich af: wat doet die gemeente? Wat is dan het antwoord? aansluiting bij de Werkeloosheidsvei-zekering wat een uit gaaf vordert van 400, werkverschaf fing aan meerdere personen, wat met een uitgaaf van 1600 niet is te delgen. Dan vraagt men zich onwillekeurig af: is de crisis bij den arbeider zoodanig hier, dat verdere maatregelen noodig of gewenscht zijn. Beleeft de arbeider reeds de crisis of l- deze pas in den aanvang? Ongetwijfeld is dit laatste het geval, om dat den afgeloopen zomer nog redelijke loonen werden verdiend en in het hollen- bedrijf, waar hier veel menschen werk zaam zijn; deze maanden telken jare werklooze maanden zijn. Iets abnor maals doet zich m. i. dan ook in deze ge meente bij die categorie nog niet voor. Wat nu gebeurt, wist men vooruit, dat komen zou. Voor ongehuwden, niet kost winners, mag deze tijd er een zijn van verveling, doch deze categorie verdient wel zooveel.dat zij, indien zij van goeden wille is, de noodige reserve kan maken. Ongetwijfeld vraagt men zich wel eens af en misschien heeft het nut, dat ik daarop in het openbaar eens de aandacht vestig, is alle spaarzin en zorg voor moeilijke tijden bij het tegenwoordige geslacht geheel verdwenen en meerdere malen vraag ik me dan af, of de tijd niet is gekomen dat cle overheid paal en perk stelle aan muziek-, dans- en feest- i avond, waarvoor steeds geld in over- vloed is. Ik durf hier wel verklaren, dat ik al thans de laatste maanden met tegenzin toestemming verleende tot dusdanige festiviteiten en den laaisten tijd tracht j eiken feestavond vroeger te doen eindigen dan voorheen. Misschien ben ik in dat I opzicht wat pessimistisch en zal men i mij weeHeggen, dat daarmee het uit- gaan niet wordt belemmerd, omda' over- al elders volop gelegenheid is, doch wat t anderen doen, daarvoor draag ik ;;een verantwoording. Wat aangaat de gehuwden en koet winners deze zullen geleidelijk te werk worden gesteld, omdat ik met hen ire- voel, dat het sparen voor een gezin niet tenvoudig is. Ren steunregeling in te voeren vooi deze categorie, acht ik in het algemeen onjuist en ook «oor den arbeidei zelf minder verheffend. Ook deze zal er onge twijfeld de voorkeur aan geven loon voor arbeid te ontvangen inplaats van steun. Ten slotte meen ik goed te doen mede in het openbaar dan medewerking te ver zoeken van den ameider, opdat deze niet door zijn lijdelijk niets uitvoeren het voor anderen, die van goeden wille zijn, bederft. B. en W. stellen u voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen er. de werkverschaffing te vervolgen, zooals deze tot heden plaats vond." De raad betuigde zijn volle instemming met deze rede en hoopte, dat het gesprokene vrucht mag afwerpen. Het verzoek werd daarna voor kennis geving aangenomen. Een verzoek van de Wimmenum- en Eg- ihondermeerbewoners om electrisch licht werd in handen gesteld van B. en W. om advies, omdat dit stuk eerst Maandagmorgen in kwam. In verband met de plannen tot electrische bemaling van den Vennewaterspolder heeft deze polder besloten de brug in den Venncwa- tersweg te doen sloopen en te vervangen door een betonbrug. De polder verzocht nu, dat de gemeente dit wegdek zal maken en onderhou den. Daar het verdwijnen van deze brug den weg zeer ten goede komt, besloot de raad gunstig op dit verzoek te beslissen. Op voorstel van B. en W. werd de naam Dorpsweg in het dorp Egmondbinnen veran derd in Abdijlaan en de naam Hoeverweg te Egmond aan den Hoef voor het gedeelte van den heer P. Mooy tot Hoofdonderwijzers wo ning O. L. school in Slotweg. De raad be sloot bovendien nog den geheelen weg van den heer KI. Schuit uitkomende den den heer M. Bak te noemen Aldelbertusweg, voorheen was een deel daarvan Oude Schulpweg. Op voorstel van B. en W. werd besloten de koppen uit de boomen, staande aan den Slot weg, te laten nemen, daar deze te hoog wor den en met den storm gevaar zouden lamner. opleveren. Op voorstel van B. en W. werd besloten de uitgenomen bocht in den Vennewatersweg te voorzien van straatsteenbeharding van 4 M Besloten werd tot afrekening met liet r.k. schoolbestuur te Egmondbinnen over de jaren 1926 tot en met 1928, betreffende de instand houding harer school in die jaren. In voor schot werd genoten een totaal ad 2882.95. De werkelijke uitgaven bedroegen 2585.43% zoodat teveel werd ontvangen een bedrag van 297.51% welk bedrag de gemeente zal terug ontvangen. De voorzitter deed thans mededeeling van het onderzoek betreffende de kwaliteit der ge leverde straatsteenen door de firma de Wild te Alkmaar. Hij begon met zijn vreugde uit te spreken over het feit, dat gebleken is, dat de gemeen te-opzichter absoluut vrij uit gaat en boven alle verdenking staat van „handenstopperij". De steenen zijn onderzocht door den direc teur van Gem. Werken te Alkmaar en deze heeft in een uitvoerig rapport de kwaliteit der steenen uitgezet. Hieruit blijkt, dat inderdaad de geleverde steenen uit 2 soorten bestaar., dat beide soorten even hard zijn, dat echter een waterproef werd genomen er dat de eene soort 12 bevatte en de andere 14.1 ter wijl het slechts 10 mag zijn. De heer van der Molen vroeg of hierovei reeds niet de firma de Wild is gesproken. De voorzitter deelde mede, dat volgens be richt van de firma de steenen van één fabriek afkomstig zijn en er van deze partij ook elders werden geleverd en geen enkele klacht werd ontvangen. Intusschen dringt de firma op be taling aan. De heer Apeldoorn meende, dat hiertegen geen bezwaar is, de hardheid is goed. De heer Straathof wilde nog opmerken, dat wanneer men als leek den gemeente-opzichter iets vraagt, deze toch een fatsoenlijk ant woord kan geven. Men besloot de clausule als door gcm. werken te Alkmaar is aangegeven als voor waarde voor eventueel groote hoeveelheden te leveren steenen te stellen. De voorzitter deelde nog mede, dat den ge meente-opzichter opdracht werd gegeven niets meer van de firma de Wild te betrekken. Van den heer A. Zentveld, caféhouder te Egmondbinnen, was een verzoek ingekomen om een rioleering te mogen maken van zijn woning naar de vaart. De raad besloot een rioleering aan te brengen van 25 M., tot aan sluiting der aanliggende perceelen te ver plichten en een rioolbelasting te heffen. Vervolgens werden leden der stembureaux benoemd. De voorzitter deelde nog mede, dat door den heer Jos. Liefting te Rinnegom de schei ding eenigszins wordt gewijzigd tusschen zijr, land en de Tijdverdrijfslaan, alsook de hoek Heerenweg. De voorzitter heeft dit ter plaatse bekeken en besproken en het blijkt, dat de gemeente bij deze wijziging geen schade heeft. Zelfs ver betert de Tijdsverdrijfslaan hierdoor. De heer Liefting wilde slechts een rechte afscheiding maken, alle te maken onkomsten neemt hij voor zijn rekening. De raad heeft geen bezwaar tegen deze verandering. De heer Dekker dankte den voorzitter in de rondvraag voor de hartelijke woorden bij den aanvang van deze vergadering gesproken en hoopte, dat het den voorzitter gegeven mag zijn nog lange jaren de gemeentebelangen ti behartigen. Spreker wenschte den voorzitfei met zijn gezin een gelukkig 1931. De heer de Waard vroeg of de toestand of. iiet stet niet eens verbeterd xan worden, men I kan er op het oogenblik iiaast niet meer uit i komen. Bestraten zou de beste oplossing zijn Sintels helpen niets. De voorzitter schrikte terug voor deze uit gaaf en zou eerst eens den bovensten rommel er af willen laten nemen. Ook de andere raadsleden meenden, dat be strating de eenige oplossing is. De heer Stiaathor zou het stet liever op een andere plaats zien. Men was het hier volko men mee eens. De vraag is echter: waar en wat zal het aan moeten kosten. Er zijn hier eenige particuliere stetten. De heer de Waard stelde voor om ie begin nen eens ter breedte van 6 M. langs de vaart te bestraten, desnoods zouden dan de tarie ven iets verhoogd kunnen worden. Nu moet men, en nog heel moeilijk, met 2 paarden ko men om het materiaal er uit te trekken. De voorzitter zegde toe, dadelijk een paar man aan het stet te zullen zetten en tevens een begrooting te doen opmaken van een stee- nen gedeeltelijke benarding. De heer Groot heeft geconstateerd, dat het paadje langs de Vaart naar de tram steeds voor een deel onaer water staat. De voorzitter deelde mede, dat hierover reeds werd gesproken met den heer Ruige- waard, den eigenaar van de aangrenzende perceelen, en dat anders de Gezondheidscom missie hiermede in kennis gesteld zal moeten worden. Tot slot dankte cok wethouder Apeldoorn den voorzitter nog voor de gesproken woor den, wenschte hem en zijn gezin een jaar zon der zorgen en ziekte, en hoopte, dat de voor zitter nog vele jaren voor de belangen van de gemeente mag werken. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD. Dinsdagmiddag half dri? vergaderde de raad vcltaliig onder leiding van burgemees ter Haringhuizen. Mededeeling was ingekomen van Ged. Staten, dat de beslissing betreffende de be grooting is verdaagd. Inmiddels kan over de helft der geraamde gelden worden beschikt. In verband met de kanalen Stolpen-Scha- gen-KoIhorn berichten Ged. Staten de er kenning der bijdrage ad 200 per jaar tot 1969. Er volgde nog nader bericht wanneer de eerste bijdrage moet worden voldaan. De bijdrage is verschuldigd cp den dag, dat met het werk een aanvang wordt gemaakt. Wethouder Koster vroeg of dit al begin wanneer men aanvangt met het maken vat bestekken enz. o? wanneer men met graver, begint. De voorzitter zeide. dat het ontwerpen dei plannen nog nier is de uitvoering. Om een afdoend antwoord te geven zouden de des betreffende stukken ingezien moeten wor den, doch de verwachting is. dat het zal in gaan zoodra met graven wordt begonnen. Dit was ook de meening o'er raadsleden. Van den heer N. Eriks die zich hier als timmerman heeft gevestigd was een verzoek ingekomen om ook voor eventueele gemeen tewerken in aanmerking te mogen komen Goedgevonden werd hem evenals de anderen daarvoor in de gelegenheid te stellen. Ook was ingekomen een verslag van de vergadering van den op 4 Dec. gehouden vergadering van den vlecschkeuringsdienst Barsingerhorn. Dit werd voor kennisgeving aangenomen met de opmerking van den voorzitter, da' nog nimmer afschriften zijn ontvangen van genomen besluiten in de commissievergade ringen wat ook reeds door den heer Koster in de bijeenkomsten onder de aandacht is ge bracht. Dit was besloten en nog nimmer is daaraan voldaan. Ock de overige leden von den dit niet goed. Ged. Staten deelden mede, dal bij hen in zake het raadsbesluit betreffende het stioom- leveringscontract met het P.E.N. geen aan leiding bestaat tot opmerkingen, zoodat dit contract kan worden aangegaan, wat dan ook reeds is geschied. Verder werd door Ged. Staten een wijzi ging voorgesteld op de verordening van hef 1'ing van opcenten op de personeele belas ting en wel om de 6 en 12 opcenten ie ver vangen door 7 opcenten. Het bleek dat gelijke opcenten geheven moeten worden, zoodat op alle aanslagen 7 opcenten komen. Besloten werd daaraan te voldoen. De heer P. Visser vroeg hoe de personeele beslasting wordt geregeld en vond het niet goed, dat bijv. de paarden daarop nog voor komen. De voorzitter zou hierop willen antwoor den, dat de menschen dan de paarden maar niet moeten opgeven. De begrooting is terug ontvangen met en kele opmerkingen aile van administratieven aard, hetgeen niet van invloed is op het to taal bedrag. De begrooting zal dien overeenkomstig worden gewijzigd. Cok zijn van Ged. Sta ten nog ontvangen de stukkeu betreffende «iet verstrekken van steun aan akkerbouwers. B. en W. hebben het eens nagegaan, doch gelooven niet, dat hier in onze gemeente per seden daarvoor in aanmerking komen. Er is trouwens geen enkele aanvraag ontvangen. fasehjes-ciief (die buit in een taxi onderzoekt); „Wei verdraaid, er zii niet qcijs genoeg in om voor die ellendige taxi te betalen.' - - - tgasgng l

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9