A G E N I) 4 Binnenland Het blijkt in den tegenwoor- digen tijd nset voldoende te zijn om geldswaardige papieren in een brandkast te bewaren. Huurt daarom bij de firma OE LAftGE DE ffiORAAZ te Alkmaar een safeloket, dat zich in haar onder- grondsche kluisin- richting bevindt. VaösriandschB Bank 8 föer»k en School De brandweer vergadert. STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht Donderdag 29 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: De Patriot (dram., geluidiflm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Gek op blondjes (com.) en 2. Champagne en zijde (rom.): boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Hallelujah (cultuurfilm), geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur Harmonie, propaganda-avond afd Alkmaar Bond voor Staatspensionneering; spreker ds. Westmijse; zang, tooneel. 7.30 uur, café A van Ham te Oterleek, propagandavergadering Bond voor Staats pensionneering; spreker de heer H. Bruin tooneel. Vrijdag 30 Januari. 9 tot 3 uur, Landbouwhuis, rijks-klompen tentoonstelling. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst; spreker de heer J. Sevensma 8 uur, hotel Kreb te Bergen, samenkomst Leger des Heils; zang, orgelspel, verschillen de toespraken. MIJNGASONTPLOFFING IN AMERIKA Waarschijnlijk 33 dooden. In de Betty-mijn te Linton in den Ameri- kaanschen staat Incüana heeft een hevige mijnontploffing plaats gehad, door het on tijdig ontploffen van een groote hoeveelheid dynamiet Waarschijnlijk zijn de 33 in de mijn werkende arbeiders allen om he; leven gekomen. Tot nu toe zijn 5 lijken geborgen; een man die zwaar gewond boven werd ge bracht. stierf direct. Het reddingswerk word» steile belemmerd doo: de in de schacht op- jtijgende damoen. EtN EPIDEMIE IN MEXICO. 20.000 patiënten Uit Mexico-City wordt gemeld dat in de Mexicaansche staien Oaxaca en Chiapan on geveer 20.000 personen zijn aangetast door Oncher Cerconis, een ziekte, die vermoedelijk afkomstig is uit \frika en in zeer vele geval len blindheid tengevolge heeft. Het departe ment voor openbare gezondheid heeft maat regelen getroffen om de ziekte te bestrijden PLANNEN TOT AFSCHAFFING VAN DE MF.XICAANSCHE VLOOT. Uit Mexico-City wordt gemeld, dat de M ixicaansche regeering mede uit bezuini gingsoverwegingen voornemens is haar klei ne oorlogsvloot af te schaffen, die bestaat uit eenige kruisers, een paar kanonnenbooten, eenige transportschepen en een aantal kust vaartuigen. GEVECHTEN TUSSCHEN POLITIE- TROEPEN EN NICARAGUEESCHE REBELLEN. Uit Managua wordt gemeld dat wederom gevechten hebben plaatsgevonden tusschen politietroepen van Nicaragua, onder leiding van Amerikaansche marine-officieren tegen Nicaragueesche rebellen. 8 reoellen werden gedood en verscheidene gewond SNEEUWSTORMEN IN Z. O. FRANKRIJK. Sedert 24 uur woeden hevige sneeuwstor men in eenige Z -O provincies van Frankrijk en in het bijzonder in Savove bij Chambery Annély en Moutiess, waardoor groote schade werd aangericht EEN DURE DUITSCHE KAZERNE. 1.9 millioen M. Volgens Münchener bladen is in het ont werp-begrooting van het rijksweerministerie een post vermeld van 800 OQO M als eerste termijn voor den bouw van een kazerne te München, die in het geheel 1.9 millioen M zou moeten kosten. Dit bedrag is zelfs de „Münch. N. N", die doorgaat voor nogal militaristisch, al te bar Het blad kan niet inzien waarom bij de ge ringe sterkte der troepen nieuwe kazernes Tioodig zijn en waarom voor één enkele com pagnie en haar staf zulke hooge uitgaven ge daan moeten worden. GEMEENTERAAD VAN HAARLEM EN HET DAGBLAD DE TRIBUNE. In de vorige vergadering van den Haar lemschen Gemeenteraad had de heer Visset (c. h.) aan B. en W. gevraagd of zij geen aanleiding vonden op grond van den inhoud van het dagblad „De Tribune" dit blad uit de Openbare Leeszaal te verwijderen De heer Joosten (s. d. a p.) diende daarop een motie in, waarin B. en W. uitgenoodigd wer den geen maatregelen te nemen als door den heer Visser werden bedoeld. Over deze motie 6taakten de stemmen, zoodat in de heden middag gehouden vergadering een herstel ling plaats had. Thans werd de motie aan genomen met 2017 stemmen. De „Tribune" blijft dus in de Openbare Leeszaal. het hoofdbestuur mededeelt, dat de sluiting der Groningsche bioscopen 6 Februari zal ingaan, zoodat heden het personeel ontslag moest worden aangezegd. DE SCHIPBRUG TE ARNHEM AANGEVAREN. Verkeer gestremd voor auto's enz. Voetgangers en wielrij ders worden overgezet. Hedenmorgen kwart over 9 waren twee brugvakken van de Arnhemsche schipbrug losgedraaid om een rijnaak doortocht te ver kenen. Ondanks waarschuwingen van een der brugknechten hield de aak te veel Zuide lijk aan en kwam, mede door den sterken stroom en tengevolge van hoogen water stand, in aanvaring met een ponton van het vastliggende deel der brug. Deze ponton werd op zij gedrukt en kwam gedeeltelijk onder water te liggen. De schok was zoo hevig, dat het vastliggende bruggedeelte be langrijk werd ontzet. Het verkeer over de schipbrug is hierdoor gestremd. Voetgan gers en wielrijders kunnen worden overge zet. Voor auto's en andere wagens is dit niet mogelijk. Uit Arnhem wordt nader gemeld: Wij ver nemen nader dat het schip, dat hedenmor gen met de brug in aanvaring kwam was de aak de Laak uit Rijswijk, metende 652 ton eigendom van de reederij J. M. Goudsbloem en Co. uit Rotterdam, schipper A de Graaf Het schip was zwaar beladen met grint en kwam uit Duitschland met bestem ming naar Amsterdam. Het dreef met den stroom mee en men neemt aan, dat de schip per door den sterken stroom niet behoorlijk de richting heeft kunnen houden. De eene helft van de brug is ongeveer 30 graden ont zet. Een brugstuk is hhlf gezonken Er is geen kans dat het verkeer over de brug spoe dig zal worden hersteld Voor de verbinding met de Betuwe is men aangewezen op de veerponten bij Malbergen en Driel. Met be hulp van stoombooten worden voetgangers en wielrijders overgezet. Door den hoogen waterstand is het echter niet mogelijk voor de stad een veerpont te leggen. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag hebben ambtenaren van de accijnzen te Voorburg een inval gedaan in een perceel aan de Veldzichtkade te Voor- zoek indienen, hem zulk een verklaring te verstrekken. Voorts volgt uit het consumptie-ijsbesluit, dat alleen hij consumptie-ijs mag verkoopen, die in het bezit is van zulk een verklaring. Hierop is een uitzondering. Hij, die niet in het bezit kan komen van zulk een verklaring (omdat zijn bereidplaats niet aan de gestelde eischen voldoet) kan toch consumptie-ijs ver koopen, indien hij een namens den burgemees ter afgegeven schriftelijk bewijs bezit, waar uit blijkt, dat hij consumptie-ijs betrekt van een met name genoemden ijsbereider. Dit bewijs wordt hem alleen afgegeven in dien de ijsbereider, door hem opgegeven als zijn leverancier, in het bezit is van de boven genoemde verklaring en indien hij alleen con sumptie-ijs, in porties, die hoogstens 100 gram wegen, verkoopt in de verpakking, waarin het ijs hem is geleverd. Ieder van deze consumptie-ijsverkoopers moet dus het verzoek indienen, hem zulk een bewijs te verstrekken. Voor het consumptie-ijs zelve zijn eenige eischen gesteld, o.a. dat het in deugdelijken toestand moet verkeeren, geen conserveer middelen, schadelijke stoffen of kunstmatig bereide verzoetingsmiddelen zooals saccha- rine mag bevatten; roomijs moet ten minste 12 pCt. melkvet bevatten. De bussen of andere voorwerpen, waarin het consumptie-ijs zich bevindt, of de deksels ervan moeten een naam van bepaalde groot te dragen, waarmede de waar moet worden aangeduid. Het vaar- of voertuig of rijwiel, waarmede ijs wordt vervoerd of waarin het ten verkoop voorhanden is, moet voorzien zijn van den naam en de woonplaats van hem, aan wien de hiervoor genoemde verklaring of het hier voor genoemde bewijs is afgegeven. Op dat vervoermiddel mag het woord „room" niet voorkomen, als daarop geen roomijs" aan wezig is. Wie dus consumptie-ijs los wil verkoopen, moet zelf bereider daarvan zijn en een be reidplaats hebben, die aan de gestelde eischen voldoet. Wie geen bereidplaats heeft, mag slechts verpakt ijs verkoopen. Nadere inlichtingen zijn aan het labora torium van den Keuringsdienst voor Waren te verkrijgen. burg, alwaar een geheime branderij geves tigd was. Een volledige inrichting met alle werktuigen is in beslas genomen. voor Beiaste Waarden, 's Gravenhage, j] I tegen beurskoers 0 OBLIGATIEN jj met jaarl uitloting „Le roi est mort, vive le roi GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge- meestei tegen Donderdag 5 Febr. 1931 een Raadsvergadering te beieggen. GESLAAGD. Voor het te Alkmaar vanwege de Vereeni ging van Leeraren in de Handelswetenschap pen gehouden examen Boekhoud n slaagtie o.a. onze stadgenoot de heer G. A. Punt. ARBEIDSONGEVAL. Wees voorzichtig bij motor en Terwijl gister namiddag de knechten van den veehouder A. J Poppe op de Vreugden rijkerwaard te Zwollerkerspel binnenshuis werkzaam waren en daarbij gebruik maakten van den benzinemotor, kwam een van hen te dicht bij een drijfriem, met het gevolg, dat hij gegrepen en naar boven gesleept werd. Dê andere knecht had de tegenwoordigheid van geest den motor spoedig stop te zelen, waar na hij zijn collega uit zijn benarde positie kon bevrijden Het bleek, dat deze zijn rech terarm had gebroken, tevens de pols van zijn andere hand, terwijl hij verder nog ver schillende andere meer of minder ernstige verwondingen had opgeloopen HET BIOSCOOPCONFLICT TE GRONINGEN. Het voorstel van den heer Gasau, soc dein., om de vermakelijkheidsbelasting op de bioscooptheaters te verlagen van 25 op 20 is in de gisteravond gehouden vergade ring van den Groningschen gemeenteraad niet in stemming gekomen, doordat een ver der strekkend voorstel, houdende uitnoodi- ging van B W. om het geheele probleem der vermakelijkheidsbelasting te overzien, met 20 tegen 15 stemmen werd aangeno men Sluiting van 6 Febr. af De directeuren van de Groningsche bios cooptheaters hebben vanmorgen van het hoofdbestuur van den Nederlandschen bios- opbond een telegram ontvangen, waarin EEN ANTI-NICOTINE MIDDEL. De firma Vroom en Dreesmann alhier brengt een anti-nicotine middel in den han del, de z.g. Bonicat vloeistof. Deze houdt de nicotine vast en vermindert het nicotine ge halte van den rook. Uit het onderzoek blijkt, dat het nicotine gehalte in de rook van s-garen of sigaretten door inspuiting met Bonicoi verminderd kan worden; voor de maximale vermindering werd bij sigaretten 70 pCt. en bij sigaren 8090 pCt. gevonden. N.A.S.-VROUWENBOND. In een gisteravond alhier gehouden verga dering is opgericht een club als afdeeling van den N.A S.-Vrouwenbond Er gaven zich ter stond reeds 14 leden op. De club zal zich vooral met de belangen van vrouw en kind bezig houden. Het voorloopig bestuur is samengesteld als volgt: voorzitster mej. v. d Wal, Oudorp; secretaresse mej. de Buyser, Stuartstraat 2') en penningm. mej. M de Jong. CONSUMPTIE-IÏSBESLUIT. Het consumptie-ijsbesluit is met ingang van 1 Januari j.1. geheel van kracht gewor den. Dit brengt met zich mee, dat ieder, die consumptie-ijs bereidt, in het bezit moet zijn van een namens den burgemeester afgegeven verklaring, dat de lokaliteit, waarin hij het ijs bereidt voldoet aan de in artikel 6 van het consumptie-ijsbesluit gestelde eischen. Onder dit voorschrift vallen de houder van een hotel, restaurant, lunchroom of winkel, die consumptie-ijs bereidt; de bereider van consumptie-ijs, die dit aan den openbaren weg verkoopt; de bereider van consumptie-ijs, die dit uitsluitend aflevert ten huize van ver bruikers. leder van deze bereiders moet dus het ver In den regel kan de brandweer haar zaak jes zelf wel af en heeft de pers niet noodig. Zelfs de jaarvergaderingen worden gehou den, zonder dat de verslaggever aanwezig is! Gemakkelijke luitjes toch, die brandweer- mannen, die zoo maar durven vergaderen, zonder dat een krantenman er bij is, om ver slag te maken. Maar, een heel enkele keer toch steekt de journalist zijn neus in de brandweerzaken, behalve dan de keeren, dat hij op het Waag- plein slentert en vol bewondering kijkt naar den jaarlijkschen schoonmaak van den Waag- toren, of dat hij de vuurbestrijders voor de vceten loopt op de oogenblikken, dat de roo- de haan kraait. Zoo'n zeldzaam geval deed zich gister avond voor. Wij mochten gisteravond waar achtig aanwezig zijn op de jaarvergadering, sterker nog, we waren uitgenoodigd! En gaarne maakten we van die uitnoodiging ge bruik, omdat deze vergadering zich van alle andere onderscheidde cp twee punten: Het afscheid van den ouden commandant en het installeeren van den nieuwen! Het was dus zoo iets alsle roi est mortvive le roi Omdat er dus een bijzonderheid was, ver wenderde het ons heelemaal niet, ook „bij zondere" personen aanwezig te zien op de bovenzaal der Unie, waar de bijeenkomst plaats had. En onder die „bijzondere" perso nen waren burgemeester Wendelaar, ge meente-secretaris Koelma, commissaris Wal raven, inspecteur Zoll, mr. van Doorn, voor zitter van den provincialen brandweerbond, de familie Fravman, de heer J. Ringers, de heer Rus, afgevaardigde der Heilooër brand weer en wellicht nog enkele anderen. Een strijkje onder leiding van den heer Joh. Gerritsen speelde vrcolijke muziek, een gordijn verborg blijkbaar iets geheimzin nigs en achter in de zaal stonden lange rijen tafels metMaar zoover was men nog lang niet! Eerst moest de officieele vergadering ge houden worden en voor het eerst mocht de heer Ringers, de nieuwe commandant, een hamerslag gevèn op de groene tafel en de verschillende aanwezigen welkom toeroepen. De heer Ringers vond dat een moeilijke taak, maar hij had toch zeker wel voor hee- tere vuren gestaan, althans, hij sloeg zich er deze keer goed door heen! Allereerst dan heette spr. burgemeester Wendelaar als opperbevelhebber der Alk- maarsche brandweer hartelijk welkom en onmiddellijk daarna de fam. Frayman. Spr. meende, dat de heer Frayman wel met ge mengde gevoelens ter vergadering moest zijn gekomen, omdat dit voor hem een afscheid beteekende. Welkom heette spr. ook de heeren Walra ven en Zoll, verder mr. v. Doorn, den heer Koelma, den heer Rus van Heiloo, den heer v. Diik. oudbrandmeester, zijn broer, den heer J. Ringers en voorts alle andere aanwe zigen, w.o. ook de pers. Na allen een prettigen avond te hebben toegewenscht, deelde <fe heer Ringers mede, dat een schrijven van het bestuur der Kon. Brandweervereniging was binnengekomen met de mededeeling, dat men verhinderd was te komen, terwijl in dit schrijven tevens gewag werd gemaakt van het afscheid van den heer Frayman, die den dank der Konink lijke ruimschoots verdiend had. Toen bracht de secretaris, de heer Lutje- harms, een keurig jaarverslag uit, waaruit bleek, dat er in 1930 17 branden geweest waren, w.o. 8 schoorsteenbrandjes, zeven binnenbranden en twee uitslaande branden. Het meerendeel werd echter door de politie gebluscht. Huldiging oud-commandant Frayman. Zooals reeds opgemerkt, was de familie Frayman aanwezig, om zooals spoedig bleek een hulde in ontvangst te nemen; een hulde, die grooter en grootscher was, dan zij zelf heeft durven verwachten. Allereerst werd de oud-commandant har telijk toegesproken door burgemeester Wen delaar, die begon met op te merken, dat de heer Frayman eigenlijk de dupe was gewor den van een maatregel, aan welker tot stand- koming hij zelf had meegewerkt, n.1. de ver ordening, dat men op 65-jarigen leeftijd moet aftreden! Spr. heeft eigenlijk zoolang hij in Alk maar woont, met den heer Frayman samen gewerkt en in dien tijd heeft het brandweer corps groote veranderingen ondergaan. Het aantal manschappen verminderde van plm. 300 tot ongeveer 70, wat een groote verbete ring is gebleken. Verder is de techniek zeer verbeterd en is het moderne materiaal onder het bewind van commandant Frayman aan geschaft. Als laatste belangrijk feit mag genoemd worden de overeenkomst met de gemeente Heiloo. Spr. hoopte, dat meerdere gemeen ten zullen volgen, in het belang van die ge meenten zelf en in dat der Alkmaarsche brandweer. Er zijn in al die jar^n ontelbare branden geweest, waarvan spr. er enkele noemde, n.1. die bij „Eik en Linden", bij de fa. Fin- kensieper en bij Ero en Rem. Steeds mocht geconstateerd worden, hoe paraat de Alk maarsche brandweer was en dat kwam voor al door de goede en vaste leiding van den commandant. Het gemeentebestuur is den heer Frayman daar buitengewoon dankbaar voor en als blijk van waardeering mocht spr. den scheidenden commandant de gou den medaille der stad Alkmaar overhandi gen, welke de volgende inscriptie bevat: „Aan S. Frayman bij zijn aftreden als Commandant van de brandweer, voor zijn arbeid in het algemeen belang op 1 Januari 1931". Spr. hoopte, dat de heer Frayman nog lang te midden van zijn gezin dezen dag zou mogen herdenken. Nadat het applaus verstomd was, nam mr. v. Doorn, als voorzitter van den prov. brandweerbond het woord Hij wees er op, dat de heer Frayman sinds het bestaan van dien bond in het bestuur heeft gezeten. Het bestuur heeft de kracht en de bekwaamheid van den heer Frayman steeds gewaardeerd en hechtte immer veel waarde aan zijn ad viezen Spr. moest hem daarvoor dank bren gen. Het bestuur ziet den heer Frayman met leedwezen vertrekken en zal hem nog lang in herinnering houden. De oudste brandmeester, de heer P. Groot, sprak vervolgens eenige woorden van waar deering tot den oud-commandant. Namens alle hoofdlieden bood spr. den heer Fray man een prachtig wandbord aan, van Delftsch aardewerk. Het bord was speciaal voor den heer Frayman vervaardigd en be vatte naast een inscriptie (voor wien en van wie) het stadswapen en de emblemen der brandweer. Toen kwamen de volgende verrassingen. Voor het geheimzinnige gordijn verrees de gestalte van den heer H. London, die na mens alle manschappen den scheidenden commandant hulde bracht voor alles, wat deze gedaan had. Spr. roemde den takt van den heer Frayman en merkte op, dat de heer Frayman steeds goed gezorgd had voor de manschappen en het materiaal en nu een brandweer achterliet, die genoemd mag wor den. Terwijl de heer London sprak, schoof het gordijn van elkaar, de lichten werden ge doofd en een felle schijnwerper straalde met vollen kracht op een tooneeltje, waarboven met sierlijke letters stond: „Door reorgani satie sterk", terwijl links een oude brand spuit en rechts een moderne motorspuit zicht baar werd, natuurlijk geen echte, maar echte namaak! En tusschen al die versierse len stond een klein groepje brandweerlie den, dat een toepasselijk lied zong en daar na een groote foto in lijst omhoog hijschte. Deze foto werd vervolgens aan den heer Frayman overhandigd en toen b!:?k, dat alle brandweerlieden daar gekiekt stonden temid den van den commandant, die er „heelemaal niet bij was jfbweest". De foto werd vergezeld van een oorkonde, geteekend door den heer Lohman, die alk handteekeningen keurig had nageteekend Het lakstempel was gedrukt met het oude zilveren stadsstempel, dat dateert uit het be gin der 16e eeuw en uitsluitend werd ge bruikt bij plechtige gelegenheden. Comissaris Walraven, na deze huldiging het woord verkrijgende, had niet veel meer te zeggen na al de woorden, welke reeds ge sproken waren. Spr wilde alleen memoree- ren de prettige samenwerking tusschen poli tie en brandweer en nu commandant Fray man gaat scheiden, hoopte spr., dat de heer Frayman nog lang getuige mag zijn van een steeds voortdurende samenwerking tus schen beide lichamen. De heer Fraijroan voelde zich toen ge dwongen, een woord van dank te zeggen aan allen. Den burgemeester dankte srr voor de prachtige hulde, die buiten verwachting was, maar hij vroeg zich af, of hij die huid» wel' verdiend had Spr. toch had alleen zijn plicht gedaan en zijn taak was door de prettige samenwerking in het corps -eigenlijk veel ge makkelijker geweest dan de burgemeester ge dacht had. 6 Mr. v. Doorn bracht spr. dank voor de welwillende woorden en hij had slechts een naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 te Vardö. Laagste barometerstand 746 5 te Malin- head. Verwachting, geldig tot den avond van 30 Januari: Aanvankelijk zwakke, veranderlijke wind, later uit Oostelijke richtingen; nevelig tot betrokken, of zwaar bewolkt; weinig of geen "sTO R^i W A ARSCH UWINGSDIENST. Geseind van de Bildt heden te 9.30 uur aan alle posten: Attentiesein neer! verzoek: den nieuwen commandant der Alk maarsche brandweer tot bestuurslid van den prov. bond te' zien benoemd. Dank ook aan den heer Walraven voor de prettige samenwerking in al die vele jaren. Tenslotte dank aan de brandweer zelf, die spr. prees als een goede organisatie, maar, vroeg spr. wat zou een commandant zijn zonder goede manschappen? Jullie, mannen, zijt altijd trouwe helpers geweest, trouwe be wakers der Alkmaarsche burgerij en ge zult dit blijven ook onder den nieuwen comman dant Gaat zoo door, en de Alkmaarsche brandweer zal een brandweer zijn, die ge- noemd mag worden. Spr. was buitengewoon dankbaar voor het cadeau, dat een geschenk was, wat hem zeer welkom was. En tenslotte brachi spr. nogmaals dank aan allemaal en sprak den wensch u>t dat de Alkmaarsche brandweer moge groeien en bloeien, hetgeen een zeer langdurig applaus ontlokte. Installatie nieuwe commandant. Vervolgens was weer het woord aan bur. gemeester Wendelaar. die den nieuwen com- mandant. voor de tweede keer! moest in stalleeren Daaruit bleek alweer, dat de brandweer iets aparts was. Trouwens, dat was al bekend. Ging de brandweer niet twee jaar geleden bij de felle koude op origineel*, wijze geld inzamelen voor de armen? Spr. hoopte, dat de brandweer steeds iets aparts zal blijven en haar eigen karakter zal hou den. Vooral drong spr er op aan, dat de nieuwe commandant moet blijven vasthou den aan 't idee, dat we een vrijwillige brand weer hebben. De vrijwillige brandweer is l ier op haar plaats. Er moet natuurijk gezag zijn; er moet lei ding zijn in oogenblikken van gevaar Spr. hoopte, dat cïe samenwerking tus schen brandweer en politie steeds gehand haafd mocht blijven. Zooals die nu is, is het goed. Tenslotte hoopte spr., dat de nieuwe com mandant er in zal slagen, cm de afweermid delen steeds beter te organiseerer. en de voor treffelijke geest in het corps zal weten te handhaven Het verheugde spr., dat de heer Ringers het volle vertrouwen van alle manschappen bezit, en ook dat van bet gemeentebestuur. Spr. wist, dat de keuze goed was en hij hoopte, dat de nieuwe commandant een voor beeld zal nemen aan zijn vader, die in brand weerkringen nog lang niet vergeten is. Daarmee was de tweed; installatie geëin digd en werd den nieuwen commandant staande de hulde gebracht. De heer Lind feliciteerde den nieuwen com mandant namens de brandweer met de be noeming en verzekerde hem, dat allen dag en nacht klaar zullen staan voor hun nieuwen commandant (een driewerf hoera). Namens „de jongens" sprak de heer Lon don een paar hartelijke woorden en zong de heer Landman 'n hulrielied, waarna den heer Ringers een groote bloemenmand werd aan geboden. De heer J. Ringers wees vervolgens op de zware taak, welke zijn broer wachtte. Spr. herinnerde aan den naam van zijn vader, die een goeden klank heeft en hoopte, dat zijn fcroer diens voetstappen zal drukken. „Dat gij u gedragen voelt door de manschap schappen!", zoo besloot deze spreker, die werd opgevolgd door den heer Walraven, die deze benoeming een gelukkige vond. De politie en de nieuwe commandant kennen el kaar; ze weten wat ze aan elkaar hebben! Nadat de heer Landman den nieuwen com mandant nog had toegezongen en daarbij een paar leuke herinneringen verklapte, nam de nieuwe commandant zelf het woord Al lereerst dankte spr. den burgemeester voor diens woorden. Hij voelde zich gekozen door de heele brandweer en had de officieele be noeming gaarne aanvaard. Spr zal alles doen in het belang der samenwerking tus schen politie en brandweer. Spr dankte den heer Frayman, die zijn leermeester is geweest en vervolgens alle an dere sprekers voor de woorden en de bloe menhulde, en hij verzekerde, dat hij zou trachten te zijn, zooals zijn vader geweest was. Zich tot het corps zelf wendende, hoopte hij op aller medewerking nu en later. Dat ieder zijn taak kenne, dat er orde is, dat men zich schikke naar de brnadme.'tsers. Dan zal het goed gaan, tot heil van Alkmaar! Deze woorden ontlokten natuurlijk 'n lang applaus en nadat de heer Ringers vervolgens hef eerste gedeelte van den avond met een slotwoord geslotpq had, ging men over tot het tweede gedeelte, dat niet officieel was, maar Enfin, er was nog een heel programmal dat afgewerkt moest worden; er waren voor drachten van de revueclub „De Alarmklok", er was bier, er was worst, er was The rest is silence DE ANCIENNITEITSACTIE DER AMSTERDAMSCHE ONDER WIJZERS. In verband met den oproep voor hoofden van scholen te Amsterdam adviseert het be* stuur van de afd. Amsterdam van het Ned. Onderw Genootschap zijn leden: lo. hun eventueele plannen tot sollicitatie niet afhankelijk te stellen van propaganda van een andere organisatie; 2o in geen geval hun handteekeningen je plaatsen op lijsten, die in verband met de ancienniteitsactie van den Bond, hun mochten worden aangeboden. Over de buitengewone huishoudelijke ver-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2