I»E AVONTUREN VAN HEN V ER K EEHK A GENTJI »- STAD EN OMGEVING. EEN CHINEESCHE AVOND. In China bij de Chineezen. „Chan-Ka-We". Muziek, Poëzie en Theater. Kunsten en Wetenschappen Landbouw en Veeteelt FrcDwincÈaal nieuws ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft den directeur eener bouw maatschappij, wegens onjuiste aangifte voor de rijksinkomstenbelasting, veroordeeld tot 300 boete of 30 dagen hechtenis. Voor het departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield de heer Gerard Pilger uit Amsterdam giste ren een voordrachtavond in de Dancing van de Harmonie. Er bestond hiervoor groote be langstelling, zelf zoo, dat men zitplaatsen tekort kwam en meer stoelenmateriaal moest worden aangevoerd. De heer Massink als voorzitter, opende de vergadering met een woord van welkom, waarbij spr. zich tevens verheugde over de groote opkomst. Direct hierop kwam de heer Pilger aan hei woord. Spr. zeide niet een geleerde verhande ling van China en het Chineesche volk te wil len houden, en begon dus met een kleine cau serie over de geschiedenis van China. China is een oeroud land met een oeroude beschaving. De Chinees noemt zijn land: Chan-ka-we, d. i. land van het midden. De naam China hebben de Europeanen overge nomen van de Japanners, die het rijk naar den naam van de regeerende dynastie Tzjin noemden. Ten onrechte denkt men, dat geheel China door Chineezen wordt bewoond. Niets is min der waar. Slechts een klein gedeelte van het uitgestrekte gebied wordt door echte Chinee zen bevolkt. Drie eeuwen voor Christus werd begonnen met den bouw van den grooten Chineeschen muur. Niettemin drongen enkele eeuwen later de Mongolen binnen. Een eeuw later werden zij door den vechtlustigen keizer Lau-Tsjau, die bekend staat als de man met de duizena vrouwen, teruggedrongen, maar na zijn dood werd het rijk weer geheel veroverd door de Mongolen, die daar bleven tot in de 17e eeuw toen zij op hun beurt door Mantjoe's wer den verdreven. Deze Mantjoe's regeerden China tot de stichting van de republiek in 1912. Geduren de overheerschingsperiode trokken de echie Chineezen naar de Zuidelijke provincies Kwantoeng en Kwansi, waar we dus nu de ras-zuivere Chineezen nog kunnen aantref fen. De werkelijke Chinees is een klein, fijn gebouwd mensch met een vredelievend karak ter. De tegenwoordige troebelen in het land vooral in het Noorden zijn ontstaan door 'de revolutionnaire denkbeelden, die de jonge ren, die op Westersche universiteiten gestu deerd hadden, met zich mee brachten. Als een specifiek kenteeken van een Chi nees denken we ons altijd de staart. Zeer on juist. De Mantsjoe's verplichten de Chinee zen deze staarten als teeken van onderdanig heid te dragen. Vandaar ook, dat een van de eerste dingen die de in 1912 gestichte Zuid- Chineesche republiek onder San Yat Sen deed, was het afschaffen van den staart. Aan de hand van lichtbeelden gaf de spr. vervolgens enkele interessante bijzonderheden over den Chineeschen muur. De totale lengte bedraagt 2450 K.M. bij een hoogte van 6 M. en een dikte van aan het grondvlak 8 en bo ven 5 M. Alle steen voor het bouwwerk is door koelies in mandjes aangevoerd. Om aan de muur te moeten werken, beteekende ongeveer hetzelfde als in het tsaristische Rusland verbanning naar Siberië.' Bouwde men van de steenen van den muur een muur tje van 1 M. hoogte, dan zou dat muurtje twee maal de aarde kunnen omspannen. Chineesch familieleven. Het familieleven is in China geheel anders dan bij ons. De zoons trouwen altijd in het huis van de cuders, waardoor heele „clans" ontstaan, die soms uit zestig of zeventig leden bestaan. Met enkele anecdoten maakte spr. de voor- en nadeelen van die familieverhoudin gen duidelijk. Bij ernstig vergrijp van één lid wordt soms de heele clan uitgeroeid, maar wordt een lid zeer rijk, dan helpt hij ook al tijd zijn medeleden. De inkomsten van de clan gaan in ean groote pot, waaruit ieder naar zijn behoefte ge bruikt. De geheele Chineesche samenleving is ge baseerd op beleefdheid en beleefdheidsceremo nie. Een van-d< uit negen boeken bestaande „bijbel" van de Chineezen (vijf boeken King en vier boeken Sho) is een boek van seremo- niën en etiquette, dat elke Chinees, die zich respecteert, dient te kennen. Zooals uit voor beelden duidelijk bleek, is enkel voor het ont vangen van een bezoeker en het aanbieden van een kopje thee al minstens een half uur noodig voor het aan elkaar uitwisselen van beleefdheidsfrasen, die ons, Europeaan, tame lijk overbodig voorkomen. In China gelden kleine voetjes als een ken merk van schoonheid voor de vrouw. En om die voetjes bijzonder klein te maken, worden ze opgebonden, waardoor op den duur ver groeiing optreedt en geheel misvormde voe ten niet langer dan acht c.m. het ge volg zijn. De Chineesche geleerde staat in hoog aan zien. Door drie examens verkrijgt hij de rang van geleerde. De examinandus wordt, anders dan bij ons, geheel alleen in een hokje opge sloten en na 48 uur bevrijd om zijn werk in te leveren. Uit de geleerden wordt cie manda- rijenkaste gekozen en een mandarijn krijgt 't testuur over een kleiner of grooter deel van een provincie, welk ambt hem binnen korten tijd op in Europa officiéél niet-gangbare wijze veroorloofd, schatrijk te woraen. Voor het huwelijk roept de Chinees de be middeling in van een huwelijksmakelaar. Bruid en bruidegom zien elkaar niet eer, dan bij het huwelijk. Een plechtige stoet met mu ziek brengt het bruidje in de woning van haar aanstaanden echtgenoot, waar het hu welijk plaats vindt, de bruid wordt outsluierd belooft den man steeds te zullen gehoorza men hetgeen, niet geheel tout comnie cher nous, bijna altijd g"'»cuid enz., waarna een groote feestmaaltijd plaats vindt. Sterft een Chinees, dan wordt hij eerst be graven op een dooi een waarzegger uitgeko zen dag. De begrafenisstoet vormt een luid- i 'iiiiuge optooit met huilebalken en muziek, terwijl papieren voorwerpen naar liet eraf worden meegenomen, om daar te worden verbrand. leuiiOtic liet spj. de aanwezigen smullen figuurlijk dan altijd van de vele gerech ten van het Chineesche diner zooals daar zijn haaievinnensoep, vogelnestjessoep, inge maakte rijstvogeltjes met gebakken rijst, soep van walnoten, e.a. waarbij spr. de moeilijk heden die het gebruik van eetboutjes oplevert, duidelijk maakte. De Chineesche muriek, die door middel van gramofoonplaten ten gehoore werd ge bracht, deed aan onze Westersche ooren zeer vreemd aan. De heer Pilger legde er echter den nadruk op, dat de Chineesche muziek slechts vijf tonen inplaats van zeven kent. vvaardtcr de intervallen geheel verschillend worden, en het karakter van de muziek dus totaal veranderd. Na de pauze kwam de heer Pilger in Chi neesch costuum: kinono, manderijnenmuts met kwastje en waaiertje, op. Spr. droeg en kele gedichten voor van Chineesche dichters van voor het begin onze jaartelling, zoodat men kon kennis maken met de eigenaardige lyrische poëzie der Chineezen. Spr. vertelde voorts het een en ander uit het leven van den grooten Chineeschen wijsgeer Confucius (of Kon-Tut-Tse) van wien hij tevens verschil lende analeeten gaf. Confucius werd in 551 voor Chr. geboren Op zijn 16de jaar werd hij leeraar en zwierf daarna door geheel China Toen hij 52 was werd hij tot burgemeester van Tsjungto be noemd, welke functie hij zoo schitterend ver vulde, dat de keizer hem tot eerste minister van het rijk maakte, maar toen Confucius zag, dat de keizer niet r.aar zijn wenken luis terde en zich met andere dan regeeringszaken inliet, ging hij heen en zwierf het verdere deel van zijn leven door China. Op 68-jari- gen leeftijd stierf de groote filosoof. Aan het slot van den avond droeg spreker een Chineesche een-acter voor, waarin alle personen in een persoon worden voorgesteld. Het aardige tooneelstukie sloeg zeer in en oogstte een allerhartelijkst applaus. Ook voor het verhaal van de tempel van de dui zend Boeddha'c ken de heer Pilger een wel verdiend applaus in ontvangst nemen. De heer Massink bracht den spreker dank voor den leerzatren avond, waarin hij den aanwezigen alle zijden van het Chineesche leven op zoo riike wijze getoond bad. DE TOESTAND OP HET PERRON UITGEEST. De secretaris van de K. v. K. alhier schrijft ons: In Uw avondblad dato gisteren lazen wij een ingezonden artikel inzake de inrichting van het perron te Uitgeest. In verband daar mede kunnen wij U berichten, dat zoowel het gemeentebestuur te Alkmaar als de Kamers van Koophandel te Haarlem en Alkmaar herhaaldelijk bij de Nederlandsche Spoorwe gen hebben aangedrongen op verbetering. Het laatste adres van onze Kamer dato 25 November 1930 gaat in afschrift hierbij De Kamer ontving naar aanleiding van dit adres een gedrukte kaart, dat de aangelegen heid in behandeling was, doch een definitief antwoord wordt nog steeds tegemoet gezien. Mogelijk zal de toestand met de a.s. electri ficatie beter worden, doch het overstappen zal bij slecht weer toch o.i altijd onaange naam blijven, indien daar geen ingrijpende verbeteringen worden aangebracht. Het bedoelde adres luidt als volgt; Reeds eenige malen heeft de Kamer U erop gewezen, dat de inrichting van het perron te Uitgeest volgens haar meening dringend verbetering behoeft, doch zij mocht nog geen gunstige beschikking Uwerzijds ontvangen. De Kamer aarzelt echter niet U nogmaals beleefd te verzoeken op dit perron eenige windschermen te doen aanbrengen, daar op 't oogenblik elke beschutting van den feilen wind uit het Noorden en Zuiden ontbreekt (hierbij gaan wij van het standpunt uit, dat de tusschenschotten der banken, althans nog eeenige beschutting bieden togen de Oosten en Westenwinden, en de gezondheid van de reizigers ermede gemoeid is. De wachtkamer staat, zooals wij vroeger reeds schreven, te ver van de plaats waar de treinen voorrijden zoodat h?t een feit is, dat eiken dag vrijwel alle reizigers, die moeten overstappen, nadat zij veelal in dikwijls over verhitte compartimenten hebben gezeten, een tijdlang op eer. kiTkoud perron staan, bloot gesteld aan regen en wind. Vooral voor fa milies met kleine kinderen is deze toestand toch inderdaad onhoudbaar en nu moge het wachten met de electrificatie der lijnen straks eenigermate verkort worden, het overstappen (dat op het korte traject den HaagAlk maar doorgaans tweemaal moet plaats vin den) blijft hier een obsessie, zoolang er in dit opzicht geen afdoende verbetering is aangebracht. Langs de lijnen AlkmaarAmsterdam en AlkmaarHaarlem ademt een geest van aanpakken en vooruitgang, doch dit perron blijft even primitief en ongerieflijk, zoodat dit wel een stiefkindje schijnt te zijn, alhoe wel het station Uitgeest toch één der oudste en steeds drukker wordende stations is. De Kamer vertrouwt, dat Uwe Directie deze grief der Kamer nog eens ernstig onder oo«en zal willen zien en die maatregelen zal willen treffen, die ertoe kunnen leiden, dat spoedig de dringend noodzakelijke schuil plaatsen zullen worden aangebracht, waar door U aan het reizend publiek in Hollands Noorderkwartier ongetwijfeld een grooten dienst zult bewijzen. VOLKSZANGAVOND Ned. V ereeniging v. d. Volkszang Afd. Alkmaar. Zij, die Maandagavond in de Unie aanwe zig waren, zullen zich zeker niet verveeld hebben. Leider Sixma moge aan het begin van den avond aller clementie ingeroepen hebbend voor een stevige Oud-Hollandsche verkoud heid, zingen schijnt daartegen een goede re medie te zijn, want voor zijn vurigen zang ging de griep al spoedig aan den haal Six hield, daarin uitmuntend ter zijde ge staan door zijne accompagnatrice mevrouw G. Oh len—Bosman dezen avond groote re petitie en ons dunkt, hij kan tevreden zijn, zijn onderricht bleek goede vrucht gedragen te hebben, het liep alles even vlot van sta pel. Joh. Brands, de bekende toonkunstenaar te dezer stede, gaf ter afwisseling met een vijftal damec-leerlingen een demonstratie op de Stösselluit. De» luit wijkt af van den gewonen vorm; de hals ontbreekt, waardoor het instrumeni gemakkelijker te hanteeren is vooral voor jeugdige spelers, die met den ouden vorm nog wel eens overhoop liggen. De klank is vol en zuiver; indien het Joh. Brands mocht gelukken een luitorkestje van een twintig man sterk te vormen, gelooven wij wel, dat zoo'n orkestje bijv. voor begelei ding van liederen en klein koorwerk uiterst geschikt kon zijn. In aanmerking nemende, dat dit vijftal nog maar een paar maanden aan den gang is, was de begeleiding van de zangsolo's van een der speelsters, die over een frisch natuur geluid en vrije voordracht bleek te beschik ken, werkelijk alleraardigst. Uit de toelichting, die de heer Brands gat, kregen wij den indruk, dat voor deze luit ook in Holland wel een toekomst is; in Duitsch land heeft dit handige instrument zich reeds een plaats veroverd en vindt het in den rug zak van menigen jeugdigen trekvogel een plaatsje. Op mooie zomeravonden om het kampvuur gezeten en dan uw kampliederen gezongen met luitbegeleiding, leiders van jeugdorgani saties, knoopt het eens in uw ooren. AD INT. KINDERVOORSTELLING IN HET A. B. T. Woensdagmiddag vond in het A. B 1een kindervoorstelling plaats, waar als hoofd nummer werd vertoond: „De avonturen van een Berlijnschen straatjongen Vanzelfsprekend vonden de teekenfilm en de komische twee-acter een uiterst dankbaar onthaal onder het jeugdige publiek, dat zijn vreugde niet onder stoelen of banken steekt Vooral het teekenfiimpje ontlokte tallooze uit roepen en kreten. De hoofdfilm werd met veel aandacht ge volgd. Het is het verhaal van een arm jon gentje dat bij zijn oom inwoont en wanneer die oom, zonder werk raakt bij het zoeken naar Kerstboomen verdwaalt en door ongure personen wordt opgepakt. De oom wordt door maatschappelijk hulpbetoon geholpen, maar het jongentje blijft weg. Op een keer, als hij met knakworstjes door de straten van Berlijn loopt, weet Bolletje, zoo heet de jongen, te ontvluchten. Hij vindt zijn eigen huis terug en het slot is een vroolijk kerst feest met zijn oom bij we'ioende menschen, waar Bolletje alles van zijn hart vindt De film werd met de grootste aandacht gevolgd, en herhaaldelijk gaven de kinderen van hun medeleven blijk, vooral toen Bolletje uit de handen van de orgeldraaiersfamilie wist te ontsnappen. De jeugdige Hollandsche filmster Henkie Klein speelde vlot de rol van Bolletje. De jeugdbioscoap in Let A. B. T. heeft de aanwezige kinderen dan ook stellig een aan- genamen middag bezorgd. ANNA PAWLOWA. De crematie. De heer d'André, de echtgenoot van Anna Pawlowa, heeft aan een vertegenwoordiger van de „Daily Telegraph" medegedeeld, dat de danseres nimmer den wensch had te ken nen gegeven, dat haar stoffelijk overschot zou worden verascht. Maar vaak, als zij wandelde langs den „Garden of Remem- brance" van het crematorium dat dicht bij haar villa te Hampstead is gelegen, had zij gezegd, dat zij daar begraven wilde worden. Omdat dit echter zonder crematie niet moge lijk was, heeft de heer d'André daartoe beslo ten. Hij heeft daarbij, naar hij mededeelde, tevens gedacht aan de mogelijkheid, de asch later naar Petersburg, de geboorteplaats der danseres, over te brengen. JONKER'S KOORKLASSEN. 'n Zanguitvoering door kinderen trekt al tijd veel menschen, ook al wordt er geen ope rette gegeven die den geheelen avond duurt, 'n Bewijs voor deze bewering gaf gisteravond de Harmoniezaal te zien, waar bovenge noemde koorklassen optraden, want de zaal was uitverkocht. Er was moeite gedaan, om het programma door veel variatie zoo boeiend mogelijk te .naken, en die poging is volkomen gelukt. Eén- en meerstemmige liederen, liederen met schimmenvertooning, 'n zangspelletje en 'n kleine operette met als extra nummer een dans door de Alkmaarsche Kinderdansklasse, dit alles was wel in staat de bezoekers een avond te bezorgen, die van 't begin tot 't eind hun belangstelling heeft gaande gehouden. Dit wat den uiterlijken kant van dezen avond betreft. Maar van meer gewicht is het te ervaren, dat hier niet slechts liedjes geleerd worden om in 't publiek te zingen, er wordt op deze koorklassen ook onderwijs in den zang gegeven, waarvan getuigenis aflegde de uitvoering, niet alleen van de leerlingen der tweede en derde klasse, doch ook van die der eerste klasse met liedjes van mej. van Tussenbroek, mevr. Lambrechts—Vos, mevr. v. d. Linden van SnelrewaardBoudewijns, Franck. en Spoel. Den geheelen avond heeft men goed gecuhiveerden zang gegevei De alleiaardigste Kleppermarsch van Fianck werd gebisse.rcj Ook van het zangspelletje „De lieve grootmoedertjes'' van Dalcrose ver langde men een herhaling, waaraan met het oog oo den lijd, gedeeltelijk gevolg werd gegeven. Voor dezen avond stonden Jonker ter zijde: mej. Netty Wijn, die, den inhoud van het programma niet verbrekende, eenige liedjes zong (van mej. van Rennes en van Olivier Koop) en daarvoor bloemen ontving; mej Hansa Pelva, die den kinderdans „Wat bloe men droomen'' ('n keurig nummer) had inge studeerd, en ook met bloemen bedacht werd; mej. Annie Nies, die haar zeer gewaardeerde hulp verleende met sommige nummers op den vleugel te begeleiden; de teekenaar H. Wijn. die alleraardigste schimmen maakte bij „Liedjes van de zee"; Elie Prins (regisseur), Timme: (décors en nog eens rnej. Pelva (dans) voor de kleine operette ..Lentebloemen" van mevr. C. M. van Hille- -Gaerthé en mej. van Rennes. Dit uit drie bedrijfjes bestaande werkje waarin mej. Wijn ook een werkzaam aan deel had had een uitbundig succes. Er was ook alles aan besteed om het goed te krijgen en het resultaat bleef niet beneden de verwachting. Jonk voor z'n werk met een groo te mand bloemen beloond. A K. REGELING VAN DE PACHT. Een adres aan de Eerste Kamer. Naar aanleiding van het nader gewijzigd ontwerp van wet, houdende nieuwe regeling van de pacht, heeft het bestuur van de Spaarbank te 's-Gravenhage, gesticht door het Departement 's-Gravenhage der Maat schappij Tot Nut van 't Algemeen aan de Eerste Kamer een adres doen toekomen, waarin het zegt van meening te zijn en dit toelicht dat het genoemde ontwerp, wet geworden, zal leiden tot een groote waardedaling van grond en dat deze met zich zal brengen gevaar voor de zekerheid van inleggers bij Spaarbanken in het alge meen, in ieder geval zal kunnen leiden tot het ontstaan van een bres in de reserves. In dit ontwerp worden vooral als steenen des aanstoots aangemerkt de continuatie van pacht en de vaststelling van de pachtsom door den kantonrechter in geval van continu atie. Deze kunnen naar de meening van adressant enkel aanleiding worden tot een tweede reden voor waardedaling van den grond want een grooter aanbod van land is te wachten. Daar het technisch niet mogelijk is bij de behandeling in de Eerste Kamer continuatie van pacht en vaststelling der gecontinueerde pacht door den kantonrechter uit het ont werp te schrappen, wordt er daarom mei klem op aangedrongen, liever het geheele ontwerp te laten vallen, dan een principe te aanvaarden, dat funeste gevolgen zal hebben voor een groot deel onzer bevolking en dat het algemeene Nederlandsche belang ten zeerste zal schaden. kwaliteit viel niet mee. De prijzen varieer, den van i tot J 6 per 100 stuks. Prei w J »>uno, 1 J Cl een gewild artikel, mooie kwaliteit ging noo- boven de 20. de prijzen liepen van j 6 tr3 21.50 per 100 bos. 01 KENNEMERLAND. De aanvoer aan de veilingen bestond uit een tamelijk groote verscheidenheid, althans groot voor den tijd van 't jaar. Naast die groote verscheidenheid was er uit eigen tui nen en van elders, en naar we meenen was het laatste in de meerderheid. Evenals el ders komen veel handelaren met partijen en partijtjes, welke niet altijd ever de veilin gen gaan en voor de van de handelaars (grossiers) gekochte groenten weet men niet alles af, te meer daar het credietsysteem een rol speelt. De doorsnee-aanvoer op de veilingen en bij den vrijen handel bestond uit sterk afwij kende kwaliteit, een verschijnsel voor den tijd van het jaar. Vast staat dat le kwaliteit gezocht was en met redelijke tot hooge prij zen betaald werd, terwijl 2e kwaliteit ook nog een redelijken prijs opbracht en er voor 3e soort weinig interesse was. Het leeuwenaandeel van den aanvoer bestond uit kool, waarbij boerenkool en groene en gele domineerden. Boerenkool was duur. Er is kool verkocht van 10 per 100 stuks en daarboven, maar ook kool van 1.50 tot 2.50 per 100 K.G., waarmede de gemengde kwaliteit duidelijk tot uiting komt. Gele en groene kool was niet duur, mis schien enkele .onbeduidende partijtjes uitge zonderd. De prijzen bewogen zich tusschen de 2.50 tot 6.50 per 100 stuks. Ditzelfde geldt ook voor roode kool, met uitzondering van uitschot (losse kool). Spruiten werden in kleine kwantums aangevoerd en hierin was niet veel le kwaliteit. De prijzen liepen voor le soort van 14.50 tot 25 per 100 K.G. Groene Kool was gezocht, mooie kwali teit ging tot /9 per 100 stuks; de doorsnee- prijs was 4.50 per 100 stuks. De handel in knollen (selderieknollen) was matig, doch de Andijvie begint af te zakken. Dit geldt voor kwaliteit en kwantiteit. Mooie 2e kwa liteit (le soort was er niet) bracht het van 4.50 tot 9 per 100 stuks, de rest gold bijna niets. Pieterselie en selderie waren ge zocht, doch de prijs was niet zoo hoog als de laatste weken. De prijzen waren plm. van 3 tot 6.50 per 100 stuks. Er komt al eenige kecren wat rhabarber, wat deze week al van betcekenis bleek en mooie kwaliteit was extra duur. We noteerden voor rhabar ber 15 tot 29 per 100 bos. Bieten en wortelen waren iets meer in tel, doch met uien wil het niets. We noteer den voor bieten 2.50 tot 5, voor worte len 2.50 tot 3.50 en uien ƒ1 tot 1.50 alles oer 100 K.G. Witlof komt iets meer in aanmerking waarbij men groot verschil opmerkt met im' port en die van eigen bodem. De prijzen wa. ren voor le kwaliteit (import) 23 tot 28 en 2e soort 10 tot 14.50 per 100 K.G. Aardappelen ziin, voor zoover bekende kwa- liteit, niet goedkoop. Beste kwaliteit brengt plm. 6.50 tot 7.50 op, onbekende kwa liteit 1/3 tot de helft lager. De kleine partij tjes keukenperen zijn gezocht en hoewel 4 kwaliteit niet onberispelijk was liep de prijs op. De noteering was van 16 tot 26 per ÏOO KG. De overige aanvoer bracht onver anderde oriizen. MCORD-nCHARWOUDE. Ook uit deze gemeente zijn eenige werk- loozen door tusschenkcmst van het gemeen, tebestuur te werk gesteld aan de Zuiderzee werken. In samenwerking met Zuidschar- woude en Oudkarspel rijdt er dagelijks een autobus naar Kolhorn. WINKEL. Gedurende het jaar 1930, werden dooi 4* gemeentelijke wijkverpleegster afgelegd 1174 bezoeken, bij 77 verschillende patiënten. ALGEMEENE K1ESVEFEENIGING VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP. NCORDHCLLANDS NOORDER KWARTIER. De ledenvergadering werd dit jaar gehou den in hotel „De Doele" te Purmerend in overeenstemming met den geuiten wensch, om afwisselend in verschillende plaatsen de ledenvergaderingen te houden. De voorzitter, de heer K. Breebaart te Kolhorn, heette de aanwezigen welkom en hoopte op zakelijke prettige besprekingen. Door den heer Du Burck, die tevens pen ningmeester is, werd rekening en verantwoor ding gedaan, waaruit bleek, dat ontvangen was een bedrag van bijna f 500. Een en an- dei werd nagezien dooi een commissie, be staande uit de heeren C. Uiteutuis te Broek in Waterland en G. Haremaker te Koog aan de Zaan. Bij monde van den heer Uitentuis verklaarde de commissie alles in de beste orde te hebben bevonden, bracht hulde aaa den penningmeester voor zijn accuraat be heer en stelde voer hem te dechargeeren. O» der dank van den vooi zitter besloot de ver-* gadering hiertct. Bij acclamatie werden de aftredende be stuursleden, de heeren K. Breebaart te Kol horn, J du Burck te Zuidscharwoude en H. S Eriks te Petten als zoodanig herkozen. Allen namen met dankbetuiging deze benoe ming aan. Daarna werden verschillende zaken be spreken, het Hoogheemraadschap betreffen de. 1 crinnerd werd nog eens aan den uitslag der vorige verkiezing voor Hoofdingelanden en hun plaatsvervangers, en het succes, dat de Kiesver. daarbij had te boeken. Aange spoord werd, om met üenzelfden ijver voort te gaan, opdat tij de volgende verkiezing moge blijken, dat men bij de samenstelling van het "Bestuurscollege van het Hoogheem raadschap in het geheel niets meer wil weten van de partijpoiitiek. In dit verband werd de wenschelijkheid bepleit, dat het aantal leden nog grooter wotdt, de contributie is daar voor geen bezwaar, daar die zeei laag is Nog werd bevreemding, uitgesproken O'# de toezegging van het Hoogheemraadschap om bij te dragen aan het onderhoud van deh nieuwen Zeedijk. Daaruit ontspon zich ven discussie over de taak van het Hoogheem raadschap ten aanzien van de verbetering en moderniseering van wegen, de lasten, welke daarvan drukken op de ingelanden, terg ijl die wegen dooi autohouders uit de heele pro vincie worden «ehruikt; verder de al- of djet wenschelijkheid en mogelijkheid van de om zetting van het waterschap in een wegsci.jp, de dubbele belasting die de eigenaar (en vast niet de kapitaalkrachtigste) moeten betalen, kortom de noodzakelijkheid, dat het Hoog heemraadschap blijft bij zijn taak. die het als waterschap heelt uit te voeren, opdat geen 397. Ze weten tot het hol daar te dringen waar het monster nog niet teruggekeerd was. Hier moeten wij zijn, riep het Verkeersagentje tegen zijn metgezellen, die hem in alles zou den bijstaan. Eindelijk zagen zij ook het hok, waar het ma troosje door Koning Knarstand gevangen was gezet. 398. Men kan zich voorstellen hoe blij het matroosje toen hij zijn vriend Keesie weer zag, vergezeld door oom» Krab en zijn neef. „Keesie", zeide het matroosje, „ik dacht dat je me zou vergeten". „Nooit van zijn leven", riep Keesie. „Het zou me wat moois wezen, als ik een vriend ia den het was, steek

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6