Tijdschriften Gemeenteraden Binnenland Tooneel Luchtvaart HWai»ktber"cliten 2. Indien tot 1 Augustus 1431 geschillen onvoorwaardelijke gevangenisstraf, terwij! de herbergier A. de B. werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Wij ontv ingen weer eens enkele exemplaren ,van Het Kind, veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders, onder redactie van D. L. Daalder en uitgegeven door J. Ploegsma te Zeist. De redacteur zegt in een woord ter ope ning dezer nieuwe jaargang, dat hij eigen lijk niets anders is, dan de voorzitter van een dispuutcollege. Hij opent de vergadering en geeft het woord aan een van de sprekers en overigens heeft hij allereerst te luisteren en de tegenstanders te voeren tot waardee ring en begrip van elkanders inzichten waar bij hij eigen denkbeelden niet behoeft te ver zwijgen. Er is nog 'n veel grootere groep van zwijgers, de abonné's, de menschen die en tree betaald hebben en waar voor hun geld willen krijgen. Niet iedere spreker heeft ieder iets te zeggen: enkelen richten zich tot de denkers en laten de droomers onvoldaan achter, enkele intellectueelen luisteren met een ietwat sportenden glimlach naar wat geen wetenschappelijke waarde heeft en zoo nu en dan verdwijnt een der luisteraars om dat hij onvoldaan is of komt weer een ander binnen. Het is aan de kleine reeks „voorzitters,', die Het Kind in 31 achtereenvolgende jaren hebben geleid, gelukt een voldoenden aantal menschen samen te houden om in de be proefde richting voort te gaan. Zij allen hebben hun taak aldus opgevat: zonder aan één kleur voorrang te geven het blad te ma ken tot een orgaan, dat allesbehalve kleur loos is. In het eerste nummer treffen wij den lief desroman van een jongen en een meisje in briefvorm aan en de redactie verwacht, dat menigeen zich daarover zal uitspreken om dat er stof genoeg in zit voor een heelen jaargang. G. van Veen bespreekt het geschiedenis onderwijs, I. E. Prins—Willekes MacDonald de „moeder-kameraad" en Ida Heijermans „Het verleidelijke walsje". Uit Ons Eigen Blad is een aardige beschouwing overgeno men over „Prestige inboeten". In het vol gend nummer vervolgt G. van Veen zijn be schouwing over geschiedenisonderwijs. F. yan NieropMulder wijst op de gevaren welke er voor kinderen verbonden zijn aan het „meerijden" en de redactie bespreekt het moeilijke vraagstuk „karaktervorming en levensaanvaarding". S. LugtenRuys vertelt van een wonderlijke verbetering van Hooge- veen's leerplank. Paul Kiroul geeft een uit voerige beschouwing over het uit paedago- gisch oogpunt interessante „Geval Dupoing" en Ida Heijermans behandelt in de boekbe spreking het nieuwe boekje van den heer D L. Daalder: Het brandende braambosch" Toegevoegd zijn het maandelijksch bijblad „Zuigeling en kleuter" en het maandelijksch bijblad voor de Jeugd: „De Merels". OUDORP. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente in voltallige zitting. Ingekomen was o.m. een schrijven van Ged. Staten, inhoudende, dat de uitkoering uit de wegenbelasting voor deze gemeente voor 1929 2750 bedraagt. Van den heer J. J. van Giezen, huurder van het Leedje, was een verzoek ingekomen om een verlaging van 60 pCt. van de land pacht, daar de hooiopbrengst wegens een defect van het molentje en den slechten staat van de dijken, beneden het normale is ge bleven. B. en W. stelden voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, omdat de geringe opbrengst voor een groot deel eigen schuld is geweest, doordat de huurder met het binnenhalen van de tweede snee te lang heeft gewacht. De heer Kunst was her met den voorzitter niet geheel eens en stelde voor een verlaging van 25 pCt. toe te staan, welk voorstel door den heer Leering werd ondersteund. De overige leden bleken evenwel tegen vermin dering van huur te zijn. Verder was van Gedeputeerde Staten een scnrijven ingekomen met niededeelingen om trent de regeling inzake tuinderscrediet. Van regeeringswege wordt een bijdrage van 70 pCt. in de voorschotten verleend, mits de gemeente de overige 30 pCt garandeert. Op voorste' van B. en W. werd besloten het Da- gelijksch bestuur te machtigen met de Com missie voor Steunregeling in overleg te treden. Een soortgelijk schrijven omtrent het ver- üeenen van voorschotten aan der akkerbouw werd voor kennisgeving aangenomen, om dat de iandbouw in deze gemeente van ge ringen omvang is. Van het R.K. schoolbestuur was een ver zoek ingekomen tot het verstrekken van de noodige gelden voor den aanleg van een speelplaats voor de meisjesschool, beplan ting en gedeeltelijke overdekking hiervan, alsmede voor de afrastering van de speel plaats voor de jongensschool. B en W. wer den gemachtigd met het schoolbestuur de regeling hiervan te bespreken. Van Ged. Staten was een schrijven ont vangen met de mededeeling, dat tot 1 Mei a.s. vrijstelling wordt verleend van de Lichame lijke Oefening aan de Openbare school Door een aantal bewoners van den Friesche- weg was de medewerking van het gemeente bestuur gevraagd om van Alkmaar gas te be trekken. Als gevolg van een aan Alkmaar ge richt schrijven, was van B en W. van Alk maar een bericht onhangen met de voor waarden omtrent gaslevering aan den Friescheweg. Aikmaar is bereid gas te leve ren, indien de gemeente Oudo,rp een verbruik van 300 M3. voor elk perceel garandeert. B. en W. achten deze garantie niet zwaar voor de gemeente, omdat een verbruik van 300 M3 niet hoog is. Enkele leden opperden het be zwaar, dat de mogelijkheid bestaat, dat een pand een tijdlang leeg staat, hetgeen voor de gemeente nadeelige gevolgen zou kunnen hebben. Besloten werd daarom, met de ge- teTreden^maaT °',n'euvv 'n onderhandeling Op voorstel van B. en W. werd besloten bij het nieuwe poststation een lichtpunt te pi^atsen, Hierna kwam het vervoer van de vuilnis nog eens aan de orde. De heer Venneker heeft zich bereid ver klaard voor een bedrag van 700 per jaar hiervoor te willen zorgen. De Raad besloot voor een jaar deze regeling aan te gaan. Daar het Burgerlijk Armbestuur voor de verpleging van eenige patiënten in ziekenhui zen buitensporig hooge uitgaven heeft te doen, werd voor den dienst 1930 een tweede buitengewone subsidie verleend van 750. Bij de rondvraag vestigde de heer Leering de aandacht op de slechte regeling van de werkzaamheden bij het ophoogen van het terrein aan de Bijzondere School. Volgens hem hebben de arbeiders geen behoorlijk ge reedschap en zit er geen gang in het werk, door gemis aan leiding en toezicht. Verder wenschte de heer Leering twee lichtpunten aan te brengen op den weg naar de Boterhuizen, welke leidt naar de woning van den Burgemeester. De voorzitter stelde de goede bedoeling van den heer Leering op prijs, maar meende dit toch te moeten ontraden, omdat er wel plaatsen zijn, waar dit noodiger is. De heer Kunst vroeg of er niet overge gaan kan worden tot het verlichten van den Munnikenweg of van het landpad. De voorzitter antwoordde hierop, dat het niet aangaat, alle openbare wegen te ver lichten, en dat de eigenaars van het land be zwaren hebben tegen het plaatsen van palen. Tenslotte vroeg de heer Kunst of het plaatsen van hekken langs de eigendommen aan de straat nu eens zal worden doorgezet. De voorzitteer zeide, dat tegen het voor jaar de hekken geplaatst dienen te zijn, daar er anders krachtige maatregelen genomen zullen worden. Hierna werd de vergadering gesloten. VERKEERSONGEVAILEN. Autobotsing. De aanrijdende auto reed door. Gisterochtend reed een vrachtauto in de Dirkstraat te Soest, komende van Hoogland, en waarin gezeten waren N. van L. en zijn broeder. In groote vaart kwam een luxe auto den vrachtauto achterop, die nog wilde pas- seeren voordat een tegenkomer ter plaatse was. Dit gelukte niet heelemaal, de vracht auto werd geraakt en een zestal meters mee gesleurd, waarna deze in de sloot terecht kwam. De vrachtauto werd totaal vernield. De beide inzittenden kwamen er zonder let sel af. De bestuurder van den luxe-auto reed zonder zich ergens om te bekommeren door. De politie stelt een onderzoek in. Bestuurder van een handwagen aan gereden en gedood. De 65-jarige blikslager A. C, van Thuyne te Rotterdam is op den Dordtschenstraatweg aldaar, toen hij een handwagen voortduwde in aanrijding gekomen met een hem achterop rijdenden auto. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Tegen den be stuurder van den auto, zekeren B. uit Ba- rendrecht, is proces-verbaal opgemaakt. De auto en de handwagen zijn in beslag geno men. EEN OUDE VEETE TE ROTTERDAM. Een mes in het hoofd en een paar ribben gebroken. Gistermiddag heeft de 54-jarige voerman A. P. M. O. een aanval gedaan op den koop man S. in diens lompenpakhuis aan de Kor- tebrandstraat. Tusschen O. en S. bestaat een oude veete, die dateert uit den tijd, dat te Rotterdam verschillende transitodiefstallen zijn ontdekt. O. is toen op aanwijzing van S. aange houden, doch werd niet veroordeeld, terwijl S., die later op aanwijzing van O. werd ge arresteerd, wel een vonnis kreeg. Bovendien zou er nog een minnenijdkwestie in het spel zijn. O., die gistermiddag onder den invloed van sterken drank verkeerde en met een vriend gister nabij het pakhuis van S. liep, is naar binnen gegaan en heeft S. met een mes aangevallen. S. weerde af met het ge volg, dat O. viel en het mes in zijn hoofd drong. Bovendiend brak hij nog een paar ribben. Hij is gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau Meermansstraat, van waar hij weer is vervoerd naar het zieken huis Coolsingel, waar hij onder bewaking is opgenomen. S. heeft geen letsel bekomen. AARDBEVINGEN TE DE BILT GEREGISTREERD. Dinsdagavond om 20:20 tijd van Green- wich werd aan het meteorologisch instituut te de Bilt een buitengewoon sterke aardbeving opgeteekend. Afstand 7900 K.M. Oorsprong iri de streek van Noord-Birma. Gisteravond om 21.36 werd een vrij sterke aardbeving geregistreerd op een afstand van ongeveer 12000 K.M., waarvan de oorsprong niet nauwkeurig is aan te geven. De aardbeving in Albanië werd ge registreerd gistermorgen omstreeks zes uur. HUISFLIJKE TWIST. De vrouw in het ziekenhuis, haar man in het cachot. Gisteravond heeft de 50-jarige kolenwer- ker van D. in zijn woning aan de Laanzich- straat te Rotterdam ruzie gekregen met zijn vrouw. Hij sloeg haar daarbij met een thee kopje op het hoofd, waardoor zij eenige hoofdwonden en een hersenschudding be kwam, zoodat zij in het ziekenhuis Bergweg moest worden opgenomen. De man is eeni- gen tijd later op straat gearresteerd en voor- loopig opgesloten. Hij verkeerde lichtelijk onder drankinvloed. EEN „GESLOTEN" GEMEENTE- Het gemeentebestuur van Kloosterburen (Gr.) heeft, met toepassing van art. 49 lid 1 van het Motor- en Rijwielreglement, alle wegen in die gemeente tot 1 April 1931 ge sloten verklaard voor motorrijtuigen met grocteren wieldruk dan 600 K G. De Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland heeft zich naar aanleiding van deze beslissing tot Gedeputeerde Staten van Groningen gewend om op de ernstige gevol gen daarvan te wijzen, en aan dit college ver zocht, met toepassing van lid 3 van art. 49 van het Motor- en Rijwielreglement, te be vorderen, dat maatregelen worden getroffen, waardoor zoo spoedig mogelijk alle in de ge jneyjte Kloosterburen aauwezine wenen, die zulks toelaten, weer op de normale wijze voor het automobielverkeer worden opengesteld. DIEFSTAL IN EEN GERECHTS GEBOUW. Dinsdag is op klaarlichten dag een rijwiel ontvreemd uit de fietsenbergplaats bij de griffie van het kantongerecht aan de Wete ringschans te Amsterdam. De fiets stond in de gang van het ge bouw. De dief is blijkbaar rustig peddelend de straat opgereden. Eerst veel later is de diefstal ontdekt. EERSTE KAMER. Bij het ontwerp herziening der gemeente wet wees in de zitting van heden de heer de Vlugt (a.r.) op de belangrijke taak van den raad en van B. en W. sedert de laatste decen nia. Spr. bepleitte algeheele herziening dei- gemeentewet, die aan de nieuwe eischen be antwoordt. Delegatie van bestuursbeleid aan B. en W. moet worden mogelijk gemaakt. De benoembaarheid van de vrouw tot burgemees ter had achterwege moeten blijven. Spr. zou zich zijn stem voorbehouden. De heer van Lanschot (r.k.) juichte de par- tieele herziening toe. Het ontwerp bevat vele verbeteringen van de bestaande wet, o.a. de samenwerking der gemeenten. Echter is de financieele regeling van die samenwerking in dat ontwerp voor verschillende uitlegging vatbaar. NEDERLAND—BELGIE. Naar wij vernemen, hebben te Den Haag besprekingen plaats gehad tusschen gedele geerden van de Belgische en Nederlandsche regeeringen over de wederkeerigheid, die de toepassing van de Belgische, en Nederland sche wet op de verzekering voor arbeiders tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom in deze landen vindt. Deze bespre kingen hebben geleid tot algeheele overeen stemming tusschen beide delegaties omtrent een aan beide regeeringen aan te bieden ont werpverdrag betreffende die wederkeerjgheid KORTE BERICHTEN. Na tien zittingen heeft de gemeenteraad van Den Helder de begrooting vastgesteld op een bedrag van 2.748.722 met een post on voorzien van 13.051. De kapitaaldienst werd vastgesteld op 728.218, het heffings percentage voor de opcenten op de gemeente fondsbelasting op 56, terwijl voorts de ge meente gerangschikt werd in de eerste klasse. Gister is te Wagenborgen overleden in den ouderdom van 86 jaar de heer W. K. H Magendans, oud-directeur der gestichten van de Vereeniging tot christelijke liefdadigheid te Wagenborgen. Onder aande berichten werden reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen. BALDADIGHEID OF WRAAK NEMING? Gisternacht hebben tot nu toe onbekende personen een weerkastje dat opgehangen was aan den gevel van een boekhandel in de Lijbaansteeg te Amsterdam, vernield en de overblijfselen ervan in het water van den Singel geworpen. Vermoedelijk betreft het hier een communistische wraakneming, want het kastje bevatte een aantal krantenknipsels met artikelen, w.i. eenige minder aangename opmerkingen aan het adres van Rusland werden gemaakt. Gistermiddag heeft de politie 't vernielde kastje uit het Singelwater opgevischt. DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM Het voorstel van den wethoudet Polak aangenomen. Naar wij vernemen, is in de hedenmiddag gehouden vergadering van de leden van het Amsterdamsch tooneel het voorstel van den wethouder voor kunstzaken aangenomen Naar men weet, houdt dit voorstel in, dat de contracten van het Amsterdamsch Tooneel tot Augustus zullen overgaan aan de Kon. Ver eeniging. Wij vernemen voorts, dat niet met dit voor stel accoord zijn gegaan de dames Nel Stans en Elout en de heeren van Ieser, Huf en van Meersen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 5.08 uur licht op^ BURGERLIJKE STAND GETROUWD: Hendrik Kaal en Maria Mans Petrus Nijman en Maria Bruins. Walter Kluck en Anna Hermes. GEBOREN: Johannes z. v. Jan Ludeke en Guurtje Keeman. Willem z. v. Willem Huel en Mar- garetha Booij. OVERLEDEN: Maria Gesina Koerssen gehuwd met Dirk Louis Bessen 55 jaar. Maria Johanna Schollee gehuwd met Jacob Korver 37 jaar. DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM Ook de minderheid van het Am sterdamsch Tooneel teekent het voorstel van wethouder Polak. Naar wij vernemen is de kleine minderheid van de leden van het Amsterdamsch Tooneel, bestaande uit de dames Nel Stants en Mies Elout en de heeren Paul Huf, Willem van der Veer, Hans van Meerten en Bob van Iersel, welke minderheid in de gistermiddag door het gezelschap gehouden vergadering haar definitief besluit om het voorstel van den wethouder voor de Kunstzaken te teeke nen, opschortte, na een gisteravond gehou den beraadslaging alsnog overeengekomen, tot onderteekening van het voorstel over te gaan. Aanleiding tot dit besluit was het feit, dat deze leden er niet in konden slagen een an deren uitweg te vinden. Thans zijn dus alle artisten van het Am sterdamsch Tooneel naar de Koninklijke Ver eeniging overgegaan. Wat er nu gebeurt. Het voorstel van wethouder Polak houdt in: 1. de leden van het gezelschap van het Amsterdamsch tooneel gaan over naar de Koninklijke Vereeniging op de financieele ba sis, aangegeven in de voorwaarden der Kon Ver. besproken in de vergadering van het Amsterdamsch Tooneel op 24 Januari. van artistieken aard rijzen, zullen deze in hoogste instantie beslist worden door een arbiter, incasu den wethouder voor de Kunst zaken. 3. Er zal worden ingesteld een commissie, bestaande uit 3 personen aan te wijzen door de K. V. en 3 door het Amsterdamsche too neel, onder voorzitterschap van den wethou der voor de Kunstzaken. Deze commissie zal een plan uitwerken voor de organisatie van het gezelschap der Kon. Ver. het Neder- landsch Tooneel ingaande 1 Augustus 1931, welk plan zal worden voorgelegd aan com missarissen der K. V. en aan burgemeester en wethouders van- Amsterdam. Naar wij vernemen heeft hedenmorgen de wethouder voor de kunstzaken de heer Eduard Polak, het door alle leden van het gezelschap van het Amsterdamsche Tooneel onderteekend schrijven ontvangen waarin de ze leden zich bereid verklaren onder de be kende voorwaarden over te gaan naar de Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel. DE INDIE-POSTVLUCHTEN. Het achtste retourvliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K. L M. bericht is ingekomen, dat de P. H. A F. O., het achtste retourvliegtuig, gister om 5.38 uit Djask is vertrokken en om 10.10 te Bushir is aangekomen. Vandaar vertrok het toestel weer om 11.14 en arriveerde om 15.07 te Bagdad. PASSAGIERVERVOER OP DE LIJN AMSTERDAM—BATAVIA. De K. L. M. heeft besloten om geleidelijk tot vervoer van reizigers op de lijn Amster damBatavia over te gaan. De tot nu toe opgedane ervaringen hebben bewezen, dat deze lijn, dank zij de verbeteringen, welke in de organisatie op den grond zijn aange bracht, voldoende gerief biedt aan den reizi ger. In de meeste plaatsen is behoorlijk on derdak en goed voedsel te verkrijgen en het vliegen zelf, zelfs over deze uitgestrekte tra jecten, veroorzaakt geen bijzondere ver moeidheid. Bovendien biedt de reis per vliegtuig zoo buitengewoon veel belangwekkends, dat zij gerekend moet worden als een ervaring vooi het geheele leven. Elk dagtraject brengt den reiziger over nieuwe schilderachtige land schappen en in steden welke hij met andere middelen van vervoer zelden of nooit zal be zoeken. Hij heeft daardoor gelegenheid in de tusschenliggende landen connecties aan te knoopen of te vernieuwen. Daar zijn Athene, Cairo, Gaza in de woestijn, de vlucht over het Suezkanaal en over het Heilige land met de vruchtbare vlakte van Judea. De steden Jeruzalem en Befhlehem. de berg Golgotha de diepliggende Doode Zee, waarin de Jor- daan uitmondt, het stadje Jericho en dan aan den rand, waar de woestijn in bergland overgaat, Laban. Er is wel geen landschap, dat zooveel her inneringen wakker roept en zooveel indruk ken opwekt als juist de vlucht over het oude Palestina. Dan zijn er Bagdad, de oase van dadelpalmen, waaruit 2 gouden koepels van moskeeën en een zee van witte huizen op schemeren. Daar zijn de typisch Perzische steden, dan geheel Britsch-Indië, Karachi, met zijn vele karavanen, Jodphur, een der oudste Indische steden, zetel van den maha radja, Allahabad, Calcutta, Rangoon, met zijn pagoden ouder dan onze jaartelling, het Hoogland van Birma, al deze steden en de schilderachtige landschappen, de kusten met honderden groene eilanden, trekken aan den reiziger voorbij. De aankomst op de eindpun ten van elk dagtraject is zoo gesteld, dat men nog voldoenden tijd heeft om veel be zienswaardigheden te bezoeken. Voorloopig zal het aantal reizigers, dat meegenomen kan worden, slechts beperkt zijn. Wanneer echter dit najaar de groote vliegtuigen in geregeld verkeer worden ge bracht zal het aantal reizigers per vliegtuig ook grooter kunnen zijn. DOODELIJK VLIEGTUIGONGEVAL. De piloot van de Heinkelvliegtuigfabrie- ken te Warnemünde dr. King, vloog tenge volge van den mist met een watervliegtuig met zulk een groote snelheid omlaag, dat hij met vollen vaart op het wateroppervlak te recht kwam, waardoor zijn toestel werd vernield en hij zelf een ernstige schedelbreuk opliep, waaraan hij korten tijd later bezweek. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 Jan. 1931 Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen zijnde 1040 H.L. HOORN, 29 Jan. 1931. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 stapels kieine Fabriekskaas 34; 1 stapel kleine boerenkaas 34 50; in totaal 13 stapels wegende 12639 K.G. De handel was matig. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 29 Jan. 1931 Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 84323 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruin 5.606; wit 4 60 5.20; wit (kleine) f 3.80— f 4.70; 445 Eendeieren 6. SCHAGEN, 29 Jan. 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 14 Paarden 150—400 6 Geldekoeien (mag.) 150—230 47 Gelde- kf>eien (vette) 250-370; 10 Kalfkoeien f 250 360; 64Nuchtere kalveren 6 24; 50 Schapen (magere) 30-ƒ 40; 30 Schapen (vette) 25-35; 201 Overhouders 28— f 36; 4 Bokken en Geiten f 5— f 10, ^ar!fnslmag f 2239 Varkens (vette) pe^ K.G.41—43 cent; 154 Biggen 1015; 90 Konijnen f 075-/ 2.60 58 Kippen f 0.75 f 2.50; Eenden f 0.80—1. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Jan 1931» Langen dijker Groententveiling 3100 I< G f l ^~L2^30m KG Roode Kool f 3"0 Gele Kool f 1.40— f 160-f ??n SvJ?e,5nAche Witte Ko°' f i on- r, I t «O. Uien 1.20-r- f 1.90, Grove Uien f 1.40—1 80- Dririin 2«fW 1 10; 1900 K.G. Bieten 2 11£ f 5.90, alles per 100 K G 2^vRrSnHAR,,!l'0UDE. 28 j«» 1931 24000 K Qï .Uien. Uren f 0.8Q—1.90: Drie lingen f 1.20— f 1.80; Grove f 1 1.60, 4600 K.G. Peen f 1 90-f 2 vfc K.G. Roode Kool 3.40—5.70; 32400^ Gele Kool f 2.30-f 3 30 71600 K G rw' sche Witte Kool f 2.70- f 3.60 100 K.G. alks Per WaRMENHUIZEN, 28 Jan 1931 Kool. Ie kw. f 3.80-/ 6 20; Roode kSSt kw. 2.60-ƒ 4.60; Gele Kool 2Vs M f 1.90; Witte Kool le s. f 2 60-} Witte Kooi 2es. 2.20- f 2.60; Uien Grove Uien 1.60-ƒ 2. 1 L8°; Aanvoer: 21125 K.G Roode K00L iir* K.G. Gele Kool; 9450 K.G. Witte Kool- 17™ K.G. Uien. BEVERWIJK, 28 Jan 1931. Copland 2> 56 cent; Pitt 0.74— f 1.18; Victors 40— cent; Pierson f 1.40—1.60; Notre f Oi] i.30; Fra Anglico 62—92 cent; Couron ne d'or 50—84 cent; Murillo 2864 ren?' Vumbaak 0.70-/ 1 15; Pr. v. O. 2S-2i cent, Rose la reine 18—38 cent; H. Schiet 19—34 cent; Bri'lant Star 22—40 cent- £1 vator rose 3040 cent; Fred. Moore 2442 cent alles per dozijn 4 PURMEREND. 28 Jan 1931 „Afslagver Beemster, Purmerend en Omstreken". Blarn,™ aardappelen f 0.701 49; Blauwe (kleine! 36-74 cent per zak, 25 K.G Witlof f iZ 27 per 100 K.G.) Roode Kool 1 13.10 per 100; Witte Kool f 2 10—4™ per 100; Savoye Kool f 1.306.90 n ïnjv Spruitkool 0.653 per 15 K G Boen»' kool 1.35-/ 1.90 per 10 K.G.; XndiiUe" f 0.90-/ 2 30 per 100 krop; Selderij f f 4 per 100 bos: Bieten f 10— f jg 50 1000; Wortelen 0260.40 per 100 tJj? Uien 2249 cent per 25 K.G.; Uien Drjei,-„' gen 14-23 cent per 25 KG.; Uien N«" f 0.48 per 25 K.G.; Prei 7-ƒ 16.40 n ion bos; Winterjan f 31 per 100 K.G. N:ET OFFICIEEL 455e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 29 Januari 1911 5e Klasse. Se Liist Hooge Prijzen 454 SI 24 1Ö0Q 1323 8970 11088 17543 400 1050 4726 ƒ200 754 2547 4237 4713 6255 7316 8595 12731 15451 16560 172Ö1 20876 ƒ100 Prijzen van 7 70.— 325 579 729 741 907 1010 1190 1201 1368 1533 1655 1732 1794 1822 2082 2084 2117 2200 2257 2315 2383 2501 2515 2550 2571 2748 2911 2950 3094 3159 3161 3200 3214 3250 3354 3422 3596 3622 3727 3738 3739 3769 3883 3887 3917 3967 4011 4537 4619 4639 4730 4880 4905 4945 4968 4049 4136 4139 4220 4256 4260 4370 4491 5090 5134 5152 5464 5553 6007 6035 6052 6101 6131 6195 6265 6277 6278 6424 6495 6599 6607 6688 6884 6940 6983 7157 7297 7375 7628 7633 7680 7741 7800 7847 7859 7939 8019 8157 822! 8225 8275 8388 8428 8614 8644 8718 8743 9004 9223 9224 9251 9537 9640 9711 9797 9915 9935 10046 10110 10135 10191 10329 10547 10560 10624 10772 10830 10874 10974 10978 11101 11122 11322 11626 11628 11643 11678 11717 11721 11793 11847 11898 11918 12028 12214 12262 12287 12331 12419 12468 12636 12746 12772 12815 12906 13029 13038 13039 13088 13141 13151 13490 13494 13542 13636 13652 13704 13747 13751 13855 13909 13970 13991 14040 14058 14210 14227 14371 14391 14414 14461 14468 14565 14804 14862 14918 15094 15096 15171 15176 15230 15312 15346 15353 15443 15567 15615 15642 15676 15791 15905 15957 15974 16057 16090 16125 16136 16285 16289 16365 16379 16469 16470 16559 16568 16619 16645 16744 16874 16943 16944 16961 16963 17166 17283 17342 17363 17393 17450 17457 17509 17513 17669 17676 17739 17856 18318 18371 18417 18437 18438 18479 18688 18875 19069 19395 lfflO 19648 19673 19714 19737 19772 19833 19847 2S» 20228 20231 20264 20285 20393 20489 20613 2066 20905 Nieten: 14 67 91 99 132 141 144 151 167 202 225 226 250 251 259 268 280 315 339 345 388 392 395 544 566 570 574 595 620 662 699 848 888 916 945 960 982 1062 1068 1088 1091 1191 1110 1127 1145 1166 1173 1184 1188 1207 1237 1279 1290 1305 1306 1317 1369 1371 1403 1439 1447 1453 1480 1497 1510 1535 1555 1578 1733 1749 1769 1770 1788 1821 1823 1829 1862 1890 1946 1962 1995 2018 2029 '2057 2093 2120 2135 2164 2188 2262 2323 2332 2355 2449 2488 2511 2524 2528 2575 2633 2639 2706 2721 2750 2775 2799 2819 2821 2825 2833 2872 2897 2966 2975 3048 3088 3099 3121 3209 3272 3283 3303 3305 3326 3360 3380 3437 3448 3484 3541 3665 3624 3687 3699 3719 3758 3793 3803 3827 3829 3860 3926 3934 3936 3939 3952 3959 3975 4003 4024 4031 4130 4303 4323 4391 4394 4417 4459 4512 4571: 4602 4658 4662 4674 4708 4720 4748 4792 4847 4881 4901 4917 4927 4938 4975 4995 5013 5031 5045 5087 5116 5148 5175 5176 5180 5254 5302 5361 5377 5380 5430 545? 5503 5552 5571 5581 5583 5585 5735 5758 5770 5829 5835 5994 6039 6068 6100 6110 6149 6189 6216 6287 6289 6316 6320 6373 6374 6380 6384 6444 6486 6553 6604 6606 3620 6636 6685 6692 6700 6758 6835 6916 6955 7006 7031 7070 7101 7116 7127 7163 7205 7300 7343 7420 7450 7488 7493 7504 7515 7530 7549 7584 7659 7666 7735 7764 7793 7857 7885 7905 7943 7952 7959 7964 7978 8003 8004 8007 8089 8134 8195 8253 «266 8337 8358 8372 8385 8467 8468 8500 8523 8528 8552 8603 8659 8682 8684 8686 8687 8729 8748 8757 8790 8812 8874 8964 900» 9011 9057 9121 9124 9156 9228 9231 92/3 9319 9397 9404 9406 9469 9509 9573 'f™ 9624 9709 9737 9740 9767 9789 9849 9592 9893 9908 9943 9970 10078 10189 10202 102M 10257 10306 10344 10365 10371 10434 10448 10494, 10537 10546 10551 10558 10638 10663 10781 1085», 10884 10903 10910 10936 11013 11067 11096 111" 11125 11177 11207 11214 11221 11259 11265 1130» 11325 11354 11362 11373 11396 11406 11416 11442 11447 11460 11-164 11493 11506 11559 11561 1167» 11693 11745 17761 11798 11907 11920 11927 1193» 11966 12004 12032 12040 12115 12121 12158 1316» 12185 122C7 12243 12294 12323 12403 12433 12441 1244» 12463 12492 12567 12650 1 2660 12767 12806 12»-» 12835 12849 13027 13083 13089 13137 13201 13-3* 13312 13319 13376 13386 13400 13423 13442 J3®! 13455 13556 13583 13662 13666 1380-1 13807 1387» 13881 13883 13919 13958 139S8 14113 14150 141»' 14212 14387 14516 14564 14571 14578 14588 1460' 14629 14787 14791 14793 14811 14866 14894 14907 14916 14919 14920 14943 14945 14971 149»' 14993 15014 15020 15055 15073 15144 15172 jff' 15236 15349 15356 15394 15433 15453 15491 I33* 15604 15645 15651 15654 15727 15747 15782 I5j» 15808 15829 15885 15993 16078 16080 161's \,,\7 16191 16235 16275 16291 16302 16326 16392 IM 16443 16453 16463 16491 16501 16524 16578 1» 16633 16683 16700 16740 16748 16765 16781 16839 16854 16881 16888 16894 16902 16909 0* 17032 17094 17213 17224 17237 17288 1729» j< 17515 17529 17545 17561 17563 17589 17592 17629 17644 17702 17746 17749 17771 17782 17831 17893 17923 17954 18018 18027 1SM9 j 18072 18102 18172 18187 18206 18226 18227 1^ 18236 18252 18274 18291 18312 18316 18370 18408 18414 18512 18521 18526 18565 18617 18666 1S680 18732 18738 187-15 18756 18786 18S55 18868 18924 18939 18968 18994 I90« 19095 19145 19156 19214 19222 19286 19330 19376 19421 19489 19497 19510 19551 19»3 ,734 19617 19619 19642 19652 19669 19684 19705 19749 19750 19754 19767 19834 19955 19965 9 20009 20021 20022 20043 20120 20173 20257 - 20333 20407 20430 20493 20494 2C499 20506 20596 20629 20635 20657 20688 20729 20741 fl 20816 20817 20886 20916 20921 20927 2095U 20975 ,6 m'i Verbetering: 5e Klasse..7e Ltls'1 gji 12166; 7316 en 15247 m z met 70; 176»! tUS&U ,2£&b Xjjuta,l 2ajt> j tit V

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8