Hulp. PUROL Veiligheid en verkeer. Sport zooveel andere zaken van openbaar oelang wijden, dat de zorg voor behoeftigen wel licht niet in die ma'e op hen beslag kan .eg gen, als voer een goeden gang van zalten noodig zou zijn. Bovendien het zou slechts een toevai zijn, wanneer een Raadslid ais zoodanig (en men moet er mede rekeninD houden, dat het ontwerp veronderstelt aan wijzing van Raadsleden uit alle JWlitoL groepen) zich tot dezen arbeid aangetrokken gevoelt. Men hoede zich er voor, de taa dezer instelling op één lijn te stellen met a van gemeentelijke bedrijven en takken dienst, waarbij de Raadsleden betrokken wor den door hun lidmaatschap van commissies van bijstand Bij de Overheidsarmenzorg zij. geheel andere {actoren van invloed, luist om aat telkens weer allerlei persoonlijke beian gen op het spel staan. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. District-Arbeidsbeurs. Doelenst-aat 30. oTelefoon 838. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers /an 91 en van 25 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 7S uur. oor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. Bemiddeling yoor kantoorpersoneel op Don derdagavond Bemiddeling kosteloos. De directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de volgende werk zoekenden staan ingeschreven: 1 aanhouder, 3 bakkers, 3 banketbakkers, 4 bankwerkers, 3 betonwerkers, 2 boekbinders, 3 boerenar beiders, 1 bouwk. opzichter, 7 chauffeurs, 1 electricien, 44 grondwerkers, 1 incasseerder, 2 kantoorbedienden, 2 kellners, 1 kapper, 1 kaasmaker, 3 ketelmakers, 4 klinkers, 1 kok, 1 letterzetter, 3 loodgieters, 1 machinist, 4 mach. houtbewerkers, 3 metaaldraaiers, 1 metaalslijper, 7 metselaars, 6 meubelma kers, 3 meubelstoffeerders, 8 opperlieden 10 pokhuisknechts, 4 plaatwerkers, 1 politoer- der, 1 reiziger, 26 schilders, 2 schippers, 1 scheepsbouwer, 29 sigarenmakers. 1 slager, 3 smeden, 1 steenbikker, 1 steenhouwei, 1 straatmaker, 2 stukadoors, 31 timmerlieden, 4 tuinlieden, 1 verw. monteur, 5 voegers, 1 wagenmaker, 10 ijzerwerkers, 103 losse ar beiders, 2 werksters Geplaatst; 1 grondwerker, 2 vr. kantoor bedienden, 1 metselaar, 1 schilder, 3 timmer lieden, 14 losse arbeiders en 1 werkster. Alkmaar, 31 Januari 1931. De directeur voornoemd Ed. v. d. HEUVEL. Om in het gezin aan groot en Sclein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle andere Huidverwon dingen, is bet zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube Pracht Kruideniersbakken, koopje, 4 Stoelen, 2 Fauteuils nu 19, Schrijftafel eiken 8. Keukentafels 2.50, Boen tafel met zink 3.50 en vele spotkoopjes in Dressoirs, eiken Kasten enz, in Kooit. 9. Een goed onderhouden KIXDERLEDI- KANTJE TE KOOP voor leeftijd tot 7 jaar. W. JUPIJN, Zuiderhoutlaan 21. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 Februari is de apotheek van Mevr Schouten—Ode, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den vo'genden morgen 8 uur In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. f Wie brengt de veiligheid van het verkeer in gevaar? Dat is een vraag die op velerlei wijze beantwoord kan worden- Denkt U dat? Neen sinds ik gisteren een kanton-rechter met de bijbehoorende ambtenaar van het Openbaar Ministerie daarover heD gehoord, is er slechts één schuldige en dat is heel een voudig: Degene die de situatie, in for- meelen zin tegen zich heeft. Naar den letter schuldig, ondanks en ten spijt van alle Beweringen en getuigenissen Ter illustratie onze indrukken van den dag ck. berichiing üdi 10 uur was beklaagde gedagvaard, de man in de auto. die na samenloop van om standigheden bleek ie hebben de ongunstige situatie. Daar kwam beklaagde prompt op tijd met drie getuigen a décharge. Onze eeiste infoimatie gold hoe lang het kon auren «oor we aan de beurt waren en de deurwaarder met breed oranje-lint behangen, keek op zijn groot papier en zei no. 6 Een uqi taxeerde hij de voorafgaande geval'en en we waren content want wat is 1 uur als je op - a 3 uur rekent? Zoo n beetje blij met een tikje in je van dat vait al vast mee. gaan we de stad in en be st 1 :en koffie. Maar dan keert de stemming al wat tegen want ons café is om 10 uur r.og lang niet met de verwarming op de temperatuur ..be haaglijk'' aangekomen De kilte wrijven we uit de handen maar lijkt wel ons dun laagje blijheid te stol en en na de koffie te hebben genoten blijven we ons ergeren aan een oproep om 10 uur die n: nstens 11 haa moeten luiden. Dan gaan we de gangen bevolken van het gebouw waarop met gouden letters „Jus- titia'' staat. Er is een wachtkamer voor ge- tulgen met banken recht en hard maar in de gang staat er een die ons aanlokt dooi haar meerdere comfort rechtzaal al eens een kijkje genomen en ge luisterd naar andere verkeers-puzzlea en over tredingen van arbeidswetten enz. Onze inte resse wordt echter sterk getemperd door de slecht-riekende en vochtige kleeren van een talrijk publiek op eenige vierkante meters bij eikaar. De gezondheids-commissie van ons persoonlijk bewus^n doet ons de bank op de gan< verkiezen. Maar, hoerah! We worden levend en actief We gaan hooren en spreken over onze zaak en na de entree van ons gezelschap: aankla ger. beklaagde plus 3 getuigen leest de amb tenaar van het Openbaar Ministerie met dunne •haastig-v stem een korte dagvaarding voor. De inhoud: Bij het passeeren aan de linker zijde van een auto is auto van beklaagde in botsing gekomen met auto van den aanklager die in tegenoveigestelde richtin^ reed. De aanklager gaat accoord en de beklaagde illustreert het gebeurde. Een slingerende auto reed voor hem en hij zelf als laatste voertuig van de volge pakte pont ziet de file al meer en meer in het donker verdwijnen en voelt zich langzamer hand geïsoleerd door een links rijdend vehikel dat hem niet wil laten passeeren of zijn aan houdend en dringend signaal niet weet te verstaan. Eindelijk de verlossing, de belemmering maakt flink plaats en dan gaat beklaagde vooruit, ziet de baan vrij Maar opeens komt een auto hem tegemoet met vrij grooie snel heid en alleen met stadslichtjes op. wat ver hinderd heef hem eerder op te merken Beklaagde remt uit tlle mach. ma?r de tegemoetrijdende auto wijkt nie. voldoende, is niet erg attent en veroorzaakt door een sterk uitstekende bumper de botsing. De wegversperder. het slingerende fordje. is vol gas weg, zonder dat iemand het num mer weet. Er volgt een gesprek tusschin de 2 be stuurders, die de schrik en het gekrijsch der remmen in aanmerking genomen, rustig de situatie bekijken. Ze zijn het op dat mo ment eens over het verantwoordelijk rijden van het fordje en spreken over het betreu renswaardige van de botsing en over eikaars verzekering. En de mati met de situatie tegen vraagt instantelijk of de zaak onderling ge regeld kan worden, waarin de man met de gunstige antecedenten toestemt. Toch geeft deze laatste het bij de politie aan Waarom? Heeit hij er voordeel van als hij aanklager wordt? Óf is zijn „rechts gevoel" bevredigd als de reparatie die zijn motor n a en misschien voor de reparatie behoefde, niet van zijn eigen verzekering wordt gevorderd, maar van die van den be klaagde? Hij wordt in ieder geval aanklager, nogwel tegen zijn wil. zooals hij beweert. Slot van het lied is Jat beklaagde 10 boete beeft te betalen en zijn verzekerings maatschappij de schade van den onattenten man in de gunstige situatie. De kantonrechter met zijn ambtenaar van het O. M hadden werk te doen wat zij blijk baar alleen formeel kunnen zien en dat dient te loopen.^^^^^^^^M Zou je als ambtenaar van het O. M. dan niet bijna boos worden als een getuige durft te vragen of je passeeren mag op een weg van 6 80 M breed met 2 beharde randen van 60 c.M. plus vlakke grasbermen van meer dan een meter En is die tegenligger nu zoo schuldloos met zijn groote vaart, kleine lich ten en gering uitwijken Wat baat het den beklaagde of liever ver oordeelde nu of hij vraagt of een kanton rechter met entourage een soort knechtjes zijn van verzekeringsmaatschappijen. „Gaat U in hooger beroep" is het ant woord van den kantonrechter, als gij niet te vreden Erf daar trekken af de beklaagde en de drie onder eede gehoorde getuigen en de aankla ger „zonder iemand" die zijn beweringen kon staven Welke waarde heeft een drievoudige ge tuigenis als de formeele uitspraak reeds van te voren vast staat- Is dit recht uit den tijd of waren het deze berechters of beide soms? M S M Schoor!, 29 Januari -931. (Wij zijn reeds lang tot de overtuiging ge komen, dat het met onze reentspraak hope loos fout loopt, wanneer die wat de verkeers overtredingen betreft niet in handen van des kundigen wordt gelegd In Arnhem begint de rechterlijke macht dit in te zien. Eenige leder, van de strafkamer aldaar volgen daarom een cursus over de ver keersregelen r in autorijden, .let is slechts te hopen dat meerdere rechterlijke ambte TE KOOP een In goeden staat zijnde STUDIEPIANO. KENNEMERPARK 20 Van 5 tot 6.30 uur TE KOOP 4 STOELEN met leer be kleed. JOH. SWIER, Ritsevoort 56. Wc maken er kenn s met ie sfeei «on het kantongerecht, 't is er niet barsch en streng. naren dit goede voorbeeld zullen volgen. zooiets als noodzakeliik kwaad hangt er in de lucht. De sigaartjes rooken':e rijksveld wachters en de bode met ambtelijk uiterlijk en gehaartjes 't is aiies bij elkaar wat huise lijk met een heel dun laagje van recht en ernst erover. De deurwaarder met het oranje lint is een Contra-dictie, door zijn baby-blank teintje zi'u :oze wangen waarboven blauw van ver- jf-et-mii-nirt oogen Zijn waarheidszin is echter flink gecrenkt in kanton recht want ater blijk4 dat hij op zijn rol (het groote papier) 2 soorten cijfers heeft en dat 1 tot 10 Romeinsche cijfers onze A-abische teekers vooraf gaan Neen gil hebt niet gelogen ceurwaardertje, formeel niet, maar eigenlijk hebt gil ons misieid. Langs de trappen wordt dampende koffie en chocolade gedragen naar onzichtbare wer kers in diverse vertrekken en tenslotte komt er een onru„t over ons, als we denken aan de Prima veeren bed met peluw en kus sen 17.50, 3 Billard-ballen j 3 50, Schrijftafel 12.50, Omroepersbord (ver moedelijk afkomstig van wijier. Willem uo Koning) 12.50. Dekker, Laat 182. PRIMA UITHANGBORD TE KOOP A ANGEBODEN. Te bevragen HOUWING. Lar.gestraat 71. 3 Keukenstoelen 2.50, 4 Huiskamer- stoelen 8.75, eiken Schrijflessenaar 7.50, Groot Tafelkleed 2 50, Divan kleed 4 50, Eiken Schildersezel 4 50, mooie crapaud 7.50 Dekker, Laat 182. Veeren bed met 2 kussens 9.50, Ledi kant met spiraalmatras, kapokmatras, schuine peluw en 2 kussens 2 p. 15.50, ledikant met matrassen 3 50. DEKKER Laat 182. TE KOOP GEVRAAGD een in goeden staat zijnde MEUBELMAKERSWERK BANK. Brieven onder letter IJ 212 aan het Lureau van dit blad. TE KOOP een prachtig eetk. ameubl., dressoir, buffet, spiegel, tafel inet inleg- bladen en 6 stoelen, zeer geschikt voor flink pension. EMMASTRAAT 73. BAL-MASOUE-COSTUUM TE KOOP voor Dame, foto ter inzage bur. v. d. oll Prijs 12.50 compleet. Adres H REE HORST. Visseringstraat 7, IJmuiden. Blauwe Heerencostuums, Gabardines, Manchester mouwvesten en Sportpak ken, Kindercapes en -pakjes, Tafelklee- den. div. Coupons. Divankleed, Winter jasjes, NIEUWPOORTSLAAN 85. TE KOOP 1JZERE 'T HEK. FRIESCHEWEG 10. DIVAN met of zonder kleed TE KOOP GEVRAAGD. Brieven met prijs onder letter Z 213 bureau van dit blad. TE KOOP een prima HEEREN- DAMESRIJWIEL k 22.50 en 25. Te bevragen 2e Tuindwarsstr. 19. en Nachtkastjes 3, Waschtafels 3, pracht Canapé 12.50, Divan 15.75, Dressoirs, Buffetten, Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, enz. J. L. Sost- man Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Best emaille gebloemd Fornuis 15, prima Mangel 15, Veerenbed 10. Twee pers. Kapokbed 15, één- en twee pers. Ledikanten, vanaf /Q 3.50. J. L. Sostman Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. TE KOOP GEVR. KINDERWAGEN, nieuw model Brieven onder letter C 216 bureau van dit blad. TE KOOP: Duitsche piano, Kinder- ledikantje, dito Waschtafeltje, eiken 2 pers. WaschtafsKm. kannen. OOSTERZIJWEG 181, Heiloo. TE KOOP: Een tweepersoons KANT met gezondheidsmatras. Adres WESTERWEG 19. LEDI- TE KOOP een in prima staat ver- keerende VENTERSWAGEN met zij- bakken en voorzien van reclame. Te be zichtigen VOORDAM C 12. TE KOOP PRIMA HEEREN- DAMESRIJWIEL. Moet weg. ZANDERSBUURT 10. en TE KOOP een VARKENSBOET, een LA.NJJHOEK en PAPKUIPEN, enz. Te bezichtigen Hoeverweg bij Alkmaar. Het beste zou o i. echter zijn om met recht van beroep op de rechtbank, plaatselijke straf- coIRkcs in t? stellen, waarin oc zitting heb ben menseden 'Te de practijk van het auto rijden kennen en verkeerr deskundigen Tal van m'orijders wetende dat zij bij een berechting door den kantonrechter vee! tijd kwijt zijn en toch stuiten op een onver- ze.lelijk formalisme, aanvaarden thans zon de.- z:ch te verdedigen, de hun automatisch op te leggen boeien, ook al bevredigt dit hun rechtsgevoel niet. - Red. Alkm Co*rant) Vrasu cn Aanbod (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit- Cö taling te voldoen. GEBRUIKTE HEERENFIETSEN 7 50, 14, 19.50, 25 en DAMESFIETS 25, eetlust die ook een kantonrechter bij tijden '^NAP:v*OLORRIJW goedloopend kan Vv7npk*.n en we informeeren tot hoe lang MOTOR 12, enz. kan bezoeken en we informeeren tot hoe lang het gebruikelijk is door te rechten. Dan zijn we eindelijk nog olij omdat voor de pauze van de lunch onze zaak aan de beurt zal komen. Het is langzamerhand bij eenen We hebben in de openstaande deur der 1 NIEROP. Doelenstraat 8—10. TE KOOP: staande schemerlamp, an tiek, voor café, 1 of meer Pinda-automa ten, 2 mistschijven voor autolampeti, één houten hutkoffer Bt-vr. Burgemeester Bosstraat 28. .Voetbal. Het programma van morgen. Onder voorbehoud, dat het programma deze keer eens geen wijziging ondergaat, gafcn we ons ook thans weer gereed maken, om het een en ander te schrijven over de wedstrijden, welke voor morgen zijn vast gesteld. En als we dan weer met afd. 1 be ginnen, dan zien we, dat Ajax de gelegen heid heeft gekregen, om met Z.F.C. gelijk te komen. Ajax teen staat een wedstrijd achter en daardoor op de tweede plaats. Dóór nu morgen den wedstrijd tegen H.F.C. te win nen, kunnen de Amsterdammers weer den kop heroveren. We gelooven niet, dat H.F.C. ook al speelt ze op eigen terrein de beide puntjes zal kunnen behouden. Integen deel, we verwachten, dat Ajax met twee heel kostbare pontjes naar Amsterdam zal terug- keeren. In e'k geval: de groote wedloop is begonnen. Wie zal hem winnen, Z.F.C. of Ajax De overige wedstrijden zijn van groot be lang voor de bezetting van de laatste plaats. Alleen H.B.S.—D.F C. niet. want deze twee clubs zijn degradatie-vrij. Ze zullen morgen in Den Haag een animeefend partijtje spelen en de kansen zijn voor beide clubs ongeveer gelijk. Een gelijk spel ligt dus wel in den lijn der verwachtingen. Maar zoowel 't Gooi, dat thuis tegen de Stormvogels, als Excelsior, dat op eigen ter rein tegen Hermes-D.V.S moet soelen, krij gen het niei gemakkelijk. Misschien heeft Excelsior nog de meeste kans op een suc cesje'maar toch gelooveD we, dat de bezoe kers in beide gevallen de beste papieren heb- k'ln afd II is Feiienoord helaas vrii. Zij zal morgen een oefenoartijtje soelen tegen Z F C Daardoor wordt Sparta in de gele genheid gesteld, twee punten te verrem-len Ze moet naar de Koog om daar K.F.C. te bestrijden en hoewel Sparta zich de vorige week tegen Feijenoord zoo keurig gehouden heeft, meenen we toch, dat ze h;morgen in de Zaanstreek zeer lastig zal krijgen. K.F.C. is heusch niet voor de poes en is zeker in staat voor een verrassing te zorgen. Is Sparta daarvan overtuigd, dan geven we haar wel een kans, maar tochop passen blijft de boodschap. Blauw-Wit ontvangt A.D.O. Twee clubs, die dit seizoen eigenlijk niets anders gedaan hebben dan teleurstellen. Misschien heeft de Amsterdamsche club dat nog wel het meeste gedaan en ze is zoo langzamerhand van kampioenscandidaat afgezakt naar de rijen, onder wie zal worden uitgevochten wie de laatste plaats bezetten zal. Mogen we Blauw-Wit een kansje geven? We weten het niet. Maar als ze eindelijk weer eens wat in vorm is gekomen, dan is ze zeker in staat, minstens een puntje te be houden. 't Wordt tijd ook. H.V.V. krijgt bezoek van Hilversum. Een spannende ontmoeting, waarin beide clubs evenveel kansen hebben. De uitslag zal dus wel in de buurt van een gelijk spel liggen En V.S.V.E.D.O.? Hier strijden twee clubs, die onmiddellijk met het degradatie spook in aanmerking kunnen komen als ze verliezen. Er staat dus heel wat op het spel en dus zal er heftig gevochten worden. Mis schien, dat de thuisclub iets sterker is en dus wint. In afd. III zijn we benieuwd wat Vitesse zal doen. nu ze naar Zwolle moet. Welis waar is P.E.C. veel sterker dan de Arnhem mers, maar deze laatsten zijn tegenwoordig in staat, om de meest verrassende resulta ten te boeken, ('t Zou voor P.E.C. een strop zijn. als zoo'n verrassing zich nu weer voor deed.) Vooralsnog gelooven we er niet aan en geven P.E.C. de beide puntjes In afwachting van een of meer misstap pen van P.E.C. zal Go-Ahead morgen trach ten, weer twee puntjes te bemachtigen Ze ontvangt Enschede, dus een oude bekende Als we de resultaten van de laatste weken nagaan, dan moeten we deze keer Go-Ahead zeker de. beste kansen geven En zal Heracles van Wageningen win nen? Wij zijn ex niet zeker van Niet alleen speelt Wageningen thuis, maar de nederlaag van Heracles van de vorige week kon nog we! eens van invloed zijn op de prestaties. Toch moet Heracles winnen, wil ze haar kans niet geheel en al laten verdwijnen. W( vreezen echter De Apeldoornsche derby RoburA.G.0 V.V. belooft spannend te worden. Robur strijd voor haar behoud. A.G.O.V.V. heeft nog een kansje. We verwachten een over winning van de bezoekers, maar een verras sing is natuurlijk niet uitgesloten. Z.A.C. krijgt een kans, om wat naar boven te klimmen. Ze moet naar Tubantia dat wc! te kloppen is. Zal Z.A.C. het doen? In de Zuidelijke le klasse moet P.S.V. van de Valk winnen, wil ze haar fraaie kans be houden. 't Zal wel lukken, maar oppassen moeten de Philipsmenschen toch. N.O A.D. gaat op bezoek bij Longa en na de tegenslag van de vorige week. geven we de thuisclub wel een kansje. Ze zou de pun tjes ook heel best kunnen gebruiken. En N.0 A.D. is toch kansloos. N.A.C. ontvangt Wilhelmina. Oppassen N.A.C.-ers, want Wilhelmina begint de smaak te pakken te krijgen. Maar toch wint N.A.C. B.V.V. krijgt bezoek van Eindhoven en het terreinvoordeel is wellicht groot genoeg dat de thuisclub minstens een puntje binnen haalt. Tenslotte afd. V, het Noorden. De as kampioenen moeten naar Friesland en zullen daar gemakkelijk kunnen winnen, als de heeren tenminste de tegenstanders niet al te zeer onderschatten. Be-Quick moet naar Veendam en zal zeke r wel niet in staat zijn, opnieuw een puntje aan de Veer.dammers te ontfuiselen. Dat zou ons tenminste van de Veen-men3chen danig tegenvallen. Van groot belang is de ontmoeting in Meppel tusschen M.S.C. en Frisia. De Mep- pe'.sche club is in ernstig degradatie-gevaar en Frisia is ook nog niet veilig Wint Frisia morgen, dan is haar positie vrij goed, ver liest ze,*dan maakt ook zij een ernstige kans, om als nummer laatst te eindigen. We dur ven niets voorspellen, omdat beide clubs niei veel verschillen in kracht. Rest ons nog Achilles—Leeuwarden. Een aardige partij, waarin de Friezen misschien de beste kansen hebben. Onze Tweede Klassers. Alcmaria krijgt Hollandia op bezoek en heeft dus gelegenheid om revanche te nemen. Zou ze dat doen? We gelooven, dat er wel eenige kans op is, al zou ons een meuwe nederlaag heusch niet erg verwonderen. Hoewel we de officieele opstelling niet weten, hoorden we, dat Alcmaria weer een andere mid-voor heeft, n.1. Peereboom. Het binnentrio dus weer omgezet. Of het nu be ter gaan zal? We zullen afwachten, maar houden vol, dat de handelswijze der elftal commissie (wordt die hier ook technische commissie .genoemd heel eigenaardig is. En we staan niet alleen in deze meening. Z.V.V. ontvangt D.E.C. en moet winnen om haar kans te behouden Ze doet dat na tuurlijk ook. We hebben zoo'n idee, dat West-Fr.sia het morgen tegen H.R.C. moeilijker heeft, dan men zou mogert verwachten. Toch wint de Enkhuizer club. Nu Zeeburgia haar kans verloren heeft, kan het wel eens gebeuren, dat W.F.C. mor gen in Amsterdam een of twee puntjes bin nen haalt. Van veel belang voor de bezetting van de onderste plaats is de ontmoeting T.O.G.— A.F.C. De club, die dezen wedstrijd wint, is zoo goed als veilig. We geven de thuisclub de beste kansen. In de B-afd. moet Haarlem naar Spartaan en kan wel winnen, als de zaken goed aan gepakt worden. Hercules ontvangt V.V.A en heeft ook al de beste papieren. Ook Velox, dat naar Zandvoort moet, kan met een overwinning terugkeeren en D.W S. dat naar B.F.C. moet, zal ook wel met twee puntjes meer terugkeeren. Tenslotte Baarn— Bloemendaai. De thuis club kan de beide puntjes wel behouden, al is Bloemendaai wel in staat voor een verras sing te zorgen. Verandering in het programma. We hebben in ons overzicht een voorbe houd gemaakt. Inderdaad, het programma is weer eens veranderd In het Oosten is de wedstrijd Robur—Vitesse ingelascht en zijn de ontmoetingen Robur—A.G.O.V.V. en p E.C.—Vitesse uitgesteld. Daardoor raakt AG.O.V.V. nog meer achterop. En ze heeft dan ook krachtig ge protesteerd tegen deze verandering. Intusschen is de nieuwe wedstrijd van groot belang, want de club, die deze ont moeting wint, kan zich vrij veilig wanen. Zou Robur de kans daartoe hebben? Onze Koloniën DE BANJIRS SLOEGEN DE HUIZEN WEG. De „Locomotief" meldt, aat zware banjir he' Boemiajoesche teisterden. Eenige tiental len huisjes zijn weggeslagen. Er zijn echter geen dooden of gewonden Het peil van het water van de banjirronde kalis Tjikera en Tjiherang steeg tot een m*ter boven het bruggendek, waardoor een groot gebied on der water werd gezet. IN HET MERAPI-GEB1ED. Te weinig water en te veel vliegen. Donderdag is men tusschen Blongkeng en Pabelan begonnen met het treffen van maat regelen ter bestrijding van de vliegenplaag De graven van menschen en dieren worden niet ongebluschte kalk overdekt. De vliegen plaag is vooral in de dessa's Gemer-Sabrang en Gemer-Lor onhoudbaar. Tengevolge van de ramp yan den Merapi zijn te Moentilon enkele drinkwaterputten drooggeloopen. Het ziekenhuis en het klooster hebben gebrek aan water, waarin wordt voorzien door de gemeente Magelang door middel van ketelwagers va:i de N I. S. Dc Merapi toonde Woensdagmorgen weer een groote afstorting, terwijl af en toe ge rommel werd gehoord. POLITIE-DETACHEMENT NAAR DE WEST. Gister is met het s.s „Crijnssen", van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., een aantal politie agenten uit Amsterdam en eenige andere plaatsen des lands naar de West vertrokken, die vrijwillig voor drie jaar naar Curagao worden gedetacheerd. Als zij den wensch daartoe te kennen ges en, zullen zij na afloop van dien termijn hun diensttijd aldaar kunnen verlengen. Tevens is een detachement militaire-politie scheep gegaan naar de West Elnnenland KNOEIERIJEN MET HYPOTHEKEN. Een nieuwe arrestatie te Dordrecht. Inzake de verduisteringen met scheepshy- pothsken ten bedrage van meer dan vier ton gepleegd door den expert Lepeltak te Dor drecht, zet de justitie het onderzoek nog steeds voort. Tal van vaartuigen zijn vier en één zelfs zeven maal van naam en eige naar verwisseld en voortdurend worden nieu we feiten ontdekt. In verband met deze zaak si een commies der rijksbelastingen, tevens scheepsmeter, wonende te Dordrecht, gearresteerd en in het Huis van Bewaring opgesloten. TWEEMAAL AANGERAND. Een 14-iarig meisje uit Reeuwijk, dai te voet op weg was naar Gouda, is op den Bo- degravenschen straatweg meegelokt door een automobilist, die zonder i t het kind dit op merkte den weg naar Rotterdam insloeg en op dien weg haar a; nrandde. Halverwege Rotterdam liet hij zijn slachtoffer aihter, na haar geld te hebben gegeven voor de auto bus naar Gouda. Een boerenarbeider, die het schreiende kind passeerde, nam he: meis je mede op den bagagedrager van zijn fiets om haar terug te brengen naar Gouda Ook deze man zou het kind hebben aangerand. De automobilist, die het meisje het eerst heeft medegenomen is aangehouden en heeft zijn misdrijf bekend. De tweede aanrander is nog niet gevonden DIEFSTAL VAN IJZER. Per vrachtauto 5000 kilo ij zet gestolen. Donderdagmorgen zag een politieagent tc Amsterdam, dat eenige mannen op het em placement van de N.V. Rijksdijks Industr. Onderneming aan den Cruquiusweg bezig waren een groote partij staven ijzer op een vrachtauto te laden. Juist toen de agent na derde, vertrok de auto De handelingen van de mannen kwamen den agent echter zeer verdacht voor. Hij waarschuwde de firma en al spoedig bleek, c'iat onbevoegden met den auto een hoeveelheid van bijna vijfduizend K G. ijzer hadden gesto en. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd en in den loop van den dag mocht liet haar gelukken twee der mannen te arres teeren. De bestuurder van den auto blijkt te goe der trouw te zijn en gaat dus vrij uit. Het ijzer is men op het spoor en hoopt men nog vrijdagmiddag terug te vinden. MOET DE ZUIDERZEE VERDWIJNEN OF BLIJVEN? Zooals men weet, heeft zich een „comité van actie" gevormd, dat zich ten doel stelt om, ten behoeve van de visschers, pogingen in 't werk te stellen tot behoud van de Zui derzee. Tegenover deze actie heeft een lid van den gemeenteraad van Huizen, zelf vis- scher. een andere meening doen hooren. In de Donderdag gehouden raadsvergadering in die gemeente heeft hij tegenover een der leden, aie het wenschelijk vond dat het ge meentebestuur de actie tot behoud zou steu nen, betoogd, dat, zoo er thans op de Zui derzee door de visschers een boterham werd verdiend, dit het gevolg is van de enorme in krimping van het visscheisbedrijf. In nor male omstandigheden gaf de visscnerij vroe- ger nooit anders dan egn schamele brood winning, met een armoedigen ouden dag De overgang van zout- naar zoetwatervisscherij zou een zwaren tijd brengen, maar op het Ijselmeer kan in de toekomst het visschers- bedrijf weer tot bloei worden gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7