Laatste berichten Buitenland een merkwaardige vondst. Binnenland Provinciaal nieuws A mm' VMI»A Tlll 1: IKKUlts Belgische turnfeest uitstekend en haar brug- werk in afdeelingen aantrekkelijk. Datgene wat de meistes- en jongens-cursus sen en adspiranten op het tooneel lieten zien, had de volle belangstelling van allen De jeugdige gymnasten bleken goed geoefend te hebben Zij deden Jles met groote ambitie, Mowel hun vrije oef als het werken aan de Clverse toestellen. Op enkele nummers wilden wij nog even de aandacht vestigen. De zangspelen van de meisjescursus, waarbij zij zoo leuk zon gen van ,Wat Jantje droomde" en ..Op Zaterdag" waren een groot succes en het achterdoek, geteekend door den heer Kruiden berg, voldeed goed. Na de knotsoefeningen der meisjesadspi- ranten bood een der meisjes den directeur met eenige hartelijke woorden bloemen aan. Het nummer „Rosé Dreams" van de meisjes- adspiranten een gymnastisch ballet met fiaaie belichting, verwierf een welverdiend en daverend applaus. Me; J. Boulonois begeleidde verschillende nummers op de piano en zij deed dit uit- ttekend. Het Halter bal, dat de uitvoering besloot dat onder leiding stond van den heer A. Groen, was zeer druk en hield de Halter vrienden rog 1 ngen tijd gezellig bijeen. Soiree Kracht en Vlugheid De gymnastiekvereeniging Kracht en Vlug heid gaf Zaterdag een soiree in de dancing Dezv soiree stónd or.der leiding van het bestuur en van den heer A. Englander. Er was veel belangstelling en de stemming was uitstekend. Ter afwisseling voerden een aan tal dames en heeren een aardig dansnummer uit, ingestudeerd door den heer Engiander. Nu „Happy Feef" deed het best. Het bestuur van K en V. bood den heer Englander op dezen tienden avond, dien hij geheel belange loos ieidde. als aandenken een fraaie vulpen houder aan. in origintile verpakking. De heer N. Snel liet op zijn accordeon en op de piano een aantal uitstekend uitgevoerde nummers hooren. die hem een welverdiend applaus bezorgden. De avond in zijn geheel was zeer geschikt om den band onder de K. en V.-leden te ver sterken. Autokampioen. Het derde R A.I.-nummer van dit week >lad, dat door den A. N. W. B. wordt uitge geven, is van niet mindêr goede kwaliteit dan het vorige. Ook nu bevat het blad talrijke bijzonderheden (zoowel in woord als in beeld!) van de R.A.I. Scherpe kieken van mo- toronderdeelen, van chassis-gedeelten, van wegens en motoren hebben in groote hoe veelheden een plaatsje in dit nummer gevon den. Verder is interessant nieuws opgenomen over de Ralleye naar Monte Carlo, welk ver haal niet alleen prettig geschreven is, maar ook nog verlucht is met meerdere afbeeldin £en „Langs de motorrijwiel stands" is verder een heel brok, dat vertelt, wat er op de R.A.I te zien was op motorrijwielgebied Ook hier waren foto's en teekeningen een welkome al- wisseling, terwijl zij tevens den tekst verdui delijken. Als men door gaat met de „Autokampioen" (en waarom niet?!) dan wordt dit weekblad spoedig zeer gezocht bij automobilisten en motorrijders. Schaatsenrijden. Groot succes voor v. d. Scheer. Bij de internationale wedstrijden te Oslo werd onze landgenoot 9e op de 500 M. in 54,5 sec. (Thunberg le in 42 7 sec), 8e op de 5000 M in 0.03.4 (Evensen le in 8.43.6), 2e op de 1500 M in 2.25.2 (Thunberg le In 2.18.1) en 8e op de 10.000 M. in 18.30,7 (Carlsen le in 18.5.5). In het totaal klassement werd v. d Scheer 2e. een mooi succes. De totaal klassificatie van de vier afstan den luidt: 1. Thunberg, 196.73 punten; 2 Van der Scheer, 203.77 punten; 3. Carlsen, 203.78 punten; 4. Lindboe 204.49 punten; 5 Evensen, 205.44 punten; 6. Eng nestangen, 205.54 punten; 7. Christensen, 205.63 puten; 8 W. Nygren, 205.68 punten; 9 Johannessen, 206.59 punten; 10. Stenbek, 206.88 punten; 11. Larsen, 207 19 punten; 12. Riedl, 207.83 punten; 13. O.lsrud, 210.83 punten en 14 Moen, 213 34 punten HET INTERNATIONAAL ARBEIDS BUREAU. De Raad van Beheer van het Interna tionaal Arbeidsbureau beeft Zaterdag na langdurige debatten de voorstellen van de Commissie voor het Werkloosheidsvraag stuk aangenomen. Op grond hiervan zal den regeeringen het volgende worden aanbevolen ter bestrijding van de werkloosheid. Int. werkzaamheden van het Arbeidsb en publicaties; verdere ontwikkeling van het werkloosheidsstelsel; het gunnen van groote openbare werken binnen het kader der na tionale economie; samenwerking tusschen de regeeringen voor het te werkstellen van arbeiders in nog weinig geëxploiteerde ge bieden. De Raad van Beheer heeft echter nog niet definitief zijn houding bepaald ten op zichte van de dikwijls tegenovergestelde op vattingen der werkgevers en werknemers- g-oepen betreffende de maatregelen ter be strijding van de werkloosheid. BENDELEIDER IN ZUID-AMERIKA TERECHTGESTELD. Volgens berichten uit Buenos-Aires is de ter dood veroordeelde bendeleider Giovanni, bij wiens arrestatie het tot bloedige gevechten kwam tusschen misdadigers en politie, Zon dagmorgen gefusilleerd. Jongens, die langs de rivier wandelden bij reston Doek, vonden daar een aange spoelde iicsch, die bij opening een blief ci'CK te bevatten, waaruit bleek, dat de °P. 10 Augustus 1927 over boord Was woipen van het stoomschip „Franconia" op weg naar New-York en ongeveer 760 ™'V<,'k' da' op SJEIK ESSAD OVERLEDEN. Bij het vernemen van het dood vonnis. De 90-jarige Sjeik Essad, hcofd yan de godsdienstige sekte der naksjibendi's, die bij Gen opstand in het district Menemen (prov. Smyrna) een leidende rol heeft gespeeld en wiens gezondheidstoestand in de gevange nis zeer was achteruitgegaan, is Zaterdag morgen, even nadat hij mededeeling had ont vangen van het over hem uitgesproken dood vonnis, overleden. Van vijf der andere terdoodveroordeelden zal het vonnis wegens hun hoogen leeftijd in gevangenisstraf worden veranderd. Nog een beklaagde gestorven. Nog een tweede beklaagde in het proces tegen de opstandelingen van Menemen is tengevolge van een hartverlamming overle den. KLACHT TEGEN OUSTRIC C.S. 132 millioen francs verspild? Een comité van verweer uit de aandeel houders der maatschappij „Paris Foncier heeft een klacht tegen Oustric c.s. ingediend. De bank Oustric zou 132 millioen francs hebben verspild haar door de maatschappij „Paris Foncier" toevertrouwd. Verder wordt geprotesteerd tegen het creëeren van fictieve Wissels ten bedrage van over de zeven mil lioen en tegen onregelmatigheden bij de ver booging van het kapitaal der maatschappijen van de groep Oustric. DE RAKET VAN DR. LYON ONTPLOFT. Uit Milaan wordt gemeld dat de dooi den Amerikaanschen natuurkundige, dr. Darwin O Lyon geconstrueerde raket waarmee hij hoapte de stratosfeer te on derzoeken en die hij vanaf den top van de Monto Zerbelta in Noord-Italië wilde afschieten, is geëxplodeerd. Dr. Lyon was van meening dat beter dan luchtballonnen, die slechts tot be perkte hoogte gaan, men met een raket de hoogste lagen van den dampkring en de daarboven gelegen lagen de stra tosfeer kan onderzoeken. De door hem geconstrueerde raket wis bijna 32 meter lang en had den vorm van een granaat. Binnenin waren ver schillende registreerende instrumenten ingebouwd. De romp bestond uit staal en aluminium. Wanneer de raket zijn hoogste punt zou hebben bereikt, zou het binnenste deel met de instrumenten uit de huls worden losgestooten waarna zich een valscherminrichting in werking zou stellen, waarmee naar dr. Lyon hoopte, de instrumenten onbeschadigd de aarde zouden bet eiker.. Door de explosie is het instrument ge heel vernield. Drie personen werden ge wond waar van één ernstig. HET BIOSCOOPCONFLICT IN GRONINGEN. Het personeel van de Groningsche bios cooptheaters heeft een adres aan den Ge meenteraad van Groningen gezonden, waarin het met den meesten klem verzoekt het request van den Nederlandsches Bioscoopbond be treffende belastingverlaging van entreeprij zen te willen inwilligen en de vermakelijk heidsbelasting voor de bioscopen op een nor maal niveau te brengen, daar bij sluiting hei geheele personeel tot werkeloosheid wordt ge doemd en ook tal van anderen, o.a. de ge meente zelf, er door worden gedupeerd. EEN BIJZONDERE ONDER SCHEIDING. Onderofficier bij keuze tot officier bevorderd. Bij Kon. besluit van 14 Januari is, mei ingang van 1 Februari, de opper-monteur H T. Boerke van de Kon. Marine, benoemd tot officier-monteur, met den rang van luit. ter zee.der 2e kl. De heer Boerke dankt deze zeer hooge koninklijke onderscheiding aan zijn bijzonderen ijver, uitmuntende plichtsbe trachting en speciaal zijn groote kunde en degelijke eigenschappen. SLAPTE IN HET BEDRIJF. Wegens slapte in het bedrijf is de N.V. De Wit's Dekenfabriek te Gemert Zaterdag stil gelegd Ongeveer 60 arbeiders zijn hierdoor zonder werk gekomen. Eveneens in verband met slapte in het be drijf is aan 25 arbeiders van de draadnagel- fabriek van Van Thiel te Beek-en-Donk ont slag aangezegd. N. A. S.-CONGRES INZAKE DE WERKLOOSHEID De eischen Het Nationaal arbeidssecretariaat heeft gister in gebouw „Carré" te Amsterdam een landelijk congres gehouden, waarin de werk loosheid en de inzake haar bestrijding aan de regeering en de gemeentebesturen te stel len eischen besproken zijn. De zaal was geheel bezet, ook namen velen uit andere plaatsen deel aan het congres, dat onder leiding stond van den heer H Snee vliet. Van de door het N. A. S.-bestuur voorge stelde resoluties vermelden wij, dat inzake de voorzieningen in de gevolgen der werkloos heid de volgende eischen zijn verdedigd: Wettelijke, premie-vrije verzekering daar tegen voor alle arbeiders, verzekerden, zoo wel als niet-verzekerdenuitschakeling van de armenwet en vervanging van de daarop berustende instanties door bijzondere instan ties, onder controle van de vertegenwoordi gers der vakbeweging; verbetering der be staande steunregeling zoolang de wettelijke, premievrije verzekering van alle arbeiders niet is verwezenlijkt; instelling van een cri sisfonds voor het geheele land, op welks be heer de vakbeweging invloed zal hebben; maatregelen tot werkverruiming van over heidswege, op zoodanige wijze, dat de te werkgestelden dicht bij hun woonplaats ko men te arbeiden en handhaving der contrac- tueele loonen, door den strijd der vakbewe ging verkregen. Het Congres sprak zich voorts uit voor werkverruiming door verkor ting van den arbeidsdag, in het bijzonder voor uivoering van den 7-urigen arbeidsdag Tenslotte is nog een resolutie aangenomen tegen het ministerieel besluit t.a van de ver zekerde. doch uiln^Jroiken arbeiders. ft«n gedrongen werd op uitbreiding der verlen ging van den uitkeeringsduur tot alle verze kerde werkloozen, te bekostigen door extra overheidssubsidie aan de kassen, opdat zij aan haar reglementaire verplichtingen kun nen voldoen. Na afloop van het congres werd een de monstratie gehouden. De stoet van betoogers trok vanaf Carré via Munt, Dam en Raad huisstraat naar de Westermarkt, waar de optocht, welke zonder incidenten verliep, is ontbonden. VERDRONKEN. Hoe op den overstroomden weg werd gereden. De 20-jarige G. Michaels van Maastricht reed Zaterdag langs .de overstroomde Maas bij Maastricht en begaf zich met zijn rijwiel op een door «ie gemeente afges oten gedeelte van den overstroomden weg. De wielrijder is toen in het diene gedeelte geraakt en ver dronken. Zijn lijk is Zaterdagavond gedregd VERKL ERSONGEVALLEN. Autobus van een dijk gegleden Nabij Hoedekenskerke is een autobus van den weg gereden en langs den dijk naar be neden gevallen. Het voertuig werd grooten- deeis vernield. De acht passagiers liepen lichte verwondingen op. De chauffeur kreeg ceu ernstige hoofdwonde. BRAND. Gistermorgen omstreeks 7 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de iroutloodsen der aannemersfirma v.h. G. Schampers op den Heuvel te Helmond. Toen de brandweer arriveerde, had het vuur reeds een partij hout aangetast, doch door energiek ingrijpen werd groote onheil voor komen. De brandende loods grensde namelijk aan de sigarenvormenfabriek der fa. L. Beze- mer en Zonen, waarin veel brandbaar mate rieel aanwezig is. Na een paar uur werd het vuur gebluscht. De schade bedraagt ongeveer 3000. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. SCHAGEN. Het bouwen van een bloembollenhuis met bijbehoorende werken voor de N.V. Gebr. van Zonneveld en Philippo te Sassenheim is als laagste inschrijver opgedragen aan de Fa. Gebr. Stikvoort te Leiden voor 32975. De werken worden gebouwd aan den Scha- gerweg onder Schagerbrug. UITGEEST. De door den heer J. Rol Cz. gehouden aanbesteding van het schilder- en loodgie- terswerk ten behoeve van de door hem te bouwen 10 woningen voor rekening van de woningstichting voor spoorwegpersoneel heeft tot uitslag, dat het schilderwerk is op gedragen aan den heer C. Bas en het lood- gieterswerk aan den heer C. Vlottes, beiden alhier. HOORN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland vergaderde Zaterdag 31 Januari 1931 onder leiding van haar voorzitter, den heer M. A. Emmerling, in de Raadszaal alhier. Deze opende de vergadering met het uit spreken van een uitvoerige rede, waarin hij den algemeenen toestand belichtte en een overzicht gaf van de in 1930 in het gebied der Kamer bereikte resultaten. De daarop volgende verkiezingen hadden tot resultaat, dat de voorzitter en de beide onder-voorzitters, de heeren Kroon en Eilan der, met op één na algemeene stemmen als zoodanig werden herkozen. Zij namen hun herbenoeming aan In de samenstelling der Commissies kwam geen verandering: Van het Gemeentebestuur van Enkhuizen is bericht ontvangen, dat, ter aanwijzing van vertegenwoordigers, die zullen zitting nemen in het kleine Comité inzake het behoud van de sneltreinverbinding AmsterdamEnk huizenVeerdienst—StavorenLeeuwarden, zijn uitgenoodigd de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor West-Friesland en de gemeenten Enkhuizen, Beets en Oudendijk, Grootebroek, Hoorn, Medemblik en Purmer- end Geantwoord is, dat de Kamer haar Voor zitter heeft aangewezen, haar in bedoeld Co mité te vertegenwoordigen. Aan de Directie der Nederlandsehe Spoor wegen is een schrijven gezonden in verband met het voorschrift, dat op de lijn Hoorn— Bovenkarspel slechts wagens, beladen met een maximum gewicht van 12.000 K G wor den toegelaten. Tarieven P. WN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar besloot, de noodige stappen te doen, die ertoe kunnen leiden, dat het thans geldende P. W. N. tarief voor levering van water voor bedrijfs- of sanitaire doeleinden van 25 cent per M3., binnen afzienbaren tijd wordt verlaagd. In deze is de medewerking der Bureaux van de Kamers te Haarlem, Hoorn en Zaandam ingeroepen. Het Bureau heeft zich bereid verklaard, over dit punt van gedachten te wisselen ter wijl de onder-voorzitters de eerste bespreking, die voorloopig is bepaald op 4 Febrzullen bijwonen. Bij de hierover gevoerde besprekingen werd de wenschelijkheid bepleit, ook na te gaan, of de abonnementen voor part. huizen niet moeten worden verlaagd. Die tarieven zijn te hoog en bekend is, dat voor de plattelands- bedrijven een laag tarief mogelijk is, omdat voor de particuliere woningen een buitenspo rig tarief wordt gevorderd Wil men dus ko men tot verlaging, dan heeft men derhalve niet alleen te letten op de tarieven voor be drijven Aan de beide atgevaardigden is verzocht, dit punt in bovenbedoelde bijeenkomst ter sprake te brengen. De secretaris herinnerde er bij de rond vraag aan, dat de Kamer in 1929 aan Ged. Staten in overweging heeft gegeven aan de wegbeheerders uit de Provinciale Kas een bijzondere bijdrage uit te keeren. In dit verband zal het de Kamer aange naam stemmen te weten, dat besloten is tot het verleenen van geldelijken steun uit de provinciale kas aan onderhoudsplichtigen in de jaailiiksehe kosten van wegen, die, hoewel tXÜ rvrgwrinf i uln en«\' KOPT* komende, toch voor het doorgaand verkeer van belang zijn. Men moet dus komen tot een aanvullend wegenplan. Vcor de samen stelling van een ontwerp voor zoodanig plan is door Ged. Staten de medewerking inge roepen van het bestuur der afdceling Noord holland der Vereen, van Ned Gemeenten en van het bestuur der vereeniging van Noord- óo'dandsche waterschappen. DE BIOSCOOPKWESTIE In de hedenmiddag gehuden zeer druk be zochte buitengewone spoed-ledenvergaderitig van den Ned. Bioscoopbond is met algemeene stemmen besloten van bondswege over te gaan tot sluiting der bioscope nin Groningen, wegens de aldaar niet meer op te brengen vermakelijkheidsbelasting, die 25 pet. der on- zuivere opbrengst bedraagt. Voorts is besloten aan de leden te Gronin gen ter vergoeding van de schade, welke zij tengevolge van deze staking lijden, uitkeering uit de weerstandskas te doen. DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM. Naar wij vernerAn zullen in de commis sie, welke als gevolg van de fusie van het Amsterdamsch Tooneel met de N.V. Het Ne- derlandsch Tooneel onder voorzitterschap van den wethouder een plan zal uitwerken voor de organisatie van het gezelschap der K.V., vcor laatstgenoemde combinatie zit ting nemen het dagelijksch bestuur, te weten de heeren D. Verbeek, Louis Saalborn en de gedelegeerd commissaris, de heer J. W. F. Werumeus Buning Zooals bekend, zijn voor het Amsterdamsch Tooneel benoemd de hee ren Van Dalsum, Defresne en Jo Sternheinr DIRK SCHAFEB WEER ZIEK. Naar de zware operatie, die Dirk Sehafer in het ziekenhuis Prinsengracht te Amsterdam heeft ondergaan, zijn sinds eenigen tijd complicaties van zeer ernstig enaard opgetreden. Het onmid dellijk levensgevaar is thans geweken, doch de toestand is nog wel zorgelijk. benoemde commissie en de Hpirr. sche raadscommissie worden pTkTT0,11^ waarin ov.rlee zal ivnra'." over zoodanige tijdelijke reeeliZ spuiïng, dat berde belangen van h.n.* en industrie zoo min moveliik n>1 benadeeld. Als definitieve odIoT^8'1 komt sterk naar voren een verkl? !n& van de Aa-bedding, waardoor de Ifv DR van het water door de rivier Lif °er zienlijk wordt verhoogd. aan* jffarktbenSch*on ALK MAAR, 2 Febr. 1931 Op~dê~h^ gehouden veemarkt waren nec,ea zen handel DE WATERVERONTREINIGING TE HELMOND. Poging om het waterschap en de in dustrie te helpen. In verband met de kwestie over stop zetting van Van Vlissinger Co.'s ka- toenfabreken, tengevolge van vervuiling van het water door het spuien, kan thans worden gemeld, dat de minister van Waterstaat aan de commissie uit den Helmondschen gemeenteraad zijn volle medewerking heeft toegezegd om zoowel tot een tijdelijke soepele regeling als tot een definitieve oplossing oplossing der bestaande kwesties te komen. In den loop dezer week zal reeds 'n bespreking tusschen de door het waterschapsbestuur ïuden veemarkt waren aanvoer r- als volgt: 44 Vette koeien 230--/ 2$ iraudel matig; 3 Vette kalveren 50-1/t??' Vette kalveren per K G. 0.90—i ri. £i Nuchtere kalv. (slacht) 6—30- Vette varkens (zware) per K.G f n ha 0.45Zouters per K.G. o.36 goed. handel AMSTERDAMSCHE AARDAPPFI PRIJZEN. tL- AMoTERDAM, 2 Febr. 1931. Oo de h den gehouden aardappelenmarkt waren prijzen onveranderd. Aanvoer 2 lading zijnde 1875 HL. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 2 Febr. 1931 Op iv den gehouden veemarkt waren aanvoer /I prijzen als volgt: 502 vette koeien u t!? 0.96-/ 1 04; ->e kw 0.82-/ '0.94 kw. 0.700.82, mindere soorten 6oLm cent per K.G slechtgewicht; 100 Melk kankoeien 275-/ 375; 122 Vette kalvert 2e kw. 0.72-/ 0.80; 3e kw. f 064 0.70 per K.G. levend gewicht; 61 Nuchter kalveren 8—14; 90 Schapen 32—/10 1070 Varkens, vleeschvarkens (9Q—iin K.G.) 0.48-/ 0.50; zware varkens f 0 0.48; vette varkens 0.44—oifi nJ per K.G. slachtgewicht; 138 Paarden f mn -ƒ 170. w BROEK OP LANGENDIJK, 2 Febr '31 Langendijker Groentenveiling. %oo Roode Koo:l 2.20-ƒ 4.90; 1%00 Kq Gele Kool 1 40-/ 3; 18000 K.G.Deen', sche Witte Kool 2-ƒ 3.30; 22300 K.G. Uien 1.40—2; Grove Uien 1.70— 2.10; Drielingen 0.801.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 31 Jan. 1931. Roo. de Kool les3.90-/ 6; Roode Kool 2e s. 3.40-/ 4.10; Gele Kool le s. 2 40- 3.60; Gele Kool 2e s. 1 bO—f 2.40; Witte Kool le s. 2.703.60; Witte Kool 2e s. 2.50-/ 3.20; Nep 1.40-/ 1.60; Drielingen 1—1.40; Uien 1.20- 1.60; Grove Uien 1.30—1.60. Aanvoer: 53925 K.G. Roode Kool; 12000 K.G. Gele Kool: 28175 K.G. Witte Kool; 550 K.G. Nep: 6'25 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 31 Jan. 1931 „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 1.10-/ 5.40; Witte Kool 210- 2.80; Gele Kool 1.30—3; Uien 0.25 -ƒ 0.80. van 2 februari IfKSl. Opgave van Aoordhoilaiulseli iHamlboiitvercdiet VI, (Ontvangen per draadlouze teleloon). STAATSLEEN1NGEN. 5 o/o 1518 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Palent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holt Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem INDUSTR. AAND. BUITENL. Am Smelting. Anaconda Bethleb Steel Citi-s Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsten!. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 1000 Bezit 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 101 144»/, 137 V, 126 410 22^'/. 51'/s 50'A W/4 31 70'/, 197»/, 224'/ 47'/, 68'3/K, 53's/is 183,8 1V/4 206'/, 351'/. 273 99 84 29 V, 98'/, 66 72'/, 2773, 300% 133 104% 52'/, 80 59'8 3% 17 14% 136'/, 51 41 50'/, 254'/, 289 260 Koers van heden le 8'Vm f 65% - 198 197'/, 19'ViJ 20 PROLONGATIE vorige koers 1% pCt. heden 1'/, pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.m. 1.30 145 51% 51 100 198 229'/, 18% 358 98 66 300 102'/, 53 51% 258 290'/, 255'/, 8'/, pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m 2.15 139% - 225 52 53I.4J 98-9 99 99 197'/,-6 228.-30 198 227(-1 68»/,-% 18%- J 47 53'/, 18'Vrs 53»ii - 357-9 2773/,-8 160-3 277- - 73% - 299-300 297}-9} 137 102%-f 102'/, 52'/, 3»/n 3»Ar 61 17 14 137 511-2} 290'/- 253% 32 lo'/i 289V, 19}-t Londen Berlijn Parijs Brussel (Beige) Bazel Weenen p Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-Vork 1,-li- 100 Vorige koers 12.081/, 59.13 9.75 34.70 48.13 34.97»/, 66.55 66.62»/, 66.52»/, Koers op heden 3 uiu 12.08 I 59.10 9.75% 34 71 48 U8'/, 35.00 66.55 66.65 66.55 2.48'%, i 2.^-ht OM

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10