Ilkinmstkc fiiiint. Rechtszaken andird drie en dertigste 'aargang. tlaaiulHs Februari. Radioprogramma Bij Griep en Gevatte koude Bij Hoesten en Bronchitis vfafr ótoeLqanq, No. 27 1931 Dinsdag 3 Februari. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V R.O.) 8—9.50 Gramofoonplaten. 10.10.15 Mor genwijding. 10 3012.Concert A.V.R.O.- kwintet o. 1. v. Fr. Lupgens. 12.302. Concert Asta-o rkest o 1. v. Jos Silbermann. 2 2.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.4.— Knip cursus. 4 4.30 Gramofoonplaten. 4 30 5.Piano-studie-muziek door Egbert Veen en Louis Schmidt. 5.6.Concert Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. 6 6 30 Lezing door Herman Rutters over Mozart's .,Zau- terflöte". b.30—7— Herman Rutters over Hongaarsche Muziek m m. v. Judith Bokor, cello. 7.7.30 Engtlsche les voor beginners door F red. F ry. 7.4011.Uitz. uit de Stadsschouwburg te Amsterdam. Opvoering van „Mozarts' Zauberflöte", m. m. v de Wagnervereeniging o. 1. v. Hans Cleuver en het Concertgebouw -orkest o. 1. v. Bruno Wal- ter. 1ste pauze: gramofoonplaten. 2de pauze boekbespreking. 11.12.Gramofoonpl. Huizen, 298 M. (8.—7.30 K R.O. en de N.C.R.V. van 7.30-11.30). 8—915 Gra mofoonplaten. 11.3012.Godsdienstig halfuurtje. Patoor Perquin. 12.01 1.30 Concert K.R.O.-Trio. 1.30—2.— Gramofoon platen. 2.3.Vrouwenuurtje. 3.3.30 Knipcursus. 3.30—4.— Zenderverzorging. 4.—6.30 Gramofoonplaten. 0.30-6.45 Ver- bondskwartiertje. 6.457.15 Schriltverbete- ringscursus. 7.157.30 Gramofoonplaten. 7.3010.30 Concert door de Kon. Chr Ora torium-Ver. „Lxceliorte Rotterdam o 1. v. Bernard Diamant. Begeleiding door het Re sidentie-orkest. In de pauze Mej. M. van Voorst van Beest: „Robert Raikes en het 15 0-jarig bestaan der Zondagschool. 10.30 Vaz Dia. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10 35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orketconiert. 2.20 Televi sie. 2.25 Schooluitz. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.26 Lezing. 7 Concert. T. ReissSmith, celiO. J. Black, piano. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. ..ïilitair Orkest. E. Cruickshank, alt. F. Titterton, tenor. 8.20 Lezing. Daarna vervolg concert. 9 20 Berichten. 9 35 Beruhten 9.40 Lezing. 10.Kamermuziek. J. Doug'as, bariton. Strijkkwartet. 11.05—12 20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris1725 Ai. 8.05 Gra mofoonplaten 12.50 Gramofoonplaten 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Die Entführung aus dem Serail van Mozart. Langenberg, 473 M. 6 20—7.20 Gramo foonplaten. 9.3510.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12 251 50 Orkest concert. 4.205.20 Concert. Orkest en tenor. 7.057.50 Orkes'concert 7.50 „Roxy, der Fratz". Hoorspel van Barry Ccnners. Kalundbcrg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 1.50—3.50 Concert. Orkest en viool 3.504 20 Kinderuurtje. 4.205.Con cert 7.50—8.50 Concert. Orkest en zangeres. 9 2010.20 Concert. Orkest en solisten Brussel, 508.5 M. en 338.2 Al. 508 5 M.: Gramofoonplaten 6.20 Concert georgani seerd door de REFEF. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert en zang. Toespraak. 338.2 M.: 5.20 Orkest- concert. 6.20 Lichte muziek. 7.20 Gramo foonplaten. 7.50 Gramofoonplaten 8.20 Concert georganiseerd door de SAROV Zeesen, 1635 Al. 5.4011 50 Berichten en voordrachten. 11.5012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten 1.20—2.20 Gramo foonplaten. 2.203.50 Voordrachten. 3.50 4.50 Concert 4.506.50 Voordrachten. 6 50 Concert. 7.5G Gausui. 8.20 Berichten 8.30 Solistenconcert. 9.35 Causerie 10. Berichten en daarna tot 11.20 Concert. Sa a»irin-'al>|p"pt', 75 e" 4" et. Aoga-siroop. Flacons van f 1.75 en 1 gid. Bij Apotb. en Drogisten. u.moN. ffapJlem Vfs^yisr'5 Tocht naar Rusland, 38 Hierop begon Jacob aan het uitpakken en bragt allerlei ververschingen binnen, tot geen gering genoegen van -nijne kameraden. Het duurde ook niet lang of wij begonnen den aanval met frisschen moed. Onder andere was er eene pastei, welke geweldig moest lij den. Ook het overige, zooals gevolgeltje enz. werd niet gespaard. Het eerste glaasje dat wij leegden, was op de gezondheid van den bra ven Stefan Nikitsch en zijne goede vrouw, die ons op dezen dag zoo heerlijk getracteera hadden. Jacob had last om mij den anderen daags weder mede te brengen, en dus vertrok ik als- toen weder met hem naar mijne weldoeners welke ik uit naam van mijne kameraden voor het op gisteren gezondene, hartelijk bedahkte Omtrent dezen tijd ontmoette ik hier onver wacht mijnen vriend den doctor van Bou- galma weder (van welken ik hiervoor gespro ken heb.) Deze was hier gekomen omdat me vrouw en een der kinderen onpasselijk was. Dit is inderdaad eene onaangenaamheid in dit land, dat men ziek wordt en dikwijls zoo ver van alle geneeskundige hulp verwijderd is, want de plaats waar deze doctor woonde, was ten minste 50 uren van daar en naderbij was er geen geschikt man te vinden De patiënt konde dus scms al dood en begraven zijn eer de heer Eskulaap met zijne likke potjes aankwam. Daar Stefan Nikitsch van tiid tot tijd de couranten kreeg, werden wii bijna alles ge- VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 30 Januari. 2 x 1000 BOETE OF 2 x 200 DAGEN HECHTENIS GEVORDERD. De eerste zaak, die in de openbare zitting ae aandacht vroeg, was het water- en melk- proces dat op 9 Januari was behandeld tegen den 3o-jarigen veehouder Pieter de J. te Akersloot en dat alstoen, na verweer van den verdachte, dat geen water in de af te leveren melk was bijgevoegd, doch dat de melk af- Komstig was van een abnormale koe, was aangehouden, ten einde als nog eenige ge tuigen deskundigen te hooren. Dit verhoor had thans plaats en viel absoluut niet uit in het voordeel van den veehouder. In de eerste plaats werd gehoord de verbalisant, de heer Robbe, keurmeester, die 'n omschrij- ving gaf van de inbeslagname der van valschheid verdachte melk. Voorts de heer Joustra, directeur der melkfabriek „Hollan- diate de Rijp, die uit persoonlijke ervaring met veel kon verklaren, doch na kennis ge nomen te hebben van de analyse betreffende de kwaliteit der door verdachte aan de fa briek geleverde melk moest getuigen, dat deze staat er niet gunstig uitzag. De heer Joustra verklaarde ook pertinent, dat het percentage water, door de productie van een ondeugdelijke koe, geen verandering onder ging, wel het vetgehalte. Dr. Moll, directeur van den keurings dienst te Alkmaar, die de verdachte mon sters scheikundig had onderzocht, deelde mede, dat het waterpercentage respectieve lijk bedroeg 14 tot 15 en 16 procent, een percentage, dat zeer zeker niet gering ge noemd kan worden. Desniettegenstaande bleef de heer de J. hardnekkig volhouden, geen water bij de aan de fabriek „Hollandia" af te leveren melk te hebben gevoegd. De ambtenaar van het openbaar ministe rie hield daarop een scherp requisitoir, sprak zijn voldoening uit, dat een dergelijke zaak de terechtzitting had bereikt, opdat ook de pers in de gelegenheid zou zijn, daarvan publiciteit te geven. Ten sterkste gispte de ambtenaar de han deling van verdachte, uit puur winstbejag de vervalsching plegende ten nadeele van de maaschappij en het jonge kind. Volgens de meening van spreker kon niet krachtig genoeg worden opgetreden en dat de ambtenaar zulks voornemens was bleek wel uit zijn eisch: veroordeeling tot 2 x 1000 boete subs. 2 x 200 dagen hchtenis. De kantonrechter widle echter deze ern stige zaak neg eens rijpelijk overwegen en bepaa'de de uitspraak op 13 Febr. e.k. HET IS NIET GEMAKKELIJK HET EEN IEDER NAAR ZIJN ZIN TE MAKEN. Wij kunnen met zekerheid aannemen, dat de heer J. H. Z., arbeider te Heiloo, de rechtzaal verliet in een niet onverdeeld te vreden stemming. Hij was heden verschenen ten einde een op 28 Nov. j.1. tegen hem behandelde straf zaak, waarin hem was te laste gelegd op den Westerweg en Mallegatsweg aldaar, waarbij de auo van den heer Rozing, die hij voorrang had moeten verkenen, werd be schadigd, te hooren voortzetten. Thans werd als getuige gehoord de 17- jarige slagersknecht Pieter Kroon, die ver klaarde, dat de heer Z. te hard had gere den, waardoor in hoofdzaak de aanrijding plaats vond. Op grond van die verklaring werd de motorrijder veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen. De veroordeelde noemde dat vonnis evenwel onbillijk en zal vermoe delijk niet nalaten in hooger beroep te gaan. ZE KUNNEN ER MAAR NIET GENOEG VAN KRIJGEN. Heden werd ook weer voortgezet de zaak tegen den chauffeur J. H. K. uit Purmerend, welke heer op 26 Oct. met een grooten verhuisauto op den Schermerweg de luxe Overland van den heer P. N. Leering van Oudorp zou hebben aangereden. Gehoord werd als nu de adj -inspecteur Dreeuws en als getuigen a décharge de heeren Limburg aannemer en Prins, expediteur te Purmer end, welk verhoor aanleiding gaf tot nieuw uitstel voor onbepaalden tijd, ten einde als dan de geheele aanrijding te reconstruee- waar wat er bij de armeeën voorviel, en merkten duidelijk dat de zaken der Franschen niet voorwaarts gingen. Op eenmaal lazen wij dat de Russen tot dicht bij Parijs genaderd waren. Welnu, mijn goede Karl Iwan, zeide Stefan tegen mij, nu zullen weldra de rimpels van uw voorschoofd verdwijnen. Uw vaderland is vrij; geen weldra zult gij in de armen der uwen férug- keeren, en alle ux.e rampen zullen vergeten zijn. Maar goede vriend, dan zult gij ons welligt voor altoos verlaten. Dit is een grievend denkbeeld voor mij, o, kondet gij altoos bij ons blijven. Ik zoude als een broeder voor uw zorgen. Doch laat ons voor eerst nog aan geen scheiding denken. Ik had nu van de maand November af tot heden toe (zijnde het laatst van Junij) de weldaden van den edelen Stefan genoten, toen er op eens bevel kwam dat alle de Duit- schers uit hunne gevangenschap moesten ont slagen worden en naar hun vaderland kon den terugkeeren Bij ons was een officier, Gohning genaamd, een Saks van geboorte, doch die bij ons regement gediend, en altijd bij ons geweest was. Deze gaf ik een onge sloten brief aan mijne zuster mede (want net was verboden verzegelde papieren mede te nemen) ten einde dezelve bij eerste gelegen heid in te sluiten en te verzenden. Met hun vertrokken nog twee Beijersche officieren. Zij namen hunnen weg op Kazan, waar allen bijeen moesten komen. Nu zagen wij met ongeduld ook onze verlossing tege moet. Toen eindelijk de stadhouder bevel ont ving om ons in vrijheid te stellen. Hemel! welk een tijding. Vrij! welk een zoete klank in de ooren van hem, die zoolang i" een vernederende gevangenschap gezucht heelt. Deze tijding kwam ons weldra ter ooren van mijn weldoeners, bij welke ik 7 maanden lang zoo genoegelijk verkeerd had. Zij ver wekte bij hun een groote neerslagtigheid en van dien af, tot aan mijn vertrek, bespeurde ik geen genoegen meer bij hun. ren. Een bewijs dat onze kantonrechter geen uitstapjes over één nacht ijs maakt. WEL MODDERKLODDERS, MAAR GEEN NUMMER OF LETTERS TE ZIEN. De 26-jarige chauffeur van een vracht auto, Willem B. uit Wieringen, bereed op 1 December met zijn rammeienden praalwa gen den Helderschen weg onder de gemeen te Alkmaar, alwaar het een dienstdoend agent van politie op viel, dat het nummer en letterbordje aan de achterzijde van den wagen, geheel onleesbaar bleek te zijn door de korst modder, waarmede bedoeld bordje was bedekt. Ondanks dit beletsel scheen ech ter bedoelde politiedienaar toch zoo geluk kig te zijn geweest, die bemodderde num mer te achterhalen, althans de chauffeur, cie zich tevergeefs beriep op de modder- en shkwegen op Wieringen, stond heden te recht en werd tot 4 boete of 4 dagen ver oordeeld. TE WEINIG GEGETEN EN TE VEEL GEBITTERD. Het zou werkelijk nog niet zoo onzinnig zijn, indien in de motor- en rijwielwet werd voorgeschreven, dat een auto- of motorrij wielbestuurder zich tot geheelonthouding moest verplichten. Een dergelijke bepaling, niet meer bespottelijk dan de vraag of een candidaat-bestuurder scheel kijkt of labo reert aan suikerziekte, zou zonder twijfel geacht kunnen worden in het belang der veiligheid van het verkeer en het rijbewijs van den niet alcoholvrijen chauffeur te zijn. In dit geval zou de heer P., winkelier te Alkmaar, niet terecht hebben behoeven te staan, omdat hij op 15 December in staat van dronkenschap een auto had bestuurd, zooals door den politieagent Staats, die een reuzebokkesprong had moeten maken om zijn teenen te redden, was geconstateerd. Gelukkig nam de heer P. een gepaste hou ding aan, erkende eerlijk zijn tekortkoming en beloofde herhaling te voorkomen. Ook de verbalisant gaf overigens een voor hem gunstige verklaring. De kantonrechter bezorgde den berouw- vollen delinquent alsnu een krasse verma ning en afwijkende van zijn systeem in der gelijke gevallen het rijbewijs in te trekken, bepaalde de magistraat zich voor ditmaal alleen tot het opleggen van een geldboete, die uiteraard niet gering kon zijn en be droeg 50 subs. 50 dagen. TOT NADER ORDER ARMARCHEEREN De heer J. C. B., 'n flink gebouwde 19- jarigen boerenarbeider uit Egmond-Binnen, scheen, behalve de gebruikelijke liefde voor zijn werkkring, er ook nog andere, in het oog der gerechtelijke heeren, minder on schuldige liefhebberijen op na te houden, al thans stond hij heden terecht zich in den avond van 18 December te hebben bevonden in het jachtveld, buiten de openbare wegen en paden, in het bezit van een brandende lantaarn, officieel kunstlicht en meer popu lair lichtbak genaamd. Daar de surveillee- rende jachtopziener de meening was toege daan, dat de heer B. niet naar verloren spel den, doch naar konijntjes zocht volgde een bekeuring en verschijning des lichtbakdra gers voor den kantonrechter. De comparant deelde echter al direct en zonder omhaal mede, dat „hij daar nooit geweest was" wel ke verdediging dan ook onmiddellijk aan de verdere behandeling een eind maakte en de zaak werd aangehouden tot a.s. week, ten einde den verbailsant J. van den Berg als getuige te hooren. HET VERDWIJNENDE PURMER- ENDER TRAMMETJE MAAKTE NOG RECLAME. Een te Alkmaar wonende chauffeur, de heer A. L. S. verscheen voor den kanton rechter op grond van het feit, dat hij on langs met het door hem bestuurde motor rijtuig een der wrakke afsluitboomen van de tram bij het Schermerhek te Alkmaar, zou hebben stukgereden of beter gezegd, dat hij, hoewel de afsluitboomen gesloten waren, daar geen notitie van had genomen en was doorgetuft. De heer S. erkende echter slechts ten deele het fei$. Een der boomen aan de zijde, waarvan de bestuurder naderde, stond om hoog De baanwachter, een jongmensch, be vond zich daarbij maar deed geen enkele poging den chauffeur te beduiden, dat hij moest stoppen. De heer S. was toen door- Het was den 25 of 26 Junij toen deze or der aankwam. Er werden dus aanstalten tot ons vertrek gemaakt. Er werd door mijne 5 kameraden en mij een congres gehouden, waarin besloten werd, dat wij met ons zesser. afzonderlijk zouden reizen, wijl wij dan beter midedlen van transport konden krijgen, dan wanneer wij met eenen grooten hoop samen reisden. Het spreekt van zelve, dat, daar wij nu geen krijgsgevangenen meer waren, het iedereen vrij stond om op zijn eigen kosten te reizen. Hij kreeg dan een pas (poderoge) waarmede hij konde gaan werwaarts hij wil de. Mijne kameraden hadden over Peters burg geld van hunne familjën ontvangen, maar ik, arme drommel, had niets; en dus moesten zij mij alweer op het sleeptouw nemen, hetwelk zij ook gewillig deden. Nader hand heb ik hunne voorschotten ook getrou welijk weder gegeven, waarvan ik de laatste veldtocht van 1815, heb afgedaan. Eindelek werd besloten om den 3 Julij op reis te gaan, en ons plan was den weg over Usa, Casam en Moscou te nemen. Schoon het de naaste niet was, maar terwijl er door kei zer Alexander eene ukae was uitgevaardigd, waar bij aan ieder krijgsgevangene officier eene gratificatie van 200 roebels werd toege kend, welke de gouverneurs der provinciën, waar de gevangenen waren, aan hun moes ten uitbetalen. Zoo wilden wij over Usa gaan om dat geld daar ware het mogelijk te ont vangen. Doch wij maakten hier de rekening buiten den waard, gelijk straks zal blijken. Toen de tijd van ons vertrek was, begaf ik mij van Minselinksi weder naar het huis van Stefan, alwaar mijne kameraden, daar wij zijn dorpe nmoesten passeeren, mij zouden opnemen Stefan had mij gelast, hen te ver zoeken, om bij hem af te stappen en eenige ververschingen te gebruiken, he* 'k zij met blijdschap aannamen. De toebc den van mijn vertrek werden nu gemaakt, <..i ieder der huisgenooten beijverde zich om mij blijken va nzijne genegenheid te geven. Zelf3 Jacob kwam bij mij in mijne kamer, mij mijne hand kussende, zeide hii. waarom verlaat aai ons? gereden en merkte niet dat de tweede boom was gesloten. Om aan te toonen, dat 't daar zij die afsluitboomen geen ideale toestand was, overlegde de heer S. een nummer var. een Alkm. Courant, waarin dienaangaande een ingezonden stukje was opgenomen. De kantonrechter keek verbaasd en meen de, dat de Purmerender tram reeds lang voor goed vertrokken was. Nu het echter bleek, dat de vermeende overledene nog springlevend was en aanleiding gaf tot een strafzaak, was het noodig daaraan meerdere aandacht te schenken en werd de zaak. ten einde het verweer van den heer S. nader te controleeren, aangehouden tot a.s. week. ALLES IN T BELANG VAN DEN WERKNEMER. Het is voorzeker een prachtige zorg van den Staat om te voorkomen, dat ook de loon- chauffeur wordt uitgebuit. Maar soms wel eens lastig, daar diezelfde wet den persoon treft, die verondersteld wordt beschermd te worden. Dit ondervond ook op 18 Januari de 20-jarigen chauffeur J. A. S., uit Eg- mond a.d. Hoef. die welwillend een dienst waarnam voor den autobusondernemer Bel- lecom, doch te Alkmaar werd geverbali seerd door den agent Wijnberg, omdat hij niet in staat was, een werktijdenregeling te toonen. Zijn principaal had verzuimd hem die gewichtige document op zijn reis mede te geven met het noodlottige gevolg, dat de vriendelijke assistent-chauffeur heden de du pe was en werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag. VOORTDURENDE WERK VERSCHAFFING VOOR DE WETS- MACHINE. De 53-jarige heer Pieter D., permanent logé van een volkshotel-pension te Alkmaar, heeft den laatsten tijd een nogal drukke con versatie met rechtbanken en politie, een con nectie die hem echter tot dusver nog niet bepaald voordeelig is geweest. Ook heden verscheen voornoemde heer, zich noemend los-arbeider en koopman, voor den straf rechter, op grond van een overtreding der Alkmaarsche politie-verordening, het op 19 Januari j.1. op de Lindengracht aanbieden van koopwaar zonder daartoe vergunning te hebben verkregen. De heer D. was echter in geenendeele geneigd deze beschuldiging te erkennen. Hij had zijn verweer stevig op papier geplaatst en na zich voorzien te heb ben van een scherpen bril, las hij zijn be toog met de noodige plechtigheid aan den kantonrechter en verder autorium voor. Hij liet daarin uitkomen geheel ten onrechte ge verbaliseerd te zijn, omdat de desbetreffen- den dienaar van den H.Hermandad, de heer Dalenberg, hem niet had kunnen opmerken, terwijl hij bovendien niets te koop aanbood, maar integendeel eventueele gegadigden animeerde aan hem voorwerpen die zij wenschten op te ruimen, te verhandelen. Het was natuurlijk buitengesloten, dat de kan tonrechter dit verweer niet de noodige aan dacht zou schenken en 't resultaat was dan ook, dat de zaak werd aangehouden tot a.s week, teneinde den verbalisant als getuige te hooren. DE GOEDE BEDOELING NIET VOLDOENDE GEWAARDEERD. De 30-jarige heer J. P. N., bloembollen- kweeker te Limmen, bleek niet geheel en al voldaan te zijn over de wijze waarop hij 24 Januari door een Alkmaarschen politie agent was bejegend. Op zijn motor gezeten had hij op de Koorstraat ter hoogte van de Groote Kerk een handkar willen voorbij rijden, doch was alstoen terecht gekomen op het voor hem linkergedeelte van den rij weg. Zijn vergissing bemerkende reed hij onmiddellijk terug, wat echter niet kon be letten, dat de dienstdoende verkeersagent proces-verbaal opmaakte. De kantonrechter had echter blijkbaar geen motief den heer N. de straf kwijt te schelden, doch veroor deelde hem tot 5 boete of 5 dagen, tevens zijn geringe bewondering uitsprekende over de aldaar geplaatste vluchtheuveltjes, die Zijne Edelachtbare meer gevaarlijk dan doel matig noemde. DE WET KENT GEEN UITZONDE RINGEN. De jeugdige winkelier P. A. K. uit Heer- hugowaard had te Alkmaar op het Luttik- Oudorp zijn auto onbeheerd achtergelaten Blijf-hier, ik wil u altijd dienen en alles voor u doen. Ik drukte hem met aandoening de hand, zeggende, dat het niet anders konde zijn. En nu brak eindelijk de voor mij eeuwig onvergetelijke dag aan, waarip ik mijne vrien den, mijne weldoeners voor altoos verlaten zoude. O, nimmer zullen de toneelen van dier, dag uit mijn geheugen gaan. Ten 11 uren kwamen 5 kameraden aan, nog 2 Fransche oficieren bij zich hebötnde, welke zij toege staan hadden om mede van onze partij ie zijn. Zij werden vergezeld van een onderof ricier, wien de stadhouder ons tot ons geleide en bescherming had mede gegeven, en die tot aan Riga bij ons bleef. Alles was tot hunne ontvangst gereed, er stond eene welvoor ziene tafel bereid, waar w ijgingen aanzitten en na ons behoorlijk ververscht te hebben, stonden wij op, om onze reis voort te zetten. Met onbeschrijfelijke aandoening nam ik af scheid van mevr. Margarof en hare kinde ren, en ook zij was zeer aangedaan. Nu stap ten w ij ten getale van 8 in onze kibatken en Stefan Nikitsch steeg te paard om ons een eindweegs te vergezellen. Toen wij aan de rivier de Jek kwamen, welke 8 wersten van daar stroomde, steeg ik uit mijne kibatkin. Thans was het oogenblik daar, dat wij van op geregelde tijden, en neem zoo noodig 's avonds een Foiter's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon. kunnen ontgaan. Hij stond heden terecht en en alzoo de hem dreigende bekeuring niet beweerde, dat hij aldaar was gearriveerd om een gebroken ruitje in zijn wagen te doen herstellen door zekeren heer Visser. Door de vele auto's die voor zijn rijtuig stonden te wachten, was het hem niet mogelijk ge weest door te rijden om voor de woning van den reparateur te stoppen. Hij was toen uit gestapt om den glazenmaker alvast op de hoogte van het karweitje te stellen. In aan merking werd genomen zijn goede intentie om een Alkmaarder werk te verschaffen en de straf gesteld op 1.50 boete of 1 dag. EENIGE SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. Pieter B., chauffeur te Akersloot, thans te Opmeer, aanrijding te Limmen, 15 boete of 7 dagen hechtenis. W. van E., Alkmaar, aanrijding van een waarschuwingsvlaggetje te Egmond-Binnen, 25 boete of 12 dagen hechtenis. A v. d. E., Alkmaar, aanrijding van een wierlijdster te Heiloo, hervatting van het on derzoek op Vrijdag 20 Febr. a.s. Gehoord als getuigen zullen worden de heeren D. Baltus, vrachtrijder en Geertsema, gem.- veldwachter te Heiloo. Mondelinge uitspraak 30 Jan. 1931. G. v. d. P. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, 2 boete of 1 week tuchtschool. C. H. te Egmond aan Zee, overtreding Arbeidswet, 10 boete of 10 dagen hechte nis. D. W. B. te Amsterdam, valschen naam opgeven, 12 boete of 12 dagen hechtenis. J. S., W. Z. te Egmond aan Zee, overtre ding Jaehtwet, de le 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 2e 25 bete of 25 dagen hech tenis. H. D. te Egmond aan Zee, P. T. te Ha renkarspel, M. K. te Alkmaar, J. G. te Am sterdam, dronkenschap, de le 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 2 boete of 2 da gen hechtenis, de 3e en 4e ieder ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. M. J. W. te Haarlem, W. F. v. E., J. H. H. V., D. V., C. C., N. B., F. B. te Alkmaar, G. S. te Amersfoort. J. R. te Oudkarspel, A: S., L. J. A. v. L., D. W. B. te Amsterdam, J V. te Obdam, G. G. te Den Helder. P. A. K. te Heerhugowaard, overtreding politie verordening, de le, 6e en 8e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e, 5e, 9e, 11e, 13e en 14e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 4e en 10e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 7e 4 boete of 1 week tucht school, de 12e 7 boete of 7 dagen hechte nis, de 15e 1.50 boete of 1 dag hechtenis. A. v. P. te Egmond aan Zee, W. A. T., R. B. te Heemskerk, P. C. W., J. P. N. te Lim men. P. L„ J. A. Z. te Egmond a.d. Hoef, J. S., P. R., C. M., J. H. Z. te Heiloo, J. R. K. te Bergen, S. K. te St. Maarten, G. H. te Koedijk, W. H. K. te Schagen, J. B. te Heer hugowaard, G. K. te Schermerhorn, G. J. C. te N.-Niedorp, J. K. te Oterleek, A. v. A. te Wijk aan Zee, G. P., W. B. te Wieringen, A. K., D. L„ W. K., Dr. J. M„ J. v. H., M. P. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwiel- wet, de le en 3e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 7 boete of 7 dagen hech tenis, de 4e, 8e, 9e, 10e, 16e, 17e, 22e, 23e, 24e en 26e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 5e en 21e 5 boete of 5 dagen hech tenis, de 6e, 12è, 13e,-20e en 25e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 10e 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 11e en 19e ieder 3 boete of 1 week tuchtschool, de 15e 8 boe te of 8 dagen hechtenis, de 18e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 27e 5 en 12 of 5 elkander afscheid moesten nemen. Zeven maanden lang hadden wij in de hartelijkste, vertrouwelijkste vriendschap met elkander ge leefd en waren elkander dierbaar geworden en nu moesten wij elkander voor eeuwig vaar wel zeggen. Wij omhelsden elkander en ae tranen stroomden en een vaar eeuwig wel was alles wat onze beklemde tongen uitspreken konden. Ook den goeden Jacob zeide ik nog eenmaal vaarwel. O, hoe gaarne had ik dien braven jongen bij mij gehouden. Zoo heb ik u dan voor altijd verlaten, o, mijn onvergetelijke vriend en weldoener; u, die zich mijner met eene zoo belangrijke men- schenliefde aannaamt, die den ongelukkigen veriatenen, van alles beroofden, aan alles ge brek hebbenden, niet slechts huisvestet en van kleeding en spijs voorzaakt, maar mij ook met uwe onwaardeerbare vriendschap vereerdert. O, ik heb geene woorden om u de dankbare gevoelens van mijn hart uit te drukken! Hier op deze wereld zullen wij eikanderen waar schijnlijk nimmer meer ontmoeten, maar aan gene zijde van het graf, in de gewesten der insterfelijkheid zullen wij eikanderen weder zien. Edele man, die hemel zegene u en uw geslacht, en dat het u wel gaan tot in lengte van dagen! (Wordt vervolgd). ■•QjOAÊrt SfiL£jOE£

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5