SPOOR's MOSTERD Spoor's gestampte Meisjes de flasch STAD EN OMGEVING. Landbouw en Veeteelt POOT SzWitsersche Kaai Provinciaal nieuws »E AVOkTlRIA VAM HEN VllthllKHA «.IVI.»»- en 12 dagen hechtenis, de 28e 50 boete of 50 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraak. P. B. te Opmeer, N. F. v. E. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet, de le 15 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e 25 boete of 12 dagen hechtenis. DE MOLLEBOONEN. Dv vereeniging „De Molleboonen" hield Zaterdagavond in haar clublokaal ,,'t Gul den Vlies" een bijzondere bijeenkomst, welke zoo aantrekkelijk bleek, dat zeer vele leden en genoodigden waren opgekomen, om te luisteren naar.... In den regel hoort men op dergelijke avon den ongeveer 90 Groningsch en de rest is Nederlandsch. Men speelt Groninger too- neelstukken, men houdt koffieavondjes of men organiseert iets anders, dat nauw ver band houdt met het doel der Groninger ver- tenigingen. Zaterdagavond nu was het wel een zeer bijzondere bijeenkomst. Men moet n.1. weten, dat zeer onlangs een „Grönneger Laide- bouk" is verschenen, dat een juweeltje is. De verzamelaar van deze liedjes, de heer P. Groen, inspecteur van het onderwijs te Delft, heeft echter na zijn jarenlang werken aan dit boek niet op zijn lauweren willen rusten, maar heeft nu kans gezien, de Groninger poëzie op nog een andere wijze bekend te doen worden. Hij heeft een klein, maar pittig koortje samengesteld, als mede een orkest en stelt zich nu belangeloos beschik baar, met dil gezelschap Groninger avonden te organiseeren met de bedoe ling natuurlijk, het Groninger lied in al zijn vormen bij de Groningers en bij de an dere Nederlanders bekend te maken. En zoo kon het gebeuren, dat Zaterdag avond de heer Groen en de zijnen in het Gul den Vlies optraden voor een goed bezette zaal. De heer Barkman, voorzitter der Molle boonen, heette de aanwezigen, w.o. in de eer ste plaats het gezcbchap-Groen, hartelijk welkom en wees vervolgens op het buitenge woon zware en moeielijke werk, dat de heer Groen verricht had met het samenstellen van het Liederenboek. En onmiddellijk daar op zette het koor het Groninger lied „Van Lauwerzee tot Dollard tou" in, waarin het derde couplet door allen staande werd mee gezongen. Toen was de beurt aan den heer Groen, die er' op wees, dat hij en zijn koor wilden brengen het Groninger lied in alle tijden, in al zijn eenvoud, in al zijn oorspronkelijkheid. Het Groninger lied is ernstig of vroolijk, maar vooral rondborstig en kort, zooals trouwens de geaardheid van den Groninger zelf is. Maar de Groninger kende zijn rijk dom aan poëzie en lied uit. Men minarhtte vroeger het dialect en men zag en voelde het mooie, het waarachtige niet van eigen bezit. Het is, zooals Geert Teis eens zei: „dat de taal eerst doodgedrukt moet worden, vóórdat men ze ontdekt". Er is wellicht veel verloren gegaan, maar gelukkig is er ook veel gespaard. En uit was er nog is blijven hangen, heeft de heer Groen zijn liederboek opgebouwd. Daar waren de kinderliedjes, de teere wiegeliedjes, de knie liedjes, de ambachtsliedjes, koekoeksliederen, enz. enz. De heer Groen gaf er telkens voor beelden van, en even zoovaak bleek, hoe een voudig, maar tevens hoe waarachtig, hoe doorvoeld het Groninger lied is. En om dat allemaal nog duidelijker te maken, zong mei. G. A. Jans (Den Haag) verschillende lied jes op een alleraardigste manier, terwijl het koor eveneens in verschillende nummertjes meewerkte. Zoo ging het door; het eene lied volgde op het andere en de luisteraars werden enthousiast en riepen om nog meer Welnu, men kreeg nog meer, want na de pauze werd nog een bonte mengeling gegeven van alle mogelijke liedjes, welke bij velen weer oude herinneringen wakker'riepen. Daar waren de dansliedjes, daar was de.... foeke-rommel- pot! daar waren de minneliedjes, de Knoal- sten Loreleij, enz. enz. En schrik niet .lezer! de „stievc Grönnegers" werden warm, hun tongen kwamen los, en allen stemden in met mej. Jans, „dei wet trouwen wol. moar gain mul der, gain snieder, gain bakker, moar wel 'n boer hebben wol!" En ook andere liedjes heeft het publiek dapper meegezongen. We zouden zoo door kunnen gaan. Laten we het hierbij laten en alleen nog opmerken, dat de hr. Groen en zijn koor en orkst ons Za terdag 'n buitengewoon genotvollen en hoog- staanden avond gebracht hebben. Het was een avond van zang en dans, van ernst en jolijt; het was een avond, dien men niet licht zal vergeten. In zijn slotwoord moest de heer Barkman dat de lir. Groen Groningen voor den tweeden dat de heer Groen Groningen voor de tweede keer ontdekt had. Er is een geweldig stuk propaganda uitgegaan van den heer Groen en spr. hoopte dan ook, dat het Grönneger Laiaebouk in handen van zeer velen mag komen Als dank voor alles bood spr. den heer Groen een Alkrnaarsch kaasje aan, verpakt in de Groninger kleuren, terwijl de heeren Jager uit Zaandam (medewerker aan het boek) en Enter (de voorzitter van het koor) eveneens een kaasje kregen. Ook het orkest (dat zich kranig geweerd had) mocht een kaas in ontvangst nemen, terwijl mej. Jans een bouquet kreeg, even eens in de groen-witte kleuren. De w.n. voorzitter van Friso, de heer Brink, merkte vervolgens ook nog op, dat deze avond een prachtige was geweest en spr. be nijdde de Groningers in dit opzicht. Hij hoopte echter (en de heer Barkman hoopte dat evenzeer) dat ook Friso weer mocht op- nloeien en dan ook kan doen, wat de Molle boonen gedaan hebben. Toen was de beurt aan de danslustigen en tot heel laai bleef men nog gezellig bijeen, om den volgenden morgen een wande'ing te maken door de duinen van Schoorl t-n Ber- gen. Deze wandeling is nog weer een genoe gen geworden op zich zelf, als gevolg ook \an de prettige stemming onder de deelne mers. heeli men Vaak lust van schrijnende handen Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. OPRICHTING INSTELLING VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON EN BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. B. en W. schrijven in bijlage nr. 18: Vervolg. Een soortgelijk bezwaar geldt tegen de toe kenning van medebeslissingsrecht aan de vak centrales. Deze vereenigingen zijn geroepen, de arbeidersbelangen te behartigen. Waarde- vollen arbeid hebben zij op dat gebied ge leverd. En gelijk bekend is, bestaat er reeds geruimen' tijd bij de voorbereiding en de uit voering der besluiten van het Burgerlijk Armbestuur een nauwe samenwerking met je vakverenigingen. Maar geheel iets anders is het, die vereenigingen thans een stem in het kapittel te geven en haar vertegenwoordigers mede te laten beslissen over de besteding van de gelden, die uit de openbare kas zullen wor den beschikbaar gesteld voor hen, wier belan gen zij krachtens het reglement hunner ver eenigingen hebben te dienen. Te vorderen, dat deze vertegenwoordigers zich daarbij geheel los zouden maken van hun band met de ver eenigingen, die hen afvaardigden, ware öf in strijd met hun opdracht, die immers juist be staat in het vertegenwoordigen van een arbei- dersvereeniging, öf onredelijk. Er is hier een belangenvermenging, die naar de minderheid voorkomt, bij de Overheidsarmenzorg niet moet worden ingevoerd Dit behoeft niet uit te sluiten, dat er, maar dan niet als vakver- eenigirt'gslevenpersonen in het bestuur zit ting hebben, die maatschappelijk tot dezelfde groep behooren. Immers het gaat hier om de hoedanigheid waarin de leden hun taak ver richten. Heeft een lid zitting als afgevaardig de van een bepaalde vereeniging of groep van vereenigingen, dan onderstelt dit een zekere gebondenheid, die niet is in het belang van de objectiviteit welke in het bijzonder bij de be slissing op aanvragen om ondersteuning de grondslag van het beleid behoort te zijn. Dit houde men vooral in het oog bij de in het ontwerp voorgestelde splitsing van het bestuur in twee afdeelingen. De tweede afdeeling, die zich in het bijzon der bezig houdt met de ondersteuning van valide werkloozen, bestaat uit den voorzitter en negen leden, waarvan vier vertegenwoor digers van vakvereenigingen. Geen van de beide andere groepen in die afdeeling is zoo sterk bezet; er zijn drie Raadsleden en twee leden uit de burgerij. Men behoeft slechts even te denken aan de mogelijkheid van af wezigheid der voor allerlei zaken veel in be slag genomen Raadsleden om te zien welke situatie dan ontstaat. De minderheid acht deze indeeling dan ook onjuist. De meerderheid erkent de gegrondheid van deze bezwaren niet en heeft mitsdien in deze uiteenzetting geen reden gevonden, haar standpunt te wijzigen. Zij stelt U derhalve voor, vast te stellen de navolgende besluiten, waarop een toelichting na het vorenstaande wellicht overbodig is. Alleen wil zij nog op merken, dat, gelijk bij alle commissiën ge bruikelijk is, ook bij het bestuur der Instelling voor maatschappelijk hulpbetoon en de com missie van advies voor het Bureau voor sociale zaken de leden bij periodieke aftre ding onmiddellijk herkiesbaar zullen zijn. De ontwórpen besluiten luiden als volgt: I. De Raad der Gemeente Alkmaar; óverwegende, dat het wenschelijk is over te gaan tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 18 tot het verslag van 's Raads handelingen; Besluit: vast te stellen het navolgende Reglement voor de Gemeentelijke Instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon te Alkmaar. Reglement voor de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Alkmaar. Algemeene bepalingen. Artikel 1. Onder de „Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon" wordt in dit Reglement verstaan de Burgerlijke Instelling van Weldadigheid in den zin van art. 2, le lid, a, der Armenwet, tot heden genaamd Burgerlijk Armbestuur. Waar in dit reglement sprake is van het Bestuur is daarmede bedoeld het Bestuur van de in de le alinea genoemde Instelling. Van de samenstelling en de vergaderingen. Artikel 2. Het Bestuur bestaat uit 15 leden, ingezete nen der gemeente Alkmaar, en wel: 1. een lid, tevens vorzitter, door Burgemees ter en Wethouders uit hun midden aan te wij zen; 2. zes leden, te benoemen door den Raad uit zijn midden; 3 vier leden, tevens bestuurders of leden van arbeiders-vakvereenigingen, te benoemen door den Raad uit een voordracht door Bur gemeester en Wethouders opgemaakt, ge hoord de plaatselijke centrales van vakver eenigingen; 4. vier leden, te benoemen door den Raad uit een door Burgemeester en Wethouders op te maken voordracht van twee personen voor elke vacature. Deze leden worden gekozen uit andere groepen der bevolking dan die, waar toe de sub 3 bedoelde leden behooren. De Directeur van het na te noemen Bureau voor Sociale Zaken is tevens ambtshalve secretaris van het Bestuur en heeft in de ver gaderingen van het Bestuur raadgevende stem. Artikel 3. De benoeming van de leden van het Be stuur geschiedt voor den tijd van vier jaren. Óp 1 Januari van elk jaar treden 3 of 4 leden af volgens een daarvoor door het bestuur vast te stellen en aan Burgemeester en Wethou ders mede te deelen rooster. De voorzitter wordt niet bij deze groepen ingedeeld. Eindigt de hoedanigheid, waaraan het lid zijn benoeming ontleent, dan houdt hij ter stond op lid van het bestuur te zijn. De benoeming ter voorziening in tusschen- tijds opengevallen plaatsen geschiedt binnen twee maanden na het openvallen. Hij die wo/dt benoemd in een tusschentijds- openge vallen plaats, treedt af op het tijdstip, waar op degene, dien hij is opgevolgd, had moeten aftreden Artikel 4. Het Bestuur dient den Raad, alsmede Bur- gemeèstef en Wethouders van bericht en raad omtrent alle zaken, tot zijn werkkring behoo- rende, en is bevoegd den Raad, respectievelijk Burgemeester en Wethouders terzake voor stellen te doen Artikel 5 Het Bestuur vergadert ten miaste eenmaal per maand en voorts zoo dikwijls als de voor zitter af een der afdeelingen dat wenschebjK achten. Voor de regeling zijner werkzaamheden stelthet bestuur een huishoudelijk Reglement vast, dat aan de goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders moet worden onderworpen. Van de afdeelingen. Artikel 6. Het Bestuur splitst zich voor zijn arbeid in twee afdeelingen. Beide afdeelingen tellen tien leden. Van elke afdeeling is de voorzitter van het bestuur lid en voorzitter. Een der leden van een afdeeling aangewezen door het bestuur, treedt op als vice-voorzitter. E>e eerste afdeeling brengt aan het Bestuur advies uit omtrent het verkenen van steun aan hen die door ouderdom, ziekte of andere persoonlijke of gezinsomstandigheden steun behoeven en omtrent het verleenen van ge neeskundige of verloskundige hulp, verple ging, enz. geheel of gedeeltelijk voor rekening van het Bestuur. De tweede afdeeling bréngt aan het Be stuur advies uit over het verleenen van steun aan hen, die door tijdelijke maatschappelijke omstandigheden steun behoeven. De eerste afdeeling bestaat, buiten den voorzitter, uit: 3 leden van de groep, vermeld in art. 2, le lid sub 2; 2 leden van de groen, vermeld in art. 2, le lid sub 3; 4 leden van de groep, vermeld in art. 2. le lid sub 4. De tweede afdeeling bestaat, buiten deii voorzitter uit: 3 leden van de groep, vermeld in art. 2, le lid sub 2; 4 leden van de groep, vermeld in art. 2, le lid sub 3; 2 leden van de groep, vermeld in art. 2, le lid sub 4. De afdeelingen worden in haar arbeid bij gestaan door den secretaris van het Bestuur, die in de vergaderingen van de afdeelingen een raadgevende stem heeft. Zij vergaderen als regel tenminste eenmaal per maand en voorts zoo dikwijls de voorzitter of ten minste twee leden dit noodig oordeelen. Van de administratie. Artikel 7. Voor de administratieve werkzaamheden kan het Bestuur beschikken over den bijstand van het Bureau voor Sociale Zaken, in over leg met den secretaris, tevens directeur van dat bureau. Voorzoover het onderzoek in verband met ingekomen aanvragen om steun, alsmede het uitreiken van steun, niet plaats heeft door de leden van een afdeeling, worden deze werk zaamheden onder toezicht van den directeur van het Bureau voor Sociale Zaken verricht door de daartoe aangewezen ambtenaren van dat bureau. Artikel 8. Aan den secretaris, tevens directeur van het Bureau voor Sociale Zaken is opgedra gen: a. het eerste ónderzoek naar de omstandig heden van de aanvragers te leiden en zoo noo dig rapport daaromtrent te vragen aan den Armenraad b. voorloopig ondersteuning uit te reiken in gevallen als bedoeld in artikel 10; c. voortdurend te doeh, controleeren of de omtrent de ondersteunden bekende gegevens, waarop tot steun verleening werd besloten, juist zijn, respectievelijk welke veranderingen van omstandigheden hebben plaats gehad. Hij beslist voorloopig na overleg met een commissie, bestaande uit een lid van elk der beide afdeelingen, door die afdeelingen aan te wijzen, of een aanvrage om steun in aan merking komt voor behandeling door de eer ste, dan wel door de tweede afdeeling. Hij doet voorts aan deze commissie telkens mede- deeling van de gevallen waarin hij voorloo pig ondersteuning uitreikte als bedoeld sub b van de voorgaande alinea. Hij is bovendien bevoegd om bij het Be stuur bezwaar te maken tegen elke handeling van een afdeeling, welke hii in strijd acht met een door dat Bestuur genomen beslissing, met dit reglement of met een goede behandeling der aan het bestuur toevertrouwde belangen HUISVERZORGING. Aan liet 18e jaarverslag van. mevr. A. LindKeg, secretaresse der Commissie voor Huisverzorging van de afa. Alkmaar der Noord-Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis", over. het jaar 1930 ontleenen wij het vol gende In het afgeloopen jaar mocht Huisverzor ging wederom hujp en bijstand verleenen in zeer veel gezinnen, waar de vrouw door ziekte verhinderd is haar werk te doen. Bo vendien wordt het door het verschaffen van hulp menigmaal mogelijk gemaakt, dat de huisvrouw thuis kan worden verzorgd en niet in één der Ziekenhuizen behoeft te wor den opgenomen. De vereeniging werkt geheel neutraal en zond dit jaar hulp in 178 gezinnen, n.1. 90 protestantsche, 73 katholieke, 5 gemengde en 10 die tot geen kerkgenootschap behooren. Deze hulp bestond in 2318 heele, 234 hal ve en 334 waschdagen, bovendien werden 142 toeslagen gegeven. Aan de verzorgsters werd uitbetaald 3503 30. Tot stijving van de kas werd op 31 Mei een straatcollecte georganiseerd, waarbij -1 muziekcorpsen hun welwillende medewer king verleenden; terwijl bij de penningmees teres is binnengekomen een gilt, zijnde het restant der kas van de opgeheven vereeni ging „Onderlinge Ziekenzorg". Een te Alkmaar overleden dame legateerde 100, welk bedrag in 1931 zal worden ont vangen. Aan contributie, giften, bijdragen der ge zinnen en de opbrengst der straatcollecte werd ontvangen ƒ2073.44, terwijl de subsi die der gem. Alkmaar 1100 en van het Witte Kruis 400 bedroeg. In totaal werd uitgegeven 3590.06, in totaal werd ontvangen 3573.44, zoodat de rekening sluit met een nadeelig saldo van 16.62. Het aantal leden bedraagt thans 630. Aan de beurt van aftreden was mevr. Mulder—Klasener, die met algemeene stem men werd herkozen en de herbenoeming aannam, zoodat in het bestuur geen veran dering is gekomen. Mej. Lohman, die Alkmaar gaat verlaten en jaren lang zeer ijverig voor de vereeni ging werkzaam is geweest, bedankte als be- zoekdame, in welke vacature in 1931 zal worden voorzien. Moge het ons mogelijk zijn door veler fi- nancieelen steun ook in het komende jaar aan de talrijke aanvragen te kunnen vol doen. SCHOORL. In de zaai van den heer G. Marees te Groet vergaderde Vrijdagavond de Schoorlsche Coöperatieve Boerenleenbank. Een groot getal leden was ter vergadering aanwezig toen de voorzitter van den Raad van Toezicht, baror. van Fridagh tot ope ning overging. Hij deed dit met een liarie- lijken welkomstgroet en vond het een voor recht dat de heer D. Duin Sr. ook nog steeds aanwezig was. Het bestuurslid van Lienen was wegens ongesteldheid afwezig. Spreker hoopte dat de besprekingen vlot zakelijk mochten verloopen en dat 1931 jC leden en bank weder een goed jaar zou mogen zijn. De kassier, de heer Schermer, werd weder tot secretaris benoemd. De voorzitter deelde mede dat door be stuur en Raad van Toezicht de rentevoet voor de drie eerste maanden van het jaar was vastgesteld als volgt: voor direct opzeg baar spaargeld 3 1/4 spaargeld één jaar vast 3k en voorschotten ock voor credie ten 4'A Verder deelde de voorzitter de bijzonder heden mede van het tuinderscrediet en zeide dat den heeren D. Duin Wz. en F1 .Schermer voor de bank deze zaken verder ter behande ling worden gegeven. De heer Wognum meende dat ook voor glascultuur credieten werden verstrekt van provinciewege. Dit zal door den voorzitter worden onderzocht. De directeur, de heer D. Duin Wz., betwijfelde of dit wel het doel var, het crediet was, doch zoo ja, dan zou de bank zeer zeker medewerken. Uit het jaarverslag van den secretaris teekenden we aan dat het 25-jarig gedenk feest het vorig jaar met de grootste animo werd gevierd, en dat het jaar dat sindsdien is voorbij gegaan, voor de financiee'e positie van de bank niet kwaad is geweest. Het winstbedrag was zeer laag, doch dit kwam doordat aan het vieren van het 25-jarig be staan pl.m. 800 ten koste is gelegd. Voor de leden van de bank is u*t jaar ech ter minder voordeelig geweest, "i^eilijK als ook hier de bedrijfsuitkomsten sluitende kon den worden gemaakt. F.rn'er was dit nooit een rede om de verplichtingen aan de bank niet na te komen, zoodat de rentebetaling geen moeilijkheden heeft onnreleverd Slechts een lid was in 1930 overleden, ter wijl 4 anderen in het ledenregister zijn door gehaald krachtens besluit van de algemeene vergadering, doordat ze uit de gemeente zijn vertrokken. Daarentegen traden 15 personen toe. zoodat een vooruitgang van 10 leden viel te constateeren en het totaal ledental op 31 December 188 bedroeg. Hei aantal dag boekposten bedroeg 2134 tegen 1779 in het vorig dienstjaar. In bestuur en Raad van Toezicht waren geen wijzigingen gekomen, de statuair verplichte vergaderingen ter controle enz. zijn gehouden. Met den wensch dat het bank en leden goed zal gaan in 1931 sloot het jaarverslag. Bij monde van de financieele commissie rapporteerde de heer Haring dat de balans-, winst- en verliesrekening enz. in orde waren Deze beide stukken kwamen thans aan de orde. De rekening sloot met een eindcijfer van 652390.87. De balans met een bedrag van 388814,64. Aan spaargeldir. was op 31 n». A spaarders belegd 365159 41 Aa„ 00r schotten f 138379 tegoed in loon^a V°?r' ning 242644,39 ^e- De beide stukkeif werden door de vemoa ing vastgesteld, terwijl de winst nn 1 °P de re- nng serve zal worden gebracht. Tot bestuurslid werd de heer D n..i„ \w en tot lid van den Raad van ToeS 1 heer J. N. Kroon met groote meerderheid van stemmen herbenoemd Zij „amen H benoeming weder aan. Algemeene felfcö volgde. ««■udne Bij de rondvraag wenschte de heer fir™ dat de bussen gratis de leden naar en de vergadering zouden vervoeren De vo« zitter zegde overweging toe van het best..!. De heer R. Wognum vroeg naar den standaard yan de Centiale Bank welke d den kassier werd medegedeeld. Hierna sloot de voorzitter de geanimeerd vergadering met dank voor de vlotte en nr* tige discussies en met den wensch dat a! maatschappelijke toestanden zich weer sn dig zouden herstellen, in het belano- bank en leden. g van ONZE BLOEMBOLLEN BIOEIFV NIET IN VENEZUELA. Zij gaven wel veel blad i. gezant te Caracas, hoofdstad vat.' Venezuela, heeft voor eigen rekening 4n proef genomen, om na te gaan, 0f Nert bloembollen daar kunnen gedijen en we' m* crocussen, gladiolen, tulpen en hyacinthen De bollen kwamen spoedig uit en schoten hoog op, tulpen 75 c.M., crocussen een ha] ven meter, terwijl hyacinthen en gladiolen bladen en planten gaven van ruim 2 k 4 maal zoo groot als in Nederland! Bloemen gaven ze echter niet, alleen enkele hyacinthen een allerkleinst verschronipeld bloemtrosie. Zeven andere personen, die bol len van den gezant ontvingen, deden de" zelfde ervaringen op, ook in bergklimaat1' Ook planting in grond, vermengd Mnd gaf niets. VERMINDERDE VEILINGOMZET. De omzet van de Delftsche groentenvei- ling heeft in 1930 3.389 OOO bedragen, dat is 208.000 minder dan in 1929 en ruim 600.000 minder dan in 1928. ZUID SCHAR WOEDE. De damesclub 1. O. N. E G. 1. D. O. (Tot ons nut en genoegen is dit opgericht) is'voornemens in Maart a.s. een tentoonstel ling te houden van handwerken, welke door de leden der club vervaardigd zijn. Gezien het groote aantal gereed gekomen mooie werkstukken belooft de tentoonstellin; wel belangrijk te worden, 't Doel der vereen ging: hare arbeid, naast aangename ontspan ning zooveel mogelijk ten nutte te brengen aan anderen, hoopt zij op deze tentoonstel ling te laten blijken. Men deelde ons mede, dat de lieer P. Zeeman zich met Maart a.s metterw«ï te Alkmaar gaat vestigen Daardoor ontstol een vacature in den gemeenteraad, (S. D A. P.) CASTRÏCUM. Biljartwedstrijd. Deze week is de uitslag vastgesteld van de sedert weken gehouden biljartwedstrijd met handicap in café van Benthe Den eer sten prijs werd behaald door den heer M de Haas van Alkmaar terwijl 2e was de heer C. van Velsen alhier en de 3e de heer H van 't Hooft te Heemskerk Er zijn in het geheel 24 deelnemers geweest terwijl in totaal meer dan 25 partijen varieerende van 150 tot 300 ca ramboles werden gespeeld. Ged. Staten van dit gewest hebben naar aanleiding van een schrijven van den burgemeester aez< r gemeente besloten dat voor Castricurr. ter beoordeeling van een eventueel crediet aan ten tuinder niet alleen zal gelden de omzet aan de veiling omdat ter plaatse veelai nog tuinbouwproducten zonder veiling werden verhandeld en dus de maatstaaf van veilingomzti niet geheel juist zou zijn. Indien voldoende kan aangetoond worden dat er omzetten zijn geweest buiten de vei ling en tot welke bedragen zal bij de vaststel ling van de credieten daarmede rekening worden gehouden. Naar wij vernemen is na een besloten zitting van dei. raad dezer gemeente Woens dag besloten om aan J. W. Koek te Egmond, indien hem een terrein wordt gegeven in erf pacht aan zee tot hotelbouw, de exploitatie van het strand onder deze gemeente te geven onder verschillende voorwaarden en wel Voor den tijd van 25 jaren. De voorwaaiden waaronder die vergunning zal worden gege ven zullen door 8. en W. nader worden gewerkt zoo o.a. et aantal badstoelen, bad' tentjes, tarieven daaromtrent, de verschhen 403. En, nu gingen ze er in allerijl vandoor. Oom Krab, die het beste den weg wist, voorop. Dan volgde zijn neef, vervolgens het matroosje en eindelijk Keesle, om als het noodig was, met zijn zwaar koning Knarstand tegen te houden. 404. De snoeken stonden nog buiten het hol en nauwelijks zagen zij de vluchtelingen komen, of zij zetten hun vinnen 1 eweging om dadelijk weg le kunnen gaan. leder naro l4tt. plaats in. En voort ging het in duizelwekkende vaart.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6