Eenjongen JONGEN Vergunning. f 1500.- Ie hypotheek LEERLING Waterschap de Schermeer. bouii; een flinke vr. Kantoorbediende. degelijk pension Onze Koloniën BinnenBancT uiterlijk hall ell nar zoo mogelijk des Vrijdags, evenweluiterlijk Zaterdags- morgens hall negen, nitslnitend tot de Administratie (Tel. 3), Vraag en Aanbod tot uiter lijk Vrijdagsavonds 7 nor. nitslnitend Redactie (TeL33i Advertentiën PERSOON de gelegenheden welke naast het hotel en restaurant op het strand zullen moeten wor den toegestaan, b.v. er zal op het strand een verversch nsgekgenheid komen, een sigaren en fruittent enz. terwijl mede voor voldoende reddingsmaatregelen sanitaire inrichtingen enz zal worden gezorgd. Voorts ligt het in de bedoeling dat vanaf den Zeeweg naar het vrije strand een plankier zal worden ge legd, waardoor het den bezoekers daarvan gemakkelijk zal worden gemaakt. Wij hebben alle hoop dat voor het as. seizoen het hotel met restaurant gereed za. zijn. Na afloop var de bestaanae vergunning tot exploitatie van de autobuslijn van Station naar Zee zal ook aa>- den exploitant vergun ning voor die lijn worden eggeven, op een nader vast te stellen voorwaarden. OTERLEEK. De afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering hield Donderdag 29 Jan. hare jaarlijksche propaganda-avond in café van Ham. De zaal was goed bezet, doch de opkomst is wel eens «grooter geweest, wat wel mede te wijten was aan het slechte weer. De voorzitter, dr. Heringa, opende met een kort woord, waarna door de tooneelvereeni ging „Aurora" van Stompetoren voor het voetlicht werd gebracht „Hun Kind", too- neelspel in 3 bedrijven van Joh. van Eekelen. 'Het is reeds eenige jaren geleden dat „Auro ra" hier is opgetreden, doch geconstateerd mag worden, dat de vereeniging zich onder de bekwame leiding van haren regisseur, den heer S. Heringa, heeft ontwikkeld tot een hoogte welke iedere tooneelliefhebber respect afdwingt. Een dergelijk spelpeil kan slechts bereikt worden door onder eminente leiding serieus te repeteeren. Het stuk zelf kon ons wel bekoren, al dient opgemerkt te worden, dat de moderne nizet, overgaande in de mëe: ouöerwetsche romantiek wel eenigszins vreemd aandeed. De heer Jac. de Boer Cz. was als de fa brikant van Holman een zeer aannemelijke figuur Deze speler beschikt over een leven dige gelaatsexpressie, wat zijn spel ten goe de komt. De heer Jac. Posch, als zijn zoon Max gaf deze figuur heel goed weer. Zij werden op waardige wijze bijgestaan door mej. Groenewoud Kramer als J'illy, zuster van Max. Mej. Klomp had als Jeanne, de vrouw van Max een zware levensstrijd uit te beelden, wat haar volkomen gelukte De heer L. Schuring, als haar blinde broer Henk, was zooals gewoonlijk subliem Con sequent tot het einde heeft hij ongetwijfeld veel bijgedragen tot het succes. Ontroerend stil was het in de zaal toen „Hun Kind" een klein meisje, dochtertje van Max, hetwelk door zijn vrouw werd geadopteerd, ten too- neele verscheen en zich daar blijkbaar zeer op haar gemak gevoelde. Enkele kleinere rollen waren goed bezet Gaarne zal men „Aurora" nog eens weer hier zien optreden. De bekende propogandist voor Staatspen- sionneering, de heer Bruin uit Alkmaar sprak een begeesterend woord tot de aanwezigen, om te blijven strijden voor het schoone ideaal. Dat deze heer geen moeite te veel is moge blijken uit het feit, dat hij als voor zitter van een dergelijke bijeenkomst te Alk maar eerst .aUlaar de- vergadering.-had ge opend, met bekwamen spoed naar Oterleek kwam om een rede te houden, waarna hij di rect weer naar Alkmaar vertrok, om de lei ding op zich te nemen. Inderdaad een be weging welke zulke menschen onder zijn aanhangers heeft, mag daar trolsch op zijn Gemeenschappelijk gezang van bekende bondsliederen zorgde voor afwisseling, ter wijl de verloting, gekruid met geestigheden van den vooizitter. niet weinig de vroolijke Stemming verhoogde. Tot slot volgde een gezellig bal. ZUIDSCHARWOUDE. De Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging f>e Voorzorg vergaderde gisteravond ten lokale van den heer De Geus. Aanwezig wa ren 22 leden. De voorzitter sprak bij de opening het tra- ditioneele welkomstwoord en hoopte op zake lijke besprekingen. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer D. de Geus Jbz., luidde aldus: Als secretaris van onze vereeniging rust cp Blij wederom de plicht het jaarverslag uit te brengen. Sprak ik in het vorig jaarverslag den wensch uit, dat de toestand zich voor alles mocht verbeteren, dan is die wensch slechts gedeeltelijk in vervulling gegaan. De economische toestand is zoowel hier als in andere gewesten en landen eerder slechter dan beter dan het vorige jaar, doch de stand van onze kas is gelukkig beter dan het vorige jaar loten we ons vorig boekjaar met een teKort van ruim 181. thans is dat tekort ver minderd tot ruim 98. Mocht het komende jaar voor onze vereemging weer zoo ver- loopen. dan zal het tekort verdwenen zijn en heeft onze penningmeester weer wat geld omnanden. Door aansluiting bij de federatie moesten enkele gezinnen worden overgeschreven en is ons ledental eenigszins achteruit gegaan: 38 personen zijn hierdoor overgeschreven en 15 personen zijn overleden of vertrokken dus een vermindering van 53 personen. Door ge 'boorten en nieuwe leden zijn er 34 bijgeschre ven, dus een vermindering van 19 leden. Vorig jaar waren er 450 leden, dus thans 431. Er zijn 6 personen voor rekening van de vereeniging in het ziekenhuis geweest met een aantal ligdagen van 156.-Hieruit blijkt dus, dat het voor onze vereeniging een gunstig jaar is geweest. Met de vergaderingen is het dit jaar niet druk geweest' n.1. 1 leden- en 3 bestuursver gaderingen. Hopende, dat het komende jaar voor leden en vereeniging een goed jaar mag zijn, sluit ik het kort verslag Een uitgebreide discussie ontstond naar aanleiding van de gerezen moeilijkheid, als een pasgeboren kind naar het ziekenhuis moei en de moeder dus, bij borstvoeding, ook in het ziekenhuis behoort. Het resultaat der gedach tenwisseling was, dat een bestuursvoorstel werd aanvaard cm voor de moeder, in een dergelijk geval, een vergoeding van ƒ15 per week uit te keeren met een maximum van 5 weken. De penningmeester deed daarna rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer De ontvangsten hadden bedragen 623.17, de uitgaven 540 24. zoodat er een batig saldo was van 82.93. Het nadeeling saldo van het vorig jaar was daarbij teruggebracht tot 98.83. Bij monde van den heer K. Klif fen Tz., die met den heer B. van Loenen de bescheiden had nagezien, werd meegedeeld, dat alles in orde was bevonden. Penning meester en commissie werd dank gebracht voor hun bemoeiingen. Als bestuurslid werd met algemeene stem men herkozen de heer D. de Geus Jbz. Bij de rondvraag kwamen nog verschillen de interne aangelegenheden ter sprake. De verzekering werd gegeven, dat op de Fede ratievergadering de kwestie van overschrij ven de eene vereeniging naar de andere no^ eens ter sprake zal worden gebracht met het doel te voorkomen, dat door informaliteiten bij deze overschrijving het betrokken lid geen dupe kan worden. Met dank aan de aanwezigen voor de zake lijke besprekingen werd de vergadering daar na gesloten. HEERHUGOWAARD. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer Wester een vergadering gehouden met het doel te komen tot de oprichting eener winkel-, vak- en neringvereeniging. Een tiental personen had zich tot voor- loopige commissie gevormd en per circu laire een 60 d 70-tal personen uitgenoodigd. Als voorzitter der vergadering fungeerde de heer P. Glas, als secretaris de heer P Doodeman. Ter vergadering waren mede aanwezig een drietal bestuursleden der Langedijker ver eeniging, n.1. de heeren Timmerman, Piersma en Smit. Door den voorzitter werderr speciaal bo- vengenoemden welkom geheeten, aangezien het op hoogen prijs werd gesteld, dat ze zich bereid hadden verklaard, voor zoover het in hun vermogen was, inlichtingen te verstrekken en advies te geven Door spr werd gewezen op de circulaire, waarin het doel der vergadering kenbaar was gemaakt en in het kort was weergegeven het doel der te stichten vereeniging. Spr. had gaarne een grootere opkomst gezien, doch hoopte niet te min, dat het tot de oprichting eener vereeni ging zou mogen komen. Hierna verzocht den heer Timmerman een nadere uiteenzetting te willen geven van het doel en de werking eener z.g. middenstandsvereeniging. Deze verklaarde zich daartoe bereid en zette in het kort doel en werking uiteen. Voorts werd door spr. meegedeeld, dat de Langedijker vereeniging reeds 26 jaar had bestaan en zich mocht verheugen in een steeds toenemend ledental, wat op het oogenblik ruim 250 be droeg, wel een bewijs, dat er belangstelling voor bestaat. Velen, die zich aanvankelijk af zijdig hielden, gevoelden langzamerhand, dat de vereeniging in een behoefte voorziet. Voorts verklaarde spr., dat hij en zijn mede bestuurders gaarne bereid waren, zooveel mogelijk inlichting te verstrekken. Op de vraag, welk nut er in de uitgave van een weekblaadje steekt, werd geantwoord, dat dit in de eerste plaats gelegenheid bood tot zeer goedkoope reclame, steeds een opwekking gaf om zooveel mogelijk bij burgers te koo- pen, terwijl het door het z.g. zwarte vakje een uitstekend m.ddel bleek om 'wanbetalers tot het voldoen hunner verplichtingen te bren gen. In dit opzicht is door ons blaadje groote verbetering tot stand gekomen. Hoewel nog enkele vragen werden gesteld, werd de op merking .gemaakt, dat een breedere uiteen zetting wel gewenscht zou zijn. Ten einde een meer geregelde discussie te bevorderen, wer den door den voorzitter de statuten der Lan gedijker vereeniging voorgelezen. Dit gaf aanleiding tot verschillende opmerkingen en vragen Gewezen werd op het belang van in diening van adressen aan het gemeente bestuur ter bevordering der belangen van de vereenigingsleden of een bepaalde groep daarvan. Medegedeeld werd, .dat de con tributie slechts 2 per jaar bedroeg. Metgeen in tweeën wordt geïnd, terwijl voor het be zoeken der vergadering 50 ct. presentiegeld wordt uitgekeerd. Door den heer Timmerman werd gewezen op inschrijving bij den Kamer van Koop handel en aansluiting bij het Bureau van ad vies, waardoor de leden recht hebben op gratis zaak- en rechtskundig advies. Door voorbeelden werd duidelijk gemaakt, dat dit van niet gering belang geacht moet worden. Noodzakelijk werd geacht de Koninklijk: goedkeuring op de statuten aan te vragen. Een korte uiteenzetting werd gegeven van eventueele vereffening van zaken. Hierna werd ook voorgelezen het huis houdelijk reglement der Langedijker vereeni ging. Hierbij kwam naar voren, dat het zeer gewenscht geacht moet worden de bestuurs leden te kiezen uit verschillende categoriën en uit onderscheidene deelen der gemeente. Natuurlijk is het gewenscht in de eerste plaats rekening te houden met geschiktheid; voor een bestuursfunctie stilgestaan werd ook bij de samenstelling der commissie voor het incasso-bureau en in die voor de administra tie en redactie van het weekblad, dat huis aan huis gratis wordt verspreid en dus een uit stekende gelegenheid biedt voor publicatie, zoowel aan leden als niet-leden. Tamelijk in den breede werd uiteengezet de werking van het incassobureau en met na druk gewezen op het zeer gunstige ersultaat van het z.g. visitekaartje in het weekblad. De borgtocht is er aan den Langenóijk ver bazend door verminderd, meestal voorkomt het krassere maatregelen. Op een vraag of het bureau ook optreedt voor vorderingen bui ten de gemeente werd bevestigend beant woord en enkele voorbeelden van gunstig re sultaat meegedeeld. Vooral ook in verband met het bestaan van zustervereenigingen elders. Vaak kwam het niet eens tot plaatsing op de zwarte lijst. Toegelicht werd dat indien meerdere schuld- eischers zich tot het bureau hebben gewend, de binnengekomen geiden ponds-ponds ge- wijze worden uitgekeerd. Met betrekking tot een opmerking, dat 20 pCt. onkosten voor grooten bedragen nog al bezwarend was, werd geantwoord, dat een enkele maal wel licht met 10 pCt. volstaan zou kunnen wor den doch dooreen genomen werd 20 pCt. noodig geacht. Voorgelezen werden ook de tarieven voor advertenties, waarbij werd opgemerkt, dat leden hierop 20 pCt. reductie genieten. Bezorging van het weekblad werd het meest doeltreffend geacht door middel van de posterij. Toen na deze bespreking de vraag werd gesteld of men tot de oprichting eener vereeniging zou over gaan, bleek men aan vankelijk meer te gevoelen voor nog een tweede vergadering, vooral ook, omdat door het weer wellicht vele belanghebbenden niet waren opgekomen. Meegedeeld werd, dat verschillende personen,- niet ter vergadering aanwezig, toch hadden verklaard lid te zul len worden. De voorloopige commissie was van oordeel, dat er spijkers met koppen moesten worden geslagen. Nadat door den heer Mienes er nog opgewezen was, dat door een vereeniging verschillende belangen be hartigd zouden kunnen worden en de Lange dijker heeren ook met warmte de stichting aanbevolen hadden, werd tot de stichting be sloten; vrijwel ailen verklaarden als lid be schouwd te willen worden, slechts enkelen namen nog een afwachtende houding aan. Hoewel de voorloopige commissie nu ook wel graag tot bestuursverkiezing wilde over gaan, werd tenslotte aanvaard het voorstel, dat de commissie tot de volgende bijeenkomst zou aanblijven. Deze vergadering werd bepaald op Don derdag 12 Febr. op dezelfde plaats. Nadat nog enkele zaken van meer onder geschikten aard waren besproken, ging de voorzitter tot sluiting over, een woord van warmen dank brengend aan de heeren van den Langendijk en ieder opwekkend om op de volgende vergadering een paar belangheb benden mee te brengen, en zooveel mogelijk propaganda voor de zaak te maken. TERUGGEKEERDE BANNELINGEN. Per s.s. „Reteh" zijn tweehonderd banne lingen uit-Boven-Digoel, wier interneeringen werden opgeheven, te Soerabaja gearriveerd. Hun werd tijdelijk onderdak verschaft in de politiekazerne. MANDOER AANGEVALLEN. Een veertigtal koelies van de ondrneming Soemoet, gelegen in het district Kota Pi nang, gouvernement Oostkust van Sumatra, toebehoorende aan de N.V. Kota Pinang Cultuur Maatschappij, gevestigd te Amster dam, vielen een mandoer met stokken en pa- langs aan. De mandoer is aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden De daders werden aangehouden. Vijf hunr.er bekenden schuld. WIE WORDT GOUVERNEUR- OENERAAL? Dr. H. Colijn? Naar aanleiding van een opzienbarend be richt in de „Java-Bode", als zoude de heer dr. H. Colijn gezwicht zijn voor den op hem geoefenden drang om een candidatuur voor het gouverneur-generaalschap te aanvaar den, heeft de „Deli Crt". een onderhoud ge had met den zoon van den oud-minister, den secretaris van de K. P. M. te Batavia. De gelegenheid hiertoe werd geboden, doordat genoemde heer naar de Oostkust was geko men om daar mevrouw Colijn, zijn moeder, te ontmoeten, die thans een bezoek brengt aan een anderen zoon, die in d: cultures werkzaam is. Dat bezoek staat, naar het blad meldt, ih verband met familieomstan digheden. Dit ontzenuwde het gerucht, dat de komst van mevrouw Colijn eigenlijk de inleiding vormde van de komst van den oud-minister, want met de meeste stelligheid werd ons ver zekerd, dat mevrouw Colijp over vier maan den naar Europa zal terugkeeren; dat het doel zou zijn „klimaat te schieten" is ook volkomen uit de lucht gegrepen. Dit werd nog nader beklemtoond door de mededeeling, dat de oud-minisier in zijn laatsten lucht- brief nog plannen maakte om mevrouw Co lijn bij haar terugkomst uit Indië te Genua te ontmoeten, wanneer ook de nog te houden conferenties te Oenève zouden zijn afgeloo- pen, waarna een korte vacantie in Zwitser land zal worden doorgebracht. CRIS1SSTEUN. Bezwaren van het r.-k. Werklieden verbond. Ook het bestuur van het r.-k. Werklieden verbond vergaderde met de besturen der werkloozenkassen van aangesloten vakbon den. De vergadering betreurde het o.m., dat de regeling zoolang op zich heeft laten wachten, wijl reeds vele leden hun reglementaire uit- keering hebben genoten. Als een eerste tegenvaller werd geconsta teerd, dat niet de geheele kosten der verlen ging voor rekening van de overheid kunnen worden gebracht, doch dat de helft van het op 31 december j.1. voorhanden zijnde geld, hetwelk bijeengebracht is om aan de regle mentaire verplichtingen te kunnen voldoen, zal moeten worden geofferd voor uitkeering aan crisiswerkloozen. Besloten werd alle pogingen in het werk te stellen om alsnog de gewenschte verbeterin gen te verkrijgen. DE INBREKER HAASTTE ZICH NIET Bij den heer Scholten te Doetinchem heeft een inbreker de brutaliteit gehad in de schuur een vuurtje te stoken, water aan den kook te brengen en eieren te koken. Er wordt daar alleen een partij eieren gemist. HET COLLECTIEF CONTRACT IN DE STEENINDUSTRIE. Op een te Nijmegen gehouden vergadering van steenfabrikanten is het extra rood con tract voor vijf jaren verlengd. Gevolg van dezen maatregel is, dal de steenfabrikanten door een rationeele productieregeling het aanbod van harde steensoorten aan de vraag kunnen aanpassen. Door deze beslissing is de positie der steenindustrie danig versterkt. HET SPOORWEGONGELUK BIJ GRONINGEN. Uitvaart D. S. Diddens. Zaterdagmiddag is op de Zuiderbegraaf plaats te Groningen ter aarde besteld het stof felijk overschot van den heer D. S. Diddens, aannemer aldaar, die Maandagavond bij de spoorwegramp te Groningen het leven ver loor. Er was groote belangstelling. Aan het graf werd o.m. het woord ge voerd door ds. J- C. Roose te Groningen, den heer Ringers te Alkmaar vice-president van den Patroonsbond in de Bouwbedrijven in Nederland, den heer H, J. Kruizinga, .voor zitter van de Alg. Patroonsvereeniging te Groningen, waarvan de overledene secretaris was, den heer H. Ibelings. voorzitter der af deeling Groningen van den Aannemersbond en den heer Van Kesteren namens vele vrien den uit Den Haag. BOND VAN JONGE LIBERALEN. Op de Zaterdag te Utrecht gehouden vijfde jaarvergadering van den Bond van Jonge Liberalen sprak, na de openingsrede van den voorzitter, de heer Van Kempen namens de liberale Kamerfractie. Hij stelde vast, dat het liberale grondbeginsel een vaste basis is, waarop kan worden voortgebouwd. De steun der jongeren zal daarbij niet gemist kunnen worden. Mr. Rutgers, politiek secretaris der partij, zeide dat de ouderen met belangstelling zui len luisteren naar hetgeen onder de jongeren leeft. Deze vormen een stuwende kracht in de partij, al zou het voor de ouderen niet steeds mogelijk zijn alles wat de jongeren wenschen ten uitvoer te brengen. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental van 1300 tot 2300 steeg. Ook het aantal af- deelingen breidde zich uit. Met voldoening werd gewag gemaakt van de totstandkoming van de organisaties. Mr. D. Fock hield een korte toespraak. Hij zeide, dat er in de partij behoefte bestaat aan samenwerking met de jonge liberalen. Spre ker zou persoonlijk het werk der jongeren wil len aanmoedigen, daar geen enkele partij het buiten hen kan stellen. Met nadruk waar schuwde mr. Fock tegen het verbreken der eenheid. Gestreefd zal moeten worden naai het heroveren van invloed in de vertegen woordigende lichamen. Als de jongeren blij ven doorwerken, was spreker overtuigd dat deze invloed zou toenemen. Zoolang hij hier toe in staat was, zou mr. Fock het werk dei jongeren steunen. De vergadering ging hierna over in huis houdelijke zitting. VAN JE VRIENDEN MOET JE HET MAAR HEBBEN Beroofd van 300 gulden. Te Dietnen is een veekoopman van onge veer 300 beroofd. De koopman, zoowel als zijn beide metgezellen, verkeerden onder den invloed van sterken drank. Bij de woning van eertgenoemden gekomen heeft een van de metgezellen, eveneens uit Diemen afkomstig, het geld van den koopman afgenomen en is hiermede huiswaarts gegaan. Hij is kort daarop gearresteerd. Hij ontkende aan den diefstal schuldig te zijn, doch is echter ter beschikking van de justitie gesteld. LEGAAT VAN JOH. H BEEN Naar de a.-r. „Rotterdammer" verneemt, heeft de heer Joh. H. Been, de onlangs over leden archivaris van de gemeente Brielle, bij testamentaire beschikking aan het Nationaal Geuzengesticht „Wilhelmus van Nassauen" aldaar vermaakt de som van 1090. VEREENIGING VOOR VREEM DELINGENVERKEER. Het regeeringssubs'die verhoogd. Er zal nu intensief propaganda worden gevoerd. De Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, aan welke een verhooging van het regeeringssubsidie in uitzicht was gesteld, indien zij haar ledental aanmerkelijk opvoerde, is er gedurende 1930 in geslaagd, haar inkomsten uit dien hoofde zoodanig te vermeerderen, dat het Departe ment van Arbeid, Handel en Nijverheid het verhoogd subsidie heeft uitgekeerd. Hierdoor is de regeeringssteun aan de A. N. V. V. gekomen van 25.000 op 45.000, zoodat ae Vereeniging haar actie ten bate van bui- tenlandsch bezoek aan ons land thans meer intensief kan maken. Reeds is een uitbreiding van het werk program ter hand genomri door het doen ontwerpen van diorama's, welke in buiten- landsche steden zullen worden opgesteld Ook is besloten een nieuwe film van Nederland te doen maken. SCHIPBRUG BIJ ARNHEM HERSTELD. De werkzaamheden aan de Schipbrug te Arnhem zijn nog Zaterdagavond afgeloopen, zoodat te 7 uur 's avonds het verkeer over de brug kon worden hersteld ONBEWAAKTE OVERWEG. Een vrachtauto in botsing met een motortrein. Twee inzittenden van de auto gedood. Zaterdagmorgen te half twaalf kwam op den onbewaakten overweg even voorbij de halte Zenderen, op eenigen afstand van Borne gelegen, een vrachtauto van den Alge- meenen Boeren- en Tuindersbond uit Almelo, in volle vaart in botsing met een motortrein naar Borne. De vrachtauto werd circa 300 m. meegesleurd en totaai verslinterd. De beide in zittenden, G Gortemaker en J. de Ravers. beiden uit Zenderen, werden met een schedel fractuur en andere zware verwondingen op genomen en naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zij kort daarop ziin over leden. Het treinverkeer ondervond ter plaatse circa een uur vertraging. DE OVERVAL VAN WILLEMSTAD. Een Spaansch opschrift op het graf der Nederlandsche gevallen militairen. Naar bekend is, is op het militaire kerkhof te Willemstad in November een gedenkteeken onthuld ter nagedachtenis van de politie mannen Vaas, Marcusse en Van Zuilen, die bij den overval van Venezolaansche opstan delingen op 8 Juli 1929 hun leven heböen ge laten bij de verdediging van Nederlandsch grondgebied. Het opschrift op dat gedenkteeken is, naar „Neerlandia" meldt in het Spaansch aan gebracht. Het hoofdbestuur van het Alg. Ned Verbond heeft nu aan de Vereeniging „Oost en West" voorgesteld, gezamenlijk maatrege len te nemen om te bewerken, dat het op schrift ook in het Nederlandsch wordt aan gebracht. AANRANDING. De politie te 's-Heerenberg heeft een 37 jarigen landbouwer uit Zeddam gearresteerd en gevankelijk naar Arnhem overgebracht wegens aanranding van een 26-jarig meisje. De aangehoudene ig tegen hooge cautie yoorloopig op vrije voeten gesteld. Advertentiën, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot 's morgens aangenomen, uitgezon derd des Zaterdags. Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentiën, voor dit num mer bestemd, in ons bezit zijn. Voor advertentiën, abonnementen adresveranderingen en klachten om trent de bezorging wende men zich en uitsluitend tegen contante be taling. Voor plaatselijke berichten, in gezonden stukken of verslagen van vergaderingen Bij vonnis van de Arrondlsse- ments-Rechtbank te Alkmaar van 29 Januari 1931 is verklaard in staat van faillissement G. WELBOREN, vroeger caféhou der te Ooster-Blokker gem. Blok ker, thans wonende Oudorp, met benoeming van den E. A Heer Mr. A. M. LEDEBOER, lid van voormelde Rechtbank, tot Rech- ter-Commissaris cn van onder- geteekende tot curator. Mr. H. SCHOLTEN, Kennemerstraatweg 2, Alkmaar. GEVRAAGD een voor heele dagen. HOFPLEIN 8. Voor spoedige indienst treding wordt gevraagd Brieven onder letter M 225, bureau van dit blad. GEVRAAGD. M, KATER, Opticien. Een flinke GEVRAAGD bij P. N. G. bUREN, Laat 223. PLAATSING voor een 14 15 jaar. FIRMA TIMM'.R, Woningin richting, St Annastraat 19. Telefoon 8.4. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het waterschap de Schermeer roepen op sollicitanten naar de be trekking van voor hunnen polder. Belanghebbenden wordt gelegen heid gegeven tot het verkrijgen van inlichtingen omtrent instruotie enz., ten kantore van den secre taris Mr. J. BELONJE, Nassaulaan, Alkmaar, terwijl e.v. schriftelijke solticitatiën aldaar worden inge wacht vóór 14 Februari e.k. Persoonlijk bezoek aan bestuurs leden, is niet gewenscht. Alkmaar, 31 Januari 1931. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, C. KRAMER GLIJNIS, Dflkgraaf Mr. J. BELONJE, Secretaris. B. z. a. net voor lichte werkzaamheden, hoog loon geen vereischte. KONINGSWEG 82, Alkmaar. Nette jongeman zoekt met Vrjje zit-siaapkamer. Brieven onder letter L 224 bur. van dit blad. GEVRAAGD, Refst van particu lier. Brieven letter K 223 bureau van dit blad. Een PACHT-VERGUNNING AANGEBODEN. Brieven onder ietter B 21b bur. van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7