ASPlMlf TA B LETTEN Gemeenteraden wordt aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs geen vakonderwijs meer ge geven, zoodat ook de bijzondere schoolbe sturen ten behoeve van de onder hun bestuur staande scholen voor gewoon lager onder wijs over 1931 geen recht kunnen doen gel den op de gemeentelijke vergoeding voor vakonderwijs De uitbetaling van de voorschotten ge schiedt volgens door Uwe Vergadering te stellen regelen. Evenals vorige jaren zouden wij de uitbetaling ook thans in twee termij nen willen doen plaats hebben en wel de -"rste verschijnende 15 Maart 1931, en de tweede 15 September d.a.v. Wij geven Uwe Vergadering in overwe ging te nemen de volgende besluiten: A. De Raad der gemeente Alkmaar; be sluit: aan de Besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1931 tce te kennen de hierna vermelde voorschotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten van instandhouding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager On derwijswet-1920; B De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien de aanvragen van de besturen der Jiier gevestigde bijzondere scholen voor lager onderwijs, om een voorschot op de gemeente lijke vergoeding in de kosten voor vakon derwijzers, overeenkomstig artikgl 101, 9e lid, der Lager Onderwijswet-1920, voor het jaar 1931 Besluit: aan de Besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1931 toe te kennen de hierna vermelde voorschotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten voor vakonderwij zers, bedoeld in artikel 101, 9e lid, der La ger Onderwijswet-1920. AANLEG KANAAL KOLHORN— ALKMAAR In bijlage no. 24 schrijven B. en W. Ged. Staten berichten ons, dat zij met waardeering hebben kennis genomen van de mededeel ing, dat Uwe Vergadering bij be sluit van 6 November j.L, nr. 27, de toege zegde jaarlijksche bijdrage voor den aan leg van het kanaal Kolhorn—Huigendijk— Omval met een zijtak Huigendijk-richting Zes Wielen en voor de verlegging van de boezemscheiding met een bedrag van 9300 per jaar heeft verhoogd. Intusschen stellen Ged. Staten er prijs op, c'at het besluit in verband met een tweetal oorwaarden, aan de toezegging verbonden, wordt verduidelijkt en eventueel gewijzigd. In de voorwaarde sub. 2, luidende: „wanneer verwacht mag worden, dat de litgaven zullen blijven beneden de raming, waarnaar de annuïteiten thans zijn bere- Kend, zal het werk aan den tak Huigendijk Alkmaar zoover in de richting van het N.- Hollandsch kanaal worden voortgezet, als met het oog op die raming mógelijk is", kunnen de woorden „uitgaven" en „ra ming, waarnaar de annuïteiten thans zijn berekend" tot misverstand aanleiding geven Volgens Ged Staten zullen met de zooeven geciteerde woorden bedoeld zijn de uitgaven en de raming ter zake van den aanleg van het kanaal HuigendijkZes Wielen. Aange zien dit inderdaad de bedoeling is, zullen wij aan Ged. Staten daaromtrent een nadere inededeeling doen. Wijziging van het besluit achten wij met het oog daarop niet noodig. Genoemd College is voorts van meerling, dat de voorwaarde onder 5 genoemd, luiden de: „Het kanaal HuigendijkAlkmaar moet worden aangelegd vóór het kanaal Huigen dijkOmval", aanleiding kan geven tot ver traging in de voltooiing der kanaalwerken Immers beide kanaalvakken maken deel uit van de werkzaamheden tot verlegging van de boezemscheiding en zullen als één geheel worden uitgevoerd. Bovendien zou de stipte nakoming dezer voorwaarde eventueel tot vertraging in de uitvoering der kanaalwer ken kunnen leiden. Het is n.1. zeer wel mo gelijk. dat toevalligerwijze cle benoodigde terreinen en vergunningen voor het kanaal HuigendijkOmval eerder worden verkre gen dan die voor het kanaal Huigendijk— Alkmaar. In da: geval zou het aan de pro vincie hij handhaving van le voorwaarde sub 5 onmogelijk worden gemaakt den aan leg van eerstgenoemd kanaalvak ter hand te nemen of voort te zetten. Ged. Staten achten dit een ongewenschte consequentie van de benoemde bepaling Zij geven de ernstige verzekering, dat hunnerzijds al het mogelijke zal worden gedaan om te voorkomen, dat de aanieg van het kanaal HuigendijkAlkmaar na dien van het kanaal HuigendijkOmval wordt ter hand genomen Na deze stellige verklaring kunnen wij ons er mede vereenigen, dat voorwaarde sub 5 niet langer wordt gehandhaafd. Wij stellen U voor, daartoe te besluiten ceelen voor omlegging van de Houtvaart is gesleten en het graven van den nieuwen arm van de Houtvaart en de demping van het gedeelte van de bestaande Houtvaart niet lang meer op zich zullen laten wachten, kunnen wij ons met de door het bestuur van den polder „de Egmondermeer" gewenschte bepaling wel vereenigen. Wij stellen Uwe vergadering in verband daarmede vóór Uw besluit van 27 November j.L, nr. 10. sub I, in te trekken en dit besluit opnieuw vast te stellen met dien verstande, dat de voorwaarde sub 2 wordt gelezen: ,,de tverdracht zal plaats vinden, zoodra met de werkzaamheden, betreffende de om legging van de desbetreffende gedeelten van de Houtvaart ten Noorden en ten Zuiden van den Bergerweg liggende, zal zijn be gonnen": AANKOOP TE DEMPEN GEDEELTE HOUTVAART. In bijlage no. 19 schrijven B. en W.: In het besluit van Uwe Vergadering van 11 November j.1. (bijlage nr. 148) tot aan koop van een gedeelte van de bestaande Hcutvaart, voor zoover deze zal worden ge dempt, van den polder „de Egmondermeer" en den Eendrachtspolder. komt de bepaling voor, dat de aanvaarding van het gekochte en de betaling der koopsom zullen plaats hebben tegelijk met de onderteekening der akte van overdracht en voorts, dat de over dracht niet eerder zal plaats hebben, dan nadat de desbetreffende gedeelten van de Houtvaart zullen zijn gedempt. Deze bepaling was door ons voorgesteld, omdat voor het geval door gebrek aan mede werking van de desbetreffende eigenaren tot cigendomsverkrijging van de perceelen. be- noodigd voor het omleggen van de Hout- vaart, het graven van den om te leggen tak van de Houtvaart en daarmede het dempen van een gedeelte van de bestaande Hout vaart op de lange baan geschoven werd, de overdracht van eenige perceelen water voor- loopig voor de gemeente van geenerlei waar- Je zou zijn. Het bestuur van den polder „de Egmon dermeer" maakt tegen de keuze van het tijd stip van overdracht bezwaar, daar het de overdracht zou willen laten plaats vinden zcodra met de werkzaamheden van de om legging van de Houtvaart zal zijn begonnen Nu tot aankoop van de benoodigde per- BIJSLAG PENSIOEN G. J. DE MUNK. B. en W. schrijven in bijlage no. 28: Aan den smid aan de gasfabriek. G. J. de Munk, hebben wij op 1 October 1930 wegens gezondheidsredenen eervol ontslag verleend. Toen De Munk van 4 September 1929 af wegens ziekte geen dienst kon doen hebben wij, naar aanleiding van een op ons verzoek door den controleerenden gemeente-genees heer nopens hem uitgebracht rapport, in den loop van 1930 een geneeskundig onderzoek overeenkomstig artikel 76 der Pensioenwet 1922 ten aanzien van De Munk doen instel len. opdat zou kunnen blijken of hij in de toekomst al of niet zijn werkzaamheden zou kunnen hervatten. De Pensioenraad heeft in verband met den uitslag van dit geneeskun dig onderzoek bij beschikking d.d. 29 Juli 1930 beslist, dat De Munk voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt is en dat zijne ziekte niet het rechtstreeksch gevolg is van de uitoefening van zijn dienst. Daarna hebben wij aan De Munk eervol ont slag verleend. Een door De Munk tegen de beschikking van den Pensioenraad ingesteld beroep, voor zoover daarbij beslist werd, dat zijne ziekte geen rechtstreeksch gevolg zou zijn van zijn werkzaamheid aan de gasfa briek, had geen resultaat. De Pensioenraad heeft vervolgens aan De Munk een invaliditeitspensioen toegekend van 1083 's jaars. Indien De Munk op 65- jarigen leeftijd zou zijn gepensionneerd, zou het hem toekomende ouderdomspensioen 1377 's jaars hebben bedragen. De Munk vraagt thans hem een bijslag op zijn pen sioen te verleenen van het verschil of 294 per jaar. Nóch de Commissie van bijstand voor de lichtbedrijven, nóch ons College vindt aan leiding, ~dit verzcek in te willigen, reeds om deze reden, dat, wanneer de gemeente dezen weg inslaat, tenslotte ieder ambtenaar of werkman die wegens invaliditeit gejjension- néerd wordt, zal trachten het verschil tus- schen zijn pensioen en het maximum dat hij te eeniger tijd zou hebben ontvangen, uit de gemeentekas aangevuld te krijgen. Een minderheid van ons College meent intusschen, dat de bijzondere omstandighe den, waaronder De Munk gewerkt heeft, wel de toekenning van den gevraagden bijslag rechtvaardigen, gelijk soortgelijke omstan digheden indertijd een aanleiding waren om den fabrieksbaas Bos een bijslag op het pen sioen tce te kennen De meerderheid, zich erop beroepende, dat in de vergadering van 12 Juli 1928 bij de toekenning van bijslag aan den fabrieks baas Bos de Raad uitdrukkelijk heeft gecon stateerd, dat dit geval geen prececc.it zou zijn, stelt U vóór met het oog op de conse quenties die de betrokkenen blijkbaar toch wel aan dergelijke beslissingen verbinden, afwijzend op het verzoek te beschikken. VERHOOGING PRESENTIE GELDEN LEDEN STEMBUREAUX. In bijlage no 32 schrijven B. en W.: Teneinde de verhooging van de presentie gelden voor de leden dér stembureaux, waar omtrent bij de behandeling der gemeente- begrooting in beginsel een besluit is geno men, formeel vast te leggen, geven wij U in overweging, over te gaan tot vaststelling van het hierna volgende ontwerp-besluit: De Raad der gemeente Alkmaar stelt het presentiegeld van de voorzitters en elden der stembureaux met ingang van 1 April 1931 vast op 8 per zittingsdag, welk bedrag wordt verminderd met 0.65 voor elk uur dat de betrokkenen geen zitting hebben. VOORZIENING IN VACATURES IN DE COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. In bijlage no. 27 schrijven B. en W.: Ier voorziening in de vacatures van lid der Commissie tot wering van schoolver zuim, ontstaan door de periodieke aftreding van de leden T. IJpma, W. Vermeulen en C. J. Reiziger op 30 januari 1931, waarvan de twee eerstgenoemden niet voor een herbe noeming in aanmerking wenschen te komen, biden wij Uwe Vergadering ter benoeming voor den tijd van drie jaren, te rekenen met ingang van 30 Januari 1931, de navolgende aanbevelingen aan: Vacature T. IJpma: 1. H. K. M. de Wild; 2. G. A. Verkade. Vacature W Vermeulen: 1. L. Tuin; 2. Th. A. J. de Wit. Vacature C. J. Reiziger: 1. C- J. Reiziger; 2. D. W. Abelskamp. M IJZIG ING VERORDENING OP HET HEFFEN VAN RECHTEN VOOR HET GEBRUIK VAN HET BEURS GEBOUW TIJDENS DE GRAAN- 3EURS In bijlage no. 25 schrijven B. en W.: Ged. Staten hebben bij brief van 22 Aug 1930 bezwaar gemaakt tegen de bepaling van artikel 2. tweede lid, eersten volzin, der bij Uw besluit van 24 Juli 1930 vastgestelde verordening op het heffen van rechten voor het gebruik van het beursgebouw tijdens de graanbeurs, waarbij ons de bevoegdheid is verleend om tafels en zitplaatsen op door ons vast te stellen voorwaarden te verpach ten. Het College was van meening, dat deze bepaling, in verband met art. 238, jo. art. 232 der Gemeentewet niet toelaatbaar zou zijn. Bij brief van 2 October j.1. hebben wij de ze opvatting weerlegd. Gedeputeerde Staten hebben daarop, bij schrijven van 22 Januari 1-L geantwoord, dat zii zich met onze mee ning, dat een gedeelte van de ruimte in het beursgebouw aan de werking der verorde ning kan worden onttrokken en verpacht kan worden volgens de regelen van het privaat recht en met inachtneming van art. 194, e, der gemeentewet, kunnen vereenigen. Zij zijn evenwel van gevoelen, dat het raadsbesluit, waarbij zoodanige verpachting wordt gere geld, niet in de retributieverordening be hoort te worden opgenomen. Teneinde verdere vertraging van de goed keuring der verordening te voorkomen, zou den wij aan den wensch van Ged. Staten willen voldoen en de bedoelde bepaling wil len overbrengen naar de verordening, rege lende het gebruik van het beursgebouw. B. en W. stellen den Raad voor daartoe de desbetreffende besluiten te nemen. TERUGNEMING VAN GROND UIT HET GRONDBEDRIJF. In bijlage no. 20 schrijven B. en W. In verband met Uw besluit van 24 Juli 1930, nr. 28 betreffende de met de Vereeni- ging van N. H. Diaconieën „Westerlicht" al hier, te sluiten overeenkomst omtrent den bcuw van een oudenliedentehuis. hebben wij aan den heer P. J. Pctgieser de huur van het aan de Kruislaan gelegen perceel tuin grond, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie E, nr. 3428. met ingang van Kerstmis j.1. en van de kadastrale perceelen sectie E, nr. 761 en 762, met ingang van 1 September 1931 opgezegd. Bedoelde perceelen grond kunnen derhal ve met ingang van gencemde data uit het grondbedrijf worden genomen. Krachtens artikel 2, jo. artikel 10. der ver ordening betreffende het gemeentelijk grond bedrijf (gem. blad nr. 716), hebben wij den grond door drie deskundigen laten schatten. De waarde van de terreinen is, blijkens het bij de overige stukken ter inzage gelegde schattingsrapport van 23 December j.1., op 2.25 per M2 bepaald. B. en W. stellen den Raad naar aanlei ding hiervan vóór, het desbetreffend besluit te nemen. REKENINGEN EN SUPPLETOIRE BEGROOTING OVER 1929 VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIG HEID. B. en W. stellen den raad in bijlage no. 22 voor te besluiten goed te keuren: a. de rekening over 1929 van de Commis sie tot huisverzorging, in ontvang op 3591.66, in uitgaaf op f 3585.47, met een batig saldo van 6.19; b. idem van de Commissie tot bestrijding ding der tuberculose, in ontvang op 12814.03, in uitgaaf op 12638.64, met een batig saldo van 175.39; c. idem van het Burgerlijk Armbestuur, in ontvang en uitgaaf op 204793.38; d. de tweede suppletoire begrooting van het Burgerlijk Armbestuur tot dekking van een hoogere uitgaaf op eenige pos ten van 4853.98. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Langestraat 85; uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2.per jaar. Nieuwe aanwinsten. Fransche letterkunde: 841 V44 Verlaine, P. Choix de poësies 1926. 842 G29 a Gêraldy, P. Aimer. (Tooneei- stuk.) 843 A18 Acker. P. L'oiseau vanqueur. (g) 843 A24 Alain—Fournier. Le grand Meaulnes. 843 B79.5 Boylesve, R. Le meilleur ami. 843 C21.4 Chardonne, J. L' épithalame. 2 dln. S43 C33 b Colette, Le blé en herbe. 843 C33.5 Constant, B. Adolphe. (g.) 843 D86 Duclos, H. L' abbesse. (g.) 843 D87 p Duhamel, G. Le prince Jaffar. (g) 844 D87 Scènes de la vie future. 843 E40.5 Estaunie, E. Les choses voient. (g) 843 E40.5v La vie secrete. 843 F47.5 Fromentin, E. Dominique. 843 G16 Gard, R. M. du. Les Thibaults 6 dln. dl. 1. Le cahier gris. 2. Le penitencier. 3. La belle saison. 2 bdn. 4. La consultation. 5. La Sorellina. 6. La mort du père. 843 G37 s Gide, A. Si le grain ne meurt 843 P91 c Proust, Af. Le Coté de Guer- mantes II; (et), Sodome et Gomorrhe I. (A la recherche du temps perdu, tome 4) (g.) 843 S61.5 Silvestre. Ch. Prodige du coeur. 843 V74.5 Voisins, G. de. L'enfant qui prit peur. Kunt U van de hoofdpijn uit Uw oogen niet zien, dan niet noodeloos, maar neemt Aspirin I ASPIRIN dé 'wreld LET OP ORANJE BAND Weiger namaak en lef er op dat op elke tablet het woord „BAYER" staat. Prijs 75 ets. 843 V/72.5 r Willy, Colette. Le retraite sen- timentale. 843 W72.5 La Vagabonde. g geschenk. TEXEL. Zaterdagmiddag om 3 uur vergaderde de raad dezer gemeente in 't Raadhuis te Den Burg. Als le punt op de agenda stond on derzoek geloofsbrief, 't Nieuw gekozen raads lid de heer T. Dogger werd door de commis sie van onderzoek tot gekozen verklaard en tot toelating besloten. De voorzitter sprak naar aanleiding van 't ontslag van den heer Boon, op diens aan vrage, als lid van den raad, eenige waardee ring over den arbeid in 't belang der ge meente van den afgetredene „al heeft dik wijls wrijving niet ontbroken". Hierna overhandigde de wn. bode aan de raadsleden 't jaaroverzicht en de wenschen van den voorzitter van 1931. De heer de Graaf dankte den burgemees ter en wenscht namens den raad den voor zitter een voorspoedig jaar toe. Volgde de behandeling van een reeks inge komen stukken, die bijna alle aanneming zijn van benoemingen. Vervolgens waren ingekomen een verzoek om tot verbetering bij tp dragen van den weg door Burger Nieuwland, en verbetering van den Hollewalsweg, welke beide gesteld wer den in handen van B. en W. voor onderzoek. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden allen herbenoemd, evenals die van de schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting. De heer Dernison, die plaatsvervangend lid was van 't hoofdstembureau werd tot lid benoemd, in plaats van den overleden heer W. H. Keesom, tot plaatsvervangend lid werd benoemd de heer C Graaf, de overige leden werden herbenoemd. Besloten werd de toelating van leerlingen voor de U. L. O. school te Den Burg te be palen op 1 Sept., tot heden was dit op 1 April. De gronden der gemeente, die aangekocht zijh van de fa. A. Langeveld zullen met 20 Maart, als zij vrij van huur komen, als bouw land verhuurd worden, de gronden te Den Koog van den heer M Kuip aangekocht ais weiland. Als voorschot op de vergoeding voor hef bijzonder onderwijs, werd beschikbaar ge steld voor de r.-k. school te Den Burg, waar op gemiddeld 207 54 leerlingen waren 2518,22; voor de chr school te Den Burg van 6454 leerl. 782.76; voor de school met den Bijbel te Oosterend van 8254 leerl 998.18. Dit voorschot is 80 van een be rekening van 15.17 per leerling, welk be drag door de gemeente voor 't openbaar on derwijs in 1928 is uitgegeven. Opnieuw werd besloten tot huur van 500 M. strand aan weerszijde van paal 20 te Den Koog voor 25 per jaar, dit bedrag was 15. Medewerking werd toegezegd voor 't ver krijgen van plaatsjes volgens de Landarbei derswet aan de heeren C. Schraag Gr. en P. Kuiper Pz. Jr. Besloten werd te Den Hoorn een terrein van de Staat te huren in elfpa-ht voor 35 per jaar en dit voor terrein in te richten waarop onderwijs gegeven zal worden in li chamelijke oefening De kosten waren ge raamd op rond 2500. Ten einde den weg tusschen den Burg en Oudeschild afdoende te verbeteren, vroegen B. en W. den raad een crediet van 74000 De weg zal dan voorzien worden van een Porphyrbristoldek. Over dit punt werd langen tijd gesproken, en tenslotte werd 't zonder stemming aange nomen. Over de wijze van uitvoering liepen de meeningen uiteen. Na langdur^N^T" king werd een voorstel van den nepT rS Graaf, om den weg in 't openbaar stéden', in stemming'getoXhTenve^ornS^ Vóór stemden de heeren De Graaf Pi^rt^ Dros, blanco de heer Leber. Door B. en W. zal nog onderzocht wor den op we ke wijze de uitvoering 't voorrW ligst zal zijn voorciee- voordee- Tot slot'van de agenda stond Bom^i üng voor Akkerbouwers". -borgstel- Goedgekeurd werd een voorstel van B W om zich volgens 't besluit van Ged Sta ten borg te stellen voor 't verleenen van ere dieten door een boerenleenbank aan akkert bouwers, die door de crisisomstandigheden" hieraan behoefte hebben, tot een bedrag van' 30 de provincie stelt zich dan borg voor 70 Bij de rondvraag verzocht de heer Pisart verbetering in 't Gesticht voor Weldadigheid de heer Henkes beharding van een weg aeh' ter Oudeschild Hierna sluiting der openbare vergadering HEEMSKERK. De Raad kwam Vrijdag voltallig bijeen Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan wenschte de voorzitter den leden met hunne gezinnen een gelukkig jaar en sprak den wensch uit dat 1931 ook voor de ge. meente Heemskerk in alle opzichten een goed jaar moge /iju. Spr. cL. de mede dat de bevolking per j Januari uit 4486 zielen bestond, het aantal geboorten in 1930 bedroeg 102 Dcor de tarievenverlaging zeide hij had het G. E. B. een minder gunstig financieel verloop doch daartegenover staat dat het wo ningbedrijf vooruit is gegaan door de oud? huurschuld met 1600 verminderd is. Ingekomen was een schrijven der advie zen-commissie luidende dat zij genoodzaakt was hare tarieven in het vervoig te moeten verhoogen. Na enkele opmerkingen goedgekeurd. Van het R.K. schoolbestuur las de voor zitter een schrijven voor inhoudende crediet aanvraag voor onderhoudwérken. Goedgevonden. De heer J. Bisschop, ambtenaar ter secre tarie verzocht den raad om zijn, in een vo rige bijeenkomst vastgestelde 10 jaailijkscht saiarisverhooging om de 5 jaar te doen plaats vinden. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. De heer J. Kloes vona dat adressant tevre den had moeten zijn met de vorige regeling. De heer N. Henneman sprak in tegenover gestelde zin. De heer G. dc Ruyter sloot zich bij het gesprokene van den heer J. Kloes aan en stelde voor net adres eenvoudig voor ken nisgeving te doen aannemen. Dit voorstel werd verworpen en dat van B. en W. aangenomen. W aterloozing. Verzoek van de tuinbouwclub V.OZ.OS. om een commissie te doen benoemen teneinde een einde te maken aan den onhoudbaren toestand der diverse waterkeuringen welke ten onzent zeer gebrekkig zijn. De heer P. Klaasce merkte op dat hier hij ieder nat jaar een dergelijke commissie ia het leven geroepen wordt. Wij hebben, zeide spr. hier al 3 of 4 com missies maar zij staan machteloos tegenover hun taak. De heer P. de V des zeide dat geen enkele tuinier hier ter pla'atse men vindt ze zelfs hier onder rie leden van den raad zit ten wil medewerken voor een betere water- loozing, niet zco zeer uit onwil dan wel uil onkunde. Ten slotte besloot de raad B. en W. tf machtigen deze zaak tot afdoening te bren gen en haar een crediet van 250 toe te staan voor aankoop van duikers. Afstand grond. Goedgekeurd wera een voorstel van B. en W. tot afstand van 450 M2. grond aan de Kleis voor verbreeding. Goedgekeurd werd een voorstel tot aan sluiting van het fort Velthuis aan het elec- trisch net Goedgekeurd werd tot garantieverleening voor tuinderscredieten. De Prov. stelt ziet voor 70 en de gemeente voor het restant In tegenstelling met wat in 1923 voor het zelfde doel gedaan is zullen eventueele kos ten voor opname thans uit de gemeentekas bestreden worder., toen werd het op de op- nemers verhaald. Voor dit doel trekken B. en W. een bedrag van 300 uit. Vervolgens werden de leden van het stembureau voor de verkiezingen van de Prov. Staten en de ge meenteraad benoemd. Ten slotte werd verworpen een voorste) van B. en W. tot het verleenen van een ere diet van ruim 11.000 voor den bouw var arrestantenlocalen, tevens verblijfplaats vaö de brandweer, werkplaats voor het G. E. B. en brandvrije kluis voor het gemeente archief. WE ATO\KHi VAM EEM VKK H EEKft A GEMT J E> 405. Het werd een soort wedstrijd, waarbij de vader der sooeken het weer won. Ze gingen door een stroomversnelling zoo snel, dat het matroosje bijna geen adem kon halen en het verkeersagentje moeite had op den visch te blijven. '-Oü iNa een p.acüt.ye ril men ei.iaelijii ue sp'"0 waardoor Keesie en het matroosje waren gegaan, om o0 eens een kijkje te kunnen nemen in de onderwatersche en holen. Voor de spleet werd halt gehouden. Keesie *n ',e matroosje betuigden hun dankbaarheid aan allen, die hun z°° goed hadden geholpen En Keesie verklaarde plechtig. no'"„ visch uieer le. zullen opeten. Met een „lang zullen ze leve# gingen ze heen,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6