gevonden voorwerpen. Provinciaal nieuws Landbouw en Veeteelt Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 30 en 31 Januari 1931 en 1 en 2 Febr. 1931: handtaschje met inhoud, richel, handwarmer kussen, muts, autoslinger, benzine dop. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 30 en 31 Jan. 1931 en 1 en 2 Febr. 1931Autoslinger, H. Kemps Voorraeer5; rozenkrans. F. Boots, Stations straat 70; oorbel met steentje, J. Lemmers, Piersonstraat 33; rijwielbelastingmerkin étui, J. Winder, Zeglis 244; alsvoren, J. Wet- steijn. Huiswaard E 8; gumminngen, C i> van den Idsert, aarissenbuurt 35; portemon- naie met inhoud, S. Post, Spanjaardstraa 15; beitel. B. Stikvoort, Kennemerstraatweg 1bankbiljet, P. J. C. Waiboer, Magdalena- straat 18; rijwielbelastingmerk, M. van tg- mond, Kinheimstraat 16; vliegende hollan- der, C. Pa rij. Tulpstraat 11; voetbalschoen, J. van Oosterwijk, Snaarmanslaan 72; hee- renhandschoen, N. Adriechem, Zandersbuurt 8; portemonnaie met inhoud, M. Roodleep, le Landdwarsstraat 21 en pak gemalen spek, A Blom, Fabrieksweg 4. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van poli tie. GevoorkomtVerkoudheidmet URSEM. Zaterdag 31 Januari had in het café van den heer S. de Goede aan den Walingsdijk cle aanbesteding plaats van het bouwen van drie woningen voor de Woningbouwvereeni- ging „St. Joseph" alhier. Ingeschreven werd door: Th. A. Hoegewerf voor 6294; Ant. de Groot voor'/ 6620; J. de Groot voor 6599 en N. Bakker voor 6243. Het werk werd, behoudens goedkeuring, opgedragen aan den'laagsten inschrijver N. Bakker timmerman en aannemer te Rusten burg. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank te Alkmaar zijn gedeponeerd de uitdeelingslijsten in de faillissementen van: S. Groot, bankwerker te Medemblik, curator mr. S. A. Thomas te Hoorn, met geen uitkeering aan concurrente schuldeischers; en J. Maartens, koopman en winkelier te Enkhuizen, curator mr. A. J. M Leesberg te Alkmaar, met een uitkeering van 11.693 pCt., behoudens verzet hiertegen. ONDERLING ONDERSTEUNINGSFONDS BIJ ZIEKTE EN VEREENIG1NG VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING TE KOEDIJK. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer J. Nieuwland een algemeene vergade ring gehouden. De voorzitter, de heer C. Beets, heette de aanwezige leden welkom op deze jaarvergadering en zeide van 't Onder 1. Onderst, fonds dat, wanneer de Ver. met streepjes telde, vandaag het zesde streepje zou zijn daar de Vereeniging 30 jaren be staat. Spreker zeide, dat de Vereeniging in al die jaren nuttig werk heeft verricht en kan •worden aangemerkt als een kerngezonde en kapitaalkrachtige vereeniging. Hij hoopte dat deze vergadering weder het kenmerk zal dra gen van eendrachtige samenwerking tus schen de leden, tot heil der vereeniging. Hierna volgden de notulen, welke onder dank werden vastgesteld. De rekening van den penningemester gaf in ontvangst aan 2487.83 en in uitgaaf f 2416 50, batig slot 71.33 Met het saldo van het vorig jaar is thans het totaal bezit der ver. 7874.16. De geïnde contributie bedroeg over 1930 2030.30 en de ondersteuning voor 49 leden 1473.50. De raad van toezicht deelde bij monde van den heer J. Kooij mede, dat de rekening is nagezien en alles in de beste orde is bevon den. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn werkzaamheden en de rekening •werd aldus vastgesteld. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de penningmeester thans 25 jaar als zooda nig werkzaam is geweest en in dien tijd zei den heeft gemankeerd. Hij meende dan ook de tolk van de vergadering te zijn wanneer hij den heer Meijei feliciteert en dankte voor het vele werk dat hij en zijn echtgenoote voor de vereeniging hebben verricht. Het be stuur heeft gemeend ten b'iijke van waardee ring een klem geschenk aan den jubilaris te moeten aanbieden en heeft een Azalia ge kocht, welke heden aan den penningmeester werd aangeboden. Spreker hoopte dat de iieer Meijer en zijn vrouw nog vele jaren op dezelfde wijze de belangen der vereeniging mogen behartigen De heer Meijer dankte het bestuur voor het aangeboden geschenk. Hierna volgde het jaarverslag, waaruit bleek dat bijgeschreven zijn 3 nieuwe leden en er 6 door vertrek enz. zijn afgegaan Het totaal aantal leder bedroeg op 31 Dec 191. 49 leden ontvingen uitkeering over totaai 1075 ziektedagen. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn verslag eii stelde aan de orde punt 4: Voorstel van het bestuur na 3 dagen ziek zijn uit te keeren, doch voor ieden die wettelijke ziekteuitkeering on'vangeg treedt het fonds aanvullend op, vanaf den eersten dag van ziek zijn, tot het volle loon. De voorzitter deelde mede, dat de tijdsom standigheden mede aanleiding zijn geweest tor dit vooTStel; dit komt zooveel mogelijk aan de verzekerden ten go< de. De heer de longb merkte op. dat er ver schillende klassen van verzekerden zijn en hij vroeg hoe het bestuur daar tegenover stond. De voorzitter zeide, dat een ruim stand punt wordt ingenomen en aan ieder van den lsten dag ai bet volle loon wordt uitgekeerd De heer de Jongh merkte op, dat degene die voor een lager bedrag is verzekerd dan meer voordeel heeft, óan de hooger verzeker de, omdat beiden de eerste week het volle loon ontvangen. De voorzitter zeide, dat heeft voorgezeten, dat het eer gedrukte tijd is en het verzekerd bedrag niet lager tan zijn dan 6, waar tegen de heer de longh aanvoerde dat in de vorige vergadering is besproken dat de leden zich kunnen verzekeren, alleen voor de aan vulling van hun loon en zij dit zeer zeker zullen doen wanneer zij bij een hoógere ver zekering dezelfde rechten maar hebben ais de Lager verzekerden. De heer P. Hart zeide, dat dit punt wel is besproken doch geen besluit is genomen. Hij heeft zich ook sterk verzet tegen dezen maat regel, doch nu het voorstel er is wil hij er zich niet tegen blijven verzetten. Hij gaf ech ter wel in overweging goed onder de oogen te zien, hetgeen door den heer de Jongh naar voren werd gebracht, en zou aan het voor stel willen toevoegen, dat dit slechts voor een jaar geldig is en in de volgende algemeene vergadering opnieuw aan de orde moet wor den gesteld De heer P. van Essenveld vroeg hoe het staat met de leden, die van hun patroon de aanvulling tot het volle loon krijgen uitbe taald. Hoe staat het ziekenfonds daar tegen over? De voorzitter zeide, dat dan het ziekenfonds niet mag uitkeeren, waaruit de heer van Es- seveld opmaakt, dat die leden dus wel hun contributie mogen betalen maar geen recht hebben op uitkeering, en als zij bedanken en de baas zegt b.v. na eenigen tijd ik betaal niet meer, dan heeft die arbeider niets, want voor recht op uitkeering moet hij weer een jaar lid zijn. De heer M Mulder veelde het bezwaar; het is een gedrukte tijd en dat lid moet evengoed zijn 25 cent'contributie betalen; hij betaalt voor iets waarvoor hij niets terug ontvangt. De voorzitter zeide, dat het bestuur voor stelt het voorstel voorloopig aan te nemen en dan zalJiet bestuur zich tot een deskundige wenden om inlichtingen. De heer de Jongh meende, dat de werk gever het voordeel krijgt van deze regeling en daar is hij niet voor. Hiertegen werd aangevoerd, dat de werk gever een gedeelte van de premie mag terug vorderen en de werkgever die dat doet, moet ook zelf de aanvulling betalen Dit gebeurt niet door het fonds; het fonds betaalt alleen voor die leden, die niet zelf een bijdrage aan hun patroon betalen, dus deze regeling is wel degelijk ten voordeele van de leden In verband met de gehouden besprekingen trok het bestuur het voorstel in en zal zich in verbinding stellen met een deskundige om te overwegen hoe in deze te handelen. Aldus be sloten. Evenals het vorige jaar werd weder voor gesteld een bijdrage voor t. b. c.-bestrijding van kinderen te verleenen indien dit noodig blijkt. De voorzitter zeide, dat het vorige jaar 125 is gebruikt en om het goede doel van het „Witte Kruis" te steunen en thans weder dit voorstel werd geo ,.n. De heer Hart zeide, dat het vorig jaar een meisje uit de gemeente naar een sanatorium is gezonden, waarvoor een bijdrage werd ver leend en de resultaten van dien aard zijn dat de famiile en ook de vereeniging daarmede kan worden gefeliciteerd. De heer Sloof vroeg of het bedrag ook be schikbaar is voor de uitzending van kinde ren, waarop werd medegedeeld dat het „Witte Kruis" het bedrag mag gebruiken, zoowel voorr t. b. c.-bestrijding als voor uit zending van kinderen. Het voorstel werd hierop aangenomen. De heer Mulder dankte de veragdering voor dit besluit en zegde toe dat spoedig aan het werk zal worden gegaan om eenige kin deren uit te zenden. Hierna kwam aan de orde verkiezing van 2 bestuursieden; aftredend zijn de heeren D. de Waal en S. Klomp. De voorzitter zeide, dat de vergadering het recht heeft deze leden herkiesbaar te stellen en gaf in overweging, dit te doen. Deze menschen zijn bekend met alle zaken der vereeniging en doordat de ziekenbriefjes in het vervolg niet meer door den dokter mo gen worden afgegeven en nu wijkcommissa- rissen daarvoor moeten optreden is het ge- wenscht dat de bestuursleden die daarmede op de hoogte zijn, zitting blijven hebben. De heer J. Hart zeide, dat hij 5 dagen zi k is geweest en toen met een briefje bij den heer Meijer kwam, waar hem werd gezegd, dat hij geen recht had voor 5 dagen, maar eerst als hij 6 dagen ziek was geweest. Door een bestuurslid werd hem medegedeeld, dat hij een ezel was geweest en de 6e dag pas naar den dokter had moeten gaan. Dit standpunt achtte hij van een bestuurslid onjuist. Wat betreft de bekendheid met de zaken der vereeniging is zijn meening, dat het wel eens goed is aat er een ander bestuurslid in komt om daar ook bekend mee te raken. De heer P. Hart merkte op, dat het wen- schelijkis twee bestuursleden op het Noord einde te hebben, omdat het bestuurslid wijk- commissaris en tevens controleur is. Hierna volgde stemming. De heeren D de Waal en S. Klomp werden met resp 48 en 49 stemmen herkozen en verklaarden deze benoeming weder aan te nemen. In de regeling van het bodeloon werd geen verandering gebracht. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Zeeuw nog of de losse arbeiders ook 3 dagen uitkee ring krijgen. De voorzitter zeide, dat dit in het regie- inent is omschreven eii sloot deze verhelde ring. 6 Vervolgens opende de voorzitter de verga dering voor ziekenhuisverpleging en las het verslag over 1930. Het aantal leden over 1930 bedroeg 703 betalende en 33 niet beta lende. 20 maal werd van een auto gebruik gemaakt waarvan de kosten bedroegen 65.10. De totale kosten per lid bedroegen 1.55. Hierna volgde de rekening van den pen ningmeester. De totale ontvangsten bedroe gen 1468.28 en de uitgaven 1460.66, sado 7.62. De heer M. Mulder bracht rapport uit over de rekening en zeide dat alles in de bes te orde is bevonden. De heer F. Groot werd bjj acclamatie her kozen en verklaarde deze benoeming aan te nemen. De heer A. Butter vroeg inlichtingen, voor hoeveel leden moet worden betaald, waarop hem werd medegedeeld, dat de leden boven 18 jaar moeten betalen en voor kinderen be neden 18 jaar er 2 moeten betalen en de ove rigen vrij zijn. De de rondvraag bracht de heer P. Hart naar voren dat in het reglement is opgeno men, dat in het boekjaar recht oestaat op 2 X 42 dagen, hij zag daar liever voor dat dit recht bestaat in 52 op elkaar volgende we ken. Nu komt het voor dat iemand in Decem ber is opgenomen en dus voor het oude boek jaar en het nieuwe recht op 42 ligdagen heeft, terwijl iemand, die in dezelfde om standigheden verkeert, de overige dagen bo ven de 42 zelf moet betalen. Tevens bracht hij naar voren, dat het niet gewenscht is zenuw-patiënten voor kraamverpleging en patiënten voor minder dan 3 dagen voor re kening der vereeniging op te nemen. De heer P. Mulder Sr. zeide het hier niet mee eens te zijn. Het kan voorkomen dat op name voor kraamverpleging beslist nood zakelijk is en die menschen kunnen dat zelf ook niet betalen. Met zenuwpatiënten is dit al evenzoo. De heer M. Mulder ging ook tegen het voorstel van den heer Hart in en meende dat Ziekenhuisverpleging een zoo ruim mogelijk standpunt moet innemen. Wanneer de kosten niet méér bedragen dan uit de rekening blijkt, bestaat er naar zijn meening geen aan leiding om die menschen uit te sluiten. De heer Meijer merkte op, dat in andere vereenigingen zenuwpatiënten ook zijn bui tengesloten. Tevens merkte hij nog op, dat het soms wel wat lang duurt eer het geld binnen is en de penningmeester dan niet tij dig kan betalen. De heer Mulder zeide. dat voor 1 geval bij de Boerenleenbank kan worden geplaatst, waarop de heer Meijer mededeelde, dat dit ook het geval was. doch dit bedrag werd in December opgevraagd. De heer Hart zeide nog. dat het niet zijn bedoeling is de noodzakelijke kraamverzor- ging uit te sluiten, doch alleen de gewone Tevens merkte hij op, dat zenuwpatiënten in werkelijkheid naar zijn meening niet als patiënten kunnen worden beschouwd en niet m de vereeniging thuis behooren. Betreffende het voorstel van den heer Hart om voor het boekjaar tc lezen 52 achtereen volgende weken, merkte ue heer Sloof op, dat eenvoudig kan worden opgenomen, dat een verzekerde in geen geval meer dan 42 achter een volgende dagen krijgt uitgekeerd, doch steeds na 42 dagen de uitkeering een maand stilstaat. De heer P. Butter merkte nog op dat uit het voorstel van Hart heel wat meer werk zou ontstaan. Het voorstel van den heer Hart (uitslui ting zenuwpatiënten, kraamverzorging en minder dan 3 dagen) werd in stemming ge bracht en verworpen met 32 tegen 29 stem men. Bij de rondvraag bracht de heer de Jongh nog naar voren of het bestuur wil toezien, dat niet te lichtvaardig van een auto gebruik wordt gemaakt. De heer Meijer zeide, dat hier al op wordt toegezien. Dé voorzitter drong 'er nog op aan den bode bij de aanbieding der kwitantie direct te betalen en sloot de vergadering. KOEIEN ONDER DE HOOGTEZON. Niet aan te raden. Op de proefboerderij „Friedrichsort" van het instituut voor zuivelbereiding te Kiel heeft prof. dr. Bünger een proef genomen met bestraling van melkkoeien door de hoog tezon Men weet, dat hiervoor propaganda wordt gemaakt als middel, om kindermelk te krijgen met een hoog gehalte aan vitami ne D en óók om méér melk te krijgen. Op grond der verkregen resultaten raadt prof. Bünger deze bestraling af omdat het beoogde doel er geenszins door wordt be reikt. ONZE BOLLENEXPORT NAAR DE V S Blijkens telegrafisch bericht van den rijkslandbouwconsulent te Washington heeft de tegen 29 Januari jl. aangekondigde con ferentie inzake den invoer van narcissen twee dagen geduurd. De voorzitter legde er in zijn openingsrede den nadruk op, dat de Amerikaansche produ centen geen recht hebben op verdere handha ving der sanitaire invoerbeperkingen, indien de ziekte-omstandigheden het embargo niet meer noodg maken. Ambtenaren van den quarantainedienst voor planten toonden aan, in welke mate ziekten in bloembollen in het algemeen in de Amerikaansche centra van bloembollencultuur verspreid zijn. Senatoren, leden van het congres, Amerikaansche kwee kers en zelfs bloemisten drongen op hand having van het embargo aan, daarbij ge steund door eenige Nederlandsche kweekers, die zich in Amerika gevestigd heb ben. De beslissing zal later worden medege deeld. WARMENHUIZEN. Overzicht CV. V." van 26 t.m. 31 Januari 1931. Over het algemeen was het prijsverloop van onze groenten in de afgeloopen week lager dan in de vorige week. De oorzaak daarvan moet gevonden wordci; in het feit, dat de winter nog steeds niet zijn intrede heeft gedaan. Zooals gewoonlijk was op Maandag de aanvoer van alle producten nihil. Betreffen de de eerste kwaliteit roode kool kan gezegd worden, dat tot en met Woensdag de prijzen ons niet zoo erg tegen vielen. Voor de groote roode kool eerste kwaliteit betaalde men tot en met Woensdag ten laagste 3.60 en voor de kleine roode kool eveneens eerste kwaliteit ten hoogste 6.20 per 100 K G. Op Donderdag echter was het een en al misère. Groote aanvoer en bijzondere lage prijzen was toen het onderwerp der gesprekken. Groote roode kool eerste kwaliteit daalde toen tot de f 3.30 per 100 K G. en de kleine roode kool tot f 5.80 per 100 K G. Op Vrijdag en Zaterdag herstelden de prijzen zich eenigszms. doch zij bleven toch beneden de hoogste noteenngen van bet begin dezer week. De noteering van de eerste kwaliteit roode kool liep op Zaterdag van de f 4 tot de 6 per 100 K G. En ook het doorschot maakte vooral de laatste dagen niet de prijzen van de vorige week. De no teering hiervan bedroeg in deze week van f 1 50 tot 5.10 per 100 K O. Op dien rampzaligen Donderdag betaalde men voor doorschot roode kool slechts 1.50—-J 3 60 per 100 K G. Aangevoerd werd in totaal deze week 218425 K.G tegen 173900 K.G in de vorige week. Het zachte weer heeft op den handel in gele kool eveneens een slechte invloed. Tot en met Vrijdag betaalde men voor de eerste kwaliteit gele kool van 2 tot f 2.90 per 100 K G. Voor een mooi partijtje gele kool werd Zateidag nog f 3.60 bedongen. Het door schot gele kool werd op Dinsdag van deze week nog verkocht voor 2.40 per 100 K G Evenals met de andefe soorten kool liepen deze prijzen in deze week iets terug, doch het slot van de rekening was toch dat de prijzen v n het doorschot gele koo' op Zaterdag weer omhoog liepen tot die prijzen waarmede men Dinsdag begonnen was. Aangevoerd werd in deze week totaal 44100 K.G. tegen 29100 K G in de vorige week. Alleen voor Deensche witte kool bleef de stemming vlug en vooral de grootste kool ging op som uiige dagen nogal vlug van de hand. Sommige afwijkende partijen Deen sche witte kool werden voor iets minder verkocht dar. men ze den laatsten tijd ver kocht had Eerste kwaliteit Deensche witte kool verkocht men in deze week voor f 2.60 tot 3.70 per 100 K G. Vergeleken bij de week van 19 tot en met 24 Januari zijn de prijzen in deze week toch vrij stationnair ge bleven. Het doorschot Deensche witte kool werd verkocht voor f 2.20— 3.20 per 100 K.G. De aanvoer van Deensche witte kool bedroeg in deze week 97575 K G. tegen 96500 K.G. in de vorige week Waar men de vorige week kon spreken van betere stemming in den handel, moeten wij nu constaleeren, dat de „wieien" weer precies andersom gedraaid zijn. De vorige week betaalde men van de 2 tot de f 2 40; in deze week slechts van de 0.90 tot f 1.80. Voor grove uien betaa'de men ƒ.1 tot f 2 per 100 K.G. Aangevoerd weid totaal 37475 K.G. tegen 27400 K.G. in de vorige week 1300 K.G. peen werd verkocht voor 1 50 per 100 K G. en 600 K G. gele nep voor 1-40— f 1 80 per iOO K.G. IfinBienSaiicI GRENS-S MOKKEL ARIJ. Verscherpte maatregelen van Duitsche zijde. Een Duitsche medewerker van het Hbl. meldt, dat de Duitsche regeering, op aan stichting van de Kamers van Koophandel, voorschriften heeft uitgevaardigd, waardoor aan de uiteriijke kenteekenen, die gelden voor levensmiddelen en andere artikelen, waarme de veel gesmokkeld wordt, strenger de hand zal worden gehouden. Het provinciaal be stuur en de steden in de buurt van de grens zijn belast met het toezicht op deze voor schriften; zij zullen samenwerken met de douane. Men hoopt hierdoor de grens-smok- kelarij beter dan totnogtoe te kunnen bestrij den. Hoofdzakelijk werd in den laatsten tijd van Nederlandsche zijde geklaagd over de zen smokkelhandel, speciaal in koffie. VERDRONKEN. Zondagmorgen liep op den Ubbergschen te Nijmegen omstreeks kwart over negen het bejaarde echtpaar Deenen te wandelen. Zij bevonden zich op de tramrails en toen eer. tram naderde, begaven zij zich op den weg berm. Door onopgehelderde oorzaak is de vrouw toen weggegleden en terecht gekomen in het z.g. Meertje, dat door den hoogen stand van de Waal sterk gezwollen is On middellijk werd de vrouw door omstanders uit het water gehaald. Zij had het bewustzijn verloren en ofschoon direct pogingen in het werk gesteld werden om de levensgeesten weer op te wekken, mocht dit niet meer ba ten. Vrij kort na het ongeluk gaf de vrouw den geest. DE TRIBUNE NIET MEER IN DE HAAGSCHE LEESZAAL. In de gistermiddag gehouden vergadering van den Haagschen gemeenteraad heeft de heer L. de Visser, communist, verlof ge vraagd in de volgende zitting van den raad een interpellatie te mogen houden over het besluit van den directeur van de Openbare Leeszaal, om ,.De Tribune", niet meer ter lezing te leggen. Op voorstel van den burgemeester besloot de raad, de beslissing over het houden van deze interpellatie uit te stellen tot de volgen de vergadering. BOND VAN JONGE LIBERALEN. De vijfde iaarlijksche algemeene vergade ring van den Bond van Jonge Liberalen is Zaterdagavond te Utrecht voortgezet met een feestelijke bijeenkomst, waar mr. M H. de Boer. wethouder te Utrecht en hoofdbestuurs lid van de Liberale Staatspartij, gesproken heeft over: ..De sociale taak van een gemeen tebestuur in onzen tijd". De heer G. Gobits, die zes jaar lang deel heeft uitgemaakt van het hoofdbestuur en voor een herbenoeming niet meer in aan merking wenschte te komen, werd tot eereiid benoemd. Daarna hebben mr. H. Smeenge en prof dr. B D. Eerdmans korte toespraken gehouden. Hierop volgde een samenspraak van twee leden, waarin het leven en werken van den Bond in de afgeloopen jaren werd geschetst In de Zondag voortgezette vergadering werden nieuw gekozen in het bestuur de heeren ds. J. Luchies en J B Slotboom. Tot eere-leden werden benoemd de heeren B Gobits en mr. I. E. Drievoet. Met algemeene stemmen werd besloten tot toetreding tot de Jong-Liberale Internationale, alsmede om de volgende internationale con ferentie van Jonge Liberalen met Pinksteren e.k. te 's-Gravenhage te ontvangen Na uitvoerige discussies werden met alge meene stemmen resoluties aangenomen ter zake sociale wetgeving en landsverdediging. COMMUNISTISCHE RELLETJES TE AMSTERDAM In de Jordaan heeft Zondagochtend een groep leden van de Comm. Intern. Roode Hulp een propaganda-tocht gehouden waar bij zonder dat daartoe vergunning was verleend borden met tegen de politie ge richte opschriften meegedragen en toespra ken gehouden werden. De politie kon drt niet toestaan, zij verspreidde de betoogers een paar malen en moest daarbij de sabel trekken en een revolverschot in de luchi lossen. Drie betoogers werden gearresteerd en na verhoor weer vrijgelaten. Op één hun ner werd een ploertendooder" gevonden e«» in beslag genomen. GODSLASTERLIJKE PUBLICATIES. ten adres tegen „De Tribune De Nationale Bond tegen Revolutie heeft een adres gezonden aan den minister van Justitie, waarin wordt betoogd, dat. wan neer aan het communistische dagblad „De Tribune" wordt toegestaan voort te gaan met het publiceeren van godslasterlijke taal en afbeeldingen zooals geschiedde in het nummer van 19 Januari J.I., hetwelk een spotprent bevatte met het onderschrift „in- terventieplannen worden in den hemel ge smeed en op aarde uitgevoerd", bij voort during het overgroote deel van ons volk in zijn heiligste gevoelens zal worden gekrenkt. Aangedrongen wordt op het nemen van maatregelen om dergelijke godslasterlijke pu blicaties voor het vervolg onmogelijk te maken en het ter lezing leggen van dit en dergelijke bladen in openbare leeszalen en andere voor het publiek toegankelijke lokalen te verbieden. HOOG WATER. De Beerscht overlaat werkt weer. Voor de derde maal in dezen winter heeft de Maas bij Grave het peil van 10.80 M. bo ven N.A.P. overschreden en Zondagmorgen begon, aanvankelijk bijna ongemerkt, het wa ter over den Beerschen overlaat te vloeien. Op val van groote heteekenis rekent men nog niet De daling van de temperatuur, de verbeterde atmosferische gesteldheid, hebben den toevloed van water i t de Ardennen en van de zijrivieren voorloopig stopgezet, maar het voorjaar nadert met rassche schreden en men rekent er dan ook op, dat het peil van de rivier voorloopig hoog zal blijven en dat bij eenigen regen van beteckenis telkens weer opnieuw het gevaar van overstrooming zal dreigen De Beersche Overlaat werkt aan de zijde vaif Escharen over een lengte van ruiix 2000 M. Gistermorgen meldde Maastricht 35 c.M. Linne 20 cM Roermond 20 cM., Belferd 11 cM. en Venlo 8 cM. val. Sambeek meldde nog 7 cM en Grave 10 cM was. De Waal wast nog. De Waal voor Nijmegen is gister nog vijf cM gewassen. De Boven-Rijn meldt val. Van den Boven-Rijn wordt val gemeld. GEMEENTELIJKE STEUN AAN EEN FABRIEK BI] WERKTIJD VERMINDERING. Een „modern" besluit bij ouder- wetsche verlichting. Petroleumlampjes, benzinelampen en kaar sen werkten samen om de Gorinchemsclie raadzaal te verlichten, tijdens de gemeente raadsvergadering op Vrijdagavond Het ge heel maakte een ouderwetschen indruk. BIJ dit primitieve schijnsel sprak de burgemees ter, de heer Kootstra zijn nieuwjaarsrede uit. En er werd een zeer modern besluit genomen, n.1. tot het aangaan van een overeenkomst met de N V. de Vries Robbé en Co., inhou dende een steunregeling voor de werklieden dezer N.V. bij verkorting van den werktijd, hetgeen noodzakelijk is om ontslag te voorko men. Voor de gemeente zullen de kosten hoogstens 25.000 pe; ;aar bedragen. De regeling wordt voorloopig getroffen voor 4 maanden. GENOOTSCHAP VOOR HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Zaterdag hield het Nederlandsch Genoot schop voor Heilgymnastiek en Massage in Hotel Terminus te Utrecht, zijn jaarlijksche algemeene vergadering. Het huishoudelijke gedeelte werd 's middags grootendeels afgehandeld. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter W. P. Nuyten, secretaresse mej. J. A. de Haas, pen ningmeester J. Mebius, alg. secundus J Crurq, redacteur \7. Goeting. Na de rondvraag werd overgegaan iot het wetenschappelijke gedeelte. De heer Eykman hield een lezing over ademhalingsgymnastiek Mej. van Son hield een beschouwing aan de hand van het boek „Natur und Seele der frau" van Fan Hagemann uit Hamburg, voortbouwend op de methode Meusenöieck, gedemonstreerd door een drietal dames. EX-PPENN1NGMEESTER VAN VERDUISTERING BESCHULDIGD Naar wij vernemen, is door een 40-tal leden van de afdeeling Amsterdam van den Neder- landschen Kappersbond bij den Officier van Justitie te Amsterdam een klacht ingediend tegen den vroegeren penningmeester van deze afdeeling. De betrokkene wordt er vau be schuldigd een bedrag van totaal 11 500, deel uitmakend van de financiën der afdee ling, welk bedrag hij uit hoofde van zijn functie onder zich heeft gehad, te hebben verduisterd. Nader vernemen wij, dat het gepleegde feit reeds zeer geruimen tijd geleden is komen vast te staan en dat deswege de ontrouwe pen-< ningmeester iu December 1929 zijn ontslag heeft eekregen. Er heeft toen een vergadering van de afdeeling Amsterdam van den Neder- landschen Kappersbond plaats gehad; in overleg met het bestuur is toen door de ver gadering besloten het gebeurde niet ter ken nis van de justitie te brengen In de afgeloo pen week zijn echter veertig leden der afdee ling, in weerwil van dit besluit, er alsnog toe overgegaan deze zaak bij de justitie aan hangig te maken, o m. op grond van het feit, dat zij den gewezen penningmeester de ge pleegde verduistering temeer aanrekenden, omdat hii een behoorlijk salaris genoot Voor dien is ook reeds een anonieme klachi bij de justitie ingediend. DOOR EEN TREIN OVERREDEN? Sinds verleden week werd te Si'ftere-j <L het gemeenteraadslid K. N. Vermist. Zijn liik is thans gevonden op de spoorlijn te Antwer pen. De man was ongehuwd en lid van feu raad sinds 1927

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7