Noem Vfyberé/ Provinciaal nieuws Het zal de heer Smits van de N V. Reede- rij „West-Friesland" te Alkmaar ongetwij feld veel voldoening gegeven hebben, nu in zeer korten tijd de tweede zending als agent van de K. L. M. te hebben mogen ex- pedieeren. Van de K. L. M. en dit agentschap ge tuigt het ongetwijfeld van een vooruitziende blik, dat ze zooveel medewerking gegeven hebben en zelfs zoover gegaan te zijn, dat de beide heeren in de gelegenheid werden ge steld een en ander persoonlijk te constatee- ren Wel zijn de tijden slecht, maar destemeer is het van de tuinders in Sint Pancras e.a toe te juichen, dat ze desniettegenstaande niet bij de pakken gaan neerzitten en op deze wijze een afzetgebied trachten te vinden voor arti kelen, waarvan de verwachting geuit kan worden, dat de binnenlandsche veilingen er wel eens 'n beetje teveel van kunnen krijgen DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Het wil maar niet vlotten dezen winter met den handel in stapelgroenten. Was er een paar weken geleden een aardige opleving waar te nemen, deze week was het weer hee- lemaal mis. Het vochtige weer speelde weer parten aan een opwekkenden handel in win- terkool, het buitenland kwam weer spora disch aan de markt, het rottingsproces in de van slechte kwaliteit zijnde kool deed zijn vernielingswerk, kortom het was weer mi sère. Komt er geen winterweer, dan vreezen wc voor onzen tuinbouwersstand het ergste. Trouw:ens voor velen staat het nu al onom- stootelijk vast, dat 1930/"'31 een slecht jaar zal zijn: wat verkocht is, is voor buitenge woon lage prijzen van de hand gegaan en de voorraad is daarmee geheel of voor het grootste deel uitgeput. Slechts sporadisch zijn de gevallen, dat er voorraden kool zit ten, die tot laat in het voorjaar bewaard zal kunnen worden. Intusschen schrijven we nu al Februari en nog ziet zuster Anna niets van den winter komen. Voor velen is het nu geen vraag meer, of men het buiten het tr derscrediet zal kunnen stellen, de noodzakelijkheid van aanvrage is nu reeds met wiskunstige zekerheid vast te stellen. We hoorden, dat in sommige ge meenten een ruim gebruik van de aangeboden gelegenheid gemaakt wordt in andere echter blijkt de animo nog niet groot te zijn, afge schrikt als velen daar zijn door de ervaring met het tuinderscrediet van 1923 opgedaan en ook, omdat er nog verschillende voor schotten van dat crediet niet zijn afgelost. De prijs der roode kool ondervond den na- deeligen invloed van het vochtige regenach tige weer. Den laatsten dag der vorige weeK kon te Noord Scharwoude nog 6.80 als hoogste prijs voor het meeste gezochte goed van de kleine sorteering worden gemaakt, doch de eerste dag dezer nieuwe week zette in met een maximum-prijs van 5.90 aan de veiling der L. G. C. en 5.30 aan die van den Noordermarktbond. Deze aanmerkelijk lagere prijs kon zelfs niet gehandhaafd wor den, zoodat in 't midden der week aan de Broeker veiling als hoogste prijs slechts 5.10 werd besteed. Zaterdag was er weer een kleine opleving waar te nemen en kon de gezochte grootte van de kleine sorteering weer tot 6.10 noteeren. De laagste prijs was toen 3.70 voor groote kool Aan Ge Broeker veiling kon als hoogste prijs 5.80 worden gemaakt. Groote roode kool van af wijkende kwaliteit kon toen voor 2 en iets meer worden verkocht. De aanvoer was 75 spoorwagens, waarvan te Broek op Langen- dijk 27. Kon mooie gele kool de vorige week nog een prijs van 4 bedingen, deze week was daarvan geen sprake meer. Maandag liepen de prijzen aan de Brieker veiling van 2.10 3 40, zoodat deze laatste prijs betaald werd voor het mooiste soort van de meest ge wilde grootte. De laagste prijs werd betaald voor groote van eenigszins afwijkende kwali teit. Van deze kwamen echter ook nog prij zen voor van 1.201.60. De prijzen weken de heele week weinig van de genoemde aï; ze werden echter eer lager dan hooger Zoo werd Donderdag aan de Broeker veiling als maximum-prijs 3.20 besteed. Afwijken de kwaliteit van de groote gele kool kon toen maar 1.50 opbrengen. Evenals bij de roode kool was ook bij de gele Zat i dag eenige ver betering te constateeren en \.erd aan de vei ling der L. G. C. tot 3.90 betaald Aan de veiling te Noord Scharwoude werd toen voor goede kwaliteit gele kool 2.603 80 be steed, al naar gelang van de grootte. Deze prijzen zijn veel te laag voor de loonende exploitatie. Het vorige jaar waren ze dit ai. Toen echter werd nog ongeveer 50 meer betaald dan nu. Bovendien is de teelt dit jaar nog heel wat slechter. De aanvoer aan beide veilingen beliep ruim 50 spoorwagens. Met den prijs der Deensche witte kool is het daarentegen gunstiger gesteld dan in den winter 1929/30. Daar tegenover staat echter, dat er toen veel meer is getéfeld op een bepaalde oppervlakte. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd in het be gin der week 2.203.30 besteed, tegen 3.103.70, Zaterdag werd 2 50— 3.50 betaald, alle prijzen die op verlaging duiden. Aan de Broeker veiling werd aan vankelijk 2.503.60, tegen de vorige week 2.50—3.90 besteed. Wel zijn deze prijzen nog beter dan verleden jaar, toen ze zoo laag waren, dat de witte kool als veevoe der werd gebruikt, toch zijn ze veel te laag. De aanvoer bedroeg 72 spoorwagens Uiten, die een paar weken wat meer be langstelling trokken en alzoo betere prijzen bedongen liepen nu weer in prijs achteruit. Voor uien wprd van 1.40—1.90 besteed, grove uien brachten 1.202.10 op; drie lingen 0.60—1.30. Buitengewoon slechte prijzen alzoo, nog iets lager dan verleden jaar. Deze teelt levert bij de huidige prijzen groote verliezen op. De aanvoer beliep on danks deze slechte prijzen nog 27 spoorwa gens. De prijs van peen week weinig af van dien der vorige week. Voor de mooiste werd van 1 SO2 betaald, kleine brachten 1 op. Bieten werden voor zeer bevredigende prijzen verkocht 2.50—5.70. HENSBROEK. Algemeene vergadering van de tuinbouw- vereeniging „Ons Belang" te Hensbroek op lijdag 30 Jan., 's avonds 6 uur in café de Boer Tegenwoordig het bestuur, eere-lid burge meester Kooiman en Jb- Groot Jr. eere-voor- In origin doozta i 25. 45 en 65 et». ybert vervangt het gorgel drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert zitter der vereeniging en 63 leden. De voorzitter, de heer Joh. Koning, open de deze vergadering met een woord van wel kom aan de opgekomenen en aan de pers. Spr. memoreerde den slechten toestand in het bedrijf. We moeten trachten ons er zoo goed mogelijk doorheen te slaan. Spr. bracht een woord van dank aan burgemeester en raadsleden voor de verleende medewerking aangaande de tuinderscredieten. Nadat spr de leden hier nog het een en ander over had meegedeeld sprak hij den wensch uit dat deze vergadering weer in goede harmonie mag verloopen. Ingekomen stukken. Verzoek was ingeko men van den penningmeester der vpieeni ging den heer D. Stapel om ontslag als zoodanig door verandering van zijn bedrijf Ingekomen was een schrijven van de cur sisten van dezen winter gehouden bo'lencur- sus, houdende verzoek om een subsidie ten einde een excursie te kunnen maken naar de bollenvelden. Het bestuur wilde hiervcor een subsidie van 25 toe kennen. De heer C. Bas vroeg of er nog meer kos ten aan verbonden zijn geweest. De voorzitter zeide dat deze cursus met subsidie van het rijk werkt en de cursisten zelf 2.50 moeten betalen. Allen waren vóór subsidie. Van de tuinbonwvereeniging „De Toe komst" te Zuid-Scharwoude was een schrij ven ingekomen met verzoek medewerking te willen verleenen aan een te Den Haag te houden landelijke vergadering. De te behandelen punten zijn: tegimoetko mng in de sociale lasten, verlaging der vrachtprijzen die hier aanmerkelijk hooger zijn dan elders en het aanstellen van een Di recteur-Generaal van landbouw De heer Jb. Groot Jr. meende dat het op den weg der vereeniging. Dat werd goedge vonden. Punt 4 was het jaarverslag van den secre taris, waaruit bleek dat 1930 voor de ver eeniging een slecht jaar is geweest. Begon nen werd met 83 leden, 10 bedankten en 4 nieuwe leden traden toe. Gehouden werden 5 bestuurs- en 4 ledenvergadering. De ver eeniging had een omzet van 81000 tegen 101000 in 1929, alzoo 20000 minder dan het vorige jaar. Spr. eindigde zijn jaarverslag met den wensch dat 1931 terug zal geven wat 1930 heeft meegenomen. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig verslag. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester. 1930 ontvangsten 6159,93; uitgaven 5296,11, kasgeld 863,82. Omzet 1929 101146,46; omzet 1930 80974; minder 20172,46. 1929: kasgeld 1034,74 min f 863,82, tekort 170,92. Te goed aan koolgeld 355,87. Bezit 1929 1230,30. Bezit 1930 1166,19 blijft 64,11 dit jaar te kort. Bij monde van Jb. Heertjes werd de ver gadering meegedeeld dat de boeken en De- scheiden van den penningmeester L urig in orde waren. De voorzitter dankte den heer Stapel voor zijn keurig beheer. 6. Salarisrcgeling. Daar Ce secretaris en penningmeester beiden aftraden werd alleen aan den voorzitter verzocht zich even te wil len verwijderen. De eere-voovzitter leidde nu de besprekingen. De salarissen resp. 50 voorzitter, 60 secretaris en 150 pen ningmeester werden aan de vergadering be kend gemaakt en gevraagd of ieder zich hiermee kan vereenigen. Algemeene bijval 7. Bestuursverkiezing. Periodieke aftreding Joh. Groot £n M. Langereis, beiden werden herkozen. De twee vacatures aftr. D. Stapel en P Admiraal, resp. penningmeester en secreta ris werden ingenomen door Jb. Groot en Jb. Heertjes. Eerstgenoemde was benoemd tot secre taris-penningmeester. Na de verkiezing werd een oogenblik pauze gehouden en bestond er gelegenheid tot bestellen van manden en kunstmest. Van de manden waren monsters aanwezig. Na heropening wilde de voorzitter eerst een woord van dank brengen van de schei dende bestuursleden. Daar hij van den heer Stapel als oudste bestuurslid en mede oprichter der vereeniging veel steun heeft ondervonden valt het spr zwaar afscheid van hem te nemen De heer Stapel dankte den voorzitter voor de woorden tot hem gericht en de leden voor het vertrouwen dat zij in hem hebben gesteld (Applaus). Ook de heer Admiraal dankte bestuur en leden voor de prettige samenwerking. Voorstellen voor de Algemeene vergade ring der L G. C. De heer Jn. Volkers vroeg of het geen aan beveling verdient een voorstel in te dienen bij de L. G. C. aangaande een tekort aan knoppen bij de te houden bollenveiling. De voorzitter dacht niet dat het een voor stel is om op de algemeene vergadering te bespreken, maar zal dit doen op een gewone vergadering van de L. G Cevenals over een klacht var. den heer Volkers over de bol len die worden opgehouden en z.i. niet goed worden bewaard daar ze zonder dekking staan, wat het scheuren van de huid be- invloedt. De heer C. Bas klaagde over het onwillekeurig afkeuren van uien. Hij vond het zoo een onhoudbaren toestand. De voorzitter antwoordde dat het met de keuring van uien over twee schijven gaat daar ze ook door een rijkskeurmeester worden ge keurd. Dit was wel iets om op de algem. vergade ring te bespreken en hij vroeg den heer Bas er een voorstel van te willen maken. Deze zal zijn voorstel op papier stellenen bij den secretaris bezorgen. Bespreking zetkooiregeling. Daar door ge brek aan mede Aerking de zetkoolvereeni- aing weer was ontbonden, werd de regeiinst van het plaatsen der zetkool als voorheen vastgesteld-. Bespreking aardappelen varen Dit punt was door het bestuur met den schipper be sproken. Nu stelde de voorzitter aan de ver gadering voor dat de schipper in 3 ploegen zal varen en een vaste tijd van beginnen zal houden. Het groote bezwaar hiervan is na tuurlijk de manden. Het bestuur stelde nu voor, dat er aan iederen steiger een man achter zal blijven om voor de manden te zor gen. de kosten hiervan zouden door de ver eeniging worden vergoed. De heer W. Koning vroeg hoe het dan ging als er manden zoek raakten. De voor zitter meende dat de schipper dit risico moet dragen en wees erop dat iedereen zooveel mogelijk moet meewerken. E>e heer Jb. Vis ser stelde voor deze regeling voor een jaar aan te gaan De vergadering ging hiermee accoord. Rondvraag. Jn. Volkers vroeg het oordeel der vergadering aangaande het meenemen van producten van niet-leden De leden waren algemeen van oordeel, dat dit niet meer moet gebeuren. De voorzitter zeide. dat cok de schipper als de vereeniging dit niet wil hebben, de producten niet meer mee zal nemen (Instemming) D; heer P. Admiraal zeide, dat bij de eerste inventarisatie der stapelproducten en enkelen waren die hun naam er niet hadden bijgezet. Niemand wist hier iets van. De heer A. Gunder, betaalmeester zeide, dat de vereeniging het van hem gewend is. een geheel overzicht van den omzet over het afgeloopen jaar te hoore.t. De drukke werkzaamheden heeft hij daarvoor nog geen tijd gehad en zal d"it met de Meivergadering doen. Hij volstond nu alleen met de omzet mee te deelen. Ontvangst 1930 Broek op Langendijk f 70174,82; te Purmerend 703,30; aantal wagons ongeveer 205. Ontvangst 1929 te Broek op Langendijk f 88872.78; te Purmerend 1278,35; aantal wagons ongeever 263. Minder omzet in 1930 te Broek op Langen dijk f 18697,96; minder omzet in Purmerend f 575.65; minder aantal wagons 58. De voorzitter zeide. dat hij, alvorens tot sluiting over te gaan, aangaande den bollen- cursus een voorstel aan de vergadering wilde doen om te kunnen komen tot de oprichting van een bollenvereeniging. Daar de meeste bollenbouwers er vóór zijn, werd besloten om een vergadering uit te schrijven en zoo mogelijk tot de oprichting van een vereeni ging te komen. Met de beste wenschen voor 1931 sloot de voorzitter deze bijeenkomst. VERMINDERDE BLOEMBOLLEN- OMZET BOVENKARSPEL. De omzet van de bloembollenveilingsver- eeniging West-Friesland te Bovenkarspel heeft in het afgeloopen jaar bedragen .1 3.481.5.32.40, tegen in het jaar tevoren bij na 4 y~ millioen gulden. De algemeene door- sneeprijs der tulpen was -2.21 (vorig jaar 4.66) per 100 stuks. Doorsneeprijs van plantgoed 45 ct. (vorig jaar 1.01 M). De grootste omzet viel op 16 Juli, toen voor 348.000 werd geveild:' In 1930 zijn geveild ruim 169 millioen leverbare bollen en 806.000 K G. plantgoed. Het aantal verzonden colli bedroeg 1.730.015, waarvan slechts 50.555 per spoor werden verzonden. NOORD-SCHARWOUDE. Door de afdeeling Oudkarspel-Noord- scharwoude van de V. A. R. A. werd met al gemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de regeering verzocht wordt een be slissing te nemen inzake den bouw van een nieuwen zender en een conferentie bijeen te roepen van de vier algemeene omroepvereeni- gingen teneinde in onderling overleg het vraagstuk van den zenderbouw tot een goede oplossing te brengen. AKERSLOOT. Het bestuur van de begrafenisvereeniging „De laatste Eer" te Castricum, omvattende de gemeenten Castricum en Limmen, stelt pogingen in het werk om ook hier leden voor dat doel te krijgen en had daarvoor een ver gadering belegd in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier. Door het slechte weer wa ren 11 personen aanwezig. Op een nader uit te schrijven bijeenkomst zal, hopende op meer bezoek, het doel, rech ten en plichten, nader worden uiteengezet. TEXEL. Tentconslelling van Landbcuw- huishoudkunde In de Landbouwschool te Den Burg werd op Zaterdag en Zondag een tentoonstelling gehouden, georganiseerd door de vereeni ging voor 1 andbouwhuishoudonderwijs. De heer J. Dijt opende deze tentoonstel ling als voorzitter der vereeniging tot bevor dering van Landbouwhuishoudonderwijs op Texel. Spr. deelde mede, dat van den heer Klimp het plan tot het houden van deze ten toonstelling was uitgegaan, en deze alle moeite had gedaan voor het tot stand ko men. De medewerking van de Texelsche ver eeniging bepaaide zich slechts tot een gelde lijke bijdrage en het beschikbaarstellen van een lokaal, de vereeniging voor Landbouw- huishoudkunde zorgde voor de rest en de da mes v. d. Weijden en Piet, directrices van huishoudscholen te Alkmaar en Schagen, hadden bereidwillig op zich genomen alles voor elkaar te brengen. De dames Klimp hadden hierbij een handje geholpen. Of de tentoonstelling op dit punt geslaagd was liet de heer Dijt over aan de beoordeeling der aanwezige dames. Na de officieele opening maakten we, on der leiding van mej. v. d. Weijden, een ronö gang door het gebouw. Letterlijk van ieder aanwezig voorwerp werd ons een beschrij ving gegeven. Aangetoond werd, dat met weinig kosten met wat handigheid onze wo ningen er smaakvol kunnen uitzien, en die handigheid kan men leeren op een huishoud school of cursus. Op de afdeeling koken konden onze oogen zich vergasten aan de uitgezochtste spijzen en dranken, en toen mej. v. d. Weijden ons voorrekende wat de kosten van al dat lek kers waren, stonden wij er van versteld Hoe veel kan men door kennis van huishoudkun de in een huishouden bezuinigen! Ook de afdeeling „knippen en naaien was uitmuntend verzorgd. Verder kon men aan schouwen op welke wijze onze meubels on derhouden moeten worden, hoe de waschbe- handeling is, ook van die voorwerpen, die men anders naar een chemische inrichting zendt, terwijl ook aan inmaken en sterilisee ren een groot gedeelte was afgestaan. Het aantal bezoekers, vooral bezoeksters, aan deze tentoonstelling was bijzonder groot De vriendelijke en duidelijke wijze, waarop de beide leeraressen alles uitlegden, droeg in groote mate bij tot het meer bekend worden van het huishoudonderwijs op Texel, waar voor deze tentoonstelling is gehouden. Moge het doel der tentoonstelling beantwoord wor den en hier spoedig een huishoudschool of landbouwhuishoudcursus tot stand komen. Het zou de flinke leeraressen stellig een groote voldoening geven, en de Texelsche meisjes zouden er wel bij varen. ZUIDSCHAFWOUDE. De vereeniging voor Ziekenhuisverpleging hield Maandagavond haar jaarvergadering in „De Roode Leeuw". De heer S. de Boer opende als voorzitter de vergadering, en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst Verder releveerde de voorzitter dat de op richting destijds van deze vereeniging wel zeer noodzakelijk was, gezien het aantal pa tiënten dat naar een ziekenhuis moest Wel kan men tegenwerken en zeggen, dat de dokters nu de patiënten maar wegzenden, doch, zeide de voorzitter, de dokter heeft daar wel ter dege zijn reden voor Het mag een zegen genoemd worden, dat men nu, wanneer de omstandigheden dat vereischen, ter ver pleging kan worden opgezonden. Daar de secretaris nog niet aanwezig kon zijn, deed de voorzitter medcdeeling, dat de heer P. Zeeman tot zijn grooten spijt als bestuurslid wegens vertrek moest bedanken Wij hebben, zeide hij, hem leeren kennen als een zeer verdienstelijk bestuurslid Laat ons hopen, dat hij in zijn nieuwe woonplaats datgene zal vinden, wat hij hier niet kon bereiken. (Applaus). Hierna bracht de heer H Metselaar een keurig verslag uit van de federatievergade ring. Het jaarverslag begon niet opwekkend, daar 1930 de vorige jaren overtreft, n.1 27 opnemingsgevallen met een totaal van 445 ligdagen; in 1929 waren deze cijfers 13 en 209. Het aantal gezinnen bedroeg 220 met 843 leden; in 1929 was dit 226 met 862 leden. Het gemiddeld aantai ligdagen per geval be droeg 16 Ys. Den secretaris werd dank gezegd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. Zeeman, citeeren wij de eind cijfers: ontvangsten 2097.86, uitgaven 1432.59, saldo per 1 Jan. 1931 665 27 Dit saldo is ongeveer 200 lager dan van het vorige jaar. Namens zijn mederapporteur bracht de heer Bouman dit verslag uit. Hij adviseerde de rekening goed te keuren. Dit geschiedde en de penningmeester werd ge dechargeerd. Besloten werd dat voor vergadering- bezoek der federatie een presentiegeld van f 2.50 zal verstrekt worden per persoon. De heer P. Zeeman besprak nu de wen- schelijkheid van verruiming der federatie door meer centralisatie en van elkaar overnemen van leden Bij de gedachtewisseling, welke hierover ontstond deelde men de zienswijze van den beer Zeeman, zoodat dit punt op de eerstvolgende federaiievergadering ter tafel komt. De vooizitter besprak de wenschHijkheTri om per federatie een regeling te treffen zake vergoeding operatiekosten Uit cL k1" sprekingen bleek dat zij die in het drvL fonds zijn. in deze reeds zijn verzeWa" Evenwel komt dit punt ter federatieveS ring en men zal dar. een aparte vereend moeten vormen. u"*mging De constitutie zal weer blijven zooais di. was. u,e De heer S. de Boer werd met od 1 algemeene stemmen herkozen er. de heer ik Grootjes met groote meerderheid al. w stuurslid. als De vraag kwam in of de voorzitter «v*. inlichtingen kon geven inzake de vern? gingskosten, n.1. of die op 3 T1*" blijven, daar de vrager gehoord heeft hÜ* het Neutraal ziekenhuis deze bevoorrprh+- wil intrekken. ^rrechting De voorzitter antwoordde o.m dat au geldt voor gemeenten, die geen subsidies <u tijds aan Alkmaar verstrekten Uit de hl" sprekingen bleek verder, dat dit voor on vereeniging geen gevaar oplevert. Als kasnazieners werden benoemd d» heeren Jb. Kroon en D. Laas. De heer P. Zeeman bracht nu dank voor de aangename medewerking van het bestuur en zegde ook dank voor het vertrouwen der leden. Hij hoopte dat de leden trouw zullm blijven. De omstandigheden hebben zijn w>7 trek noodig gemaakt. Verder hoopte hii df* het nieuwe lid dezelfde liefde voor de w7- eeniging zal aan den dag leggen. De voorzitter wer.schte nogmaals den W Zeeman het beste toe in zijn nieuwe wo«l plaats en hoopte, dat het komende jaar een gunstig jaar moge blijken voor de vereeni ging en sloot de samenkomst. In de hierna gehouden besfuursvergadew ring werden de functies als volgt verdeeld' S de Boer K„ voorzitter; A Kout vic* voorzitter; Jn. Krame secretaris; ft. Metse- laar penningmeester. Jb. Grootjes, commis saris. BERGEN Zaterdag had in café Koopman ondef voorzitterschap van den heer Jb. van Reenen de algemeene vergadering plaats van de Ver. „Hulp in Nood". Uit het kasverslag bleek, dat de ontvang- sten over 1930 hebben bedragen 1572 05, de uitgaven 2099.33J4, alzoo met een na- deelig saldo sluitend van 527.28Het totale bezit der vereeniging bedroeg 4C01 68 H. In 1930 werd uitgekeerd aan leden een bedrag groot 1898 90. In het af geloopen iaar werd aan contributie's ontvan gen 1279 55 alzoo meer uitgekeerd dan ontvangen 619.35. In 1930 werd het hoog ste bedrag uitgekeerd gedurende de 34 jaren van het bestaan der vereeniging. De heeren Jb. van Reenen, F. W. A. van Riet, H. Blank en H. C. Smit werden allen als bestuursleden herkozen. In de plaat? van den heer Wokke, die wegens vertrek als commissaris bedankte, werd gekozen de heer H. Kager. Goedgevonden werd in 1931 wederom 1.20 per dag uit te keeren. Hierna werd ter sprake gebracht <k Ziekte wet en de ziektegpldverzekering. Gwmta- teerd werd dat ondanks de inwerkingtred dezer wet, „Hulp in Nood" reden van be staan heeft en deze vereeniging in een be- hoefte blijft voorzien Nog werd medegedeeld dat in het afgeloo pen jaar wegens bedanken, vertrek en over lijden het aantal leden verminderde met 13, zoodat ultimo December 1930 het aantal leden bedroeg 226. Nadat de gelegenheid werd opengesteld tot het stellen van vragen, waarvan dooi enkele aanwezigen gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter order dankzegging voor de opkomst, de vergadering. In het afgeloopen jaar hadden 4 kinds erkenningen plaats, allen meisjes, waarvan 2 door de moeder en 2 door de moeder en den vader bij huwelijk, terwijl een geborene nqg niet werd erkend! Geen enkele echtscheiding behoefde te vul den ingeschreven. WlhiRIIJGERWAARD. n Zondag heeft onze stationschef, de heer D- Jansen, onder veel belangstelling zijn 25- jarig jubileum herdacht. Toen wij hem kwa men gelukwenschen zag het er in zijn kamer reeds echt feestelijk uit door de vele bloem" stukken. Met de tram van elf uur arriveerden o.a- de adjunct-inspecteur, de chef van dienst, als mede een deputatie uit het personeel. Nam®5 de dilectie werd door den adj. inspecteur gp memoreerd hoe de heer Jansen als arbeider in dienst was gekomen en nu een zelfstandige functie bekleedde. De directie was altijd ze® tevreden geweest over zijn werk en was daar ook erkentelijk voor. Als blijk van waar deering werd een diploma uitgereikt, bene vens een enveloppe met inhoud De chef van dienst, de heer Daamen, spr» ook woorden van waardeering. Het is genie" l»E A YOVrtlt i;\ VAM EEN M lil H EERSA GENT J I- 407. Doodmoe kwamen ze tenslotte uit den spleet, in het meer rustige water. Keesie was dankbaar, dat hij nog zoo goed uit het verschrikkelijke avontuur was gekomen en nam zich voor om voortaan wat voorzichtiger te zijn en maar niet alles te. wagen. 408 geel Op een rustig piekje gekomen, waar overigens »- viach was te zien, besloten zij een slaapje te doen. Dat ha zij dan ook wel verdiend, na alles wat zij hadden f, maakt. Daar hun adem als blaasjes in de hoogte ginif' 1 jC ccn visscher dat hier wel wat visch kon zijn. Bovendien w het een rustig plekje.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6