T" S DAGBLAD VQOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 133e Jaargang. Deze Courant wordt ELKEN AVOND behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij voorni'.betaling voor Alkmaar t-, iranco door bet geheele Rijk ü.50. Losse onmmers S cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 3.25, bij groote contracten rabat. Groots letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. KOSTER i ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telet. 3, redactie 33. Ao. 31 Directeur: C. KRAK. VHIJH IC» 6 IIKKI AKI 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. APEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Pagelijksch Overzicht OE ZITTING VAN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. Eeii rede van rijkskanselier Bruening. Het debat geopend! Sedert eenige dagen is het Duitsche parle ment weer oijeen en zoo langzamerhand voelt men den strijd in den rijksdag naderen De eerste paar dagen werden eigenlijk door gebracht met schermutselingen, maar de groote strijd nadert thans snel Reeds heeft rijkskanselier Bruening het voorbereidend vuur geopend en weldra zal de strijd in voile kracht ontvlammen. Men vergeve ons deze beeldspraak maa. wij kwamen er op, ioen wij de verschillende gebeurtenissen in den rijksdag nagingen. Dr Bruening toch. die zich een lieden tijd kalm heelt gehouden, liet zich gisteren van een geheel andere zijde „ien Hij hield een lange rede. die aan duidelijkheid niets te wen- schen overliet. En hij toonde vechtlust! Reeds bij den aanvang der zitting bleek dat Afgevaardigde Stoeckcr (comin.) stelde voor. met de begrooting tevens een communis tische interpellatie te bespreken waarbij be toogd werd. dat door de Duitsche Volks partij en andere regeeringspartijen tezamen met leden van de regeering een staatsgreep was voorbereid, waardoor dc- rijksdag zou worden uitgeschakeld en een nationale ver gadering zou worden bijeengeroepen. De voorzitter Loebe wees ei op. dat de interpellatie te laat was ontvangen, orn nog in deze zitting behandeld te worden, waarop zich het volgende k.'eine kruisgesprek ont spon: Afg. StoeckerZij kan dadeii]k behandeld worden, als de rijkskanselier zich daartoe be reid verklaart. De rijkskanselier: Ik ben bereid! Voorz. I.oebe: De rijkskanselier heeft zich tot onmiddellijke behandeling bereid ver klaard (Vroolijkheid). Hieruit blijkt wel. dat dr. Bruening van plan is klaarheid in den toestand te brengen Dr. Bruening ving vervolgens zijn rede aan, waarin hij allereerst verklaarde, dat met 'het oog op de huidige crisis in het econo mische en politieke leven afdoening der be grooting langs parlementairen weg van het allergrootste belang is De crisis draagt weliswaar een internationaal karakter, doch zij is ook niet vreemd aan een vertrouwens crisis t. a. z. der staoiliteit van de Duitsche politiek er. het Duitsche economisch leven. Spr deed een beroep op de partijen, op dat de begrooiing voor 31 Maart a.s wets- gcldigheid zal krijgen. Het buitenland heeft zeer veel belangstelling voor de wijze waar op de Rijksdag deze begrooting zal afhande len. De Rijksregeering stelt zich op het stand punt, dat dictatuurplannen. wanneer zij al bestonden, absoluut uit den booze zijn. Af doening iangs pSrleir.entairen v.eg is iets, waarop de Rijksregeering groeten prijs stelt A! heeft zij meermalen van Art. 48 van de Rijksconstitutie gebruik gemaakt, zij wenscht dit in de toekomst niet te blijven doen Lje mogelijkheden en draagkracht van ar tikel 4S worden in het buitenland meermalen op zonderlinge wijze geïnterpreteerd. De on derhavige begrooting staat in het teeken van de anergrootste spaarzaamheid. Mochten de ontvangsten op deze begrooting niet mee vallen, dau is de regeering vastbesloten deze alleen en uitsluitend te dekken door inkrim ping der uitgaven en grooterc* zuinigheid, doch in geen geval door belastingverhoo- giflg Ook de meerderheid van het Parlement stelt zich op dit standpunt, spi. vraagt den Rijksdag machtiging in den loop van het begrootingsjaar verdere bezuinigingsmaat regelen in te voeren. Een dergelijke politiek zal vooral tegen over het buitenland een goede waarborg zijn voor oplossing van het herstel-vraag stuk. Dit vraagstuk mag niet gedeeltelijk op gelost worden. De Rijksregeering is niet voornemens voor de geschiedenis de verant woordelijkheid te dragen voor het ontstaan van een toestand, die voor Duitschland nood lottig za! ziju. Spr. kondigde voorts nog wetsontwerpen aan nopens steun aan den Duitschen land bouw. Wat de werkloosheid betreft heeft de regeering een commissie ingesteid, die hopen- lijk een oplossing voor dit netelige vraagstuk zal kunnen vinden. President Löbe deed daarop mededeeling van een communistische motie van afkeuring De Nationaal-socialistische afgevaardigde Söhr sickle voor den Rijksdag te verdagen Dit voorste; werd verwoipen Dr. Göbbels (N'ationaai-sociaiist) wees op den noodtoestand van boeren en midden standers. Het rijk heeft geen geld en knevelt de landen, de steden staan voor een bankroet. Het is niet waar aldus riep spr. den Rijks- kanseiier toe dat wij een catastrophe wenseften Die catastrophe hebt gij reeds ont ketend. 'Instemming van rechts). De aan sticht' ca Lv/i-i reeds lang moeten altreden Rust en orde worden in Duitschland slechts in gevaar gebracht door het voortbestaan ciezer regeering. De vaderen van de Grond wet van Weimar hebben zeifs deze Consti tutie verloochend. Het hoogverraad, dat men de oppositie toedicht, wordt door de regee ring bedreven. De nationaai-socialistische eischen zijn eischen, die men ook niet door toepassing van het reglement in den weg kan treden. Als thans nog eens verkiezingen m nesten worden gehouden, dan zouden wij met 180 man in den Rijksdag terugkeeren (Levendige bijval van rechts). Het Duitsche volk behoeft niet tot vertwij feling te geraken, want wij zijn hier (gelach links en stormachtige bijval rechts). Wij hebben, aldus spr.. meermalen in aen woes tijn den roep laten hooren, die thans de ver- lossingsroep voor een geheel volk is gewor den „Deutschland erwache" roept spr uit onder daverend applaus zijner partijgenoo- ten. De sociaal-democratische afgevaardigde Soilmann voert üan het woord om te verkla ren, dat politieke onlusten in Duitschland het verlies van nieuwe miiiarden met het invoeren van nieuwe belastingen tengevolge zulien hebben. Aan een mengsel van passiviteit en oneer lijkheid, dat de Naxi's voorstaan, willen wij ons volk niet overleveren, aldus spr. De Duitsche jeugd is economisch vertwijfeld en in haar nationaal en sociaal idealisme ge krenkt. De meer bedaard aangelegde lagen der bevolking worden door de Nazi's veelai „Untermenschen" genoemd Dit volk heeft het recht slechts een regeering te eischen, die het waardig is. Er wordt gevraagd om lei ders. Doch dezen mogen slechts één doel hebben. Duitsche natie, Duitsche vrijheid, Duitsche toekomst! (Applaus). De .afgevaardigde Döhring verklaart na mens de D Nationalen, dat deze Rijkskanse lier een exponent is van de Centrumpartij, die wegens schipperen bekend st.tat Het is niet gemakkelijk voor ten Centrumman mi nister te zijn als er geen bepaalde ged'ags- lijn is getrokken en geen vast doel voor oogen staat. Het werelduurwerk heeft thans geslagen en voor de Centrumpartij is er geen plaats meer. De sterkste politieke krachten liggen thans bij de uiterste partijen. Bii het midden valt niets meer te redden. Wij verwij ten den Rijkskanselier, dat hij het vraagstuk van dc oorlogsschulden niet openlijk voor het forum der wereld werpt. Op het stuk der reparatiekwesties moet eindelijk eens iets ge beuren. Spr adviseert tenslotte tot Rijksdag- ontbinding. Dr. Kleiner (D. Nationaal) betreurde, dai de Rijkspresident zich onder den noodlotti- gen invloed zijner omgeving ertoe heeft laten verleiden het nieuwe plan en het Duitsch Poolsche liquidatieaccoord goed te keuren, hetwelk Polen milüarden in den schoot werpt om zich tegen Duitschland te wapenen Spr. critiseert vervolgens he' plan tot hulpverlee ning aan de Oostelijke gebieden en dringt in dit verband aan om vervulling van de bood schap van den Rijkspresident van Maart 1930. De Rijkskanselier repliceerde daarna in het kort om, naar hij zeide, misverstanden uit den weg te ruimen. Inzonderheid ant woordde hij den afgevaardigde Kleiner, dat de demonstraties, welke tijdens zijn reis in het Oosten des lands plaats hadden, niet de goedkeuring van de meerderheid der bevol king konden wegdragen. Tevens wraakte hij de vooral in het Oosten verbreide opvatting, als zou het hem om Fransch kapitaal te doen zijn en als wilde hij het grootgrondbe zit aan Frankrijk in handen spelen. De Rijks dag ging vervolgens uiteen tot morgenmid dag drie uur. BuÜeiVlSamfl DE AARDBEVINGSRAMP OP NIEUW ZEELAND. De staat van beleg afgekondigd Het gouvernement van Nieuw-Zeeland heelt voor het geheele gebied, dat door de aardbeving getroffen werd, den staat van be leg afgekondigd. Marine- en politietroepen patrouilleeren door de straten om plunde ringen te. verhinderen, aangezien reeds hier en daar excessen zijn voorgenomen. Te Na pier heerscht gebrek aan brood. Opnamen, welke van vliegtuigen uit gemaakt zijn, too- nen aan, dat de geografische gesteldheid op tal van plaatsen tengevolge van de aardbe ving ingrijpende wijzigingen heeft onder gaan In de mondingen der rivieren zijn al lerlei hindernissen opgedoken, waardoor de rivierbedding zich langs natuurlijken weg verplaatst heeft. Tengevolge van al deze ver schuivingen in de haven van Napier is de ka nonneerboot „Veronica", ondanks haar ge ringen diepgang, niet in staat zee te kiezen Onder de puinhoopen van Napier zijn tot dusverre ongeveer 200 lijken te voorschijn gebracht. Bij den uittocht der bevolking uit de stad hebben onbeschrijflijke tooneelen piaats. Het iuiste aantal slachtoffers hoopt men over eenige dagen te kunnen vaststellen Het reddingswerk word* voortgezet E>e Gouverneur-generaal van Nieuw Zee land. Lord Bledisloe. meiat in een verder te legram aan den minister voor de Dominions, Thomas, betreffende de aardbevingsramp het volgende: De vroegere berichten van ernstige ver liezen aan ïnenschenlevens en eigendom in de zakenwijken var. Napier en Hastings worden thans bevestigd, doch in de woonwijken was de schade niet buitengewoon. Tot op het oogenblik zijn ongeveer 140 personen als dood opgegeven, doch de vol ledige lijst zal eerst over een paar dagen be schikbaar zijn, aangezien de bewoners van eenige groote gebouwen, welke zijn inge stort. nog steeds onder het puin bedolven liggen. Het reddingswerk wordt met kracht voort gezet en de branden, welke op de aardschok ken zijn gevolgd, zijn spoedig gebluscht. De officieren en manschappen der oorlogs schepen verrichten een belangrijk deel der opruimingswerkzaamheden. De gewonden en andere slachtoffers ont vangen allen mogelijken steun. Men is thans volkomen op de hoogte van den toestand. Hoewel veie vrouwen en kinderen Napier verlaten, wordt overwogen thans maatrege len te nemen om te trachten het gevaar voor de gezondheid door de schade aan de sani taire diensten tegen te gaan door een ge dwongen ontruiming der stad. De inwoners hebben een opmerkelijke kalmte en veerkracht betoond bij de vreese- lijke beproeving Veel heldendaden zijn verricht. De bevolking van het geheele land heeft gehoor gegeven aan den oproep om hulp met een edelmoedigheid welke zeer groote be wondering afdwingt. Zaterdag zullen de gouverneur-generaal en Lady Bledisloe naar ue geteisterde gebieden vertrokken. Deelneming van den hertog van York. De hertog en hertogin van York hebben van Lord Bledisloe een telegram ontvangen, waarin hun dank wordt betuigd voor de be toonde belangstelling. Deelneming der Nederlandsche regeering. Aan den consul-generaal der Nederlanden te Sydney is opdracht gegeven de deelneming der Ned. regeering te betuigen aan de regee ring van Nieuw Zeeland in verband met de aardbeving, die de stad Napier heeft ver woest. De hospitalen alle vol. Het reddingswerk in het gebied van de aardbeving is thans zoover georganiseerd, dat de meeste gewonden van Napier naar Palmerston, Wanganui, Masterton en Fiel- dings kunnen worden getransporteerd. De hospitalen in genoemde steden zijn reeds overvol, zoodat de verdere transporten naar het Zuiden van het eiland moeten geschieden. Het aantal gewonden bedraagt meer dan 1500, terwijl het aantal slachtoffers dat om het leven is gekomen nog niet vast staat. Van sommige zijden wordt net op 200 geschat, anderen beweren dat er ongeveer duizend slachtoffers zouden zijn. OVERSTROOMINGEN IN N. O. AUSTRALIË. Zware regenval. Tengevolge van den hevigen rdgenval van de laatste dagen wordt Queensland geteis terd door ernstige overstroomingen, waar door ruim duizend menschen dakloos zijn geworden. Gedurende de laatste 24 uur viel veertig c.M. regen en nog steeds blijft de re genval aanhouden. De rivier Brisbane is ge weldig gestegen, zoodat men vreest, dat de stad Brisbane geheel zal overstroomen. Rondom de stad is reeds alles overstroomd. Vele huizen zijn letterlijk ingesneeuwd en de stad is geheel van de buitenwereld afgesne den. Reeds staan veel straten onder water, waardoor talrijke auto's in het water mid den op straat zijn blijven steken. In de bui tenwijken moest de politie reeds honderden bewoners redden, waarbij verscheidenen ernstig gevaar liepen te verdrinken. Alle schepen hebben de haven verlaten, daar de woest stroomende rivier groote stukken wrakhout, en door de overstroomingen mee gesleurd puin in de haven stuwde, waardoor de schepen gevaar dreigden te loopen. ITALIË BOUWT OORLOGSSCHEPEN. Ook voor het buitenland. Frankrijk zit niet stil met zijn vlootbouw, doch niettegenstaande alle krachtsinspan ning is Italië hem de baas wat aanbouw van nieuw materiaal betreft. Weliswaar werden in 1930 niet minder dan 17 Fransche oorlogsschepen te water gelaten, n.1. twee kruisers (de „Dupleix" van 10.000 ton en de „Jeanne d'Arc" van 6600 ton) benevens drie torpedobootjagers en 12 onderzeebooten, doch Italië wist in datzelfde jaar 16 oorlogsschepen van stapel te doen loopen, die een aanzienlijk grooter verster king geven aan zijn marine dan de 17 Fran sche oorlogsschepen aan de Fransche mari ne. Want die 16 schepen bestaan voor bijna de helft uit kruisers (drie van 10.000 ton en vier van 5300 ton). Verder wordt de Italiaan- sche marine door deze aanwinst versterkt met 24 kanons van 20 c.M." 32 kanons van 32 c.M., 17 van 12 c.M. en 49 van 10 c.M waarbij men dan ook nog een torpedobatterij van 66 lanceerbuizen kan rekenen. De Fran sche vloot ziet met haar 17 nieuwe schepen slechts een batterij van 8 kanon? vaR 20 c.M-, 8 van 15 c.M. en 15 van 13 c-M. aan haar vloot toegevoegd. Voor Italië dus een vermeerdering van 103 stuks lange-afstand geschut tegen 31 voor Frankrijk. Maar Ita lië bouwde niet alleen oorlogsschepen voor de eigen marine! Niet minder dan 14 oor logsbodems staan op stapel voor buitenland- sche mogendheden, n.1. twee kruisers van 6800 ton voor Argentinië, twee torpedoboot jagers van 1360 ton voor Turkije, twee idem voor Griekenland drie onderzeebooten voor Argentinië en tenslotte nog twee onderzee booten en twee wachtschepen voor Turkije Dat de Italiaansche diplomatie en een krachtige regeeringssteun niet vreemd zijn aan deze werkverschaffing voor Italiaansche werven (die zeer concurreerende aanbiedin gen konden doen), behoeft wel geen nader betoog. DORPJE IN ENGELAND INGE SNEEUWD. Tengevolge van den hevigsten sneeuw storm, die men zich in midden-Engeland in de afgeloopen 36 jaar kan herinneren is het dorpje Blanchland in Northumberland ge heel van de buitenwereld afgesneden. De sneeuw ligt meer dan twee meter hoog, zoodat zoowel het autobus- als het postver keer verbroken zijn. Tengevolge van de sneeuwlast zijn de tele foon- en telegraafdraden gebroken, zoodat mei: sedert vier dagen geen enkele verbinding met het dorp heeft. DE BANDIET IN EEN „SCHOONHEIDSSALON". De N R. Crt. vertelt: In het grootste, elegantste en bekendste „Schoonheidssalon" van Chicago kwam een bandiet binnen Hij hield een mooie, blonde dame, die bij de kas zat, plotseling een revol ver voor het welbesneden neusje en comman deerde „Hands up". De angstgil van de blonde cassière was zoo doordringend dat plotseling uit alle cabines het zijn er hon derd en-tachtig meerendeels zéér spaar zaam gekleede dames te voorschijn kwamen, die van den weeromstuit, allen gillende en schreeuwende zich om den boef posteerden. De bewondering voor zooveel schoons zeer verklaarbare, edoch voor een boef zéér gevaarlijke bewondering overweldigde het drieste heerschap. Hij liet zijn revolver zak ken, vergastte nog eenmaal zijn oogen en snelde toen weg, r.et in de armen van een ste- vigen politieagent. Een rijke buit was den Don Juan ontgaan; want het meerendeel van de bezoekers had den hun geld en vooral kostelijke juweelen bij de kas in bewaring gegeven. FELLE BRAND TE PRAAG. In een in aanbouw zijnd warenhuis. Gistermiddag is te Praag het in aanbouw zijnde groote warenhuis van Amschelberg in brand gevlogen. Het vuur, dat in den kel der ontstaan was door oververhitting van een kachel, vond in het bouwwerk gretig voedsel en bereikte spoedig de negende ver dieping. De schade is zeer aanzienlijk en boven het geheele stadsdeel hingen zware, donkere rookwolken. Het personeel had zich bijtijds in veiligheid kunnen stellen. Een per soon bekwam niet ernstige brandwonden. GERUCHTEN OVER EEN STAATSGREEP IN DUITSCHLAND. In Duitsche parlementaire kringen wordt in verband met de uiteenzettingen van den Rijkskanselier en de communistische inter pellatie betreffende de geruchten over plannen tot bijeenroeping van een nieuwe Nationale Vergadering, de verklaring van den leider der Duitsche Volkspartij Dingeldey, gepubli ceerd in een der late avondedities, druk be sproken. Dingeldey verklaarde, gelijk ge meld werd, wat volgens hem een doelbe wuste regeering moet doen ais het parlement in gebreke blijft. Van welken aard een be roep van den Rijkspresident op het E>uitsche volk moet zijn volgens den leider der D Volkspartij, blijft voorloopig nog een open vraag. De stemmen, die spreken van een eventueele nieuwe nationale vergadering, nemen intusschen gestadig in aantal toe. „Der Tag" zinspeelt op plannen, volgens welke het Rijkskabinet, na aanneming van de Staatsbegrooting en verdaging van den Rijksdag, tezamen met het Pruisische Kabinet wetsontwerpen zou uitwerken, die den Rijks dag niet meer zouden bereiken. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. Met een beeldje op het hoofd ge slagen. In een perceel aan de Bakkumstraat te Haarlem kreeg de bewoner C., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, twist met zijn kostganger G. A., welke twist zoo hoog liep, dat C. een beeldje (dat van Beethoven) greep en A. er mee op het hoofd sloeg. Vermoedelijk ten gevolge van de emo tie zakte C. in elkaar en overleed na enkele minuten. Buren waarschuwden de politie. De recherche stelt een uitgebreid onderzoek in. De kostganger is voorloopig in bewaring gesteld. Het lijk van C. is in beslag geno men en zal gerechtelijk worden geschouwd. KLOPPARTIJ IN DEN BERLIJN- SCHEN GEMEENTERAAD. In den Berlijnschen gemeenteraad heeft gisteravond een kloppartij plaatsgehad tus- schen communisten en nat.-soc. Aanleiding hiertoe was het debat over het communisti sche urgentievoorstel tot opheffing van het demonstratieverbod in verband met de ter aardebestelling van de beide te Charlotten- burg doodgeschoten communisten. Een com munistisch spreker had de Nazi's sluip moord op de beide jeugdige communisten verweten Hierop ontstond tusschen den spreker er. een nat.-soc. een handgemeen, waaraan spoedig beide fracties deelnamen. De zitting moest worden afgebroken. „MISS EUROPA", De Franpaise» Gisteravond heeft te Parijs de verkiezing plaatsgehad van Miss Europa, waarbij aan de Fransche schoonheidskoningin Julia de overwinning werd toegekend. Bij de stem-, ming volgden op haar de Duitsche en Oos- tenrijksche schoonheidskoningin. TUMULT IN HET PARLEMENT VAN TSJECHO-SLOWAKIJE. De bloedige gebeurtenissen te Duchcow waren gisteren het onderwerp van een ver klaring van den minister-president in het parlement te Praag. De premier zeide, dat deze gebeurtenissen moeten worden toege schreven aan opzweeping der massa door de communisten. De schuld hieraan moet in de eerste plaats gezocht worden bij den com- munistischen senator Stransky en consorten. De communistische parlementsleden ontke tenden bij het hooren van deze woorden een oorverdoovend kabaal, sloegen met de lesse naars en schreeuwen den premier de woor den „bloedhond" en moordenaar" toe. Het duurde geruimen tijd voor de rust was weergekeerd. EEN SAMENZWERING TEGEN MUSSOLINI? Een arrestant wondt drie iw» specteurs van politie. De geruchten, welke Woensdagavond te Rome de ronde deden en volgens welke een samenzwering zou zijn ontdekt tegen het le ven van Mussolini vonden gister hun beves tiging in een officieel communiqué, waarin werd medegedeeld, dat een zekere Mschele Schirru was gearresteerd, die in het bezit was gevonden van twee zeer scherp ontplof bare bommen, waarmede hij klaarblijkelijk voornemens was daden van politieke terreur te plegen. Bij zijn overbrenging naar het hoofdbu reau van politie, haalde Schirru plotseling een revolver te voorschijn, waaruit hij vijl schoten loste op de inspecteurs van politie, die hem bewaakten en waarvan hij er drie verwondde, waarna hij een poging deed zichzelf neer te schieten. Deze poging tot zelfmoord mislukte even wel, daar de kogel door zijn mond ging, bei de wangen doorboorde, doch hem niet ge vaarlijk wondde. Van de drie gewonde inspecteurs bleken twee slechts gering letsel te hebben beko men; de derde echter, wiens longen door boord waren door een kogel, overleed gister avond in het ziekenhuis. Schirru schijnt Italië te zijn binnengeko men met behulp van een Amerikaanscfee pas, waarvan echter niet bekend is of hij werd afgegeven door de Ver. Staten of door een der Zuid-Amerikaansche republieken. Bij de ambassade der Ver. Staten is in ieder geval nog geen bericht ontvangen over arrestatie van een onderdaan. Op het hoofdbureau van politie weigerde Schirru eenige verklaring af te geven. Op alle hem gestelde vragen bewaarde hij een streng stilzwijgen. Het is dan ook nog niet bekend, wat zijn voornemens waren m-et de beide bommen, die in zijn bezit zijn gevon den. Het verdient in dit verband echter op gemerkt te worden, dat het hotel, waar de gearresteerde verblijf hield, gelegen is aan de Via Venti Settembre, waar ^Mussolini da gelijks per auto langs komt op weg van zijn bureau naar zijn woning en vice versa. Het is dus geenszins onwaarschijnlijk, dat Schir ru een geschikte gelegenheid afwachtte om de bommen uit zijn venster naar Mussolini te werpen. Uit de door de politie ingestelde onder zoekingen is gebleken, dat Schirru van ge boorte Siciliaan is en in Maart van het vorig jaar uit Amerika naar Europa is vertrok ken. Aangezien hij bij de politie bekend stond als een gevaarlijk anarchist werden zijn be wegingen scherp nagegaan, doch hij reisde door verschillende Europeesche landen, al vorens hij poogde in Italië binnen te komen, Den vijftienden Januari is hij te Rome ge arriveerd, waar hij intrek nam in een der beste hotels aan de Via Venti Settembre. Hoewel, het de politie wel bekend was, dat hij te Rome was, heeft zij Schirru niet ge arresteerd, teneinde in de geleeenheid te ko men uit te vinden of hij met iemand te Rome in relatie stond. Schirru is een knap uitziend, atliletisch" persoon, nog jong. Hij scheen goed van geld voorzien en leidde een vroolijk I -en. Hij was een geregelde bezoeker van de ttfdfcte- üjke dansgelegenheden van Rome.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1