TEGEN DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. Een vergadering te Amsterdam Het vastrecht was gesteld op 75 cent per maand en de prijs van het gas op 10 cents per M3. en indien de eerstvolgende 3 jaren het verbruik 25000 M3. per jaar bedroeg, zou het waarborgkapitaal ad 2000 aan de gas- vereeniging worden terugbetaald en zouden de aandeelhouders hun gestorte gelden ook weder terug krijgen. In de bestuursvergadering waren allen met deze regeling ingenomen en de voorzitter bracht een woord van hulde aan de commis sie van Beheer voor de coulante wijze waar op zij was tegemoetgekomen en dankte spe ciaal burgemeester Koster, die zich had doen kennen als een zakenman in de beste betee- kenis van het woord. De vergadering was het hiermee geheel eens. Hierna volgde sluiting en werd overge gaan tot uitbetaling der rente. Rechtszaken DIEFSTAL VAN EEN POSTZAK. 2 jaar geëischt. Op 30 October van het vorige jaar heeft de Haarlemsche rechtbank een zaak behandeld tegen den besteller der posterijen J. D., die in den nacht van 10 op 11 September in den postwagen van een trein uit een postzak, welke in totaal ongeveer 16.000 aan geld en geldswaardige papieren bevatte eenige brieven ontvreemdde De eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf, doch de rechtbank gelastte een nieuw onderzoek. Gister werd de zaak opnieuw behandeld en nadat eenige nieuwe getuigen waren gehoord, persisteerde de offi cier van justitie bij zijn vorigen eisch. De verdediger, mr. G. L. van Dam, vroeg op juridische gronden vrijspraak en vestigde er de aandacht op, dat verdachte, die reli- gieus-Israeliet is en re ds vijf maanden in voorarrest zit, ritueel voedsel werd gewei gerd Pleiter heeft hierover gecorrespondeerd met den minister van Justitie die hem mede deelde, dat wel ritueel eten verstrekt kon worden, doch dat verdachte dit zelf zou moeten betalen, waarvoor hem 1.75 per dag in rekening zou moeten worden gebracht De preventieve hechtenis is in verband hier mede voor verdachte dubbel zwaar. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. MOORD IN EEN SCHUUR TE CUYK. Beestmenschen. De rechtbank te 's-Hertogenbosch behan delde gister de moordzaak te Cuvk. Terecht stond de 57-jarige arbeider D. van D., be klaagd Berend Tap opzettelijk en na kalm overleg van het leven te hebben beroofd. Verd. verklaarde wel gezien te hebben, wie den moord pleegde, doch het niet zelf te hebben gedaan. De vrouw B. M., op wie hij jaloersch was, heeft hem gedood. Ze wa ren met hun drieën in een schuur om te sla pen. Tusschen hen had de vrouw een stuk ijzer gelegd en om half drie 's nachts zei ze: „nu is het tijd". Verd. nam het ijzer en sloeg Tap er mee. De vrouw heeft hem daarna be wusteloos geslagen. In een hondendrinkbak heeft men de bloedvlekken afgewasschen. Verd. nam het horloge van Tap en heeft daarna den verslagenen per kruiwagen naar een sloot gereden en daarin geworpen. Toen hij nog bleek te leven en sprak, heeft de' vrouw hem met een gaffel in het hoofd ge stoken en vervolgens chloorkalk, stroo en zakken op het lichaam geworpen. Door mid del van peper heeft ze getracht de sporen voor de politiehonden uit te wisschen. Ver dachte, daarnaar gevraagd, ontkende dat er een afspraak was gemaakt om Tap te doo- den. Hij wist ook niet of de man geld had, wel kan de vrouw dat geweten hebben. Toen het O.M., blijkens de Maasb., op merkte, dat de verklaring van verd. voor den rechter-commissaris 'anders luidde, gaf verd. toe, dat, toen cfb vrouw zei „nu is het tijd", zij bedoelde, dat verd. Tap zou vermoorden Dat had zij hem te voren gezegd. Verd. heeft met het ijzer geslagen, doch toen hij hem niet wilde dooden, heeft de vro; v hem het ijzer afgenomen. Burgemeester van de Mortel te Cuyk deed eenige mededeelingen over het vinden van het lijk en de aanhouding van verd. en de vrouw. De overige getuigenverklaringen leverden weinig bijzonders op. Wij vermelden alleen, dat uit het verhoor, door wachtmeester Tromp afgenomen, gebleken was, dat eerst de man en daarna de vrouw had geslagen. Door hen samen is de man naar de sloot gereden. Zij waren overeengekomen er des nachts een einde aan te maken, maar de re den waarom Tap gedood moest worden kwam niet vast te staan: Uit de verklaring van mej. Thoonen te Cuyk bleek, dat de vrouw M. geheetbn wel eens sigarenasch bij haar had gehaald. Zij wendde voor, dat het was om menschen te genezen, maar later hoorde zij, dat de vrouw het in het bier deed om menschen te bedwelmen. Dr. Nieuwenhuyzen uit Den Dolder, dr. Mcthrop te Den Bosch en dr. Hesseling te Arnhem, werden als deskundigen gehoord. Volgens de mededeelingen van dr. Nieuwen huyzen had Tap verschillende wonden aan het hoofd; verscheidene ribben waren ge broken, een long was aangedaan en van de voornaamste wonden is te zeggen, dat ze bij zijn leven zijn toegebracht, niet van alle. De dood is een gevolg geweest van schedel- indrukking en breken van ribben, vermoede lijk niet van de wonden met de riek toege bracht. Nog werden voorgelezen de verklaringen van verd. voor den rechtercommissaris te genover wien hij erkend had ermee te heb ben ingestemd Tap te dooden. Jhr. mr. van Asch van Wijck, requisitoir nemende, nam als bewezen aan den opzet om te dooden De zaak is in een ander licht gekomen, nu de vrouw, na 6 maanden ge zwegen te hebben, een week geleden in de gevangenis is gaan spieken. Spr. houdt zich aan de eerste verklaringen van verd., dat hij op de voorstellen der vrouw oin Tap te doo den was ingegaan. Daar de dood veroor zaakt is door de gezamenlijke wonden, vroeg spr. geen veroordeeling wegens moord, doch wegens doodslag. Zelfs wanneer men deze niet bewezen acht, kan verd. voor het sub sidiair ten laste gelegde tot vijf jaar veroor deeld worden. Spr. achtte het mogelijk, dat de vrouw verd. heeft overgehaald er be stonden tusschen hen trouwplannen maar ook hebzucht en jalouzie spraken een woordje mee. Verd. is misschien minder schuldig dan de vrouw. De eisch luidde wegens doodslag acht ja ren. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 19 Februari. Twaalf jaar tegen de vrouw geëischt. Daarna stond de vrouw B. M. terecht. Zij gaf voor van beroep dichteres te zijn. an een afspraak om Tap te dooden was volgens haar geen sprake. Zij had in het bier van Tap asch-willen doen, om hem te bedwel men en daarna zijn geld te stelen. De vo rige verd. liep haar steed na en drong er op aan, dat zij iets in de boonensoep zou doen. Wat den moord betreft, dien heeft vorige verdachte gepleegd en zij heeft alleen er bij staan kijken en toen Tap lag te kermen van de pijn, heeft zij hem, om hem uit zijn lijden te verlossen, een aantal slagen in den ek toe gebracht. Om dezelfde reden had zij hem ook in de sloot nog geslagen. Zij erkende goederen uit de kist van Tap na diens dood te hebben weggenomen. Dezelfde getuigen worden gehoord. Dit verhoor leverde verder geen nieuwe gezichts punten op. Bij het verhoor van den vorigen verdachte beschuldigde verd. B. M. hem van den moord waarop v. D. uitriep: gij zijt de moordenaar Verd. M. was niet stil te krijgen en zij ge droeg zich zoo brutaal, dat de president be vel gaf haar weg te leiden. Van D. deelde daarop nog mede, dat, toen de vrouw den verslagene in de sloot met een riek stak, deze nog vroeg: wat heb ik je ge daan? Van D. hield vol, dat de vrouw het ijzer had klaar gelegd. Ze hadden er over gesproken om Tap uit den weg te ruimen. De vrouw had gezegd asch in zijn bier te willen doen om hem te bedwelmen en dan zijn geld te stelen. Toen de vrouw de rechtszaal weer was binnengeleid, begon een zeer heftige woor denwisseling, waarbij de beide verdachten elkaar van de misdaad beschuldigden. Requisitoir nemende zei het O.M. dat het scherpe verstand en het intellect van verd. haar ditmaal niet meer kan redden. Reeds in Mei, toen zij om asch vroeg, liep de vrouw met het plan rond om Tap te dooden. Reeds vroeger is zij verdacht van het doen verdwij nen van een man, maar het is geen rechts zaak geworden, omdat geen bewijzen te vin den waren. Het motief der vrouw b«ï dezen moord is geweest, het geld van Tap mach tig te worden. Voorbedachte rade aanwezig achtende, vroeg spr veroordeeling wegens moord tot twaalf jaar gevangenisstraf. DE BEROOVING IN EEN AUTO. Het gerechtshof te Arnhem heeft gister uitspraak gedaan in de zaak betreffende de berooving van den landbouwer te Gendt (in de Betuwe), die door een koopman en twee vrouwen in een auto was gelokt en onder weg van zijn portefeuille met 400 v as be roofd. De Arnlt msche rechtbank heeft den koop man vrijgesproken en de beide vrouwen we gens diefstal ieder tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. Het gerechtshof heeft dit vonnis bevestigd. VERDUISTERING. Ten nadeele van di gemeentelijke arbeidsbeurs te Amsterdam. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den 28-jarigen lijdelijken schrij ver bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Am sterdam, die, bela:: met de loon-administra- tie en de daarmee verband houdende uitbeta lingen aan te werk gestelde Amsterdamsche werkloozen, zich over een tijdvak van 1928 tot 1930 een bedrag van 6713.38 toeëigen- de. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank had hem veroordeeld tot twee ja ren gevangenisstraf met aftrek van vijf maanden preventieve hechtenis. Het Hof veroordeelde verdachte tot één jaar pn acht maanden met aftrek van zeven maanden voorloopige hechtenis. CORRUPTIE. Frauduleuze handelingen ten na deele. van de gemeente Amsterdam. Begin Maart van het vorige jaar werden de Engelsche en de Nederlandsche leider van de afdeeling Holland der Neuchatel Asphalt Comp. Ltd. benevens drie ambtenaren van den dienst van Publieke Werken te Amster dam een hoofdopzichter en twee opzichters gearresteerd, onder verdenking fraude leuze handelingen ten nadeele van de ge meente Amsferaam te hebben gepleegd., In Juni 1930 hebben zij zich voor de Vier de Kamer der Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden gehad. Aan alle vijf verdachten werd gemeen schappelijke oplichting ten laste gelegd. Op van gemeentewege verstrekte staten moesien de opzichters voor de gemeente n«- teeren de opbrekingen en herstellingen van asfalt, alsmede de afmetingen van een en an der. Op die staten vulden de opzichters op zettelijk bedriegelijk in met hoogere cijfers dan in werkelijkheid opgebroken en hersteld was Deze staten dienaen als basis voor de gemeente Amsterdam van de uitbetalingen aan de Neuchatel en werden, nadat ze door de leiders der Neuchatel voor accoord waren onderteekend, bij de ambtenaren der gemeen te ingeleverd. Aan de opzichters werd daarenboven ten laste gelegd, dat zij giften of gelden hebben aangenomen, terwijl zij wisten, dat dit gege ven werden om iets te doen in strijd met hun ambtsplicht. Op 27 Juni 1.1. uitspraak doende, achtte de rechtbank de ten laste gelegde feiten bewe zen en veroordeelde twee ambtenaren ieder tot één jaar gevangenisstraf (eisch twee jaar); een der ambtenaren tot acht maanden gevangenisstraf (eisch één jaar); den Neder- landschen leider tot zes maanden gevangenis straf (eisch één jaar en vier maanden) en den Engelschen leider tot vier maanden ge vangenisstraf (eisch één jaar). Van dit vonnis kwamen zoowel de verdach ten als het O. M. bij het Amsterdamsche Ge rechtshof in hooger beroep. De eerste verdachte bekende en zei in hoo ger beroep te zijn gekomen, omdat hij de straf te zwaar vindt. De tweede en de derde verdachte hadden zoowel bij den rechter-commissaris als bij de rechtbank bekend, doch kwamen thans op die bekentenis terug, zeggende zich niet schuldig te hebben gemaakt aan wat hun telastegelegd was. De Nederlandsche leider van de afdeeling Holland der Neuchatel gaf toe geweten te hebben, dat de maten hooger waren dan de werkelijkheid en dat naar gelang van die ma ten de belooning was, die gegeven werd. De Engelsche leider verklaarde in het al gemeen te hebben geweten, dat de cijfers te hoog waren en dat in verband met de opga ven de belooning was. Volgens verdaente werden de ambtenaren lastig, als zij geen be looning kregen. SCHULDMISDRIJVEN. Woeste rijders. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft den 29-jarigen magazijn bediende, die'te Diemen met zijn motorfiets in botsing kwam met een andere motorfiets tengevolge waarvan zijn echtgenoote van de duozitting geslingerd en aan het linkerbeen zóó verwond werd, dat dit nimmer zal ge nezen, schuldig verklaard aan het veroor zaken van zwaar lchamelijk letsel door schuld en hem veroordeeld tot veertien dagen voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van drie jaar. Het O.M. had geëischt: ver oordeeling tot 100 boete of 50 dagen hech tenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Den 37-jarigen aannemer uit Hilversum, die te Diemen met zijn auto een met een paard bespannen voertuig aanreed, waardoor de voerman op straat geslingerd en zóó ver wond werd, dat hij negen dagen niet heeft kunnen werken, werden veertien dagen onvoor waardelijke hechtenis opgelegd. Flet O.M. had één maand hechtenis gevorderd. De 29-jarige koopman, die met zijn auto op de Weesperzijde te Amsterdam een gla- zenwasscher zoodanig aanreed, dat de man gedurende acht weken zijn beroepsbezigheden niet kon uitoefenen, werd vrijgesproken. Het O.M. had 30 boete of 30 dagen hechtenis geëischt. MISHANDELING VAN EEN VELD WACHTER. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft he den de twee fabrieksarbeiders uit Nieuw-Pe- kela, die in den nacht van 2 op 3 Augustus den rijksveldwachter Ubels te Alteveer mis handelden, veroordeeld tot twee jaar en acht maanden gevangenisstraf. De rechtbank te Winschoten had hun vijf jaar opgelegd. Kerk en School A.s. Zondag is het 25 jaar geleden dat de Gerei'. Bond tot verdediging en verbre ding van de waarheid in de herv. kerk werd gesticht PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Februari. Groote Kerk, voorm. half elf, ds. Baar. Kapel, voorm. 10 uur, ds. Hak. Avond 6 uur, ds. Verwaal. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. H. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. C. B. Hijlkema, van Haarlem. Remonstrantsch-Gerejormeerde Kerk, vm. 10.30 uur, ds. H. Cramer, van Gouda. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. C. von Meijenfeldt. Avond 5 54 uur, ds. C. von Meijenfeldt. Heidelb. Cat. Zond. 11. Coll. verruiming zitplaatsen. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur uur en Woensdagavond 7.15 uur dienst. Tuinzaal Harmonie, Ned. Herv. „Cal- vijn", Donderdag 12 Februari, des avonds 7 uur, ds. J. Mulder, Ned. Herv. Pred. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Verwaal. BERGEN, avond 7 uur, ds. Nobel. BROEK OP LANGENDIJK, Hervorm de Kerk, 9.a30 en 2.30 uur, ds. van Baaien. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 uur, dr Bakker (Indië). Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 3 uur, ds. Drenth. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur, ds. de Jong. EG MOND AAN ZEE, 7 uur nam., ds. Roobol. Oud-Kath. Kerk, 8 uur, vroegdienst, 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. EGMOND-BINNEN, 9.30 uur, ds. No bel. GROET, Vrije Evangelische Gemeente, zaal van K. Peijs, voorm. 10.30 uur, J. J. Ruijs. GROOTSCHERMER, avond 7 uur, ds. Heep. HOOGWOUD, 10 uur, ds. Hamilton. HEILOO, 10 uur, ds. Eilerts de Haan. Nederl. Herv. Evang. Verg. a. d Kerk- laan, 10 uur, de heer G. Dun, van Alkmaar. KOEDIJK, 's middags 2 uur, ds Baar (Na den dienst tot 4 uur stemming voor ker- keraad of kiescolege). LIMMEN, nam. 2 uur, ds. Hak. NOORD-SCHARWOUDE, 9.30 uur, ds. O Staal. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. Jellema. OBDAM, 10 uur, ds. Kruizinga. OTERLEEK, geen dienst wegens onge steldheid. OUDORP, geen dienst wegens ongesteld heid. SCHOORL (dorp), Evangelisatie, Laan- weg hoek Voorweg, avond 7 uur. J. J. Ruijs SCHERMERHORN, 10 uur Ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur, de heer lac. W. van Voorst. UITGEEST, avond 7 uur, ds. van Peur- sem. Evangelisatie „Sedeur", 10 uur, de heer G. Vrouwwerf, van Heemstede. 1140 Zon dagschool. VEFNHUIZEN. 10 uur, Ds. Roobol. WARMENHUIZEN, avond 7 uur, Ds Zil'inger Molenaar. ZUHD-SCHARWOUDE, Herv. Kerk. 2.30 uur, Gewestelijke Bijeenkomst V. C. J. B. Le zing door ds. O. Staal. BinnenBancf GRIEP. Tengevolge van de heerschende griep te Leur (N.B.) moest de openbare school al daar worden gesloten. VOORSCHOTTEN AAN DE N.V. KON. HOLL. LLOYD. De gemeente Amsterdam zal voor dit jaar en het volgende jaar f 333.333 geven. In den gemeenteraad van Amsterdam werd gisteravond een voordracht van B. er. W. behandeld om hen te machtigen met de N.V. Koninklijke Hollandsche Lloyd een overeenkomst aan te gaan tot wijziging van de in het vorig jaar Augustus gesloten over eenkomst inzake het verleenen van voor schotten. Deze wijziging komt voort uit de nieuwe overeenkomst van de regeering met deze scheepvaartmaatschappij. Inplaats van de bepaling, dat krachtens de overeenkomst door de gemeente niet meer zal worden uitgekeerd dan 666.667, waar bij de mogelijkheid niet was buitengesloten, dat meer dan de helft van dit bedrag in 1931 zou moeten worden uitgekeerd, zal moeten treden een andere bepaling, waarbij de te verleenen voorschotten worden be perkt tot ten hoogste 333.333 voor elk der jaren 1931 en 1932. Wanneer de minister ge bruik maakt van zijn bevoegdheid om de overeenkomst tegen 1 Januari 1932 op te zeggen, dan treedt ook de overeenkomst met de gemeente buiten werking en za. dus in 1932 geen voorschot meer gegeven worden. Na een korte discussie, waarin voorname lijk werd aangedrongen, dat de Kon. Hol!. Lloyd de belofte zal nakomen om met de vak- vereenigingen de belangen van het personeel der Maatschappij te behandelen, werd de voordracht goedgekeurd met 32 tegen 6 stemmen. Het „Landelijk Comité tot behoud van at Zuiderzee" had Donderdagavond in het A. M.V.J.-gebouw een openbare vergadering be legd, in welke eenige sprekers het woord voerden tegen de afsluiting en drooglegging der Zuiderzee en in welke de Zuiderzeefilm, die een beeld geeft van de visscherij en de nevenbedrijven, werd vertoond. Uit Volendam en andere visschersplaatsen op niet te verren afstand van de hoofdstad waren visschers in autobussen naar Amster dam gekomen om de vergadering bij te wo nen, terwijl de zaal voorts gevuld was met belangstellenden, die, zonder daarmede te getuigen tegen de afsluiting en droogleg ging der Zuiderzee, wel eens de argumen ten van het „Landelijk Comité" wilden hoo- ren. De voorzitter van het comité, de heer F. W. Drijver Jr. uit Harderwijk, zette het doei van de actie uiteen: voorkomen, dat de Zui derzee wordt afgesloten, waardoor de vis scherij tot ondergang is gedoemd, zoolang niet vaststaat, dat tot verdere inpoldering wordt overgegaan. Verklaard werd, dat, wanneer niet vast staat, dat de ander» V7 derzeepolders zullen worden tot stanH bracht, het een misdaad is de 7„ in!. ge" te sluiten. "iderz,* af De burgemeester van Harderwiik d* u J. de Jong Saakes, behandelde vooi-ni. r den financieelen kant van het vraagstuk^ concludeerde, dat er op de gronden el lies van ongeveer 255 milhoen gulden VerI zijn en betoogde, dat er door de reH2* een commissie van onderzoek moet u»T ingesteld en dat in afwachting van het n port van deze commissie de werken mol! worden stopgezet. moeten De heer Fred. Thomas uit Amste h oefende scherpe critiek op den buroenW* van Edam en Volendam, den heer RolT^, ten, daar deze aan zijn gemeente verri! pleegt door te trachten Edam tot een foÏÏr sen-voorstad van Amsterdam te maken Ha betreurde verder al het schoone, dat dolT afsluiting van de Zuiderzee verloren ,i gaan De heer E. den Herder uit Harderwijk va wien in de eerste plaats de actie tegen de f? sluiting en drooglegging der Zuiderzee «i!" gaat, verklaarde, dat de te winnen enZ' niets waard zal worden, dat alle kosten dn weggegooid geld zullen zijn en dat de zT derzeewerken een verlies van een milliar!i gulden zullen opleveren. De goed opgenomen film gaf een beeld van hetgeen op en rond de Zuiderzee j« wanneer de vischvangst rijk is, zooals m derdaad de laatste jaren het geval is v«' van hetgeen de film laat zien, zal echter ooi- na de afsluiting en drooglegging van <J Zuiderzee blijven bestaan en met verander, de teksten zou deze film even goed kunnen dienen voor een actie pro als thans tegen de Zuiderzeewerken. De sprekers van den avond meenden, dat hun actie niet te laat komt Om te kunnen slagen zullen de organisators in hun nog beleggen bijeenkomsten aan voorstanders van de afsluiting en drooglegging d<>r zui- derzee gelegenheid moeten geven hun mee ning naar voren te brengen. HOOG WATERPERIODE TEN* EINDE. Verkeer hersteld. Wegens val in de rivier de Rijn is gister de pont aan het Looveer te Huissen weer in de vaart gebracht, zoodat de communicatie met de Lijmers weer volledig is geregeld. WERKVERSCHAFFING IN FRIESLAND. De rijk-inspecteur der werkverschaffing itl Frieslant, heeft van den minister bericht ontvangen, dat morgen de werkverschaffing te Boornbergum, die wagens staking der ar beiders was stopgezet, heropend kan worden. ONGEVAL OF MOORDAANSLAG? Gisteravond ongeveer kwart over negen hoorde het dienstmeisje van den koster van de r.k. kerk te Ovezande (Zeeland) plotse ling buiten een schot vallen. Bij onderzoek bleek, dat de 30-jarige echtgenoote van den koster Brakke met een schotwond in den hals dood werd gevonden, niet ver van de woning. Een jachtgeweer lag er naasi '0* koster zelf bevond zich op dat moment in k pasto rie De politie van Ovezande werd onmAèeV lijk gewaarschuwd en stelde een onderzoek in. Of men hier met een ongeval of met een aanslag te doen heeft, kon men nog niet vast stellen Bijzonderheden ontbreken nog. Het parket uit Middelburg is nog gister avond gerequireerd. Het stoffelijk overschot van de vrouw is per auto naar het r.k. zieken huis te Goes overgebracht. Uit het voorloo- pig onderzoek is reeds gebleken, dat een on geval zoo goed als uitgesloten moet worden geacht. Er zijn ook hagelkorrels in de deur post teruggevonden. Men heeft nog geen vermoeden wie de dadei kan geweest zijn. Het onderzoek wordt met kracht voortge zet. KORTE BERICHTEN De koningin en prinses Juliana «r den morgen van het Loo te 's-Graves* terug verwacht. m: In den vroegen morgen van Zaten»! keert prins Hendrik naar Den Haag terug- De aanvoer op de markt te Leeuwarden is sedert 1929 met 9 pet. en sedert 1928 10 pet. gedaald. Op de Utrechtsche marld steeg de aanvoer met 614 pet. De vijftien West-Friesche tuinbouw»* lingen hadden in het afgeloopen jaar omzet van 6.5 millioen, dat is bijna Ij* millioen minder dan in 1929 en VA ®IU' minder dan in 1928. De export van stroocarton steeg vjj 245 tot 254 mill. K G en in waarde van 21 tot 24 millioen Engeland alléén na® 220 van de 254 mill. K G. af. u De uitvoer van aardappelmeel heelt het afgeloopen jaar bedragen 8954 nul'1 K.G. voor 954 millioen gulden, tegen Wl» 115 mill. K.G. voor ruim 16 millioen 1929. WE tVOlTtlHIIl VAM EEM VEItKEEKSAGEMTJC* 411. En hij haalde op, maar prikte met den haak net in den grooten neus van Keesie. Het verkeersagente begon woest te worden, want de matroos, die net wakker was geworden, glimlachte en Keesie dacht, dat hij hem voor den gek hield. 412. „Zeg eens kwajongen", riep Keesie kwaad, grapjes niet voor je houden. Is dat ie dankbaar' het leven heb gered. Wat let me, of ik geef je ee jou lang zal heugen". „Ik weet van niks, Keesie troosje verschrikt.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6