POSTER'C HOEST Nieuwtjes uit Amerika. FBIitb Vraag en Aanbod Tijdschriften STILLEND Slijmoplossend Raadselhoekje J[ RugpijnNieren Pillen yjl Op gehandeld kan worden, wanneer een daar toe bevoegd ambtenaar meent, dat nader on derzoek der waar gewenscht is: monster nemen, inbeslagneming, onderzoek, strafver volging door het kantongerecht enz. Het wil ons voorkomen, dat de werktog dezer wet voornamelijk preventief goed wezut zal. - (Van onzen New-Yorkschen correspondent). Practisch Amerika. Enkele weken terug had êchuading in Annapohs plaats. Wannecr de stad Annapolis kortweg gem>emd iorat heeft dat voor den Amerikaan dezelfdebc- teekenis, als wanneer wij het over diep hebben, d w z. het is de plaats, waa het instituut voor adelborsten gevestigd is, net als Weit Point ons Breda is De opschud ding kwam dus meer voor in de school voo aanstaande zeeofficieren en was van eenigs- zins spookachtigen aard. Op bovennatuur lijke manier vertoonden de liften allerlei nukken en grillen door verdiepingen voort»] te schieten of halverwege te stoppen en niet te bewegen te zijn; de lichten in de groote slaapzalen gingen op en neer, knipten uit, wanneer ze noodig waren en gingen aan, wanneer de jongelui volgens de regiementen hun oogen dichtknepen om te dutten, het was een rare boel en niemand begreep waar het vandaan kwam Totdat een officier van de wacht een kiok hoorde tikken waar geen klok hoorde te zijn en zoodoende een heeie ontdekking deed. Een der adelborsten was een echte knutselaar en had op zijn studeer kamer een net van draden en allerlei vernuf tigheden aangelegd, zoodat hij daar als in een soort cabine zat tn zich amuseerde met den boel in de war te jagen. Onder meer had hij een aansluiting met de teletoon gemaakt en was in voortdurend contact met de buiten wereld. Hij is direct geschorscht en zal •waarschijnlijk uit den dienst ontslagen wor den. In de burgermaatschappij zal hij zijn weg wel vinden. Het is ten typeerend staaltje van deze groote Amerikaansche deugd, zin voor het practische, dat dit land beroemd heeft ge maakt en dat iangzaam maar zeker over de heele wereld doordringt. Bij overdrijving kan het zelfs een ondeugd worden, zooals nu in zekere mate de werkloosheid aantoont, want niemand kan ontkennen, dat het groote aan tal geniale machines, die per stuk het werk van honderd arbeiders en meer doen, sterk heeft bijgedragen tot de heerschende malai se Een dzr vrienden van mijn jongens is ook zulk een begenadigde, die behalve over een paar vlotte handen en dito hersenen be schikt over de volledige permissie van zijn moeder, om der boel tot aller gemak in te richten Wat dit jongmensch ingericht heeft tot meerder comfort is zoo komiek, dat ik niet kan nalaten een paar staaltjes op te no«nien Opstaan in den winter Iedereen weet hoi net zwaartepunt van ongemak 's winters te vinden is in het op staan: het is koud buiten de dekens, de kachel ligt halfdood, het raam staat op een groote kier, er moet v ater opgezet voor de thee of scheerwater, de eieren moeten gekookt, het brood geroosterd en zoo meer. Daarvoor is moed, heel veel moed en evenveel wilskracht noodigf Jack als een waar kind van zijn tijd besloot deze energie niet aan zichzelf te ont- tttkken, maar ^an de grootste bron, die het menschdom kent, de elektriciteit Met behulp daarvan en «enige gewone wekkerklokjes be reikte hij het volgende. Een uur voor hij wakker werd g.ng het raam zachtjes toe en werd de klep van de kachel voor centrale verwarming orengezet. zoodat die ging aan trekken Een kwartiertje voor de alarmk'ok hem zelf zou wekken zorgde een ander wek kertje voor het aansteken van een electrisch comfoortje, waarop water aan den kook ging en Jackie sloeg klokke zeven zijn oogen op in een goed geluchte warme kamer De laat- stt berichten zijn, dat hij gaat slapen met de radio aan, die een paar minuten nadat hij onder zeil is uitgaat en 's morgens tegelijk met het eierenwa'er aangaat. Dit laatste s niets nieuws; men kan die inrichting koopan bij de laatste modellen en nog veel meer moois Fen andere noviteit is een instrumentje, waarmee men een reeks programma's van allerlei stations over ten benaa'den dag vaststelt en verder niet meer nieuws WOL-7 SONG. Een roman^sehe geluidfilm In Cinema m-'-rfcafn Wolf Song is het lied va» de bergen. fi6 i6(1 aan welks lokkende stero zich geen enkele ^merikaansrh» jager kan onttrekkenhet led der vrije natuur, dat hen alles doet verlaten en elk gevaar der wildernis doet trotseereu Dat lied oefende iok zijn machtigen invloed uit op Satn La=h. een jager uit Kenturkv. die van d-ar vertrok omdat hij voelde dat een man met een vrijheids gevoel zooals hij h~d. at.ii trouwen niet kon denken. En torh g'iig hij trouwen: op zijn tocht 'eerde hij in een danshuis een jonge, schoone seuorita kennen en het werd voer beiden een liefde op het eerste gezicht. Vrijwillig ging zij met Sam mee r aar dt eenzame s'reken, waar de pelsjaeers wonen, in de buurt van de gevaarlijke zóne, waar de Indiaansche stammen vechtlusiie ge '"cd stonden om eiker, vreemdeling h-- halt toe te roepen op straffe vi n een iaar lood uit de zeker-schictend geweren of eer» ntt|, gp- w»rpen met bijt a nimmer falende hand Ge-uimer. tijd ging et goed. maar toen hei voorjaar werd en de vrienden de roepstem van Wol: Song volgden, werd het voor Sam moei'ijk om weer stand te bieder. En eindeiijk bezweek hij; ondanks de smeekbeden van zijn Lola, liet hij haar achter en ging hij de vrijheid tegen. >et omdat niets sterker wa dan deze. Maar Lola zeide, dat de lie.'de sterker was Zij kreeg gelijk, want hij had in de wi.dernis tijdens zijn rit norh tijdens 2ij slaap rust. voortdurend zag en hoor de hij zijn vrouwtje, totdat hij besloot oiet »poed terug te keeren. Maar toen kwairen Indianen, zij wondden hem en naar het toestel hoeft om te zien, de pro gramma's komen trouw volgens verlangen binnen en men hoeft niet telkens te zoeken. Dit is de verbetering van een andere uitvin ding, die van de zoogenaamde „langen af stand" en die hieruit bestaat, dat men een of meerdere kamers van het radiotoestel ver wijderd op andere stations kan schakelen en het geluidsvolume temperen of luider maken. Ten slotte staat de radio nog in zijn kinder schoenen en kan men, met televisie en zoo, nog veel meer nieuws uit die riehting ver wachten. Televisie is al zoo ingeburgerd, dat ik soms een serie tikken en knappen van een station opvang en dan weet, dat gelukkige bezitters van een daarvoor geschikt ontvang toestel niet alleen hun ooren maar daarbij hun oogen den kost geven, al is het nog verre van volmaakt, zooals ik eens constateeren kon. De spoorwegen. Als men rondkijkt en oplet is het aantal practische dingen in Amerika even overstel pend als dood eenvoudig en de reden daar toe is dikwijls zoo voor de hand liggend, dat het niet anders kan of het wordt vroeger of later nagevolgd in het buitenland, zie de éénmans-tram. Amerika is een ideaal land, om te experimenteeren en als voorbeeld te gebruiken door anderen. Daar hebben w ij bijvoorbeeld in het spoorwegwezen een aan tal dingen, die eiken vreemdeling dadelijk opvallen en zeker nagevolgd konden worden, indien de aanschaffing bij ons er andere Euro- peesche landen niet zoo in de papieren zou Icopen. In plaats van buffers en de ketting koppeling hebben de wagens en locomotieven hiér dén enkele buffer, die als een klem werkt en zijn buurman aanpakt als met een hand greep, een duw van de locómotief en de zaak zit vast. Waarom hebben onze goede rentreinen geen onderlinge verbinding met de Westinghouse rem. is 't niet veel practischer kolenwagens van openkleorende bodems te voorzien, hen op een viaduct te rijden en daar den inhoud te laten storten? Is het niet verstandiger om, wanneer er toch lantaarns voor op een locomotief zitten, die electrisch en van een sterke lens voorzien te maken, zoodat de baan honderden meters van te vo ren in stralend licht gezet wordt? Rijden de wagens soms ook zachter, omdat de rails niet paarsgewijze ncast elkaar gelegd wor den, waardoor het regematig geschok van de wielen bij den overgang op een nieuw paar rails vermeden wordt? Twee spoorstaven ontmoeten elkaar aan den rechterkant op den piek, waar links het midden van één is. En wat verder te zeggen van de geheel stalen doorloopende wagens, die altijd een D-trein vormen met een aparten rookwagen en dik wijls een elubcar met fauteuils en lichte ver- verschingen, dt keurige toiletten, ijswater en bekertjes, niet alleen bij exprestreinen maar in het doodgewone lokaaltje. Hoe komt het, dat de Amerikanen zich zoo snel aanpassen bij een nieuwigheid en dat niet alleen de geboortigen maa- ook de dui zenden vreemdelingen per jaar? Betalen bij het uitstappen van een bus, zelf je eten gaan halen van buffetten in een cafeteria, letten op de verkeerslichten en honderden dingen meer, doet de grasgroene immigrant na een paar dagen vanzelf er denkt er niet meer bij stel je voor, dat ze dat thuic ook deden, waar invoering van zulke nieuwigheden altijd met groote Bezwaren gepaard gaat! De eenmans wagen, die bij ons nog ai op geringe popu lariteit schijnt te kunnen bogen, is nier een oude instelling, die echter juist nog eens ge moderniseerd is op even origineele als onver wachte manier De passagier, die wil uitstap pen gaat naar het achterbalcon en komt daar op een soort luik te staan, waardoor hij een waarschuwjngsein aan den bestuurder geeft. Zoodra d?ze de car stopt, klapt de achter deur open, de passagier stapt uit en de deur blijft open, indien meerdere volgen; is de laatste van de treeplank af dan gaat de deur dicht en kan de wagen weer oprijden Want in alle trams, zelis de oudste moaeden, slui ten en openen de deuren automatisch, wan neer geen stroom ingeschakeld is; met andere woorden, rijdena op en af een Amerikaansche tram springen is een onhrk-nde sport. Maar aan den anderen kant zijn de wagens 's win ters verwarmd en ik heb wel iq kleinere plaatsen in het buitenland gezellig naast een rood gloeiende potkachel gezeten, waar de conducteur onder het rijden een paar schep pen kolen op deed. Efficiency. New York is op het oogenblik bezig een slechts na een hevige vechtpartij kon bij verderte voet, want ziir paarden waren gevlucht Uitgeput en half verhongerd kwam hi, in zijn dorp terug, waar hij moest er varen. dat zijn vrouw door haar vader was teruggehaald. Natuur ijk volgde hij haar tot ir. haar huis, onbevreesd voor de wraak van diei. vader. Half dood viel hij voor hare voeten en toen bleek de liefde bii haar weer de overhand te krij- gei op de gevoelens van haaf, die bij haar waren opgekomen na zijn vertrek naar de wi'üernis. Een film met vele ontroerende momen ten. waariu Gary Cooper ah Sam Lash en Lupe Velez als Lola meesterlijk spel leveren en de muziek en zang groote be koring uitoefenen Daarbij mooie opna men van een grootsche natuur en vroo- hjke mapshots. Het voorprogramma brengt, behalve net journal met o.a de onthulling van een -tandbeeld voor maarschalk Foch door der prins van Wales, eenige kieken *n Vortcostuums voor dames, een screen song die bijzonder voldoet en een ïack DuHv"Het VU;lgG met film en ^an weet men een wordt Waar hartel«k om gelachen verandering te brengen in de verkeersseinen met roode en groene lichten; de hoofdcom missaris van politie wil tusschen de verwisse ling van deze twee een rood licht naar abc kanten hebben om de geplaagde en verdrukte voetgangers een oogenblik gelegenheid tot veilig oversteken te geven, aat zij nu, alles ten spijt missen. Wanneer vandaag de maat regel er door komt, weet men over twee da gen al niet anders en loopt alles op rolle tjes. Telkens en telkens wordt het verkeer in nauwer vorm gegoten en al klagen dan de taxi-chauffeurs of de winkeliers en eigenaars van restaurants wel eens even, het eind van het lied is altijd, dat het in verbazingwek kend korten tijd door de massa wordt geac cepteerd. Waar ligt dat aan? Aan het kolos sale aanpassingsvermogen der Amerikanen, aan het ontbreken van elke traditie of eerbied voor het verleden, wanneer dat in botsing komt met het veeleischende heden en aan de nationale zucht naar Efficiency. Niet zoo lang geleden maakte ik het mede, dat een firma een aantal machines had besteld en voor deze afgeleverd waren hoorde van een andere machine voor Vetzelfde doel, die be ter en veel duurder was. Wat gebeurde er? De eerst bestelde machines konden niet meer geweigerd worden, kwamen aan, werden be taald en staan nu in een pakhuis Want de duurdere machines waren direct besteld en zijn nu werkzaam gesteld. Zijn de Amerika nen practisch? Nee, zegt de zuinige Europeaan, maar Un- cle Sam'g kinderen denken er anders over Een luchtdruk rem op autobussen en trams en goederentreinen mag dan meer kosten bij aanschaffing maar oo dan langen duur zijn de voordeelen grooter en dit geldt in de meeste gevallen, waar de practische dingen in Amerika op het eerste gezicht geld ver knoeien of een buitenissigheid tueschijnen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 80 cent bij vooruit te taling te voldoen. TE KOOP EEN KIPPENHOK met loop zoo goed als nieuw. Te bevr. Maclaine Pont- hoek Verdoesstraat no. 9. TE KOOP een pracht SPIEGEL, 2 bij 1 M. Te bevragen Kennemerpark 17. TE KOOP: pracht Heerenrijwiel, pr. 45 Tevens Philips-Radiotoestel, prijs 90, gekost hebbende 250. Te bevragen bij JOH GROOT Jr„ Rijksstraatweg A 259, Heiloo TE KOOP: twee koperen étalages met 6 glazen platen, alles In goeden staat, Duitsche piano, Luidspreker, Traploo- per met roede, Kinderlrdikantje met waschtafeltje. OOSTERZIJ 181, Heiloo. Pracht eiken Dressoirs 27.50. Alle soorten Meubelen, Mangels, Fornuizen, Kachels, prima Damesrijwiel 12-50, Veeren b"d 10 enz. J. L. SOSTMAN Jr., VerkooploFaal Mn derstraat 10. EDDIE POLO IN HET A. B. T In het A B T. draait deze week weer eens h™«r"7* P,0l®;fllln' 8etiteld -Handen Om- hoog Zooals de titel reeds aanduidt, wordt er jn deze rolprent weer gezellig gevochten en het spreekt vanzelf, dat Eddie Polo steeds overwint Eigenlijk is dat een beetje onaan genaam, want welke kerel kan nu iets uit richten tegen zes bandieten, die voor niets terugdeinzen. Dat kan alleen Eddie Polo, tenminste op de film Eddie Polo is in dit verhaal een detectieve, die een moordzaak moet ophelderen. Oeheim- zinnig, nietwaar? En 't wordt nog geheim- Mooi Buffet 12.50, Schrijftafel 6.50, 4 stoelen met veeren en rood leer 8, Godi' kachel 12.5p, Spotkqopjes. J L SOSTMAX JrVerkooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP EEN KINDERSTOEL met leer bekleed 7 50, een LOOPHEK met matras 7.50, WAGENVACHT f 3. Te bevr. SNAARMANSLAAN 79. GEVRAAGD SCHRIJFKASSA, liefst National. Prinsesselaan 18a, Bergen. Ledikant met matrassen 3 50, 4 huis- kamerstoelen 8.75, pracht ledikant met spiraalmatras en kapokmatras als nieuw 2250, mooi groot vloerkleed 17.50. DEKKER, Laat 182. Pr&chi veeren bed met peluw en 2 kus sens '7.50, twee prachtige Crapauds 28.50, rol zeil 6.^5, Godin-foniuis Z g. a. n. 15, gastafeltje 5, enz DEKKER, Laat 182. 2 p. Ledikant met spiraalmalras, ka pokmatras, schuine pelm- e._ 2 kussens .4, prima brandkast 4 schrijftafel 10, 3 keukenstoelen 2, enz. DEKKER, Laat 182 zinniger, als het lijk plotseling is verdwe nen op de een of andere manier 't Spreekt vanzelf, dat de politie een verkeerden dader te pakken heeft en dat Eddie Polo al lang in de gaten heeft, dat de verdachte Rus zoo onschuldig is als een lam. Hij gaat dan ook op onderzoek uit, komt herhaaldelijk in aan raking met de zwarte bende, verdrinkt bijna, puigt (terwijl hij voor 90 pCt. bewusteloos :s) onder water een paar ijzeren stangen uiteen, houdt een motorrace, klimt over hoo- ge daken, slingert zich in een meer en pakt den dader. Sensatie genoeg dus. Alleen het tempo ontbreekt, zoodat bijvoorbeeld de motor 20 tot 30 K M. per uur aflégt. Voor de rest is er spanning genoeg. Het programma wordt verder gevuld met een serie kleine nummertjes, zoodat er in het A B T. heel veel te zien is. En als men r»u nog een paar scheppen steenkool meer in de kachel gooit, dan stijgt misschien de temperatuur in de loge ook nog boven het vriespunt. STUDENTENLIEFDE. Victoria Théater. „In gay Madrid", luidt de oorspronkelijke titel van deze film. Het is er inderdaad vrooüjk, in dit Madrid, waar onder een oppervlakkige laag moder nisme nog altijd de zoete romantiek van het Spaansche volk schuilt. Ramon Novarro als Ricardo, een jolig Madrileensche student moet zijn vroolijke ge boortestad echter op zekeren dag verlaten, wanneer hij in een nachtclub met een popa- fairen stierenvechter in gevecht is geweesi Oorzaak: Cherchez la femme. Hij gaat dan studeeren aan de universiteit van het naar zijn meening zoo provinciale Santiago. Hij ontmoet daar een bemmhike Spaansche schoone, die hij dadelijk begint het hof te ma ken. Het vlot niet bijzonder, de schoone be antwoordt zijn liefde nauwelijks, is trouwens al verloofd. Gelukkigerwijs zal door de in- TE KOOP GEVRAAGD: "°RLTKTE MEUBELEN, PIANO. BRANDKAST enz. Brieven onder letter E 2^0 bur. v. d. bl. TE KOOP een zoo goed als nieuw HEERENTRANSPORTRIJWIEL (merk Simplex) torpedonaaf met electrische lamp. Br Jr. lett. D 239 bur. v. d, blad. TE KOOP GEVRAAGD een gebruikte geëmailleerde HAARD (klein model). Bi. met prijsopg. lett. A 236 bur. v. d. bl. 1 Compl. RADIOTOESTEL, cocktail schema, in salonkast, zonder luidspr. 60. J M WITTEBROOD, Oldenburg- laan 3, Bergen. 1 Compl. RADIOTOESTEL in kast, zonder luidspr 40, 1 toestel met lam pen en boningraatspoclen 20. J. M. WITTEBROOD, Oldenburglaan 3, Bergen. Kie-ke-boe, het kleuterweekblad, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt bevat het vervolg van de avonturen van den naamgenoot van dit blaadje. De redac trice, mevr. Cramer—Schaap, vertelt een en ander over de uitgeschreven wedstrijden en C. Wilkeshuis geeft een vertelling over Piet en Riet en Fik de hond. Er zijn versjes van de redactrice en van Eliza HessBinger en M. J. Smit LibingaSmidt leert den kleuters een grappig knutselwerkje. In het Februari-nummer van De Nieuwe Oids schrijft Frans Erens over Mistrol's Mireio. Er is een novelle van J. S Witsen Elias „De vluchteling" en een aardig ver haal van Juul Roggeveen over een proef- huwelijk met hindernissen. Jan J. Zelden- thuis behandelt de moderne Duitsche litera tuur, brieven van Zola aan J van Santen Koll worden gepubliceerd en Karei Damme vervolgt de geschiedenis van het Gezellen- huis. Willem Kloos geeft weer een serie Bin nengedachten, en bespreekt „Marceline" var. Roel Houwink, dien hij een auteur van de toekomst noemt. Maurits Wagenvoort be handelt het Buitenlandsch overzicht; R. G. het maandelijksch overzicht en Jeanne Kloos Reijneke van Stuwe de damesrubriek „Fei ten en Fantasieën". In Doozen 20 en 30 cent. Bij Apoth. en Drogisten Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Rusland. Duur, das, lans, laan, rand. 2. Sneeuw, klok, je; sneeuwklokje. 3. Stam, mast. 4: D O R A O D E R R E E T A R T S Voor kleineren. 1. Waal, aal, 2. Weet je soms, of Mien klaar is? Ja, ze staat al op je te wachten. (zes en acht). Tante en Oom de Raad riepen den hond om het hardst, (een en drie). Wat gaat deze ventilator stroef! (zeven). 3. Een ei (paaschei). 4. Leeuw, ar, den; Leeuwarden. OM OP TL LOSSEN. Voor grooteren. 1. Ik vroeg eens (an «enige meisjes en jongens, wat zij worden wilden. Ze schieven het antwoord op en wil den dit laten drukke maar de Iet- menging van Ricardo'8 vader zich alles (en goede keeren Maar op het laatste oogenblik komt een oude vriendin van Ricardo, een be ruchte danseres uit Madrid, hem nog eens een bezoek (jjengen Dit bezoek geeft'tot allerlei complicaties aanleiding, waarbij Ricardo's medeminnaar een niet zeer fraaie rol speelt Het komt tot een duel met den broer van het meisje, doch dit duel klaart de lucht zoo op, dat alles zich ten goede keert en er weldra, onder luid gejuich der studenten, een huwelijk plaats kan vinden. Buitengewoon goed is in deze film de Spaansche sieer getroffen, en zegt daarnaast de naam van Ramon Novarro, die aardige liedjes zingt en enkele bijzonder mooie lief desscènes geeft te zien, al reeds niet genoeg? Hij, de minnaar op het witte doek bij uit nemendheid, is in de sprekende lilm zoo mo gelijk nog sterker dan in de zwijgende. Zijn aangename, harmonieuze stem (goed ver staanbaar ook) stempelt hem tot die artisten, waarvan men kan zeggen: de sprekende film maakte niet hèm, maar zij maakten de spre kende film. Het bijpregramma bevat behalve een jour naal een Max Fleischer Talkartoon „Accor dionJoe" en een Stan Laurel en Oliver Hardy-klucht, (sprekend) „Zooals de ouden zongen, waarbij de beide spruiten vau de beroemde komieken optreden. DE EEUWIGE STILTE. Door de Excelsior Film Onderneming uit Rotterdam wordt op Dinsdag en Woensdag 11 Febr. a.s. des avonds te 8 uur in 't Gul den Vlies de natuurwetenschappelijke film „De Eeuwige Stilte" vertoond. Deze boeien de film laat ons de geheele Zuidpooltocht van Kapt. Scott zien. De Ned pers is vol lof over deze belangwekkende film. De Standaard: De aula van het Kol. Instituut was den eersten avond geheel ge vuld en over 't algemeen niet met publiek nat gewoonlijk bioscoopvoorstellingen be zoekt Maar de voornaamste verdienste Het lot van een nierlijder is vaak ellendig: dikwijls is hij niet in staat om zijn weik te doen. Bij elke be weging schieten scherpe, stekende pijnen door zijn lendenen. Nare urinekwalen, waterzuchtige zwellin gen, hoofdpijn en duizeligheid kun nen zijn leven nog onaangenamer maken. En den volgenden dag is het weder juist hetzelfde nieraandoe- ningen worden niet van zelf beter. Gebruik onmiddellijk Foster's Rug pijn Nieren Piller.. Uitstel kan leiden tot rheumatiek, spit, ischias, blaas ontsteking, nierwaterzucht niarzand en -gruis enz. Foster's Pillen geven aan de nieren juist de hulp. die zij noodig hebben, en wekken ze op tot hernieuwde werkzaamheid Zij werken uitsluitenc. op de nieren en blaas, en kunnen vol vertrouwen en veilig gebruikt worden. Bij alle drogisten enz. ƒ175 p. flacon. te-s werden in verkeerde volgorde gezet, al bleven ze van elk ant woord bij elkaa-. Ziehier, wat ik te lezen kreeg En vertellen jullie mij r.u eens. wat ik er zan maken kon. arts ee lam ranestia m m m nr te ai rtch ssl ij re beest rug meer /weerzon rijd t o r d e k. 2. Mijn eerst is nooit recht, mijn tweede en derde vormen samen een verf stof en mijn geheel is een plaats in Noord-Holland. 3. Kruisraadsel. Op de belde kruisjeslijnen komt de naam van jen groote bloem. X X X X XXXXXXXXX X X X X 1° rij een medeklinker. 2° een geneesmiddel. 3a een meubelstuk. 4° een stad in Gdderland. 5° 't gevraagde woord. 6° hemellichamen, 7a iets wat dagelijks door ons ge geten wordt. 8° jets wat men vooral iq het bosch aantreft. 9° een medeklinker 4. Drie lettere noemen een rivier. Een heul eind nier vandaan Verandert men de eerst' ervan, Dan ziet men n wapon staan, Voor kleineren. 1. Wat staat tusschen maan en aarde? 2. Welke schoenen scheuren nooit aan do voeten? Zoek uit elk dot onderstaande zinnen één woord, maar doe het zóó, dat deze woorden, in dezelfde volgorde genomen, een bekend spreekwoord vormen. Ga je een wandeling maken? Hot is nu goed '.veer daarvoor. Ik versta geen woord van hetgeen je zegt. Hij vindt dit boek het mooiste. Bob gaat altijd graag naar school, maai ik niet Lezen is een heel genot. Dit is een goede inval geweest. Zet de stoeien wee»- netjes op huü plaats. 4. Vier pooten, romp, kop en staartje; Een krulletje daarin. Noem nu heel gauw mijn naam maarl Met v is 't, dat 'k begin. van deze film is, dat ze gelegenheid geeft om kennis te maken, zoowel met de schoonheid in natuur eu dierenwereld, als met de ver- schrikkingen van het geweldige Zuidpoolge bied, het gebied van „De Eeuwige Stilte". De Maasbode; ,,.Dan komt de vreeselijke terugtocht, die zelfs voor deze helden te zwaar is geweest. 11 K M. van het eerste voi„sel-station verwijderd vinden al- ien door kou en uitputting den dood. Hun bevroren lijken en het dagboek van Scott worden na eenigen tijd gevonden, „De Eeu wige Stilte" is nog Steeds een imponeerend en hoogst interessant trilbeeld, Nieuwe Haagsche Crt: Dat men er goed aangedaan heeft, deze film van Scott's Zuidpoolreis wederom te vertoonen, bewees gisteravond de volle Dierentuinzaal. Ieder komt onder den indruk van de gewel dige sneeuw en ijsgebieden in de Poolstre ken, van den heldenstrljd van den kleinen mensch tegen de hindernissen, welke de groote natuur hem in den weg legt, van de merkwaardige dierenwereld in dit gebied der eeuwige stilte, de hoogst vermakelijke pinguins vooral niet te vergeten. CINEMA EN THEATER. De glorietijd van een filmster duurt maat kort. Daarvan getuigt het artikel „Verbleekte Sterren" in het Weekblad no. 367. De in kleuren uitgevoerde groote portretten in dit nummer zijn van Ann Harding, Martha Eg- gerth en Betty Bird Bij een phftto van de jonge danseres Nini Theilade ook in Alk maar bekend staat een getuigen»» V»n wij len Anna Pawlowa, die van haar zei, dat zij (N. Th.) de toekomst was. De groote filmafbeeldingen zijn van „De blonde Nachtegaal", en „Als ik koning was". Andrew Carnegie, wordt in „Beroemde Le vens"' besproken; er is een vervolf-artikel over edelgesteenten, dat tevens het slot is, en het zeer geslaagde liedje „Waarom ik van je hou!" is wederom van Henri C. v. Praag, od woorden van Annie de Hoog—Nooy.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7