r Griep in de stad? Gemeenteraden BE A VÖ IK TC ft I7N VAN EEN Vllllt EEKS tCiHNT.ll> koedijk. Tabletten egmond aan zee. hensbroek. heiloo. de gladheid. heerhugowaard. oudkarspel. gesioter. wegdek en nebben nog dit voor, dat we een gedeelte uit het wegenfonds terug krijga;. De heer C. J. Blaauboer vroeg naar het percentage wat terug werd ontvangen Op deze vraag werd in comité een antwoord ge geven. Verder zou de heer C. J. Blaauboer deze behandeling liever in twee jaar doen. De voorzitter meende, dat het voordeeiiger is om alles in eens te doen. Heemraad P. J. Blaauboer zeide dat hij er altijd tegen is geweest, doch nu de bijdragen zoo meevallen, is hij meegezeild. Ten slotte werd de gevraagde machtiging verleend. Hierna volgde de begrooting, die er zon der slag of stoot is doorgeloopen. Algemeene beschouwingen nihil. Vooraf werden door den Dijkgraaf eenige toelichtingen gegeven, vooral wat betrof het groote saldo. Daarin zit een bedrag wat aan de Ned. Basalt Mij. betaald moet worden en aan den heer C. Dekker voor de brug. Daarom gaf de be grooting niet direct een juist beeld. De om slag is niet verhoogd hoewel er veel werk is gedaan. Langzamerhand moeten we komen tot lagere onderhoudskosten aan brongas- recht werd 610 minder geheven omdat D. en H. voorstellen het bearag van ƒ15 tot 10 terug te brengen. Allen gingen hiermee accoord. De post onvoorzien was 915 minder. Ook de pensioenbijdrage werd minder. In verband hiermee wilde het dag bestuur aan de vergadering voorstellen om den heer P. Bakker te ontheffen van de ver plichting om de pensioenbijdrage, zijnde 88.41 voortaan te voldoen. De heer Bak ker kon er niet veel meer bij verdienen zoo dat dit voor hem een aardige tegemoetko ming was. Algemeen goedgevonden. De dijkgraaf Zeide ctet de lieer Bakker juist Dinsdag jarig is en dan kan hij dit in de courant lezen en het als een mooi verja ringcadeau beschouwen. Nadat de geheele begrooting artikels- gewijze was voorgelezen en toegelicht, werd deze zonder cenigc op- of aanmerkingen vast gesteld op een bcorr, in ontvangst en uit gaaf van 140837.50 met een post voor onvoorzien ad 12181.75. Dan volgde itog regeling van enkele geld- leeningen. Machtiging werd verleend om de leeningen van 10.000 en 5000 te plaat sen bij de Boerenleenbank in rekening-courant en de leening van 44500 bij een ander aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 4 3/4 pCt. af te lessen in 10 jaar. Nadat de heer W. J. Los eenige veranderingen had voorge lezen betreffende de eigenaars van 'and werd de omslag bepaald op 14 per H.A. Dit wordt dan 23635.44, betalingstermij nen evenals vorig jaar. Het laatste punt was een voorstel om de woning thans nog be woond door mej. wed RiHvink, die naar Wieringen gaat vertrekken, onderhands te verhuren. Aan het dag. bestuur werd mach- tiging gegeven deze woning te verhuren. Rondvraag. De heer R. Bakker vroeg of de slooters van de Oostputten die hier en daar den boel stuk steken en zoo laten liggen dit weer in orde moeten maken. De opzichter lichtte toe dat hij er reeds over gesproken heeft. Het zal dus wel in orde komen. De heer K iG.an zeide dat er op den Sluizerweg en Molenweg hier en daar kuilen kernen en zou het gewenscht vinden deze zoo spoedig mogelijk te dichten. De dijkgraaf zeide dat reeds lang op mooi weer wordt ge wacht. De heer GiO'Visan wilde het voor- loopig evengoed dichten om het dan later beter te deen Ook hierover volgde een tame lijk lange discussie met den uitslag dat het zco spoedig mogelijk zal gebeuren. De lieer K. Kater noemde den Ouüesluizer weg op, die heei slecht is De voorzitter zeide, dat deze aan de beurt is De heer Uroneman wilde de scnoeiïngen om de gebouwen wat hooger houden, wat door hem reeds 2 jaar geleden is opgenoemd. Dit zal in 't dag. bestuur worden besproken. De lieer J. Blaauboer zeide dat het besluit nu is genomen om den weg te vervolgen en vilde liet dag. bestuur in overweging geven vroeg te beginnen. De dijkgraaf zeide in Juni te willen beginnen. Verder noemde de heer Blaauboer den Barzingerwog waar cp som mige plaatsen de teer uit wielslagen is. Was er nu eerder geteerd dan was dit niet gebeurt. Hei zal nagezien worden. De heer Wonder vroeg grint voor de kluf ten. De voorzitter zeide -fat 't Dag. bestuur be sloten heeft voor den lieer J. Mooy, puin cu root liet andere basalt. Ook vroeg de heer Wonder voor het ondertrad bij Jen heer F Kocij. Daarna sluiting. Donderdagavond werd door ac vereeriging „Het Schoolverbond" haar jaarvergadering gehouden in het lokaal van den lieer Jb. Groot, onder leiding van hei hoofd der school den heer O Stuffers. De voorzitter opende met het welkom toe te roepen aan het gering aantal opgekome- nen. Er waren 10 commissarissen, het on derwijzend personeel en 8 gewone leden. Wa ren wij van den secretaris, den heer C. Spaan, gewoon de notulen op rijm te hooren, nu moesten wij het met een gewoon weerge ven doen. Zij werden onder dank goedge keurd. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 663.89, uitgaar 517,33, saldo 146.56 De heeren Gr. Klomp en Jb W. Boldewijn hadden de noo- dige bescheiden nagezien en adviseerden tot goedkeuring waarna de penningmeester on der dank ontheven werd. Het jaarverslag gaf blijk van een goed vereenigingsleven. Er waren 33 onwettige verzuimen geweest waarvan 29 kwamen ten laste van 1 leerling De 4 andere verzuimen waren voor de ove rige leerlingen. De Commissie tot Wering van Schoolverzuim heeft elf keer vergaderd. Verre weg de meeste gevallen betroffen kin deren die in andere gemeenten onderwijs ont vangen, doch het had over het algemeen een goed verloop. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren W. Butter en Jb. Brouwer niet herkiesbaar, vervangen werden door de heeren Jh. W. Boldewijn en Gr. Klomp Nz. De voorzitter richtte eenige waardeerende woorden tot de weldra vertrekkende onder wijzeres, mej. S. van Es, en een welkom tot de nieuwbenoemde, mei. van Ooijen. Bij de Wacht niet tot ze U in haar klauwen heett, doch wapen U om haar reeds bit het eerste bewijs te bestrijden. De voortreffelijkste helpers daarbij zijn want zij verdrijven hoofdpijn, verkoudheid, steken in de ledematen, rheumatiek en neuraigische pijnen. Men eische echter de echte Aspirin- tabletten in de ongineele verpakking, kenbaar aan het Bayer- kruis en den oranje band. Prijs 75 ets. rondvraag werd gewezen op de wenschelijk- heid om bij een boottocht om te zien naar een grootere boot. Hierna sluiting. Vrijdagavond vergaderde de Vereeni- ging „Helpt Elkander" in het lokaal van den heer M. K. de Weerd onder leiding van den heer A. J. Schipper. De voorzitter open de met het welkom toe te roepen aan de tal rijk opgekomenen daar van de 38 leden ei 34 aanwezig waren. Dit getuigt van een goed vereenigingsleven en een hecht aan elkander zitten. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat 2 be- stuurs- en 2 ledenvergaderingen zijn gehou den. Er is bij 7 leden, 8 maal wegens ziekte gevallen hulp verleend met een aantal van 82 dagen arbeid. Met den crisistoestand heeft de vereeniging nog een adres aan den gemeenteraad gericht om steun voor hen, die het het allernoodigst hadden Al had het geen tastbaar resultaat, het is nuttig ge weest. Met de beste wenschen voor het ko mende jaar eindigde dit jaarverslag. De heer W. Butter ontving dank en applaus voor de keurige weergave. De rekening van den penningmeester was als volgt: in kas was 131 95, uitgaaf 52.85, saldo 79.10. Na goedkeuring der rekening werd be paald geen contributie te heffen. De nu vol gende bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren A J. Schipper en Ws. Butter met bijna algemeene stemmen werden herkozen Zij namen hun benceming aan. Bij de nu volgende rondvraag merkte de voorzit ter op, dat op 22 October 1931 de vereeni ging 1214 jaar bestaat. Hij hoopt op een beteren bedrijfstoestand. Daar spreker dit dag niet graag ongemerkt wilde laten pas- seeren. Dit vond wel instemming. De heer S. Akerboom vroeg namens de af- deeling van den Bond van Landpachters voor het houden van een groote vergadering in Februari medewerking. Sprekers in den Bond zullen optreden. Hiervoor we.u steun toegezegd. Dezelfde spreker vroeg medewer king om de publieke verhuringen af te schaf fen Ook dit 1 on de goedkeuring wegdragen. De heer Jn. Nieuwenberg stelde voor om als men voor een ziek lid is opgeroepen voor hulp en het wordt een regedag deze toch te doen tellen met het oog cp het eigen werk. Dit werd met 27 stemmen voor en 6 tegen aangenomen. Hierna sluiting met dank voor de aange name samenwerking. Zondagnamiddag had in de consistorieka mer de stemming plaats (welke om de 10 jaar geschiedt) of de benoeming van predikant, diakenen, of kerkeraad, zal plaats hebben door kerkeraad of kiescollege, met groote meerderheid is gestemd voor het kiescollege. De cursus onder leiding van zuster Molenaar voor verpleging in het huisgezin, is deze week met een deelname van 50 per sonen geëindigd. De deelnemers waren vol lof over het werk. CASTRICUM. Naar wij vernemen zijn de baten van de bazar gehouden tijdens de Kerstdagen ruim 990, waarvan dezer dagen de verdeeling heeft plaats gehad en wel 400 voor de pl. afdeeling Het Wit Gele Kruis 400 ten bate van de naaikrans voor de armen; 90 voor de missienaaikrans welke dit jaar zal werken voor de missie van onzen dorpsgenoot Pater v. Velsen, terwijl 100 in kas is ge houden voor den herbouw en noodige veran dering welke de bazar voor de a.s. Kerstda gen moet ondergaan. Door allerlei beslommeringen is het dit seizoen heel laat geworden met de afdracht van het comité voor de St. Radboudstichting Niettegenstaande de slechte tijden ken een bedrag van 295.85 worden afgedragen. Voor de betrekking van vierde werkman aan de gemeentewerken hebben zich niet minder dan 34 sollicitanten aangeboden, waaronder een tweetal van buiten de ge meente. Zondag reed een chauffeur van een ga ragehouder alhier, met den auto van dokter Leenaerts uit Castricum op den zeeweg te Bakkum door onbekende oorzaak in volle vaart tegen een boom. De auto werd bijna geheel vernield. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Prins Hendrik Stichting H"t was Zaterdag weer een feestavond in de Prins Hendrik Stichting. De Tooneelver- eeniging „Ons Vermaak" uit Bakkum gaf hier een opvoering V3n het blijspel: „Tante Erna's laatste wil" die heel goed geslaagd is De verpleegden konden het stuk uitste kend volgen en gaven deor hun gelach eu applaus blijk dat ze er geheel in meeleefden „The Willv Band" de geregelde metgezel hier van „Ons Vermaak" zorgde ervoor met haar opgewekte muziek, dat ook tusschen de bedrijven de vroolijke stemming bleef be staan. Het was een prettige avond, die naar wij hopen nog eens weer mag komen. Benoemd is tot ambtenaar ter secretarie alhier den heer Jb. Leegwater Dz. FAILLISSEMENTEN. Vernietigd is, na gedaan verzet, het fail lissement van N. Zwiep Sr. te Enkhuizen. PER AUTO NAAR DEN OEVER. En de gevolgen.... Een bekend Amsterdamsch medicus heeft Zondag met zijn zoon per auto, vanuit Me- demblik langs den nieuwen Wieringermeer- dijk, het dorp Den Oever op Wieringen trachten te bereiken. Niet lettende op de borden, welke door de directie der Zuiderzee werken waren geplaatst, is men doorgere den en in een gedeelte opgespoten klei te recht gekomen met het gevolg, dat de wagen tot aan de beide assen in ae slappe specie wegzakte. Met behulp van toegesnelde Zui- derzeearbeiders werd getracht den wagen op vasteren bodem te krijgen, hetgeen echter niet gelukte. Eerst enkele uren na aankomst van een auto met technisch personeel uit Medem- blik, slaagde men erin den wagen uit zijn ne telige positie te bevrijden. LIMMEN. In het bestuur van den Bijz. Vrijw. Land storm is gekozen pastoor P. W. Wolf. De heer C. K. Bakker te Heiloo heeft te 's Gravenhage met gunstig gevolg zijn di ploma behaald als machinist. SCHERMERHORN. Vrijdag 6 dezer vergaderde onze Witte Kruis afdeeling onder voorzitterschap van Burgemeester Meindersma, die bij de opening zijn beste wenschen uitsprak voor de leden en de afdeeling. Door den secretaris werd voorgelezen het jaarverslag, waaruit wij .- 'stippen, dat de afdeeling bestaat uit 203 leden en wordt ge steund door 2 kerkelijke en 1 burgerlijke in stelling. De gezondheidstoestand is gunstig geweest. In 1930 kwam de uitbreiding van het maga zijn tot stand, waardoor al het materieel kan worden geborgen. In bruikleen werden ver strekt 105 voorwerpen door 71 aanvragen Het materieel werd aangevuld met 2 koperen inhalatietoestellen, 1 kinderledikant met ma tras, 2 croupketels en bruin hoepitaaldoek. Uitgeloot werden 8 aandeeltjes van 2.50: 20 aandeeltjes werden geschonken. Uit het verslag van de werkzaamheden van de t. b. c.-bestrijding noemen wij, dat de samenwerking van de zuster van de wijkver pleging steeds aangenaam was. Zij bezocht in onze afdeeling 4 gezinnen met 5 patiënten. Deze patiënten stelden zich onder behande ling van den consultatie-arts van het bureau te Alkmaar. Op advies van dezen consultatie arts werd een kind van J. Buis opgenomen in het sanatorium te Hoog-Blaricum; het kind E. Cornelisse in het sanatorium Maria Auxiliatrix te Venlo en het kind van J Man tel in dat te Hoog Blaricum. De gemeente gaf voor deze verpleging een subsidie van 986.10, het Burg. Armbestuur van 50, de diaconie van de Ned. herv. gem en het r.-k. armbestuur ieder 25. De rekening was groot in ontvangsten en uitgaven 910.12 waarin begrepen een batig saldo van 269.0414die van de t. b. c.-be strijding 1183.66 in ontvangsten en uit gaven. De rekening met bescheiden waren nage zien door de heeren J. Schreuder en C. Schoon en door dezen in orde bevonden, waarna tot vaststelling werd besloten. Voor de afdeeling wijkverpleging moest af treden de heer B. Meindersma. Door de af deeling werd eene voordracht opgemaakt nl. 1. B. Meindersma, 2. J. van de Cappelle. In de vacature van een lid van het Hoofd bestuur, vacature Dibbets, werd op advies van dr. van Leeuwen door de afdeeling daarvoor aangewezen de heer B. Meinders ma. Op voorstel van den heer J. Klippel werd besloten uit het saldo meer magazijngoederen aan te schaffen. Hisrna volgde sluiting der vergadering, welke als gewoonlijk zeer slecht was bezocht Als adviseerend lid was aanwezig dr. van Leeuwen. Wegens de gladheid hebben verschillende autobusdiensten, waarender die van Hoorn PurmerendAmsterdam, den dienst tijdelijk eestaant. De diensten der Noord-Hollandsche Tram hadden gistermorgen ongeveer twintig minuten vertraging. In het lokaal van den heer Rus werd Zaterdagavond de gewone propaganda- avond gehouden door de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering. Ongeveer 200 personen waren aanwezig De voorzitter, de heer Brugman, opende de bijeenkomst met de verklaring, dat het hem hoogst aangenaam was, ditmaai namens het bestuur aan zoovelen het weikom te mogen toeroepen. Spr. uitte den wensch. dat toch niet de man achter het scherm de heer Daan Pool. wien hij intusschen een hartelijk wel kom toeriep, alleen de aantrekkingskracht uit oefende om zoo velen naar deze zaal te doen opgaan, doch dat ook de zaak, waar het om gaaff velen mocht hebben opgewekt, zich naar daarheen begeven. Immers het doel van den Bond is bij lange na nog niet bereikt, wat in korte trekken door spr. werd geschetst. Daarom is krachtige propaganda nog steeds noodig, en heeft spr zich bereid verklaard enkele woorden ter propaganda te spreken Spr. wees er op, hoe- het aantal oudjes, die het premievrij staats pensioen genieten, met den dag slinkt, terwijl het aantal, dat in geen gunstiger conditie verkeert dan de oudjes van 1919, hand over hand toeneemt en thans reeds weer geschat wordt op ongeveer 500000 Regeering en volksvertegenwoordiging gevoelen, dat er iets gedaan moet worden ter voorziening in den nijpenden nood. Edoch, er schijnen nog zoo vele hoogst belangrijke zaken vóór te moeten gaan, zoodat die oudjes wachten en wachten, weken en maanden en jaren al. Ver volgens schetste spr. in het kort den toe stand voor het gros der plattelandsbevolking, om daaruit te concludeeren, dat vooral voor hen het premievrij staatspensioen dringend noodig is. Hetgeen door de plattelands bevolking wordt gepresteerd voor de samen leving, geeft haar inderdaad recht op een meer onbezorgder ouden dag. Daarom moet ook door ons steeds krachtige propaganda worden gevoerd en spr. achtte het daarom ook een dure plicht dei' ouderen mee te strijder, voor de belangen der ouden van dagen. Onze propaganda-avond moet tot resultaat hebben, dat orze gelederen worden versterkt; jongeren treedt toe tot den Bond en ge strijdt mee voor de belangen uwer ouders, ook voor uw eigen belang in de toe komst. Ten slotte las spr. een lied vooi. ge dicht door mej. F. Wit, waarvoor hij haar namens het bestuur hartelijk dank zegde. Hopende, dat het tweeledig doel van dezen avond bereikt zal mogen worden, n.1. ver sterking van hei: ledental en waar hij trouwens niet aan twijfelde het doorleven van enkele genoeglijke uren onder het gehoor van den heer Daan Pool, verklaarde spr. de bijeenkomst voor geopend. Meegedeeld werd, dat in de Woensdag j.1. gehouden leden vergadering was voorzien in de vacatures, ontsUan door het ove'lijden van den heer P. H.ttema, wiens verdiensten voor de afdee ling in het kort werden gereleveerd, en het a.s. vertrek van den voorzitter. Gekozen wa ren mej Wit en de heer G. D-rlcmaat. De voor zifter feliciteerde beiden en tevens de afdee ling, aangezien spr. de overtuiging had, dat beiden met liefde de belangen der afdeeling zullen behartigen. Het wenschte bet nu weer volledige bestuur aangename samenwerking toe. Voorts werd meegedeeld, dat door en kele jonge dames het zooeven genoemde lied aan de aanwezigen zal worden aangeboden, teneinde het op een gunstig moment gemeen schappelijk te zingen. Het bestuur verwachtte hiervoor een klein offei ten bate der kas. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan den heer Pool en vroeg daarvoor ieders aan dacht. Deze werd reeds bij zijn eerste ver schijnen op het keurig aangekleede tooneel met een hartelijk applaus begroet. Het pro gramma bevatte een dertiental nummers, welke door den hr. Pool, begeleid door mej. W. Boekestein, op hoogst verdienstelijke wijze werden voorgedragen en gezongen Waar de heer Poul in onze omgeving geen onbekende is, gevoelt men wel, dat er ge noten is. Werd er bij de komische nummers onbedaarlijk gelachen, de meer dramatische nummers werden door de jongeren zoowel als door de ouderen onder ademlooze stilte aangehoord. Moeders brief, Geef mij Uw zegen. De muur Haar leege stoel maakten een diepen indruk. De pauzen werden benut met het zingen van Malaise van mej. Wit (welk lied had opgebracht ruim 14). het werven van nieuwe leden, waaroor het leden tal met 13 werd vermeerderd en het nlaatsen van tootjes voor een paar taarten. De jonge dames die zich daarmee hadden willen belasten, bleken geroutineerd te zijn aan gezien de voorzitter mocht meedeelen, dat de kostprijs aanzienlijk was overtroffen aan gezien 400 loten waren geplaatst welke 34.50 opbrachten Spr. verklaarde zich zeer tevreden over het financieele gedeelte, doch hoopte zeer, dat de aanwinst van leden in den loop des jaars nog belangrijk grooter zou mogen worden. In de groote pauze werd door het bestuur verliezing gehotwi«, een nieuwen voorzitter. v°°r De voorzitter deelde mee. dat wa* .«o. de heer A. Kooy die had verklaard de te willen aanvaaroen. Spr. wensehf* L Utle Kooy toe. dat hij met het besS, dd« even aangenaam zou mogen samen Lï? als dit met spr. het geval was geweest Door de trekking werden mevr n,..Lm en den heer A. C D-kkers als winners taarten aangewezen. De voorzitter namens het bestuur voor vanwege tu ling een taart te doen bezorgen als 7rJa" tractatie voor de ouden van da^en P" tehuis, hetgeen met algemeen amjlani begroet. Na het laatste nummer door a heer Pool gegeven, bedankte deze vcL 5* hoogst aangename ontvangst in Hec^ waard, voor de begeleiding dgar me, Rni?0" steir», en verdere welwillende med*Werr Nadat nog eenmaal gemeenschappelijk aangeboden lied was gezongen. f voczitter tot sluiting over. Spr. meende daarbij te mogen zcgcïer a 4 d» avond uitstekend was geslaagd en W?a zich overtuigd namens alle aanwezigen 1 spreken, wanneer hij den heer Pooi Je woord van warmen dank bracht voor h7 geen hij ten beste had gegeven. (Instemming door algemeen appl„us). Voorts dankt" h* zijn medebestuurders voor de wijze waamü ze de voorbereidende maatregelen voor dezen avond hadden getroffen, den hr BoekesW» en dochte: voor de muziek, de dames zich zoo verdienstelijk hadden gemaakt bate der kas en de leden voor de welwl lendheid en medewerking tijdens zijn vóór zitterschap van hen genoten; ongetwX achtte spr. zich de tolk vooral van de jongt ren. wanneer hij den burgemeester een woord van dank bracht voor zijn toestemming tot een enkel dansje na. Met den wensch, dat het de afdeeling goed moge gaan en het ove. reiken van den voorzittershamer aan den nieuwen voorzitter, sloot hij de bijeenkomst. Hierna vroeg de hr. Kooy nog een oogen- blik de aandacht en spr. bracht namens be stuur en leden een warm woord van dank aan den heer Brugman voor hetgeen hij voor de afdeeling is geweest en aan mevr Brugman, die zich oo menigen eenzamen avond had getroost. Namens het bestuur stelde spr. voor den heer Brugman te be noemen tot eere-voorzirter. Hiermee stemden de aanwezigen door alge meen applaus in. Op de vraag of de heer Brugman dit eere-voorzitterschap wilde aan vaarden, antwoordde deze bevestigend, te vens dankend voor de woorden van den heer Kooy en de instemming daarmee van de aan- wezigen. Vrijdagavond 7 uur kwam de raad in een voltallige zitting bijeen, onder voorzitter schap van weth. Kroon. De voorzitter deelde mede, dat de ziekte van burgemeester Wijnveldt in beterschap toeneemt. Spr. hoopte den burgemeester weer spoedig geheel hersteld tegenwoordig te zien. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Adres van den Bond van Lati&^cta, afdeeling Oudkarspel, houdende verzoek re ductie te verleenen op de pachtsom voor 1930 en om een andere wijze van verhuring in overweging te willen nemen. De voorzitter deelde mede, dat B. en w. hier niet met een voorstel komen. De mee ning van den voorzitter is echter om in de le plaats de reductie achterwege te laten, daar de betaling der huren zal plaats vin den in April en dan al naar den toestanc is een reductie kan worden vastgesteld. D< verhuring wil spr. laten zoo ze is. Hij wil echter niet langer verhuren dan voor twee jaar. Wethouder Bakker was van een tegen overgestelde meening. Het adres heeft zijn volle sympathie. Spr. wilde een andere wij ze van verhuren en wel bij taxatie, terwj diegenen die goed op het land passen, kunnen voortgc bruiken. Jfl De heer Zaagman ging er mee accoord om voorloopig te wachten met het verlee nen van reductie. Spr. stelde echter voor om een commissie te benoemen om met de tegen woordige huurders te onderhandelen, opm deze, wanneer zij dit wenschen, de voorkeur hebben bij het weder inhuren. De heer de Boer kon zich met het voor stel Zaagman vereenigen. De heer Rijper zou ook met het voorste Zaagman kunnen meegaan, wmneer WC niet zoo'n abnormaal jaar hadden. Spr. voelde nu meer voor het voorste! van den voorzitter. De prijs van het land is nu niet te schatten. De heer Kostelijk zag er op 'i oogenbli* bezwaar in om onderhands te verhuren. weten toch niet wat de waarde is. Boven- 417. Maar de hengelaar, als een echte hengelaar, gaf den moed niet op. Mij ontdeed den haak van den schoen en wierp zijn hengel weder uit. Tegelijkertijd verdwenen Keesie en he! matroosje weer onder water, om een nieuwe streek ui; !c halen. 418. Op den bodem aangekomen, vonden zij een pan 1 maal verroest en met galen in den bodem. Ze besloten £- briefje in le doen om den hengelaar te waarschuwen. schreef het briefje, terwijl de matroos de pan vasthielfc- schier, zouden visschen in de buurt wel graag de worir. he gehad, maar ze duriden niet. t

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6