lliMKbt CoaranL Als Uw huid onfrisch is en jeukt... rfcllLLKiON. HET RAADSEL EN DE PRINSES. PALMOLIVE ZEEP Hindird drie en dertigste Jaargang. Woensdag II Februari Radioprogramma 99 komt dit vermoedelijk door de zeep, die U gebruikt,'' Provinciaal nieuws mim No. 35 1931. Donderdag 12 Februari Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V R.O.) 8 —9.50 Gramofoonplaten. 10.IO.Id Mor- genwijding. 10.30-12.- Con^t door het A.V.R.O.-Kwintet o. 1. v. Fr. Lupgens 12 30 2.Concert door het Tuschinski-orkest o. 1. V. Max Tak. Z—2.30 Vrouwenhalfuurtje 3.4.Naaicursus. 4.-5.— Zieken uurtje. 5.—6.30 Concert Asta-orkest, Den Haag o. 1. v. Jos. Silbermann 6.30—7.— Ant van Duinkerken: „De Lof der Sotheyt van Erasmus. 7— 7.30 Engelsche les, Fred rry 8.8.25 Sportpraatje door H. Hollander. 8.259-15 Concertgebouw te Amsterdam. 9.1510.Omroeporkest onder leiding van N. Treep. 10.Vaz Dias. 10.1511. Concert 11.—12.— Gramofoonpl. Huizen, 298 M. (8 9.15, 11.—2.—en 8.12.K.R.O., 10.11.en 2.-8.— N.CR.V.) 8.9.15 Gramofoonpl. 10. 10.30 Zang N.C.R.V.-Dameskoor. 1030 11.Ziekendienst. 11.30—12.Godsd. Causerie Pastoor Perquin. 12.1.30 Con cert K.R.O.-Trio. 1.30—2.— Gramofoonpl 2.2.15 Gramofoonpl. 2.15—3.15 Hand- .werkcursus 3-153.45 Vrouwenhalfuurtje 4.5.Ziekenuurtje. 5.6.30 Concert door Kwintet v h. Chr. Radio-orkest. 6.30- 6 45 Gramofoonpl. 6.457.Knipcursus. 7. 7.30 Rich. Heaviside: „Het wezen van elec- triciteit en straling" 7.30—8— Gramo foonplaten. 8.-11- Aansluiting v. d. Nieu we Koninkl. Harmonie te Tilburg. Het K. R O.-Orkest o. 1? v. Joh. Gerritsen. Jacqueline Verlinden, sopraan. Louis van Sprang, bas. F. Borhart, piano. Toespraak door pastoor Perquin. 11.12.Vroolijke gramofoonpl Daventry1554-4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door R Foort. 1.202.20 Concert. L. Morand, so praan. G. Denton, bariton. G. Meller, piano 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.Piano-recital door S. Munn. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. Orkest, kaor. E. Suddaby, sopraan. R. Henderson. bariton. 10.05 Nieuwsberichten. 10.20 Berichten. 10.25 Lezing. 10.4012.20 Dansmuziek 12.2012.25 Televisie-uitzending. Parijs Jladio-Paris1725 M. 8 05 Gra* mofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten 4.05 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Solisten-concert. Langenberg473 M. 6.20—7.20 Gramo foonplaten 9.3510.05 Gramofoonpl. 10.35 11.15 Gramofoonplaten. 1130 Gramo foonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.20 5.20 Solisten-concert. 7.05 Concert. Or kest, tenor, sopraan en bas. Intermezzo: „Fastnacht heiss' ich Schelmenstücke weiss ich!" Vastenavond-tafreelen. Daarna: Ver- volgconcert. Vervolgens berichten en tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Orkestconcert en voor dracht. 7.20—9.05 „De Vrek" Blijspel in 5 bedrijven van Molière. 9.2010.20 Hon- gaarsche avond. Orkestconcert en voor dracht. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. en Leuven, 338.2 M. 508.2 M. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramo foonplaten. 7.50 Gramofoonplaten 8.20 Or kestconcert. Afwisseling Vocale intermezzo's 338.2 M. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramo foonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestcon cert m. m. v. Mr. Ysebaert, bariton. Zeesen, 1635 M. 5.4011.20 Voordrach ten. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 oonpl 3.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.20^- 4 50—7 45 Voordrachten en lessen. 7 45 Po pulair Orkestconcert. 8.25 „Die Hummel" van Hasse Zetterstrom. 8.40 jDrkestconcert. Margot Leander, sopraan. 9.40 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. „Gewone zeepsoorten kunnen veel onheil stichten. Moderne schoonheids-specialisten raden daarom het gebruik aan van met plantenoliëngemaaktezeep. Palmolive, uit zuivere palm- en olijfoliën samengesteld, werkt verfrisschend en is zelfs voor de gevoeligste huid onschadelijk." „Figaro", Kurfüritendamm 200, Berlijn W. 13 verklaart CARSTEN, te Berlijn Moderne schoonheids behandelingen met ultra violette stralen of radio actieve prceparaten, heb ben in bepaalde gevallen stellig groote waarde. Denkt echter niet, dat de oudere, eenvoudigere methodes hierdoor buiten gebruik zijn gesteld zegt Leo Carsten. „Het dagelijksch reinigen der huid met Palmolive zeep vormt den grondslag van al mijn methodes, zelfs der meest ingewikkelde," vervolgt hij. In Herr Carsten's beroemden schoonheids-salon, waar elegante vrouwen uit de beste kringen der geheele wereld om advies komen, wordt uitsluitend Palmolive zeep aanbevolen voor de volgende eenvoudige be handeling, welke thuis door iedereen kan worden toegepast: 's morgens en 's avonds gezicht en hals twee minuten lang masseeren met uit. Palmolive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim. Met warm, daarna met koud water afspoelen. 24.592 schoonheids-specialisten, over de geheele wereld verspreid, bevelen mèt Leo Carsten deze methode ten zeerste aan. Ook U kunt haar toepassen. Begint nog heden! Blijft de Palmolive zeep, die zoo weinig kost, tevens voor Uw bad gebruiken, om Uwhuidjong,gezond en zacht te houden. TQ 3) Oorspronkelijke Detectieve-roman door R. J. BRANDENBURG. Zoo waakten we dien nacht door. Tever geefs probeerden we Helen te bewegen wat te gaan rusten Ze stond er op ons gezel schap te houden. Af en toe stond een van ons op om de gordijnen opziide te schuiven om te zien of het al licht werd. Nog steeds druilde de regen tegen de ruiten. Een plotselinge windvlaag huilde van tijd tot tijd om het huis. We voelden ons slaperig en flauw wor den. Om drie uur ging Helen koffie zetten er. daar knapten we van op. Er werd weinig ge sproken. Lex stelde voor een kaartje te leg gen, maar dit was niet ernstig gemeend. We voelden dat er iets bijzonders gebeurd moest zijn, dat een verklaring vormde voor het weg blijven van Fred. Maar wat? Op die vraag konden we geen van drieën antwoord geven en dat maakte ons onrustig Het was een verademing toen om vijf uur een flauwe schemering den aanvang van den dag aankondigde. Lex had de gordijnen or geschoven en door de ruiten schemerde een spookachtig, grijs licht. Ik zag dat He len Huiverde en vroeg Lex de overgordijnen we^. te sluiten. Het was buiten toch nog niet licht genoeg om de lampen te kunnen doo- ven. Lex deed het en ging daarna naar de tele foon. Hij vergat echter de deur van het ka mertje te sluiten. Lex schelde het politiebu reau op en de dienstdoende agent beloofde onmiddellijk den inspecteur te zullen waar schuwen. Toen verscheen boven aan de trap het ver schrikte gelaat van het dienstmeisje. Helen vroeg haar een ontbijt in de eetkamer gereed te zetten. Even later kwam ook mr. Warlow de trap af en informeerde handenwrijvend naar den stand van zaken. Toen hij hoorde, dat de politie was opgebeld, werd hij kalmer. Stilzitten maakte hem nerveus, maar als er gehandeld werd, werkte dat kalmeerend op hem. Hij knikte goedkeurend, keek even naar buiten, trok een vies gezicht en stelde daarna voor maar te gaan ontbijten. Als dan 'nspecteur arriveerde, zouden we gereed z.,.1 hem te ontvangen. We volgden zijn advies en zaten aan; al leen de oude heer en ik gebruikten een stevig ontbijt. Het viel me op, dat Helen en Lex maar weinig aten, doch zooveel meer thee dronken. Mr Warlow deed moeite de con versatie gaande te houden en wist ons zelfs te doen glimlachen met een anecdote uit zijn onuitputtelijken voorraad. Over Fred spra ken we niet, maar hij was geen oogenblik uit onze gedachten. Ik geloof zelfs (fat He len haar vader zijn praten kwalijk nam, als- of het haar stoorde. En even schoof zij on- nistig op haar stoel heen en weer, toen mr. warlow nog een sneed je geroosterd brood op zijn bord legde. En dit was nog niet ge heel verorberd, toen ze opstond om de gor dijnen open te trekken en de lampên uit te draaien. De tafel zag er toen in eens veel minder _STAJ? EN omgeving. JAARVERGADERING VAN DEN ALKMAARSCHEN KEGELBOND. In de dancing van de Harmonie belegde de Alkmaarsche Kegelbond gisteravond zijn jaarlijksche algemeeae vergadering. Aanwezig waren tachtig leden. De voorzitter, de heer Joh. Diepen, opende de vergadering, zeer geruimen tijd na het uur van uitschrijving, op aandrang van de pers. Het bekende Alkmaarsch kwartiertje was hier wel een zéér „stief kertierke" ge worden, en de pers spreekt dan ook de hoop uit. dat deze langdurige vóórpauze voortaan van korter duur zal zijn. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom en wenschte allen een gelukkig Nieuwjaar toe voor zaak en gezin. Naast hët verlies van de Heldersche clubs vestigde spr. de aandacht op de po gingen van den heer Brugman om in Schagen een kegelclub op te richten. De notulen van de vorige vergadering werder. na een kleine opmerking van den heer Q. Jonker onveranderd goedgekeurd. Mededeehngen De voorzitter deed mededeeling dat de data van de jaarvergaderingen zullen wor*ien ge wisseld, zoodat voortaan eens in de vijf jaren deze op den kegel-avond van eenzelfde club valt. De mededeeling dat de heer Brugman, die thans in Schagen woonachtig is, zijn functie wil blijven waarnemer, werd met applaus ontvangen Het bestuur had verder besloten bij den eerstvolgenden wedstrijd voor seniores als proef niet meer de negen vóór te plaatsen, doch zuiver te annuleeren. De Ned. Kegelbond heeft aan den A K B vooi zijn zilveren jubileum toestemming verleend om aan dat jubileum een invitatie bonden-wedstrijd toe te voegen. Het zilveren jubileum zal worden gevierd op 11 October van dit jaar en in de daarop aansluitende week van die maand Het bestuur heeft ge meend om verschillende redenen geen natio naal concours uit te schrijven, doch een feest te vieren als ..noch nie ist dagewesen!" Bij de ingekomen stukken oevond zich een schrijven van „Op 't Kantje af", dat nog een candidaat wenschte te stellen, maar daarvoor te laat was. Na langdurige discussies werd door het bestuur besloten dezen candidaat niet meer op de lijst te plaatsen. Jaarverslag van den secretaris. In het jaarverslag van den secretaris, den heer Hamburger, werd het overlijden her dacht van de beide leden, de heeren mr. D. Sluis en C. J. Verzijden. Door het uittreder» van zeven Heldersche clubs bij het oprichten van den kegelbond Hollands Noordpunt verloor de A. K. B. in het afgeloopen jaar 70 leden. 1 Januari 1930 bedroeg het aantal leden 345, op 1 Januari 1931 was dit verminderd tot 235. Alleen de Heldersche kegelclub Hard-gaat-ie bleef in den A. K. B., waarvoor het jaar verslag aan deze club een warm woord van sympathie bracht. Deze club is reeds vanaf 1921 als lid aan den bond verbonden. De secretaris bracht dank aan de leden en clubs voor het aanbieden van prijzen voor onderlinge wedstrijden. Het jubileum van Z. E. K. Z.? werd ge memoreerd, evenals de persoonlijke resul taten van verschillende kegelaars en kege- laarsters en de verrichtingen der technische commissie. De secretaris beëindigde zijn verslag met den wensch uit te spreken dat dt clubs en de bond een goede toekomst tegemoet mogen gaan en dat het jubeljaar van den bond in alle opzichten mag slagen. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester. den heer R Brugman, ontleenen wij het volgende: het batig saldo bedroeg 31 Dec. 1929 1160.96, en op 31 Dec. van het afgeloopen jaar f 1137 14, aldus voor 1930 een nadeelig saldo van f 23.82. Bij het voorjaarsconcours waren 7983. bij het najaarsconcours 7689 kaarten gegooid (buiten de korpswedstrijden). Bestuursverkiezing Vervolgens vond de verkiezing plaats van vijf bestuursleden. De altredende leden, de heeren dr. D Mol, S Koster en E. S Ham burger, wei „en herkozen. Van de andere candidaten werd gekozen de heer W Norde- mann en na herstemming met den heer J. H de Haas de heer W. C. Esser De voorzitter herdacht het feit, dat de tegenwoordige le secretaris, de heer E. S Hamburger, voor tien jaar op deze vergade ring werd gekozen als bestuurslid. Spr achtte het zich een plicht den heer Hamburger een woord van dank te brengen namens de clubs en de leden voor de vele werkzaam heden door hem verricht, en hoopte, dat n;j nog lange jaren als secretaris werkzaam mocht zijn. Onder instemming en luid applaus over handigde spr. aan den heer Hamburger een étui met vork. lepel en servetring, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat de heer Ham burger ze lange'jaren mocht gebruiken. De jubilaris dankte met enkele woorden voor de hem gebrachte hulde. Als leden van de kascommissie werden aan gewezen de heeren v. d. Heuvel, Modder en Hanraads. Wie moet de bondskegelaars benoemen? Funt 8 van de agenda was het voorstel van het bestuur om de bondskegelaars direct door het bondsbestuur te laten verkiezen Tot nu toe werden uit elke club twee leden can didaat gesteld ais bondskegelaars. De heer Genefaas stelde voor om het be noemen te doen geschieden docr een onpar tijdige commissie uit de leden, die in staat is de capaciteiten van de kegelaars te beoor- deelen. De heeren Buers en Harmsen steunden dit voorstel. Aan de discussies namen verder deel de heeren Hekket. dr Mol en joh. D Appei Kuperus. Caarls. L. Trijbetz welke laatste spr. voorstelde om een commissie in te stellen van vijf bestuursleden, die nooit als bondskegelaars zullen uitkomen De heer Harmsen deed een tusschenvoorstel om een commissie te vortnen van drie bestuursleden en twee personen daarbuiten Na breedvoerige discussies werd het be stuursvoorstel echter bij zitten en opstaan aangenomen. Vervolgens werd de feestcommissie voor het 25-jarig jubileum samengesteld. Hierna kwamen aan de orde de voorstellen van de kegelclub „Onder Ons" 1 tot instelling van een vrije baan heeren Juniores en 2. aan schaffing van een neutrale plank of anders buiten gebruikstelling van de bestaande korps plank, uitgezonderd in bondswedstrijden. Het bestuur wees op de groote moeilijk heden, die zich zullen voordoen bij aan neming van het voorstel. De heer Hekket verdedigde het voorstel waarbij spr. er op wees dat vele jongere ke gelaars wel eens de lust vergaat om nog meer te werpen, wanneer toch nooit eenige kans op een prijs bestaat. Beide voorstellen zullen echter door het bestuur in overweging worden genomen. Rondvraag. Bij de rondvraag deed de heer Goes het voorstel om den heer Leujes. die naar Am sterdam is vertrokken, voor het vele werk dat hij heeft verricht, tot eerelid h benoemen Het bestuur nam dit voorste» terstond over, waarna het in stemming gebracht met alge- mefne stemmen werd aangenomen. Nadat nog verschillende sprekers(sters) het woord hadden gevoerd, sloot de voorzitter, met dank voor de aangename besprekingen, de vergadering. gezellig uit en de oude heer stond na het laatste hapje op en ijsbeerde met zijn handen in de zakken sleutelrammelend heen en weer. Het dienstmeisje ruimde af en op Helen's verzoek begaven we ons naar de rookkamer. HOOFDSTUK II. Inspecteur Black. Niet lang daarna kondigde het geronk van een motorfiets de komst van den inspecteur aan Het meisje liet hem bij ons in de rookka mer. Hij was een kleine, vierkant gebouwde man, met een prettig, vriendelijk gelaat en kortgeknipt haar. Niets was er in zijn optre den, dat herinnerde aan het hinderlijk arro gante van sommige politiemannen. Veeleer had hij iets van een dokter, die meevoelt met zijn patiënten en verheugd is met zijn weten schap verlichting van smart te kunnen bren gen „Black is mijn naam", zeide hij binnentre dend. Mr. Warlow stelde ons voor en we namen plaats. „Ik heb het verhaal van den agent White- house misschien niet goed begrepen", begon de heer Black, glimlachend, „maar ik meen dat u zich ongerust maakt over het wegblij ven van mr. Johnson." „Juist", antwoordde mr. Warlow, „ik zal u een overzicht geven van de situatie". En hij deed een omstandig verhaal, met fijne trekjes opgesierd, van hetgeen den lezer reeds bekend is Onder het spreken scheen hij zijn onge rustheid, waarvan hij den vorigen avond dui delijk blijk gegeven had, gscw» te ysrgetea. NOORDSCHARWOUDE. De revue Zal wel gaan". Zondagavond had de le opvoering plaats van de revue ,,'t Zal wel gaan" in Concor- dia. De zaal was geheel bezet. De heer G. Deutekom, in wiens handen de regie berustte, opende met te zeggen, dat de rol van „Venus", wegens ziekte door mej. T. Muller zal worden gespeeld en voor wie hij de clementie van het publiek inriep, daar genoemde jongedame de rol in 24 uur heeft moeten leeren. Ook de pianiste was wegens ziekte afwezig en de dirigent, de heer H. J. Zaal, zou tevens de pianopartij vervullen, wat zeer zeker niet gemakkelijk is, maar ge noemde dirigent heeft dit meer gedaan en het is hem wel toevertrouwd. Eenige leden van het koor waren nog afwezig wegens ziekte maar dit deed aan het geheel geen af breuk. En nu de revue. De gang zat er al direct in door het or kest, dat al die populaire wijsjes speelde als inleiding. Daarna ging het scherm op en kwam een goochelaar ten tooneele, de heer P. Kist, die van onder een hoogen hoed een ballet van 6 jonge dames tooverde. Het 2de tafreel bracht ons op den top van den „Olympus" waar „Zeus" heerscht en om hem heen al zijn goden en godinnen. Zeus verveelt zich en wil eens iets anders. De mooie dansen van zijn godinnen heeft hij al zoo vaak gezien, dat is geen nieuws meer voor hem. Hij beslist dan ook om Venus, de schoonste der godinnen, naar de Aarde te zenden en laat Tinus met haai- meegaan. Als doel van de reis is Noordscharwoude gesteld en Tinus moet aan Zeus van al hun wederwaardigheden die zij daar beleven 'n uitvoerig rapport indienen. Daarna gaan Venus en Tinus per bobslee naar de Aarde en naar Noordscharwoude. 't Zou ons te ver voeren als we al de ta- freelen stuk voor stuk wilden beschrijven en wij willen ook de twee andere opvoerin gen. welke nog plaats moeten vinden, niet vooruit loopen. Wij zullen maar enkele gre pen doen. Dan het tafreel van de liefde, waarin een jonge boer en een frissche boerin elkaar hun liefde bekend hebben en gestoord worden door Kobus, den veldwachter, 't Was een heel aardig tafreeltje en het duet dat ze zongen heel mooi Dan het mooie zomer- tafreeltje „Op de schommels", waarin alles jeugd en schoonheid is en dan het regen- tafreel waarin men zich ook weet te verma ken. En het regende werkelijk en alles droop van het water. Dan de winter met zijn sneeuw en ijs en zijn onontbeerlijke baan vegers. Prachtig waren de balletten en schitterend de costumes. Een heel mooi mo ment was ook het tafreel waarin de kerk toren van Noordscharwoude op het tooneel werd gebracht en Noordscharwoude werd bezongen als het mooiste plekje op aarde. Dit zal velen wel ontroerd hebben. Ook het tafreel van de „Vuurtorens" en dan het „Heldengedicht" met verschillende helden op den achtergrond. Och alles was eigenlijk mooi. Ook vooral „De Tuinbouw" waarin de kool ten tooneele verscheen en daartus- schen de bouwers en dan „De Politiemacht". Dat was vooral een heel mooi tafreel. Dan de landen waarnaar de groenten geëxpor teerd wordt en de verschillende gemeenten beheorende bij den Noordermarktbond met op den achtergrond Noordscharwoude. Prachtig was deze finale en schitterend de toiletten. Wij kunnen niet alles stuk voor stuk beschrijven maar Tinus (de heer P. Deutekom). en Kcbus (de heer Jac. Prijs) verdienen toch zeker wel een extra compli ment. Die wisten door hun rake zetten en opmerkingen de zaal meermalen te laten da veren van het lachen. Verbeeld je als een van die twee eens ziek geworden was. Wij kunnen niet anders dan iedereen, die aan de revue heeft medegewerkt ons compliment maken, maar vooral de ontwerpers van de revue en de balletten onze bijzondere hulde. Alles, de muziek, de costumes, de decors, de tooneeltrucs en -belichting, de regie, was tot in de uiterste puntjes verzorgd. Wij ra den een ieder aan deze revue te gaan zien SINT PANCRAS. Maandagavond vergaderde de begrafenls- vereeniging „Memento Mori" in het café van den heer Gerritsen ondef leiding van den heer A. Schuur In zijn openingsrede zeide de voorzitter, dat de vereeniging in het jaar '930 weer ge toond heeft bestaansrecht te hebben. Ver scheidene leden en niet leden heeft de vereeni ging naar hun laatste rustplaats gebracht. Daarvoor bracht spr. dan ook den adviseur en dragers zijn oprechte dank. In het bestuur had geen venndering plaats. Het personeel is ook hetzelfde geb'even, en werkte steeds in de beste verstandhouding, wat wel bleek uit het eit dat men onderling heeft besloten om indien één van hen komt te overlijden de draagpenningen worden over gedragen aan de betrokken weduwe. De rekening van dei penningmeester luidde als volgt: Or.tvangsteri f 132616, uitgaven 1394.27, zoodat dc penning meester op 1 Januari 1931 in voorschot had 68 11. Het bezit der vereeniging is 533 OS. Op 1 Jan 19.r0 w«is dit f 335.56, zoodat de vereeniging in 1930 is vooruitgegaan 197.52. De kasnazieners hebben boeken en beschei den in de beste orde bevonden. De afgevaardigde van de bondsvergade ring de heer G. Booij Az. bracht thans ver slag uit van die vergadering. H. H Waard en Hensbroek zijn opgenomen als nieuwe leden en nu is het hoofdbestuur wel even te gemakkelijk geweest om de statuten niet ge heel na te kijken. Deze vereenigingen toch nemen geen ka tholieke leden aan, dus als b.v. een r.-k. lid van Sint Pancras verhuist naar die gemeen ten, worden zij niet, zooals overal het geval is, overgenomen. Dit is echter in orde gebracht. Het betrok ken lid zal indien hij komt te overlijden, door de oude vereeniging worden begraven, de meerdere kosten komen dan voor den bond. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende heeren A Schuur en Jb. Duif met bijna algemeene stemmen werden herko zen. Zooals velen hoorde hij zichzelf gaarne spre ken en genietend van zijn betoog, dacht hij er niet meer aan dat een van zijn eigen gasten bij dit „geval" betrokken was. Helen vergat dat echter geen oogenblik en meermalen was zij op het punt den langen draad, die haar vader spon, af te breken, maar zij hield zich in. De heer Black liet mr Warlow kalm uit spreken, telkens sloeg hij zijn oogen even op en zag ons om de beurt scherp onderzoekend aan. Het was alsof hij wilde nagaan hoe wij reageerden op het verhaal. Ik kreeg den in druk, dat hem niet veel ontging. „Ik geloof, dat u zich niet te spoedig onge rust moet maken", zei hij ten slotte, zich tot Helen wendend. „Het komt in de practijk nog al eens voor, dat een vermiste zich na eenige dagen weer komt melden en dan een heel plausibele verklaring van zijn wegblijven geeft". „Ik hoop het", mompelde Helen zacht. „Mijnheer is advocaat in Londen en dus een collega van u", aldus wendde Black zich tot mij. „Weet u ook of hij vijanden had, per sonen die zich benadeeld konden achten door een of andere actie van hem. of die-hem kou- den verwijten dat hij hun belangen onvol doende, ik bedoel op minder gelukkige wijze, had behartigd?" „Onze practijk is nog weinig uitgebreid", antwoordde ik, ,we staan nog niet lang bij de balie ingeschreven". „Juist daarom", glimlachte Black, „mis schien had de heer Johnson nog weinig erva- rinC' - „Lr is mij niets van bekend, dat hij v han delt bad", ggj ib een vyeigig stjjfjes, ik „Des te beter, des te beter", meende Black, en zich tot Lex wendend, die bij de gestelde vragen een glimlach niet had kunnen onder drukken: bent de broer van den ver miste?" Lex boog. „Heeft de vermiste nog verdere familie?" „Neen, vader en moeder zijn overleden, waren geen kinderen behalve wij beiden en we hebben eigenlijk heelemaal geen familh- behalve een paar oude achternichten, die nog nooit heb ontmoet". „Uw broer was niet verloofd?" „Voor zoover mij bekend niet". Ik zag dat Helen een kleur kreeg, wat del inspecteur niet ontging. „Het lijkt me het beste, dat we nu de wan deling van gisteravond nog eens samen ma ken", zeide Black, zijn vragen stakend, „als de heeren Johnson en u, mijnheer „Donald", hielp ik hem. „Juist, mijnheer Donald zoo vriendelijk willen zijn mij te vergezellen. Nee, u derangeer u niet". Dit in antwoord op beweging van mr. Warlow. Op dit oogenblik ging de deur open trad mevrouw doodkalm binnen. Haar man stelde den inspecteur voor. „Is het verloren schaap nog niet terug?" vroeg ze. „Nee, mevrouw", antwoordde de inspecteur beleefd, „u maakt zich niet zoo heel erg on gerust". „Fred was oud en wijs genoeg om op zich zelt te passen en dat zal hij ook wel gedaan hebben", meende de oude mevrouw, met rot*, vaste overtuiging, j (Wfiidi yetyolg.jb niet, een en r m

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5