KING pepermunt Rechtszaken De heer Schuur nam wederom zijn benoe ming aan, met dank aan de vereeniging voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer Duif zal wegens afwezigheid met zijn herbe noeming in kennis worden gesteld. Bij de benoeming tot afgevaardigden voor de bondsvergadering stelde de heer Verduin voor om den heer Booij die als secretaris penningmeester toch het meest in de zaken is ingeweid bij acclamatie te benoemen, wat algemeen werd goedgevonden. Hierop zeide de voorzitter de vergadering in overweging te willen geven dat de andere afgevaardigde een katholiek moet zijn, om onaangenaamheden te voorkomen. De ver eeniging toch telt leden van iedere richting. De heer A. Verdtiin werd gekozen en de heer D. Buisman als plaatsvervanger. Voorstellen voor de algemeene vergade ring werden niet naar voren gebracht. De heer A. Huiberts kwam nog even terug op de vereenigingen te Heerhugowaard en Hensbroek. om dit toch vooral niet weer te laten voorkomen. Bij de rondvraag werden door den voor zitter protestante reservedragers gevraagd, waarvoor zich opgaven de heeren M Hoog land, A. de Ruiter en C. Beek Hopende op groei en bloei van deze zoo nuttig werkende vereeniging sloot de voor zitter de vergadering. BROEK OP LANGLND1JK. Zaterdagavond hield de Schippersver „Schuttevaer", afd. Langendijk en Omstre ken haar jaarvergadering" in liet lokaal van Vijzelaar. De voorzitter, de heer J. Hoogland, memo reerde in het kort de gebeurtenissen van het verslagjaar, waarin duidelijk naar voren kwam, dat de schippers ook ten zeerste had den te lijden van de algemeene malaise Verder deelde spr. mede het besluit van het Hoofdbestuur, dat de landelijke vergade ring van Schuttevaer zal gehouden worden aan den Langendijk, alwaar zij de gast der afdeeling zal zijn, hetwelk voor deze een er kenning en groote eer is. Gememoreerd werd nog dat een lid door den dood is ontvallen. De voorzitter hoopte vervolgens dat het nieuwe jaar beter en vruchtbaarder moge zijn dan het oude. Wegens afwezigheid van den penning meester werd diens rekening en verantwoor ding uitgesteld tot een volgende vergadering. Ingekomen stukken: Van het hoofdbestuur antwoord waar de vergadering zal gehouden worden en opgave van de regeling daarvan. Van hetzelfde coilege een schrijven aan gaande indiening voorstellen voor de alg. vergadering. Van den rijkswaterstaat ant woord betreffende oponthoud v. d. Heerik bij de Friesche Brug te Alkmaar. Van de banne Warmenhuizen aangaande verboa voor het liggen der schepen bij de sluis te Schoorldam. Van de gemeente Noordscharwoude aan gaande plaatsing van meerpalen. Van het hoofdbestuur een voorloopig sche ma voor de alg. vergadering. In verband hiermede werd mededeeling ge daan van de voorbereidende werkzaamhe den der commissie en bestuur, wat er alzoo op het programma staat voor deze vergade ring, welke gehouden zal worden op Donder dag 16 en Vrijdag 17 April 1931, bij den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. In verband met het 40-jarig voorzitterschap van den heer Smeenge, las de secretaris een schrijven voor van het huldigings-comité om een kleine bijdrage ter aanbieding van een album aan den jubilaris. Besloten werd een bedrag van 10 te schenken. Verder werd mededeeling gedaan dat de vereeniging „De Koophandel", de markt- en gemeentebesturen uitgenoodigd zullen wor den ter vergadering, opdat door dezen ook een beeld gekregen wordt van het streven en werken van Schuttevaer. Eveneens ligt het in de bedoeling een Langendijker motor te pa- voiseeren bij de Kromme brug en te probee- ren ces avonds deze te verlichten met de nieu we verlichting van Philips en dan tevens een demonstratie te houden met flikkerlicht. Voorstellen algemeene vergadering. De voorzitter stelde voor dat de afd. Lan gendijk haar dank uitspreekt aan Schuttevaer voor hetgeen door haar is gedaan wat betreft de West-Friesche kanalisatie en tevens dat ze ook diligent blijft aangaande het kanaal AlkmaarHoorn. Toegelicht werd dat deze verplichting op haar rust, door in deze steun te geven aan de andere afdeelingen. Spr. was er voor dat het nut hiervan op de alg. verg. besproken wordt. De secretaris zeide dat zulks geen voorstel is, maar het kan naar voren gebracht worden als mededeeling. Over het al of niet nuttige der kanalisatie ontspon zich eenige; discussie, betreffende de kleine schippers, welke in het gedrang zul len komen met hun laadruimte, lerwiil weer anderen de meening toegedaan waren: hoe meer toegangswegen tot een plaats hoe beter het is. De heer v. Schoorl Jr. zou gaarne zien dat er aandacht aan geschonken werd dat geen vaste bruggen gemaakt worden in de te ma ken kanalen, zulks in verband ook met het wegverkeer. De voorzitter zeide, dat het de bedoeling is dat de zijkanalen alleen vaste bruggen krijgen en de andere beweegbare. Algemeen was men toch de gedachte toe gedaan dat het beter is om overal beweegbare bruggen te krijgen. toegezegd werd dat aan dit punt de noo- dige aandacht geschonken zal worden. Voorts stelde de heer van Schoorl nog voor, dat overal de nachttarieven hetzelfde zijn als de dagtarieven en verlaging der tol len voor de binnenscheepvaart. Spr. zeide dat overgegaan moet worden tot verlaging der vrachten maar de tollen blijven even duur. Een voorbeeld werd gegeven van de brug over de Gouwe te Waddingsveen, welke jaar lijks cenige duizenden guldens overhoudt, het welk ten koste gaat der schipperij. Spr. was van meening dat dit niet goed is en zou gaarne zien dat het in andere banen geleid werd. Eveneens werd nog naar voren ge bracht ontheffing der kaai- en marktgelden. Oeantwoord werd dat dit een lokale aangele genheid is. ceÏteiïf i™1 hCer H" V" d Heerik werd voor- te °pe"s*elling <^r kleine sluis te Zaandam electrificatie der srroote sluis De scheikundige analyseert, —het publiek proeft de aparte kwaliteit aan Door denzelfde werd nog naar voren ge bracht een adres te richten aan de gemeente Amsterdam om een betere regeling te treffen voor het vervoer eer vuilnisbakken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met woorden van dank de verga dering. Door W v. d. Heerik werd voorgesteld betere verlichting der groote sluis te Spaarn- dam. Door den heer Jb. Arends werd bepleit vi oplichting van het Molletjes veer te Knol lenaam. Al deze voorstellen zullen op de agenda geplaatst worden der algemeene vergadering. Tot afgevaardigden wrden benoemd de heeren H. v. d. Heerik ca C. van Schoorl Jr. en a's plaatsvervanger de heer Bras te Schagen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Jn. Kramer met bijna algemeene stemmen herko zen. Bij de rondvraag werd door den heer B. Kamp naar voren gebracht, dat het meer- i alen gebeurde dat de penningmeester we- g:ns drukke werkzaamheden verhinderd was de jaarvergadering bij te wonen. Het zou goed zijn desnoods een vice-penningmeester- te benoemen, die dan de vergadering mede deeling kan deen van den stand van zaken. De heer J. Kiamer vond het niet noodig dat zulks geschiedt. In den vervolge kan hierin wel voorzien worden, zoodat bij afwe zigheid van den penningmeester even zijn boeken gehaald worden om den stand weer te geven. De heer Kamp wenschte verder, dat er een schrijven werd gericht aan den Raad, betref fende de droge plekken in het vaarwater ach ter bakker de Gier, om deze te doen oprui men. De heer C. Stam zeide dat er bij den 2en lichtpaal voorbij de Hengelaar een belemme ring ligt in het vaarwater, welke niet is te onderscheiden. Spr. zou gaarne zien dat te bevoegder plaatse een adres gericht werd tot opruiming daarvan. De heer v. Schoorl Jr. vroeg naar het ree- lingwerk te Noordscharwoude. De voorzitter zeide, dat hij zich ter plaatse heeft overtuigd en het bleek dat het T.:ijzer der remming naar buiten stak bij de brug welke loopt van Zuid naar Noord over den weg bij de laadplaats, hetwelk gebleken is gevaarlijk te zijn voor de schipperij, daar er beslist tegen op gestooten wordt, wanneer men er onderdoor vaart. Ook werd ter sprake gebracht de droogte welke daar heerscht. Eveneens werd nog gevraagd naar de Mosselenbrug. De voorzitter zeide, dat deze brug een groot beletsel is niet alleen voor de scheep vaart maar ook als overgang. Spr. wenscht een gezamenlijk adres te richten met de, ver eeniging van autobushouders. Over deze brug werd een breedvoerige dis cussie gevoerd, waarbij bleek dat men lang niet tevreden was over den gang van zaken daar ter plaatse, daar een diepgeladen schuit met geen mogelijkheid door de brug kan ko men. Stemmen gingen op om bij wijze van protest een diepgeladen schuit er in vast te laten loopen. Van bestuurszijde werd zulks ten zeerste ontraden, maar werd voorgesteld een adres te richten aan den Raad en tegelijkertijd aan Ged. Staten. De heer Jb. Arends zeide, dat men om en bij de sluis te Rustenburg niet vast kan ko men en zou gaanr zien dat daarin verande ring gebracht worc,t. De voorzitter deelde mede dat deze sluis aan slooping toe is in verband met de nieuwe kanalisatie. De heer W. v. d. Heerik bepleitte een af zonder! k sein voor het Stevensbruggetje, daar de brugwachter, wanneer een stoot ge geven wordt, nooit hooren kan of het voor hem is of voor de Friesche brug. Besloten werd dat in den vervolge 5 h 6 stoofen op den hoorn gegeven zullen worden. De heer H. Oud bepleitte opruiming van enkele boomen te Oudkarspel, welke een belemmering zijn in het vaarwater. Besloten werd, dat de heer Oud persoonlijk met be trokkenen zal praten om tot opruiming over te gaan en zoo zulks niet helpt zal alsnog een adres aan den Raad gericht worden. De heer J. Keizer zeide dat er bij de Oos- terbrug nabij „de Hengelaar" losse rietvel den drijven, welke hinderlijk zijn voor de scheepvaart. Er zal te bevoegder plaatse een adres ge richt worden met verzoek om opruiming. De heer G. v. d. Oord vroeg plaatsing van meerdere meerpalen aan de Sluiskade. Te vens werd er ook nog de aandacht op geves tigd, dat er in de sluis een stuk der remming los zit aan den binnenkant. Da daarvoo: bestaande commissie zai ter bevoegder plaatse daarvan mededeeling doen met verzoek om verbetering aan te brengen. De heer v. Schoorl Sr. vroeg of er nog maatregelen genomen worden óm de afge vaardigden van de alg. vergadering af te halen De secretaris zeide dat de firma Kok en Tuinman gevraagd zal worden die dagen vlaggetjes te voeren met den naam Schutte vaer er op, zoodat men buiten het station te Alkmaar komende, dadelijk zien kan waar men wezen inoet om in te stappen Wensclien er zich een paar leden der vereeniging voor te geven, dan kan dat de goedkeuring weg dragen. In die dagen wordt op aller steun en medewerking gerekend. De heer H. v. d. Heerik zou gaarne zien dat de losplaats in den polder van de ge meente Broek op Langendijk uitgediept werd, daar men er haast met een leege schuit niet meer door kan komen. Werd in handen gesteld van de commissie. Door denzelfde werd eveneens bepleit ver lichting der sluis bij de Zes Wielen daar de gewone verlichting te weinig licht verspreid, zoodat deze een gevaar oplevert wanneer men op den wal moet, daar het vol ligt met verschillende voorwerpen. Eveneens werd bepleit een licht te plaatsen op de brug juist voorbij de sluis. Er zal in dezen geest een adres gericht worden aan de gemeente Alkmaar. Door denzelfde werd eveneens gevraagd te willen bevorderen dat schepen welke in het Noord-Hollandschkanaal liggen, 10 Meter ten Westen en Oosten verwijderd blijven van het Stevensbruggetje, daar het meermalen voorkomt dat de schepen met het roer daar voor 1 ie oen en dan is botsing onvermijdelijk KOEDIJK. Zaterdagavond werd een algemeene ver gadering gehouden van de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereeniging Koedijk in de zaal van den heet Groot. De voorzitter, de heer P. Zwetsman, hoop te, dat hij geen onjuiste conclusie trekt, wan neer hij zegt, dat de minder groote opkomst zijn oorzaak vindt in het rustige karakter der vereeniging. Hij meende, dat het zijn nut heeft, de vereeniging zco sterk mogelijk te maken, daar de vereeniging in het econo misch belang der bedrijven werkzaam is. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur met den uitvoerder, den heer Beets, is overeengekomen het bedrag voor der. uitvoerder vast te stellen op 18 ct. per 100 K.G. Dit was het vorig jaar 17 ct. De ver hooging vond echter zijn oorzaak in meerdere werkzaamheden. Tevens stelde het bestuur voor aan niet-leden, die in aanmerking ko men voor Provinciaal crediet, kunstmest te verstrekken voor denzelfden prijs, als de leden, om dez«. menschen te helpen en omdat er geen risico aan verbonden is. De voorzitter deelde nog mede, dat binnen 14 dagen een kunstmestmclen is het pakhuis zal zijn om de kunstmest stuk te maken. De prijsverhooging zal daardoor 20 ct. per 100 K.G. bedragen. Vervolgens deed de voorzitter mededeelingen in verband met het verslag der E.N.C.K. en betreffende de algemeene vergadering van het Centraal Bureau. De heer Zut vroeg, wat niet-leden meer moe ten betalen als zij direct betalen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit hetzelfde is ge bleven. Alleen voor degenen die Prov. Cre diet ontvangen is een uitzondering gemaakt, omdat daaraan geen risico is verbonden en het goed wordt geoordeeld die menschen te helpen. Hierna kwam aan de orde de verlies- en winstrekening en de balans over 1930. Ont vangsten 40.279.08, uitgaven 39.576,07, winst 703.01. De heer J. Vries vroeg of er geen onder zoek van kunstmest heeft plaats gehad. De voorzitter zeide, dat wel onderzoek van een groote partij en van een paar kleinere partijen heeft plaats gehad, d?ch het bestuur is gebleken, dat ook een paar partijen aan de aandacht zijn ontsnapt. Dit is een fout ge weest. De heer W. Visser vroeg of de partijen van het Centraal Bureau ook worden onderzocht, waarop de voorzitter mededeelde, dat dit in het begin wel gebeurde, doch dat deze par tijen door het Centraal Bureau reeds zijn on derzocht en zoonoodig een analyse van de geleverde partij kan worden gevraagd. Ter voorkoming van kosten wordt dit daarom niet mter gedaan. De heer W. Visser was er wel voor om het een enkele maal te doen, waarop de voorzit ten zeide, dat daar geen bezwaar tegen is. lil verband met de uittreding van 2 leden merkte de heer P. Zut op, dat het een zeer on geschikte tijd is voor uittreding, gezien den op de balans voorkomenden post debiteuren. Dcor die leden is 10 betaald. Dit vond hij wel wat laag. De voorzitter zeide, dat deze post erger lijkt, dan het wel is en deelde o.a. mede, dat tot 1 Febr. reeds 12C0 werd betaald. Ove rigens bestaat niet het minste gevaar voor de vereeniging. Goedgevonden werd de wins* aan de reserve toe te voegen en de rekening en balans werden aldus vastgesteld. Hierna volgde het jaarverslag. De secretaris gaf in zijn verslag een over zicht van de verhandelde kunstmest in 1929 en 1930. Uit de cijfers blijkt wel het crisisjaar, hoe wel de verhandelde kunstmest nog een respec tabel cijfer aangeeft en 1929 een record jaar is geweest. In het bestuur kwam geen veran dering. De uitvoerder verdiende allen lof voor zijn werkzaamheden. Op 1 Januari be droeg het aantal leden 153. 12 leden ontvin gen kunstmest onder oogstverband, De aan wezige voorraad en de in voorkoop bestelde partijen zijn in totaal 13 wagons. De prijzen voor 1931 zijn vastgesteld. In het slot van zijn verslag sprak de secre taris den wensch uit, dat het komende jaar een goed gewas en goede prijzen zal geven. De voorzitter deelde nog mede, dat de stik- stofmarkt wisselvallig is en ammoniak vooral een eigenaardig martbeeld vertoont en las een artikel voor waarin er op wordt gewezen, dat de oogst in gevaar wordt gebracht, door te weinig met stikstof te bemesten. Vervolgens had de verkiezing plaats van een bestuurslid, aftredend en herkiesbaar de heer A. J. Schipper, die met bijna algemeene stemmen werd fierkozen, waarna aan de orde was de verkiezing van het plaatsvervangend bestuur (aftr. D. de Waal, Jb Biouwer en jb Boldewijn Jr.) De aftredenden werden met algemeene stemmen herkozen. De salarissen en presentiegelden der be stuursleden werden op voorstel van het be stuur gelaten, zooals ze zijn. Hierna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om anthraciet van het Centraal Bureau te betrekken. Na toelichting door den voorzitter werd overeenkomstig het voorstel besloWn. Tevens werd besloten de leden in de ge legenheid te stellen op de bestelbiljetten op te geven de noodige turfstrooisel, waarbij naar voren werd gebracht, dat die bestelling even- 'goed in Maart als in Juni kan geschieden. Bij de rondvraag bracht de heer W. Visser naar voren, dat de opkomst der leden wel wat gering is en gezien de reserve van de ver eeniging stelde hij voor een klein presentie geld voor de algemeene vergadering te geven. De voorzitter was hier niet tecen, doch wil de aan het bestuur de vrijheid laten, indien de winst het toelaat een presentiegeld van 50 cent te geven. De vergadering ging daarmede accoord. Tenslotte deelde de voorzitetr nog mede. dat van het Centraal Bureau over 1929 werd terug ontvangen 230 en over 1930 f 170 De post rente geeft aan 196.44, doch in werkelijkheid werd aan rente ontvangen 306.44, in verband met rante van nog te vorderen bedragen. Het renteverlies op de meststoffen heeft ongeveer 185 bedragen Hierna sluiting. HOORN. De heer G. Kruisdijk alhier is geslaagd voor het examen van teekenaar voor het ka daster. VENHUiZEN. Door de afdeeling van de vereeniging voor bloembollenteelt is dit jaar onge veer 70 H A. met bloembol' - bezet. VOOR pEN POLITIERECHTER. Middagzitting van Maandag 9 Febr. GESTOLEN PEERTJES GECONSUMEERD De slagersknecht J. R., geboren te Anna- Paulowna en wonende te Alkmaar, compa reerde als verdachte voor den politierechter, omdat hij in November eenige peren uit een hoeveelheid, die de nog minderjarige sla- gerszoon B. wederrechtelijk zich in het ge meente-slachthuis, alwaar die peeren in een koelcel waren opgeslagen en welk? peren het eigendom waren van den heer J. W. v. d. Pol, fruithandelaar te Alkmaar, had toege- eigend. De schade was van den heer v. d. P. niet vergoed, omdat verdachte en zijn medehei inggenooten de gevorderde schade vergoeding te hoog vonden. Deze peren- diefstal kon worden gekwalificeerd als een bedenkelijke kwajongensstreek, waarvan de deelnemers, behalve de bedoelde peren, nu ook nog de wrange vruchten plukten. De officier vorderde tegen dezen dilin- quent ter zake een feit, dat niet minder ern stig was dan de diefstal zelf, 50 boete of 50 dagen hechtenis, benevens 1 maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en de verplichting om den heer v. d. Poll als aandeel in de schade uit te be talen het bedrag van 10. Vonnis 25 boete of 25 dagen en de voorw. straf als hiervoren gereleveerd. De schade moet voldaan wor den in wekelijksche termijnen ad 2. Getui ge nam met deze gevoelige correctie genoe gen. NOG EENIGE FRAUDULEUZE PERENMINNAARS. Daarop stond terecht de slager P. K„ eveneens wonende te Alkmaar, die ook in het abattoir eenige peren uit een koelcel had weggenomen. Ook deze erkende het hem tenlaste gelegde feit. Hij had wel 10 scha devergoeding willen geven, doch deze trans actie was destijds niet doorgegaan. Eisch 25 boete of 25 dagen en een voor waardelijke straf met proeftijd en bijzondere voorwaarden als aart vorigen veroordeelde opgelegd. Vonnis overeenkomstig het requi sitoir. Vervolgens had zich te verantwoorden de heer B. B., oud 20 jaar en geboren te Ham burg, alweer een beoefenaar van het edele slagersvak, die eveneens had genoten van de door den heer P. K ontvreemde peren. Ver dachte had geen schade vergoed, doch was wel genegen geweest, wat natuurlijk in zijn voordeel pleitte. Eisch en vonnis als in vorige zaak. Hier mede was de aangelegenheid der clandestie ne perenconsumenten van de baan. DOOR DE KLEMMEN IN DE KLEM GERAAKT. De 18-jarige heer Jan K., 'n bewoner van onze overzeesche bezitting Texel moest zich verantwoorden wegens ambtsbelemmering en bedreiging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn bediening met een stok en een mes. De verdachte, hier boven aangeduid, werd door den jachtopzie ner, Helsloot, in de duinen aangehouden, terwijl hij volgens de meening van a jachtopziener in een zak vervolde wild- of vogelklemmen. De onhpznh?"?* rijksveldwachter wenschte dezen zat gdt leeren, doch de kans werd hem daart'^ houden, aangezien gemelde Jan K zulk. allerlei manieren trachtte te verhing p den jachtopziener dreigde, niet allPPnen en een stok, doch ook nog mót een de niet zeer vriendelijke toezegging' iv je door je donder stekenDe heer lln v geen sterke blijken onder den indruk 5af plichtigheid te zijn en noemde hetgeen k bij dagvaarding tenlaste was geleed - n« kul! fen er*«e nog eenige mysterfesin zaak tot klaarheid te brengen, werd na m gepraat, het proces in handen van denMï1 ter-commissaris gesteld. EEN DUINOPZICHTER MET FFv STUK HOUT BEKOGELD Op 12 Januari stond terecht de 27 arbeider H. H., te Wieringen, die werbLT was geweest bij de Heidemaatschappij enhü! werk had gestaakt, waarop hij ontsU^J Als gevolg van deze troebelen wa<i balsturige stemming ontstaan en had bov^1 genoemde H. met een stuk hout geeooirf den duinopzichter Rottink, zoodat hij had schuldig gemaakt aan mishandeld De verdachte had destijds het feit pertinen» ontkend en nu werd do zaak aangSte? ten einde nog eenige getuigen te hooren De verdachte werd thans in rechten h. gestaan door mr. Buiskool van Schapen riu zich ,n het belang van nijn cliên, g'J'! betuigd liet. In strijd met de ontkenning van verdachte verklaarden de getuigen Botterik en Hahn schoten, dat hij inderdaad met een stuk hn,,i tegen den rug van den heer Botterik had m! worpen. sc" De officier achtte het tenlaste gelegde vol doende bewezen en requireerde tegen het driftige mannetje 25 boete of 25 dagen Mr. Buiskool drong aan op het opleggei eener geringe geldboete in verband met de toestanden, die volgens beschouwingen van de groote bladen bij de Heidemaatschappij schijnen te heerschen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen EEN LOSHANDIGE VADER. De aangehouden zaak tegen den 61-jarigen landbouwer Jan F. te Enkhuizen, die op 24 November zijn dochter Antje, de wed. A. Plietstra, met een klomp had geslagen, werd voortgezet met het hooren van den heer Wiggers, reclasseerings-ambtenaar, die een gunstig rapport omtrent verdachte had in- geleverd. Eisch thans 30 boete of 30 da gen. Vonnis 15 boete of 15 dagen STRAATROOVERIJ TE WERVERS- HOOF. De heeren Jan V. en R. W K., beiden ge domicilieerd te Wervershoof, hadden geen van beiden van eenige belangstelling blijk gegeven, toen ze heden ter verantwoording waren geroepen wegens het ernstige feit, dat zij zich op 9 December hadden schuldig gemaakt aan straatroof. De tweede verdachte namelijk had uit een actetasch, bevestigd aan een door den siga renhandelaar Krijgsman te Hoorn tegen een boom gep'aatst rijwiel, weggen omen een kistje sigaren, terwijl jan O. medeplichtig was, door op den uitkijk te staan, teneinde voor eventueel onraad te waarschuwen. Der gelijke feiten hebben herhaaldelijk plaats, zeide de gemeenteveldwachter Schelkvisch Eisch tegen eiken deugniet 40 boete ol 40 dagen. Vonnis overeenkomstig dit requi sitoir. HARDE KLAPPEN EN DIKKE WOORDEN. Mej. Elisabeth H., gehuwd met den heel J A. S., een Hoornsche huismoeder, sierde het verdachtenbankje op grond van de haar nadeelige omstandigheid, dat zij op 8 Jan. heur stadgenoote mej. N. Dekker, huisvrouw van den heer Hendrikus S. in haar nek had geslagen en haar vervolgens eenige leelijke woorden had toegevoegd Mej. S. had tegen deze beschuldigingen heel wat in te brengen en keuvelde gedurende eenige momenten over het gebeurde zeer gezellig met den politie rechter. Hoewel, zoowel verdachte als dt mishandelde getuige deze veronderstelling verre verwierpen, scheen het wel, dat ruzie en strafoefening het gevolg waren van een meeningsverschil over de respectieve kinder- kens. In deze zaak werd nog gehoord mej. N. Doets, een gehuwde dame, die de verkla ringen van mej. N. Dekker bevestigde en ver sterkte. De officier was van meening, dat mej- Dekker de mishandeling door haar optreden zelf had uitgelokt en vorderde tegen mej. o. 20 boete of 20 dagen. Uitspraak 10 boete of 10 dagen. DE MAN -IS VERPLICHT DE VROUW TE VOLGEN. De heer Anth. S., visscher te Hoorn en echtgenoote van vorige verdachte, verscne® daarop ten tooneele, teneinde terecht »E AYOVri'HEN VAN EEN V EKKEERSAGENTJk 419. Nu had de hengelaar weer beet, zooals hij dacht. En hij had beet, maar het was alweer geen visch, doch een oude pan, die langzaam naar boven werd getrokken, tot groot vermaak van Keesie en het matroosje, die alweer naar boven ging om de uitwerking van bun streek te zien. 420. Wat zeg je nu daarvan, riep de visscher. Nu is het oude pan en een briefje erin. Ik ben nieuwsgierig, wat op briefje staat. Maar wie zou mij dat nu lappen, dacht hij, wijl hij verder de pan uit het water haalde.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6