TDKIIAM§CIIi; lli;|i|(ë lel., bleek dat zijn rechtersleutelbeen en -arm geheel verbrijzeld waren, terwijl de ongelukkige verschillende eveneens ern stige verwondingen aan hoofd en borst had opgeloopen. Hij werd onmiddellijk per ziekenauto naar Zaandam vervoerd, waar hij in de gemeentelijke geneeskun dige kliniek is opgenomen. VE RKEERSONGEVALEN. Donderdagavond is te Lisse de 83-jarige H. v. d. Boog, toen hij aan de Akervoorder- laan uit den autobus stapte, door een auto aangereden en gedood. DE LOONSVERLAGING TE ALMELO. Den minister worden maatregelen gevraagd. Rechtszaken Toon@e9 ^arktbeg*ichtera a^1^5sche exportveiling. N.V. EIERVEILINC NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. PIEPKUIKENMARK I\ Brieven uit Berlijn fl4 Februari 1931. van Opgave van \oor«lhollauüMeh Landbouw credict CONFLICT TUSSCHKN B. EN* W. VAN HUMMELO EN KEPPEL. De beide wethouders nemen ontslag. In het college van B. en W. van Hum- melo en Keppel (Achterhoek) is een ern stig conflict gerezen, dat aanleiding heeft gegeven tot ontslagneming van de beide wethouders, de hecren G. J. Klok man en R. J. C. baron van Pallandt. In de raadsvergadering van gisteren vroegen de heeren Tonkink en V\ ïltin inlichtingen omtrent deze ontslagaan vragen. De heer Klokman deelde mee, nat de burgemeester herhaaldelijk dingen doet zonder de wethouders daarir te kennen, waardoor spr. de verantwoordelijkheid niet langer kon dragen. Zoo heeft de burgemeester buiten voorkennis van de wethouders het hoofd der school te Hummelo verlof geweigerd De wethou ders hebbeft toen gezegd, da' zij deze weigering niet billijkten. Bij onderzoek van de zaak is gebleken, dat de burge meester officieele stukken niet altijd bij B. en W. ter tafel bracht, en spr. verweet den burgemeester, met voorbedachten rade stukken achter te houden en ze la ter in het archief op te bergen. Bij de benoeming van een schoolhoofd te Hummelo heeft de burgemeester bui ten voorkennis van de wethouders uit de 27 sollicitanten een vijftal gekozen; al leen met den inspecteur van het lager onderwijs was overleg gepleegd. Doordat spr. contact heeft gezocht met den in specteur, is deze zaak nog in orde ge komen. Bij het bouwen van een woning voor het schoolhoofd te Hummelo heeft de burgemeester tegen den zin der wethou ders den gemeenteopzichter genegeerd en het werk alleen aan een architect buiten de gemeente opgedragen. Zoo hebben zich nog meer feiten voor gedaan, die spr. niet wilde roemen, uit vrees dat de betrokken personen bij den burgemeester op de zwarte lijst zullen komen, d.w.z. dat zij door de poiltie om allerlei kleinigheden geverbaliseerd zul len worden, gelijk spr. reeds persoonlijk heeft, ondervonden. Wethouder van Palland- sloot zich in groote lijnen bij di* betoog aan. De voorzitter vroeg of de raad direct tot benoeming van nieuwe wethouders wilde overgaan. De heer Wiltink wenschte eerst een nader onderzoek. Binnenkort zal de raad nu weer bijeen komen teneinde de grieven te onderzoe ken. li AANVARING. Een gewonde. Gisterochtend te ongeveer half twaalf is een beurtschipper van Edam op Amsterdam met zijn motorvrachtschip in de hoofdstad in aanvaring gekomen met de brug aan de Prins Hendrikkade bij de Martelaarsgracht De schipper raakte bekneld tusschen het stuurrad en een pijler van de brug. Hij is met inwendige kneuzingen per auto van den G G D. naar een der ziekenhuizen gebracht. De schuit kreeg averijhet scheepvaartver keer ondervond door deze aanvaring geen storing. BRANDEN. Een bibliotheek van 800 boeken ver brand. Gisternacht is te Hallum (Fr.) het lokaai van de gereformeerde gemeente uitgebrand De kerk bleef onbeschadigd. Een bibliotheek van achthonderd boeken, die niet verzekerd is, is verbrand. Boerderij in asch gelegd. Donderdagmiddag is te Heeten bij Deven ter de boerderij van den landbouwer Lunen- berg geheel afgebrand. Het vee kon worden gered. In een speetgoederenmagazijn. Gisteravond omstreeks 8 uur ontdekten buren, dat tijdens de afwezigheid van de be woners brand was uitgebroken in perceel Kleine Houtstraat 24, waarin gevestigd is een magazijn van speelgoederen. Het vuur vond gretig voedsel in de grocte voorraden hout- en speelgoederen en hoewel de brand weer met 3 stralen de vlammenzee aantastte, stonden de winkel en het daarachter gelegen magazijn weldra in lichter laaie. Omstreeks 9 uur was men den brand meester. De be nedenverdieping brandde geheel uit, terwijl de bovengelegen etages brand- en waterscha vi kr^en De oorzaak van den brand is niet bekencT DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HAARLEM Bezoek van de koningin-moeder. Gis ermorgen 11 uur heeft de koningin- moeder vergezeld dooreen kamerheer en n?1^' ^e".bezo^k gebracht aan de bloemententoonstelling in het Krelage-huis te Haarlem H. M werd ontvangen door de heeren Krelage, \alkering en Yerduin en door deze heeren ook langs de tentoonstelling geleid. H. M. vertoefde er ruim een uur. NIEUWE BAAN DER GOOISCHE STOOMTRAM. De plannen tot omlegging van de baan der Gooische Tramwegmaatschappij ne men vasteren vorm aan Op het gemeen tehuis te Muiden is ter inzage nederge- legd een teekening van de nieuw ontwor pen baan, die, als zij tot stand komt, zeer zeker het verkeer tusschen Amster dam en het Gooi ten goede zal komen. DOOR STOOMKETEL MEEGESLEURD. Donderdagmiddag ongeveer half vijf had een ernstig ongeval plaats aan de stijfselfabriek „De Bijenkorf" tf Koog aan de Zaan. Eenige werklieden van de Zaanlandsche Heide-onderneming wa ren op een dekschuit bezig een 25 ton zwaren stoomketel te lichten om den ketel daarna op den wal te brengen. Door oibekende oorzaak kantelde plot seling de ketel, rolde van dc srfcuit en verdween in het water. Drie der arbei ders wisten zich nog in veiligheid te br ngeu, doch de vierde, zekere P. Clas- quin, werd door een steun ijzer van den Ketel gegrepen en mede in het water ge trokken. Ijlings toegeschoten arbeiders konden den man echter spoedig weer op het droge brengen, waarbij, volgens de Door autobus overreden en gedood. EEN GEMASKERDE INDRINGER. Gisternacht heeft een tot nu toe onbekend gebleven persoon zich zich toegang verschaft tot het benedenhuis van een perceel in de Marcusstraat te Amsterdam. De bewoonster van het huis, die te bed lag, schrok wakker, stond onmiddellijk op en liep de gang in, waar zij een man ontdekte, die, naar zij later verklaard heeft, een masker droeg. Kordaat greep de dame een spiegel, die aan den wand hing en sloeg daarmee in de richting van den indringer, die onmiddellijk de vlucht nam. Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Sluis, heeft den minister van financiën de volgende vragen gesteld; Is het den minister bekend, dat zes Alme- losche firma's en N.V.'s (te weten: firma H ten Cate Hzn. en Co., de N.V. Katoen Mij v.h. Geber. Scholten en Co., de N.V. Hede- man Jrs. Textielfabrieken, de firma J. ten Bosch, de N.V. Stoomspinnerij Twcnthe en dc N.V. Textielfabriek Almelo) hebben besloten met ingang van 2 Maart a.s. de loonen van de arbeiders van 1 te verminderen, omdat de raad der gemeente Almelo heeft geweigerd de bedrijfsbelasting af te schaffen? Is de minister bereid door wettelijke of an dere maatregelen te bevorderen, dat deze belasting niet door de werkgevers op de ar beiders wordt afgeschoven? AFPERSING. In November hebben drie personen te Rot terdam een brief ontvangen van een juffrouw, waarin deze dreigde, bepaalde feiten wereld kundig te zullen maken, als zij niet een be drag in geld voor haar stortten in een kiosk De een moest 40 deponeeren in een kiosk aan de Mathenesserlaan, de tweede 50 ir; die op het Van Hoogendorpsplein, en de der de 60 in die op het Kruisplein. De drie ge adresseerden kenden elkaar niet, maar ieder voor zich deed aangifte bij de politie. Deze deed enveloppen, welke geen geld bevatten, bij de kiosken deponeeren. Eerst dezer dagen is er een juffrouw gekomen, om de brieven af te halen. Zij is aangehouden en opgesloten. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is opgericht de ver- eeniging genaamd „Fascisten-Bond „De Bezem", coöperatief Uitgeversbedrijf U. A. Donderdagnacht is de 19-jarige boeren zoon A. Klomp, te Havelte, die van een feestje naar huis terugkeerde, bij de sluisdeur van de Havelter-sluis te water geraakt en ver dronken. Te Heerlen is een landlooper gearres teerd, verdacht van brandstichting in een schuur van de abdij der Benedictijnenpaters te Mamalis bij Vaals. Vandaag zullen aan de N.V. Noord- Ned. Machinefabriek te Winschoten wederom 30 werklieden worden ontslagen. ONEERLIJK POSTBEAMBTE. Had het verduisterde terug betaald Voor de Bredasche rechtbank heeft terecht gestaan een 31-jarige kantoorhouder bij de posterijen te Wouw, nabij Bergen op Zoom, die te Heerle in de gemeente Wouw tusschen 1924 en 1931 telkens opzettelijk een bedrag aan geld, toebehoorend aan het rijk, welk geld hij als kantoorhouder der posterijen on der zich had, zich wederrechterlijk had toege- eigend. In totaal had hij voor 1300 den staat benadeeld, doch inmiddels is het geld weer terugbetaald. De officier van Justitie eischte een jaar voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNST. De rechtbank te Breda heeft uitspraak ge daan in de zaak van een Rotterdamschen koopman en zijn moeder, die door de kanton rechter te Bergen op Zoom wegens het onbe voegd uitoefenen des geneeskunst waren ver oordeeld resp. tot tweemaal 100 boete subs tweemaal één maand hechtenis en 200 boete subs. twee maanden hechtenis. De rechtbank- heeft de vonnissen vernietigd, doch beide ver dachten veroordeeld tot dezelfde straf. DE ROZENKRANS. Dinsdag 17 Febr. des avonds ten 8 ure wordt in 't Gulden Vlies door de Vereenig- de Schouwspelers, dir. Pierre Mols, een en kele voorstelling van het boeiende tooneel- stuk „De Rozenkrans", naar de roman van Florence Barclay, opgevoerd. Zooals men zich zal herinneren had dit gezelschap tij dens de kermis van 1929 met de opvoeringen van dit stuk veel succes. De rollen zijn in goede handen, o.a spelen mede: Enny Mols -De Leeuwe, Pierre Mols, Julia Cuijpers, zoodat men van een goede opvoering over- tuigd kan zijn. ALKMAAR, 13 Febr. 1931. Op de heden gt.iouden veiling werd betaald voor- Andij vie per 100 stuks 1.90-/ 4.90; Bloemen daler kool per 100 stuks 2.90—5.60; J00 K G- 4 80; Gele Kool per in? i t E103.10; Knolselderie per 100 stuks 3.80; Prei per 100 bos f 3.20— 9.10; Roode Kool per 100 K.G. 2.90— J 6.60; Selderie per 100 bos 6.6011; Spruiten per ICO K.G. 8—32'; Uien per 100 K.G. 0.902; Wortelen per 100 K.G. 2.40—2 60; Witlof per 100 K G. 2028; Witlof 2e s. per 100 K.G. 10—18. ALKMAAR, 14 Febr. 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 168000 stuks kipeieren waarvan de prijzen als volgt: 56—58 3—5.30; 58—60 5.20- 5.40; 60—62 5.305.60; 62—64 5.60—6.10; Kleine 4.70—o.lO 13000 stuks Eendeieren 5.3O—f 5.90. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 14 Febr. 1931. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 0.90—1; Fabrieksboter 2e s. 0.850.90; Eieren (groothandel) 5—5.60. Eendeieren 5.75. ALKMAAR, 14 Febr. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 Paarden 106-/ 250; 3 Melkkoeien 260280 205 Nuchtere kalv., slacht 7—12; fok 15—25; 69 Vette schapen 3334; 9 Schrammen 20—28; 40 Biggen (10 weken) 9— 14. Handel goed. ALKMAAR, 14 Febr. 1931. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aange voerd 26 kisten en 4 korven. De prijzen wa ren 1.40—1.50 per K G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Febr. 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Febr. '31 Langendijker Groentenveiling. 5125 K.G. Peen 1.96-/ 2.30; Peen (kleine) 1.20; 90.000 K.G. Roode Kool 2.40—6.70; 125.000 K G. Gele Kool 1.56-/ 3.40; 111000 K.G. Deensche Witte Kool 2.10— 3.50; 22500 K.G. Uien, Uien 2.10— 2.50; Drielingen 1.30—1.90, alles per 100 K.G. ZWAAG, 12 Febr. 1931. Veiling Bangert en Omstreken. Winterjan 2527; Com- tesse 17; Contelow 28—36; Roode Kool 1.40—9.60; Gele Kool 2.40— 7.60; Spruitkool 8.50-/ 28.70; Witlof 23—28; Wortelen 1.70—2.30; Uien ƒ0.60—ƒ1.30. WARMENHUIZEN 13 Febr. 1931. Roo de Kool le s. 4.205.30; Witte Kool 2e 3.20—4.70; Gele Kool les. 2 30- 2.80; Gele Kool 2e s. 1.20-/ 2.20; Wit te Kool le s. 2.703.30; Witte Kool 2e s. 2.20-ƒ 3.10; Nep 1.60; Drielingen 1.20—1.30; Uien 2—2.50; Grove Uien 2.102.40. Aanvoer: 16525 K.G. Roode Kool; 2275 K.G. Gele Kool; 23825 K.G. Witte Kool; 125 K.G. Nep en 11325 K.G. Uien. (Van onzen correspondent). Berlijn, 7 Februari. Holland troef! Holland troef? Waar dan? In Berlijn, lezer. In het hartje van de Duitsche wereldstad. Daar geeft men een mammouth-ruiterfeest met eiken middag en eiken avond vele duizenden toeschouwers. En het hoofdnummer van dit geweldige program ma, althans één der hoofdnummers, waar voor aan geldprijzen het wereldrecordbedrag van 36,000 Mark uitgeloofd wordt 13,000 Mark voor den eersten prijs wordt tegen Duitsche, Italiaansche, Zweedsche, Tsjechi sche en andere ruiters, bijna honderd deelne mers, door een.... Nederlandsche cavalerie- officier gewonnen. U weet dat natuurlijk al lang uit de tele grammen. Ik verbeeld me ook niet, dat ik U in deze rubriek gloednieuwe feiten kan voorzetten. U weet, dat ritmeester De Kruyff dezen prach- tigen prijs voor Nederland gewonnen' heefi en dat hij er 1000 Mark voor de armen van Berlijn van afstond. U weet ook, dat luite nant mr. Van Schaick eveneens voor Neder land mooie overwinningen behaald heeft. Ik vertel u liever het een en ander over wat met deze dingen verband houdt. Al dadelijk over het moreel-financieele. Daar hebben nu weer eenige roode huza ren in hun opval lend-mooie uniform een prachtige reclame voor Nederland gemaakt. Onze driekleur gaat omhoog. Duizenden menschen hooren staande ons „Wilhelmus" aan. Onder hen bevinden zich Prins Hen drik der Nederlanden en de gezant en oud- gouverneur-generaal mr. J. P. graaf Van Limburg Stirum. Maar ook Duitschland's hooge autoriteiten. De Duitsche pers brengt lange berichten. Portretten van ritmeester De Kruyff en luitenant Van Schaick verschij nen in vrijwel alle bladen. Een grootsche propaganda voor Nederland is tot stand ge komen. De „Prijs der Republiek" is in onze handen. En wat doet het Rijk der Nederlanden? Het beperkt er zich toe, enkele duizenden guldens uit te trekken om een deel van de groote reis- en verblijfkosten te betalen. Maar de rest moeten onze officieren, die al heel blij mogen zijn, dat het departement van Defensie hun verlof verleent, maar uit eigen zak betalen Van de groote sommen, die Duitschland, Italië, Zweden, Frankrijk, De nemarken en vele andere landen voor het kweeken van internationale ruiters en prach tig materitaal aan paarden over hebben, is bij ons geen spoor te ontdekken. En toch winnen we: bij de Olympische Spelen, in Amerika, in Duitschland, ja waar niet al? Holland troef! We mogen er toch zijn in de wereld. Hier in onze Berlijnsch-Nederlandsche kolonie hebben we het dezer dagen met innige vol doening weer eens vastgesteld. H. Colijn internationaal erkend specialist. Jhr. Loudon evenzeer. Jhr. Van Karnebeek en mr. Loder niet te vergeten! Prof Bruins, prof. Van Hamel, mr. Zimmerman, allen mannen, die op verantwoordelijke interna tionale posten hun plicht gedaan hebben Knappe Nederlandsche journalisten werk zaam bij den Volkenbond in Genève, dr Van Blankenstein, De Jong van Beek en Donk; mr. Voorbeytel en Max Blokzijl, voorzitters van groote internationale persorganisaties. Onze vliegers vooraan. Onze jeugdige film- actrices Lien Deyers en Truus van Aalten, algemeen gewaardeerd. Me dunkt, dat het er mee door kan. Maar het is nog allesbehal ve tijd om op onze lauweren te gaan rusten. En daarom is het zoo doodjammer, dat de regeering voor al dit vlagvertoon, dat ten slotte ook der natie, de algemeene betrekkin gen en de zoozeer begeerde handelsverbin dingen ten goede komt, zoo bitter weinig over heeft! Het zijn eenlingen, die onze eer hoog houden. De natie als geheel doet ten slotte een bitter beetje Terwijl toch de tijden ons zoo gunstig zijn! Ik wiF niet beweren, dat men ons overal verwent. Dat zou ook op den duur een beetje vervelend worden en ons afstompen. Speciaal in Duitschland heerscht in vele niet alle. kringen nog altijd iets van wrok en na ijver tegen ons. Het is moeilijk vast te stel len, waar dat aan ligt De motieven zijn ook niet overal dezelfde. Er zijn streken en krin gen in Duitschland, waar wij Nederlanders hoog aangeschreven staan, waar men ons wel eens nadrukkelijk als halvebroeders be schouwt en ons een stamverwantschap wil opdringen, dat den Nederlander zelden tot verrukking pleegt te brengen. Maar elders kan men het nog heden niet verdragen, dat wij langer dan een eeuw geen oorlogsellende meer kennendat wij in het ongestoord bezit van rijke koloniale gebieden blijven terwijl men zelf alle kolonies verloren heeft; dat wij tijdens den oorlog in vele Nederlandsche krin gen allesbehalve pro-Duitsch geweest zijn en nog heden in breede kringen liever niet met den doorsnee-Duitscher te doen willen heb ben... Dit is inderdaad erg jammer. Maar de schuld ligt niet in hoofdzaak bij ons Waren vele Duitschers minder egocen trisch van aanleg, leerden ze af altijd weer tegenover ons van eigen voortreffelijkheid te spreken, waar het „Kleine Nederland, dat indertijd van ons weggeloopen is" niet bij halen kan, overstelpte men ons hier niet telkens weer met betuigingen van „deutsche Treue", „deutscher Wagemut", „deutsche Energie", „deutsche Tüchtigkeit", „deutsche Gründlichkeit" en meer van die prachtige eigenschappen, die wij onzerzijds niet als een Duitsch monopolie vermogen te aanvaarden, dan zouden we ons wederzijds stellig beter verdragen. Want gemeenschappelijke eigen schappen, goede en slechte, en gemeenschap pelijke belangen hebben we immers in groo- ten getale! Het is in verband hiermede noodig, er weer eens aan te herinneren, hoe doodjam mer het is. dat in de hoofdstad van het Duit sche Rijk geen Deutsch-Niederlandische Gesellschaft'', geen „zwischenstaatlicher Vereir." meer bestaat, die in Duitschland voor Nederland propaganda maken kan van het hartje van de Duitsche republiek uit. In West-Duitschland zijn de toestanden veel gunstiger. Frankfort a. d. Main heeft sinds vele jaren aan de Universiteit zijn „Holland- Instituut" or-ier de beproefde leiding van prof. v. d. Meer met medewerking van den zeer ijverigen dr. Metz, secretaris* van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland. In vele andere groote steden als Aken, Keulen en Dusseldorp zijn „Deutsch- Niederlandische Gesellschaften", die veel goed werk tot stand gebracht hebben. Op 21 Februari a.s. zal in Keulen op plechtige wijze het Duitsch-Nederlandsch Instituut aan de Universiteit opgericht wor-i den, -terwijl dienzelfden dag de Nederland-, sche Kamer van Koophandel vcor Duitsch land daar haar 25-jarig bestaan zal vieren, waarvoor de Duitsche Rijksminister van Ar beid, dr Stegerwald, de Nederlandsche ge zant te Berlijn, oud-minister dr. J. Th. de Visser, de voorzitter van het Alg. Neder! Verbond, P. J. de Kanter, de voorzitter van den Nederlandschen Bond in Duitschland, Max Blokzijl, en vele andere gasten zullen overkomen. Daar heerscht een opgewekt propagandaleven voor de Nederlandsche be langen. Maar in Berlijn is, sinds de Deutsch- Niederlündisehe Gesellschaft" gestorven en de Berlijnsche vertegenwoordiging van „Nederland in den Vreemde" ingeslapen is, de stilte van het kerkhof overheerschend. Mannen als Willem Mengelberg met zijn Amsterdamsch orkest, sir Henrv Deterding, Colijn. de Karakorum-Visser. Raden Mas Djodjana. prof. Slotermaker de Bruine, rit meester De Kruyff, de wielrenner Van Kem pen en andere nationale kopstukken kunnen wel even de belangstelling wakker schudden-, de Berlijnsche pers, die zich zelden iets van Nederland aantrekt en dan meestal nog fou tieve dingen (vooral over Nederl -Indië!) ver-* telt, kan even de aandacht op ons vestigen, aan onze drooglegging der Zuiderzee onze Noordzeekanaal-sluizen, onze vliegpostver* binding met Indië herinneren, of een artikel» tje aan onze wederzijdsche handelsverbindin gen wijden In het algemeen is Nederland hier allesbehalve troef, al leven we als naaste buurlui en zijn we voor milliarden aan jaar- liiksche waarden op elkander aangewezen. Maar nu, in deze dagen, beginnen we toch weer moed te krijgen. Niet alles bij onze officieele vertegenwoor diging, die zooveel invloed ten goede zou kunnen uitoefenen, is rozegeur en maneschijn. Er zou veel meer van het gezantschap en vaa vele consulaten kunnen uitgaan. Helaas han gen we ook hier van persoonlijk initiatief en een gelukkige persoonlijke bezetting af. Handige cultureele en commercieele pro paganda voor Nederland is nog altijd geen ruime regeeringszaak. Men moet dit vast» stellen, zonder verdere critiek te willen oefenen, die in deze brieven ook niet op haar plaats ware. Maar wel degelijk op haar plaats is het constateeren van het feit, dat ritmeester De Kruyff met één enkelen sprong goedgemaakt heeft, wat door jarenlang insluimeren van onze nationale propaganda in Duitschland bedorven is. Holland is weer troef in Duitschland. Het ware schoon, indien hierop niet eep nieuwe winterslaap behoefde te volgen! ROLAND. (Ontvangen per draadlooze teleioon). Koers vaa heden ft'.V, STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. ind Handelsbank Fransche Banken (3) D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR AAND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Citi-s Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actioos Pocrwutedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kou Petr Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend tExclaim. Vorige koers 101 Vl6 14/% 14/'/, 131 458 235 67'/a 50 106% 30 72 202 230 50% 7'"/it 62'/, 19'Vjr, 147'/, 222 371 297 103 85 3"/, 106% 74% 74 295% 311 Va 152 1U% 62 87% 71 Va 313/lü 15 14 139% 57 V, 47% 62 263 311 268 361-, 9 66 zOO% 20% pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 148 238 67'/,-8 59 105 63.j.7G 105 70-1 105 71% 59 105 202 227 202-1 229-30 202'/, 230-1 201 :3C-3I 20 77%,-ï 61 Va 20 51 77%,-» 61'/. 20.?,-i 146 77Ï-'Vi 61 20» 146 3t9 367-9 368 295. 369 74 107%-g 108-9 - 316 3151-6) 317-8 316»/,. 154.6 111 61 111-% 111 Hl-1/» 61 ~3'Vi« ~3'3/ti 70'/,. 15 14 139 61 Va 260'/, 310'/, 265 61% 310-% 265% 61 310-11 61% ~8'/H 35'/, 200 20% 20% PROLONGATIE vorige koers 1 WISSELKOERSEN pCt. heden 1V, pCt, AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New- ork Italië NIET OFFICIEEL. i t 9 Vorige koers 12.103/ 59:22 9.76% 34.71% 48.071/, 35.00 66.65 66.72»/, 66.77% 2.49%, 13.04 Koers op |heden 3 uur 12.10»/, 59.22% 1 ^76% 34.72 48.08 35.00 66.70 66.75 66.70 7.49»/, 13.04

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11