Vaderlandsche Bank AGEKIIA ProvinciaaE nieuws STAD EN OMGEVING. Kerk en School Rechtszaken Luchtvaart Sport Radiografisch weerbericht stormwaarschuwingsdienst. Dinsdag 17 Februari. 7 30 uur, Cinema Americain: De citadel Tan Warschau (uit den Poolschen vrijheids strijd, geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater: Kracht en Schoonheid (kom voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Dynamite (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, door de Vereenigde Schouwspelers opvoering van De Rozen- krans 8—10 uur, De Unie, demonstratie met Delftsche producten. 8 uur, Stadhuis, voor den Armenraad, le zing door den heer W F. Detiger, uit Am sterdam. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, con cert Bergen's Mannenkoor met optreden van Boris Lensky. Woensdag 18 Februari. 2 uur, A. B. T., kindervoorstelling Kracht én Schoonheid met Watt en Half Watt. 2.30—5 en 8—10 uur, De Unie, demon stratie met Delftsche producten. 7 30 uur, Cinema AmericainDe citadel van Warschau (uit den Poolschen vrijheids strijd, geluidfilm); boven 18 jaar. 7 30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Kracht en Schoonheid (kom); voor eiken f tii d 7.30 uur, Victoria-Theater: Dynamite (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, handelsschool, voor het Inst v. Arb. ontwlezing van den heer K. ter Laan over: „De Fransche tijd in Nederland". 8.30 uur, 't Gulden Vlies, demonstratie hoogfrequentie-bestraling volgens systeem van den wonderdokter van Gallspach. Donderdag 19 Februari 2.30—5 uur, 8—10 uur, De Unie, demon stratie met Delftsche producten. 7.30 uur, Cinema Americain: De citadel van Warschau (uit den Poolschen vrijheids strijd, geluidilm); boven 18 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Dynamite (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, in A B. T., voor de volksuniversi teit, film Tropisch toerisme, met toelichting van den heer L D. Petit, van Amsterdam 8 uur. 't Gulden Vlies, vertooning Philips film. VERKEERSONGEVALLEN. Kind c verreden en gedood. Op den Sloterdijk in den Haarlemmermeer is de 6-jarige H. van Meuren ondei een vrachtauto geraakt en kort daaiop aan de be komen verwondingen overleden. WERKLOOSHEID IN DE STEEN INDUSTRIE. Ondersteuning door de Regeering Aan de uitgetrokken en ook de ongeorgani seerde arbeiders in de steenindustrie te hiel zal totdat de steencampagne weer aanvangt een uitkeering worden gedaan van 60 tot 65 pCt. van het normale dagloon Het Rijk draagi hierin 75 pCt bij, terwijl de iestee- rende 25 pCt voor rekening van de betrokken gemeente komt. De gemeenteraad van Wamel besloot dezer dagen aan deze regeling mede te werken. De door de opheffing van Meijers' Scheeps- bouwwerf te Leeuw Beneden voor eenigen tij-J werkloos geworden arbeiders, ruim 100 man, zullen eveneens voorloopig onder deze regeling vallen. De gemeenteraad van Dreumel besloot zich te dezen aanzien te refereeren aan hetgeen de minister zou voorschrijven. HET ONGELUK TE BLERIK Het was onverantwoordelijk van de Spoorwegen om de bediening van de boomen aan den overweg over te iaten aan een moeder van 14 kindt ren. In de N.R.Crt schrijft een inzender: In verband met het zeer ernstige auto-on- feeluk op een bewaakten overweg te Blerik bij Venlo. een paar vragen. Is het wettelijk in orde dat de bediening van de afsluitboomen overgelaten wordt aan een vrouw met 14 kinderen? Zoo ja, wordt 't dan niet hoog tijd onmid dellijk daarin verandering te brengen? Eischen de onbewaakte overwegen niet reeds meer dan genoeg slachtoffers, dan dat de weggebruikers ook nog aan 't risico bloot gesteld worden op een bewaakten overweg door een trein verpletterd te worden? Mag niet van de Spoorwegen geëischt wor den dat zij menschelijkerwijze gesproken de pllerbeste voorzorgen nemen o.m ongelukken als deze te voorkomen? En zou ik de eenige zijn die van oordeel is dat een vrouw met een huishouden met 14 kinderen nu niet juist de meest aangewezen persoon is om de afsluitboomen van een over weg te bedienen? Wil een van de Kamerleden niet trachten hierin verbetering te brengen En tenslotte nog dit. De wachteres zal mis schien wel gestraft moeten worden, doch ik kan de gedachte niet onderdrukken dat een gedeelte van de schuld, althans van de moreele schuld zeker niet op haar schouders drukt. INTERNATIONAAL OPLICHTER TE DEN HAAG GEARRESTEERD. Gaf zich als diplomatiek ambtenaar uit. Door het handig en doordacht optreden fan een Haagsch politie-inspecteur is gister avond te Den Haag gearresteerd een vermoe delijk internationaal oplichter, zich uitge vende voor dr. Riedetz, handels-attaché van de Duitsche delegatie te Parijs. Dr. Riedetz woonde in een groot hotel en had bij een Haagsche juweliersfirma een groote bestelling gedaan. De juwelier ver trouwde de zaak echter niet geheel en stelde de politie met het gebeurde in kennis. Des gevraagd toonde dr. Riedetz het officieele diplomatieke document, onderteekend door J1 ^Ultschen gezant te Parijs. Hoewel aar zelend en vreezend voor de gevolgen van de aanhouding van een diplomatiek ambtenaar, eende de politie toch tot arrestatie te moe van ia on.c!anks d« heftige protesten 6chendbaarh<» h' °P z,!!n diPlomatieke on schendbaarheid wees. De Duitsche leeatie eigende aanvankelijk de documenten voor echt, tot groote ontsteltenis van de politie, die vreesde een ernstige fout te hebben ge maakt. Door een kleine afwijking van de hand- teekening van den gezant werd echter het bedrog toch oitdekt. De arrestant werd in het bezit gevonden van twee valsche buitenlandsche paspoor ten en bekende tenslotte na ontmaskering het voornemen te hebben gehad den juwelier op te lichten. De politie heeft aan buitenlandsche hoofd steden nadere inlichtingen verzocht. KORTE BERICHTEN. In Den Haag is overleden. 54 jaar oud, de heer A. J G. M. Gaillard, oud-lid der Rekenkamer van Ned. Inaië. Zondag is te Rijswijk (Z.H.) in den ouderdom van 74 jaar overleden dr J. H. Wilterdink, oud-observator aan de universl teits-sterrenwacht te Leiden. HEILOO." Maandagavond kwamen in „De Rustende Jager" een 30-tal personen bijeen om een hengelaarsvereeniging op te richten. Staan de de vergadering traden allen (30 leden) toe. In het voorloopig bestuur werden be noemd de heeren G. B. Vasbinder, voorzitter en A. v. d. Grijspaarde, secr.-penn. Aan den raad dezer gemeente is het vol gende adres verzonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen ondergeteekende E. Vlessing, Holleweg G 30, dat, bij den laatsten hier ter plaatse voorgekomen brand op 9 dezer aan den Rijksstraatweg wel degelijk is gebleken het nuttig effect van het contract van uw colle ge met de brandweer der naburige gemeen te Alkmaar. Naar aanleiding hiervan geeft hij uwen raad in ernstige overweging een dusdanig contract af te sluiten met laatst genoemd gemeente voor het weghalen der beer. daar de gemeente Alkmaar hiervoor bezit een naar de eischen des tijds uitgerus- ten beertankauto. De toestand zooals dic- thans hier ter plaatse is en door uwen raad wordt bestendigd, n.1. dat een ieder zijn beer maar op een of andere wijze moet vergaren in een reservoir en dan bij nacht of ontijden moet zien kwijt te raken, behoort zeker tot e enuit de middeleeuwen en past niet meer in een samenleving als de onze, waar de techniek alles biedt tot verbetering van nog bestaande wantoestanden, welke spotten met alle begrippen der hygiëne. Een goede op lossing in de onderhavige kwestie als boven genoemd zal de gemeente ten goede komen. BERGEN Het referendum onder de aanwezigen van de vergadering- op 6 Febr. in het Oranje Hotel gehouden welke vergadering ten doel had om voor de gemeenteraadsverkiezing een middenblok te vormen, heeft tot resultaat ge had, dat de candidatenliist officieel als volgt zal worden ingediend: 1. C. F. Zeiler. 2. J W. Macdonald 3 Jb Swaag. 4. P. Blanken- daal 5 E. J. Voute. 6. mevr A B. Bosch v. Werkuur. 7 P. Vrije, 8 W. Stroomer, 9 P Grin en 20 W. Ris. Zooals reeds is bekend gemaakt wenscht het middenblok front te maken tegen het liistenstelsel en het persoonlijk kiesstelsel te benaderen, door aan de candidaten. die de meeste persoonlijke stemmen op zich ver eenigen. de voorkeur te geven De candidaten. die door het toekennen van resten verkozen zullen worden verklaard, hebben zich ver bonden om alsdan te bedanken, indien een lager op de lijst geplaatste, meer voorkeur stemmen verkrijgt, om op deze wijze de wil van de meerderheid der kiezers te eerbiedigen Hierdoor bepalen de kiezers wie als ver tegenwoordigers in den raad zitting zullen hebben en niet de partij die de lijst indient, hetgeen ontegenzeggelijk democratischer is. LANGENDIJK Het provinciaal electriciteitsbedrijf van N- Holland heeft een voorstel aan de vier Lan- gendijker gemeenten en St. Pancras gedaan om haar gemeenschappelijke electriciteits bedrijf over te nemen tegen een uitkeering van f 200,000 en aflossing van de loopende leeningen en schulden. NOORD-SCHAR WOUDE. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van diverse kunstmeststoffen ten behoeve van leden der vereeniging „Tuinbouwbelang" al hier werd aan de firma H. H. E Haytema te Alkmaar als laagste inschrijfster de levering opgedragen van: 12900 KG. Zw. Ammo niak, 5700 K G Chilisalpeter, 16600 K G. Kalksalpeter, 950 K.G. Ureum, 32950 K G Superphosphaat, 17700 K.G. Patent-kali, 10300 K.G. Kalizout 40 500 K G. Xüwphoska en 2500 K G. Landbouwkalk. ,,'t Zal wel gaari'. Zondagavond had in Concordia de derde opvoering plaats van de Revue ,,'t Zal wel gaan" Ook deze keer had de opvoering een enorm succes. De zaal was stampvol en' on geveer een zestig personen moesten terugge stuurd worden, daar er geen plaats meer was. Gelukkig werd er bekend gemaakt, dat er nog een opvoering plaats zal vinden. Namens en kele personen, die Woensdagavond buitenge woon genoten hadden, werd Zondagavond door den heer D. Kansen aan het Revue gezelschap een krans aangeboden. De gevers wenschten onbekend te blijven. Eenige waar deer ende woorden werden nog gesproken. Over gebrek aan belangstelling heeft dit jon ge Revuegezelschap niet te klagen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 13, 14, 15 - 16 Februari 1931. Hoeveelheid geïsoleerd draad, kinder schoentje, rand van een autokoplamp, buig tang, portemonnaie met inhoud, handschoe nen, ceintuur. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 13, 14, 15 en 16 Februari 1931: Damesschoen, Schroder, Friescheweg No 7; actetasch, Liefting. Wognumschebuurt '1; duimstok, G. Nagel, Nieuwpoortslaan 60; beitel, A J. Dirksen, Muartstraat 53; uamespoitemonnaie met in houd, J. A. D. Wittenberns, Schermerweu 18; alsvoren, G. Barbierri, Hoeverkade 11a; I sierspeld, B. Bergman, P. L. Tackstraat 4; dameshandschoen, W. van der Meulen, Klein Nieuwland 29; handschoen, C Schro der, Snaarmanslaan 71; gebreide das, J. niemeier, Schagenstraat 1collier, J. Fja- bich, Stationsstraat 20; portemonnaie met in houd, C. Blankendaal, Eikelenbergstraat 76; kinderportemonnaie met inh., T. Admiraal, Bierkade 4; rijwielbelastingmerk in etui (ge vonden te Heerhugowaard), C. Bruins, Westerweg 174; 2 rolletjes geld, J. Fransen, Verdronkenoord 44. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 6|)/ tegen beurskoers 1 L OBLIGATIEN (j met jaarl uitloting VOORZIENING IN DE VACATURE VAN DIRECTEUR DER LICHT- BEDRIJVEN. In bijlage no. 46 schrijven B. en W.: Ter voorziening in de vacature van Di recteur der lichtbedrijven bieden wij U de volgende aanbeveling aan: 1. A. J. Th. Hofman, Directeur van de ge- meente-lichtbedrijven en van het waterlei dingbedrijf te 's-Hertogenbosch; 2. Ir. C. Driessen, Directeur der gemeente bedrijven te Maastricht; 3. G. J. van Goor, Directeur der gasfabriek en waterleiding te Kampen. Wij stellen U voor, tot benoeming over te gaan en de bepaling van den datum van in functietreding aan ons over te laten. BENOEMD. De heer J. F. Folkers, alhier, werd met in gang van 15 Februari a.s. 'benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Oudkarspel. Tot dusver was de heer Folkers werkzaam bij den gemeentelijken dienst te Egmond aan Zee. CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN DE S.D.A.P. De officieele lijst, vastgesteld na referen"- dum luidt thans als volgt: 1. J. Westerhof; 2. T. Bonsema; 3. A. Bakker; 4. W. J. Bulens; 5. W. v. d. Vall; 6. H. v. Drunen; 7. A. JorritsmaSjoerts; 8. P. A. G. Louws; 9. H. Heertjes; 10. J. Al- ferink; 11. A. F. Zeegers (Kieskring I); 11. N. Schats (Kieskring II); 11. P. Dekker (Kieskring III); 12. G. Veen (Kieskring I); 12. W. Henneke (Kieskring II); 12. W. Boon (Kieskring III). Alle 3 lijsten hebben 12 na men. De eerste 10 namen komen voor in alle kieskringen. DE VEREENIGDE ZANGERS. Soiree in de Harmonte. Het schijnt zoo langzamerhand, dat de heerschende crisis ook merkbaar wordt op het bezoek aan verschillende festiviteiten, want de anders steeds druk bezochte avon den van de Vereenigde Zangers zijn Zon dagavond afgewisseld door een soiree, dat maar heel matigjes bezocht was. Wellicht heeft de griep ook vele menschen thuis ge houden, een feit is het echter, dat het bezoek ons niet meeviel. Gelukkig heeft dat niets te maken met de liedertafel zelf en ook niet met haar goeden naam, welke zij zich in den loop der jaren heeft veroverd, maar prettig is het voor een vereeniging niet. Ze moet echter maar ho pen op betere toestanden en dan zal het drukke bezoek wel weer terug komen. De soiree zelf is Zondagavond heel goed geslaagd. De voorzitter, de heer A Slag, opende met een korte speech, waarin hij o.m. opmerkte, dat de griep ook de liedertafel par ten had gespeeld en hij riep daarom dan ook de clementie in. En toen zette het koor het bekende Ave Maria in, dat heel goed gezon gen werd. Het lied van den arbeid van Wierts kon ons minder bekoren, want hier waren zoo nu en dan kleine oneffenheidjes, die storend werkten. Gelukkig bleef het daarbij, want de volgende nummers, Sur les remparts van Saintes en Zomeravond van Olman, werden heel goed weergegeven. Een komische voordracht sloeg heel goed in en de beide blijspelletjes hadden vervol gens ook het noodige succes. Er schuilen on der de zangers heel goede tooneelkrachten, die bij ernstige studie heel best een grooter stuk kunnen opvoeren. Alleen men diene wat luider te spreken, want achter in de zaal ging er wel wat heel veel verloren van den tekst. Na afloop bal, dat de aanwezigen nog en kele uren gezellig bijeen hield. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd zijn de uitdeelingslijsten in de faillissementen van A. B. Narold, koop man te Alkmaar met geen uitkeering van aan concurrente schuleischers; van H. W. Vos, kleermaker te Uitgeest, met geen uitkee ring en van J. Bijvoet, winkelier te West woud met geen uitkeering. De curator in deze drie faillissementen was mr. Kraakman te Alkmaar. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 5.43 uur licht op. Prof. dr. D. Plooy, benoemd tot hoog leeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de universiteit te Utrecht, hoopt morgen in de aula der Utrechtsche universiteit zijn colleges met een toespraak te openen. Ds. G. Barger Ez. te Hoorn heeft be dankt voor het beroep naar de herv. gem. te Colijnsplaat. Kerkvoogden der herv. gem. te Berk hout hebben den achterstalligen aanslag aan den Raad van Beheer voldaan. De beroe pingswerkzaamheden zijn reeds ter hand ge nomen. KERKERAADOF KIESCOLLEGE? De stemgerechtigden bij de herv. gem. tc OppeiMoes hebben zich in meerderheid ver klaard vóór instelling van een kiescollege. Te Medemblik is de bevoegdheid van den kerkeraad gehandhaafd. Na afloop van de Godsdienstoei te Heemskerk op Zondagochtend vond de ver kiezing van een ouderling in de vac. G. v. d. Outwaar plaats, met den uitslagrdat de heer Jac. Winter Cz. werd gekozen. Kiescollege of kerkeraad. Bij de 10 jaarl. stemming over de vraag of het teroepings-benoemingswerk in de e.v. 10 jaar door de kerkeraad of kiescollege zal worden opgedragen, werd besloten tot het laatste. Mej. J. G. Dam te Alkmaar, is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de UranieschooL ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 17 Februari. Uitspraken vorige zitting. Willem O., Wieringen, overtreding wa renwet, Hooger beroepzaak vonnis bevestigd behoudens uitlevering wind Cerbuks. Ger- rit D., Wieringen. Overtreding leerplichtwet. Hooger beroepzaak, 8 dagen aangehouden. Jan K., Wieringen. Als voren. Idem. Pieter V., Texel. Als voren Idem. Adrianus B., TeXel Toebrengen van zwaar lichamelijk letsel Hoor schuld f 100 boete en 6 maanden ontzegging rijbevoegd- heid. Anth. ter U., Bovencarspel. Dood door schuld 3 maanden hechtenis voorw. met 3 proeijaren, 2o0 boete ea 1 jaar ontzegging. Jacob v. d K Helder, gedetineerd Mis drijf Art. 251 bis Wetb v Strafrecht. Nader onderzoek op Dinsdag 2.1 Febr. DE OVERVAL TE M1LLERT. Een brutale inbraak had in den nacht van 13 op 14 Sept. van het vorig jaar plaats in het dorpje Millert (L.) in de boerderij van Peter Venner. Twee gemaskerde kerels dron gen tot de slaapkamer door, waar de eige naar en zijn zoon te bed lagen. Venner werd door slagen met een muggistok gewekt en gedwongen om zijn geld af te geven, dat in een andere kamer in een kast lag. De zoon, die inmiddels ook wakker geworden was, werd door een der gemaskerde mannen ge dwongen in bed te blijven. Er ontstond ech ter een worsteling in het donker en in dien tijd kon de dochter uit het huis vluchten. Vader en zoon werden beiden met messteken verwond, doch ten slotte moesten de ban dieten toch de vlucht nemen, zonder dat zij iets konden medenemen. De rechtbank te Roermond nad de beide in brekers veroordeeld tot vijf jaren gevange nisstraf. Een der verdachten berustte in zijn vonnis, doch verdachte H. R.. bankwerker te Oberhausen, stond gister in hooger beroep terecht. Hij ontkende het hem ten laste ge legde en vond de straf te hoog. De advocaat-generaal nam, bij het nemen van zijn requisitoir, in aanmerking dat verd. in Duitschland reeds vier vonnissen achter zich had en vroeg ten slotte bevestiging van het vonnis der rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. DE NOODLANDING VAN HET K.N.I.L.M.-VLIEGTUIG. Een der passagiers gearresteerd. Uit Pakan Baroe meldt Aneta, dat Schott een noodlanding moest maken op een open terrein in Langgan, op 40 K.M. afstand van Pakan Baroe. Dit geschiedde Zaterdagmid dag om 13.55 (Javatijd). Hij werd hiertoe geawongen door den zeer hevigen regenval, die het onmogelijk maakte Pakan Baroe te bereiken. Het landingsgestel van het vlieg tuig en de middelste motor werden licht be schadigd. De opvarenden van het vliegtuig, die allen ongedeerd gebleven waren, maakten een tocht van twintig uren met sampans stroomop waarts, waarna zij Zondagmiddag per auto te Pakan Baroe arriveerden. Het toestel zal op vlotte worden geladen en naar Pakan Baroe worden gesleept, waar het zal worden gerepareerd. Uit Medan wordt door Aneta gemeld: Het hulptoestel van de K.N.I.L.M. bracht gister morgen alhier de opvarenden aan van het vermist geweest zijnde toestel der K. N. I. L M. De burgemeester van Medan, de heer baron Mackay, sprak een woord van welkom De heer Lettinga (een der passagiers) werd op verzoek van den officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia gearresteerd. DE NOODLANDING VAN DEN HEER SCHMIDT CRANZ. Het bij Hoek van Holland gedaalde pan- dervliegtuig P.H.-A.F.J. is, nadat een andere motor was aangebracht, Zondagmiddag om streeks half vijf gestart. De heer Schmidt Cranz, die Zaterdag de noodlanding oe3t maken, bevond zich thans alleen in het toestel. Hij is Zondagmiddag met een ander toestel op het strand te Hoek van Holland aangekomen. DE 1NDIE-POSTVLUCHTEN. i e^de Postvliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de KLM bericht is ingekomen, dat de P.H.-A.F.K. om 5.55 uur uit Akyab is vertrokken en om 12 40 in Bangkok is geland. Alles is wel aan boord morgen wordt de reis voortgezet. naar waarnemingen, verricht in den morger van 17 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 te Seydis. ^Taagste barometerstand 740.8 te Den Helder. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Februari: Zwakke tot matige veranderlijke wind, la. terAiit Oostelijke richtingen; gedeeltelijk be- wolkt, wellicht nog sneeuwbuien; tempera- tuur om het vriespunt. Geseind van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt hedenmorgen te 9.45 uur aan alle posten „Attentiesein neer!" ders gesteld en hier werden volledige pro. gramma's verwerkt. Onlangs, 20 Januari J.I., schreve;: wij. dat in verband met den wedstrijd W.F.C. III— I.V.V. I, gespeeld op 9 Nov. 1930, I.V.V. na afloop in verband met een buitenspel doel punt, protest had aangeteekend en dit pro- test inmiddels had gewonnen. W.F.C. lil ging in hooger beroep en tijdens de laatste vergadering is komen vast te staan, dat I.V V. destijds het protest abusievelijk had inge^ diend en de protestcommissie ging tot vernie- tiging van het protest over. Dit alles betee- kent dat W.F.C. III een winstpunt meer en I.V.V. I een winstpunt minder heeft gekre- gen, die wij in onderstaanden stand zullen verwerken. 1 A. In deze afdeeling wisten de leidende ploe gen alle drie te winnen. I.V.V. I won op eigen terrein met 2—0 van Purmersteijn ft en W.Ê.C. III deed hetzelfde en zond RC.£ I met een 2—0 nederlaag naar huis. Ook K.V.V. II bleef runner up en zag haat ui reis naar Westzaan met een 62 overwin, ning beloond. Z.F.C. IV wist Zilvermeen- wen II op eigen terrein een 21 nederlaag toe te brengen. De stand ziet er thans uit als volgt: gesp. gew. gel. verl. v. en t. W.F.C. III 11 9 1 1 47—19 K.V.V. II 9 6 2 1 31—20 I.V.V. I 10 7 0 3 41—18 1 B. In deze afdeeling werd slechts gespeeld de wedstrijd K.F.C. III—Verkade I, die voor de koekmenschen in een flinke 71 overwin ning eindigde en hun zoodoende dichter bij het kampioenschap bracht. Uit onderstaan den stand blijkt, dat Verkade van de drie resteerende wedstrijden er slechts één be hoeft te winnen om officieel kampioen te zijn. Voetbal is voetbal, maar wie twijfelt er nog? pt. 19 14 14 De stand is hier thans: gesp. gew. gel. verl. v. en t. pt. Verkade 11 10 1 0 35-14 21 Alkmaar 9 6 0 3 29-23 12 Z.V.V. III 11 5 0 6 32-30 10 Vitesse 8 4 13 24-18 9 1 C. De wedstrijd Wieringerwaard—Texei, was van buitengewoon groot belang. Texel zou dezen nog niet gewonnen hebben, want, de mannen van Schenk zijn op eigen terrein niet voor de poes, dat heeft ook Schagen reeds ondervonden. Het was een buitenge woon spannende kamp, die door een straf schop, ten gunste van de eilandbewoners werd beslist 0—1. Doordat de belangrijke wedstrijd Nieuwe NiedorpSchagen geen doorgang kon vinden zijn Sparta en Texel in wedstrijd en puntental gelijk gekomen. B.K C. verpletterde Helder III met 8—1, zoodat laatstgenoemde muurvast op de on derste plaats staat. H.R.C III—Succes I werd afgelast. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v. en t. pt. 9 0 2 44—18 18 8 2 1 37—16 18 7 1 4 48—32 15 11 11 12 Voetbal. Langs de N.H.V.B.-velden. Onze medewerker schrijft: Ziezoo, vorst lhialf had afgedaan en er kon weer eens naar hartelust gevoetbald worden Helaas nu waren het niet de sap pige velden of de te harde aardkorst, die het voetbal meer belemmerden, maar nu was het een algemeene ziekte - n.1. de grien - die vele vereenigingen niet in staat stelde een elftal in het veld te brengen. Het is merkwaardig, dat men in het koele Noorden hier nog de meeste hinder van on- dervond en zoo kon o.a. de belangrijke wed strijd Nieuwe-Niedorp Schagen geen door gang vinden. In de Zaanstreek was het an- Sparta Texel N.Niedorp 2 A. W.F.C. IV wist na veel moeite van Q.S.C III met 13 te winnen. Schoorl I deed prachtig werk en maakte K.V.V. III door een goede 40 overwinning kansloos. Zaanlandia IIW.R.C. I vochten om de onderste plaats. W.R.C., spelende met acht man, kon met een 3—0 nederlaag naar Westzaan terug keeren. Alcmaria IV—Uit geest was uitgesteld. 2 C. De belangrijke wedstrijd D.T.S. II—An- dijk I kon ook al geen doorgang vinden, ter wijl de match West-Frisia IV—M.F.C. I door laatstgenoemde met rust en met den stand 1—1 werd gestaakt. Dit muisje zal wel een staartje hebben enmisschien twee ver- liespunten. Alcmaria V wist met 2—0 van Berkhout I te winnen, zoodat ook hier Berkhout vas ter op de onderste plaats staat dah ooit tl voren. In 3 B. deed Bergen II goed werk dooi Zilvermeeuwen IV op eigen terrein met 5—1 te slaan. Z.V.V. IV bracht haar buurvrouw, Z.F.C. VI, een gevoelige 71 nederlaag toe. Het kampioenschap zal haar nu wel niet meer ontgaan. In 4 E. had Alcmaria VI ook al met ziek te te kampen en speelde maar liefst met ze- venjnvallers, doch wist desondanks met De stand winnen. 3—2 van K.S.V. II te hier thans: gesp. gew. gel. verl. v. en t. Alcmaria VI 7 7 0 O 39—11 K.S.V. II 7 4 12 15-15 Bergen III 7 4 1 2 20—2 Nog slechts één overwinning en Het programma voor Zondag AFDEELING I. Ie klasse. H. B. S.Ajax H. F. C.—V. U. C. 2e klasse A. Zeeburgia—T. O. G. Z. V. V.~W. F. C. A. F. C.West-Frisia. 2e klasse B. Velox—de Spartaan V. V. A.—Zand voort D. W. S.Haarlem 3e klasse A. AimtelKinheim Hortus—D. S. V. OosterparkK. V. V. Oranie Zwart—de Meteoor pt 14 9 9

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2