DAGBLAD VQDR ALKMAAR EN OMSTREKEN. I 133e Jaargang. Uit het Parlement Dageliêksch Overzicht Buitenland ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. *jb PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. ft o. 4 2 Directeur: C. KRAK. DO\»EKUA(ü 19 I'EBRI AKI 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. - Den Haag, 18 Febr. 1931. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag haar laatste woord gezegd over de crisisin- terpellaties, welke gedurende drie dagen op haar beslag hebben gelegd Zij heeft n.1. vestemd over de verschillende moties, welke in den loop van het debat waren ingediend. Over één motie behoefde zulks niet te ge schieden: de heeren Loerakker trok zijn motie betreffende het overleg met de vakcen trales omtrent een verbetering der steunre- gfDegmotie-Van den Tempel om alle werk lozenkassen in staat te stellen de uitkeerin- gen met 6 weken te verlengen werd verwor pen met 58 tegen 22 stemmen. De motie van den zelfden strekkend om aan de steunregeling elk karakter van be- ieeling te ontnemen werd verworpen met 51 tegen 29 stemmen De derde motie van denzelfden om aan alle gemeenten 50 percent van de- gedane uitkeeringen toe te kennen werd verworpen met 52 tegen 28 stemmen. De motie van Dr. Vos ten gunste van be spoediging van groote werken werd verwor pen met 43 tegen 37 stemmen. Daarna heeft de Kamer de begrooting van Suriname in behandeling genomen. On der meer heeft de heer IJzerman (s.d.a.p.) daarbij aangedrongen op vereenvoudiging van het regeringsapparaat. Wijders heeft hij geklaagd over de ergerlijke wijze, waar op de geneeskundige dienst te Paramaribo een ernstig gewonde vrouw door te weigeren haar te verplegen-, heeft doen omkomen. Ook heeft hij kritiek uitgeoefend op het ontslag aan de hoofdopzichteres bij den geneeskun digen dienst verleend op grond van praatjes en achterklap Tegenover den heer IJzerman hield de heer Van Kempen (lib.) vol, dat het bestuursap paraat van Suriname amper voldoende mag heeten. Hij drong verder aan op reorganisa tie van den spoorwegdienst en zette de nood zakelijkheid uiteen van een betere regeling van den houtaankap zonder dat een parti culiere onderneming daarbij als adviseur dienst doet. De heer Feber (r.k.) en andere sprekers hebben vervolgens uitvoerig stilgestaan bij het bekende plan-Pyttersen tot opheffing van de kolonie met behulp van immigratie enz. Morgen worden de beraadslagingen daar over voortgezet. o In de Eerste Kamer is hedenmorgen in de eerste plaats gesproken over het wetsont werp tot goedkeuring van de handelsover eenkomst van Geneve. Zij is, goed beschouwd wel niet veel zaaks maar het is een eerste schrede op een zeer lastig terrein en minis ter Beelaerts meende, dat zij in ieder geval een zaak van moreele beteekenis mag hee ten Door alle sprekers werd daarbij hulde gebracht aan den heer Colijn, die als voor zitter van de desbetreffende handelsconfe rentie met geduld en tact het toch zoover had gebracht, dat een aantal staten waren toegetreden tot de conventie. De van ver schillende zijden geuite klacht, welke ook in de Tweede Kamer was vernomen, dat de zaak zoo lang had getraineerd, dat de ter mijn van toetreding haast verloopen was, beantwoordde de minister met er op te wij zen, dat hij bij de voorbereiding van het V<uM?'e' te ra^e had moeten gaan met ver- sclullendc niet-ambtelijke commissies en die heb je nu eenmaal niet aan een touwtje! riet voorstel is zonder stemming goedge keurd evenals een kleine wijziging van de Motor- en Rijwielwet ten einde deze in over eenstemming te brengen met de internatio nale regeling omtrent het verkeer van mo torrijtuigen Daarna heeft de Kamer m behandeling ge nomen het zoogenaamde Tarwewetje, strek kend om aan de binnen'.andsche tarwever- bouwers steun te verleenen dcor de meel handelaars te verplichten hun buitenlandsch meel alvorens het af te leveren te vermengen met een bepaalde hoeveelheid inlandsch Tar wemeel. Van verschillende zijden werden er bezwaren tegen geuit, in het bijzonder door den heer Gelderman (lib.) en den heer Van Embden (v.d), van wie de laatstgenoemde alleen bereid was zijn stem aan het ontwerp te geven, wanneer minister Ruys toezegde niet het menggebod in te voeren, maar in plaats daarvan zou volstaan met aan de af levering van buitenlandsch meel de voor waarde te verbinden, dat een bepaalde hoe veelheid inlandsch meel daarbij werd inge slagen. In de Tweede Kamer had de heer Boon (lib.) een amendement in dien geest voorgesteld, maar toen had de minister daar zoo weinig van willen weten, dat hij met in trekking had gedreigd indien het amende ment werd aangenomen. De heer Dobbelman (r.k.) verklaarde zich voorstander van het voorstel, zijn partijge noot Blomjous had ernstige bezwaren, maar wilde wachten op wat de minister Ruys zon antwoorden. Morgen voortzetting van de beraadslagingen- DE SPAANSCHE KABINETSCRISIS OPGELOST. De samenstelling der regeering. Het voorloopige program van Aznar c.s. Eerder dan verwacht mocht worden, is de Spaansche kabinetscrisis opgelost. Het is aan admiraal Aznar gelukt, een regeering samen te stellen van monarchistische concentratie, nadat zijn pogingen om een gemengd kabinet van constitutionalisten en republikeinsche groepen te vormen, mislukt waren. De volgende ministers hebben zich tot het afleggen van den eed gistermiddag naar het koninklijk paleis begeven: minister-president en marine-admiraal Aznar, (geen politieke partij); buitenlandsche zaken: graaf Roma- nones (lib.); justitie: markies Alhucemas (lib.financiën: Ventosa (regionalist), vrici.d van den financier Cambó; binnen- landsche zaken; markies Moyos (conserva tief), tot heden burgemeester van Madrid; oorlog: gen. Berenguer, de afgetreden dic tator en minister-president, behoort niet tot een politieke partij; verkeer- Lacierva (con servatief); arbeid: de hertog Maura; econo mische zaken: graaf Bugallal (cons.). De portefeuille van onderwijs was toen nog niet bekend, maar in den loop van den middag werd als zoodanig benoemd de hoogleeraar aan de universiteit te Madrid, Gascony Marin (liberaal). Men hoopt door deze samenstelling-van het kabinet geen revolutionnaire actie van links uit te lokken, al blijft niettemin de mo gelijkheid bestaan, dat de linksche partijen met deze regeering geen genoegen zullen nemen. Indien echter geen feitelijk verzet tegen het nieuwe kabinet komt, zal de positie der monarchie belangrijk versterkt zijn. Van belang is daarom ook het program der nieuwe regeering. Volgens dit program zouden de gemeenteraadsverkiezingen waar schijnlijk in Maart, de verkiezingen voor de Algemeene Raden in Mei en de algemeene verkiezingen voor de Cortes in Juni a.s. worden gehouden. Het program zal verder gelijk zijn aan dat der constitutionalisten. De wetgevende Cortes zal onbegrensde be voegdheden krijgen, zoodat de mogelijkheid eener algemeene wijziging der grondwet be staat De voornaamste verordeningen uit den tijd der militaire dictatuur zullen worden ingetrokken. Verder zal de regeering zoo spoedig mogelijk de censuur op de pers op heffen en de grondwettelijke rechten herstel len, terwijl het kabinet voornemens schijnt te zijn, de gevangen politici zooveel mogelijk amnestie te verkenen. Tot zoover dus wat de nieuwe regeering betreft. De groote vraag is nu maar, wat of de linksche partijen en van denken. Van be lang is, dat de soc.-democraten een motie hebben aangenomen, waarin werd vast ge steld, dat zij geen geweld zullen gebruiken. Uit Barcelona komt het bericht, dat de syn dicalisten daar willen pogen, de algemeene staking af te kondigen. Verder hebben te Madrid gisteren demonstraties plaats gehad van betrekkelijk kieine groepen, die leuzen voor de republiek uitriepen. De politie dreef deze demonstraties uiteen. Merkwaardig is nog, dat de oplossing der Spaansche kabinetscrisis een gunstigen in vloed heeft gehad op de wisselmarkt. Het pond sterling dat eergisteren 49 jresita no teerde, daalde gisteren n.1. tot 48.15. Zou dat er op wijzen, dat het buitenland vertrouwen gaat stellen in de nieuwe regeering? De regeering zal krachtig optreden! De nieuwe Spaansche minister-persident Aznar heeft gisteravond een verklaring af gelegd, waarin hij o m. het voornemen te kennen gaf, iedere poging tot ordeverstoring energiek te onderdrukken Hij was echter van meening, dat de oppositie haar bedrei gingen niet in een daad zal omzetten. Het kabinet was eveneens stellig voorne mens, zich te beschermen legen eiken onwet- tigen aanval en maatregelen zullen hiertoe genomen Worden In de allernaaste toekomst zullen de gemeenteraadsverkiezingen plaats vinden, waarop de parlementsverkiezingen zullen plaats hebben Na deze verkiezingen zal men overgaan tot hervorming van den grcnctwet op democratischen basis Inmiddels wordt uit Madrid gemeld, dat de advocaat die bij de onlusten van Dinsdagavond werd gewond, aan da gevolgen is overleden. DE OMVANG VAN DE WERK LOOSHEID IN DUITSCHLAND. Belangwekkende mededeelingen van Braun. De oud-minister Braun heeft voor de radio een rede gehouden over de werkzaamheden van de commissie van onderzoek inzake het werkloosheidsvraagstuk, die onlangs is inge steld. Spr. wees erop, dat er thans 5 millioen werk- loozen zijn. Hun naaste verwanten medege- rekend, zijn er dus ongeveer 10 millioen men- schen, die door de thans heerschende werk loosheid getroffen worden, d.i. 1/6 deel van de totale bevolking. Van de arbeiders in de industrieele bedrijven is op het oogenblik 1/3 deel werkloos, terwijl 1/6 met verkorten werk tijd arbeidt. Slechts de helft van alle vakar beiders heeft normaal werk. Van de 5 mil lioen werkloozen worden er meer dan vier millioen volwaardige werkkrachten dus meer dan een vierde deel van alle werknemers op allerlei manieren ondersteund. Dit is een noodtoestand, die in de geschiedenis zijn weerga niet kent. De Rijksregeering heeft nu een nieuwe poging gedaan om de oorzaken der werk loosheid op te sporen. Zij heeft een commis sie ingesteld, die geheel onafhankelijk en on bevooroordeeld, zal onderzoeken of aan de hand van de wetgeving iets gedaan zal kun nen worden om redding te brengen. Tevens zal de commissie alle voorstellen, die van alle kanten ontvangen worden, onderzoeken en schiften. De commissie zal de openbare mee ning geregeld op de hoogte houden van haar verrichtingen. Echter vestigt zij er de aan dacht op, dat ook haar taak bepaalde gren zen zijn gesteld. Zoo kan het uiteraard niet haar taak zijn het probleem der werkloosheid ir. z;jn geheel te onderzoeken en een allesom vattende oplossing aan de hand te doen. Het werk der commissie kristalliseert zich rondom twee vraagstukken: lo. Hoe kan op grooter schaal dan voor heen aanvullende werkgelegenheid worden geschapen en langs welken weg kan deze ver kregen worden? 2o. Is het noodzakelijk de drie vormen, waarin de werkloozenhulp thans bestaat (werkloosheidsverzekering, crisissteun en openbare voorzorg) meer dan tot dusverre met elkaar in overeenstemming te brengen en ze elk voor zich en in verhouding tot elkaar, in hooger mate bij het veranderd risico der werkloosheid aan te passen? De commissie hoopt, niettegenstaande de vele moeilijkheden, die haar wachten, tot po sitieve voorstellen te geraken, die geschikt zijn om vermindering van de werkloosheid en den grooten volksnood te bereiken. Zij wil alles doen, wat in haar vermogen ligt om dit doel te bereiken. TUMULT IN DEN DANZIGER VOLKSDAG. In den Danziger Volksdag is het gisteren naar aanleiding van een contmunistisch voor stel tot opheffing van het betoogings- en ver gaderverbod opnieuw tot stormachtige too- neelen gekomen. Een nationaal-socialist en een communist geraakten slaags en begon nen te boksen, waarop de voorzitter onmid dellijk de zitting schorste. Het voorstel der communisten werd later verworpen. litie en justitie hebben bevel gekregen ieder een te straffen, die met dergelijke boekjes knoeit of op een vreemd boekje olie koopt. Niemand mag aan huis meer dan acht liter olie hebben. De politie en de brandweer hou den overal huiszoeking om vast te stellen, of er geen groote voorraden olie opgeslagen zijn. Waar zij meer dan acht liter vinden, nemen zij het teveel in beslag en beboeten den eigenaar. Wordt zoo iets voor den tweeden keer geconstateerd, dan gaat de man de ge vangenis in. De G.P.Oe heeft 14 personen, die zij als speculanten beschouwt, gedepor teerd. De „Izwestia", aan welk blad het Hbld. bijzonderheden ontleent, hoopt, dathe: de overheid zal lukken op deze wijze de pa niek te bedwingen. EEN ÏONGE STAD MOET VERDWIJNEN. Natuurlijk in Amerika. Men houdt zich op het oogenblik bezig met het vraagstuk of de nog jonge stad As bestos in den Canadeeschen staat Quebec, die reeds een bevolking van meer dan 5000 zielen telt weer zal moeten verdwijnen. Mijnbouwkundige ingenieurs hebben n.1. ontdekt, dat zich onder de stad rijke asbest- voorraden bevinden en wel speciaal op de plaatsen waar thans de hoofdstraten en pleinen van het stadje zijn aangelegd. 600.000 WERKLOOZEN TE NEW-YORK. Blijkens de gegevens van de hulporgani saties die momenteel trachten te voorzien in den grooten nood der werkloozen in de stad New-York meent het Welfare departement het aantal werkloozen in de stad New York te moeten schatten tusschen de vijf en zes honderdduizend. DE STAAT VAN BELEG IN PARAGUAY. Arbeidersonlusten in de hoofdstad. Uit Buenos Ayres wordt gemeld, dat de regeering van Paraguay in verband met de arbeidersonlusten in de hoofdstad Assuncion in elf andere steden den staat van beleg heeft afgekondigd. EEN SAMENZWERING IN KROATIË. Hongaarsche steun? Volgens het officieele Joego-Slavische Tel. Ag. „Avala" is in Kroatië een samenzwe ring ontdekt. Kroatische samenzweerders die uit het land waren verbannen, zouden hulp gekregen hebben van Hongaarsche zij de, en met Hongaarsche paspoorten Kroatië binnen zijn gekomen. In het Joego-Slavische blad „Novosti" wordt er op aangedrongen, dat de regeering zoowel te Weenen als te Boedapest tegen deze hulpverleening zal protesteeren. Zoowel Oos tenrijk als Hongarije dulden geen gevaarlij ke actie der ballingen en als daar geen einde aangemaakt wordt, zal, meent het blad, Joe- go-Slavië zijn grenzen moeten sluiten. Het officieele Hongaarsche Agentschap verklaart in antwoord hierop, dat, als de Joego-Slavische regeering de bewijsstukken aan de Hongaarsche regeering zal overleg gen, de Hongaarsche regeering zeker een streng onderzoek zal instellen. DE PETROLEUM-PANIEK TE MOSKOU. Sinds de woningnood de tegenwoordige scherpe vormen heeft aangenomen en in elke woning zooveel gezinnen ondergebracht wor den als er kamers zijn, bereiden alle vrou wen in de groote Russische steden het eten op z.g. primussen, zij koken dus op petro leum De laaste paar weken laat de aanvoet van petroleum veel te wenschen over. Er ont^ stond daarom een paniek en iedereen tracht zooveel mogelijk petroleum in te slaan. De menschen staan urenlang in de rij en koopen overal petroleum, waar zij maar kans zien ze te krijgen. Zij vullen thuis allerlei vaat werk met olie, hetgeen natuurlijk het brand gevaar vergroot. De regeering wijt de schuld aan „speculanten", die de olie zouden heb ben opgekocht om op deze wijze een paniek te veroorzaken; zij liet veel echte of vermeende speculanten arresteeren, maar de paniek duurt voort. Nu heeft Peters (de vroegere leider van de Tsje-Ka, nu ondervoorzitter van den Sovjet te Moskou) ingegrepen en in geheel Moskou een verordening laten aanplakken. De coöperatieve winkels hebben bevel gekre gen petroleum alleen na vertoon van het dis tributieboekje te verkoopen en daarbij niet meer dan acht liter tegelijk; elke levering moet in het boekje genoteerd worden, De po HET SCHEEPVAARTBEDRIJF OP DEN RUN. Een oproep van den Deutschen Ver- kehrsbund. De Deutsche Verkehrsbund, de centrale or ganisatie der Rijnschippers heeft een oproep gepubliceerd, waarin hij uiting geeft aan den vastbesloten wil der vakvereenigingen om zich te -verzetten tegen elke loonsverlaging in de Rijnscheepvaart. In het manifest wordt tevens gewezen op de gevaren eener staking die in den huidigen tijd van ernstige econo mische crisis van catastrofalen aard zou kun nen zijn. De vakvereenigingen laten echter een waarschuwend woord hooren, want zij zijn in staat een langdurigen strijd in het binnenscheepvaartbedrijf te voeren. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL IN SPANJE. Drie dooden; twee zwaar ge wonden. Uit Boekarest wordt gemeld, dat een uit de richting van de stad komende auto bij een spoorwegovergang in de nabijheid van Gerone door een trein werd gegrepen en ge heel vernield. Van de inzittenden, een aan tal Fransche en Spaansche acteurs, werden er drie gedood en twee levensgevaarlijk ge wond. ST. HELENA. Herinneringen aan Napoleon. Baron Gourgaud, achterkleinzoon van ge neraal Gourgaud, die Napoleon I in zijn ballingschap vergezelde, heeft op een Jang- durige studiereis ook St. Helena aangedaan, waaraan voor zijn familie zoovele herinne ringen zijn verbonden. Hij vertelt, dat hij met groote voorkomend heid door de autoriteiten is ontvangen. Over al mocht hij heen, alles wat hij wenschte te zien, mocht hij in cogenschouw nemen. Vele souvenirs van den keizer zijn hem aangebo den; hij zal ze aan het Napoleontisch mu seum te Aix ten geschenke geven. Het graf, waarin Napoleon eens lag en dat thans door een steen zonder inschrift is gedekt, verkeert in goeden staat. Ook de hoeve van Longwood, waarop de Fransche vlag steeds waait. De tegenwoordige conser vator is een Franschman, Colin, die met groote piëteit over alles waakt. SOLIDARITEITSSTAKING TE LA ROCHELLE. Volgens een bericht in de Berlijnsche bla den hebben dokwerkers te La Rochelle uit solidariteit met de stakende Hamburgsche dokwerkers gister geweigerd de lading te lossen van een uit Hamburg aangekomen stoomboot, de „Optima". De werkgevers heb ben daarop besloten tot uitsluiting over te gaan en het werk op alle overige stoombooten sioo te doen zetten. ONGEREGELDHEDEN IN BERLIJN. Gisteravond kwam het tijdens de zitting van de districtsvergadering van Berlijn-Cer.- trum in het Berlijnsche raadhuis tot ernstige ongeregeldheden. Op de tribunen ontstond een hevige kloppartij. Een bezoeker werd bij na over de leuning naar beneden geworpen Ter. sloiie moesten de tribunes worden ont ruimd. In aansluiting hierop kwam het in de zittingszaal zelve tot scherpe woorden tus schen communisten en soc.-dem., terwijl bui ten het raadhuis geschoten werd. Een deel nemer aan de ongeregldheden werd zwaar gewond. DE ONTVOERDE BELGISCHE FASCIST. Rustig wandelend aangetroffen. De fascist Tops, die Vrijdagavond j.1. door twee als agent vermomde Vlaamsche nationa listen uit de woning van zijn zwager van Wijnsberghe opgelicht en ontvoerd zou zijn is gisteravond door kennissen op straat oni- moet. Tops vertelde, dat hij oneenigheid met zijn zwager iiad gehad en daarom diens huis had verlaten. Van een ontvoering was hem niets bekend. Van Wijnsberghe ligt intusschen nog steeds in het ziekenhuis. De man heeft een bekkenbreuk. Bovendien schijnen zijn geest-, vermogens aangetast te zijn. Hij slaat voort durend wartaal uit over ontvoeringen, bom aanslagen en soortgelijke aangelegenheden. Hoe hij eigenlijk aan zijn verwondingen ge komen is, heeft men nog niet vast kunnen stellen. Het schijnt, dat langdurige werke loosheid niet vreemd is aan de geestverwar ring van den man. KOSTBARE SCHATTEN ONTDEKT. Door jong meisje met de wichel roede. Men schrijft uit Rome aan de Maasbode: Een jong meisje, signorina Mataloni, is er in geslaagd, met de wichelroede, tal van kostbare schatten te ontdekken in het oude Capena. Sinds eenige dagen verblijft signorina Ma taloni in Pompei', waarheen zij door prof. Maiuri ontboden werd, om daar met ver schillende archaeologen naar andere ver borgen kostbaarheden te zoeken. Zonder dralen begaf zich het meisje naar de „via delle Taverne" en zeide, dat daar op een plaats, die zij aanwees, in den grond metaal verborgen was. Terstond begon men met het opgravings- werk en inderdaad werd vier meter diep een oude spiegel gevonden met bronzen omlijs ting en tevens een prachtige ferracottavaas Verder wees zij aan, dat zich onder een klein huisje aan de „via del Modesto" goud bevond. Ook hier werden opgravingen ge daan en ongeveer vijf meter diep stiet men op een harden bodem, waaronder zich waar schijnlijk een cisterne bevindt, waarin moge lijk schatten verborgen zijn. Wegens den zwaren regenval der laatste dagen, kon men niet verder graven Volgens de aanwijzingen van signorina Mataloni be vindt zich het goud acht meter diep. Naar verluidt, zal het Italiaansch radiogeo- technische genootschap thans trachten, met behulp van de wondeibare krachten van sig norina Mataloni de oude oude stad Sibari te ontdeicken. Ais deze stad gevonden wordt, zal dit een geweldige vooruitgang beteeke nen voor de archaeologische wetenschappen. HEVIGE VECHTPARTIJ IN DEN NATIONALEN RAAD TE WEENEN. In den Nationalen Raad van Oostenrijk iA het gister tijdens de begrootingsdebatten tot een vechtpartij gekomen tusschen de socialis ten en de afgevaardigden van het Heimats- block. Bij het hoofdstuk Handel had de afgevaar digde Wallisch het woord gekregen. Hij is van Hongaarsche afkomst en hoorde in de communistische periode tot een Hongaarsche organisatie. In Juni 1927 vertoefde hij te Brück aan de Mur, waar hij de proletarische dictatuur uitriep. Hierop werden tijdens het debat toespelingen gemaakt door 'de leden van het Heimatblock, die Wallisch niet aan het woord wilden laten komen. Er ontstond een vinnige woordenwisseling, dat tenslotte vlak voor de Ministersbank in handtastelijk heden ontaardde. De Heimatsblock-afgevaar- digde Hainzl en de socialist Hartmann gin gen elkaar te lijf en een nogal corpulente af-, gevaardigde van de Chr. Socialisten wierp zich tusschen de vechtenden. De strijd bleef echter onverminderd voortwoeden en meu moest alle inktpotten verwijderen om erger te voorkomen. Ook de minister Heinl, die als eenig minister in de b3nk zat, borg In allerijl zijn inktpot op De president had bij het begin van de kloppartij de zaal verlaten, zoo dat de zitting onderbroken was. Tenslotte troepte voor de ministersbank een vechtende kluwen afgevaardigden samen, die elkaar met vuisten bewerkten. Eerst na tien minuten slaagden leden van de middenpartijen erin de vechtenden te scheiden. Verscheiden hunner hadden builen en schrammen opgeloopen ea van een was een hand gekwetst. Eindelijk was de orde hersteld en toer Wallsch opnieuw het woord wilde voeren verlieten de leden van het Heimatsblock on der het geroep van „De Sovjet is geopend" de zaal. ZWARE SNEEUWVAL IN BELGIE. Gisteren heeft in België zwaar gesneeuwd Op verscheidene plaatsen werd het verkeer gestremd. Te Brussel braken verscheidene stroomdraden van de tram door den sneeuw- last. WEER EEN LAWINESLACHTOFFER. Dinsdagavond werd een 24-jarig student uit München, die met andere studenten een skitocht maakte, bij de Kreuzberg-Alm door een lawine bedolven. De reddingbrigade mocht er niet in slagen hem terug te vinden.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1