Rechtszaken Laatste berichten Provinciaal nieuws Kunsten en Wetenschappen Kerk en School VIM'III) HULK* de oude arbeidsvoorwaarden gelden Het conflict, dat reeds dateerde van 19 Mei 1930, is daarmee geëindigd. DE GEARRESTEERDE INTERN. OPLICHTER. Gebleken is, dat de te den Haag aan gehouden oplichter, die zich valschelijk uitgaf als handeisattache der Duitsche delegatie te Parijs, ook getracht heeft, .de juweliersfirma voor een aanzienlijk bedrag aan sieraden op te lichten Even te voren is hij nog bij een groote bank instelling geweest, w aar hij zich even eens als handeisattache voordeed en ge probeerd heeft een credietbricf van 4000 dollar te verkrijgen, hetgeen niet geluk te, omdat men eerst inlichtingen te Pa rijs wilde inlichten. DE A S. GEZANT VAN AMERIKA IN EN HAAG. Nog een tegenspraak. Naar aanleiding van een Reuterbc- richt vanuit Washington, a's zou de heer Macchesley wel degelijk bestemd zijn tot gezant te den Haag, doch nog niet offi cieel zijn benoemd, hebben wij ons op nieuw gewend tct den Amerikaanschen zaakgelastigde te den Haag. In aanslui ting bij de gister reeds gegeven tegen spraak, verklaarde deze met de meeste beslistheid, dat indien d* heet Macches ley voor dezen post wordt aangewezen, de legatie te den Haag dit zou moeten waten. PROTEST NBDERLANDSCHE ARTISTEN-ORGANISATIE INZAKE HET BIOSCOOP- CONFLICT TE GRONINGEN In de nachtelijke spoedvergadering der Nederlandsche Artistenorganisatie, die gis ternacht werd gehouden, is de volgende mo tie met algemeens stemmer, aangenomen: De Nederlandsche Artisten Organisatie protesteert met kracht tegen het feit, dat de Nederlandsche Bioscoopbond, vertegen woordigende 4 bioscoopdirecties te Gronin gen, het amusementsbedrijf te Groningen stil legt, zonder de werknemers-organisatie in het bedrijf, i.c de Nederl. Artisten Orga nisatie van zijn motieven in te lichten, nóch haar (de N.A.C.) meening in deze te vragen; protesteert verder tegen de aanranding van het vrije arbeidsterrein te Groningen, door ook andere amusementsinrichtingen en ondernemingen tot stilleggen te nopen draagt het bestuur op dit protest met den meesten spoed ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur van den Ned. Bioscoopbond en de pers en verder stappen te doen die een bespreking over deze kwestie met het hoofdbestuur van den N. B. B. mogelijk maken, teneinde de werk nemers in het amusementsbedrijf een vrije werkmogelijkheid te verzekeren buiten het bioscoopbedrijf zonder dat zij eenige te genwerking of uitsluiting hebben te verwach ten van de leden van den N. B Book el ders dan te Groningen en te bewerkstelligen dat, bij gedwongen weigering van arbeidsaanbiedingen of reëele arbeidsmogelijkheden te Groningen, tijdens de door den N. B B. aldaar gevoerde actie, een schaderegeling voor de leden van de Ned. Artisten Organisatie te bedingen TEGEN GLADHEID DER WEGEN. Strooien van kaïniet. Op het asphalt-dek van den rijksweg tus schen Bathmen en Deventer (daar waar on langs nog een auto-ongeluk met doodelijken afloop plaats vond) worden thans bij sneeuwval en vriezend weer proeven geno men met kaïniet (een kunstmest-soort) ter oplossing van sneeu.v er ijzel. Naar de voorloopige resultaten te beoor- deelen lijkt het middel zeer bevredigend te werken, zoodat het aanbeveling verdient er op ruimere schaal ook elders proéfnemingen mee te doen. waar sneeuw en ijs asphaltwe. gen gevaarlijk maken voor het 'nelverkeer. DE MOORD TE HARDEGARIJN. Het O. M. bij het gerechtshof te Leeuwar den heeft gisteren tegen P. H., 21 jaar, arbei der te Ber rum, wegens medeplichtigheid aan doodslag op den heer J. v. d. Veen te Hardegarijp, vijf jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank te Leeuwarden had hem veroordeeld tot tien jaar. INBRAAK IN EEN KERK. De 22-jarige timmerman I. de R. uit Roo sendaal, is gisteren door de Bredasche recht bank veroordeeld wegens inbraak in de Si Corneliuskerk te Roosendaal en lichting van een offerblok in deze kerk benevens diefstal van de sleutels van de St. Anthoniuskerk, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee onvoorwaardelijk en vier voor waardelijk. De eisch was geweest twee maan den voorwaardelijk en zes maanden onvoor waardelijk NA DE JANUARI-RELLETJES TE AMSTERDAM. Zooals gister reeds gemeld, heeft voor de Amsterdamsche rechtbank terecht gestaan een werklooze, die op 6 Jan., toen een politie agent aanmaande tot doorloopen, de menigte opwekte om te blijven staan. Na langdurig verhoor werd 6 maanden gevangenistraf geëischt. DE DOODSLAG OP DEN HEER P. C. LANS. Maandag wordt voor het gerechtshof te Den Bosch in laatste instantie behandeld de strafzaak tegen den gewezen procuratiehou der Oudheusden te Rotterdam. Verdachte werd door de rechtbank te Rot terdam bij vonnis van 11 Maart 1930 ver oordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf wegens doodslag op Pieter Casper Lans, ge pleegd op 29 November 1928 en wegens valschheid in geschrifte en verduistering. Bij arrest van het gerechtshof te Den Haag werd voormeld vonnis vernietigd en verd straf! t0t twintig jaren gevangenis- deriïndenSvan\n H°°gen Raad der N* aerianaen van 5 Januari 1931 werd voor meld arrest vernietigd en rte naar het gerechtshof te N hÏÏwÏÏÏ'0? De zaak werd voor de recht bant dam behandeld: 11, 12 en 17 Juni; 22, 23 en 26 October 1929 en 25 Februari 1930. Voor het gerechtshof te Den Haag diende de straf zaak in hooger beroep op 17, 18, 19 en 22 September 1930. Het gerechtshof te Den Bosch is samenge steld als volgt: jhr. mr. A. F. I. van Sasse van IJsselt, president; mr. van Bortel; mr. baron van Hugenpoth en mr. baron de Bie- berstein, raadsheeren; mr. Couvée, advocaat- generaal; jhr. mr. dé Kuyper, substituut- griffier. Verdediger is mr. Kokosky uit Amsterdam Er zijn 53 getuigen gedagvaard, w.o. 12 als deskundigen. CHANTAGE Met gesloten deuren heeft de Haag- sche rechtbak gister de zaak tegen don 41-jarigen P J. van den M., zich noe mende koopman behandeld, die zich te verantwoorden had vegens overtreding van art. 318 W. v. 3 Het betrof hier het afdreigen van geld aan eenige personen die zich in een aan verd. bekende gelegenheid met een vrouw hadden afgezonderd, waarbij hij dan als .bedrogen echtgenoot" plot.-e- ling te voorschijn trad en den betrokke nen trachtte geld af te persen. Na getuigenverhoor eischte het O. M. veroordeeling van verd. tot twee jaar gev ngenisstraf Uitspraak 5 Maart. DIEF EN DIEFJESMAAT. De vriend gevangen genomen op vermoeden van meineed. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gis ter terecht een verdachte, beschuldigd van diefstal van een handtaschie en van electri- sche lampjes uit straatlantaarns te Bloemen- daal. Verdachte ontkende, welke ontkenning versterkt werd door een vriend van verdach te, die als getuige gehoord werd De officier van justitie eischte gevangen neming van dezen vriend onder verdenking van meineed, welke eisch de rechtbank inwil ligde. Tegen den verdachte werd zes maan den gevangenisstraf geëischt. POSTWISSEL ONRECHTMATIG GEÏND. Blameerend voor de posterijen. Den Hen December 1929 stopt een post bode in de brievenbus van den boekhandelaar J. H. Lagrand aan den Schiedamschedijk te Rotterdam een postwissel, waarop slechts een bedrag van enkele guldens was overgemaakt. De postwissel geraakte in verkeerden handen en toen er reclames kwamen, bleek bij onder zoek, dat het geldswaardige stuk ten post kantore Afrikaanderplein was uitbetaald De adjunct-commies, die den wissel had uit betaald, verklaarde voor de rechtbank, dat de machtiging wel is waar niet in orde was geweest, maar dat komt zoo dikwijls voor, dat de ambtenaren daartegen geen bezwaar maken. Bij het endossement was nl. de naam van den gemachtigde niet ingevuld. De presi dent meende, dat de ambtenaar in dit geval niet gerechtigd was geweest uit te betalen en de opmerking, dat de chefs een dergelijke handelwijze tolereeren, deed de president ver klaren, dat als men op dergelijke prulstuk ken bij de post geld kan krijgen, dit het ver trouwen in de post niet zal ten goede komen. Het is voor de posterijen een blameerende ge schiedenis. Tegen den 27-jarigen varensgezel G. W. M., die tijdelijk in hetzelfde huis als de boek handelaar verblijf had gehouden, en die vol gens de schriftkundigen de valsche machti ging had opgemaakt en onderteekend, werd door het O. M. 6 maanden gevangenisstraf geëischt. EEN GESTOLEN BRANDKAST. De onfortuinlijke dieven van Blokzijl. Gister stonden voor de Zwolsche recht bank terecht een 28-jarige rijwielhersteller en een 42-jarige chauffeur, beiden uit Rotter dam, die in den nacht van 17 Jan. de deur van de coöperatieve zuivelfabriek „De Vol harding" te Blokzijl hebben opengebroken en daarna de brandkast, die zij niet dadelijk open konden krijgen, in hun auto hadden meege nomen De gemeenteveldwachter Hoeden maker ging hen met een auto na en achter haalde hen even voorbij Zwartsluis. De officier eischte tegen den rijwielher steller, wiens eerste zware misdrijf dit was drie jaar en tegen de nchauffeur, die ook medeplichtig was aan een soortgelijke in braak van 22 Juyi 1927 te Zwolle, waarvoor hij drie jaar kreeg, zes jaar gevangenisstraf Deze laatste verd was om zijn uitstekend ge drag in de gevangeris voorwaardelijk in vrij heid gesteid. Uitspraak over 14 dagen. AANBESTEDING. Naar wij vernemen, zal door de Neder landsche Spoorwegen op 3 Maart a.s., in het 3e hoofdadministratiegebouw te Utrecht des namiddags 2 uur in het openbaar worden aanbesteed: Bestek No. 1428 H S Het omhoogbrengen van een voet- en ba- gagebrug, het wijzigen van den onderhou wen en bordessen, het verlengen der brug, het wijzigen en maken van lifkuilen en fun deeringen voor overkapping 2e perron en bij komende werken op het stationsemplacement Alkmaar. Raming 35000. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden Vrijdag Aan de orde is de Indische begrooting. De heer Kramer zegt, dat de koloniale waagstukken steeds belangrijker cn moeilijker worden. Tegenover de mee ning, da» het hehoud van Indië in het belang der arbeidersklasse is, poneert spr. de stelling, dat de arbeiders bij uit buiting en onderdrukking geen belang hebLen. Wel bij vrij ruilverkeer *usschen onafhankelijke voiken. Daarop staat de soc. dem. tegenove; de regerring, die re actie inluidt uit hoofde van den financi- eelen toestand. Spr. meent, dat er geen aanleiding votir nood'otsp „litiek estaat. Spr. wijst er c|p, dat de schuld van Indië in den loop der jarVn met honderden millioenen is verminderd en acht vergrooting van de schuld minder gevaarlijk dan de voorgeno- me? ?uln'£'ÜK- Ue militaire uitgaven, die j w 0? z''n; richten zich tot een buiten- landschen vnanri maar roepen ook een bin- nenlandschen vijand wakker, die veel gevaar lijker is. De economische toestand der bevol king is zeer zorgwekkend, maar in dezen cri sistijd doet de regeering niets. Dé heer Kramer bespreektvoorts de poli tieke verhouding en meent, dat geen samen werking kon plaats hebben, zoolang de over- heerschingspolitiek niet wordt verlaten. De regeering dient voorts ten opzichte van de inlandsche beweging een ruimer standpunt in te nemen. Spr. critiseert de bemoeiingen der regeering met betrekking tot het tegen ir. Sockarno gewezen vonnis. DE MOORDZAAK LANS. Een onthulling te wachten? Naar men weet, zal a s. Maandag het ge rechtshof te Den Bosch een aanvang maken met de behandeling van de door den Hoogen Raad verwezen strafzaak tegen den gewezen procuratiehouder G. J. O., verdacht van moord op zijn patroon, den heer P. C. Lans 'te Rotterdam. De Nieuwsbron van heden, laatste editie, publiceert in verband hiermee het sensationeele bericht, dat een gedeti neerde uit de Scheveningsche strafgevange nis is gedagvaard om Maandag ter zitting van het Hof onder eede komen verklaren dat een borstelmaker, met wien hij in 1928 in den Haag samenwoonde, den heer Lans met een ijzeren staaf heeft neergeslagen en ver volgens dit moordwapen in tegenwoordig heid van dien gedetineerde in Den Haag in het water heeft geworpen. DUITSCH STOOMSCHIP VASTGE LOOF EN. Hedenmorgen omstre.ks 6 uur is ten gevolge van den dikken mist net Duit sche stoomschip Frankfort bij Terheide (ten zuiden van Seheveningerri op den irekdam geloopen. Het schip is be schadigt.. De sleepbooten Poolzee en Blankenburg van L. Smit en Co.'s Inter nationalen sleepdienst zijn ter assisten tie vertrokken, om te trachten h«t schip bij hoog water vlot te sleepen. De red- dingboo. van Terheide, die was uitge varen, behoefde geen hulp te verleenen. HET TIENDE RFTOURVLIEGTUIG GESTART. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het tiende retourvliegtuig te 8.40 uit Batavia is vertrokken en te 11.26 te Palembang is geland. Vandaar vertrok het toestel om 12.20 en landde te 17.56 te Medan. Aan boord is alles wel. Morgen wordt de reis voortgezet. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzèlt niet, maar slaat ze dood HEILOO. Rectificatie. In het verslag van de uitvoering der mu- ziekvereeniging Eensgezindheid is een ver gissing geslopen. Uit de collecte is niet een geschenk be taald aan den directeur, doch de directeur heeft aan de vereeniging zulk een belangrijk bedrag geschonken. Het woordje „voor" had moeten zijn „van". BERGEN Door Bergen's Wirikeliersvereeniging is aan den gemeenteraad het verzoek gedaan om verlaging van de stroomtarieven voor electrisch licht en krachtverbruik. Naar wij vernemen zullen door het Be stuur van de r.-k. kies vereeniging „Dr. Schaepman" alhier, voor de a.s. verkiezing voor den Raad de navolgende personen can didaat worden gesteld: 1. J. Apeldoorn, 2. H. Blank, 3. J. E. Martin, 4. C. de Wit, 5. J. E. Miltenburg, 6. Th. Sluijter en 7. W. Schneiders. Elk 10-tal leden van de Kies vereeniging heeft het recht een candidaat te stellen mits de candidatenlijst uiterlijk 22 Februari a.s bij den Voorzitter of Secretaris van de kies- vereeniging is ingeleverd. De heer M. Baltus stelt zich niet meer herkiesbaar en zal binnenkort, na 25 jaren lid van den Raad te zijn geweest, zijn ont slag nemen Tot het einde van deze zittings periode zal dan als opvolger moeten worden aangewezen de heer C. de Wit. De schapen van den heer H aan den Nafteweg zijn een dezer dagen door een hond achtervolgd geworden. De eigenaar van den vermoedelijken dader is bij de poli tie bekend en zal tot schadevergoeding wor den aangesproken. EGMOND AAN ZEE. De gemeenleraad heeft besloten tot aan sluiting bij het werkloosheidsbesluit. Aan het plaatselijk ziekenfonds is een sub sidie verleend van 500 ter dekking van het bestaande tekort. Besloten is tot verkoop van 1500 M2. grond aan c'e Wilhelmi.iastraat aan P. Prins voor 300U en tot aankoop van een stukje grond aan de Julianastraat voor 700, daar dit laatste noodig is voor verbreeding van de straat. Een verzoek van den bond van vergun ninghouders tot verlaging van het vergun nincsrecht werd verworpen. (Uitvoeriger verslag wordt morgen op genomen). WARMENHUIZEN. .In memoriam B. Reinders. Na een ziekte van eenige dagen is in den ochtend van den dertienden Februari alhier overleden de heer J, B Reinders, die een lange reeks van jaren belast was met de lei ding van het postkantoor ter plaatse Bijna 40 jaar geleden vestigde de overledene zich in deze gemeente als manufacturier, en leid de hij de zaak, thans eigendom van den heet H. Kauw, in het zuidelijke deel van Warmen- huizen. In 1908 werd de heer Reinders aan gesteld als postbode; in 1910 als kantoor houder. Hij wist door het aanbouwen van een klein lokaal, afgezonderd van zijn manu facturenzaak, het toen nog kleine posterijen- bedrijf aan het Zuideinde der gemeente ge vestigd te houden. Doch met de uitbreiding van het bedrijf, vermeerderd nog met werk zaamheden verbonden aan telegrafie en tele fonie, zag de thans overledene zich genood zaakt het manufacturenbcdrijf op te geven en zich i/ehppl te wijden aan het nostkantoor- werk. Hij bouwde in 1913 meer in het een trum van de gemeente het huidige hulppost kantoor op door de gemeente in erfpacht af gestane gronden. Daar heeft de heer Rein ders nog 15 jaren mogen werken aan den bloei van het postwezen Dit bedrijf is uitge groeid tot een hoogte, welke niemand ooit heeft kunnen vermoeden. Het zich steeds ver nieuwende en uitbreidende posterijbedrijf stel de groote eischen en het is merkwaardig hoe de heer Reinders de moeilijkheden, die voor al voor hem die van huis uit geen postman was, zeer groot waren, wist te overwinnen. Hij deed dit met grooten ijver en plichtsbe trachting. Hij was voorkomend voor ieder die zijn hulp noodig had, en hij bood gaarne meer hulp dan hij strikt genomen moest bie den. Welverdiend nam hii 1 Juni 1928 ontslag Maandag had de plechtige uitvaart plaats. Zijn vele kinderen en behuwd-kinderen volg den in diepen rouw het lijk naar de R.K. kerk Veel belangstelling was er langs den weg en in de kerk. Wij merkten op zijn oud-collega's voor Burgerbrug en Schoorl, de heeren Ger ritsen en Stenneberg. den kantoorhouder van Noord-Scharwoude, den heer Groot, terwijl bij het postkantoor waar als teeken van rouw de gordijnen waren neergelaten, zich bij den stoet aansloten de bestellers, die jaren lang met den overledene hadden samengewerkt, de heeren Nicolai en Praat. De van vele zijden ontvangen bewijzen van medeleven in deze droeve uren moeten voor de treurende nabestaanden wel 't bewijs zijn hoe hun man en vader in hoog aanzien stond bij de bevolking van Warmenhuizen TERAARDEBESTELLING DIRK SCHAFER Zooals reeds kort gemeld, heeft gister da begrafenis op Zorgvlied plaats gehad van Dirk Schafer. Het was op verlangen van den overledene zelf een korte sobere plech tigheid. Er waren geen andere bloemen dan één krans met witte Aaronskelken. Zeer vele belangstellenden kwamen getui genis afleggen van hun vereering voor den cverleden meester. Op de begraafplaats wa len o.a. aanwezig: de heeren Sem Dresden, directeur van het Conservatorium en voorzit ter van het hoofdbestuur der Kon. Ned. Toon- kunstenaarsvereeniging; Bertram H. Drilsma voorzitter van de afdeeling Amsterdam; W. Gehrels, secretaris; mej. L. Lindström, pen- ningmeesteresse, voorts de heeren Anton Averkamp, de schilder Martin Monniken dam, de pianist Karei de Jong, de uitgevers Alsbach en Doyer, de schrijver Alex Boole- man, Martin Wolters, violist, Th. Caniver, cellist, Herman Leydensdorff, Adriaan van oer Horst, Maurice van Ijzer, Anton Tierie, de organist Pameijer, de dirigent Joh. F. Keja, Henri Gerarts, leeraar aan het Kon. Conservatorium te 's-Gravenhage, eenige leerlingen van Schafer. Met den stoet kwa men o.a. nog mede Is. Quérido, dr. P. van Anroov, mr. H. W. J M. Keuls en de »T stuursleden van den Amst. Kunstkr n t*- Allen, mr. J. H. Polenaar, Joh van r'"00' er. mevr. E. F. Pos-Van AnWongen 'JVen In het familiegraf vond Schafer 7ü„ i ste rustplaats. 2,)n 'aat- Een zwager van Dirk Schafer dankte mens de «weduwe en de familie voor de langstelling en de laatste eer. Na het overlijden van Dirk Sch "i Een comité is in wording, dat zich tenAi stelt de nagedachtenis van den overig kunstenaar Dirk Schafer te Amsterdam F doen voortleven. ™am BEGRAFENIS J. PAARDEKOPER Woensdagmiddag is te Leeuwarden h stoffelijk overschot van den musicus l pa dekoper teraardebesteld. De belangstele was zeer groot. 8 Aan de groeve voerden o.a. het woord H R. Vorenkamp als vertegenwoordiger vJt, J kerkelijke gemeente, L. Welling namens Ai verse zangverenigingen, de afdeeling Toonkunst, Kunst aan Allen, de afdeeli Leeuwarden van de Kon. Ned. Toonkunst? naarsvereeniging, de Friesche Orlcestvereeni" ging en de openbare leeszaal; mr. Stoop, namens kerkvoogden der herv meente; D. Volbeda, namens den Bond van Onthouderskoren in Nederland en den Frte schen Bond van onthouderszangvereeniginmi' en J H. Riemersma namens den Bond van zangkoren in Friesland. Het Toonkunst-Concordiakoor, waarvan w. overledene de directeur was, zong de korai.? 72 en 31 uit de Matthaeus-passion. Een broeder van den overledene danH, voor de belangstelling. „HET ZEVENDE GEBOD". Te Boedapest is voor de eerste maal Htl zevende Gebod" van Herman Heijern?ans"o». gevoerd. 7 DE HERV. GEM. TE ST. ANNA- LAND ERKENT GEEN VROUWE. LIJKE STEMGERECHTIGDEN. Het herv. classicaal bestuur van Zierikz» zal 24 dezer in de herv. gem. te St. Anna- land doen wat des kerkeraads is, en laten stemmen over de vraag: kerkeraad of kies college", daar de kerkraad, hoewel daartoe aangemaand, weigerachtig blijft om een lijst van de stemgerechtigde vrouwelijke lidmaten op te maken. Mej. L. J Bückman te 't Zand (Zijpe) is benoemd tot onderwijzeres aan de Meteo- renschool te Amsterdam; mej. B. W. Mooy te Hoorn werd benoemd aan de Tidore- school. Stemgerechtigde lidmaten der herv. gem. te Oostwoud hebben zich over de vraag „Kerkeraad of kiescollege?" uitgesproken vóór het kiescollege. van 20 Februari 19)&fl. Opgave van XoordlioElandsch Landhuiincreüiel VV. (Ontvangen per draadlooze teleluon) Koers van heden (e STAATSLEENINGEN. - 5 191Ö BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert v. 1000 Kol Bank Ned. Ind Handelsbank Franscbe Banken (3) D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh Steel CitLs Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Fxplor Mij. Doetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Erg Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdiyidend tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.3U pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 101 147 144 132 448 242 147 72»/, 58 106/, 30 'A 73 1991 g 239'/, 73 106-'/, 199", 238 728/,.3 106'/, 199-20: 237-9 199-20. 235A-74 5r'/4 80 645/i, 19I.4 146'Vu 219 Ï8i-9( 82'8-i 61i-i '8-97:6 54 81-15/M 64 7)4 19'/, 149 371 290 104 30 29'/, 376 374-6 292 373J-4) 107 73'/, 72 108 73 293'/, 3u8"- 168'/; 310 310'/,-1 310'/, 110»/, 59 88'/. C9 3 111 60 111 UOH/4 14'/, 128/, 131'/, 53'/, 44'/, 601', 253 3008/, 256'/, 61 257 307 260 61.3»/, 261 257 313J-4* 34'/, 8'8/w 64 202'/, 20'/i6 ~8Vi-è 202'/, 20»/, 38 8'/, pl.m. 2.15 m-n 37 231-6 81 W'tt 310 m 131 3\0-*h 8»/i» d PR' n GATIF vorige koers 1 pCt. heden J-l pCL WIS3FI KOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Sch. Kopenhagen Stockholm Osio N.w.ï„t Nl" OFFICIEEL, uaiië 100 Vorige koers 12.10»/, 59:23'/. 9.77 34.74 43.09 35.021/, 66.05 66.72'/, 66.67'/, 2.49'/, 13.04 Koer» op heden 3 uur 12.107/,, 59.23 9.77'/, 34.75'/, 48.07 35.05 66.67 V, 66.72»/, 66.67»/, 7.49V4 13.04

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10