Alcmaria Viclrix I K.F.C. 1 Vadsrlandsche Bank DE FILM „DE ONDERGANG VAN DE S 44" KOMT. A B g> A Binnenland Sport Marktberichten Filmnieuws Provinciaal nieuws Jdiwen- Landbouw en Veeteelt SEIZOENKAARTEN NIET GELDIG. STAD EN OMGEVING. Vrijdag 20 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnuqj- fner Het mysterie van het slot Alcaraz (sens., geluidfilm); hoofdrollen Betty Compson en Lowell Sherman. Toegang voor personen bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer De vloek der erfelijke belasting (dram.); hoofdrol Marcelle Albani. Toe gang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Zigeunerliefde (operettefilm, geluidfilm) hoofdrollen Lawrence Tibbett, Cath. Dale Owen. Toegang voor personen boven 14 jaar 8 uur, Waakt en Bidt, gebeddag. 7 uur, bij A. Rus te Heerhugowaard, le denvergadering Witte Kruis. Zaterdag 21 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Het myste rie van het slot Alcaraz (sens., geluidfilm) koven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De vloek der erfelijke belasting (dram.); bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Zigeunerliefde (operettefilm, geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Concordia te Noordscharwoude, vierde onvoering revue ,,'t Zal wel gaan". EEN TUNNEL ONDER DE WESTERSCHELDE? Tusschen Zuid-Beveland en Zeeuwsch- vlaanderen. Men schrijft uit Zeeland aan de N.R.Crt.: Enkele personen in onze provincie hebben overwogen, of het technisch en financieel mo gelijk zou zijn, een vaste verbinding tot stand te brengen tusschen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen, ter vervanging van de provinciale boctdiensten tusschen deze ge deelten van Zeeland. Naar aanleiding van deze overwegingen heeft een terzake kundige een tunnel voor het verkeer in twee richtin gen onder de Westerschelde ontworpen en een financieele basis voor dit plan opgezet. Blijkens dezen opzet zouden de kosten van aanleg niet veel meer bedragen, dan de ge kapitaliseerde jaarlijksche tekorten van de exploitatie der stoombootdiensten op de Westerschelde, van welke tekorten het rijk 80 pet. voor zijn rekening neemt, en de pro vincie 20 pet. De tunnel, die een lengte van 4200 meter zou hebben, is gedacht tusschen Hoedekenskerke en Terneuzen, een van de weinige plaatsen in de Westerschelde, waar zich geen geulen en zandbanken bevinden. De kruin van de tunnel zou volgens het ont werp ten minste 10 meter beneden het laag ste waterpeil komen, zoodat de tunnel aan de scheepvaart geen moeilijkheden in den weg zou leggen. Het plan bevindt zich nog in het eerste stadium van voorbereiding. Verwacht wordt echter, dat spoedig een comité in het leven zal worden geroepen om te trachten het te verwezelijken. VERDRONKEN. Gisteravond is de sergeant-majoor Meiner te Assen in het Noordwillemskanaal geraakt en verdronken. Het lijk is hedenmorgen op gehaald. Het slachtoffer was gehuwd. OPSTOOTJE TE AMSTERDAM. Na twee arrestaties de rust hersteld. De laatste dagen is het voorgekomen, dat éen aantal stucadoors, die in coöperatie werk zaam zijn bij een bouwwerk aan de Schelde straat te Amsterdam, werd lastig gevallen door personen die het niet eens zijn met de loonsvoorwaarden, waarop de stucadoors het werk hebben aanvaard. Het gevolg was, dat deze arbeiders na afloop hunner werkzaam heden onder politiegeleide naar hun in plan West gelegen woningen moesten worden ge bracht. Gistermiddag werden zij daarheen door een drietal agenten begeleid, weer tot misnoegen van een groot aantal meeloopende mannen en opgeschoten jonges, die er op uit waren de stucadoors te molesteeren. In de Kinkerstraat geraakten de agenten in het nauw, doordat de menigte, welke in een oog wenk tot meer dan 100 personen was aange groeid, begon op te dringen. Voor de agenten was gelukkig vrij spoedig assistentie ter plaatse in den vorm van een aantal collega's en enkele ruiters. Toen deze ruim baan be gonnen te maken, geraakte een vischventer, die met zijn kar bij het trottoir stond en met het geval niets te maken had, eensklaps in een dusdanige opwinding, dat hij een aer po litiemannen naar de keel wilde vliegen. Deze ioste een schot in de lucht, wat den man eeni- geimate kalmeerde, zoodat hij zonder ernstig verzet kon worden ingerekend. Ditzelfde loc onderging een eveneens in het vischventersbe- drijf werkzaam persoon die, in hevig beschon ken toestand verkeerde, de politie eveneens te lijf wilde gaan. Beiden werden naar het bureau Overtoom overgebracht, waar proces verbaal tegen hen is opgemaakt. Na deze arrestaties was in de Kinkerstraat de rust weldra teruggekeerd. „DE TRIBUNE" EN DE OPENBARE LEESZALEN. Een nota aan het bestuur der Centrale Vereeniging voor Open bare Leeszalen en Bibliotheken. Het bestuur van de Openbare Leeszaal te Utrecht heeft zich met een nota gericht tot het bestuur der Centrale Vereeniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken, waar aan wij het volgende ontleenen: Hoezeer men den vorm, waarin meeningen worden geuit in „De Tribune", moge verach ten, toch komt hier de opvatting van duizen den in ons land tot uiting en daarmede heb ben vele ontwikkelde bezoekers van de open bare leeszalen rekening te houden. Men kan veilig zeggen, dat men niet op de hoogte is van zijn tijd in ons land en in het buiten land, wanneer men van dergelijke lectuur in geen kennis neemt, waaruit onge twijfeld het leed van zeer velen blijkt. Ook wL pw u Ultlng de niet ophoudende Sovjet-Russische propaganda in ons land, „nnraf fn"k*aadaardl.ge geestelijke infectie vooral in de jongeren invreet. Een leeszaal, die van dit verschijnsel geen "oude neemt en haar leden en bezoekers zij het onder zekere beperking geen gele genheid geeft daarvan kennis te nemen, schiet in haar taak tekort. Intusschen hebben de subsidie-voorwaarden hierin reeds voorzien maar de weg daarin aangewezen, is ditmaal niet gevolgd. Immers bepaalt art. 18 wel, dat „opschorting van uitbetaling op verlangen van den inspecteur kan geschieden, wanneer naar zijn oordeel belanghebbende niet aan zijn verplichtingen, voortvloeiende uit de gestelde voorwaarden, heeft voldaan"; maar daaraan wordt toege- „dat het bestuur der betrokken instelling me« de bezwaren van den inspecteur in kennis ge steld wordt door het bestuur der C. V.", wat natuurlijk inhoudt dat dit bestuur aan de betrokken O. L. gelegenheid zal geven even tueel tegen deze bezwaren op te komen, zoo dat er dus vanzelfsprekend overleg met het C. V.-bestuur en den inspecteur mogelijk is. Die belangrijke instantie nu meenen wij dat hier is overgeslagen en dat zien wij als den grond van de onrust, gewekt bij verschil lende O. L., veel meer dan de vraag aan gaande „De Tribune" zelf. En hier is juist het terrein waar overleg met de C. V zoo ge heel op haar plaats is. Maar rustig overleg, zonder bedreiging. Wil de regeering dezen weg, die tot dusver gevolgd is met goede re sultaten, niet meer bewandelen, dan zal dit het begin zijn van het einde der openbare leeszalen: dan krijgen wij vele O. L. van ver schillende richting, die dan natuurlijk ge heel haar eigen weg volgen, en daarnaast wellicht regeerings-openbare leeszalen. Wenscht de regeering dit niet, dan worde de weg tot overleg weer geopend, thans ook over de plaats van „De Tribune" in de O. L. al of niet voorwaardelijk. ARBEIDSTIIDVERKORTING BIJ "PHILIPS, Naar wij vernemen zullen met ingang van heden verschillende fabricage-afdeelingen van de N.V. Philipsfabrieken inplaats van 42 uur, 40 uur per week gaan werken. Deze verkorting van den arbeidstijd dient om ont slag' van een 500-tal arbeiders, haast allen hoofden van gezinnen, te voorkomen. Wij vernemen, dat deze verkorting van den ar beidstijd waarschijnlijk eenige maanden zal duren. Zijn wij goed ingelicht, dan zal Phi lips de beide uren gedurende welke niet worden gewerkt, aan de betrokken arbeiders doorbetalen. DE AMSTERDAMSCHE TOONEEL- CRISIS. Na een nachtzitting van den Am- sterdamschen raad de beslissing uit gesteld. Donderdag zou in den Amsterdamschen gemeenteraad de beslissing vallen over de oplossing van de Amsterdamsche tooneel- crisis. Er was een voordracht van B. en W. om als vaste bespeler van den Stadsschouw burg tot Augustus 1933 aan te wijzen de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel", waarin opgenomen de leden van het ontbonden Amsterdamsch Tooneel, met uitzondering van den heer Eduard Verkade. Aan de Kon. Ver. zou tevens het resteerende van de subsidie voor het seizoen 1930*31 worden uitbetaald, terwijl genoemd gezel schap tot 1933 twee maal een jaarlijksche subsidie van 155.000 zou ontvangen. De Kon. Ver. zou bovendien dadelijk een voor schot van 50.000 ontvangen, terug te be talen uit de jaarlijksche subsidie met twee maal 25.000. Op voorstel van den heer Romme werd de voordracht echter zoodanig gewijzigd, dat de Kon. Ver. thans geen voorschot, maar een extra-subsidie van 50.000 zou ontvangen en dat daarentegen de twee jaarlijksche sub sidies teruggebracht zouden worden tot 130.000 per seizoen. Dit voorstel werd aangenomen, zoodat de Kon. Ver. thans tot 1 Augustus a.s. op den huidigen voet kan doorgaan. De beslissing over de vaste bespe ling van den Stadsschouwburg na 1 Augus tus a.s. werd aangehouden, totdat de Raad zal zijn ingelicht omtrent het resultaat van het werk der reorganisatie-commissie, die bestaat uit den wethouder voor de kunstza ken en o.a. drie leden, aangewezen door het personeel van het ontbonden gezelschap van het Amsterdamsch Tooneel. LUDW1G VAN HEEK OVERLEDEN. G'ster is te Maran (Italië) op 60-jari- gen leeftijd overlede.i de heer Ludwig van Heek, oudste lid van dc bekende Eiischeöésche textielfirr a van Heek en Co. De overledene was een zeer bekende figuur in industrieele kringen in Neder land. De heer L. van Hoek was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. VERZEKERINGMAATSCHAPPIJ „CURA" FAILLIET VERKLAARD. De Haagsche rechtbank heeft gister in staat van faillissement verklaard de N. V. Verzekering- en Herverzekering Mij. „Cura" ts 's-Gra hage. De naam van deze maatschcppij werd den iaatsten tijd nogal veel genoemd in verband met de in hetzelfde p^-ceel ge vestigde en reeds failliet verklaarde Verz. Mij. De Nieuwe Boerhaave. De cu- retor is mr. A. F. Visser van Ysendoorn. Tevens is failliet verklaard de heer G. G. Douwenga Wz., directeur van beide maatschappijen. Tot curator is benoemd me. Van Meeverden. AUTODIEVEN. Twee Duitschers aangehouden. De echerche te Maastricht heeft aan gehouden twee Duitschers, Keulenaars, die bezig warer. een auto te verkoopen. Bij onderzoek bleek, dat de wagen in Duitschland verduisterd was en dat ze bovendien twee andere auto's hadden ontvreemd. Deze wagens, die thans in andere gemeenten zijn, zuilen worden in beslag genomen. ACTIE VOOR GENEESKUNDIG SCHOOLTOEZICHT. Woensdag is te Doetinchem een comité opgericht, dat actie zal voeren voor ge neeskundig schooltoezicht. In 't comité hebben reeds zitting genomen de burge meesters van Doetinchem en Humme'o e Keppel en de inspecteur van het L O in de inspectie Doetinchem. Getracht zal worden vom een groep gemeenten gezamenlijk een schoolarts aan te stellen. STOMPETOREN. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Schermeer van Het Witte Kruis in café Ren- ses alhier. Daar de voorzitter, de heer H Heringa, wegens ambtsbezigheden de verga dering niet kon bezoeken, belastte de heer D. de Boer Dz. zich met de leiding. Van de ingekomen stukken werden meest voor keninsgeving aangenomen, doch op het ver zoek van het comité voor de Witte Kruis-ten- toonstelling, die in Juni te Hoorn zal gehou den worden, werd gunstig beschikt: de afdee ling besloot daarvoor 5 bij te dragen. Hierna deed de penningmeester, de heer C. Kramer Glijnis, rekening en verantwoor ding over 1930, welke sloot met een nadeelig saldo groot 20.96: het totaal der uitgaven was 313.45, dat der ontvangsten 292.49. Op verzoek van den voorzitter gingen de hee ren J. de Wit en K. Zwiep de overgelegde stukken en bescheiden na en bevonden alles geheel in orde, zoodat den penningmeester dank gezegd werd voor zijn beheer. Na behandeling van een paar minder be langrijke zaken werd de vergadering door den voorzitter op de gewone wijze gesloten. OTERLEEK Terwijl de zoon van den veehouder Jac. A alhier zich naar zijn arbeid begaf, droeg hij een z.g. graaf over den schouder. Ongeluk kigerwijze liet hij het werktuig vallen, met het noodlottig gevolg, dat zijn hiel ernstig gekwetst werd, zóó erg, dat voor het behoud van dit lichaamsdeel aanvankelijk gevreesd werd. Schoolstrijd... und kein Ende. Naar aanleiding van de beslissing van Ged. Stater., waarbij deze het raadsbesluit tot het bouwen van een 2-mansschool te Stompe- toren goedkeurden, heeft het raadslid Heringa zich tot dit college gewend met verzoek nadere inlichtingen te willen ver strekken over de motieven die hun daarbij hebben geleid. Volgens schrijven van Ged. Staten be stonden tegen den bouw van een 3(4)-mans- school overwegende bezwaren, zonder even wel mede te deelen welke deze waren. ZOXD4G a s. 1 uur Biljarten. Séance van v. d. Laan in café van Son. Men schrijft ons: Gisteravond gaf.de bekende biljarter J. v d. Laan voor een talrijk opgekemen publiek een biliartséance bij den heer P. J. v. Son4 alhier. De heer v. d. Laan speelde in schitterende vorm: in vijf beurten maakte hij zijn partijen van 600 car. cadre uit, alzoo spelende met een gemiddelde van 120. Zijn tegenstander, de heer C. Hoed, behaalde 26 car. Het materieel, geleverd door de Excelsior-fabriek van den heer J. Hoed alhier, was volgens de heer v. d. Laan eerste klas. Na afloop der partij gaf de prof. een aan tal fraaie kunststooten te zien. ALK MAAR MIErNTS^ BEZWAREN TEGEN DE NIEUWE KAASMETHODE. De vereeniging van kaashandelaren te Bodegraven, waarbij ongevee vijftig aldaar gevestigde handelaren zijn aan gesloten, heeft met algemeene stemmen besloten, om een krachtige actie te voe ren onder de kaasmakende boeren, om de door de zuivelconsulenten aanbevolen nieuwe methode van kaasbereiding niet toe te passen. Op de kaasmarkt te Bode graven is aan alle boeren een circulaire uitgereikt, waarin de oude methode om kaas te maken dringend wordt aanbe volen. Een geschrift van gelijken inhoud is verspreid op de markten te Woerden, Gouda, Breukelen, Leiden en Utrecht. Tevens zullen openbare vergaderingen worden belegd, om de voordeelen van de oude methode uiteen te zetten. Het Hbl. herinnert er hierbij aan, dat de Ned. Ver. van Kaashandelaren reeds een adies heeft gezonden aan den mi nister, waarin zij dezen verzoekt, een deskundige commissie van onderzoek te willen instellen, daar zij groote schade vreest voor Nederland's uitvoer van vol vette boerenkaas, welks smaak en kwa liteit door de nieuwe bereidingsmethode zouden zijn achteruitgegaan, terwijl het product niet geschikt zou zijn, om op te leggen en oud te laten worden. VERLAAGDE PRIJZEN. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Simon Kaper en Ariaantje de Hart. Anto- nius Roest en Jannetje Bood. GEBOREN: Simon z. v. Gerbrand Bruin en Geertrui da Admiraal. Cornelis Hendrikus z. v. Corne- lis Kijzer en Johanna van der Jagt. Jean Louis z. v. Barteld Stuurop en Kornelia Rood. OVERLEDEN: Anthonius Matthias Hazes 69 jaar. Pieter Zuiker 58 jaar. DE KAASMARKT ALKMAAR, 20 Febr. 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 61 stapels, wegende 50637 K.G., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas51 st. Kleine 36.50; 6 st. Commissie 35; Boerenkaas: 1 st. Kleine 36; 3 st. Commissie 34 Al les met rijks merk. Handel vlug. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 20 Febr. 1931. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal aan gevoerd 821 H.L.'s, als: 380 H.L tarwe 4.50—9.10;25 H.L. rogge 4.87 H 102 H.L. gerst chev. 66.75; 185 H.L. ha ver 5.50—7.50; 87 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 7.50—./ 13; citroenboonen 14—18; auivenboonen 15—16.25; witte boonen 2024; 15 H.L. karwij- zaad 24; 17 H.L. erwten, w.o.: groene (kleine) 6—9; groene (groote) 24— 30; grauwe 4860, oude 715; vale 2b—30. Alles per 100 K G. Handel stug. BROEK OP 1ANGENDIJK, 20 Febr. '31 Langenóijker Groentenveiling. 4200 K.G. Peen 1.50—1.90; Peen (kleine) 1 1.30; 55000 K.G. Roode Kool 4.10— 7 70; 123000 K.G. Gele Kool 1.90— 4.20; 75000 K.G. Deensche Witte Kool 2—3.30; 20.000 K.G. Uien. Uien 2— 2.50; Grove Uien 2.202 80; Drielin gen 1.10—2, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 19 Febr. 1931. 35000 K.G. Uien, Uien 1.70—2.50; Drielingen 1.30—2 10; Nep 2.10; Grove 1.80—2.50; 12000 K.G Peen 1.10—1.80; 170000 K.G. Roode Kool 5.30—8.30; 45000 K.G. Gele Kool 2.30—4.30; 95000 K.G. Deensche Witte Kool 2.503.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 19 Febr 1931 Roo de Kool le s. 5.40-/ 7.60, 2e s. 3.50— b.70; Gele Kool le s 2.603.20, 2e s. 1.60—2.60; Witte Kool 2.50—3.50, 2e s. 1.902.40; Nep 1.10; Drielingen 1.10—1.40; Uien 1.80—2.10; Grove Uien 2.50-/ 2.60; Peen 1.90. Aanvoer: 4100C K.G. Roode Kool; 6400 K.G. Gele Kool; 21800 K G. Witte Kool; 3100 K.G. Uien; 1200 K.G. Peen. BOVENKARSPEL, 19 Febr. 1931. „De Tuinbouw". Hed en besteedde men voor: Roo de Kool 6—6.50; Witte Kool 1.80— 3; Gele Kool 1.405; Uien 0.60 0.80. CONCERTGEBOUW-ORKEST EN GELUIDSFILM. Naar wordt vernomen zal het Con- certgebouw-Oikest op 30 April a.s. voor een geluidsfilm spelen en wel in de ate liers van Sonore Tobis (Küchenmeister- groep) te Epinay s. Seine. LOUIS WOLHEIM OVERLEDEN. Uit Los Angeles wordt gemeld, dat de bekende filmacteur Louis Wolheim, die vooral bekend is geworden door zijn ka rakterrollen als misdadigersfiguur, aan de gevolgen van een operatie op 51-jari- gen leeftijd is overleden. Hij speelde o a. de kapiteinsrol in de fiim „What Price Glory". CHARLIE CHAPLIN IN ENGELAND. Charlie Chajlin is gistermorgen aan boord van de „Mauretania'1 te Plymouth aangekomen. Hij is voornemens in zijn geboorteland eenigen tijd vacantie te houden en opnieuw cc bezoek te bren gen aai: Kennington en andere deelen van Zuid-Londen, waar hii als jongen heeft gewoond, voor Beiaste Waarden, 's Gravenhage, 60/ tegen beurskoers i n OBLIGATIEN fl met jaarl uitloting EEN ONGELUK. Hedenmorgen geraakte de ongeveer 35-ja rige werkman Herrema op de Alkmaarsche Ijzergieterij alhier met zijn hand tusschen een machine, waardoor een stukje van een der vingers werd afgesneden. De man heeft zich na verbonden te zijn, voor verdere hulp naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis begeven. POSTERIJEN. De directeur van het postkantoor te Alk maar maakt bekend, dat op 23 Februari a.s. de brievenbus, geplaatst le Kanaalstraat, zal verplaatst worden naar het postagent schap perceel Voormeer no. 6, en die welke thans staat tegen het perceel no. 76 Kennemerstraatweg naar het post agentschap daar naast gelegen op no. 74. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben het maken van een gewapende betonbrug in den Bergerweg met bijkomende werken op gedragen aan D. Woud te Wormer. DIPLOMA'S BEHAALD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. L. Lutjeharms, thans te Schagen, behaalde te Amsterdam 3 diploma's en wel voor Duitsch. 3d kewer^n^ stenografie PHILIPS-FILMAVOND In t Gulden Vlies had de afd. Alkmaar van den bond van radiomonteurs, -hande laars en electriciens, gisteren een vrij goed bezochte filmavond belegd. De heer Reijendam sprak een openings woord, waarna de heer Noë van de Philips fabrieken een korte inleiding hield, toege- iicht met lantaarnplaatjes. Vervolgens werd de Edisonfilm vertoond, welke film de jeugd van Edison en in het bijzonder de uitvinding" van de gloeilamp in beeld brengt, waarbn vooral de nadruk op de beteekenis van deze uitvinding voor de menschheid wordt ge legd. Radiografisch weerbericht naar waarnemingen, verricht in den mon*P„ van 20 Februari. n Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765.8 te Memol Laagste barometerstand 726.6 te Thor* havri. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Februari: Matige tot krachtigen Zuidelijken tot Zuid. westelijken wind; betrokken of zwaar be wolkt; waarschijnlijk regen; zachter. De tweede film was de bedrijfsfilm Philipsfabrieken te Eindhoven. Het geheel fabricageproces van de gloeilamp wordt na gegaan van de smeltpotten van het glas en het persen van het wolfraam tot het druk- Un aar o+iWptfp.Q pn hpf cfpmnplon ai ken der etiketjes en het stempelen der lam" pen. Wat hierbij vooral opvalt is de uiterste perfectie die bij het machinale proces be. reikt wordt. Naast de details van de produc" tie wordt in de film ook een uitstekend over" zicht van het geheele wereldbedrijf der N V* Philips gegeven. Aan het slot der avond dankte de heen Noë de aanwezigen voor hun betoonde be langstelling. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer is bij de bespreking van de ingekomen adressen van „De Hanze" gemeld, dat de heer Thomsen alvorens te besluiten tot afschaffing van de notulen men liever wil nagaan wat het beste is. Natuurlijk is hier niet van afschaffing van de notulen maar van afschaffing van de meterhuur sprake. Het debat over deze kwestie werd in courant onderbroken door de mededeeliW van de ingekomen stukken dd, ee, ff, en ga Deze behooren daartusschen natuurlij! niet thuis. Bij de adressen van De Hanze staat osfe het eerste „In handen van B. en W gesteld om bericht en raad", onder de beide andete „afwijzend beschikt". Onder al deze adressen behoort te staan „B. en W. stellen den Raad voor hierop af wijzend te beschikken". N.V. NOORDER BANK, ALKMAAR. Aan het verslag over het 36ste boekjaar van de N.V. Noorder Bank te Alkmaar ont leenen wij het volgende „De teruggang in het economische leven, die in 1929 reeds was aangevangen, hield ook in het afgeloopen jaar aan. Scherpe voort durende daling van allerlei producten brach ten de prijzen op een nauwelijks meer eenige winst latend peil. Land- en tuinbouw werden hierdoor zwaar getroffen, zoodat de welvaart van voorheen voor zorgelijke toestanden moest plaats maken. Alleen de prijzen in het vee- en zuivel bedrijf en den bloembollenhandel. hoewel niet onaangetast gebleven, konden zich nog vrij goed handhaven. De waarde van de landerijen sloot zich, zij het in matig tempo, ahengs bij dezen terug gang aan. Toch zal ook hier verdere waarde vermindering niet kunnen uitblijven, indien niet eerlang voor de producten zelf betere prijzen zijn te bediuger.. Dat ook de bankzaken in het algemeen den invloed van den ongunstigen toestand on dervonden ligt voor Jen hand Ondanks al deze omstandigheden mogen wij het voor onze instelling behaalde resultaat bevredigend noemen. Ons kantoor Hoorn, gelegen in een cen trum van land- en tuinbouw, handhaafde zich ondanks deze omstandigheden uitstekend. De daar' behaalde resultaten bleven bij die van vorige ia-en niet achter. Ter toelichting bij de balans wordt o m. vermeld: De juistheid van het kassaldo per 31 Dec. 1930 ad 50.354,89 werd door Commissa rissen geconstateerd. Saldi van debitenen in rekening-courant en tegen accept waren grootendeels door hypotheek, effectenonderpand of borgtocht gedekt. Verliezen werden op debiteuren niet geleden. Tegoed var. crediteuren in rekening-cour® en op deposito bedroeg 1.763.249,11, waarvan 560.346 voor één jaar vast was geplaatst. Tegenover de binnen korteren ter mijn opvraagbare 1.203.000 waren beschik baar aan kasgelden, te disconteeren accepten en te beleenen effecten 1.314.154. De verlies- en winstrekening wijst een voordeelig saldo aan van 108.136,50, waar van een dividend van 9 pCt. over het ver- groote kapitaal wordt uitgekeerd. De balans vermeldt: Activa totaal f 3.335.482. A,,, Passiva totaal 3 335 482. Winst f 92.072 Verlies- en winstrekening: Debel' Onkosten en salarissen f 51 OJV. netto winst 112.136, totaal 163.775. Credit: Interest 112.059, provisie f 511»° totaal 163.775. VOLKSZANGAVOND AFD. ALKMAAR NED. VER. VAN DEN VOLKSZANG. Men schrijft ons: Het liedje van de vorige keer zingen w ook nu weer: „denkt er aart, houdt a- Maandag uw avond vrij voor Volkszang Het is een zeer bijzondere avond; 'n deh lereerste plaats „zang", dat is de hoofdscn tel, geserveerd door leider Sixma op e manier, dat ge zegt of liever zingt> r den toon te blijven, „die perzik smaakt n meer" in i^i En nu de bijschotel, de afwisseling» maar, dat is iets extra fijns, daar m.°r 3*® ook van meeproeven, dat moogt ge niet der U laten. Elie Prins, de talentvolle verzenz ons die reeds eerder met zooveel succes voor optrad, komt ook nu weer om ons te genieten van zijne fijne voordrachtskuns Voor dezen avond koos hij Dr. B°^u Beatrijs met muzikale begeleiding va" Voormolen, welke begeleiding gesp06"", wordt door den heer J. Prins. js Was het te veel gezegd, „deze avoti iets bijzonders". We meenen van niet. Zij die liefde voelen voor al hetgee-.aalj- eigen bodem is, toonen dit, door aS'.: "jrjj dagavond in de Unie aanwezig te ztlD- zijn welkom.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2