AJISTIJIIIAfISCIIli IIHUIIS ernstig spoorwegongeluk in griekenland. Binnenland Namens de raadsfractie van den Vriiheids- Rechtszaken Sport van 21 Februari lf)3l. Opgave van Hoordhollaiidseh liUiidbouwerediet V V. n*"~eingen direct eenige reddingsbrigades den miin in- Tot nog toe konden drie doo ien en vier zwaar gewonden worden gebor- ^Het laatste bericht luidt, dat geen verdere reddingsmanschappen meer noodig zijn Men meent daarom te kunnen hopen, dat het aantal slachtoffer beperkt zal blijven en dat zeventig ingesloten mijnwerkers geen gevaar loopen en binnen eenige uren bevrijd zulten kunnen zijn. Het ongeluk ernstiger dan ver wacht werd? Het ongeluk in de mijn Eschweiler Reserve van de Eschweiler Bergwerk- vere'n te Nothberg onder de gemeente Eschweiler heeft blijkbaar toch 'n groo- teren omvang dan men aanvankelijk meende. De mijndirectie deelde heden morgen te 10 uur mede, dat tot nog toe reeds veertien dooden waren geborgen. Een locomotief vliegt op een trein in; dooden en gewonden. Hedenmorgen vroeg kwam een gemengde personen - en goederentrein die tusschen Calamata (aan den golf van Messina) en Tripolis in de provincie Arcadia den dienst onderhoudt, in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting komende locomo tief. Zoowel de trein als de locomotief reden met volle vaart en de botsing was zoo hevig, dat de beide locomotieven en vier personen wagens geheel werden vernield en in elkaar gedrukt. Ongeveer 51 passagiers werden ge wond waarvan 15 zeer ernstig. Volgens nog niet bevestigde berichten zouden 15 personen om het leven zijn gekomen NA HET ONGELUK TE WATERHUIZEN. Teraardebesleling der beide slacht offers. Gistermiddag is op de Isr. begraafplaats te Muiderberg de teraardebestelling geschied van de beide slachtoffers van het auto-ongeluk op den onbewaakten overweg te Water huizen, de heeren A. L. Knorringa en W. Omzijn. In het Reinigingshuis hield de leeraar de heer Hammelburg een toespraak. Hierna werd de kist met het stoffelijk over- scnot naar de laatste rustplaats gedragen Diep ontroerend was het, toen het 14-jarig zoontje van den zoo tragisch om het leven gekomene, de gebeden uitsprak Ook de 75- jarige vader moest ondersteund worden, toen hij de groeve verliet. Onder de talrijke aan wezigen bevond zich o.a. ook de opperrab bijn, de heer A. S. Onderwijzer. Een uur nadat de droeve stoet op de be graafplaats was aangekomen, reed de auto de laan op, waarin zich het stoffelijk overschot van het tweede slachtoffer van dit nood lottig ongeluk bevond, n.1. dat van den heer W Couzijn. Wederom openden zich de deuren van het Reinigingshuis en thans be trad de leeraar de heer L. D. Staal den kan sel, om troostwoorden te spreken tot hen, die zich om de baar hadden geschaard. Spr. wees er op, hoe hier een jong leven geofferd was, doordat de gevaarlijke toe standen gehandhaafd bleven. Mogen wij allen steeds meer onze stem verheffen opdat naar menschelijke berekening, de gevaren, die dreigen, zoo gering mogelijk worden" Nadat aan de groeve de gebeden waren uitgesproken, werd aldaar nog het woord gevoerd door den heer G. Lainpetje Bzn., als bestuurslid van de Ned. Verkeerscommissie uit de kringen der handelsreizigers, er tevens als vriend van den overledene. Namens treinvrienden en andere goede be kenden, legde spr. een tuil bloemen op het graf. Ook deze plechtigheid had op de vele om standers diepen indruk gemaakt. NED MAATSCHAPPIJ VOOR NIJV. EN HANDEL. Prinses Juliana beschermvrouwe. Het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij toor Nijverheid en Handel deelt mede, dat prinses Juliana het haar aangeboden be- schermvrouwschap dezer Maatschappij heeft aangenomen. Sinds prins Willem V in 1672 iLet protectorechap over den „Oeconomischen Tak waaruit de Maatschappij is ontstaan, heert aanvaard, is steeds, behoudens onder breking in den Franschen tijd, deze band tusschen de Maatschappij en het Huis van Oranje bestendigd. De koningin-moeder was al beschermvrouwe der Maatschappij, Prins Hendrik beschermheer. DE AANSLAG OP REMBRANDTS „ANATOMISCHE LES" De man, die de bijl verkocht heeft aan d Anceaux, welke daarmede de Anatomische les van Rembrandt stuk sloeg, heeft zich gis termiddag bij de politie gemeld Hij verklaar de drie a vier weken geleden het voorwerp aan den dader verkocht te hebben. DE WERKLOOSHEID. Naar het Volk meldt, hebben de besturen van de moderne bouwarbeiders- en schil- óersgezellenbonden van den minister bericht ontvangen, dat hun aanvraag voor regle- ments-wijziging, teneinde een verlengde uit- keering uit de werkloozenkas mogelijk te ma ken, is afgewezen. NEDERLANDSCHE KOKSORGANI SATIE. .Na een gehouden referendum heeft de Ne- derlandsche Koksorganisatie met 80 procent van de uitgebrachte stemmen tot aansluiting bij het N. A. S. besloten. DE ZAKELIJKE BEDRIJFS BELASTING TE ALMELO. Voorstel tot afschaffing. In antwoord op een telegram van de drie Samenwerkende textielorganisaties om naar aanleiding van de algemeene loonsverlaging van 1 pCt. van de arbeiders, werkzaam op de bedrijven, aangesloten bij de Fabrikanten vereniging, een conferentie toe te staan, nebben de werkgevers geantwoord, bereid te zijn tot een bespreking. Deze zal Dinsdag a s plaats hebben. bond is een voorstel bij den raad ingediend tot afschaffing van de zakelijke bedrijfsbelas ting, in verband met eventueele ernstige con flicten. DE MIST. Aanvaringen. Men meldt uit Enkhuizen: De veerboot van Hasselt, komende uit Stavoren, en de Van der Wijck, komende uit Enkhuizen, zijn Vrijdagmiddag tijdens zwaar mistig weer op de z.g. Ruggen met elkaar in aanvaring gekomen. Van de Van Hasselt is een groot deel van de verschan sing ontzet. Vier passagiers, die van de Van Hasselt op de Van der Wijck zijn over gesprongen, zijn mee naar Stavoren terugge varen. Beide schepen hebben op eigen kracht hun reis kunnen vervolgen. Voorts is een van de ponten nog in aanva ring gekomen met het zeilschip Volharding, geladen met ijzer, op weg van Antwerpen naar Groningen. De opvarenden, man, vrouw en zeven kinderen, zijn door de pont overgenomen en te Stavoren aan wal gezet. Het zwaar beschadigde schip is aan zijn lot overgelaten. Botsing tusschen twee trams. Een machinist licht gewond. Ten gevolge van den dichten mist heeft gisterochtend nabij Swinderen bij Hooge- veen een botsing plaats gehad tusschen twee trams. De materieele schade is aanzienlijk. Een machinist werd uit de locomotief ge slingerd en licht gewond. Een boot overvaren. De opvarenden gered. Gistermiddag is de 36 tons melkboot Hen- drika op den Nieuwen Waterweg bij Vlaar- dingen onder den zuidwal overvaren door het uitgaande Engelsche stoomschip Cromer van de Harwichlijn. De boot zonk onmiddel lijk. Schipper Huisman uit Spijkenisse wist het anker van de Cromer te grijpen en werd op deze wijze gered. De knecht is te water geraakt, maar wist zich op een leege melk bus boven water te houden. Ook hij is behou den op het droge gebracht. Nog een aanvaring op de Zuider zee. Geen persoonlijke onge lukken. Gistermiddag te ongeveer half drie is het klipperschip De Volharding, schipper v. d. Zande uit Lemmer, dat in aanvaring is ge komen met een van de ponten van den veer dienst EnkhuizenStavoren. Het schip was geladen met ijzer en op weg van Antwerpen naar Groningen. Veiligheidshalve is het gezin aan boord van de pont opgenomen, die daarna de reis naar Stavoren vervolgde. Het schip werd aan zijn lot overgelaten. In Stavoren is het schippersgezin aan wal gegaan. De schipper is daarop met een Sta- versehe jol de Zuiderzee opgevaren om zijn schip te zoeken en te zien, of hij weer aan boord daarvan kon gaan. Een boot aan den grond. Gistermorgen is een mist komen opzetten, welke omstreeks negen uur zóó dicht werd, dat alle veerbooten moesten worden stilge legd op het veer bij den Schiemond. Dit veer heeft de passagiers en opvarenden van de Pernisserboot, die omstreeks 9 uur gister morgen ten gevolge van den mist in den mond van de Waalhaven aan den grond was geloopen, overgenomen. Men heeft getracht het schip vlot te trekken, maar de trossen braken. Met hoog water verwacht men, dat het schip vlot zal komen. De zeescheepvaart heeft eveneens stil ge legen. Wel is de Batavierboot gistermorgen nog binnen gekomen. VERKEERSONGEVALLEN. Kind doodgereden. Te Zuiderveen bij Winschoten is gisteren het dochtertje van den heer Bodewes door een auto overreden en gedood. BRANDEN. Paard verbrand Te Swalmen-Asselt is gisteren de boerderij van den landbouwer P. Claessen afgebrand. Een paard is verbrand. 33 Kalveren omgekomen. Hedenmorgen om 5 uur brak brand uit in de boerderij van den landbouwer P. N. te Follega (Friesland). In ruim een uur tijds was alles tot den grond toe afgebrand. 33 stuks vee kwamen in de vlammen om. De oorzaak moet gezocht worden in het omvallen van een lantaarn. Alles was verzekerd. De boerderij behoorde in eigendom toe aan den heer P. Winia. Paard en eenige koeien verbrand. Hedenmorgen te omstreeks 6 uur is door het omvallen van een lamp in de schuur, al waar het hooi in brand geraakte, het boer derijtje van den heer P. Dijkstra te Gersloot (Fr.) afgebrand. Niets kon worden behou den. Een paard en eenige koeien kwamen mede in de vlammen om. Brand in een restauratiewagen. In den restauratiewagen van den trein die om 8 56 uur gistermorgen van Den Haag vertrokken was, brak even voorbij Delft een brandje uit doordat de ketel der centrale verwarming was doorgebrand. Treinperso- l}6? teok aan de noodrem om te voorkomen dat het vuur door de snelheid van den trein zou aanwakkeren. In den restauratiewagen waren gezeten het hoofdbestuur van het Roode Kruis, bij welk gezelschap zich ook Prins Hendrik en zijn adjudant bevonden. De trein kon na vijf minuten oponthoud de reis vervolgen. OORUITGANG IN DE KINDERVER PLEGING BIJ HET CENTRWL GENOOTSCHAP. Men schrijft ons: Niettegenstaande herhaalde klachten uit de afdeelingen over financieele be- zw en daardoor verminderde uit zending, is het totaal aantal verpleeg- dagen in I930 vermeerderd met 6373 en tot 2oo722 gestegen. Het surplus in Januari en Februari 1931 bedraagt reeds rond 4500 dagen, vergeleken met de overeenkomstige maanden in 1930, een bewijs dat tie waarde der winterverDleeiug ieder jaar meer bekend wordt Begin Maart zullen reeds 8 van de 10 kolon'eiiuizen in exploitatie zijn. Het blijkt duidelijk, dat toofd- en al- deelingsbesturen hun uiterste krachten inspannen om het ln volkskracht en -gezondheid belegde kapitaal te ver sterken, door tijdige hulp aan het zwak ke kind. In tal van plaatsen zijn of worden pro- pagandavergaderingen belegd, waar met steun van mooie, toepasselijke films meerdere belangstelling wordt gewekt voor de kinderuitzending. Inlichtingen zijn steeds verkrijgbaar op het algemeen administratiekantoor te Egmond aan Zee bij A. C. Bos. VAN DEN WAGEN GEVALLEN. Donderdagavond is de vier-en-zestig jarige H. Vat, uit de Mauritsstraat te Rotterdam op het terrein bij de parksluizen van den bok van den wagen gevallen. De man is met een schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij gisternacht is overleden. GENERAAL J. A. P. GREVERS. f Een lange, eervolle militaire loop baan. Te Den Haag is Donderdag, 76 jaren oud, overleden de gepens. generaal-majoor van het O. I. leger J. A. P. Grevers. De over ledene was ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. De thans overledene, die in 1903 divisie commandant te Magelang was, maakte zich o.a. verdienstelijk op het gebied der leger organisatie. Wijlen generaal Grevers was 6 December 1854 te Zwolle geboren. In Mei 1870 trad hij als vrijwilliger in dienst bij het instructie bataljon. Na de verschillende rangen te heb ben doorloopen, werd hij in 1875 benoemd tot tweeden en twee jaar later tot eersten luite nant, in welke functie hij bij het Indische leger dienst nam. In 1889 werd hij bevorderd tot kapitein, in 1896 tot majoor en in 1898 tot luit.-kolonel, commandant van de koloniale reserve hier te lande. In 1903 naar Indië teruggekeerd, werd de thans ontslapene kolonel en benoemd tot com mandant van Atjeh en Onderhoorigheden Een jaar later werd hij in den rang van gene raal-majoor der infanterie benoemd tot com mandant der tweede militaire afdeeling op Java. Onder dankbetuiging werd hem in 1907 eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend. De overledene was ook in het bezit van het Lombokkruis en het eereteeken voor krijgs verrichtingen. IS DE ZAANDIJKER TOL SCHIJNDOOD? De Zaandijker tol die niet dagtee- kende van eeuwen her, doch van slechts weinige jaren geleden, toen hij krach tens besluit van den gemec. teraad on der koninklijke goedkeuring in strijd met het advies van Ged. Staten van Noord-Holland werd ingesteld is door de Zaanlandsche vereeniging voor vreemdelingenverkeer in den jongsten Oudejaarsnacht plechtiglijk begraven. Maar is hij ook werkelijk dood 7 vraagt de Tel. Of betreft het hier maar een schijndoode, die door het gemeentebe stuur tot nieuw leven zal worden ge wekt? Eenige onzekerh id is er dien aangaande toch nog wel. De vorige goedkeuring liep 1 Januaii 1931 af. De minister van binnenlandsche zaken maakte bezwaar opnieuw goedkeuring door de Kroon te bevorderen en deed den raad uitnoodigen de reeds vastge stelde nieuwe tollenverordening in te trekken. Maar het gemeentebestuur in stede dat de verordening werd inge trokken wendde hardnekkige pogin gen aan de tollenopbrengst t- behouden, dus de koninklijke goedkeuring opnieuw te verkrijgen, al ware het voorloopig slechts voor één enkel jaar. En anders had het dolgraag uitkeering van eenige schadeloosstelling, want ook Zaandijks ge neentefinanciën zijn er door de nieuwe wettelijke regeling van de finan cieele verhouding tussche het rijk en de gemeenten slecht aan toe. Nu de raad geweigerd heeft de opnieuw vastgestel de tollenverordening op ministerieelen aandrang in te trekken, zal de bij de ge meentewet aangegeven weg moeten worden gevolgd. Dat wil zeggen: formeel zal aan de tollenverordening de goed keuring van de koningin moeten worden onthouden. Is de Zaandijker tol dood of levend? Hij is dood, want de termijn van goedkeuring is 1 Januari 1931 verstre ken. Zal hi' op des gemeentebestuurs aandrang herleven? Vrijwel niemand, die het gelooft. Reeds sedert bijna twee maanden is de weg thans tolvrij en geen minister van kroon zou, na zijn ingeno men stellige houding in d briefwisse ling, den laatsten tijd met het gemeente bestuur gevoerd, alsnog de verlangde goedkeuring kunnen verleenen. zonder aan eigen prescige afbreuk te doen. GEMEENTEBEGROOT1NG NIET GOEDGEKEURD. De veldwachterssalarissen te Bern- mei te laag geacht. Ged. Staten van Gelderland hebben hun goedkeuring onthouden aan de gemeentebe- grooting voor 1931 van de gemeente Bem- inel. omdat daarop de jaarwedden der vijf gemeenteveldwachters tot onvoldoende be dragen zijn uitgetrokken. Deze jaarwedden zullen volgens de begrooting, met inbegrip van de verschillende toelagen, resp. bedra den 1770, 1944, 1701, 1701 en 1770 terwijl Ged. Staten van meening zijn, dat in een gemeente als Bemmel met ruim 7100 in woners, de wedden moeten bedragen resp. 1990, 2415, 2115, ƒ2115 en 1915. Ged Staten zijn voorts van meening. dat de financieele toestand van de gemeente geen beletsel oplevert om de noodzakelijk geachte verhoogingen van de jaarwedden toe te ken nen. KORTE BERICHTEN. erschenen is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer omtrent de algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting voor 1931. Dezer dagen heeft te 's-Gravenhage, onder leiding van den hex Ed. G. Schür- mann, een vereenigde vergadering van groepsbesturen van den Kon. Ned. Midden standsbond plaats gehad. Naar het Volk verneemt, heeft het cu ratorium der Amsterdamsche gemeenteuni versiteit een commissie ingesteld, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar den gang van zaken aan de vrouwenkliniek van het Wilhelminagasthuis aldaar. Te Amsterdam heeft een dame aangifte gedaan, dat haar op de Weesperzijde door een wielrijder een tasch, inhoudende 225, is ontstolen. Te Den Haag is, 49 jaren oud, over leden de heer jhr. M. J. Th. van de Poll, die gedurende een twintigtal jaren verbonden is geweest aan het Koninklijk Jachtdeparte- ment. DE MOORDZAAK LANS. Een onthulling te wachten? Naar men weet. zal a.s. Maandag het ge rechtshof te Den Bosch een aanvang maken met de behandeling van de door den Hoogen Raad verwezen strafzaak tegen den gewezen procuratiehouder G. J. O., verdacht van moord op zijn patroon, den heer P. C. Lans te Rotterdam. De Nieuwsbron van gister, laatste editie, publiceert in verband hiermee het sensationeele bericht, dat een gedeti neerde uit de Scheveningsche strafgevange nis is gedagvaard om Maandag ter zitting van het Hof onder eede te konvn verklaren dat een borstelmaker, met wien hij in '928 in Den Haag samenwoonde den heer Lans met een ijzeren staaf heeft neergeslagen en ver volgens dit moordwapen in tegenwoordig heid van dien gedetineerde in Den Haag in het water heeft geworpen. (Reeds in een deel onzer vorige oplaag opgenomen). BRANDSTICHTING. De rechtbank te Assen veroordeelde gister een verpleegde te Veenhuizen, thans gedeti- j neerd, wegens opzettelijke brandstichting in een schuur met landbouwwerktuigen, die geheel is afgebrand, tot vijf jaar gevange nisstraf, overeenkomstig den eisch. melo een voerman van een turfkar met zijn auto overreed. De voerman overleed aan de gevolgen. De rechtbank te Almelo veroor deelde verdachte tot een maand gevangenis straf met ontzegging van zijn bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Het Hof te Arnhem heeft dit vonnis vernietigd en den verd. vrijgespro ken. f DOOD DOOR SCHULD. In den morgen van 20 October 1930 is op den rijksstraatweg Halfweg en Haar lem een ongeluk gebeurd, dat aan den 23-jarigen scharenslijper M. B. het leven heeft gekost. Hij is daar namelijk aan gereden door een achter hem rijdenden vrachtauto en zoodanig gewond, dat hij kort daarna is overleden. De bestuur der van den vrachtauto, de 46-jarige cheuffeur P. O. de K. wiens zaak veertien dagen geleden is voorgekomen, is thans door de rechtbank te Haarlem conform den eisch veroordeeld tot een boete van 75, bij niet-betaling te vervangen door 25 dagen hechtenis. EEN ONEERLIJKE POSTBEAMBTE. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde den voormaligen costbeambte uit Haarlem, die in September 11 uit een postzak 16000 ontvreemd had, tot tien maanden gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. OVERLEDEN TENGEVOLGE VAN EEN AANRIJDING. De automobilist vrij gesproken. Het Arnhemsche gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een auto mobilist te Aken, die in Augustus j.1. te Al- Da m m en. W.D.O. (Alkmaar)Beverwijk. Donderdagavond speelde te Castricum de Alkmaarsche damclub W.D.O. tegen de damclub Beverwijk met het volgende resul taat. H. J. Lize—S. D. Hoogvorst 1—1 C. BetlemJ. A. Ousjoren G. OldenbroekA. Pekel 20 H. J. AnsinkV. Langius 20 J. Kunst—A. Huisman 2—0 J. AmelsbeekJ. Hofland 20 C. Dammer—J. v. d. Steek A. BurgertM. Hoogvorst C. BooijW. Korsman 0—2 P. Noom—H. P. Nijs 0—2 Wordt arbitrair beslist. Voorloopige uitslag 95 voor Alkmaar. Daar de partij aan bord 2 door Alkmaar beslist gewonnen is en 7 en 8 zeer waar schijnlijk remise zullen worden, kan Alk maar weer op een goeden wedstrijd terug zien. Nog eenmaal zoo en het kampioen schap van het district Noord-Holland-Noord is in handen van W.D.O. Een vriendschappelijke wedstrijd tusschen W.D.O. II en Castricum had het volgende resultaat: Joh. Kramer—A. de Zeeuw 2—0 H. Linders—W. Beentjes 0—2 J. Toepoel—Sprenkeling 11 Jb. RenooijH. de Haan 2O A. ListC. Peperkamp 02 S. Vos—W. Beumer 0-2 G. ZomerdijkP. Orij 02 H. v. DeurloM. de Ruijter 20 H. v. BreemenC. Pekel 02 Zoodat Castricum met 11—7 won. (Ontvangen per draadlooze teletoon). STAATSLEENINGEN. BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Dellt Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh Steel Citus Service Ste^l co mm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Ëoeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deii Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend tExclaim. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kopenhagen Stockholm Oslo Bezit Koers vao heden Vorige koers pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 101 147 144'/, 131 448 242 147 71V. 57'/, 104./, 36 73 199 2127, 72 57 104 199 2j1 71-2 198J-9J 231-5 36 2H7.-3 71 197'/,-8 229-30J 5"/s 81%6 64%6 19V.« 148b g 219 19»/.. 80J-H 55 8-"/1# 65ss 20 148'/, 80-'/s 17J-2t 369'/, 290 103 bO 29t s 370-2 290 370-2 105 737, 72 106 73 295 3ub'/, 169 3127, 3114-24 3117-2 mv. 584/, S8 ,v 077, 3'Vw 1101/, 59 1097» 37* ~37. 1091-10 57|-Si 69 3'/, 14'/, 12V, 1317, 537, 47 15 13 131 621', 261 311 63 162 3117, 263 315 347, 87, 637, 2027, 207, ~8V,-f 203 38 8VS 20-s/is tVs 20'3/is PROLONGATIE vorige koers (Belga) Sc'b. 100 New-ïork Italië NIET OFFICIEEL pCt. heden 1 pCt. AMSTERDAM. Vorige Koers op koers heden 11 uur 12-107/,. 12.107, 59.23 59:23 9.77'/, 9.77 34.75'/, 34.75 48 07 48.00 35.05 35.00 66.67 i/s 06.05 66.72V, •>6.727, 06.67'/, 60.677, '•497, tl cu 2.497*

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11