Provinciaal nieuws srk,ai,dezdfde kiacht liSoSSs Sport >'■1 ■27 ab4 28 Kb2 (Kb4 Le7+ v5rz?r£d ?'ïn negen ligtenten beschikbaar, I -a A fO in A Qn _11 27. en mat in twee zetten) Dhl en wint gemakkelijk Speelt wit 27 Tbl dan volgt Dc5 28. b4 ab4f 29 Kc4 (Tb4? dan Lelt en Da7f en c6 mat) b5 en mat of dame winst in een paar zetten De5f en mat op den volgenden zet. CASTRICUM. R. K- Kiesvereeniging. Gisteravond had in de zaal van den heer «ituiit de jaarvergadering plaats van de rjc. kiesvereeniging. Het aantal aanwezigen be droeg ver over de 200. Voorgesteld werd o.a. de raadsverkiezing „heel vrij te doen plaats hebben en niet al leen voor leden maar voor alle r.-k. kiezers anderdeels werd gevraagd aan de besturen der sociale organisaties te vragen om namen op te geven voor het adviseerend college dan zijn alle standen enz. vertecenwoor- De voorzitter antwoordde dat afwijking van het reglement niet mogelijk is, dat is vastgesteld en zonder wijziging mag daar van niet worden afgeweken. Als men daar aan begint dan is de kiesvereeniging van de baan en thans nog wijzigen kan niet, dat had eerder moeten gebeuren. Daarna volgde een uitgebreide discussie. Na een pauze werd de gelegenheid geopend om namen voor het adv. college te noemen en kreeg men een lijstje, waarvan zich ver schillende terugtrokken. Opgegeven werden de heeren K. cfe Gici3f C Lutc, B P Hollenberg, P. Vader, W. d. Piepers, Berg, A die in den afgeloopen zomer alle in gebruik waren. Ook de huisbezoekster, zr. Boelrijk, bracht verslag uit over haar verrichtingen voor de t. b. c.-bestrijding. Het financieel verslag vermeldt o.a., dat aan verplegingsartikelen is uitgegeven 383.66 en aan ziekenvervoer 181, waar van echter een groot deel, door de ziekenhuis verzekering werd vergoed. Het slot is dat er een nadeelig saldo is van 144.33. De t. b. c.-bestrijding begon met een nadeelig saldo van 129 79, dat nu gestegen is tot f 374 35. Men raadde het bestuur aan bij gegoede ingezetenen een extra bijdrage te vragen om het tekort te dekken. Wegens het groote belang der zaak twijfelde hij niet aan ieders medewerking. De kascommissie be staande uit de heeren B. S. Res en D de Winter Jr. bracht verslag uit over het finan cieel beheer. Alles.was m de beste orde be vonden en alzoa werd de penningmeester ge dechargeerd. De laatste vijf premieloten wer den uitgeloot n.1. de no.'s 1—35—43—59 en 79. De bestuursleden H. Hemmer en J. Tromp werden met algemene stemmen her kozen, terwijl in de plaats van C. Poel, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer F. J. Aukes. De be grooting van „Het Witte Kruis" werd opge maakt tot een bedrag van 1320, de be grooting der t. b. c.-bestrijding tot een be drag van 3578. Nog heel wat werd gespro ken over den toestand der t. b. c.-bestrijding en hoe 't best de financien te verbeteren, daar het zoo niet door kan gaan en toch de lijders geholpen moeten worden. Met een woord van dank voor de zakelijke besprekin gen sloot de voorzitter de vergadering. Lieftin", C. de Wildt, W Res, A. v. Benthem I Tromp en H. Steevers Verschillende hee ren o.a G F Res, C. Spaans, H Zomerdijk, W Groot, Post e.a. trokken zich terug. Bij de rondvraag kwam de kwestie onder zoek naar gasvoorziening op andere wijze en onderzoek naar electra levering door de pro vincie ter sprake De heer G. F. Res vroeg waarom geen onderzoek is ingesteld. Meer dere leden spraken over deze zaak terwijl van de bestuurstafel werd gezegd dat de i aad wel driemaal deze zaak onder de loupe heeft ge nomen en naar 't oordeel van den raad geen onderzoek noodig is. Ten slotte werd door den heer P de Wildt een motie ingediend van den volgenden in houd.: De R.K kiesvereeniging afd. Castricum in vergadering bijeen, gehoord de besprekin gen over het beleid van uen gemeenteiaad inzake economische gas en eleetriciteitsvoor- ziening van Castricum; diep betreurende het besluit van den raad van Castricum om geen onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid of gas- en electri- citeitsvoorziening van Castricum economi scher kan geschieden; overwegende dat het zoowel voor de ver bruikers ais voor de toekomst van de ge meente van vitaal belang is lager gas- en stroomprijzen te hebben; besluit 'over te gaan tot het benoemen van een commissie, bestaande uit 5 personen, die tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de tarieven die door d? verbruikers .be taald moeten worden bij het betrekken van fas en electriciteit ïesp. van Beverwijk en het E N., daarvan binnen de Korist mogelij ken tijd rapport uit te brengen aan dj ver gadering en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie werd aangenomen met 69 te gen 41 stemmen met 3 stemmen blanco. Dan kregen we nog een motie over de stremming van de schulpvaart ingediend door de heeren H- 'lenberg c.s. van den vol genden inhoud: De R K. kiesvereeniging te Castricum in vergadering bijeen gehoord de besprekingen over het afsluiten van de Schulpvaart voor het maken van een brug ten behoeve van den rijksweg HaarlemAlkmaar. Kennis genomen hebbende van de mede- deeling van den Burgemeester in den raad dat geen schadevergoeding aan de gedupeer de schippers en schelpenvisschers zal worden verleend, betreurt deze mededeeling ten zeer ste, dringt niet kracht en klem bij de betrok ken autoriteiten aan, indien geen rechtsgrond aanwezig is, op billijkheidsgronden, de gedupeerde schippers en visschers geduien de den tijd dat d° Schulp-vaart voor het wa terverkeer zal zijn afgesloten, een schadever goeding toe te kennen besluit deze motie bij de betrokken instan ties kenbaar te maken en te publiceeren in de pers en gaat over tot de orde van den dag. De \oorzitter had geen bezwaar deze motie aan te nemen en wat dan ook zon^Cr stemming plaats had Daarna brachten de heeren Vader, Borst en van Velzen de strandexploitatie ter sprake en hierop werd door den voorzitter geant woord dat deze zaak opnieuw in behandeling zal komen in den raad en de betrokkenen zul len worden gehoord in het begin van de volgende week. Vooraf werden nog benoemd in de com missie tot onderzoek in zake gas en electrici teit de h.h. G. F. Res, B Res. A Kaandorp P Borst en P. de Wildt. De raadsleden Louter en de Vries weigerden of wilden het in beraad houden, terwijl de heer Spaansen ook daarom geen zitting wenschte te nemen Daarna sluiting. Het Witte Kruis. Af deeling Castricum. Deze week hield bovengenoemde afdeeling i a[J^ai-vergadering, die als gewoonlijk f bezocht was In zijn openingswoord estigde de voorzitter er de aandacht op, dat e eischen voor „Het Witte Kruis" steeds wfi" j"' °S dai financiën een be- waren de taak goed te vervullen. Daar- Z,*f;0n<r^ierh°TnK noodzakelijk. Vooral de t. b. c.-bestrijding vergt steeds er uitgaven en de rijkssubsidie wordt steeds minder Dat geeft ons veel zorg. De s.cretaris bracht daarna het jaarverslag uit toonden slechts weinigen zoo'n gering ge- VaennrnnfPKgf-V3u- °m Vtthooging an contributie hun lidmaafschap opzegden Uf1!3! Ie,dCn neem' en heeft de r,-,..a wat overschreden. Verschillen- WIERÏNGT.N. Ten bate van deze gemeente is een bedrag van f 150 aan gewetensgeld gestort. UITGEEST. De heer B van Beverwijk, die zijn auto voor het café van den heer Baltus had gezet, zou Dinsdagavond vandaar wegrijden, doch zijn Chrevolet wilde niet al re best starten, maar na vei schillende pogingen slaagde B er in zijn wagen op gang te krijgen doch thdiis had hii het ongeluk een lantaarnpaal van het G F.. B. van zijn voetstuk te rijden, zoodat deze aan den anderen kant van den haag terecht kwam. Bepaald beduusd van dit gevalletje reed hij daarop in op het hek van den heer WiÜemse en vervolgens te gen de pui van diens perceel met het gevolg dat een mai meren plaat van den gevel ge heel in stukken werd gereden en de auto zelf ook zeer belangrijke schade opliep Naar wij vernemen is genoemde heer tegen schade verzekerd. Na dc restauratie die de preekkerk weer veranderde in aanbiddingskerk is de accou- stiek in het kerkgebouw van dc Hervormde Gemeente er zeer op achteruit gegaan. De stem van den predikant verloor zich in de gewelven en was door echoënd duidelijk verstaanbaar. Prof Haaritm adviseerde verhooging sel. waardoor de spreker vlak klankbord komt te staan, zoodat patiënten zijn in sanatoria verpleegd en vre,?«a ^["SK^omen, wat allen zeker tot den «r, mj .Bii be2'n van het jaar wer- DWaa e Parente" in sanatoria ver- e£Q- Voor de patiënten, die thuis .worden gegalm on- Fokker te van kan onder het de geluid golven onmiddellijk naar beneden gaan. Deze vet betering Is deze week door de firma Muijs er. de Waal aangebracht en nauwkeurig naar de teekening van den architect v. d. Kloot te Nijmegen uitgevoerd. Woensdag 18 Februari werd door de directie H. Kabel, A van der Eng Hz. en W Twisk in het hotel „De Ooievaar" een veiling gehouden van ranonkels en anemonen. Er was een zeer goede kooplust. De volgende prijzen werden besteed en er werd weer weinig opgehouden. Anemoon de Caen 7—9 c.M. per 100 0.55; anemoon de caen 67 c.M. per 100 0.35; anemoon de caen import per liter f 2; enkele anemoon scarlet per 100 0.70; enkele anemoon Geitrude per 100 1 40; Perzische ranonkel Princes Olothilde p. 100 Perzische ranonkel Princas Clothilde per 100 0 80; Perzische ranonkel Belle Agatha per 100 0.70; Perzische ranonkel Barbaroux per 100 f 1.70; Perzische ranonkel Oranje Brillant per 100 0.80; Fransche ranonkel Emperor of Chine per 100 0.50. Fransche ranonkel Orange brillant per 100 f 0 45; Fransche ranonkel Primrose Beauty per 100 f 0.40; Fransche ranonkel Veronica per 100 050. De werker, voor den aanleg van het primairen weg. wegvak HembrugLimmen zijn in onze gemeente reeds begonnen. BERGEN laarvergadering V.V.V Onder voorzitterchap van den heer C. F Zeiler werd Vrijdagavond in de Rustende Jager een niet druk bezochte jaarvergadering van de V.V. V. gehouden. Buiten het bestuur waren een 35 leden aanwezig. Uit h t door den voorzitter uitgebrachte jaarvers'ag vermelden wij het volgende: Hoewel het seizoen 1930 voor onze ge meente over het algemeen niet zóó gunstig was als 1929, meenen wij toch dat Bergen vooral in vergelijking met andere badplaat sen nog zeer tevreden mag zijn. Ondanks het ongunstige weer, gedurende het grootste j^eel van den zomer, was in het eigenlijke hoofdseizoen toch nagenoeg alles bezet. Zelfs bleek, dat er in 1930, volgens de lijs- ei-Ï Badbcde, nog méér gasten te Bergen Tinoi; Kehouden hebben dan in 1929, n 1. ui--? te&en 14. 719. De duur van het ver blijf was echter over het algemeen korter. Het hoogste aantal vreemdelingen, dat tegelijk m Bergen vertoefde, was 4574 (badlijst van 9 Aug. 1930), tegen 4669 in 1929. Van deze gasten waren slechts 177 buitenlanders, ver deeld over de verschillende nationaliteiten als volgt: 8 Amerikanen 3 Belgen, 3 Denen, 147 Duitschers. 7 Enge'schen, 4 Franschen. 2 Oostenrijkers en 3 Zwitsers. .Jxefej}- Aan,het einde des jaars telden wij 490 leden, wederom een stijging van 26, zoo dat deze een contributie van 1470 opbrach- ten, 5 wanbetalers werden als lid geschrap4 Bovendien werd van 37 donateurs de somma van 337 ontvangen. Op de rekening en verantwoording komt bovendien een nieuwe ontvangst-post voor, groot J 335, zijnde extra contributies ten be- noeve van de commissie voor Noordzeebad plaatsen. Zooals U bekend is, werd Bergen aangeslagen voor 5 van de begrooting ad 1100 dezer commissie, dus 375; de ge meente draagt hiertoe 100 bij, anderen, dixect belanghebbenden, i 225, zoodat de bij drage onzer vereeniging 40 bedraagt. Subsidies. De gemeente subsidieerde weder om met 1000, de Kamer van Koophandel met 0.10 per lid, zijnde over het afgeloopen jaar 46.40. De gemeente nam eveneens weer deel voor 1000 in het garantie-fonds voor de feesten, welk fonds wederom niet aangesproken behoefde te worden, omdat de feesten gelukkig eigenlijk boven onze ver wachting geen groot naoeelig saldo op leverden. Informatie-bureau. Het aantal aanvragen is thans zelfs tot 3320 gestegen (2482 schrif telijke, 757 mondelinge, 81 telefonische) Het bestuur brengt ook ditmaal weer gaarne een woord van waardeering aan onze admi nistratrice, mevr. Evenhuis, voor de wijze waarop zij hare moeilijke taak vervult. De financieele toestand. Dank zij de be trachte voorzichtigheid en zuinigheid, niet het minst te vergeten het meevallende financieele resultaat der feesten, klom het voordeelig saldo van 50.55 aan het begin des jaars tot 402.04Vi. De rekening en verantwoording 1930 sluit met een bedrag van 5990.89 Geïllustreerde gids. Hiervan werden 749 stuks verkocht, 16 gratis uitgereikt, terwijl er nog 8 op het bureau zijn; de rest, 650 exem plaren, zijn nog bij de drukkerij en zal dus nauwelijks voldoende zijn voor het seizoen 1931. Er moet dus een nieuwe uitgave ver schijnen, waarvoor U op de begrooting een eerste post vindt uitgetrokken. Gratis reclame boekje. De nieuwe uitgave van dit beekje is verschenen en voldoet, naar wij van belangstellende zijden mochten ver nemen, ook dank zij den artistieken en opval lenden omslag, ten zeerste. Pensionlijst. Deze lijst wordt steeds groo- ter in omvang. De opbrengt neemt gestadig toe en klom dit jaar tot 792. Huurcontracten. Er werd 1010 contracten verkocht; in voorraad nog 730 stuks, zoodat herdruk noodig is Publiciteit. In verband met de leege kas, moest op deze post zeer besnoeid worden. Er werd slechts 659.25 uitgegeven, een bedrag dat echter veel en veel te laag moet geacht worden. Ook voor het komende jaar kon lechts 750 uitgetrokken worden. Vooral in \erbaau met deze post is het dringend noo dig de inkomsten te versterken, waarbij niet in de laatste plaats aan de subsidies gedacht wordt. Bondsvergadering. De heeren Klomp en Bogtman vertegenwoordigden onze vereeni ging op de Alg. Vergadering der N.A.V.V. hi de maand Juni te Baarn gehouden. Zomerfeesten. Onder deze fees'en behoorde dit jaar ook weer een bloemencorso, dat on danks het vrij ongunstige weer, boven ver wachting slaagde. Na uiteindelijke aferkening met de feest commissie bleek, dat het bureau, met inbegrip van de gevoteerde 500, nog een bedrag van 877.53 voor de feesten betaald had; daar tegen stond echter, dat de feest-commissie een bedrag groot 748.69 aan onze vereeniging kon restitueeren, zoodat de feesten slechts een offer van 128.84 aan onze kas stelden, tegen 't vorig jaar 612,88; deze werkelijk onverwachte meevaller herstelde het geschok te evenwicht in onze kasmiddelen. Uit naam onzer vereeniging brengt het be stuur bij deze hartelijk dank aan allen: auto riteiten, vereenigingen, commissieleden, com missarissen van orde en particulieren, die dank zij hun zoo gewaardeerde medewerking zooveel hebben bijgedragen tot het welslagen der zomerfeesten. Dit jaarverstag besluitende, aldus eindigt het verslag, spreken wij de hoop uit, dat de heerschende malaise het komend seizoen niet al te ongunstig moge beïnvloeden en wekken de leden op tezamen, krachtig en eensgezind, mede te werken tot verhooging van bloei en groei onzer zoo nuttige vereeniging. Wij doen vooral een ernstig beroep op een ieder, straks hun velen steun te verleenen, zoowel daadwerkelijk als financieel, om het de gevormde commissie mogelijk te maken dt herdenking van het feit, dat Bergen aan Ze 25 jaar geleden gesticht werd, in Juni a.s. op waardige wijze te vieren. Voorts werd nog melding gemaakt van de succesvolle ontvangst der Zuid-Afrikaansche studenten. In verband met ingekomen klachten had het bestuur inlichtingen ingewonnen over de vele mieren in het bosch. De natuurmedewei ker van „De Telegraaf", de heer Strijbos, had bericht de mieren voor het bosch van veel be lang te achten, zoodat men z. i. voor het bosch zich van 'n lastige mierenbeet getroosten moet Van het Staatsboschbeheer was het bericht ingekomen, dat de reigers inderdaad de hoo rnen vernielen. Daar tegen was niets te doen, omdat de aanwezigheid van de kolonie toch belangrijker was dan de boomen. Wordt het aantal té groot, dan moet dit af en toe ver minderd worden. De secretaris deelde mede, dat een klacht over het te Alkmaar niet verkrijgbaar zij van kaartjes naar Parijs en de onbekendheid van Alkmaar in veie Zwitsersche stations, aan Alkmaar was doorgegeven. De Spoor wegen hebben hierin verbetering aangebracht en naar de Zwitsersche stations waren kaar ten van N.-H. gezonden. Mededeeling werd eveneens gedaan van het verzoek tot invoe ring var. halteplaatsen voor de bus, waarvan het gevolg bekend is. Tegen het niet regelmatig inleveren van de gastenlijst voor „De Badbodehad het be stuur bij het hoofd van de politie een klacht ingediend, met het gevolg, dat een 10-tal pro ces-verbaals waren opgemaakt. De voorzitter zette met het oog op een goede statistiek het groot nut van een goea verzorgde badlijst uiteen en wees er op, dat de redactie van „Het Handelsblad" op grond van een gehouden enquètte erkent had, dat deze in Bergen het meest juist wordt verzorgt Voor zoover ze nog geen abonné waren, wek te hij de leden op abonné van „De Badbode" te worden, hetgeen voor 1.50 per jaar mo gelijk is. Ek voorzitter deelde nog mede, dat bij het bestuur in overweging is om het volgend seizoen een kookcursus in te stellen. Een be kwaam persoon voor de leiding was reeds ge vonden. i e Een onderzoek naar de belangstelling voor dezen cursus zal worden ingesteld. Hierop volgde een vrij uitvoerige besprc- kincr om de pensionlijst in een anderen vorm te doen verschijnen, door aan belanghebben den de gelegenheid te geven om cliché's van hun hotel, pension of huis in de lijst op nemen. De belangstelling daarvoor was reeds daadwerkelijk gebleken, doordat reeds gen 40 opgaven daarvoor waren binnengekomen nu rustiger spelen en wellicht, dat dit gevoel Met het oog op technische moeilijkheden werd echter besloten om een beslissing hier over aan te houden, omdat uitvoering dit jaar vertraging in het verschijnen van de lijst tengevolge zou hebben. Devoorzitter deed hierna mededee ling van een met de A N V. V. gevoerde correspondent, waaruit bleek, dat de A N. V V nog vaak te lichtvaardig in zee gaat met particulieren, die op het terrein van de V. V. V. uitgaan ten eigen bate wenschen te verzorgen De „Atlas" wilde een uitgave voor Nederland en Koloniën van een hotel adresboek, terwijl Duitschers den naam van de „Adak" (de Duitsche autoclub) hebben gebruikt om gemeentebesturen te bewegen 450 per pagina tekst in het redactioneele gedeelte van een gids te laten betalen. Velen vlogen er in. Door publicatie in de Hotel houder had spr. er een stokje voor gestoken. Dat men met dergelijke dingen voor alles voorzichtig moet zijn, was wel gebleken. Voorts werd medegedeeld, dat, voor zoover de voorraad strekt, leden de labels gratis aan het informatiebureau kunnen bekomen. De leden werd op het hart gedrukt deze la bels de komende gasten voor het gebruik aan hun koffers toe te zenden, aangezien ze een mooie reclame voor Bergen vormen. De heer Krans rapporteerde namens de financieele commissie tot goedkeuring van de rekening, waartoe werd besloten. Als lid van de financieele commissie werd de heer Woudhuizen met 29 stemmen her kozen. Mr. J u d e 1 1 werd met 34 stemmen tot bestuurslid herkozen. Verslag zomerfeesten. Uit het door den heer Klomp uitgebrachte verslag over de zomerfeesten bleek, dat de ontvangsten, w.o. een bedrag van 500 van de V.V.V. a fond perdu 3654.46 hadden be dragen. De uitgaven bedroegen 358 46 minder, welk bedrag in de kas van de V.V.V. gestort was, zoodat de zomerfeesten een verlichtingsavond op 23 Juli, bloemencorso en Rococodansen op 6 Augustus en muzikale optochten door Bergens Harmonie en St. Louis op 23 Juli en 6 Augustus de V.V.V. slechts een f 140 hadden gekost. Wanneer men daarbij bedenkt, dat het de V.V.V. daar door tevens mogelijk werd gemaakt om op 30 Augustus den avond van den overdracht van het Bergerbosch, de gemeente een 1000 lampions beschikbaar te stellen1, waardoor onder de hooge bocmen zoo'n feeënrieke ver lichting kon worden aangebracht, dan mo gen de feesten financieel zeker geslaagd wor den geroemd. De verlichtingsavond kostte de V.V.V 377.52, terwijl de buurtcommissies buiten het vele werk, daarvoor gezamenlijk een financieel offer brachten, dat ruim de 800 overschrijdt. Het is zeker wenschelijk, dat de buurtcom missies, die, omdat zij in het centrum wonen, steeds aangewezen zijn om daadwerkelijke en financieele offers te brengen, steun ondervin den van de elders in de gemeente wonenden, die niet kunnen ontkennen, dat de verlichtings avond een van de mooiste attracties is voor de in Bergen vertoevende zomergasten.! Verslag Algemeene Vergadering A.N.V.V. te Baarn. De heer Klomp bracht verslag uit van d 11 Juni 1930 te Baarn gehouden algemeene vergadering der A.N.V.V. In deze vergadering bleek, dat het groote economische belang van een bloeiende V.V.V in het land meer en meer wordt ingezien en ook in sterker mate doordringt tot de regee ring, die de subsidie van 25000 tot 45000 verhoogde. Het nut van een krachtige propaganda ui West-Duitschland met het oog op onze bad plaatsen werd erkent.^^^^l De kortzichtigheid van sommige gemeente besturen werd gedemonstreerd door den afge vaardigde uit Zoutelande, die mededeeling deed van de daar heerschende verordeningen welke het vreemdelingenverkeer des Zondags eenvoudig onmogelijk maken. Het internationale werk van de V.V.V werd ter vergadering door den directeur van de V.V.V., den heer van Deventer, in het juiste licht gesteld, zoodat de belangrijkheid van dit werk algemeen werd erkend. (Wordt vervolgd). HEILOO. Door den architect K. Veldkamp werd n-.niens de Landarbeidersstichting al hier aanbesteed het bouwen van een landarbeidersplaatsje op het nieuwe terrein aan Zevenhuizen. Ingeschreven werd: C. Feijen maar 2799, P. Burgering te 2556. H v d. Peet te He loo A Holtes te Heiloo 2525, N. Blokker te Akersloot 2490, C. Jonker te Omval (Alkmaar) 2418, J. Pepping te Omval 2387. H. Balder te Alkmaar 2308. Schildewerk: firma D. Nijman Zn te Alkmaar 350, C. J. d - Rooij te Litn men 295. Het w erk is gegund aan de laagste inschrijvers. Naar we vernemen komt de heer Joh J. Vahl niet meer in den nieuwen raad terug. We vernamen, dat de parti; d'e hem afvaardigde, den heer A Schrooder (thans no. 2 v. d lijst) naar voren zal brengen. Of de heer S. die can- didatuur zal aanvaarden, is ons niet be kend. te Alk- Hei'oo 2530, F Voetbal. De wedstrijden voor morgen. Het is eigenlijk jammer, dat Z.F.C. de vorige week zoo onverwacht verloren heelt, want de spanning is daardoor in afdeeling I wel wat gedaald Ajax toch is nu twee punten op haar concurrenten voor en Z.F.C. heelt dus haar kans niet meer in eigen handen. Zij moeten afwachten, wat Ajax doet en alleen een misstap van de Amsterdammers zou haar nog weer met Ajax op gelijken voet brengen. Zou het zoover komen? Wellicht kan reeds de dag van morgen ons een voorloopige ant woord op die vraag geven. Ajax toch moet naar den Haag, om H.B.S. te bestrijden. Dat wordt nog een bijzonder zware ontmoeting voor Ajax, want H.B.S. is er juist de club voor, om de kampioenspretendente een pun tje afhandig te maken. Het zal Ajax dan ook heusch niet meevallen, om met een over winning uit den Haag terug te komen. Van groot belang is het daarom voor de Amster- J| wiiii dammers geweest, dat zij de vorige week twee nenzal', iszekerróokaFishet maar" ÖUüttü op mtgelooceü üiü- U iiMöitóü vnendschanneluke wedslrhd. den doorslag kan geven. Van groot belang is verder de tweede ont moeting in deze afdeeling, n.1. H.F.C.—V.U. Q Hier komen dus twee degradatie-candida- ten in het veld en voor de rfagenaars is dit eigenlijk de laatste kans, om te ontsnappen. We meenen echter de thuisclub de beste kan sen voor een overwinning te moeten geven, in welk geval H.F.C. vrij veilig staat. In afd. II ook slechts twee wedstrijden en beide worden te Rotterdam gespeeld Feijen- oord ontvangt H.V.V. en Spana krijgt be zoek van R.C.H. Ook hier komen twee kam- pioenscandidaten in het veld en elke misstap kan voor hen een illusie doen verdwijnen Maar beide Rotterdamsehe clubs weten te goed, wat er op het spel staat en zullen dus wel hun best doen om de wedstrijden te win nen Op papier is dat vrij gemakkelijk, maar in de praktijk? Het wil ons voorkomen, dat Sparta het ieté gemakkelijker krijgt dan haar concurrente, omdat Sparta een elftal heeft, dat voor meer moeilijke vuren gestaan heett. terwijl Feijenoord met haar verjong elftal meer last van de zenuwen zal hebben. Toch zullen beide clubs morgen nog wel gelijk staan, zoodat de strijd om het kampioenschap nog lang niet uitgestreden is. In afd. III drie wedstrijden, welke echter alle drie van belang zijn Vooral voor de tweg> Zwolsche clubs staat er veel op het spel. P.E. C. moet vechten om het kampioenschap, Z.A. C. om het behoud der eersteklasserschap. Beide clubs moeten er op uit en beide hebben ongeveer gelijke kansen. Wageningen ontvangt P.E.C. en dat wordt voor de Zwollenaren een heel moeilijke strijd. Men moet toch niet ver geten. dat Wageningen de eenige club is, die P.E.C. een nederlaag heeft bezorgd (nog wel op eigen terrein) en het zou dus best kunnen gebeuren, dat Wageningen morgen weer eens voor een verrassing zorgde en P.E.C op nieuw een nederlaag toebracht. Maar dan zou het kampioenschap voor P.E.C. in ernstig gevaar komen. Tubantia heeft de eer, de oudste Zwolsche club te mogen ontvangen en ook hier wordt een zware strijd verwacht. Beide clubs zijn heusch nog niet vrij van degradatie en beide clubs zullen er dus alles op zetten om te win nen. We hebben het idee, dat het terreinvoor deel hier den doorslag zal geven. Van belang is verder nog A.G.O.V.V. Go Ahead. De Deventer club moet zorgen de beide puntjes meer naar huis te nemen, om haar kans te behouden. Ze zal dat wel doen ook. In afd. IV, het Zuiden, mogen we morgen de eerste kampioen begroeten, want het is toch niet aan te nemen, dat P.S.V. haar uit wedstrijd tegen het zwakke Longa zal verlie zen en nog minder, dat ze geen gelijk spel zal kunnen bevechten. En een gelijk spel is zelfs al voldoende, om P.S.V. den kampioens titel te. bezorgen. De overige vier wedstrijden zijn van belang voor de onderste plaats. In de eerste plaats de derby in den Bosch tusschen B.V.V. en Wilhelmina. Wie dit winnen zal? Laten we er maar niet over schrijven, want zeer waar schijnlijk gaat het feest heelemaal niet door, ornaat het B.V.V.-terrein onder water staat. M.V.V. krijgt Noad op bezoek en de Maastrichtsche club zit zoo dn de benauwd heid, dat ze morgen wel eens rare sprongen zou kunnen doen en het aftakelende Noac een puntje afsnoepen. Ze zou zoo'n puntje best kunnen gebruiken. Eindhoven—de Valk kan een overwinning worden voor de -rastheeren, tenminste als deze hun best doen. Afd. V heeft ook een derby ,n.l. G.V.A.V Velocitas. Nu wordt het toch zeker tijd, dat Velo weer wint, want bij een nieuwe neder laag zou Velo evenveel verliespunten hebben als Veendam, dat waarschijnlijk de volgende week op bezoek komt. Frisia—M.S.C. is een strijd van gelijke krachten. Wint Frisia, dan is ze heelemaal in veiligheid, maar wellicht moet ze zich tevre den stellen met een gelijk spel. Van belang is voor haar ook de uitslag van Friesland—Achilles. Weet de Asser club de beide puntjes te winnen, dan zal -Friesland wel de degradatiewedstrijden moeten spelen tegen W.V.V. of H.S.C. Maar Acnilles heeft nog niet gewonnen, en zal er heel hard voor moeten vechten. Rest ons nog AlcidesLeeuwarden. Na het succes van Leeuwarden van de vorige week gelooven we dat ze het ook tegen Alcides wel kan bolwerken, al is deze Meppe- lei ploeg op eigen grond moeilijk te kloppen. Onze Tweede klassers. De beide kampioenscandidaten komen mor gen weer in het veld en beide zullen het vrij moeilijk krijgen West Frisia moet naar A.F. C. en hoewel W. F. zeer zeker sterker is, zal ze geducht op moeten passen, want A.F C. schijnt nieuwe krachten vergaard te hebben en is juist een club, die roet in het eten kan gooien van een kampioenscandidaat. Van niet minder groot belang is de wed strijd Z.V.V.W.F.C. Een soort derby, zoo dat de strijd heel moeilijk wordt, vooral voor Z.V.V., dat moet winnen, wil ze haar kans behouden. Maar de eerste wedstrijd tusschen deze twee clubs werd een overwinning voor W.F.C., zoodat daaruit alreeds blijkt, hoe moeilijk Z.V.V. het morgen krijgt. We wagen ons dan ook niet aan een voorspelling. ZeeburgiaT.O.G. is alleen van belang voor de Inzetting van de onderste plaats en hoewel Zeeburgia zeker veel sterker is dan T.O.G., zou het heel best kunnen gebeuren, dat T.O.G. deze ontmoeting won, waardoor 2e heelemaal buiten gevaar geraakte. In de B-klasse trekt vooral de wedstrijd tusschen D.W.S. en Haarlem de aandacht Voor beide partijen staan hiereigenlijk de laatste kansen op het spel. Wint D.W S., dan behoeft ze tegen Hercules nog maar gelijk te spelen, om kampioen te zijn. Wint Haarlem, aan staat ze bijna met beide beenen in het kampioenschap. En spelen de paiiijen gelijk, dan kan er ook nog van alles gebeuren. In elk geval, hier hebben nog drie clubs ongeveer gelijke kansen en het zou nog best kunnen ge beuren, dat het drietal een of meer beslis singswedstrijden moest spelen. Alcmaria—K.F.C. Alcmaria krijgt morgen bezoek van de baby cier eerste klasse, K.F.C., waartegen ze het vorige jaar een feilen strijd heeft gevoerd om den kampioenstitel. We zijn benieuwd, hoe K.F.C. thans speelt en verwachten een enthousiast partijtje, waarvan we niet kunnen zeggen, wie er morgen wint. Dat het er span een

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7