Ihuistli Courant. HEERENBAAI JLd,t,{rblotdins m de Htndsrd drie en dertigste Jaargang. Zaterdag 2i Februari Gemeenteraden DE SENSATIONEELE JACHT OP EEN TIENVOUDIG WOORDENAAR IN AWERIKA. Film nieuws 1931. No. 44 EGMOND AAN ZEE. Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter was burgemeester Eij- ma Afwezig waren de heeren Snoeks en Groen De eerste met kennisgeving. Onder de ingekomen stukken bevonden zich o.a.: Een schrijven van den heer Garritsen, waarbij hij verklaart den aangevraagden grond niet te accepteeren. Een dito van den heer Conijn, vermelden de. dat hij de functie van lid van het Bur gerlijk Armbestuur weer aanvaardt. Beide voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. om de gebrui kelijke subsidies en voorschotten te verke nen aan de bijzondere scholen. Aldus besloten. Verder werd ter kennis van den Raad ge tracht, dat de mogelijkheid bestond voor tuinders in dezen crisistijd geld te leenen. B. en W. meenden, dat dit in deze gemeen te geen doel treft en stellen voor dit voor kennisgeving aan te nemen. Een verzoek van de inwoners van de Ja- cob Glaszstraat om deze straat te verhar- den. De voorzitter stelde voor dit in handen van B. en W. te stellen ter afdoening. De heer v. d. Pol informeerde of er geen andere straten zijn die daarvoor eerst in aanmerking komen. Een schrijven van den heer L. v. Duin en andere inwoners van de Schinkelstraat, be- ireffende den overlast van het regenwater. Een verzoek van de vereeniging van ver gunninghouders om het vergunningsrecht te verlagen. B. en W. stelden voor om den ouden toe stand te handhaven. De heer Broek verzocht stemming hierom trent. De heer v. d. Pol merkte op, dat men het vorige jaar tot de conclusie was gekomen, dat Egmond, wat het vergunningsrecht be treft. niet aan den top, maar boven den top staat. Spr. stelde voor niet de huurwaarde te verlagen, maar de heffing van de vergun ningsrechten. Op sommige plaatsen be draagt het 7.50. Spr. noemde het sterk, dat juist Egmond 12.50 heft. Het voorstel van B en W. werd aange nomen. Tegen de heer Broek. Wijziging Politieverordening. B. en W stelden voor het verbod van overdag putten te ledigen, te schrappen De heer v. d. Pol merkte op. dat dit nacht werk wel verschrikkelijk is, maar overdag heeft dit ook zijn bezwaren. Spr. stelde voor bepaalde uren vast te stel len, waarop het overdag geoorloofd was De voorzitter stelde voor den geheelen dag vrij te laten. De heer v d. Pol verwachtte dan, dat den geheelen dag die bekende wagens door het dorp rijden. Het voorstel van B en W werd verwor pen De voorzitter stelde nu voor ;s morgens voor 11 uur en 's avonds na 6 uur. De. heer Broek merkte op, dat er 's avonds na 6 uur zich nog veel menschen op straat bevinden. Wethouder de Graaff stelde voor van 11 uur 's avonds tot 11 uur 's morgens. De heer v. d. Pol vond 11 uur 's morgens te laat en stelde voor tot 9 uur. Dit voorstel werd voldoende gesteund en aangenomen. B en W. stelden voor aan den heer P Prins een strook grond te verkoopen op de bekende voorwaarden. Aldus besloten. Alvorens het volgende punt: aankoop grond te behandelen, stelde de voorzitter voor, de openbare zitting in eene met ge sloten deuren te doen overgaan. Aldus be sloten. Na heropening van de openbare zitting stelden B en W. voor, de som van 700 te betalen voor een strook grond gelegen aan de Julianastraat. Met algemeene stemmen werd aldus besloten Verder werd besloten grond over te ne men van den heer Van Vliet aan de Duin straat en een gedeelte van het terrein bij de gasfabriek. Deze grond kan de gemeente voor niets krijgen. Voorts een terrein ten Oosten van de gas fabriek, groot 2000 M2 tegen den prijs van 0.50 per M2. De heer v. d. Pol vond den prijs te hoog. De voorzitter antwoordde, dat de gemeen te dit had aan te nemen of te weigeren. Aldus besloten. (Tegen de heeren v. d. Pol en Broek.) Conversie geldleening. B. en W. stelden voor een geldleening a 5 pCt. te convertee- ren tot een koers a 4 5/8 pCt. Aldus besloten. Verder werd besloten het besluit van een vorige vergadering betreffende geldleening in te trekken en daarvoor in de plaats te stellen een voorstel om een geldleening aan te gaan bij de bank van Ned. Gemeenten a 4K pCt. Aldus besloten. Werkeloosheidsverzekering. Naar aanlei ding van dit punt merkte de voorzitter op, dat het aantal van 95, dat voor uitkeering in aanmerking kwam te klein was, om daar voor de volle premie te betalen. De heer v. d. Pol merkte op, dat de toe zegging van de regeering binnen korten tijd te verwachten is, dat de leden van de Fede ratie dezelfde rechten zullen krijgen als die van den Centralen Bond. Vijf jaar geleden is het voorstel gevallen, maar toen was de verhouding geheel anders. De heer Blok herinnerde er aan. dat 5 jaar geleden de uitkeering niet langer plaats vond dan 5 maanden. De heer Broek merkte op, dat de minister er op rekent, dat Egmond zich aansluit, dan komt alles in orde. De voorzitter wil eerst afwachten, wat de menschen doen en dan aansluiten. De heer Broek was het hiermede niet eens. De menschen betalen ervoor en ont vangen niets. Besloten werd, dat de gemeente zich zou aansluiten. Subsidie Ziekenfonds. B. en W. stelden voor een bijdrage te verstrekken van 500. De heer Broek informeerde of deze veree niging zich niet kon aansluiten bij een groo- ter fonds. Besloten werd conform het voorstel van B. en W. Een wijziging suppletoire begrooting 1930 werd goedgekeurd. Verder werd besloten het graf van den heer Gildemeester te doen onderhouden, waarvoor de gemeente 300 ontving. Rondvraag. De heer Dekker vestigde de aandacht er op, dat de kinderen een bouw terrein, gelegen aan de Noordelijkste zij straat van de Trompstraat geheel tot speel terrein maken en verzocht om bedoeld ter rein een hek te plaatsen. Verder bracht spr. de slechte verlichting van de Schoolstraat en Torenstraat ter spra ke. De heer v. d. Pol informeerde naar de waterafvoer. De voorzitter antwoordde, dat de uitwerking van het plan was opgedra gen aan den opzichter. Verder vroeg de heer v. d. Pol naar den inhoud van het reglement „verpachting kermisterrein". De voorzitter zeide dat, B. en W. de gun ning aan kunnen houden. De heer v. d. Pol was van meening, dat B. en W. van het reglement waren afgewe ken, n.1. de pachtsom moet direct betaald worden. Hoe is het dan mogelijk, dat iemand die inschrijft voor 746, kan volstaan met 150 vooruit te betalen. De voorzitter antwoordde, dat de inschrij ver 150 bij zich had en over eenige dagen de rest zou voldoen; anders vervalt die 150 aan de gemeente. De heer v. d. Pol merkte op, dat B. en W. een vorigen keer iemand weggestuurd had den om 9 kwartjes en was het met de han delwijze van B. en W. niet eens. Spr vreesde, dat de gemeente er schade van zou hebben, want, aldus den heer v. d. Pol: „hij is nog niet goed voor één knaak". De voorzitter ontkende ten stelligste, dat de gemeente er schade bij zou hebben. De heer Broek vroeg om het recht van aansluiting aan de radio-distributie te ver- hoogen van 0.50 per jaar per aansluiting tot 2. De voorzitter merkte op, dat het onbillijk zou zijn, nu blijkt, dat de zaak opneemt, het recht te verhoogen. E)e heer Breek herinnerde aan het vergun ningsrecht, dat ook steeds hooger was ge worden. De heer Broek vond het niet in den haak, dat een onderwijzer zijn huis verhuurt aan badgasten, die daarin een kinderpension gingen houden. De heer v. d. Pol wilde voorstellen om te verbieden gemeentewoningen onder te ver huren. De voorzitter antwoordde, dat bedoelde woning geen ambtswoning is. De woningen worden niet meer toegewezen doch ver huurd, men is vrij in de keuze. Hierna sluiting. HET MYSTERIE VAN HET SIOT ALCAZAR. Theater Cinema Americain Een slot op een eiland buiten de Cubaan Sche kust, en op dat slot een groep menschen van wie er een voor de grap wordt neerge schoten in een donkeren onweersnacht en den volgenden ochtend als een werkelijk lijk wordt binnengebracht, dat alles is al ruim voldoende voor wat de Engelschen noemen „een thriller'' en waarvoor nog steeds geen goed Hollandsch woord gevonden is Het jongmensch, dat de pianist Mirasch voor de grap heeft doodgeschoten, wordt er natuurlijk van verdacht deze daad in werke lijkheid te hebben gepleegd Hoe wordt nu de werkelijke dader gevonden? Een sluwe j uitgedacht in de brein van het blonde detectieveromanschrijfstertje dat Betty Comp- son uitbeeldt, brengt tenslotte de oplossing En de jongeman, die haar eerst zoo drin gend verzocht had het schrijven te staken maar die nu door de schrijfster van een zeke ren dood door d*n electrischen stoel is gered, kan haar aan het einde toch in zijn armen nemen. Een goede mysteriefilm, gebaseerd op een detective-verhaal gegeven, waarin tallooze griezejige dingen gebeuren, die men niet al- Zleh n)afr hoort! en waarin nog de zelfde „unheimischeexcuseer het Duit sche woord sfeer hangt die aan zulke sloten op eenzame plaatsen in stormnachten eigen is De bekoorlijke Betty Compson be jvijst ook hier, dat ze gerust tot de eerste klas filmartisten kan worden gerekend, een De grootste klopjacht ooit door detectives gehouden. Hce de moord op den Chicago-verslag- gever Lingle gewroken werd. (Copyright Chicago-N-York Press Service Het spannendste detective-verhaal legt het af tegen de sensationeele menschen-drijf- jacht die door de beste politie-speurhonden van Chicago in de afgeloopen maanden ge houden is op zoek naar de moordenaars van Alfred Lingle, den doodgeschoten verslagge ver van „The Chicago Tribune". Deze omvangrijkste achtervolging, welke ooit in Amerikaansche politie-annalen ge boekstaafd werd, speelde zich af in het zon nige Californië zoowel als de millioenenstao New-York, in de kokende onderwereld van Chicago, als in de luxueuse Pullman-cars, die dag en nacht voortdaveren over het uit gestrekte Amerikaansche territoir. De knap ste detectives van Chicago en New-York na men er aan deel, gesteund door het gansche raderwerk der machtige politieorganisaties van beide wereldsteden en bovendien finan cieel geholpen door het enorme kapitaal krachtige wereldblad „The Chicago Tribu ne", dat eveneens met zijn geheele bedrijf hetonderzoek steunde, zoodat wat men schen en materiaal betrof, op niets gekeken behoefde te worden. Men herinnert zich den opzienbarenden moord op den politie-verslaggever Lingle. Den 9den Juni van het vorig jaar werd Lingle, toen hij op weg was naar het station in een donkere tunnel onverwachts doodge schoten. Het bleek een complot van één der benden uit de onderwereld van Chicago te zijn die van oordeel waren, dat Lingle al3 politie-verslaggever te veel wist van hun duister wereldje. Latere onderzoekingen heb ben aan het licht gebracht, dat Lingle met de voornaamste bendeleiders, als Al Capone e.a., op zeer goeden voet stond, dat hij een schakel was tusschen corrupte politie-offi- cieren en de gangs, kortom, dat hij een fi guur van niet te onderschatten invloed in de onderwereld was, die door zijn bekendheid met vele misdadige toestanden en zijn relatie tot het machtigste orgaan van Chicago zeer te vreezen was. Na den aanslag, die door geheel Amerika groot gerucht maakte, werd door „The Chi cago Tribune'' 25000 dollars uitgeloofd voor de opsporing van de daders en andere bla den en persinstellingen deden er te zamen nog 30.000 dollar bij, zoodat in totaal het niet onaardige kapitaal van 55.000 dollar de ijverigste speurhonden wachtte. De procureur-generaal van Chicago Swanson zette zijn scherpzinnigsten chef detective aan het hoofd, Pat Roche, en aan dezen werd toegevoegd Charles Rathbun, advocaat van „The Chicago Tribune", die door Swanson werd aangesteld tot hulp-pro cureur-generaal en wiens salaris geheel door het blad gedragen werd. Deze beide mannen zetten een complete organisatie op om het raadsel van den bru talen moord te ontsluieren. Nog geen week na het begin van hun on derzoek trad de hoofdcommissaris van poli tie te Chicago, Russell, reeds af, omdat bleek, dat hij als intiem vriend van Lingle op de hoogte geweest moest zijn van diens geheimzinnig dubbel-leven Een maand la ter voerde het spoor naar Californië en werd te Los Angelos de beruchte bandiet, Frank Foster, gearresteerd, die in het bezit was van de revolver waarmede Lingle was gedood en die beschuldigd werd van medeplichtigheid. Maar de hoofdschuldige, de eigenlijke be drijver van den moord kende men nog niet. Slechts was uit de getuigenverklaringen ko men vast te staan, dat het iemand was van groote gestalte met blond haar en blauwe oogen Naar hem werd met alle macht ge zocht en in de onderwereld van een 12-tal groote steden van Amerika, van New-York tot de Mississippi. snuffelden de speurhon den maandenlang onvermoeid rond tot lang- actrice die we nog vele malen op het witte doek in de Cinema Americain hopen terug te zien. Het bijprogramma brengt ons in de eerste plaats naar Londen. Verder krijgt men in „Ruzie is ook niet alles", een kwartiertje vechten te zien, terwijl Lupino Lane het aan boord van een piratenschip het bont en dat wil voor Lupino wat zeggen zeer bont maakt. Verder de screen-song „Good Bye, my lady-love'" Kortom een rijk en voortref felijk programma, dat velen een aangenamen avond zal verschaffen. zaam aan de gestalte van den dader naar voren kwam, zonder dat men nochthans zijn naam te weten kwam Draad na draad werd van 't net geweven, dat men om zijn myste- rieuse figuur begon vast te spinnen. En voor dat Pat Roche of Rathbun, voor dat één van hun mannen hem ooit gezien hadden, voor dat één der getuigen hem van nabij onder de oogen had gekregen, kwam het vast te staan, dat de dader niemand anders kon zijn danLeo Brothers, de beruchtste be roepsmoordenaar van St. Louis, verdacht van tallooze moorden in die stad, meer dan 60 maal door de politie van St. Louis gear resteerd en die in opdracht van een misda- digersbende uit Chicago derwaarts was ge komen om voor een bedrag van ettelijke dui zenden dollars den verslaggever Lingle uit den weg te ruimen omdat hij teveel wist! Wekenlang werd nu jacht op Brothers ge maakt. Men wist dat hij zich in de onder wereld van Chicago schuil hield, geholpen door machtige gangleiders. Tevens wisten de detectives heel goed, dat wanneer Bro thers of zijn helpers bemerkten, dat de justi tie hem zocht voor den moord op Lingle, hii zeker naar een ander deel van het land zou uitwijken. Want hij hield zich zooveel mo gelijk weg om de politie niet op een spoor te brengen met de gedachte, dat, als hij maar gedurende maanden onzichtbaar bleef, nie mand aan hem zou denken als den dader. Bekend met de corruptheid van een deel van het politiecorps van Chicago liet het kranige corps onderzoekers, dat in totaal uit 7 per sonen bestond, tegen niemand van de politie ook maar iets los over wat zij nastreefden. Enkele detectives waren in New-York gepos teerd om daar tegen Brothers zooveel moge lijk materiaal van zijn schuld in de onder wereld te verzamelen, een paar anderen de den hetzelfde in Chicago en de rest was op zoek naar zijn schuilplaats. Men wilde eerst tot arrestatie overgaan als de schuld ontwij felbaar vast stond. In het midden der vorige maand kregen de detectives er plotseling lucht van, dat hij een slaapplaats gehuurd had onder zijn schuilnaam L. Bader in een Pullmantrein met bestemming voor een Zuidelijke bad plaats En zij besloten dat nu het oogenblik gekomen was om hem in den trein te arres teeren. Op het station vernamen zij dat Ba der in wagon 26 bed no. 8 had gereserveerd De aanhouding van een beroepsmoordenaar van het Amerikaansche merk is een heel ge vaarlijk werk, dat met de grootste omzich tigheid dient te geschieden. Want deze hee ren die weten, dat na arrestatie de „electri- sche stoel" voor ze gereed staat, schieten er met hun brownings en pistolen zonder aar zelen op los als zij gevaar duchten en tal looze malen werden de detectives of agenten de dupe bij pogingen tot aanhouding der on derwereld-bandieten. De meesten van hen zijn scherpschutters, kerels met stalen zenuwen die stuk voor stuk voor geen paar detectives uit den weg gaan. Van Bader alias Brothers was bekend, dat hij in de onderwereld van St. Louis, een stad met circa 1 millioen inwoners, een leidende rol had gespeeld, die bewezen had voor niets terug te deinzen. Met hem was dubbel voor zichtigheid geboden. In de eerste plaats wil de men geen menschenlevens er aan wagen en dan was het de bedoeling om de arresta tie zoo onopgemerkt mogelijk te doen ge schieden daar, in geval de aanhouding ruchtbaar werd, men vreesde dat de gangs dadelijk zouden trachten mogelijke sporen uit te wisschen en getuigen te intimideeren. Besloten werd dat 4 personen hem zouden arresteeren. Twee voor hun moed bekende detectives werden uitgezocht en twee verte genwoordigers van „The Chicago Tribune", de één een stevig verslaggever, de ander een employé, vroeger kapitein in het leger en be kend als scherpschutter. Een ander detecti ve werd aangewezen om het kaartjesbureau in de gaten te houden, terwijl Pat Roche en Rathbun met een detective in een auto nabij het station bleven wachten, omdat zij te be kend zijn en hun aanwezigheid gesignaleerd in den trein, tot vermoedens aanleiding zou kunnen geven. De trein zou te circa 6 uur vertrekken en even over half zes arriveerden de detectives aan het station en nestelden zich geleidelijk in de omgeving van den besproken zitplaats no. 8. De één verschool zich achter een krant, een tweede keek een spoorboekje na, een ander plaatste zich onopvallend bij den achteruitgang om bij een vlucht Bader den weg af te snijden en een vierde stond bij den voor-ingang. Langzamerhand begon wagen no. 26 zich te vullen. Daar kwam een kruier met bagage DE VLOEK VAN DE ERFELIJKE BELASTING. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De tendenz-fi;m komt nog telkenmaal in verschillende vorm op de programma's terug. an dit genre is ook de bovengenoemde Monopole-film, waarin men twee soorten van erfelijke belasting tegelijk heeft ver- Olga moet haar verloving met dr Mün- chow verbreken, omdat zij erfelijk belast is. Zij trouwt later met een handelsman en is daarna in voortdurende angst voor het leven van haar beide zoontjes, voor wie de kleinste verwonding doodelijk kan zijn. Door roekeloos rijden van den chauffeur, zoon van een drankzuchtig vader, bekomt het oudste zoontje van Olga een verwonding. Dr Munchow stelt nog alle pogingen tot redding in t werk. Maar niets mag baten. Het tweede zoontje blijkt na onderzoek gelukkig vrij van de ziekte. Olga gevoelt zich nu ook verplicht haar echtvriend van alles op de hoogte te brengen, terwijl de dokter met de hulpvaardige Magda een nieuwe toekomst tegemoet gaat. De hoofdrollen in dit uitgebreide filmwerk worden vervuld doqr Marcello Albani (Olga), Carl de Vogt (Dr. Mür.chow) Maly Delschaft (Magda) en Frits Kampers (chauf feur). Zij blijken voor dit genre zeer geschikte kwaliteiten te bezitten. De bezoekers volgden de film met aandacht. Een teekenfilm. een komische tweeacter met drie dikke vrienden, die als plaatsvervangers bij een werkstaking optreden, en een twee- deelige natuuropname van steden langs de Main. vormen de inleiding tot het hoofd nummer. ZIGEUNERLIEFDE. Victoria Theater. Yegor, hetwelk beteekent Zoon van hon derd koningen, is hoofdman van een zigeu nerbende, die woont in de bergen van Kaishar in Zuid-Rusland. Hij noemt zich zelf een bandiet, een zingende bandiet nog wel, diesteelt en een lied in ruil geeft. En hij steelt alles ook meisjesharten. Hij kwam in het kasteel Borisoff en zong en gravin Tja- tiana gaf hem haar parelsnoer. Prinses Vera, die ook aanwezig was, weigerde hem haar hoed, maar dien kwam hij in den nacht halen, en toen gaf zij toestemming daartoe. Hiermee was een onzichtbare band ont staan tusschen Yegor en Vera, een band die haar noopte hem te waarschuwen toen er ge vaar dreigde, nadat gravin Tjatiana hem be schuldigd had van diefstal van haar parelen. Maar de liefde veranderde in haat, toen Yegor den verleider van zijn zuster had ge- BR famanjj/ kykt sikkeneurig Door de tyds-omstandigheid; Jou staat op 't gezicht te lezen, Datjyaan.malaise'iydt. Weef je,waarom, ondanks alles. Ik zoo vroolyk,g!underkyk? Door mijn pijpje DOUWE EGBERTS Ben ik RolhscHildt nog te ruk. C&nge Doorenbo* 20-50 et. per ons verschaft U wolken van genot AS« dood prins Sergius, broer van Vera. Zij vond het ongehoord: het leven van een prins voor een rooversvrouw, een bandietenraeid! Op deze woorden ontvoert Yegor haar en neemt haar mee in de bergen, waar zij be handeld wordt als „bandietenmeid". En nu zijn het liedjes van haat, die hij zingt, instede van de liefdeszangen, die hij tot dien tijd zong bij elke gelegenheid. Na een storm en onweer vinden ze elkaar weer oogenschijnlijk, want Vera smeedt plannen met behulp van Hassan, een lid der bende. Zij weet te bewerken, dat Yegor haar voert naar een meertje, dat zij zei zich te her inneren en aan dat meertje ligt het kasteel haars vaders. Zij is „thuis" en Yegor wordt gevangen genomen en gestraft. Maar zelfs onder de vreeselijke geeseling blijft hij zin gen, totdat Vera in zich zelve ontdekt, dat zij hem niet haat, integendeel. En daarvan ver telt zij hem, als hij te bed ligt na de marte ling. De haat heeft nu voorgoed afgedaan, ook zijnerzijds; beiden voelen dat de liefde het heeft gewonnen en dan gaat hij heen, om „terug te komen als geen dwaze hinder palen meer voor een vereeniging zullen be staan". Dit is heel, héél in het kort de inhoud van deze inderdaad boeiende film. Lawrence Tib- bett speelt de rol van Yegor, en men moet zijn zang hooren om hem naar waarde te kunnen beoordeelen. Schitterend is ook het spel van Catharina Dale Owen als prinses Vera. In slechts heel weinige films zal men het zóó zien. De bekende Stan Laurel cn Oliver Hardy zorgen in deze romantische, geheel gekleurde rolprent voor den onmisbaren humor en men weet, dat zulks aan hen is toevertrouwd. Van echte danskunst getuigt aan gevolgd door een reiziger, die op plaat" no. 8 afstevende. De kruier zette de bagage boven in het net, de passagier ontdeed zich van zijn overjas. Een der detectives kwam ongemerkt op den niets vermoedenden reizi ger af en had in een wip zijn armen onder s mans schouderholten gewerkt waardoor deze geen wapens kon grijpen. De passagier kreeg het door de stevige omarming be nauwd, werd wit en toen de detective zijn naam vroeg kon hij slechts met moeite Elliot stamelen. De reporter van „The Chicago Tribune" onderzocht inmiddels de zakken, doch een wapen werd niet gevonden. Bij nader onder zoek bleken de oogen van den verrasten pas sagier in 't geheel niet blauw te zijn en zijn haar in plaats van blond.... kastanje bruin. Men had den verkeerde te pakken ge nomen, omdat, zooals later bleek, hij op de verkeerde plaats was gaan zitten! De detectives bleven wachten op passagier no. 8, die kwam in den persoon van een grijzend heer wiens signalement in geen en kel opzicht klopte met dat van Brothers. Men begrijpt de teleurstelling der detectives. Toen de trein eindelijk vertrok werd een scherp onderzoek in alle wagens ingesteld. Men hoopte, dat de moordenaar misschien ergens anders was gaan zitten. Doch men vond hem niet. Toen weer terug naar Chicago. Het onderzoek wees uit, dat Brothers nooit de voor hem bestelde treinkaartjes had afge haald. Bendeleiders hadden voor Brothers plaats laten reserveeren doch hij had geen zin gehad Chicago te verlaten. De detectives lieten den moed niet zakken en slaagden er eindelijk in de verblijfplaats van Brothers te ontdekken. Naar de veilig heidsmaatregelen der onderwereldbandieten hield hij er twee schuilplaatsen op na, zoo dat men nooit zeker kon weten waar hij was Hij had kamers in de Riviera-apartementen aan Blackstone Avenue 4900 en in de Lake Crest Drive apartementen, Lake Park Ave nue 4827. Beiden zijn groote hotelachtige in richtingen volgens het Amerikaansche model en door hun talrijke bewoners zeer moeilijk controleerbaar. Het trof, dat Pat Roche, de chef-detective, in de Lake Park-apartementen een kennis had die hem van de inrichting op de hoogte kon brengen. Het is een gebouw van verdiepingen met 75 apartementen. Som mige kamers hebben locale telefoon, andere niet. Huistelefoon in verbinding met den conciërge hebben ze allen. Het bleek dat Ba der huurder was van apartement no. 410 en het toeval wilde dat de kennis van Roche op no411 woonde. Tegenover elkaar be vonden zich de kamers, slechts door een gang van een paar meter breedte gescheiden. De bewoner van no 411 kon weldra aan Roche melden, dat hij Bader gezien had. Vol gens de beschrijving die hij van hem gaf was hij lang, goed gebouwd, blond, met blauwe doordringende oogen. Dit was het signalement dat in alle op- zichten overeenstemde met dat van den het Albertine Rasch-ballet (bekend uit de Hollyv ood-revue), aan hetwelk in „Zigeu- nerliefce" gelegenheid is gegeven op te tre den. Door alles te zamen is deze film gewor den tot een werk van groote bekoring, dat zeker velen zullen gaan zien. Het voorprogramma geeft naast het jour naal een komisch stuk: „Het diner van den kleermakersbond", een twee-acter waar gis teravond uitbundig om gelachen werd, als mede de gesynchroniseerde teekenfilm „Felix bij de Chineezen". CINEMA EN THEATER. Cor Klinkert demonstreert met mej. I. Santen in de groote zaal van Americain Ho tel een nieuwen dans „Nova" geheeten, die hij tevens in het Weekblad deze week be schrijft. Nicht Leida schrijft over „In hoeverre moe ten wij de mode volgen?" en komt tot de slotsom, dat men zich hoede voor overdrij ving. R. van Eecke is aan het einde van zijn be spreking „Iets over edelgesteenten" geko men, „Beroemde levens", behandelt J. Pier pont Morgan. Aan den vastentijd herinnert de photo „De lof der Zotheid", blijde intocht van Prins Carnaval binnen Cannes, en om nu eens bij de vroolijke muze te blijven no- teeren we „Liefde op het eerste gezicht", een grappige geschiedenis door Guus Betlem jr. Photo's van Edmud Fritz, singing babies, in het arena te Rotterdam, de beroemde gramo- phoonband van Abe Lyman, John Hodde en van Laar, de bekende artisten van de Homo- cordplaten, vele photo's op ander gebied en de muzikale bijdrage van Han Zirkzee „Liedje".

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9