Landbouw en Veeteelt Provinciaal nieuws DE AIOXTURLI VAN EEN VUtKI EItKA'I'JE. zuchtige bevlieging in het bekende .Kegel- huis" aldaar een glasruit vernield. De bak ker, kennelijk opgewonden, in gezelschap van eenige andere luidruchtige vrienden, haj bier gecommandeerd, wat hen niet werd ver strekt. Koffie beliefden de heeren niet, waar op een hunner uit de inrichting werd verwij derd. Hierna had boven aangeduide vernie ling plaats. De schade bedroeg 3 50 Vol gens verdachte had hij geen bier, maar kof fie besteld, ook had hij de ruit niet ingesia- gen, maar dit feit was door een kameraad gepleegd. Deze heer heette Magendans en was matroos-vliegtuigmaker. Eisch 25 boe te of 25 dagen Vonnis conform requisitoir. ONVOEGZAME WOORDEN UITGEBALKT. De niet ter zitting aanwezige heer Corne- ïis L. te Heerhugowaard had op Maandag 19 Januari den arbeider Marinus Grijs uit St. Pancras zonder eenige aanleiding uitge scholden voor huichelaar en nog veel erger De gekrenkte heer Grijs diende een klacht in bij den burgemeester van Heerhugowaard. De beleedigde was voorheen in den kost bij L. en vertrokken omdat hij niet tevreden was over de behandeling van zijn garderobe. Dit was misschien de oorzaak van 's heeren L.'s toorn. Eisch en vonnis 10 boete of 10 dagen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. HET STAPHORSTER BOERTJE IN HOOGER BEROEP. De 62-jarige heer Lambertus Stegeman, bekend als „Het Staphorster Boertje", die door den kantonrechter te Den Helder ter zake onbevoegd uitoefenen der geneeskunde tot 400 boete was veroordeeld, was van dit vonnis in hooger beroep gekomen, daarbij als raadsman en verdediger bijgestaan door mr Buiskool te Schagen. Dr. C. J. Olree, arts te Anna Paulowna, werd in deze appèlzaak in de eerste plaats als get. a décharge gehoord. Deze getuige had in behandeling gehad mej. Zon en was voornemens haar in een ziekenhuis te doen opnemen, waaraan zij geen gevolg had ge geven. Later kreeg dr. Olree deze patiënte opnieuw in behandeling. Haar toestand was toen zeer verergerd en het bleek den arts, dat zij medicijnen had gebruikt van een ander, ondermeer ook eens zalf en een drankje, welke dr. Olree deze niet had voorge schreven. De samenstelling was hem onbe kend. De appellant, die den indruk maakte een bejaard eenvoudig buitenmannetje te zijn, ontkende de vrouw te hebben behandeld en haar persoonlijk ook geen medicijnen te heb ben verstrekt. Op de desbetreffende vraag van verdedi ger antwoordde de arts, dat het gebruik van de zalf den toestand niet had verergerd. De bedoelde patiënte, de 57-jarige Maar- tje Schuitemaker, thans weduwe Zon, wonen de te Anna Paulowna had aan een huidziek te geleden. Omdat de medische hulp van dr. Olree naar haar meening niet het gehoopte resultaat had, stelde zij zich onder behande ling van verdachte, die te Den Helder op de Westgracht zitting had. Deze garandeerde haar genezing en stelde haar poeders ter hand, waarvoor zij 3 verschuldigd was. Des avonds moest zij terugkomen en ont ving toen van een juffrouw een doos met zalf en een gevuld fleschje, waarvoor zij 5 moest betalen, waaraan zij echter geen ge volg gaf. Bij het gebruik van de verstrekte medicamenten verergerde haar ziekelijke aandoening. Getuige had daarvoor gecorres pondeerd met den heer Stegeman. Deze had haar een brief geschreven, welke op de zit ting aanwezig was. Na eenige aarzeling er kende de verdachte dezen brief te hebben ge schreven. Precies wist hij het niet meer, het was al zoo lang geleden. Mr. Ledeboer,.de president der meervou dige strafkamer, noemde de houding van Stegeman kinderachtig. Tijdens het consult met juffrouw Zon was geen ander persoon aanwezig. Verdachte kende de juffrouw niet meer en ontkende haar behandeld te hebben. Hierop werd gehoord de 65 jarige arts Taverne te Apeldoorn, welke geneesheer Ste geman op zijn consulteeren assisteerde en door zijn medische bevoegdheden dekte. Thans was die relatie beëindigd, doch in Sept. 1930 was dr. Taverne als zoodanig nog in functie. Voorheen stond dr. Taverne in relatie met een broeder van verdachte, die ook als Stap horster boertje optreedt. Eens in de maand hield dr. Taverne met Stegeman zitting, doch hij wist niet of dit in September te Den Hel der ook was geschied. Getuige geloofde niet meer dan drie a vier keer geassisteerd te hebben. Enkele malen onderzocht getuige de patiënten. Indien zij tuberculose hadden, behandelde Stegeman hen niet. Na dit verhoor kon de dokter met het oog op zijn drukke praktijk onmiddellijk vertrek ken. Een drietal getuigen a décharge waren niet verschenen, tot teleurstelling van verde diger, die veel prijs stelde op het hooren van enkele dier getuigen, vooral mej. Kwak te Den Helder. De officier zag de noodzake lijkheid niet in om de zaak uit te stellen. Hij achtte verklaring van mej. de wed. Zon be trouwbaar en aannemelijk. Wat Stegeman betrof die scheen aan iedere vinger een dokter te kunnen krijgen. De officier had wel eens gehoord van een jongen, die aan iederen vinger een meisje kan krijgen, maar 'n boer tje, dat aan iederen vinger een dokter krijgt, is weer iets nieuws in dezen modernen tijd. Spreker becritiseerde voorts krachtig die ge- neesheeren, die een dergelijken onbevoegde als verdachte nog willen assisteeren. Voorts kwalificeerde de officier de houding van Ste geman als ontzettend flauw en kinderachtig en wees op het gevaar dat deze kwakzalvers kunnen veroorzaken. Ten slotte requireerde de officier bevestiging van het gewezen von nis. Hierop werd het verzoek van verdediger tot aanhouding in raadkamer overwogen en toegestaan. De zaak werd alsnu voor onbe paalden tijd geschorst. ALWEER OVERTREDING LEERPLICHTWET IN HOOGER BEROEP. had bezocht en had deswege voor den kan tonrechter te Den Helder terecht gestaan Aan haar was een officieele aanzegging uit gereikt. Het meisje was tot Sept. 1930 leer plichtig en had de vakschool waarop zij ge plaatst was, verlaten. De moeder had haar dochtertje thuis gehouden, omdat zij met ziekte in haar gezin had te kampen De officier vorderde bevestiging van het vonnis, waarbij verdachte tot 20 boete of 20 dagen was veroordeeld. Daarop volgde een dergelijke appèlzaak te gen dezelfde verdachte. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vervolgens werd nog een derde Hooger beroepszaak tegen mej. G. voorgedragen. Eisch j 10 boete of 10 dagen. In eerste in stantie was verdachte vrijgesproken. EEN GECOMBINEERDE VECHT PARTIJ OP NIEUWJAARSDAG. Petrus D. en Hieronimus Sn., beiden niet verschenen, hadden zich den avond van 1 Januari te Bovencarspel schuldig gemaakt aan mishandeling van den getuige Stoz uit Grootebroek, die door hen werd geslagen en getrapt. Petrus D. gaf Stoz zulk een geduch- ten slag op het hoofd dat deze neerviel en eenige oogenblikken buiten westen raakte Zekere Keesman ontving een slag op zijn hoed en daarna een schop tegen zijn zitvlak en ook zekere Lam bleef niet schotvrij Deze ■had eenige trappen en slagen te incasseeren. onder meer een kwaadaardige slag tegen zijn oor en raakte bloedend verwond. Zekere Gr., die in gezelschap verkeerde var. verdachte, pikte nog een vorkje mee en had Stoz tegen het hoofd geslagen. De Officier vorderde tegen ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis. DE GERUCHTMAKENDE ONTVOERING DOOR JEAN DE BELG. Twee jaar gevangenisstraf gelischt. In de middagzitiing werd behandeld de nog resteerende zaak, welke betrof de sensa- tioneeie schaking van een Hongaarsch meis je, dat door een landbouwer Jan Blom was thuis gehaald. Voor dit feit, het onttrekken van dit meisje aan het toezicht van gemelden heer J. Blom, stond dan heden terecht de 28- jarige „servist" Jean Baptist Hector R., 'n Belgisch onderdaan laatstelijk wonende te Rotterdam, levende met genoemde Hongaar- sche en thans gedetineerd in het huis van be waring. Dit jonge mensch was te Wognum op het tooneel verschenen en had daar een „pen sion" gezocht. Hij kwam in kennis met de destijds 19-jarige Margit Anna Vargo en raakte met haai verloofd, hoewel niet met veel enthousiasme van de zijde der pleeg ouders. Op 11 Mei bleek dit meisje plotseling verdwenen vermoedelijk in gezelschap van den Belg die eveneens uit Wognum vertrok ken bleek te zijn. De pleegmoeder vond later bil het bed opmaken onder het hoofdkussen een brief, waarin het meisje haar vlucht me dedeelde. Het paartje werd opgespoord te Rotter dam en de ontvoerder gearresteerd en in voorarrest gesteld. Het meisje, dat-heden door omstandighe den niet als getuige kon verschijnen, was door den Belg leelijk bedrogen, want hij was getrouwd en had met zijn vrouw een echtscheidingsproces, maar de echtscheiding was nog niet uitgesproken. De heer Blom, die als getuige werd ge hoord, beweerde den verdachte te hebben gezegd, dat Margit onder zijn voogdij stond, wat door den Belg werd ontkend. Hij beweerde ook aan Margit te hebben gezegd, dat hij getrouwd was Bij den rechter-commissaris had verdachte erkend te hebben geweten, dat het meisje 19 jaar en minderjarig was. De jongelieden hadden zich op 11 Mei verwijderd onder voorwendsel te Hoorn naar de bioscoop te willen gaan. Gehoord werd ook burgemeester J. Com mandeur van Wognum, die verdachte aldaar eenige malen had verhoord in kwaliteit van hulp-officier van justitie. De Belg had aan den burgemeester er kend, dat hij geen toestemming had van de pleegouders en hij wist dat het meisje min derjarig was, hetwelk thans door verdachte werd tegengesprol rn. De Belg insinueerde nog, dat hij aan de pleegmoeder gevraagd had om met het meisje te mogen verkeeren, want de heer Blom zelf had thuis niet veel te zeggen. Het meisje droeg op haar hart een ge schreven verklaring in zijn voordeel, doch die was door majoor Korver weggenomen. Die majoor der rijksveldwacht te Hoorn, de heer Pieter Korver, deelde mede, dat ver dachte hem had verklaard te hebben gewe ten dat het meisje beneden de 20 jaar was en geen toestemming had. De inlichtingen omtrent het verleden van verdachte waren ver van gunstig. Hem wer den verschillende misdrijven ten laste gelegd, waarvoor hij gestraft was geworden. De majoor verklaarde later nog geen brief te hebben vernietigd, wel had het meisje een brief gescheven aan haar pleegouders en de zen brief had verdachte haar afgenomen en in den kachel geworpen. Ook werd nog gehoord mr. Ubbens, de rechter-commissaris, die ontkende dat ver dachte had verlangd het verhoor van Blom's vrouw. Vervolgens verkreeg de officier van justi tie het woord. Deze nam aan dat de pleeg vader Blom tot het uitoefenen van gezag over het meisje bevoegd was. Eveneens stond vast, dat verdachte kennis droeg van de min derjarigheid van het meisje. De verdediging van verdachte berustte pp foefjes en verdachtmakingen, alsmede op zoogenaamde verklaringen van menschen die er niet waren. Het lag in zijn lijn om te verzwijgen dat hij gehuwd was. Evenmin was juist, dat hij in echtscheiding was. Dit was klinkklare leugen. Er was niets van aan. Het paartje heeft een groote reis ge maakt in Frankrijk, Spanje, Luxemburg en België. In Frankrijk werd hij nog gearres teerd. Na al die omzwervingen zijn zij ten slotte in armoede in Rotterdam terecht geko men. De officier maakte daarop ook duide lijk onder welke omstandigheden Blom het wettig gezag over het meisje had verkre gen. Verdachte verbleef te Brielle en te Rot terdam onder een valschen naam, die van octor Boudewijns. Het meisje is zijn slacht- offei geworden. Zijn strafregisterwiist uit e onbetrouwbaarheid van verdachte. De of ficier hoopte, dat hij met dit grappen maar in België zou blijven en vorderde tot slot van zijn requisitoir 2 jaar gevangenisstraf. Mr. de Groot, ter vervanging van mr. A Prins Jr., die door ongesteldheid was verhin derd, als verdediger optredende, besprak de liefde tusschen deze beide menschen en oe omstandigheden, die hen hadden bewogen uit Wognum te vertrekken. Volgens verdachte was de houding van Blom's vrouw tegenover het meisje grootendeels daarvan de oorzaak. Verdediger hield voorts een uitvoerige juri dische beschouwing over de onttrekking, die aan verdachte was ten laste gelegd en ont kende, dat het opzet om te onttrekken hier was bewezen. Ten slotte betwistte pleiter of Blom het wet tig gezag over het meisje had uitgeoefend. De pleegkinderen van Blom verkeerden in een absoluut rechtioozen toestand. Blom meende wel voogd te zijn, doch «-as het rechtens niet. Eindelijk besprak pleiter nog den persoon van den verdachte en zijn verhouding tot het meisje en beëindigde zijn uitvoerig betoog met te zeggen, dat het wettig en overtuigend bewijs van het ten laste gelegde feit niet ge leverd, reden waarom hij concludeerde, dat verdachte zou worden vrijgesproken, subsi diair bij eventueele veroordeeling, een lich tere straf zou worden opgelegd. Tot besluit volgde nog een geanimeerde discussie tusschen de officier en verdediger. Uitspraak a.s. Dinsdag. OPLICHTING DOOR DUITSCHER. Veroordeeld tot 2 jaren gevangenis straf. Het gerechtshof te Amsterdam wees gister arrest in de strafzaak tegen den 25-jarigen Duitschen koopman K. E., die op 20 Nov. door de rechtbank was veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar terzake oplichting van een kantoorbediende voor een bedrag van 2000. De kantoorbediende had E. 2000 ter hand gesteld als borg, hij zou dan bedrijfsleider worden in de zaak van E. Deze zaak bestond echter slechts in diens verbeelding. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis gevraagd, doch het Hof ver oordeelde E., mede op grond van het feit, dat hij in Duitschland reeds meermalen we gens oplichting was veroor :ld, tot een ge vangenisstraf van twee jaar. EEN AUTO GESTOLEN OM WRAAKPLANNEN UIT TE VOEREN. Een 21-jarige chauffeur te Arnhem stond gister voor de rechtbank aldaar terecht. Hij had te Wageningt-n een auto weggenomen, waarmee hij naar Arnhem reed, waar hij zijn meisje, dat met hem gebroken had, met een mes bedreigde. Hiervoor hoorde hij thans negen maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraak over acht dagen. WARMENHUIZEN. Overzicht C.V.V. van 16 tot en met 21 Febr. 1931. Voor de zooveelste maal zijn de tuinbou wers van de week weer gefopt met het weer Het lijkt er veel op, dat de tuinder zich te vreden moet stellen met de voor hen zoo slechte weersgesteldheid. Buiten veler verwachtingen zijn de prijzen van de roode koel in deze week nogal belang rijk opgelocpen. Dit is hoofdzakelijk toe Te schrijven aan het feit, dat de voorraad ge deeltelijk uitgeput is. De inventarisatie van de stapelproducten in het bijzonder de roode kool per 16 Febr. j.1. is velen terdege afgeval len. Gezien die cijfers, kan men gerust zeg gen, dat de voorraad roode kool spoedig ver slonden zal zijn. Zooals gewoonlijk was op Maandag geen aanvoer. Van Dinsdag tot en met Woensdag j.1. werden groote roode kool eerste kwaliteit verkocht voor 4.50—5.20 per 100 K G. De kleine roode kool eerste kwaliteit werd op laatstgenoemde dagen verkocht voor 6— 6.50 per 100 K.G. Na genoemde dagen was de vraag naar roode kool zoo uitgebreid en de aanvoer zoo gering, dat het een prijsstijging ten gevolg had. Van Donderdag tot den laatsten vei lingsdag van deze week verkocht men groote roede kool van 5.40—5 60 a 6 per 100 K.G. en voor de kleinste roode kool eerste kwaliteit 7—7.60 a 7.80 per 100 K.G. De tweede kwaliteit roode kool varieerde in deze week van 3.40—6.80 per 100 K G. De totale aanvoer van roode kool bedroeg in deze week 179650 K.G. tegen 155950 K.G. in de vorige week. De animo voor de gele kool was van deze week niet zoo groot als die van de roode kool. Voor bepaalde partijen gaf men iets meer dan men gewend was. De prijzen van de groote gele kool varieerden in deze week van 2.30—f 3 per 100 K.G. Tot en met j.1. Donderdag bedroeg de noteering van de kleinere soort van 2.70 tot eventjes de 3 per 100 K G. Zaterdag bleek het, dat het toen een vlaagje was, want dien dag betaalde men voer de kleine gele kool niet meer dan 3.30. De noteering van de tweede kwaliteit bedroeg in deze week 1.20—2.80 per 100 K.G. Aangevoerd werd in deze week 735CO K.G. Gele kool tegen 29250 K.G. in de vori ge week. Met de prijzen van de Deensche witte kool was het allertreurigst gesteld. Integenstelling met die voor roode kool zijn die van de Deen sche witte kool gekelderd. De groote eerste kwaliteit kon men slechts verkoopen voor 2.30 tot hoogstens 3 per 100 K.G. en de kleine eerste kwaliteit gold slechts enkele dub beltjes méér. Tweede kwaliteit is verkocht voor 1.70—2.70 per 100 K.G. De totale aanvoer bedroeg in deze week 148575 K.G. tegen 84625 K.G. in de vorige week. Voor gewone gele uien beoong men in deze week 1.80—2.50 per 100 K.G en de grove gele uien 2.20—2.50. Aangevoerd werd in totaal 37650 K.G. tegen 54175 K.G. in de vorige week. 5400 K.G. groote peen werd verkocht voor i .70—2 tegen 750 K.G. in de vorige week. HENSBROEK. Vrijdag hield de ziekenkas „Helpt elkan der" een alg. verg. in café Mantel. De voorz de heer Jb. Visser, sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. De rekening van den penningmeester gaf aan ontvang sten 557.23, uitgaven 557.23, bezit op 1 Jan 1931 1930.42 en oo 1 Jan. 1930 1862.59; Saldo 67.83. In het jaarverslag van den secretaris werd naar voren gebracht, dat het voor de ver- ceniging een voordeeling jaar is geweest; zij had 48 leden op 1 Januari 1930 en 50 op 1 Jan. 1931. Er kwam een donateur bij Zeven zieken kwamen voor 160 ziekendagen in aanmerking en de reserve steeg tot 1930.42. De aftr. bestuursleden, de heeren A. Gunder en Jb. Dekker werden herbenoemd. De contributie en uitkeering werden weder vastgesteld op de thans bepaalde bedragen Bij de loting van 8 weken vrijstelling van contributie betalen waren Jb. Koning en C. Dekker de gelukkigen. Door het bestuur was, nadat de vereeni ging uit den bond was getreden, een nieuw reglement samengesteld, wat door den se cretaris aan de vergadering werd voorgele zen Na artikelsgev. ijze behandeling werd het door de vergadering goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de neer Jb. Dek ker hoe het gaan moet ais een lid onder d enst moet De voorzitter antwoordde, dat iemand in dat geval geen contributie behoeft te betalen maar dan ook geen uitkeering krijgt. SINT PANCRAS. Mrandag 23 Feor., 's namiddags 7 uur, vergaderde de vereeniging Ziekenhuisverple ging in het café van den heer Gerritsen, on der leiding van den heer Schuur. Door ziekte en afwezigheid van den secr. penningmeester is de voorzitter verplicht ook deze functies te bekleeden dus roept hij de clementie van de vergadering in. Na de notulen volgt het jaarverslag wat aangeeft ontvangsten 2309,69, uitgaven 2073,63. Nog loopende waren eenige pos ten zoodat het batig saldo bedraagt 108.50. Vijf en twintig leden zijn in '30 verpleegd met gezamenlijk 397 ligdagen, waarvan 8 operatiegevallen. De heeren S. Bijpost en C. Tromp werden aangewezen om als rekeningnazieners te fungeeren in 1931 wat door beiden werd aan vaard. De Bestuursverkiezing gaf als uitslag dat de aftredende heer G. booij Az. met alge- meene stemmen werd herkozen, waaimede hij in kennis zal worden gesteld. Als afgevaardigden voor de Federatiever gadering werden gekozen de heeren G. Booij Azn., J. v. Kampen en J. Spaan als plaats vervanger. De heer v. d- Wal vroeg of de bewoners van St. Pancras vrije ziekenhuiskeuze heb ben. Nee, zeide voorzitter, indien dit wordt ver langd moet in 't neutrale ziekenhuis worden bijbetaald. De heer J. v. Baar vond niet goed dat iemand bij moet betalen b.v. de kosten ge bruik van operatiekamer enz., dit zou spre ker willen hebben ondergebracht bij de gewo ne omslag over alle leden. Zal onder de oogen worden gezien. We hebben hier thans, zei de voorzitter 'n wijkverpleegster (ik kan wel zeggen zooveel als ik reeds van haar werkzaamheden heb ze uitstekend ver- licht), doch we hebben hier nog geen veree niging voor wijkverpleging. We zouden kun nen oprichten naast ziekenhuisverpleging een vereeniging voor gezinsverpleging, de contributie zal bedragen 1.50 fier jaar. De heer S. Bijpost vroeg of dit per per soon is. Dit is per gezin zeide voorzitter. He heer C. Tromp wilde hierover een apar van te vergadering beleggen. De 'heer A. Groen (gemeenteraadslid Koedijk): Thans hebben we dan een zuat doch wie heeft die zuster benoemd? Ik w, r' heeelemaal niet voor dat er een vereen;,- er wordt opgericht. Die de zuster heeft benoEü? moet maar voor de rest ook zorgen Ik L u hier zeggen, dat de heele raad van KoJu.ü er niet dat van afwist. De heer van Kampen diende daaron heer Groen van antwoord. H en De zuster is thans werkzaam in Sint Pa cras en gem. Koedijk en dit juich ik toe ze er gekomen is vroeg Groen? Niet zooals u denkt, niet de raad van Sint Pancras heeft de zuster benoemd, doch C zinsverpleging, het hoofdbestuur van r zinsverpleging koine in deze de eer toe De vereenigingen Het Witte Kruis Sint Pancras en Koedijk hebben dit overm» dragen aan Gezinsverpleging te Schoorl en deze heeft dit verder uitgewerkt. De gedachten van mij zijn, geen vereen op te richten, de tijden zijn slecht, als er weer om een nieuw lidmaatschap wordt gevraagd zullen velen de neus optrekken, het geld wat nog noodig is, is een kleintje, dit zal mef eenige subsidie best bij elkaar komen. De voorzitter dankte den heer van Kampen voor zijn uiteenzetting en vroeg de ver- vw* uc ver- eeniging machtiging om b.v. 25 per jaar te subsideeren aan de wijkverpleegster waar toe na veel discussie werd besloten De voorzitter sloot met een woord van dank aar: de vergadering, in de hoop dat alles in orde mag komen, en de zuster handhaafd blijft. j-i I PLATTEGROND VAN VELSEN. Bij den uitgever G. Eikelenboom te Haar. lem is verschenen een plattegrond der meente Velsen; deze uitgave omvat eeg kaart van de gemeente Velsen op schaal 1 10.000, een kaart van het stadsdeel dezer gemeente, n.1. IJmuiden, op schaal -. 5oqq beide uitgevoerd in zes kleuren mef offset' druk, en als omslag van de gevouwen tear, ten een boekje, inhoudende alle straatnamen der gemeente en de verklaringen der teeketu op den plattegrond. Deze uitgave is tot stand gekomen met medewerking van het gemeentebestuur van Velsen. woGNurr Gistermorgen is het 6-jarig zoontje van den heer J. Twisk te Wognum, dat plotseling den weg overstak, door een autobus van de firma Keetman aangereden. De kleine be kwam een hersenschudding en overleed spoedig daarna. HEILOO. Voor de r.k. kiesvereeniging alhier heefl de commissie van advies thans de voorloo- pige groslijst vcor de a s. raadsverkiezing vastgesteld als volgt: J A. J. Barnhorn. A. Dekker Azn., H Dekker Mzn., C. Franken, G. Hoetjes, P. Kraakman, G W. van Lies hout, J. Opdam, J Schuijt en H. Verver Zooals we reeds opmerkten, kunnen nog lijsten, door een 30-tal kiezers onderteekend. worden ingediend We merken nog op, dat de heeren P. Kraakman en J. Opdam beiden geen zitting kunnen nemen, daar zij half broers zijn. Zender twijfel zullen nog wel een of meer personen aan de lijst werden toegevoegd, daar nog enkele personen zijn aangezocht. OUDKAItSPEL. Als commies bij de directe belastingen is naar Schagen overgeplaatst onze plaatsge noot J. H. Bosch, thans commies voor Ha renkarspel en St. Maarten. Onze plaatsgenoote mej. Klazina IJffis benoemd tot telefoniste aan het Rijkspcst- en Telegraafkantoor te Broek op Langendijk. STOMPETOREN. Dinsdagmiddag ongeveer kwart voor éért, had hier een ongeluk plaats, dat zeer ernstig bad kunnen zijn, doch gelukkig nog goed is afgeloopen. Toen de heer Groot, woonach tig in de Schermeer nabij Ursem, met zij» auto. waarin ook drie kleine kinderen geze ten waren, van den Oterleekerweg over brug reed, kwam hij in aanraking mei de tram, doordat de remmen niet in orde wa ren. De auto draaide naar links en kw»»J gelukkig tegen een paal van het electrisch licht, die aan den onderkant stevig in dea grond staat en den stoot wel kon verdra gen. Was de auto hier niet terecht gekome» aan zou zeer waarschijnlijk een vreeswijk ongeluk gebeurd zijn. Later bracht de heer Kooy de kinderen met zijn auto thuis; c,e auto van den heer Groot werd met een toe stel van den heer Met te Alkmaar op het drege gebracht en kon de reis voortzetten, daar hij slechts weinig beschadigd was. SCHAGEN. Alhier is opgericht een afdeeling van 06jj vrijz. chr. jongerenbond met aanvankelijk R> leden. 443. Boven de plaats waar Keesie lag, zat een visscher in zijn boot. Hij had zijn net uitgeworpen en stond op het punt het weer in te halen, om te zien of de visschen zich hadden laten verschalken. Hij haalde door middel van een katrol op. 444. Het net kwam eindelijk boven. De visscher vorheug zich al om zijn buit, want het net voelde zwaar aan. Rus"* haalde hij op, om de visschen niet te laten merken, dat gevaar dreigde,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6