LUXE VERHUUR BUICK AUTO'S Ingezonden stukken Buitenland met 6 tot 7 persoons SLECHTS F 0.15 PER K.M. Garage Jac. Met, Tel,572-873 Binnenland WAARD EN GROET. Als hoofdingelanden van dezen polder zi n herkozen de heeren S. v. Splunter en J. Vethman. In de vacature van den heer P. A. Melchior is gekozen de heer R. C. Schenk te Groot IJpolder. HEILOO. Het Eerste Lustrum van „D. O. V. E. S." De gymnastiekvereeniging „D.O.V.E.S" fcestaat 5 jaar Op 27 November 1925 opge richt, neemt zij een voorname plaats in ons leven Dat is Dinsdagavond gebleken. Het volijverig bestuur en speciaal de heer J. L Groot, thans te Alkmaar, heeft daaraan krachtige leiding gegeven. Niet minder heeft daartoe bijgedragen mej. T. Langeberg, vanaf de oprichting de leidster en de heer jb Heinis, sinds geruimen tijd de leider. Maar hun aller volle medewerking om de vereeniging tot grooten bloei te brengen is ook te danken aan de ouders en de vele do nateurs. Op alle uitvoeringen waren zij in grooten getale present en ook weer gister avond. De feestavond want dat is het gewor den werd geopend met den vaandelgroet en een openingsspeech van den voorzitter. Deze heette welkom den Kring Alkmaar, de Zustervereenigingen en de organisaties uit Heiloo. Wat in de 5 jaar is gepresteerd is er gekomen met veler medewerking. Spr memo reerde de behaalde lauweren, de gymnastiek oefeningen en de wedstrijd in tet afgeloo- pen laar. Spr. bracht dank aan velen, doch bovenal aan de leidster en den leider, aan wie het groote succes te danken is, en eveneens aan de vele donateurs. Hun steun heeft men noodig, ook in de toekomst. Spreker herinner de aan het voorrecht, dat Alkmaar heeft, waar men de beschikking heeft over een vrij lokaal en werktuigen. Hier hebben we dat niet. Hier zijn we aangewezen op den steun der donateurs en medewerking van andere zijde, waaraan het tot heden gelukkig niet heeft ontbroken. Nadat spr. nog had uitge weid over de kracht die van de sport uitgaat, verklaarde hij den avond voor geopend. Aan de leidster en leider werden bloemen en een kistje sigaren aangeboden. Daarop trad mej. Langeberg naar voren, die in 'n geestig speechje dank bracht aan het bestuur, doch speciaal aan den voorzitter. Wat U, aldus de spreekster, voor de ver eeniging geweest is, kan ik niet onder woor den brengen. U is de stuwkracht en de ziel der vereeniging. Ik spreek namens allen, als ik u hartelijk dank breng. Ontvang uit han den van onze jongste adspirant een cadeau voor uw vele werk, aan woik cadeau jong en oud, klein en groot heeft bijgedragen. Daarop werd een fraaie ets van de Waag- toren te Alkmaar aangeboden. Vervolgens was het woord aan de neer Jonker, die na mens „De Halter" te Alkmaar onder yrien- delijke woorden een mooie bloemenmand aan bood. De arbeiders-tooneelver. „Falkland" bood onder sympathieke woorden een bloe menhulde aan. Namens de V. V. V. te Heiloo sprak de heer A. N. K. Hopman. Spr. was teleurge steld, dat het lustrum niet tot hen was door gedrongen en daarom stond spr. met leege handen. Hij vond dat onaangenaam, doch uitte niettemin de hartelijke geukwenschen, voor de vereeniging die hem sympathiek is. (Applaus). De heer )e heer J. Bus Jzn. sprak namens de Zangver. „Harmonie". Ook spr. feliciteerde D O V.E.S. met haar eerste lustrum en sprak den wensch uit dat de heer Groot, hoewel in Alkmaar woonachtig, nog lang zijn beste krachten aan de vereeniging zou geven. (Applaus). De voorzitter was aangenaam verrast Op de hem eigene wijze bracht hij allen dank en verklaarde dat hij graag voorzitter zou blij ven en beloofde zijn medewerking Daarop werd het pogram afgewerkt. Het zou ons te ver voeren om alle oefeningen te beschrijven. We constateerden dat elk jaar de oefeningen vooruit gaan, dank zij de krach tige leiding. Dit kwam vooral tot uiting bij de oefening der adspiranten. Na afloop was er een gezellig bal. y Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactu. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt Oterleek, Februari' 31. M. de R. Verzoeke een bescheiden plaatsje voor onderstaande in Uw blad, in antwoord jv'ugezonden stukje van mevr. v. d. Wai 7 Boer. In eerste instantie was de opvat nl5f in te gaan op het stukje van die arne, doch de meerderheid van het bestuur er woningbouwvereniging acht het niet on- w*u 6611 en ander even recht te zetten. Jit- uur js er van overtuigd, dat het a .ï'oed 'n elkaar is gezet, zoo goed zei rs, dat de notariëele acte reeds is opge maakt en de koninklijke goedkeuring bereids v^lgeVaaag De deuren zijn wijd opengezet r iedereen, zoo wijd, dat de eerste de beste, ,r.;^f, iIt°leJs'cc^ts den wensch te kennen v a tv? i d. wordt ingeschreven. (Mevr ,a' ff^'ieve dit niet als een tot haar per- .onlijk gerichte invitatie te beschouwen.) zinsnede mevr: „hier is werk voor het gemeenstebestuur, dat geld kost", is toch zeker niet serieus bedoeld? Wij zijn juist van eening, dat het werk voor de bouwvereeni- g'ng is, daarem is ze opgericht. Dat het geld st, is in zooverre juist, dat men zonder geld £r°nd kan koopen en huizen bouwen, eti zooals U het weergeeft, mevr., zou het n indruk kunnen wekken, dat de gemeente °P 1°^ moet leggen, en dit juist ont- i. nen wij ten stelligste. Rente en aflossing Kunnen uit de huur worden betaald, dus dat oenoeft voor het gemeentebestuur geen be zwaar te zijn Wij zouden het natuurlijk ten 'eiste toejuichen, als de autoriteiten zich tot e e hoogte konden opwerken, waarop ze zou- <*-'n kunen inzien, dat met een kleinen toeslag °p de huur het levenspeil der arbeiders wordt vernoogd. M de R., om alle dwaasheden en wanbe grippen recht te zetten zou misschien nog een kolom vorderen, en wij meenen geen reckt te neaben daar beslag op te leggen. Evenmin gvvcelen we er lust toe, want we vormen wel een bestuur van een woningbouwvereeniging, d°ch zijn geen beroeps-ingezonden-stukken- schrijvers Wij kunnen onzen tijd beter beste den ten dienste der gemeenschap en kunnen met al onze aandacht schenken aan men- •chen, die stelselmatig uit alles venü o ge lieven te zuigen. Wij gunnen hen dat genoe gen gaarne, en zullen derhalve verder ook geen aandacht schenken aan eventueele pen- nevruchten van mevr. v. d. Wal of anderen U, miinheer de Redacteur, dankend voor de verleende gastvrijheid, teekenen wij, voor het bestuur, JAC. KALK, voorzitter. R. H. WITTEVEEN, secretaris EEN VERZOEK OM BETER BEHANDELING VAN HET PAARD. Geachte Redacteur! Met deze verzoek ik u om een plaatsje in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Wanneer je alle dagen reist en je tijd op verschillende plaatsen doorbrengt, dan valt het je wel eens op, dat er altijd nog men- schen zijn die trots het wakend oog der die renbescherming hun dieren durven mishan delen. Zoo ook hier in Alkmaar, waar je soms staaltjes te zien krijgt, waar je hart bil blijft stil staan. Zoo zag ik Zaterdagmiddag, toen ik van den trein kwam, een bakker rijden met zijn paard en wagen. De man trok op zoo'n ver schrikkelijke manier het dier aan zijn bek, dat net dier genoodzaakt was zijn bek te laten hangen als een vernield lam stuk vleesch. En dat terwijl het des bakkers beste kostwinner is. Als deskundige op het gebied van paar den weet ik bij ondervinding hoe pijnlijk dat is voor een paard. Is het paard door alle eeuwen heen des menschen beste vriend niet geweest? En daarom worden alle eigenaren van paarden en vooral genoemde bakker be ieefd verzocht om het beter te behandelen Daar zij anders niet waard zijn zoo'n diei te bezitten. Bedenk de diensten van het paard aan den mensch bewezen zijn onbetaalbaar. J. J WAGEMAKER. ENGELSCH-FRANSCHE BESPREKINGEN TE PARIJS. De bewapening ter zee Te Parijs hebben besprekingen plaats ge had tusschen de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson. en zijn Fransche collega, Briand met betrekking tot de uitvoering van het Fransche vlootbouw- program. Voor dien hadden reeds voorbe sprekingen plaats gehad tusschen Craigie en Massiglc en daarbij had Frankrijk zich er reeds accoord mee verklaard, zijn oorsponke- lijken eisch van 805.000 ton te verminderen tot 640.000 ton. Tijdens de eigenlijke rranschEngelsche besprekingen zou de Engelsche delegatie er echter op hebben ge staan. dat Frankrijk 620.000 ton niet zou overschrijden, terwijl Frankrijk bereid was, met 630.000 ton genoegen te nemen. Gezien de wederzijdsche tegemoetkoming verwacht men, dat de 10.000 ton waaromtrent mee- ningsverschillen bestaat, geen ernstige moeilijkheden meer zal opleveren. Een ander punt van bespreking vormt de voorgenomen bouw door Frankrijk van een kruiser van 23.000 ton als antwoord op den Duitschen pantserkri, ser-bouwHenderson heeft Briand dringend verzocht, zich door den Duitschen vlootbouw niet te laten beïn vloeden en af te zien van den bouw van de zen 23.000 ton-kruiser. Een beslissing is hier omtrent nog niet gevallen. Frankrijk verlangt natuurlijk zekere concessies. Vreezende, dat Italië ondanks alles een Fransche meerder heid van 150.000 ton niet zal aanvaarden, wenscht Frankrijk een veiligheids-clausule, waardoor het de mogelijkheid krijgt, in dit geval zijn tonnage-cijfer te verhoogen. Bo vendien verlangt Frankrijk dat de overeen komst een volledige Londensche drie-mogend- heden-overeenkomst wordt, die eventueel tot een vierde mogendheid uitgebreid zou kun nen worden. Er blijft nog een voorname moeilijkheid over. Frankrijk stelt zich op het standpunt, dat het onmogelijk met gebonden handen ter Ontwapeningsconferentie kan verschijnen, indien het niet zekere garanties heeft waar door het op de Ontwapeningsconferentie bij de behandeling van deze kwesties den vollen steun van Engeland heeft. Men zou in dit verband van de strikte handhaving van den status quo gesproken hebben en van de on veranderlijkheid der verdragen, waarvoor Engeland zich garant zal stellen Hoever En geland aan deze eischen zal tegemoet komen, is nog onbekend. Inwilliging ewan zou een goed deel van de komende Ontwapenings conferentie althans wat de ontwapening ter zee betreft, nutteloos maken. De Engelsche delegatie naar Rome. Het Fransche Ministerie van buitenland sche Zaken publiceert een mededeeling waar in gezegd wordt, dat de Fransch-Engelsche vlootbesprekingen op een punt zijn gekomen, waar het noodzakelijk blijkt, dat met de Ita- liaansche regeering nader overleg wordt ge pleegd. De Engelsche delegatie, geleid door minister Henderson. vertrekt derhalve naar Rome. Zoowel de Amerikaansche als de Ja- pansche regeering zijn over den inhoud der besprekingen, die op de meest vriendschappe lijke wijze verliepen, voortdurend op de hoogte gehouden. Henderson en Alexander vertrokken nog gisteravond naar de Itaiiaan- sche hoofdstad. In de officieele Engelsche mededeeling wordt verklaard, dat de FranschEngelsche besprekingen niet op moeilijknecen gestooten zijn. doch dat men er de voorkeur aan geeft alvorens tot onderteekening van de overeen komst over te gaan, de toestemming van de Italiaansche regeering te vragen. Het officieuse resultaat De Engelsche delegatie is gisteravond te 17)4 uur naar Rome vertrokken. Omtrent de bijzonderheden van de bereikte overeenstem ming is men voor het oogenblik nog niet vol ledig ingericht. Het schijnt echter vast te staan, dat Frankrijk zich bereid verklaart heeft zijn totale tonnage tot 630.000 ton te verminderen. De oorspronkelijk door Frank rijk geëischte meerderheid van 244.000 ton tegenover de Italiaansche vloot, werd even eens verminderd en dit getal zou volgens de nieuwe afspraken omstreeks 170000 ton be dragen. Aan de andere zijde schijnen echter de Engelsche bemoeiingen om Frankrijk te bewegen tot het opgeven van den voorgeno men bouw van een 23000 tons kruiser, zon der resultaat te ziin gebleven, BOTSING TUSSCHEN STAHLHELM EN REICHSBANNER. Te Bad Bramstedt in Holstein kwam het tot een ernstige vechtpartij tusschen een aartal leden van de Stahlhelm, die met vrachtauto's op weg van Kiel naar Altona waren, en te Bad Bramstedt een korte rustpoos hielden, en een groep leden van de Repubükeinsche organisa tie Reichsbanner Schwarz-rot-gold. Twee Stahlhem-leden werden hierbij ernstig en vijf licht gewond De gewon den werden met de Stahlhelm-auto's' naar Altona vervoerd INBRAAK IN BERLIJNSCHE GRAFKELDERS. Schandelijke ontwijding van graven. Een dezer nachten hebben onverlaten een BeYlijnsch kerkhof, waar vele fami liegraven zijn. een nachtelijk bezoek ge bracht. Zij zijn over een muur geklom men en hebben zich toen toegang ver schaft tot den grafkelder var de familie Rabitz. Twee van de vier kisten, die hier staan, hebben zij opengebroken, waarna zij onderzocht hebben of op de daarin liggende lijken zich sieraden be vonden. Na dit lugubere bezoek hebben zij in gebroken in Jen grafkelder van ge neraal v Zingler. Ook hier hebben zij ge tracht een kist te openen, doch schijnen bij dat werk door eenig ve-meend on raad gestoord te zijn. Van de misdadigers is geen spoor ge vonden. Of zii werkelijk sieraden hebben mee genomen, kan thans nog niet met ze kerheid worden gezegd, daar eerst de bloedverwanten van de overledene door de politie gehoord moeten worden. DE ARGENTIJNSCKE CONSUL- GLNERAAL TE HAMBURG WEGENS VERDUISTERING GEVLUCHT. De door zijn regeering wegens jaren lange verduistering en ambtsmisbruik ontslagen consul-generaal van Argen tinië te Hamburg, Juan Oyhanarte, is met achterlating van een schuld van 150.000 Mark in den afgeloopen nacht naar Parijs gevlucht. Oyhanarte zou zich tnet zijn familie gisteravond aan boord van het schip ,.Kap Krona" in schepen naar Buenos-Aires. Hij heeft er op het laatste oogenblik echter de voor keur aan gegeven zijn vrouw en kinde ren in den steek te laten en naar Parijs t? vluchten, inplaats van zich in zijn vaderland ter verantwoording te laten roepen. In hotel ..Reichshof", waar hij woon de. zijn zijn eigendommen reeds in be slag genomen. Onder verdenk.ng van meineed zal hij door de justitie worden vervolgd. LAPPO WEER AAN HET WERK. Wederom ontvoering v-n soc. afgevaardigde. Wederom is in Finland groot opzien ge baard door de ontvoering van een voorma lig sociaal-democratisch afgevaardigde. Het Ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft een scherpe verklaring gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat tegen dergelijke voorvallen uiterst gestreng zal worden op getreden. Het slachtoffer is de afgevaardigde Toivonen, die in den afgeloopen zomer reeds eenmaal door de Lappo's is ontvoerd. Thans ging de ontvoering als volgt in haar werk: Toivonen zou een rede houden in het Volksgebouw te Maentsala. Na aan komst aldaar eischte een groep jongelui, dat hij naar buiten zou komen, en toen hij hier aan geen gevolg gaf, werd hij met geweld in een auto gebracht en naar Helsingfors gevoerd, waar men hem weer vrij liet. BELEEDIGING VAN DEN DUCE. Politiebeambte geschorst. Eenige dagen geleden werd te Menton een Italiaan aangehouden en naar het politie bureau gebracht. De arrestant toonde zijn papieren waaronder zich ook een foto van den Duce bevond. Het portret ziende, zou een onder-brigadier der recherche hardop eenige onminzame dingen over den Italiaan schen premier hebben gebezigd en daarbij zelfs een weinig correct gebaar hebben ge maakt. Zoodra hij los werd gelaten ging de Ita liaan de zaak aan den Italiaanschen vice- consul te Nice vertellen; deze bracht het weer over aan den consul-generaal, die er op zijn beurt den Italiaanschen ambassadeur te Parijs van in kennis stelde. Zoo werd de zaak bij de Fransche regeering aanhangig gemaakt. De minister van binnenlandsche zaken heeft den maire van Menton gelast den onder-brigadier van zijn functie te ont heffen in afwachting van de resultaten *an een onderzoek. DE OPSTAND IN PERU. Het zuiden in handen der opstandelingen? Uit La Paz wordt medegedeeld, dat reizi gers die uit Peru in Bolivia zijn aangeko men, mededeelen. dat het geheele Zuiden zich in handen der opstandelingen bevindt. Alle militaire garnizoenen uit het Zuiden hebben zich aangesloten en schijnen zelfs voornemens te zijn om de regeering van San- chez Cerro ten val te brengen. Onderhandelingen aanstaande. Uit Lima wordt gemeld, dat kolonel Luis Sanchez Cerro voornemens zou zijn aan het hoofd van een delegatie per vliegtuig naar Arequipa te vertrekken tot het voeren van onderhandelingen met de leiders der op standige beweging, teneinde te trachten over eenstemming te bereiken. POKKENEPIDEMIE TE CALCUTTA. Reeds 167 perscnen gestorven. Te Calcutta heerscht sedert verscheidene weken een ernstige pokkenepidemie, die door de gezondheidsautoriteiten krachtig wordt bestreden, iettemin zijn in de loop van de laatste zes weken niet minder dan 167 per sonen aan de pokken overleden. Tot nog toe zijn door den gezondheidsdienst meer dan een millioen personen met koepokstof inge ënt, MAN, VROUW EN KIND OP DEN OPENBAREN WEG NEER GESLAGEN. Toen gisterennacht de arbeider Herndoer- fer zich met vrouw en kind naar zijn wo ning in het naburige Sascrop wilde begeven, sprong plotseling een onbekend man uit het donker te voorschijn, die den man met een zwaar stuk ijzer neersloeg. Voor de vrouw goed begreep wat er gebeurd was, had de onverlaat ook haar neergeslagen, waarna hij ook het kind aanviel en tegen den grond sloeg. De gewonde man werd met een dub beien schedelbreuk naar het ziekenhuis over gebracht. Men vreest voor zijn leven. Ook de vrouw moest met zware verwondingen worden opgenomen. Het kind heeft minder ernstige verwondingen bekomen. De dader is voortvluchtig en wordt door de politie ge zocht. Het staat nog niet vast of het hier een roofo jrval dan wel een daad van wraak betreft. DE ENGELSCH-INDISCHE KWESTIE. Gandhi blijft aan zijn r-.andpunt vasthouden. Hoewel vaststaat dat de Mahatma al les in het werk stelt om een vreedzame regeling te vinden schijnt het toch vrij wel zeker te zijn. dat hij van tiin prin- c;piee!e eischen geen enkele zal laten vallen. Het schijnt dat ie zekerheid van deze houding het congrescomit? er toe heeft bewogen hem vrij mandaat te ge ven. daar men er van overtuigd is. dat geen der congrcseischen door Gandhi is of zal worden losgelaten. In zijn blad Navaji Van publiceert Gandhi i 'ians w eer een oproep aan zijn volgelingen, waarbij hij hun aanspoort de boycot van buitenlandsche goederen onverminderd te handhaven en ook het po-sten voort te zetten. Hij raadt aan de buitenlandsche goe deren te verbranden of ze te verzegelen tot de boycot is afgeloopen, zoodat de eigenaars geen schade lijden. DE SLAPTE IN DE DIAMANT INDUSTRIE. Ook beperking der productie in Zuid-Afrika. Te Antwerpen is bericht uit Johannes- burg ontvangen, dat de bij de werkge versorganisaties aangesloten producen ten van geslepen diamant in Zuid Afri ka, hebben besloten vrijwillig toe te treden tot de bestaande overeenkomst ir zake de beperking van de productie In België wordt deze regeling uitge voerd door de diamantfabrieken om de maand stop te zetten, in Amsterdam door het stopzetten der fabrieken om de week. SPOORWEGBOTSING IN DEN KAUKASUS. In de nabijheid van Soechum in den Kaukasus is een personentrein in bot sing gekomen met een goederentrein, waardoor drie spoorwagens ernstig wer den beschadigd. Een spoorwegbeambte werd gedood, vier inzittenden ernstig en zeven licht gewond. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. EEN INTERNATIONALE DEMONSTRATIE VAN COMMU NISTEN TE BERLIJN. Tegen de werkloosheid. De communisten hebben voor lieden aan gekondigd 'n intern, demonst atie tegen de werkloosheid van hun vakvereeuigings- oppositie en de R.V.O., die echter te Berlijn door de politie zijn verboden Teneinde ge waarborgd te zijn tegen verstoring van de rust en orde is het politietoezicht overal ver sterkt, in de eerste plaats aan de arbeids beurzen en aan de stempellokalen en ook in de binnenstad wordt den geheelen morgen door dubbelposten gepatrouilleerd. Tegen den middag hadden zich nog geen incidenten voorgedaan. DE WERKLOOSHEID IN D ITSCHLAND. Volgens een rapport over het tijdvak 1— 15 Febr. 1931 waren op laatstgenoemden datum 4.991.000 werkzoekenden bij de ar beidsbeurzen ingeschreven. Het aantal van hen, die hoofdelijke onder steuning ontvingen, was gestegen tot 2.602.000 tegen 2.318.000 in het afgeloopen jaar. Het aantal werkzoekenden is sedert 31 Januari met 2.8 pCt. gesiegen. HET PROCES TEGEN ALFRED ROUSE, Hij wordt geëxecuteerd. Alfred Arthur Rouse, die heeft terechtge staan wegens moord op een onbekend man, dien hij tezamen met zijn auto heeft ver brand, en wiens verzoek om revisie gisteren werd verworpen, zal op Dinsdag 10 Maart in de Bedford-gevangenis worden opgehan gen. STAKINGSONLUSTEN IN PENNSYLVANIË. In de stad Stroudsburg in den staat Penn sylvanië is onder het personeel van een tri- cotagefabriek een staking uitgebroken, die tot ernstige onlusten heeft geleid. Tijdens de botsingen, die plaats hadden, werd een vrouw gedood, terwijl twee andere personen ernstig werden gewond MOEDER EN 2 KINDEFEN DOOR GAS GESTIKT. Te Harburg (Wilhelmsburg) is Maandag een vrouw en haar tweejarige tweelingkim deren door gas gestikt. De vrouw had geen reukvermogen en schijnt niet bemerkt te heb ben, dat een der kinderen spelenderwijs een gaskraantje geopend had. Een 4-jarig jonge tje toonde bij ontdekking van het gebeurde nog teekenen van leven en kon gered worden. DE TE DEN HAAG AANGEHOUDEN „HANDELSATTACHE". Is een oplichter van Russische af' komst. Bij de Haagsche politie is een telegram uit Weenen ingekomen, waarin de identiteit van den Duitschen „zaakgelastigde" dr. Rfe- detz uit Parijs is komen vast te staan. Het blijkt, dat de Haagsche politie inderdaad een goede vangst heeft gedaan, want het te legram meldt, dat de gearresteerde een in ternationale oplichter is, die reeds eenige veroordeelingen achter den rug heeft. De man, P. Ruxin Makaroff geheeten, is in 1896 in Petersburg geboren. De politie is thans in afwachting van nadere bijzonder heden uit Weenen. Intusschen blijft de man in het Huis van Bewaring opgesloten. DE TE AMSTERDAM GEARRESTEERDE INTERNATIONALE OPLICHTERS. De juiste namen bekend. De ge arresteerden blijven ontkennen. Naar verluidt, hebben de beide gearres teerde internationale oplichters thans den commissaris van het bureau-Singel hun wa re namen medegedeeld. De man, die opgaf Saaier te heeten. heet in werkelijkheid rilip Schulitz en is geboren te Weenen op 18 Augustus 1890 Hij heeft vroeger ook onder den naam Harry Cantor oplichterijen ge pleegd. Hij is in het bezit gevonden van een gestolen pas van den Amerikaan Ccolidge te Parijs Ock is reeds gebleken, dat Schulitz gevangenisstraf te Nice heeft ondergaan. De tweede man, die opgaf Braun te hee ten, heet in werkelijkheid Jacques Gluck- mann, geboren te Boekarest op 9 October 1895. De beide mannen blijven ontkennen de chèqucs van den heer Ccolidge gesfolen en zijn handteekening nagemaakt te hebben. AANVARING OP HET IJ. Eén gewonde Tengevolge van den mist is gisterochtend de gemeentelijke stooinpont IV weike haven arbeiders van steiger 1 naar den Verbin- dingsdam vervoerde, bij de Oostelijke Han delskade in aanvaring gekomen met de mo torboot „Dijkgeest IV". De motorboot raak te de klapbrug van de pont, tengevolge waarvan de ijzers van die klapbrug naar be neden sloegen. Daardoor werd een havenar beider. die op weg was naar de H.A.R., aan het hoofd getroffen. Nadat hem de eerste hulp was verleend is hij naar het O L.Vr.- gasthuis overgebracht, waar een schedel- fractuur werd geconstateerd. GEEN REHABILITATIE VAN REMBRAN'DT Geruimen tijd geleden is melding gemaakt van een request, door een der erfgenamen van Rembrandt Harmensz van Rijn (1606 1669) bij de Amsterdamsche rechtbank inge diend, met het doel om thans nog op officiee le wijze de rehabilitatie te verkrijgen van den grooten schilder, die gelijk men weet in staat van faillissement overleden is. Het request was juridisch geheel serieus en volkomen zakelijk gesteld, zoodat met be langstelling de beslissing van de rechtbank en ook haar motiveeringen ten deze mochten worden tegemoet gezien. Het is misschien daarom eenigszins teleurstellend' te verne men, dat het verzoek eenvoudig op zuiver vormelijke gronden is afgewezen. De rechtbank heeft er zich in 't geheel niet druk over gemaakt np den mateneelen inhoud van het reques' s zij hoegenaamd niet nader ingegaan Cok de gelegenheid om op even corspronkeujke wijze dezen reque- strant te ripesteeren en zijn betoog te ontze nuwen heeft de rechtbank ongebruikt gela ten. Hiermee is het geval in hoogste instan tie beslist. Hooger beroep of cassatie is n.1. bij een dergelijke afwijzende beschikking niet mogelijk Rembrandt blijft dus die hij was Nie- mand heeft 't recht zich hierover te bekla gen. Want zou niet precies hetzelfde het ge- va! zijn geweest, indien dat hoogst originee le verzoek wèl wr:e ingewilligd? IN BEWUSTELOOZEX TOESTAND GEVONDEN. Gistermiddag heeft men in de Laat 1914 ti Amersfoort een k'1-jarigen jonge man, gemand Italiaander uit Amster dam, in bewusteloozen toestand aange troffen. Hij is door een passeerender auto naar het politicbureau overge bracht. Een ontboden g.neesheer kor slechts oververmoeidheid constateeren De jongeman, die van Zwolle kwam had ïeeds .enige dagen geloopen om werk te vinden Hij zal door de politie 'van eer. spoorbiljet voorzien worden opdat hij naar de ouderlijke woning te rug kan keeren. DE BEROOVING IN BELGIE. Men weet wie de dader is, maai heeft hem nog niet te pakken. Eenigen tijd geleden is melding gemaakt van het feit, dat een inwoner van Dordrecht in den nachttrein Keulen—Brussel terwijl hij ingeslapen was, beroofd werd van 400 frs. en 350, zijn gouden horloge met ket ting en verscheidene papi.-ren De Belgische politie heeft thans, meldt „Het Laatste Nieuws", kunnen uitmaken, dat de dader een Algerijn is, luisterende naar den mooien naam van Moeley Aldeloekar ten Ahmet, in Constantine geboren. In den nacht, waarin de berooving ge schiedde, had het treinpersoneel een vreem deling aangetroffen in den trein Brussel- Luik, die slechts een biljet had tot Tienen. De vreemdeling werd in Luik vastgehouden om zijn reisgeld Tienen—Luik bij (e passen, maar heeft van de drukte gebruik gemaakt om in den op vertrek staanden trein uit Keu len te springen, waar hij in den coupé den slapenden Dordrechtenaar aantrof, dien hij beroofde. Het treinpersoneel heeft later, toen het signalement, dat dc beroofde van den vreem deling kon geven, bekend gemaakt was, den man herkend. De Algerijn wordt thans ge- zocht.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7