ajisti;niiavisciii<; itrxii* Laatst® berichten Geschjeöeris zonder woorden. Jeugdlectuur Provinciaal nieuws Steunt,bij gelijken prijsen kwaliteit, De Nederlandsche industrie, Hiermede dient gij Uw land, En bestrijdt gij de werkloosheid. De moordzaak Lans. 0sl° HEILOO. Woensdagavond werd in de zaal van den beer J. Admiraal aan den Heeren- ■weg de jaarvergadering gehouden van het Bureau van Advies voor Nering doenden De wnd.-voorzitter, de heer Jn. Sen- gers, opende met een kort woord en sprak er zijne teleurstelling over uit dat niet meerdere direet-belanghebben- den meer belangstellen in het werken van bet bureau uitsluitend en alleen in hun persoonlijk belang. Hij meert echter een groot gedeelte van de oorzaken van de minder goede opkomst te kunnen schuiven op de vrij wel algemeen heerschende griep. De notulen van de vorige jaarverga dering werden onveranderd goedge- k-urd waarna de administrateur, de heer Hopman, het jaarverslag bekend maakt. Hieruit teekenen wij aan. dai in het afeeloopen jaar door de bemiddeling van het bureau aan kwade posten is geïnd voor een bedrag van 340, dat n >g t' zaken bij het bureau aanhangig zijn mot een totaal schuldbedrag van ruim 210 en dat van eenige vorde ringen, tot een ge amenlijk bedrag van ongeveer 230 geregeld kleinere be dragen al« aflossing van de hoofdsom men binnen komen. In vier gevallen werd de tusschen- komst van een deurwaarder ingeroepen, terwijKthans tegen drie personen een gerechtelijk vonnis is gewezen, tot be taling der schulden plus de te maken kos- -i en deze laatste zijn niet gering d» overtreffen verre het schulbedrag. Nietteman zal het Bureau voor deze kosten te betalen door de schuldena ren niet terugdeinzen en de wanbe talers desnoods tot het uiterste vervol gen. Zij hebben het dan aan zichzelve te wijten, wanneer ten slotte tot verkoop van hun huisraad, enz. moet worden overgegaan, want dat de betrokken per sonen betalen kunnen, staat bij het Bu reau vast. Verwacht wordt echter, dat de schulde naren het in hun eigen belang niet zoover zullen laten komen, en tenslotte wel eieren voor hu geld zullen kiezen. Het Bureau is lankmoedig genoeg geweest en zal ook nu nog soepel zijn tegenover deze personen, door de executie van de gewezen vonnissen nog eenige weken uit te stellen met het oog op het ongunstige jaargetijde. Het ledental is met 7 teruggeloopen en dient weder opgevoerd te worden. Eenige personen stellen zich beschikbaar en nog eenige zullen er worden aangezocht, om de niet-aangesloten nerigdieden te over tuigen van de nuttige werking van het bureau en te bewegen zich ook aan te sluiten .Alleen solidariteit van alle neringdoenden kan leiden tot een voor hen allen gezonden toestand in het zakenleven. De heer Harder bracht namens de kascom- missie verslag uit. De commissie heeft gecon stateerd, dat kas en bescheide nin orde zijn én dat een en ander een duidelijk beeld geeft van wat er alzoo in het Bureau omgaat. De verkiezing van een voorzitter werd aan gehouden. De commissie werd opgedragen een ge- schikten candidaat naar voren te brengen eu daarna z. m. weder een alg. vergadering uit te schrijven De heer Hopman werd met algemeene stemmen herkoze ntot administrateur en de heer A. Groot tot lid van de commissie van bijstand. Hierna gaf de heer Hopman eene uiteen zetting van het verloop van een zaak, welke aan het gerecht is overgegaan. Er zit zeer vee laan vast en men gaat tot gerechtelijke vervolging dan ook niet over, wanneer niet is komen vast te staan, dat er op de schul denaren verhaal is en derhalve onwil tot betaling der gemaakte schulden moet wor den aangenomen. a een opwekking van den voorzitter, om propagande voor het Bureau te maken en na nog een wijle te hebben gediscussieerd over een eventueele ventverbod, ook voor grootere zaken, waarvoor men echter niets gevoelde omdat de plaatselijke neringdoen den, mits goed georganiseerd, aan dergelijke concurrenten best het hoofd kunnen bieden, sloot de voorzitter met dank voor de pret tige stemming de vergadering. UITGEEST. Bloembollen veiling. Onder een flinke belangstelling werd Woensdag in het hotel de Ooievaar alhier onder directie van de heeren H. Kabel, A. van der Eng Hz. en W. Twisk de wekelijk sche veiling gehouden van Ranonkels en Anenomen. De volgende prijzen werden o.a. besteed: Fransche Ranonkel rood per 100 0.30; id Orange Queen id. 0.35; id. Mathilda Christina id. 0.40; id. Primrose Beauty id. 0.40; id. Marianna id. 0.35; id. Emperor of Chine id. 0.45; id. Bloemrijk id 0.35; id Mathilda Christina per Kg. ƒ4; id. Primrose Beauty id. ƒ4; Anemoon DeCaen (Import) per Liter 2.25Turksche ranon kel Canary Bird per 100 2; id. Grootvorst per Kg. 1.50. SCHOORL. De vereeniging voor ziekenverpleging „Draagt elkanders lasten", alhier, vergader de Donderdagavond in de zaal van den heei Schuijt. Ongeveer 30 leden waren aanwezig toen de voorzitter, de heer Wognum, de bij eenkomst opende en daarbij als zijn mee ning uitsprak, dat het werk in 1930 had be wezen, dat de vereeniging een nuttige plaats inneemt. Er is heel van de financiee- le kracht van de vereeniging gevraagd en er is, evenals elders, met verlies gewerkt Gelukkig hebben we echter voldoende re serve. De heer J. W. Schoone, secretaris-penning meester, las een uitvoerig jaarverslag, waar uit we zien dat in 1930 't ledental is geste- fiekenhuizeS <^553; 12 leden in «n der ziekenhuizen zijn verpleegd, in totaal 215 verpleegdagendat in 't bestuur geen wijzi gingen zijn gekomen en dat door dit bè- atgur met is vergaderd, daar er geen bij zondere dingen aan de orde kwamen. De zaken liepen normaal. Het pogen van het bestuur om leden te winnen voor verzekering tegen operatiekos ten, had gefaald. Niemand gaf zich op De financieele uitkomst was niet voordeelig, doch de reserve was nog van dien aard, dat er nog wel een jaar kon worden geboerd eer men had te denken aan premieverhooging. Het financieele verslag, uitgebracht door denzelfde, sloot in ontvang en uitgaaf met 1436.471^, met dien verstande, dat 't cre ditsaldo terugliep van 715.43J4 tot 666.871/,. Een teruggang van de reserve dus van 48.56. Aan contributie was ont vangen 681.51, aan rente en inleggelden 39.53, terwijl was uitgegeven aan ver- pleegkosten 586 en aan verdere onkosten, w.o. bodeloon, 183.60. De heer S. van Twuijver adviseerde tot goedkeuring der rekening daar alles in de beste orde was. Zulks geschiedde, nadat de voorzitter den secretaris-penningmeester, alsook de commissie, dank had gebracht voor hun werk. Een gratis-verloting bracht aan den heer G. Duinmeijer een flacon eau de cologne en aan den heer W. Keizer een kistje sigaren De aftredende bestuursleden, de heeren A Nottelman, H. Groothoff en R. Wognum, werden met bijna algemeeen stemmen herbe noemd. Vastgesteld werd, op voorstel van het be stuur, dat 't gebruik maken van de rouwka mer in het ziekenhuis ten laste van de ver eeniging zal komen. Hierna kwam een voorstel ter tafel om boete te heffen van hen die zonder geldige motieven de vergaderingen verzuimen. De voorzitter lichtte dit voorstel toe, stelde ten bedrag van 50 cent voor en noemde dir een voordeel voor de kas en de vereeniging. Dit voorstel werd bestreden door de hee ren D. Braak en C. Jonker. Deze laatste was er vooral uit principe tegen, zelfs tegen een boete van 10 cent Ook andere heeren uitten hunne meening en waren er nagenoeg una niem tegen; alleen den heer Duinmeijer ver dedigde het voorstel. Tenslotte stelde den heer Groothoff voor om 't nog een jaar aan te zien, daar de gratis-verloting ook al een aansporing is voor 't vergadering bezoek. Dit voorstel werd zonder stemming aangeno men. Bij het volgend punt, bespreking van de federatie vergaderingen, d?elde de voorzitter mede, dat hier weinig van te zeggen viel, aangezien r in de federatie weinig leven is na het vertrek van den heer Dijken. In verband met deze mededeeling kwam de verzekering tegen operatiekost ter sprake, het vorig jaar door ós vergadering aanvaard. Uitvoerig werd dit door den voorzitter be sproken en hij kwam tot de conclusie dat de animo hiervoor in deze vereeniging nimmer groot kan zijn, aangezien de meeste leden in het doktersfonds zijn ondergebracht, waar door voor die menschen de operatiekosten reeds worden vergoed. Spreker had zich in gedacht dat met een dubbele contributie ieder zich kon verzekeren, mits de vergadering voor operatiekosten de eventueele verpleeg- kosten niet te boven zou gaan. Indien er slechts een 25-tal menschen waren, zou dit met 3 ets. per week gaan, doch het moest onder dezelfde kas en dezelfde administratie geschieden als de vergoeding van liggelden. Den heer J. Stam Mz. (bestuur) verduide lijkte nog het idee van het bestuur. Den heer B. Haring vroeg of het bestuur dacht uit te komen met 25 a 30 leden, waar op de voorztter antwoordde dat 't heel een voudig was. De menschen betalen dubbel tarief en ontvangen ook dubbele uitkeering. Zeer uitvoerig werd dit besluit van de vo rige vergadering becritiseerd door de heeren C. JonkerGroothoff en A. Delver, welke heeren het lang niet zoo eenvoudig in de practijk zagen als de voorzitter. De heer Duinmeijer was van tegenstander, voorstan der geworden. De heer A. Delver noemde nog St. Maar tensbrug als voorbeeld, waar men 't blijkbaar niet heeft aangedurfd. Daar bracht men de menschen voor operatiekostenvergoeding on der dat bij de Maatschappij „Gouda". Veel werd er nog voor en vooral tegen dit besluit gezegd. Vooral de voorzitter hield er aan vast, doch de vergadering was een an dere meening toegedaan, en met 17 tegen 13 stemmen werd op voorstel van den heer Groothoff het besluit ingetrokken, zoodat men zich voor operatiekosten in de vervolge niet kan verzekeren bij de vereeniging. Bij de rondvraag stelde de heer Groothoff voor om te trachten verlaging te krijgen van de premiën van het doktersfonds. Het blijkt voor de artsen een zeer goede zaak te zijn, doch voor de leden zeer auur. Dit voorstel vond echter geen bijval zoodat het verder niet in behandeling kwam Hierna sluiting. TWEEDE KAMER. Besloten werd Woensdag a s op te maken de voordracht ter benoeming van een aadsheer in den Hoogen Raad. Verschillende kleinere ontwerpen en conclusies zijn hierin aan de orde, die meerendeels zonder beraadslaging wer den vastgesteld en waaronder de ont eigeningswet voor den aanleg en verbe tering van een weg van Schagen naar Nieuwe Niedorperverlaat en voor den aanleg van een weg van Limmen naar Bakkum Bij het ontwerr» tot toekenning van scnadeve.goeding aan den gewezen rijksbouwmeester Vrijman vroeg mevr. Ittalie van Embden den minister ook iets te doen voor andere personen bij deze zaak betrokken, die volgens haar meening te zwaar zijn gestraft. Minister de Geer zal dit nagaan, maar kon geen uitzicht openen. Het ontwerp werd aangenomen, waarna werd voort gezet de behandeling van de Indische begrooting. De heer Bcumer bestrijdt den heer de Vis ser en zegt, dat alle krachtternen, welke die gebruikte, juist cp Rusland van toepassing zijn. Spr. zou het een ramp achten, als Neder land zich terugtrok. Voorts bestrijd hij den heer Cramer en betwist de wenscheliikheid van de benoeming van vrouwen in den Volks raad op grond van de structuur der Indische maatschappij, die geheel van de onze ver schilt. De heer Schaper bestrijdt den heer Beu- mtr. Hei pleidooi van mr. Kokosky. Mr. Kokosky zegt, dat verd. voor doodslag meet worden vrijgesproken. Alleen voor zijn schuld aan verduistering en valschheid in ge schrifte is verd. door de martelende preven tieve hechtenis, martelend om het zielelijden, dat verd. nu al zoo lang in de cel ondergaat, meer dan zwaar genoeg gestraft. Pleiter brengt hulde aan de wijze, waarop de adv.- generaal zijn requisitoir heeft gehouden. Spr. oefent groote critiek uit op de groote fouten bij het vooronderzoek. Pleiter gaat dan dat vooronderzoek uitvoerig na. Veel leed zou er gespaard zijn geworden, indien het voor onderzoek naar behooren was geweest. Het onderzoek met den politiehond acht pleiter van geen waarde. Het pleidooi van mr. Kokosky wordt voortgezet. (Uit het Czechisch.) Dicht zijn de wouden in den nacht ais een bodemloos meer en zwijgend blikt gij op waarts naar een ster en gij denkt aan het wild, dat diep in het woud slaapt, aan den diepen slaap van allen en aaitalles wat nim mer in u zelve zal slapen. Lang, eindeloos lang zijn de nevelige da gen; hoe dikwijls doorschreedt gij daarin de bosschen; o, schreden en herinneringen zon der tal en nooit zijt gij gekomen aan het ein de der schreden en der herinneringen: laag en dicht zijn de wouden Heden, een gloeiende Juli-dag, met bran dende gaten in de kruinen der boomen en het licht borende door het woud; het is een zóó klare dag, dat gij, diepe wouden, schijnt aan het wankelen gebracht en u splitst voor de zon. De gloed heeft mijn denkvermogen uitgeput en bijna sliep ik in; ik weet niet of 't is van genot of van afmatting, in slaap gewiegd als ik word door zonnescherm-dragen planten, die boven mijn hoofd trillen. Op een dergelijken dag liep Jezek door het woud, tevreden dat hij over niets dacht en tienkon kon. Machtig ademde de warmte in de boomen. 'n Dennenappel rukte zich los, was vergeten dat hij zich vast moest houden, omdat 't zoo windstil was; de kruinen ritsel den van hitte en overal trilde licht. Oh, wat een heerlijke, mooie dag! Hoe schemerig wie gelen de aren van enkele halmen. Dommelig van vreugde of van verveling beluisterde Je zek het warme zoemen in het woud. Verblind stond hij opeens aan den rand van een open plek in het bosch, waar on hoorbaar de warmte trilde. Wie ligt daar? Dat is een mensch. Hij ligt met het gezicht naar de aarde en beweegt zich niet. Vliegen vermeien zich op zijn uit gestrekte hand, die zich niet verroert Is hij misschien dood? Aandachtig en met afschuw bukt Jezek zich over de uitgestoken hand, die nog de oude flambaar vasthield. De vliegen vlucht ten zelfs niet. Aan den binnenkant van den hoed waren enkele letterteekms nog zicht baar ertael Sol. Puerta del Sol, raad Jezek verwonderd en bukt zich over het gelaat van den doode. Maar deze opent de oogen en zegt: „Wilt u mij misschien een cigarette ge ven „Heel graag", hijgde Jezek, niet weinig opgelucht, vol animo. De man nam de cigarette aan, beduimelde ze zorgvuldig, wentelde zich op één kant op en liet zich een lucifer presenteeren. „Dank u", zei hij en verviel in gepeins. Hij was niet jong; zijn haren reeds grij zend- hij had een forschen kop zonder be paald karakter; zijn kleeren hingen door zijn magerte in slappe, nietszeggende plooien om zijn lijf. Uitgestrekt op zijn zijde bleef hij roo- ken, onbeweeglijk turend naar iets vaags op den grond. „Puerta del Sol", overlegde Jezek zacht bij zichzelf, „poort der zon, wat drommel heeft deze in Spanje uitgevoerd! Van een tourist heeft hij niemendal: misschien is hij niet ge zond, dat hij zulke heilige oogen heeft. Puer ta del Sol in Madrid „Was u in Madrid?" zei hij, voordat hij 't wist. De man knikte instemmend en blies door den neus wat rook uit. Hij had toch kunnen zeggen, wie hij is, dacht Jezek; het eene woord lokt het andere uit en de rest raadt men wel. Hij had best kunnen zeggen: Ja, ik was in Madrid, maar het is niet de verst verwijderde plek, waar ik geweest ben en er zijn er nog mooiere en het feven is er wondermooi. Van alles had hij kunnen verzinnen; maar kijk, hij schijnt zich te bedenken u De man wenkte even met de hand, onbe stemd en als afwezig, met vagen blik. Misschien zal hij zeggen: Ik zie. dat u mij met deelneming gadeslaat. U hebt mij dooo gewaand en u hebt zich meelijdend over mij heengebogen. Ik wil u daarom de geschiede nis van mijn leven vertellen. Val mij niet in de rede in geval iets u onsamenhangend of ongemotiveerd voorkomt. Lees slechts van mijn gezicht of ik gemakkelijk en eenvoudig geleefd hebmet zoo iets ongeveer zou hij misschien kunnen beginnen Maar de mar. rookte zwijgend en lang zaam door, de lichte oogen zonder bepaalde uitdrukking, ver-af. Hij zal zeker toch iets zeggen, dacht Jezek, het is heel moeilijk woorden te vinden voor een levensloop Ik zal maar wachten. Zonder geruisch strekte hij zich op den rug uit. De zon striemde hem de oogen en drong door zijn gesloten oogleden heen, waarachter roode en zwarte cirkels begonnen te draaien en te dansen. De warmte ademde als met gloeiende, lange golven en jezek voelde zich zoo behagelijk, als werd hij van de zwarte en roode cirkels weggevoerd weg van de lange, gloeiende golven, die zijn van een oneindige en tegelijk gestremde bewe ging Waarheen voert deze sterke, meeslee- pende beweging? Ach, 't is slechts de bewe ging van het leven ter eigen plaatse. Plotseling wierp hij zich om Over zijn hand liep een fijn miertje, niet wetend waar heen, hier op de veel te groote vlakte. „Ook ons", dacht Jezek, „miertje, ook ons windt de al te groote wereld op: die groote verten, o, wat verschrikken ze ons voortdurend. Kleine wandelaar! Waarom ren je zoo? Wacht toch toef evai; ik doe je niets, al ben ik ook groot Ach. kleine avonturier, is het slechts ver warring. die je zoo jaagt? Wilde en vertwij felde verwarring der eenzaamheid? een of andere angst? waar is nu een poort, waar door ie kunt ontglippen?" Dichtbij, op armlengte nabij, heeft een vlinder met wijd-gespreide vleugeltjes zich op een bloem neergelaten, wiegelt zich op de witte kelk en beweegt de lichte vleugels, sluit ze en spant ze met een betooverende, wellus- tige beweging, bekoorlijk lief. Ach, verwijl o wellust. Verstik mijn hart niet met deze eenwige gebaren der vlucht. Blijf en laat je wiegen, een kostelijk momentje, seconde zoi». der evenwicht, niet te beschrijven teeren geste Edele ontmoeting na zoovele kwellik gen der reis Jonkvrouwelijk trilden d* roover-vleugeltjes en driftig, onbegrijpelijk verdwijnt de vlinder; voorbij is de seconde' de wellust, als sloot zich plotseling een pc rt achter hem. jezek keek op. Waarheen is alles gevlo- den? Waarheen vliedt gij, lichtende wolken in doelloozc en onvermoeide beweging; ach' om zóó te worden ontvoerd, om niets onj geenerlei reden dan om de grootheid des hmels; om zóó te worden ontvoerd, omdat de ruimte groot is en niet eindigend! Omdat het verlangen groot is en niet eindigt. Zachte hemel, mijn ziel is vredig als mijn oogen Maar waarom speurt gij echter tot den horji zon, vredige oogen? Waarom? vreedzaamst* ziel, vindt gij steeds de demonische deugd van de onrust in u terug? Hoe hoog zeilen de wolken, duizelig-hoog gij zoudt willen zeggen, tot naar de poort der zon Puerta del Sol Jezek keek om zich heen. De man, dien hij had gevonden, was opnieuw ingeslapen, zijn uiterlijk scheen vaag en afgemarteld, tegelijk vreedzaam en van honger gestild. Nu stond Jezek op wilde hem niet wekken en liep verder het v/arme woud in, verstrooid, zonder vragen en als voldaan. Het kwam hem voor, als had hij de geschiedenis van een leven vernomen, een niet bepaald duidelijke, maar dichtbij- verwante geschiedenis, onsamenhangend, maar daarom toch een geschiedenis het was hem, als had hij de geschiedenis van een leven vernomen, die hij ook alreeds begon te vergeten B Ans en haar tweelingbroer, door J. H. Brinkgreve—Entrop. Uitgave van Qebr. Kluitman te Alkmaar. Ans van Drie gaat met haar ouders in Utrecht wonen waar Ans het Meisjeslyceum zal bezoeken. Terwijl zij bij familie in het Gooi logeert krijgt zij van haar tante een jongenspak aan omdat zij haar jurk in den tuin gescheurd heeft. Dat staat haar aller aardigst, zij is nauwelijks van een jongen te onderscheiden en zij besluit het pak mee naar Utrecht te nemen. Daar trekt zij het in van 21 Februari IfKifl. Opg-ave van Aoordliollaiuiseh Landbouwkrediet I.V, (Ontvangen per draadlooze teleloon). Koers vao heden te 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit 1NDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Citi.s Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedio MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rail, Waba.h C 'Exdividend. rExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 103i/,6 - Htty, 144 13z«/« 448 242 146-8 68 57 1007, 34'/j 72 19"/. 22 tl/. 701', 70-i/j 70y,-1 70'/, 1011/, 2C0 101 200-2V, 231-2 101 202 101 202'/, 230-lV, 56 V, 80t»/i. 68»/» 1 8'VH, 149»/, 235 701/,-1 19J/, 83;-43 70--14 19i/,-J 58 844-7/M, 71V,«-i 191/2 £4M< w/A Wit 37: Vj 298 lOO'/j 78 29 392 391-6 10 -6 393-6 373-4 lót1/#-7 9ii/, 71V- 74 95 95-i/, 93 5V, 931/,-5 285 300»/, 162V, 3U0j-U 300»/,-1 164-5 108 bl 84 i's 66 4'/i, 108 IO8.1/, 64V, 4V.« 108J-74 6 43/js 109»/« 4 14'/, 12»/, 131 531/s 45i, 14 nv, 132V, 60 269 3081/, 2*1/, 59 269 311 267 59 269 266-81/, 38»/, 89/l6 6JI>/8 205 20'V„ 8V, 20»/, 20Vi 2A'i V, PROLONGATIE vorige koers 1 pCt. heden 1 pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Stoutmoedige poging om papegaaien binnen Engelanc te smokkelen. na het invoerverbod. jw. Mvafeti RqfaüfrW in The Humorist). 100 Londen Berlijn Parijs Brussel iBelga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm NIET OFFICIEEL. New.lork «,f, Vorige .coers 59.25 9 77 34.76"/. 48 04 35.05 66.721/, 66.75 66 75'/, ?.49V* 1344 Koert op heden 3 uut 12.111,, 59:20 9."'/. 34.76 48.00 35.05 06.70 66.75 66 7?Vt 2.49»/jg

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10