IHISIIOll» WFJik. N.V. ALEMAARS CH WARENHUIS - Langestraat - Achterstraat - Honttil. beneden elke concurrentie zijn. mmxj m.'ii Li———pimm mi F*—*» 1 dweilen bezems zeilz w abbers huishoudtrap zeemleder kastpapier kamerbezf.ms closetpapier closetplankjes boenders vaatkwasten strijktafels sponsen stoffers kopjeskwasten hoedenstand aards kastranden ragers lucifers waschborden poetsdoos kluwenhouders fluitketels Groote partijen goederen hebben wij aangekocht, welke wij gedurende de Huishoudweken aanbieden tegen ongekend lage prijzen. Maakt gebruik van deze abnormale lage prijsnoteering, In deze annonce doen wij slechts één greep uit de enorme ver scheidenheid artikelen, waarvan de prijzen kopjesrekjes reismanden PORCELEIN-RECLAME. Theeservies Ontbijtservies Tafelservies cupsrekjes kralen tafelmatjes fruitêoupes fietstasschen Bovenstaande Serviezen compleet per 3 serviezen Nu f 22.90 kunstbloemen Ziet hiervoor onze Etalages Langestraat en Achterstraat. Theeservies Ontbijtservies Tafelservies Chocolade of Warme Melkkan Japansche Kop en Schotels kaarten3akjes waxinecomforen tompouces droogrekjes wandhanddoek- rekjes Koffiekannen scheermesjes gratenbakjes lampekappen. zeepkloppers eierrekjes waschketels kleerhangers blofmhangers petroleumstellen "thermosflésschen gasaanstekers haarborstels emmers messenbakken blauwbranders teilen wandkoffie- molens broodzagen bloembakjes doekenrekjes Rechtszaken VERDUISTERING VAN 117.000. Het Alarmsignaal. Het zacht-oranjegeel licht van het nacht lampje vulde het vertrek met een teer schijn sel. Kinderachtig toch", pluisde Xavier voor Warenhuis-Aanbieding. 2500 stuks prima molton, flinke maat per stuk 14 ct. 144 stuks, bassine, per stuk 24 ct. stuks prima katoen met stok 54 cent. 72 Trappen, in diverse maten, per trede 27 ce~ 80 pakken vierkante vellen, zonder naad. slechts 58 cent. 148 doos helder wit papier, per 12 vellen 7% cent. 48 stuks prima cocos met stok 48 cent. 50 gros, prima crêpe zware rol 10 rol 49 cent. 72 stuks wit gelakt 12 cent. 472 stuks prima cocos 7 cent. 360 stuks per stuk 9 cent. 36 stuks niet molton bekleed, 1.98 720 stuks goede kwaliteit werkspons 12 cent. 72 stuks prima cocos lfc cent. 360 stuks 3 cent. 360 stuks moderne kleuren 28 cent. 600 stuks diverse randen per rol 11% cent. 48 stuks prima cocos 24 cent. 46 kisten prima kwaliteit 6 pak 36 ct. 36 stuks zink met hout 58 cent. 36 stuks wit gelakt met opschrift 44 cent. 40 stuks diverse maten, zeer practisch 6ó cent. aluminium 96 stuks diverse maten, 78 cent. 96 stuks rek met 6 Jap. Kop en Schotels 1.28. Prima kwal. kl. maat 78 ct. middelmaat 1.28 groote maat 2.48 Ontvangen 150 stuks prima kwaliteit Porceleinen THEE-, ONTBIJT- en TAFELSERVIEZEN met de nieuwste décors, sierlijke modellen. Pracht décor Décor passend bij Décor passend bij theeservies Thee- en Ontbijtser- 10-deelig f 4.90 vies 24-dlg. f 18.90 10-deelig f 3.90 96 stuks met 4 Jap. vaasjes nu 1.28. 240 stuks mooie dessins slechts 36 ct. 36 stuks Glas of nikkelvoet nu 1.86 136 stuks 68 cent. nu Groote verschei denheid in diverse uitvoeringen, respectievelijk 24 18 16 en 12 cent. Japansch décor 10-deelig f 2.48 met nikkel deksel pracht décor 98 ct. Luster met décor 10-dlg. f 2,98 5000 stuks Blauw draakdécor per 6 stuks 70 ct. goudlijn aardewerk slechts f 9.75 40 stuks 5-deeIig, slechts 1.14. BOODSCHAPT ASSCHEN 72 stuks prima wasdoek 58 cent. 96 stuks Plateel en effen kleuren, wit, groen en bruin, 1.18. 148 stuks met modernen haak. 1.78. 84 stuks, 2-slags 54 cent. 36 stuks, 5-slags 34 cent. 20J stuks met modern décor 64 ct. Gilette model pet 10 stuks 36 ct. 200 stuks prima nikkel 14 ct. Enorme collectie. Diverse modellen en uitvoeringen. Aparte vormen. Ziet hiervoor onze permanente af- deeling in den Winkel. Vanaf 1.78. GLASLAMPEN. zeldzaam mooie collectie Glaslampen. In gebruneerd koperen monturen met plafondplaat en koorden. Moderne décors Nu vanaf f 4.48. 480 stuks per stuk 26 cent. 48 stuks geheel van hout 38 cent. Gegalvaniseerd, 48 stuks flinke maat 1.34. met dwarslat 15000 stuks nu 5 stuks 24 cent. pracht plateel, 96 stuks 1.48. KAMBAKJES 144 stuks fraai gedécoreerd 11 cent. 100 stuks prima „Haller" 1-vlams 1.98 2-vlams 2.98 400 stuks Gewone maat 48 cent. 48 stuks Zeer Practisch 24 cent. 100 stuks prima kwaliteit 24 cent. gegalvaniseerd 148 stuks flinke maat 58 cent. BUSOPENERS 144 stuks slechts 12 cent. WEKKERS 240 stuk-- prima uurverk 1.38. BOTERWARMERS 48 stuks prima nikkel 1.48 72 stuks 2-vaks 28 cent. 48 jtuks geheel émaille, met platten schoorsteen 6.90. WASCHSTOELEN 48 stuks dichtklapbaar 98 cent gega'v. ovaal, 48 stuks courante maat, 98 cent. 24 stuks f.98. TABAKSPIJPEN 500 stuks verschillende modellen, vanaf 24 cent. ÏEPELGARNITUREN~" 96 stuks, Houten rekje met 5 lepels, prima kwaliteit, 58 cent. ACTET ASSCHEN 148 stuks prima kwal., 2.28. LEPELS wit hout, oOOO stuks, diverse modellen, slechts 6 cent. 48 stuks 38 cent. zwaan-model, 196 stuks 34 cent. 80 stuks mei naamplaatjes, slechts 24 cent. den tuin aan en een paar buurjongens, die over de schutting zijn gekomen denken dat zij een jongen is en beschouwen haar als hun vriendje. Als Ans naar school gaat verschijnt zij natuurlijk in meisjeskleeren op straat, maar op een dag, dat een paar vriendinnetjes iets komen vragen verschijnt Ans in jongens pak aan de deur en heeft er heimelijk pret in haar vriendinnen te vertellen, dat zij Frans is, het tweelingbroertje en dat Ans niet thuis is. Tegenover de jongens verschijnt zij als Frans en vertelt, dat zij een tweeling zusje heeft en als Frans bezoekt zij ook een jongenspartijtje. Vader en moeder hebben niet veel met die verkleedpartijen op, maar laten het oogluikend toe, maar ten slotte zijn er een paar bemoeizieke buren, die tot de ontdekking komen, dat de ouders alleen het meisje en nooit het jongetje op hun pret tige tochtjes mee naar buiten nemen. Zij spreken er vader van Drie over aan en ten slotte wordt het misverstand opgehelderd en belooft Ans, dat zij voortaan alleen nog maar in meisjeskleeren zal verschijnen. De geschiedenis is aardig gevonden en wordt prettig verteld. Rie Reinderhof heeft er eenige leuke plaatjes bij geteekend. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond gister terecht de 42-jarige procuratiehouder H. J. H. IJ., die in dienst stond van de Mij van Scheepscrediet en er van beschuldigd werd 117.000 te hebben weggemaakt. De verdachte bekende alles. De officier van justitie eischte 2 jaar ge vangenisstraf met onmiddellijke gevangen neming. De verdediger pleitte clementie. Het verzoek van den officier tot onmiddel lijke gevangenneming werd afgewezen. Uitspraak 12 Maart. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. 2000 verduisterd. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gjaaan in de zaak van de mal versaties bij het R M I en bij de daar mee verbonden vèreenigde Zuivelbe- roiders. Zooals men weet, hebben deze malversaties jarenlang geduurd m zijn de beide firma's voor 2 ton benadeeld. De 4fi-jarige kantoorbediende H. W J. D werd veroordeeld wegens valschheid in geschrifte en gebruik maken van valsche geschriften tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De 25-jarge B L werd wegens heling veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden «veneens met aftrek der preventieve hech'enis. (Bovenstaande berichten werden reeds »n een deel der vorige oplaag opgenomen.) ONEERLIJKE KANTOORHOUDER. De rechtbank te Breda heeft gisteren een 31-jarigen kantoorhouder bij de Nederland- sche posterijen te Wouw veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar met een proeftijd van drie jaar wegens verduistering van gelden tot een totaal be drag van 1300 gedurende de jaren 1924 1931, welke gelden hij als kantoorhouder onder zijn berusting had. EEN AANRIJDING. Twee dooden. Voor het gerechtshof te Leeuwarden heeft terechtgestaan een 42-jarige leeraar aan de ambachtsschool te Leeuwarden, die 6 Juli 1930 met zijn auto op een kruispunt bij Irn- sum het motorrijwiel van den caféhouder Dijkstra uit Roerdahuizum had aangereden. Dijkstra en zijn vrouw, die op de duo zat, overleden aan de bekomen verwondingen. De rechtbank had hem tot een week hechte nis veroordeeld. De adv.-generaal bij het Hof vorderde 200 boete of 40 dagen hechtenis. BRANDSTICHTING. De 52-jarige schoenmaker J. S. te Monni kendam is wegens opzettelijke brandstichting door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. Het O. M. had 6 maanden geëischt. FAMILIEDRAMA TE HILVERSUM. In den avond van 26 Oct. j.1. poogde de 44-jarige winkelier W. H., wonende aan den Neuweg, door gasverstikking een einde te maken aan zijn leven en dat van zijn zes jarig dochtertje. Het kind werd dood ge vonden en de man bewusteloos. De man, die aan zwaarmoedigheid lijdt, stond voor de vijfde kamer der rechtbank te recht,verdacht van moord. De psychiaters mr. S. P. Bakker en dr. H. J. Overbeek achtten in hun rapport verd. niet toerekeningsvatbaar toen hij zijn daad beging, daar hij lijdende is aan een zenuw ziekte. De rechtbank ontsloeg verdachte van rechtsvervolging en gelastte zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een proef tijd van hoogstens een jaar. Xavier Bitulla wentelde zich in zijn bed rond. Allerhande verwonderlijke gedachten brachten hem van de wijs. Uit het duister kwamen ze aanzetten, uit het geheimzinnige niets, dat bij overmoeheid en licht-dommelen ontstaat en wat geen slaap wordt. „Hoe gek toch", babbelde Bitulla met zich zelf, „dat je, ongetrouwd, altijd jonggezel blijft, ook als de grijze haren zijn gekomen. Wat de taal toch eigenzinnig is! Waarom heeten we niet oud-gezel. Maar daar wordt niet over gedacht. Wij zijn oude jonggezel lennonsens in 't kwadraat! En zei ik niet: als de grijze haren „komen?" Men ont dekt zoo'n parmantigheid vóór den spiegel, men grijpt de pincette, een ruk en weg ermee! Jawel, volgende morgen is er direct weer één Oefik kan niet slapennog maar eens omdraaien Als ik nu maar wat te drinken had, b.v. een beetje rhum, zooals in dien vreeselijken zomer, toen het al maar door regende en we ons bij Kiel ophielden en die ouwe, brave schipper Larsen heette hij het bracht erf ik niet veel minder, tot veertien grogjes, tusschen negen en tweeAllemachtig, wat is niet-slapen een marteling Xavier Bitulla hoorde in gedachten het ge tinkel van het glazen staafje tegen den rand van het gevulde grog-glas. Zijn neus snoof alcohol-geuren op; hij geraakte onder de be dwelming en dacht spoedig aan niets meer. Plotseling echter schrok hij overeind. Had hij buiten op het portaal niet wat hooren kraken, alsof er iemand had geloopen? Wie nu zou daar rondgegaan zijn? De oude dame en het dienstmeisje lagen sedert uren in die pen slaap, dat stond vast. Bitulla ontstak licht en luisterde. Een deur piepte onmerk baar. Met één sprong was hij uit zijn bed. Hij trilde, hij was volkomen wakker. Of hij naar buiten zou kijken? Op de schrijftafel lag een enorme dolk, dien hij als briefsnijder gebruikte. Hiermee wapende hij zich en loerde door de deur. Al les was in pikke-duister en doodstil. Eenigs- zins teleurgesteld, hoewel innerlijk bevredigd, kroop Bitulla weer onder het donzen dek bed. zich heen„kinderachtigik hoor iets van insluipende dieven, die er niet zijn en voel me als een clown uit een of andere film Hoe gelukkig maar, dat niemand ons in der gelijke situatie ziet!Stel je voor, ik in mijn hemd, met den stekenden briefsnijder vóór me uit! 'n Gek figuur slaan doe je niet graag!" Hij draaide zich weer eens om en mompelde: „Vooruit licht uit enslapen. Ja weï, dat zegt men maar zpó\Heelemaa! onmogelijk is het volstrekt niet, dat er wer- keliik een dief is binnengeslopen. Veronder stel nu, dat er een kerel gestaan had, vlak vóór mijn deur, dus vis-a-vis mijn briefsnij der Natuurlijk zou ik de deur pardoes toege slagen hebben en met één beweging de knip pen5 erop geschoven. Maarmaar hoe dan verder? L1 Misselijk, dat nu juist die gedachten mij beslokenmaar eigenlijk is het absoluut aeen gedachte, 't is puur een koliekje in de hersenen. Aha - mijn telephoon staat daar immers vlakbij en sedert we automatisch ver bonden zijn, heb ik doodeenvoudig niet an ders te doen dan no. 13 opbellen: het alarm signaal Niet anders te doen dan eenmaal rond, nog eenmaal met korten ruk en 't is klaar En dan....? Voor den duivel, dezen nacht schijn ik maar niet tot rust te mogen komen! Weliswaar wordt er beweerd, dai hulp bij alarmsignaal in vijf minuten ter plaatse is, maar het huis ligt .in diepen slaap, de huisdeur zit op slot, de gangdeur is afgesloten voordat er geopend wordt, kan men dubbel en dwars vermoord zijn. La ten we aannemen, dat er iemand vóór de deur zou staan Licht! Niemand, die dit uithoudt! Hoe kom ik toch zoo tobberig? Ik krijg het er warm vanmaar 't is toch best eens te over denken Hce speelt dergelijke hulp na een alarmsignaal het klaar, prompt ter plaatse te zijn? Het kan toch een kwestie van secon den beteekenenveronderstel een kerel rammelt aan mijn deur in mijn schrijfta fel ligt mijn geld Hoeveel heb ik ook al weer bij elkaar voor mijn zomer-reisje? 1340 mark, meen ik. Geen kleinigheid! En de ke; rel heeft misschien wel een revolver stellig, hij zal een revolver hebben her is alles best mogelijk en ernstige gebeurtenis sen behoeven niet steeds juist anderen te overkemen Dikke zweetdroppelen parelen op het voor hoofd van den afgetobden Xavier. Van alle kanten besnuffelde hij het probleem van per soonlijke veiligheid bij nachtKilometers lang wandelen zijn ideeën; hij kon niet meer stil liggen. Gehuld in zijn nieuwen badman tel ijsbeert hij het vertrek door, werpt schu we blikken naar de deur, waarachter immers niets gevaarlijks is, houdt stand bij de tele phoon met de glanzende schijf. Letters en cijfersno. 13 opbellen het oranjekleurig lichtje flakkert geheimzin nig; de athmosfeer is zwoel. Iets in de lucht schijnt hem te bedreigen „Eigenlijk moest men zich eens overtuigen kunnen of men zich inderdaad op dit alarm signaal kan verlatenoverpeinst Xa- vier. „In mijn schrijftafel ligt mijn geldIk behoef den vinger maar in de schijf te ste kentweemaal te draaien. Toch zou ik een schandaal veroorzaken. Wat'n schandaalIk. ben nog niet voldoende op de hoogte ervan. Morgen kan mijn leven bedreigd worden....; mor gen reeds kan iemand aan de deur rammelen en roeoen: „Maak open of ik schiet!" ennewat dan? Als ik dan een of ander handgreepje niet vlug ken aan het toestel? 't Is misschien alles volstrekt niet zoo eenvoudig als men denktno. 13 opbellenja, ja. maar werkt dat direct, zonder meer? Moet ik wat roepen of alléén maar draaien? Valt dan er gens daarginds mijn nummer open, of hoe zit dat? Ik weet gewoonweg niets Het oranjekleurig licht en de nachtelijke geesten krijgen de macht over Bitulla. Hij peutert even nog aan het toestel endraait één keer en nóg eens één keer„no. 13 alsjeblieft Het zoemen van de schijf maakt hem op eens klaar wakker Goeie hemel, wat heeft hij gedaan!.... Xavier Bitulla springt als een kangoeroe in 't rond, werpt zich op zijn bedHaastig dooft hij het licht en de dekens ever het hoofd trekkend, mummelt hij, half waanzinnig: „Ik ben 't niet ge weest Na enkele seconden hervindt hij zijn be zinning en redeneert: „Hoe kinderachtig van meik ben ze ker ziekik moet den dokter eens heb ben 't Is een of andere soort van waan voorstelling, waaraan ik lijd, mogelijk door cverwerking: Marasmus Senilis, of hoe het heet.... 1 och niet oninteressant om nu te ervaren of dit speciale alarm-sein Plotseling krijscht door de leege straten een autosignaal. Een automobiel raast nader bij, houdt stil. Gebeuk op de huisdeur; glas rinkinkelt, hout kraaktmenschen stor men de trap op. „Hemelsche goedheid!" kreunt Xavier op nieuw van onder de dekens. „Als ze mij eens aanspraken voor schadevergoedingta dan mijn heerlijk zomerreisjeGauw onder de dekensik ben 't niet geweest Boem! de gangdeur vliegt uit de voegen; vrouwen gillen „Onder de dekens!" Er moet kortsluiting zijn ontstaan, want Oliva heeft het alarm-sein niet opgeroepen! hoort hij zeggen. „Handen hoog!" brult er een stem van buiten. Meteen een bons op zijn kamerdeur. Bitulla spring overeind, wankelt naar de deur en opent. Hij ziet juist hoe een kerel uit de badkamer te voorschijn komt, met opge heven handen, terwijl de politie hem met een pistool onder den neus kittelt. „Heeft hij u bedreigd?" vraagt een stem uit een uniformjas. Bitulla weet niet meer wat achter en wat vóór is, of dag, of nacht of droomHij stottert iets. Men zegt hem, dat hij morgen op het po liticbureau wordt verwacht, en af trekken de beambten met den geknipten vogel. „Hoe kan ik u genoeg dankensnikt het oude dametje, terwijl ze haar peignoir schroomvallig toesnoert. „Uwe tegenwoordigheid van geest heeft ons allemaal gered „Tjaantwoordde •Bitulla, terwijl hij zich haastig in zijn kamer wil terugtrekken, „tegenwoordigheid van geest is juist mijn speciale kracht". Meteen trekt hij de deur toe, marcheert naar zijn bed en rolt zich in de dekens, terwijl hij nog heel even naar het oranjekleurig lichtje staart, dat een kring op het plafond trekt. Dan, met een ruk, dooft hij het licht en glimlacht en snurkt enicele minuten later, droomend hoe de commissaris van politie hem ter eere van zijn heldendaad een kruis op de borst speldt.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11