DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Ho. 4» VIIIJDAG 2? I1IIÏU AKI 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Uit het Parlement Dagelijksch Overzicht Bisifeniand ALKMAARSC COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regeis 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij vh. HERMs. COSTER ZOON, Voorfam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. 133e Jaargang. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 26 Febr. 1931. We behoeven ditmaal niet veel van het geduld van onze lezers te vergen: men is heden in de Tweede Kamer begonnen met de replieken inzake de algemeene beschou wingen over de Indische begrooting, en uit den aard der zaak is daarbij nog al wat herkauwd wat in eerste instantie ook reeds was gezegd. Een onzer collega's heeft eens enkele jaren geleden na zoo'n dag van re plieken aan zijn blad de volgende nabetrach ting gezonden: „Heden repliekendag; niets nabetrachtbaars". Dit laconische voorbeeld zullen wij niet volgen; wij wenschen toch enkele punten uit de besprekingen van he den te releveeren. De eerste replicant, de heer Cramer (s.d. a.p.), was lang niet goed te spreken over het antwoord van minister De Graaff. Hij hield vol* dat de lage loonen der inlandsche be volking de loonen in andere landen drukken, zette uiteen, dat onze macht over Indië op «vermacht is gegrond en dat dit met elke ko loniale macht het geval is, zoodat het van Weinig beteekenis is, dat andere landen ons koloniaal beheer zoo in de lucht steken. Hij vond de houding van den heer Kiewiet de Jonge, die in de rechtzaal, waar hij als re- geeringsgemachtigde verscheen, aan den verdachte Soekarno de hand gaf, volkomen in orde en beweerde, dat de Indische Volks raad er evenzoo over denkt. Tot verbetering van den financieelen toestand kan z.i. de re geering best voor groote werken leenen, ook al zijn zij niet direct rendabel. Hij protes teerde er tegen, dat de regeering ter wille van de bezuiniging zelfs aan vitale belangen wil raken, maar niet aan de uitgaven voor defensie. Op die wijze voert de regeerings- politiek tot een catastrophe Zijn fractie zal dan ook tegen alle wetsontwerpen betreffen de de Indische Begrooting stemmen. De heer Van Boetzelaer van Dubbeldam (c.h.) heeft onder meer betoogd, dat de In dische salarisregeling oorspronkelijk geen rekening heeft gehouden met de inheemsche toestanden, zoodat de salarissen eigenlijk te hoog zijn. Hij verweet den afwezigen heer Colijn, dat hij met zijn klacht over den slak- kegang bij de bestuursreorganisatie op Su- matra zich anders heeft uitgesproken dan bij vroegere gelegenheden De heer Feber (r.k.) bestreed de opvattin gen van den heer Cramer en keurde met na me af het aangaan van leeningen, die niet strekken tot directe verbetering van het draagvermogen der inlandsche bevolking. De heer Van Kempen (lib.) hield vol, dat er een onvoorzichtige financieele politiek door de regeering is gevoerd en waarschuw- de tegen het denkbeeld van den heer Cra- -mer om wat gemakkelijker tot leening sluiten over te gaan. Tevens verdedigde hij de poli tiek van den vroegeren gouverneur-generaal Fock, die er in geslaagd was, in drie jaren een sluitende begrooting voor zich te krij gen De heer Joekes (v.d.) schaarde zich in za ke het sluiten van leeningen aan de zijde van den heer Cramer. Hij waarschuwde te gen het denkbeeld om tot een zij het ook kleine verlaging van de salarissen over te gaan. Over het algemeen gevoelde hij weinig voor een algemeene verlaging van het ni veau van het Indische bestuur. Mocht men echter willen bezuinigen, dan zouden de uit gaven voor defensie daarvoor het eerst in «rking kunnen komen e Joekes deed ook nog een waar schuwing hooren tegen geringschatting van e nationalistische beweging. Wat betreft ,^JeVal;K,*wit Jonge g'ng hij niet ac- ,me' ^e kritiek van den minister. Maar «*«1 beweerde hij, dat de zaak, waarin arno een der verdachten was (het pro- egen de^ P. N. I.) niet voor den raad "ad moeten worden behandeld, dan 'andraad doch voor het ggerechtshof. In Indië heeft men naar pr. beweerde, geen vrede met het optreden der regeering in dezen. e 'aatste spreker van den middag was de heer Wijnkoop, die blijkbaar als de plaatevervanger van zijn mede-communist u/aa 'n61 °Ptrfd> daar deze niet aanwezig Peze spieker heeft op zijn gewone ma- heWH Si? gebroken over ons koloniaal v2 IpÏ a beweringen ten beste gege- Jw den groei der nationalistische be- ,;;gl"g enz n klfP op den vuurpijl was zijn voorspelling, dat wanneer we nog een paar gouverneur-generaals hebben versie- t !?n^ ?!Val zeSevieren en het ^^a ?/P', al Uu Indië 231 w°rden weg- gaV°lgenS i?em is dus de débacle op komende wegen. Een der weinig nog aan- wezige leden vroeg hem vriendelijk, of hij dat nu werkelijk zelf geloofde J* voorzitter heeft toen de vergadering tot morgen verdaagd. DE DUITSCHE LANDBOUWPOLITIEK VAN DR. SCH1ELE. De Duitsche landbouw moet beschermd worden. Nederland als afnemer van Duitschland In Duitschland houdt men zich op 't oogenblik bezig met een vraagstuk, dat van zeer groot belang kan zijn voor de Duitsche bevolking zelf, maar waar ook de Neder- landsche bevolking ten zeerste voor geïnte resseerd is. De kwestie is namelijk deze, dat de Duitsche rijksminister van landbouw en voedselvoorziening, dr. Schiele, bij den rijks dag een plan heeft ingediend, dat den land bouw zou moeten redden. Dr. Schieie wil de invoerrechten op vee, vleesch, boter en alle land- en boschbouwprcducten nog hooger maken, opdat de Duitsche boeren in staat worden gesteld, het hoofd te bieden aan de buitenlandsche concurrentie. De bedoeling van dit plan is duidelijk: dr. Schiele wil door deze hooge invoerrechten den Duitschen landbouw zoo ver brengen, dat deze het geheele volk van de noodige voedingsmiddelen kan voorzien Om dat te bereiken moet Duitschland dus door een nog veel hoogeren tariefmuur worden omgeven Toen dr. Schiele dit plan aan het rijks kabinet voorlegde, kreeg hij daar reeds van verschillende kanten sterken tegenstand. De minister van arbeid, die voor de belangen der arbeiders opkwam, merkte n.1. op, dat overal naar loonsverlaging wordt gestreefd en dat men daarom nu niet komen kan met de kosten van het levensonderhoud te ver- hoogen. En de leider van economische zaken meende op te moeten komen voor de indus trie. Als n.1. de boeren zoo bevoordeeld worden en dus de landbouw buiten de gren zen ernstig benadeeld werd, dan bestond z.i. er groote kans, dat 't buitenland den invoer van Duitsche machines verbood, zoodat er minder afzetgebied, dus meer werkloosheid zou komen. Men ziet dus, dat dr. Schiele reeds op ern- stigen tegenstand stiet in het kabinet en het was dus te verwachten, dat in den rijksdag de tegenstand nog grooter zou worden. Toch trachtte dr. Schiele dien tegenstand zoo klein mogelijk te maken en hij hield daarom in den rijksdag een lange rede, waarin bij deed uitkomen, dat de landbouwpolitiek der regee ring een onderdeel was van een geheel systeem van met elkaar verbonden maatre gelen, die de landbouwcrisis zoo snel moge lijk moeten opheffen, zonder dat daardoor de economische, financieele, sociale en buiten landsche politiek gevaar loopt. Enfin, dr. Schiele heeft gesproken en daarna is er lang en breed over gedebat teerd en iedereen is benieuwd, hoeveel suc ces dr. Schiele zal hebben met zijn plan. Iedereen, niet alleen de Duitscher, ook de Ne derlander. En vandaar, dat het Nederland- sche comité van economisch verweer uit de Nederlandsche land- en tuinbouworganisa ties gisteren in een spoedvergadering bijeen kwam. De gevaren, welke den Nederland- schen land- en tuinbouw door deze tarief plannen opnieuw bedreigen, wekten, zoo le zen we in het Hbld., bij de vergadering ont stemming en teleurstelling, en men achtte het uit een oogpunt van zelfbehoud voor den export van land- en tuinbouwproducten noodzakelijk, paraat te zijn tot het nemen van maatregelen, indien de verdere gang van zaken deze noodig mocht maken. Men was door den huidigen gang van za ken vooral ontstemd, omdat men, hangende de besprekingen in de economische commis sie van den Volkenbond over de uitlegging der meestbegunstigingsclausule in verband met het stelsel der contingenten, dergelijke maatregelen van Duitsche zijde niet ver wacht had; en teleurgesteld, omdat men in Duitschland er blijkbaar nog steeds geen rekening mede houdt dat een land, dat veel waren wil uitvoeren, ookaden invoer uit de betreffende landen, die men als klant heeft, op behoorlijke wijze dient toe te laten, zul len de economische betrekkingen tusschen deze landen op den duur niet ernstig ver stoord worden. Nederland is van Duitsch land op één na de grootste afnemer van in- dustrieele producten; Duitschland voert uit Nederland de meeste landbouwproducten in Nederland betrok in 1930 uit Duitschland voor een waarde van 1.203.759.000 Rijks mark, terwijl het voor 560.828.000 Rijks mark daarheen uitvoerde. Gaat men dit laat ste meer en meer tegenwerken, zooals dit van het agrarisch program van minister Schiele onherroepelijk het gevolg moet zijn. dan kan het niet anders of van Nederland sche zijde moet men zich daartegen verzet ten, op welke wijze dan ook. In verband met het overeenkomstige be lang, dat ook andere landen bij den export naar Duitschland hebben, zooals Denemar ken, Letland, België enz., werd besloten dat het comité zich onverwijld met de landbouw organisaties in deze landen in verbinding zal stellen, teneinde te overwegen wat geza menlijk ondernomen kan worden. Tevens werd besloten contact te zoeken met de groote Nederlandsche importeurs- groepen van Duitsche artikelen, teneinde met deze de groote belangen te bespreken, welke er in dezen voor het ruilverkeer met Duitsch land op het spel staan. HET FRANSCH-BELGISCHE MILITAIRE ACCOORD. Stemmen voor opzegging ervan. De N.R.C.-correspondent te Brussel meldt: Naar aanleiding van de vestingplannen der regeering en de aanstaande behandeling in het parlement van de begrooting van bui tenlandsche zaken, blijft de pers ook in dc provincie veel belang hechten aan de even- tueele opzegging van het Fransch-Belgischc geheime militaire accoord. De te Gent ver schijnende katholieke courant Het Volk heeft zich nu ook aan de zijde geschaard van hen en ze zijn buitengewoon talrijk in Vlaan deren die meenen dat „het Fransch-Bel- gisch militair accoord openlijk en gezamen lijk als niet meer bestaande moeten worden verklaard". België, aldus dit blad, heeft er thans alle belang bij terug te keeren tot een politiek van volkomen zelfstandigheid. „We zijn een klein land, we hebben met de groote- Furopeesche politiek niets te maken. We kun nen er enkel onze handen aan verbranden als feodaien van een of andere grootmacht in wier keerkring we zouden gaan wentelen. En van den ambassadeurialen grootheidswaan zin van weleer zullen thans de laatsten wel teruggekomen zijn". Het samengaan met Frankrijk, meent Het Volk verder, heeft enkel teleurstelling gebracht en is van aard om België, in de toekomst, in avonturen te wik kelen, waarbij het niet het minste belang heeft. Het Vlaamsch sociaal-democratisch dag blad Vooruit publiceert, van zijn kant, een artikel van den socialistischen partijleider Emile Vandervelde, waarin deze het reeds vroeger door hem in Le Peuple ontwikkelde standpunt nogmaals toelicht en de meening oppert dat de Fransch-Belgische militaire overeenkomst, na 10 jaar, als verouderd moet worden beschouwd en de beide regeeringen goed zouden doen te verklaren, dat, tenge volge van het verdrag van Locarno, het af zonderlijke militaire accoord van 1920 zijn reden van !>estaan heeft verloren. GROOTE OVERSTROOMINGEN RICHTEN SCHADE AAN OP DE Flfl-EILANDEN. Volgens berichten uit Wellington zijn de Fiji-eilanden tijdens de laatste dagen door een orkaan geteisterd, die groote overstroo mingen ten gevolge heeft gehad. In het stroomgebied van de rivier Ba (eiland Viti Levu) zijn 80 personen en in het gebied van den Siga Toka op het zelfde eiland 100 per sonen om het leven gekomen. De kracht van den storm was zoo geweldig, dat" een vuur toren omgewaaid werd. Groote verwoestingen. Tal rijke dooden. Plaatsen totaal vernield. De orkaan, die op de Fidzji-eilanden heeft gewoed, heeft naar thans blijkt grooter ver woestingen aangericht, dan men aanvanke lijk dacht. De plaatsen Sigatoka, Loutoka en Ba zijn geheel vernield. Tot nog toe heeft men 245 dooden geteld. Een reusachtig stormvloed vergroot de omvang van den ramp. Groote kudden vee werden door de Rewarivier meegeskurd. Op het spoorweg traject Ga—Lautoko werd een personentrein uit de raiis geworpen, waarbij talrijke reizi gers zwaar gewond werden. ZEVEN STOOMBOOTEN OP DE ZWARTE ZEE GEZONKEN. Volgens een Exchange-bericht uit Stam boel zijn tijdens een buitengewoon zwaren storm op de Zwarte Zee zeven stoombooten gezonken. Nog meer scheepsrampen. Uit Stamboel wordt gemeld dat de hevige storm op de Zwarte Zee nog onverminderd voortduurt. Behalve het Italiaansche stoom schip „Camidoglio'' zijn twee Engelsche schepen en twee schepen van onbekende na tionaliteit op een zandbank geslagen en door de kokende zee zoo goed als geheel uit elkaar geslagen. Ook het Duitsche s.s. „Cere" is gestrand en wordt als verloren beschouwd. In den Booporus strandde een Turksch schip, terwijl bij Galipoh een Fransch stoomschip is gezonken. Vain de 36-koppige bemanning van het En gelsche stoomschip ..Wellfield" zijn 22 man te Stamboel aangekomen. DUBBELE MOORD. Arsenicumvergiftiging van twee vrouwen door een vrouw. We lezen in het Hold.: Voor de politierechtbank te Launceston in Engeland, staat thans onder groote publieke belangstelling, terecht de 44-jarige mevrouw Sarah Annie Hearn, een weduwe, die beschul digd wordt van dubbelen moord en naar wie de politie twee maanden zocht voordat zij haar vond. Zij zou door het toedienen van arsenicum den dood van twee vrouwen op haar geweten hebben, met name van de 53 jarige Alice Maud Thomas, die op 4 Nov. j.1 overleed, en de 52-jarige Lydia Marv Everard, die 21 Juli overleed. Laatstgenoem de was mevrouw Hearns zuster, die haar zeer vaak bezocht en wier lijk in December op last van het departement van oinnenlandsdie za ken werd opgegraven. Alice Thomas was de vrouw van een boer te Lewannick, bij Laun ceston, een vriend en buur van mevrouw Hearn. Zij overleed, volgens de uitspraak van de lijkschouwingsjury, aan arsenicum vergiftiging. In Juli van het jaar 1926 kocht mevrouw Hearn een bus arsenicumhoudend poeder tot het uitroeien van onkruid, doch niet is komen vast te staan, waarvoor het poeder inderdaad werd gebruikt, terwijl er geen bewijzen wa ren dat mevrouw Hearn op andere wijze ar senicum had verkregen. Lydia Everard had een dagboek nagelaten, waarin zij de symptomen van haar ziekte had beschreven en waaruit bleek, dat deze in Jan. 1930 waren begonnen. Dr. Roche Lynch, de medische deskundige van het departement van binnenlandsche zaken, was van meening, dat Lydia Everard langzamerhand over een tijdvak van zeven maanden was vergiftigd De artsen, die haar hadden behandeld, ver klaren, dat zij geen medicijnen hadden voor geschreven, die symptomen konden veroor zaken zooals in het dagboek beschreven. Bij de latere opgraving van het lijk bleek dit in goeden staat te verkeeren, gelijk bij slacht offers van arsenicum altijd het geval is, slechts de maag en drrmen waren ontstoken. Er was een complicatie, hierin bestaande dat ook de aarde, waarin het lijk was begraven, van nature arsenicumhoudend was. Dr. Roche Lynch had echter door proefnemingen uitgemaakt, dat het arsenicum in het lichaam van Lydia Everard er niet na den dood kon zijn ingekomen, zoodat het haar bij het leven moet zijn toegediend. In totaal werd 0 77 gram arsenicum in haar lichaam gevonden, en dr. Roche Lynch was van meening dat het slachtoffer minstens twee gram is toegediend Wat den dood van mevrouw Thomas be treft, bestaat het vermoeden dat mevrouw Hearn haar op een uitstapje op 18 October sandwiches met arsenicum heeft gegeven. Op de terugreis werd mevrouw Thomas hevig ziek, zoodat zij thuiskomend naar bed moest. Mevrouw Hearn bleef gedurende mevrouw Thomas' ziekte in haar huis. Tot 29 October kookte mevrouw Hearn het voedsel voor me vrouw Thomas. In November constateerde een specialist arsenicumvergiftiging. Er wer den zijdelingsche en openlijke beschuldigin gen tegen mevrouw Hearn geuit, naar aanlei ding waarvan zij een brief schreef, inhouden de dat zij de beschuldigingen niet kon ver geten en dat zij zelfmoord zou plegen. In plaats daarvan ging zij goed met geld voor zien naar Torquay, waar zij, voor 't eerst in haar leven, een bril droeg en zich op een ad vertentie voor een dienstbode aanbood onder den valschen naam Faithful. Twee maanden daarna kreeg de familie, waar zij in dienst kwam achterdocht en waarschuwde de poli tie. Het getuigenverhoor leverde totnogtoe niets bijzonders op. de opstand ook in het Noorden vorderingen maakt. De regeering te Lima heeft weliswaar naar beide opstanden troepen gezonden, doch tracht niettemin te gelijkertijd door onder handelingen tot overeenstemming met de lei ders der opstandelingen te komen. HET CORRUPTIESCHANDAAL ONDER DE NEW-YORK6CHE POLITIE. Een hoofdgetuige geworgd. Onder leiding van den commissaris Sea- bury wordt het onderzoek naar de corruptie over de New Yorksche politie en het chan- tage-plegen van een aantal hoogere politie ambtenaren krachtig voortgezet. Een der hoofdgetuigen die omtrent deze praktijken zeer veel bijzonderheden wist en belangrijke inlichtingen kon geven was een ambtenaresse, die uit den aard van haar func tie met verschillende bijzonderheden bekend was. Vrijdag j.1. zou zij verhoord worden doch zij verscheen niet ter plaatse. Na onderzoek werd in een park haar lijk gevonden. Door middel van een koord was zij geworgd. Het bleek dat toen zij zich op weg had begeven om haar getuigenis af te leggen, zij met ge weld in een auto was gedrongen. SPAANSCHE VISSCHERSVAARTUIGEN BESCHOTEN Gisteren werden verscheidene Spaansche visschersvaartuigen door booten van de Por- tugeesche visscherijinspectie in de Spaansche wateren beschoten. Er is bij de Portugeesche regeering geprotesteerd. TREIN IN HET WATER GEREDEN. Vier doodefl Nabij Mobile in den staat Alabama (Ver Staten) heeft een eigenaardig spoorwegon geluk plaats gehad. Van een passagierstrein, die door een geopende brug was gereden, stortten de locomotief en de bagagewagen te water. Hierbij vonden vier spoorwegem ployés den dood. Het ongeluk is nog betrek kelijk goed afgeloopen. want indien niet de eerste personenwagen aan het einde van de draaibrug was blijven hangen, zou ongetwij feld de geheele trein in het water zijn terecht gekomen. VLOOTBESPREKINGEN TE ROME. Het eerste contact. Bij de reeds gemelde opening der vlooton- derhandelingen te Rome hebben Alexander, de Britsche minister van marine, en admiraal Sirianni, de Italiaansche minister van marine, en hun deskundigen een begin gemaakt met de bestudeering der technische kwesties, terwijl Henderson, de Britsche minister van buiten landsche zaken, en Grandi, zijn Italiaansche collega, van gedachten hebben -gewisseld over de door de Londensche conferentie nog niet opgeloste vraagstukken en over den stand der onderhandelingen tusschen Italië, Frank rijk en Engeland. Op bezoek bij Mussolini. Mussolini ontving gistermiddag in tegen woordigheid van Grandi en Sirianni de Brit sche ministers Henderson en Alexander. Het onderhoud, dat een uur duurde, liep over de te sluiten vlootovereenkomst Vertrek uit Rome Zaterdag a.s. De Britsche minister zullen op hun terug weg naar Engeland Zondag te Parijs zijn. Zij zullen daar een bespreking hebben met Briand en Dumont, en Maandag naar Lon den terugkeeren. Briand heeft Paul Boncour, den voorzitter der Kamercommissie van buitenl. zaken, van de groote lijnen der Fransch-Britsche bespre kingen in kennis gesteld. ONLUSTEN IN NOORD-SLEESWIJK. Door communisten op touw gezet. Te Scnderburg in Noord-Sleeswijk hebben gisteren ernstige onlusten piaats gevonden. Ondanks het overheidsverbod verzamelden zich eenige honderden communisten, die 'met flesschen en steenen gewapend naar het stad huis trokken, waar het tot een botsing kwam met de politie, die het raadhuis beschermde. Er werd hardhandig oogerreden en de politie moest van de gummistok gebruik maken. Eerst later in den avond slaagde zij erin de orde te herstellen. DE TOESTAND IN PERU. Breidt de opstand zich uit? Nieuws betreffende den toestand in Peru is niet makkelijk te verkrijgen, doordat de re geering de censuur wederom heeft ver scherpt. Niettemin wordt officiéél toegegeven, dat BRAND OP EEN FRANSCH VLIEGVELD. Op het vliegveld van Etampes is gisteren een brand uitgebroken, die in de houten ba rakken gretig voedsel vond. Drie vliegtuigen gingen in vlammen op. Bij het blusschings- werk werden twee brandweerlieden ernstig gewond, var. wie een ernstig. APOTHEKER VERHINDERT POGING TOT VERGIFTIGING. Een voorval, dat aan een fantastische ro man ontleend zou kunnen zijn. heeft zich te Rydulten in het district Rybittk (West-Polen) afgespeeld. In een plaatselijke apotheek vervoegde zich een jonge vrouw, die een hoeveelheid arse nicum bestelde. De apotheker vermoedde onraad en ver schafte de vrouw een hoeveelheid poeder, dat er uitziet als arsenicum. Vervolgens stelde hij den echtgenoot van de vrouw »an hei voor val in kennis en deelde hem mede, dat zijn vrouw hem waarschijnlijk zou willen vergif tigen. Het poeder dat zij wel in het eten zou strooien, was evenwel ongevaarlijk. De man, een arbeider, speelde zijn rol, en hield zich na gebruik van het eten dood. Nadat de vrouw en haar vriend den dood meenden ge constateerd te hebben, probeercien zij hem een doek om den hals te leggen, ten einde zelfmoord voor te doen wenden. De echtgenoot sprong toen op. gaf zijn medeminnaar een geducht pa.< slaag, en ver wondde zijn vroyw zoo ernstig dat zij in hef ziekenhuis moest worden opgenomen. POSTTROMMELDIEFSTAL TE BAMBERG. Van een automobiel van de Duitsche Rijks- posterijen is gister door tot dusverre onbe kend gebleven oorzaak een zware ijzeren casette, inhoudende 12.000 R.M. verloren ge raakt. Toen de wagen van een rit tusschen twee postkantoren terugkeerde, stond een der portieren open. Gisterochtend hebben in een bijkantoor twee onbekende mannen ge tracht naar de diensturen van de met de ver zorging der geldzendingen belaste beambten te informeeren. Deze onbekenden worden ernstig verdacht. DE GRIEP IN ENGELAND. In de afgeloopen week zijn in de groote steden van Engeland in totaal 509 personen aan de gevolgen van de griep overleden. NEDERLAAG VAN DE ENGELSCHE REGEERING. Tijdens de besprekingen in de commissie over de afzet van landbouwproducten leed de regeering wederom een nederlaag, doordat een conservatief amendement waartegen zij zich verzet had, met 25 tegen 22 stemmen werd tangenomen. De regeering behoeft ech ter geen enkele consequentie euuit te trekken,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1