Vaderlandsche Bank a Jeugdlectuur A I II A Rechtszaken DE MOORDZAAK LANS. Binnen Band Sport JSTAD EN OMGEVING. ..KATER Radiografisch weerbericht stormwaarschuwingsdienst Zeetijdingen Vrijdag 27 Februari. Vrijdag 27 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnummer De laatste compagnie (dram., geluidfilm); hoofdrol Conrad v'eidt. Toegang voor per sonen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, twee hoofdnummers: 1. Van hel tot para dijs (sens.), hoofdrol Mary Astor; 2. De opiumsmokkelaars (sens.), hoofdrol George O'Brien. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Anna Christie (rom., geluidfilm); hoofdrol Greta Garbo. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, zaal van Truijen te Groot-Scher mer, vergadering anti-mil.; spreker de heer \V Walraven uit Amsterdam over „Hoe de oorlog te verhinderen?" 8 uur, Handelsschool, voor de volksuni versiteit, dr. W. G. N. van der Sleen over zijn tocht naar Nieuw Guinea. Zaterdag 28 Februari. 2 uur, De Unie, ledenvergadering van Toonkunst. 7.30 uur, Café Groen te Akersloot, verga dering Witte Kruis. 7.30 uur, Cinema Americain: De laatste compagnie (dram., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Van hel tot paradijs (sens.); 2. De opium smokkelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Anna Christie (rom., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur. Oranjehotel te Bergen, prop.-verga- dering I. A. M. V., spreker W. Walraven. Zondag 1 Maart. 10.30 uur v.m.. Harmonie, reg. soc. ver bond, spreker ds. Theesing uit Middelie, over „kunst en religie". VAN PAPIEREN MARK TOT KRANTENPAPIER. Vernietiging van 140.000 K.G, papieren marken. In de kelders van de nationale bank tw In de kelders van de nationale bank te Brussel en van haar filiaal te Antwerpen be vindt zich een hoeveelheid papieren marken, die de Duitschers tijdens de bezetting in Bel gië in omloop hadden gebracht en waarvoor de houders na den wapenstilstand door de Belgische regeering werden schadeloos ge steld in Belgisch geld. Dit Duitsche papieren geld weegt niet minder dan 140.000 K.G zoodat de vernietiging er van tal van moei lijkheden oplevert. Men kan nu eenmaal niet in een handomdraaien 14 groote wagens met 10 ton papier elk doen verdwijnen. Er is na tuurlijk aan verbranden gedacht doch men heeft er van moeten afzien omdat volkomen verbranding van compacte liassen papier heel moeilijk is en omdat er ook niemand was die over de daarvoor noodige ovens beschikte Toen is naar wij in het Journal" lezen gedacht over het afhuren van een schip om de marken in volle zee naar de haaien te hel pen maar ook dit plan heeft men laten varen, daar de waarborgen voor vernietiging niet voldoende werden geacht. De mogelijkheid bestond namelijk dat de zeestroomingen een deel der marken ergens op de kust zouden werpen. Thans schijnt men eindelijk de oplossing gevonden te hebben. Een groote Belgische papierfabriek heeft zich namelijk in beginsel bereid verklaard de marken in krantenpapier te veranderen, al zijn ook hieraan bezwaren verbonden. Men meent een maand noodig te hebben om het werk tot een goed einde te brengen, dat geschieden zal onder controle en in tegenwoordigheid van afgevaardigden van het ministerie van financiën, van de na tionale bank alsmede van de Duitsche rijks bank. GEEN RUSSISCH HOUT VOOR NIEUWE BOUWWERKEN TE LONDEN. De heftige propaganda tegen den invoer van Russisch hout, heeft tot resuitaat gehad, dat de Londensche County Council, althans de bouwcommissie daarvan, besloten heeft het gebruik van Russisch hout bij alle stede lijke bouwwerken te verbieden. De orders zullen althans grootendeels gegeven worden aan Britsch-Indië of overigens aan Scandi navië. De „Morning Post" weet te melden, dat tot nog toe 20 pCt. van het voor stede lijke bouwwerken benoodigde hout uit Rus land kwam. Het besluit zal onmiddellijk in werking treden, reeds heeft de commissie een groot contract voor houtlevering uit Canada, afgesloten ZAKKENROLLER VEROORDEELD. De Vierde Kamer der rechtbank te Am sterdam deed heden uitspraak in de straf zaak tegen den werkloozen kleermaker N. W., die terecht had gestaan verdacht van zakkenrollerij. Verdachte zou op 6 Januari na afloop der voorstelling in de vestibule van het Centraal Theater de portefeuille van een koopman hebben, gerold. De recht bank veroordeelde den man tot een gevan genisstraf van 9 maanden. De eisch luidde 1 jaar. 15 JAAR GEE1SCHT TEGEN V. O. Het requisitoir van den advocaat- generaal. Voor het Gerechtshof te Den Bosch eischt- te de advocaat-generaal Mr. Couvee in een uitvoerig requisitoir de veroordeeling van verdachte Van O. tot 15 jaar gevangenis straf. Reeds vroeg is de gereserveerde tribune ge- jieel gevuld, terwijl ook spoedig de publieke tribune geheel bezet is. Met het gerechtshof verschijnt ook de procureur-generaal van het Hof, mr. Mathon. Voorts deelt de advocaat- generaal mr. Couvee mede, dat hij geen uit voerig resumé zal geven, omdat hij jammer genoeg niet zoo best bij stem is. Aan ver- jten !aste gelegd verduistering en snit Heschrifte> waarna moord, liiko u °P de meest gruwe noord 'moet^11^1^' De eerste acte van den het DorHaWen zlJn geweest, de tweede 'entje £1^" e" de de.de in het keu- aa, Lans gestorven is. Verdachte heeft Lans eerst achter op het hoofd gesla gen. Lans heeft geen gelegenheid tot vluch ten gehad. De dader gaat Lans achterna, die naar boven gaat om te telefoneeren en hulp te roepen. De dader gaat hem achterna. Lans moest ge dood worden en dan krijgen we de twqede acte. De dader neemt een stuk ijzer en slaat Lans uit alle macht. Dan ziet hij Lans Daar voltrekt zich de derde acte en de moord. Hij is nog niet dood. De dader neemt een mes en snijdt Lans door den hals. De dader, Mdus mr. Couvee, moest iemand zijn, die geregeld in het gebouw werkzaam was en dus de wa pens wist te liggen, die hij gegrepen heeft. Spr. beschouwt de verklaringen der des kundigen en construeert in verband daarmee, de wijze van vermoorden door den dader toe gepast. Spr. gaat nu den tijd na om het be wijs tegen verdachte te construeeren. Is Lans vermoord om beroofd te worden? Neen, want er is comedie gespeeld door een schijndief- stal. Er is niets meegenomen dan alleen het chèqueboekje. Hier volgt alleen al de aanlei ding uit, dat verd. de dader is, want hij had er belang bij wegens zijn verduisteringen dat couponboekje mee te nemen. Wat betreft het mes, dat zoek was, het was voldoende scherp, om Lans den hals mee af te snijden. De sleutels, die aan de brandkast hingen, waren vochtig. Daar was bloed aan geweest. Door de bebloede handen van ver dachte, toen hij terug kwam, geraakte de sleu tel met bloed bevochtigd. De bijl is in het kistje gevonden en dus dat wijst er al weer op, dat hij in het perceel be kend was. Er waren geen wapens meege bracht. Spr. gaat uitvoerig na, dat uit alle aanwij zingen blijkt, dat verdachte v. O. den moord op Lans heeft gepleegd. In dit verband wijst spr. er mede op, dat verdachte erop uit was, zoo spoedig mogelijk de zaak van Lans over te nemen. Spr. rekent uit, dat in een zoo kort tijdsverloop als waar op de getuigenverklaringen wijzen, geen vreemde inbreker kan zijn gekomen en alles reeds was afgespeeld, toen mej. Lans naar haar vader kwam zoeken. Een zware aanwij zing tegen verdachte is de sleutel van het achterhek, waarmee hij niets te maken had, en die hij in bewaring heeft gegeven bij zijn schoonzuster, en hier komt het bewijs van de politiehond, die aantoont, dat de dader het perceel door het achterhek verlaten heeft. Alle aanwijzingen tezamen geven spr. de overtui ging, dat verdachte de moordenaar is. Wie twijfelt er nog aan den schuld van dezen verdachte? viaagt spr. De advocaat-generaal wendt zich dan tot verdachte en zegt: „Toen je fraude uitlekte, heb je gehoopt, dat je patroon je zou ver geven. Nadat er gesproken is en Lans heen wilde gaan, was je in strijd met je zelf en kwam het vreeselijke oogenblik. Toen heb je Lans op het hootd geslagen. Toen heb je de telefoon afgezet. Teen heb je Lans met een mes afgeslacht." Verdachte roept uit: „Ik heb Lans niet ge dood, het zijn valsche verklaringen, het :s valsch!" De president legt verdachte het zwijgen op en zegt, dat hij straks gelegenheid zal krij gen tot spreken. De advocaat-generaal mr. Couvée komt dan tot den eisch en vraagt wegens voortge zette verduistering en valschheid in geschrif te en wegens doodslag veroordeeling van verdachte tot vijftien jaar gevangenisstraf, zonder aftrek van preventieve hechtenis. Hierna is het woord aan den verdediger, mr. Kokosky uit Amsterdam. (Zie verder e.v. laatste berichten). ZELFVERLOOCHENINGS-AANVRAGE VAN HET LEGER DES HEILS. Men verzoekt ons opname van het volgen de: Binnen enkele weken zal het vier en veertig jaar geleden zijn, dat Generaal William Booth, de Stichter van het Leger des Heils, een drietal Officieren opdracht gaf, naar Ne derland te gaan, ten einde ook daar den „heil- brengenden arbeid" aan te vragen. Men kan het Nederlandsche volk er geen verwijt van maken, dat mede ten gevolge van de voor hen vreemde wijze van werken, het Leger des Heils in die dagen werd beti teld als: „Een plant van vreemden bodem" Evenals in den loop der tijden een aantal gewassen van vreemden oorsprong hier ge acclimatiseerd zijn en nu een belangrijke plaats hebben veroverd in de samenleving, zoo is ook het Leger des Heils in Nederland thans in een positie geplaatst, die zeker nie mand bij den aanvang had verwacht. Het L. d. H. heeft „burgerrecht" verkregen en wordt gewaardeerd ook door duizenden, die niet in alle opzichten de Leger des Heils-gebruiken huldigen of niet met alle beginselen instem men. Zonder financieelen steun is het niet moge lijk werk voort te zetten en uit te breiden. Gedurende de Zelf verloochenings- Aan vrage ontzeggen de Heilssoldaten zich het een of ander, ten einde het bespaarde bedrag af te staan aan het Zeifverloochenings-fonds. De opbrengst van de Zelfverloochenings- Aanvrage wordt gelijkelijk verdeeld tusschen het werk in Nederland en den Leger des Heils-Zendingsarbeid. Kommandant B. Vlas, Hoofdkwartier van het Leger des Heils, Prins Hendrikkade 49 51, Amsterdam (C.), zal belangstellenden gaarne verdere inlicntingen omtrent het Le ger des Heils verstrekken. Een wielerbaan te Weert. Te Weert zal een groote wielerbaan worden opgericht, welke onder directie zal komen te staan van een reeds elders gevestigde wielerbaan. Door de gunstige liggink stelt men zich voor, dat op de nieuwe baan vooral Belgische en Duit sche renners zullen uitkomen. scholieren Zonsverduistering genoemd wordt, omdat zijn oogen twee verschil lende kleuren hebben. Hij is de bengel van de school, maar iedereen mag hem graag lijden, omdat hij een betrouwbare, flinke jongen is. Met een twintigtal van zijn medescholieren klimt hij op een vrijen middag over dc schutting van een particulieren tuin en organiseert er een voetbalwedstrijd. De bal vliegt bij die gelegenheid zelfs door de ruiten van de serre, maar de eigenaar van huis en tuin draagt den jongens een goed hart toe, daar hij zijn eenigen zoon van dien zelfden leeftijd als de voetballers binnen weinige dagen heeft moeten verliezen. Hij weet wat een jongen toekomt en als Kees als afgezant komt meedeelen, dat het hem spijt een ruit te hebben gebro ken, belooft hij de jongens zelfs een eigen voetbalterrein en zal hij bescherm heer van hun club worden. De heer Gre- ve houdt woord en door zijn bemidde ling komt er een lokaal voor handenar beid bij de school. De vader van Kees, een kantoorbe diende, wordt ziek en het huishouden dreigt ten onder te gaan. Kees neemt afscheid van zijn vriendje Henk en zal zich juist als loopjongen verhuren als de heer Greve opnieuw tusschenbeiden komt en het gezin redt. De oude Bur gers gaat op zijn kosten naar een sanato rium en Kees gaat mee naar Amerika, waar hem een schitterende toekomst wacht. Wellicht zal een volgend boek nog wel eens iets van zijn avonturen verhalen. Aan twee kanten, door A. A. Sirks— Joustra. Uitgave Gebr. Kluitman te Alkmaar De kinderen van dokter Van Halten uit Haarlem zijn min of meer verwend en kij ken er zelfs niet eens erg belangstellend van op als hun vader een spiksplinter nieu wen auto heeft gekregen. Dansen, tennissen en uitgaan naar allerlei pretjes zijn voor aeze kinderen heel gewone dingen, maar als dokter van Halten plotseling komt te over lijden worden de toestanden heel anders, want mevrouw kan dat dure huishouden niet langer bekostigen. Dus verdwijnt het gezin naar Groningen waar een broer van mevrouw van Halten de moeder en kinderen onder zijn bescherming neemt. Mevrouw neemt een jongen en een meisje in pension en nadat de kinderen van den overleden dok ter langzamerhand aan de veranderde om standigheden gewend zijn, blijkt, dat zij met hun nieuwe vriendjes en vriendinnetjes in Gronigen toch ook nog heel wat pretjes kunnen beleven. Er volgt een logeerpartij van verscheidene weken van het geheele ge zin op een boerderij in Friesland, waar het echt Friesch en echt gemoedelijk toegaat. Hier vooral is voor de kinderen heel wat te beleven en ten slotte volgt er zelfs een avondpartij waarbij vuurwerk wordt afge stoken. Wim en zijn vrienden halen nog een paar dolle streken uit en als Wim voor het eindexamen geslaagd is wordt hij niet al leen in de gelegenheid gesteld te studeeren maar mag hij door een royaal cadeau zelfs corpslid worden. Vol goede voornemens gaat hij dan het universitaire leven in. Netty Heyligers heeft voor dit boek eenige alleraardigste plaatjes geteèkend. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, GO/ tegen beurskoers L OBLIGATIEN met jaarl. uitloting Zonsverduistering door Marie Weyland. Uitgave G. B. van Goor Zonen te 's-Gra venhage. In dit boek voor 10- tot 14-jarige jon gens, uitgegeven in de serie Na School- tijd, worden de lotgevallen beschreven van Kees Burgers, die door ».iin mede DE COMITE-VERGADERING VAN DEN RAAD. Door het jaarverslag van het „Witte Kruis" hadden B. en W. zich herinnerd, dat de gemeente nog steeds het gegeven woord aan 't „Witte Kruis" om grond beschikbaar te stellen voor 'n magazijngebouw, moest in lossen. Vooral de heer Bonsema, als wet houder van den geneeskundigen dienst, was van oordeel, dat het niet aangaat, deze nut tige instelling nog langer te laten wachten. Het magazijn,, dat jaarlijks door duizenden bezocht wordt, is bij den ontsmettingsoven over de Friesche brug niet op zijn plaats en dient in het centrum der stad te komen. B. en W. zaten met de moeilijkheid welk terrein beschikbaar moest worden gesteld. Het was bekend, dat het bestuur van het „Witte Kruis" er prijs op stelde, dat daar voor een gedeelte van het terrein van het oude ziekenhuis beschikbaar werd gesteld, doch ook het bestuur van de R.K. school „St. Bavo" wenschte dit terrein voor den bouw van een nieuwe school. B. en W. oordeelden, dat het gemeentebelang vordert om dit ter rein onbebouwd te laten, omdat het voor ker- misgelegenheden, tentoonstellingen enz. in alle opzichten productief te maken is. Met het R.K. schoolbestuur werd overeen gekomen, dat de school zal komen achter het gebouw van den Keuringsdienst voor Wa ren en het bestuur van het „Witte Kruis" werd gepolst over een terrein aan de Gast huisstraat, achter het Landbouwhuis. Dit bestuur scheen hiermede ook genoegen te nemen en waar de kinderbewaarplaats niet kan komen in het voormalig Rijksopvoe dingsgesticht, omdat daar het nieuwe post kantoor zal komen, willen B. en W. achter het Landbouwhuis ook grond beschikbaar stellen voor de nieuwe kinderbewaarplaats en voor een kantoortje van het P. E. B. B. en W. wenschten nu te weten of de raad achter het college stond, wanneer deze grond voor de genoemde doeleinden be stemd werd en de raad, hoewel het betreu rende, dat de mooie kastanjeboomen verloren zullen gaan, was daarnaast van oordeel, dat de Gasthuisstraat 'n belangrijke verbetering zal ondergaan, wanneer de blinde muur daar verdwijnt en gaf B. en W. de verzekering een dergelijke regeling'te zullen aanvaarden. Wij hopen, dat het college nu ook eens spoedig den noodigen aandring op het Rijk zal uitoefenen op het opruimen van de ge vangenis in den Hout ALK MAAR M I E:NT2^ Destijds gaf Alkmaar den daarvoor be- noodigden grond in erfpacht, onder voor waarde, dat er een cellulaire gevangenis op gesticht werd en in stand gehouden zou worden. Nu het Rijk aan deze voorwaarde niet meer voldoet is de gemeente weer automa tisch eigenaresse geworden van den grond en heeft zij het dus formeel in haar macht het opruimen van dit leelijke gebouw te be vorderen. Hoe eerder dit gebeurt, hoe be ter het is. Alkmaar, dat zich belangrijke in richtingen door het Rijk zag ontnomen, heeft waarlijk geen reden in dit geval veel consi deratie met het Rijk te hebben. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE LAAT. Vooral in het gedeelte Ridderstraat— Koorstraat komt er in het werk meer teekening. Met het leggen van de trot toirs schiet het flink op en tal van werk lieden zijn bezig om den overtolligen grond op te ruimen. Het komt ons voor dat de trottoirs te breed gemaakt worden'en dat, evenals aan den Stationsweg, latr versmalling noodzakelijk zal blijken. Wij vestigden hierop de aandacht van den directeur van Gemeentewerken, die ons er op wees, dat de Laat op sommige gedeelten 18, doch op het smaltste ge deelte tegenover de Boterstraat slechts 12 M. breed is. Op dit gedeelte worden de trottoirs slechts 2.40 M. breed, aangezien ook re kening gehouden moest worden met het raadsbesluit waarbij werd besloten om in de trottoirs een matige beplanting aan te brengen. Wij betoogden, dat die er nooit moet komen en dat het bovenal gewenscht is, met het oog op de belangen van de aan- wonende zakenmenschen, dat de auto's straks aan beide zijden kunnen parkee ren. De directeur van Gemeentewerken ontkende hiervan het belang niet, doch was van oordeel, dat men moest begrij pen, dat hij rekening had te houden met de Desluiten van den raad. Hij gaf toe, dat de trottoirs op enkele gedeelten 4.50 M. breed worden, doch het verkeer vorderde, ter voorkoming van ongelukken, dat de rijweg overal, ongeveer dezelfde Dreedte krijgtt. Wij blijven desondanks van meening, dat de behoefte aan parkeerruimte in de toekomst het smaller maken van de trottoirs zal vorderen. De directeur van Gemeentewerken was van oordeel, dat wij geen inzicht hadden in de moeilijkheden die de as falteering van de Laat met zich brengt» Midden in de Laat loopt een riool met verdiepingen, een systeem van 1860, dat Alkmaar nimmer had moeten hebben, doch dat een hoofdrioo! is van de stad, zoodat het niet gemist kan worden. Dit riool móet door de asfalteering verhoogd worden en he. maken van een geheel gesloten wegdek is niet mogelijk. Hier en daar zal men da losse dekken houden. Juist doordat de rioleering voor de huisaansluitingen van beide kanten te gelijkertijd was uitgevoerd, wordt het mogelijk spoediger met de asf Iteering van het middengedeelte aan te vangen, waardoor dit werk korter zal duren. Doon.it in November de gasbuizen en kabels verlegd waren, kreeg men aan de Laat niet zooals met de Lange- straat wel het geval wa. wat men thans blijkbaar vergeten was alles tegelijk en kon dit werk spoediger voortgang hebben. Wij bleven desondanks van oordeel, dat de belangen van de aanwonenden vorderen, dat het werk zoo wordt uitge voerd, dat niet over een lengte van hon derden meters de boel over hoog ge haald wordt en over hoop blijft liggen. Wat dicht kan moet oogenblikkelijk worden dicht gemaakt, al geven wij toe, dat de voortdurende regen der laatste dagen dergelijke werkzaamheden niet ten goede komt. Er zijn omstandigheden die men niet kan voorzien. Een van die omstandig heden is ook dat de aannemer, de heer van Gent uit Nijmegen, tengevolge van een hem voor 14 dagen bij Maastricht overkomen auto-oageval Woensdag al daar is overleden. Wij willen slechts den wensch uit spreken dat af) droevig ongeval geen stagnatie in de uitvoering van het werk tengevolge zal hebben. Voor Zaterdagmiddag en Zondag vra gen wij echter een opruiming van het werk, zoodat het mogelijk wordt, bij de verkeerspunten de Laat over te steken, loezicht op tret materiaal is wensche- lijk. Dat kan voorkomen, dat, evenals de vorige week, door de spelende jeugd een groot aantal tegels wordt vernield. EXAMEN T.B.C.-HUISBEZOEKSTER Heden en gisteren werd in het Cons. Bu reau voor bestrijding der tuberculose het examen afgenomen tot het verkrijgen van het diploma van tuberculose-huisbezoekster Hiervoor hadden zich opgegeven 16 candi- daten, waarvan één zich had teruggetrok ken en een werd afgewezen. Alle overige veertien candidaten slaagden. VEREENIGING ZORG VOOR DE LEERLINGEN EN OUD-LEERLINGEN VAëESooS^°SLTVOOR «"om GEWOON L. O. TE ALKMAAR. Dezer dagen zijn weer 4 kinderen voor 6 weken uitgezonden. De opening van een werkinrichting kan binnen korten tijd tege moet worden gezien. Enkele oud-leerlingen vervaardigen goede cocosmatten, van welk" nog enkele exemplaren aan de school ver- kriurhaar v vv* naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Februari. 6 Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.1 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 745.0 te Memel Verwachting, geldig tot den avond van 28 Februari: Zwakke tot matige, tijdelijke nog toene mende Westelijke tot Zuidwestelijke wind' aanvankelijk half bewolkt, later weer toene mende bewolking met waarschijnlijk regen zelfde temperatuur des nachts;; later iefe zachter. Geseind heden te 9.55 aan alle posten' Attentiesein neer. RECTIFICATIE. In het raadsverslag van gister staat, dat de heer Van Drunen hij besprak een ge. val van z.i. verkeerd optreden van een pa troon tegen een tweetal arbeiders liever de hartstocht dan de zede had. Men leze voor het woord „zede" het woord „rede" Verder is het verslag van den Volkszang avond ongecorrigeerd in de courant gekl menmen. Van den heer Sixma wordt gezegd dat hij avond aan avond in het „gebouw" is. Men leze in het „getouw"'. De sproke van Beatrijs is natuurlijk niet van „dr. Bontent" maar van „dr. Boutens". „Mevr. Voormolen" moet gelezen worden als „Alex Voormolen" en de heer Prins deed de schoone muziek niet „overigens" inaar „volkomen" tot haar recht komen. Wij hebben het drukfoutenduiveltje een zwaar blok aan het been gebonden in de hoopt, dat het nu niet meer zoo fantastisch in het zetsel zal rondspringen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: Willem Purmer en Geertje van den Berg Jacob Mueünk en Jannetje van Tongeren Roelof Schole en Geertje Boerman. pje(er Ranzijn en Wilhelmina Sachs. GEBOREN: Margaretha Catharina d. v. Simon Schil der en Anna Sentveld. Jacobus Johannesz.v. Johannes Schuit en Anna Wijnker. OVERLEDEN: Johannes Groen 1 jaar. Jacob Schoen 62 jaar. Guurtje Klerk wed. Jasper Vis 83 jaar. STOOMVAARTLIJNEN, f'.toomvaart Mij. Nederland. Kangean, thuisreis, 25 Febr. v. Triest. Prins der Nederlanden, uitreis, 25 Febr. te Southampton. Tanimbar, uitreis, 25 Febr. te Antwerpen. J. P. Coen, uitreis, 25 Febr. v. Belawan. Koningin der Nederlanden, thuisreis, 26 Fe bruari v. Colombo. Pcela Roebiah, thuisreis, 25 Febr. v. Colom bo. Talisse, thuisreis, 25 Febr. v. Padang. Bon. Ned. Stcon-b. Maatschappij. Amsterdam, 25 Febr. V. Duinkerken n Am sterdam. Ariadne, 25 Febr. v Malaga n. Lissabon. Iris, 25 Febr. v. Hamburg n. Amsterdam. Juno, 25 Febr. v. San Domingo n Kingstor Oberon, 25 Febr. v. Alicante te Tarragona Odysseus, 25 Febr v. Danzig te Stettin. Orestes, 25 Febr. v. Calamata te Piraeus. Pollux, 25 Febr. v. Napels n. Lipari. Simon Bolivar, thuisreis, 25 Febr. v. Barba dos n. Plymouth. Stella, 26 Febr. v. IJmuiden n. Rott. Zeus, 25 Febr. v. Catania n. Venetië. Baarn, uitreis, 24 Febr. v. Guayaquil. Brielle, thuisreis, 23 Febr. te Antofagasta. Orpheus, 26 Febr. v. A'dam n. Danzig. Telamon, 26 Tebr. v. Rott. n A'dam. Kon. Holi Lloyr. Gelria, thuisreis. 28 Febr. te IJmuiden venv. Gotha, uitreis, 25 Febr. te Montevideo. Waterland, thuisreis, 26 Febr. v. Las Pal- mas. Eemland, uitreis, 25 Febr. v. Santos. Zeelandia, uitreis, 25 Febr. v. Las Palmas. Rofteruamsche Lloyd Djember, 25 Febr. v. Hamburg te Schiedam. Menado, uitreis, 26 Febr. te Sabang. T Sitoebondo, thuisreis, 25 Febr. v. Singapore. Soekaboemi, uitreis, 25 Febr. v. Genua- Tapanoeli, uitreis, 26 Febr. te Sabang. Tjerimai, uitreis, 26 Febr. te Marseille. HollandAmerika-Lijn. Lochmonar, Rott.-Vanc. 24 Febr. v. Sao Francisco. arenta, Vanc.-Rott., 22 Febr. te San Fran cisco. Navasota, Vanc.-Rott., 25 Febr. v. Norfolk- Rotterdam, 26 Febr. v. Tunis n. Malta. Gaasterdijk, New-Orleans u. Rott., 25 Febr v. Havana. Navasota, Seattle-Rott., 2 5Febr. te N-'rfolk- Rotterdam, 26 Febr. v. Napels te Tunis. HollandAfrika-Lijn. Aldabi, uitreis, 26 Febr. te Beira. Giekerk, thuisreis, 27 Febr. te Genua venv- Grijpskerk, 25 Febr. v. Moselbaai n. Port Elisabeth. Klipfontein, 26 Febr. v. Dar-es-Salaam ,e Zanzibar. Nias, thuisreis, 25 Febr. v. Port Elisabetn n. Kaapstad. Nieuwkerk, 26 Febr. v. A'dam te Hamburg- HollandWast-Afrlka-Ltjn- Amteslkerk, 26 Febr. v. A'dam te Hamburg Haarlem, 26 Febr. v. A'dam te Hamburg- Holland— Britsch-Im'ië-Lijn. Schiekerk, 25 Febr. v. Hamburg n. R°it- JavaNev; York-Lljn. Buitenzorg, New-York n. Java, 26 Feb.. Port Said. -- r Burgerdijk, New-York n Batavia, 24 reo v. Sabang. Kon. Paketv Maatschap"*!- n Rantanpandjang, 26 Febr. v. Fremantie Rangoon. RotterdamZuid-Amerika Alpherat, 25 Febr. v. Rott., te B.-AyrW- Aludra, thuisreis, 25 Febr. te Santos. Stoomvaa. Mü Oceaan. Patroclus, Japan-Rott., v. P Swettem Eurymedon, Liverp.-Batavia, 24 Febr. Said. m Pyrrhus, 25 Febr. v. Dairen I. A'd«® Lond. Rhexenqr, Japan-A'dam 24 Febr. G°'aa^

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2