DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN e 133e Jaargang. Uit het Parlement Dagelijksch Overzicht Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v,h. HERMs. COSTER ZOON, Voorfam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. 53 Directeur; C. KRAK. UOE\§Dl<i 4 HAART 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 3 Maart 1931. Bij een haast tropische hitte de chet- stoker der Tweede Kamer had er blijkbaar op gerekend, dat het ten gevolge van het beetje sneeuw flink koud zou zijn en daarom eens extra opgestookt heeft de Tweede Kamer heden beraadslagingen over de af- deeling Justitie van de Indische Begrooting voortgezet. Een half dozijn sprekers hebben we mogen aanhooren alvorens de minister van koloniën aan het woord kwam. De be sprekingen liepen steeds over dezelfde on derwerpen. Het voornaamste punt was wel het vraagstuk van de poenale sanctie, waaraan de nieuwe koelie-ordonnantie in de toekomst een einde zal - maken. Er was noga', verschil van oordeel over de nieuwe rege ling. Natuurlijk wilde de communist Wijn koop afschaffing van de poenale sanctie op staanden voet. Een motie in dien geest door hem ingediend, vond echter niet eens vol doende steun om onderwerp van beraadsla ging uit te maken. Minder radicaal was de eerste spreker over het punt, de heer Kupers (s.d.a.p.), die wel meende, dat het behoud der instelling slechts een kwestie van sleur was, maar toch voldoende vond, dat bij de eerstvolgen de herziening der nieuwe ordonnantie, wél ke uiterlijk vijf jaar later zal moeten plaats hebben, een belangrijke stap verder in de gcede richting zou worden gedaan. De heer Joekes (v.d.) en Engels (r.k.) von den mede, dat er wat langzaam wordt voort gemaakt met de verdwijning van de instel ling. De heer Feber (r.k.) meende, dat op het oogenblik de poenale sanctie nog niet kan worden gemist. Maar in de toekomst moet zij toch verdwijnen. En de minister? Deze noemde de nieuwe koelie-ordonnantie een inleiding tot een nieuwen toestand zoijder poenale sanctie. Maar eèn -bepaald tijdstip, waarop men zou kunnen besluiten tot opheffing van die in stelling, is thans niet aan te geven. Behalve dit zeer gewichtige punt zijn nog allerlei desiderata besproken. Zoo is er door verschillende leden diepzinnig geredeneerd over de vraag, of de arbeidsinspecteurs, die tot taak hebben toezicht te houden op de ar beidstoestanden bij de ondernemingen, op een onderneming een inspectie zullen houden zonder hun bezoek te hebben aangekondigd. Regel is, dat zij dit aankondigen, maar zij hebben het recht om onaangediend op een onderneming te verschijnen, wanneer zij ver moeden, dat er iets niet in den haak is. Zal nu een dergelijk onaangekondigd bezoek niet altijd een smet werpen op de onderneming, die geïnspecteerd wordt? Ware het niet be ter óf wel altijd de inspectie aan te kondigen óf wel zulks nooit te doen? We zouden zoo zeggen, dat dit toch minder een zaak is van het Nederlandsche parlement, daar dit een kwestie van inwendig beheer is te achten. E>e minister heeft echter geantwoord, dat on aangekondigde bezoeken tot de uitsonderin gen moeten blijven behooren. Moet de rottanstraf worden afgeschaft? Als tegenstanders van lijfstraffen zouden wij geneigd zijn die vraag bevestigend te beantwoorden en verschillende sprekers drongen er ook op aan, of wel vroegen een „humane'' toepassing er van. Minister De Graaff was voor het behoud: ze dient slechts in uiterste gevallen als tuchtmiddel en z.i. kan ze vooralsnog niet worden afgeschaft mits zonder noodelooze wreedheid toege past. De minister heeft wijders aan mevr. Bak kerNort beloofd te zullen nagaan, of door wetswijziging 'n verbetering is te bren gen in den rechtstoestand van de Europee- sche vrouwen, die gemengde huwelijken heb ben gesloten. Aan gelijkstelling van de Chi- neezen met de Europeanen denkt hij wei, maar hij deinst er voor terug niet enkel met het oog op de kosten maar omdat dan ook kans bestaat, dat de inboorlingen op gelijk recht zullen aandringen. En dat zou ons eerst recht op hooge uitgaven jagen. Enkel ter wille van de bezuiniging is de uitzending van Nederlandsch jongelui voor de rechterlijke macht in Indië stop gezjjt. Maatregelen voor sociale wetgeving zijn in groot aantal in voorbereiding evenals maat regelen tot betere bestrijding van de werke loosheid. Wij doen hiermede slechts enkele grepen uit het niet altijd even opwekkende debat en meenen hiermede te kunnen volstaan. Al leen moeten wij nog aanteekenen, dat een tweede motie van den heer Wijnkoop ten gunste van drastische maatregelen voor de werkloozen ook al niet wegens onvoldoende steun in behandeling kon komen. De Kamer schijnt zich vast te hebben voorgenomen aan de beide communisten in geen enkel op zicht de helpende hand te reiken. Nu, ze heb ben het er ook wel naar gemaakt. Morgen voortzetting. Morgen begint tevens de Eerste Kamer met de behandeling der Rijksbegrooting. Da* zal wel eenige weken in beslag nemen. GEMEENTERAADSVERKlt ZINGEN IN BRUNSWIJK. Weer overwinningen voor de Nat. Soc. De Nazi's blijven voortdurend actief. In Brunswijk zijn in het begin van deze week gemeenteraadsverkiezingen gehouden, waarvan wij hier den uitslag even mededee- len: in den ge^eelen vrijs'aat Brunswijk heb ben de soc. dem. 113.114 stemmen verkre gen, tegenover 126.972 bij de verkiezingen voor den rijksdag in September van het vorig jaarvoor de nat. soc. zijn deze cijfers resp. 84.57ö en 83 398 en voor de communisten 26.231 en 21317. Het eindresultaat voor de stad Brunswijk is als volgt: soc. dem. 37.672 stemmen (tegen bij de gemcenieraajscerkirzinsen van I9z8: 44.803), nat. soc. 27.040 (3.814). comm. 12.236 (4.324). D. staatspartij 1.427, rijkspartij van het nationale midden 154, middenstandslijst 6.200, D. Nationalen 4.471, nationale een- heidslijst 7.924. Bij de laatste rijksdagverkiezingen kregen de soc. 41.621 stemmen, nat. soc. 25.252, comm. 8.828, D. staatspartij 2.928, D. natio nalen 4.999. De zetels in den nieuwen gemeenteraad van Brunswijk worden naar voorloopige bereke ning als volgt verdeeld: 14 soc (19), 10 nat. soc (een), comm. vier (een), tezamen zeven zetels voor de middenstandslijst de D. natio nale volkspartij en de nationale eenheidslijst. De sterkteverhouding is 18 links tegen 17 rechts (in den vorigen raad was de sterkte; 19 soc., een comm.. een demeen nat. soc., een volkenrechtspartij en 12 burgerlijke een heidslijst!. Als we deze cijfers wat nader beschouwen (en dat mogen we wel doen, omdat deze ver kiezingen de eerste zijn na Je bekende rijks dagverkiezingen in Sept. 19301), dan blijkt allereerst, dat de nat soc. al weer een succes te boeken hebben. Zij hebben daar echter hard voor moeten werken tijdens de verkie zingscampagne, niet alleen, om de kiezers te „leiden-', maar vooral ook, om hun leidende tegenstanders zoo pover mogelijk uit den strijd te voorschijn te doen komen. En onder die tegenstanders waren heel wat kopstukken, waaruit meteen al blijkt, hoeveel waarde men in politiek- kringen aan deze verkiezingen hecht. (Zelfs de rijksdagzitting werd er voor afgebroken!) Welnu, het is den Hitlerianen gelukt, een geduchten slag te slaan ten koste van de soc. en burgerlijke partijen. Meer en meer blijkt dus, dat men met de nat. soc. ter dege rekening moet houden en hoewel men juist den laatsten tijd meende, dat de grootste kracht der nazi's voorbij was. deze gemeenteraadsverkiezingen hebben het tegendeel doen blijken. De heeren weten W?1 wat ze doen. Ze werken voortdurend en trach ten steeds meer macht te veroveren Kijk maar eens naar Thüiingen, waar zt bijvoor beeld dezer dagen de leiding van de politie in nar. soc handen hebben weten te krijgen! En juist dezer dagen is ce opvolger van den op 1 Januari j 1 door minist- r Franzen» ont slagen soc. hoofdcommissaris van de Bruns- wijksche Schupo, n.1. de nat. soc. Selle, poli- tie-kapitein, opgetreden, wiens opdracht, zoo schrijft de „Köln. Ztg." waarschijnlijk is, om de Schupo te zuiveren van de Reichsbanner- Marxisten", dit zich volgens een verklaring van den nat. soc. Landdagpresident daarin bevinden. Dergelijke gebeurtenissen staan faeusch niet alleen en wijzen er slechts op. dat de Nazi's zich blijven weren en nog steeds niet in kracht en activiteit verslappen. Eerder :s het tegengestelde het geval! DE FRANSCHE KAMER WEER BIJEEN. Behandeling buitenlandsche zaken. De Fransche Kamer heeft gisteren een begin gemaakt met de beraadslagingen over de Begrooting Buitenlandsche Zaken. De socialistische afgevaardigde Grum- bach zeide, dat de Minister van Oorlog Maginot gemeend heeft er op te mo^en wijzen, dat de aanvaller zijn bewapening meer dient te beperken dan de andere mogendheden. Spr. is een dergenen, die aan een verstrekkende verantwoorde lijkheid van Duitschland aan den we reldoorlog gelooft. In overeenstemming met zijn partij acht hij het echter een fout, dat dit in het Verdrag van Ver- sailles is neergelegd. Een bewijs voor de juistheid van deze opvatting noemt hij het feit. dat in Duitschland bijna dage lijks geprotesteerd wordt tege dit ver drag. De uitdrukking aanvaller achtte nij voorts misplaatst o.a. omdat in Duitschland het republikeinsche deel stalling neemt tegenover het op revan che beluste deel. Van de zijde van Frankrijk dient alles gedaan te worden m in Duitschland de openbare meening gerust te stellen. Hij wilde daarom wel ^<ms vernemen of Maginoi in naam van Je Fransche Regeering heeft gesproken. Briand wees er vervolgens op dat Frankrijk het grootste aandeel heeft in de totstandkoming van de Ontwapenings conferentie. Aan de laatste voorberei dende bijeenkomsten heeft Maginot per soonlijk deel genomen Van zijn kant zijn zeker geen belemmeringen te ver wachten. De debatten werden verdaagd tot gis termiddag. Dan wordt een groote rede van Briand verwacht. DE REDE VAN BRIAND. „Briand heeft den wil tot vrede doen zegevieren." De Fransche bladen geven uitvoerig com mentaar op de rede van Briand. Algemeen wordt verkondigd, dat Briand den wil tot vrede heeft doen zegevieren De rechtsche pers geeft in het algemeen een overzicht van, de Kamerzitting zonder veel commentaar Rapport van Grandi aan den groo- ten iascistischen raad. De Italiaansche Minister van Buitenland sche Zaken, Grandi, heeft aan den grooten fascistischen raad rapport uitgebracht over de Italiaansdh-Frarsch-Engelsche vlootover eenkomst, terwijl de Minister van Marine, Siranini, mededeelingen deed omrrent de tech nische bijzonderheden der overeenkomst Tenslotte hield Mussolini een rede. waarin hij de beteekenis der overeenkomst kort sa menvatte, waarna de groote fascistische raad de volgende resoluties aannam- De groote fascistische raad achc, na gehoord te hebben de uiteenzetting van de ministers Grandi en Siranini het Italiaansch-Fransch-Engelsche vlootaccoord in elk opzicht bevredigend en dankt Grand: en Siranini voor de door hen verrichte werkzaamheden. DE NIEUWE VLOOTOVEREENKOMST. Nadere bijzonderheden. Hoewel een officieels publicatie van de vlootovereenkomst nog niet heeft plaats ge had, wérden gisteren de belangrijkste pas sages ervan reeds in politieke kringen te Parijs bespraken. Het accoord zou de vol gende cijfers behelzen. In het jaar 1914 bezat Frankrijk een to taaltonnage van 974.000 ton en Italië 600.000 ton. Volgens de nieuwe overeen komst 1931—1936 zullen deze cijfers be dragen voor Frankrijk 650.000 ton en Italië 525.000 ton. Betreffende de 10.000 tons kruisers heerscht ten aanzien van de zeven eenheden gelijkheid. Overigens vermoedt men in politieke krin gen. dat de Fransche minister van buiten landsche zaken aan de Italiaansche regee ring bepaalde politieke of financieele con cessies zou hebben gedaan of in het vooruit zicht zou hebben gesteld. Eenige belangwekkende getallen bekend. Hoewel een officieele publicatie van de vlootovereenkomst waarschijnlijk niet voor morgen te verwachten is, weet de diploma tieke medewerker van het „Journal" eenige getallen te publiceeren, die weliswaar niet officieel zijn, maar die, naar men vermoedt, inderdaad aan de werkelijke overeenkomst zijn ontleend en door een indiscretie ter ken nis van den schrijver zijn gekomen. De tonnagecijfers voor Frankrijk en Ita lië zouden als volgt zijn: onderzeeërs Frank rijk 83000 ton; Italië 52000 ton; kleine krui sers Frankrijk: 44000 ton; Italië 43000 ton; torpedojagers: Frankrijk 72000 ton; Italië 25000 ton; torpedobooten: Frankrijk 38.000 ton; Italië 44.000 ton. Kleine torpedobooten mogen beide mogendheden tot een tonnage van 154000 ton voor Frankrijk en 112.000 ton voor Italië hebben. Deze booten mogen maximaal 5000 ton meten en er mogen geen onderzeeërs bij zijn inbegrepen. In de 10.000 ton kruisersklasse bestaat vol komen pariteit tusschen beide staten, die van deze kruisers in totaal 70.000 ton mo gen hebben, terwijl echter niet de 5 oude Fransche pantserkruisers, noch de 4 hulp- kruisers van de klasse Metz en Straatsburg hierbij zijn inbegrepen. Bovendien bezit Frankrijk nog een vlieg tuigmoederschip van 'LiOOO ton. Frankrijk heeft dus was dat beffeft een voorsprong van 95.000 ton. Aan pantserkruisers be schikt Frankrijk bovendien nog over de Su- per-dreadnoughts van de klasse Britannië, die een totaal waterverplaatsing van 131.000 ton hebben. Italië beschikt hiertegenover slechts over 4 schepen van hetzelfde type, die een totale tonnage van 86.500 ton hebben, zoodat Frankrijk ook hier over een meerderheid van 44.500 ton beschikt en dus in totaal een voorsprong, van 140.000 ton op Italië heeft. Frankrijk beschikt weliswaar ook nog over drie oude slagschepen, tezamen van 52.000 ton, doch deze drie eenheden zijn waarschijn lijk niet eens meer mede geteld, aangezien de. schepen niet meer gevechtswaardig zijn. Wat het aantal schepen betreft, voorziet deze overeenkomst tot het jaar 1936 slechts in den bouw van nieuwe kruisers. Het re serve-programma, d.w.z. het programma van nieuwen bouw ter vervanging van qude- re schepen geeft Frankrijk het recht 62.000 ton meer te bouwen ter vervanging van oude pantserkruisers en 25.000 voor lichte hulp kruisers. Indien de 3 genoemde oude slag schepen evenwel in het programma zijn in begrepen, zoodat Frankrijk het recht heeft voor deze 52.000 ton nieuwe schepen op sta pel te zetten, dan zal Frankrijk over een be langrijk grootere vloot te beschikken heb ben dan Italië. DE REGEERING VAN FINLAND AFGETREDEN. Do Finsche regeering is gisteren af getreden. Als toekomstige Minister-President worden genoemd de agrariërs Niukka- nan en Lahdensuaen den voorzitter van het parlement Kallio. Men verwach thans een coalitiere- geering, waarin alle burgerlijke partijen vertegenwoordigd zullen zijn. DE TOESTAND VAN DE DUITSCHE GEMEENTEFINANCIËN. Te Essen heeft gisteravond de eerste burgemeester dr. Brascht een redevoe ring gehouden over den dreigenden toe stand van de gemeentelijke financiën, waarin hij er o.a. op wees, dat rijk. lan den en gemeente in de meeste gevallen reeds niet meer de salarissen der ambte naren uit eigen middelen betaalden, doch geld leenden uit overbruggingscre- dieten. Dit heeft eens een einde. Wij staan, aldus spr., voor de vraag: hoe kunnen wij een betalingsbankroet ver mijden? Van den kant van rijk en staat dreigen weer nieuwe salarisverminde ringen, hetgeen weliswaar reeds twee maal gedementeerd is, doch uit ervaring weet men, dat na een derde dementi het gevreesde gebeurt. Spr zal met andere collega's naar Berlijn gaan en den mi nister van binnenlandsche zaken Seve- ring zeggen, dat het zoo niet langer gaat, dat rijk en staat zich niet gelegen laten liggen aan de gemeenten en toezagen hoe deze ineen stortten onder den last der welvaartsuitgaven. DE DAILY HERALD BEPLEIT REOR- GANISATIF VAN HET ENGELSCHE HOOGERHJIS. De Londensche Daily Herald wijdt een hoofdartikel aan de positie van het hooger- huis en spreekt op dreigenden toon over een crisis waar de lords wel eens last van zou den kunnen hebben. Het is waarschijnlijk, dat de lords de thans ontworpen landbouw- wet zoodanig zullen wijzigen, dat de oor spronkelijke opzet er niet meer in tot uiting komt. Verder gelooft men, dat het hooger huis de nieuwe kieswet indien deze in het lagerhuis wordt aangenomen belangrijk zai wijzigen. Het orgaan van de arbeiderspartij schrijft dat indien de lords hun macht verder zou den willen uitbuiten om hun oppositie tegen de regeering voort te zetten, maatregelen tegen hen overwogen dienen te worden, die zouden neerkomen op een algemeenen reor ganisatie van het Hoogerhuis eventueel door 't benoemen van nieuwe pairs. Deze kwesties zouden wel eens een belangrijke rol bij de komende verkiezingen kunnen spelen. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIË. Overeenkomst tusschen Gandhi en lord Irwin? Uit New Delhi wordt gemeld, dat de be sprekingen tusschen Gandhi en den onderko ning, lord Irwin, Dinsdag den geheelen avond hebben geduurd. Eerst laat in den nacht, te ongeveer half twee, werd overeenstemming bereikt. Hoe wel de juiste voorwaarden onbekend zijn, schijnt Gandhi zich bereid te hebben ver klaard, de burgerlijke ongehoorzaamheden te staken, waartegenover de onderkoning eveneens concessies schijnt te hebben ge daan, o.a. wordt de zoutwinning toegestaan aan de bewoners van de kuststeden. Het wegens belastingweigering in beslag genomen land zal aan de eigenaars worden teruggegeven. Het recht van vreedzaam pos ten wordt erkend. Ook de inbeslag genomen eigendommen van het congres worden terug gegeven. Zijnerzijds zou Gandhi hiertegenover heb ben afgezien van zijn eisch van een open baar onderzoek naar het optreden der poli tie bij de nationalistische demonstraties. In Engelsche kringen in Indië oefent men scherpe critiek op de overeenkomst betreffen de het zout maken. Men acht het onmogelijk den kustbewoners het maken van zout toe te staan en het den bewoners van het binnen land te verbieden. DE MOORD IN DEN BELGISCHEN TREIN. Hoe de dader te werk ging. Ben Ahmed Moulay, de Algerijn, die aan gehouden werd, verdacht van den moord op den Hongaarschen handelsreiziger Schwartz in den sneltrein Oostende—Keulen, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij had den sneltrein genomen te Brus sel, waar hij eerst in een bazax een banier had gekocht. Toen hij op den,trein gestapt was, koos hij het compartiment uit waarin de jonge handelsreiziger zat, die weldra zijn slachtoffer zou worden. Hij legde den hamer in het net en een weinig voor Brussel veins de hij te slapen. De handelsreiziger strekte zich op zijn beurt uit en sliep weldra in. Toen stond de moordenaar zachtjes op, nam den hamer uit het net, liet hem inge pakt en bracht er verschillende slagen mede toe op het hoofd van den ongelukkigen sla- penden man. Daarna opende hij het venster van het compartiment en wierp zijn slacht offer op de spoorlijn. De moordenaar opende vervolgens de handkoffer van den vermoorde en haalde er een pyjama uit. Hij gebruikte dit kleeding- stuk om het bloed van den vloer op te vegen. Daarna wierp hij het bebloede kleedingstuk evenals de overjas en een zakdoek, door het venster van den trein. Te Luik stapte de moordenaar uit. Hi| ging naar een hotel, waar hij zijn koffer neerzette. Pas den volgenden dag werd hij gearresteerd. De moordenaar heeft in zijn voorloopige hechtenis gepoogd zich van het leven te be- rooven, doch hij slaagde hierin niet. Uit de lijkschouwing, door het parket van Luik, is gebleken, dat de Hongaarsche han delsreiziger Victor Schwarz niet gedood werd door de hamerslagen van zijn aanval ler, en dat hij dus nog leefde op het oogen blik toen de moordenaar hem uit den trein wierp. HET GROOTE PROCES TE MOSKOUt De vierde dag, De vierde dag van het proces tegen de Msjewiki was gewijd aan 'n onder- zeek van de werkzaamheden van het Panunionistische bureau der Mensjo- wiki. Beklaagde Cherr verklaarde, dat in dit bureau resoluties waren aangeno men, strekkende tot het doen mislukken van den opbouw en de collectiviseering van den landbouw door actieve sabota ge en door het gebruik maken en het ondersteunen van de rechterzijde van de communistische partij teneinde door verbrokkeling der krachten die voor- waai den te scheppen, welke gunstig zijn voor een interventie. Het panunio nistische bureau werkte in nauwe sa menwerking met andere contrarevolu- lionnaire organisaties, vooral met de in dustrieele partij en de koelak-groep Kondratijew Tchajanow. Er werd een speciale commissie ingesteld voor het organiseeren van opstanden onder de boeren. Brieven, welke richtlijnen in hielden uit het buitenland, bevalen aan met alle middelen de noodzakelijke voor waarden voor te bereiden voor een in terventie, door gebruikmaking van sabotage. Beklaagde Souhanow legde er den na druk op, dat de tweede internationale reeds in 1925 op den weg naar interven tie trad en dat de fabel over „het roode imperialisme" door de tweede interna tionale is verzonnen en een der vormen is van voorbereiding der publieke opinie ten gunste van interventie. Beklaagde Roubine gaf eveneens .eenige verklaringen over uit het buiten land ontvangen richtlijnen, waarna Gro- man uitgebreide verklaringen aflegde over de betrekkingen van de Mensjewiki met de industrieele partij en in het bij zonder met Ramsin, Kalinnikow en met Laritsjew. Volgens de verklaringen van dezen beklaagde wisten de Mensjewiki, dat een interventie zou leiden tot een militaire dictatuur, welk feit zij accep teerden. Groman heeft allereerst 50 dui zend roebels ontvangen van Ramsin voor de contrarevolutionnaire werkzaamhe den en vervolgens nog eens 100 duizend roebels. Ook Ginsbourg verklaarde, dat er over eenstemming heerschte tusschen de In- dustrieele Partij en het Panunionistische bureau betreffende de verdeeling van de destructieve activiteit in de verschillen de takken van bedrijf. Ramzin en Laritsjew waren versche nen als getuigen en als gevonnisten in het proces tegen de Industrieele partij. Zij legden verklaringen af over de ban den, welke bestaan hebben tusschen de Industrieele Partij en de Mensjewiki. Gedurende het verblijf van Ramzin te Parijs en tijdens zijn verschillende be sprekingen met leden van het comité voor handel en industrie in 1928 werd hem aangeraden de samenwerking met de Mensjewiki te versterken en hen van financien te voorzien. Terug te Moskou heeft Ramzin Gromn ingelicht over de te Parijs ontvangen aanwijzingen. In 1928 heeft een samenkomst plaats gehad tusschen Ramzin, Laritsjew. Kalinnikow en anderen met de leiding van het Pa nunionistische bureau waaronder Gins bourg en Groman ter bespreking van sa- botagekwesties en interventie. De In dustrieele Partij heeft de Mensjewiki gefinancieerd en hun in totaal bijna 200.000 roebel eeaavett.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1