pepermunt Provinciaal nieuws ■IK IVONTEREN VAN EEN VEKHEEKSAGENTJL. ONSCHULDIG GEVANGENISSTRAF ONDERGAAN? De Hoojre Raad heeft gisteren behan deld het revisieverzoek van J B., die door de Anisterdarnsche reehtbank was veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf wegens diefstal van een baal manufacturen uit een spoorwegwagon aan de Czawra Peterstraat te Amster dam op 13 Januari 1927, ten nadeele van den expediteur Kaan aldaar. B. heeft inmiddels, die gevangenisstraf onder gaan. Onlangs echter zou aan het licht zijn gekomen, dat B. aan den diefstal on schuldig was en dat hij zijn straf zou hebben te wijten aan valsche getuigen verklaringen. Een van de getuigen zou li l. tegenover mr. Schorlesheim te Am sterdam hebben gezegd, dat B onschul dig had gezeten, een uitlating die hij ook jegens zijn (getuige's) vrouw zou hebben sn-daan. Diezelfde getuige, evenals B. destijds in dienst bij de firma Kaan, werd wegens diefstal van copra ter waarde van 8500 in den winter 1928 1929 veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf Bovendien zou zijn gebleken, dat de bedoelde getui ge op den dag. waarop de baal manufac- ti ren was gestolen, ter plaatse had moe ten zijn, doch zich elders had bevonden. Voor de rechtbank zou. bij de behan deling va i dc zaak B., een andere em ployé van dc firma K.. gezegd hebben, dat hij B. had zien voorbijgaan, om- sti ecks 4 uur op genoemden datum, met een baai. gemerkt als de vermiste, op een wagen. terwijl eerstbedoelde getuige mniiddellijk zou hebben verklaard, dat B de pleger van den diefstal moest zijn. De procureur-generaa' bij den Hoogcn Baad. mr. Tak. heeft de kwestie laten onderzoeken door de Anisterdarnsche politie Eerstgenoemde getuige zou vol gens dat onderzoek thuis hebben ge zegd: Daar gaat er w eer een onschul dig. en tegen mr. .Schorlesheim: B. is onschuldig verooi leekl, daar weet ik van Mr. Tak concludeerde, dat de zaak zou worden verwazen naar het gerechtshof t' Amsterdam, teneinde na te gaan of hier een vrijspraak dan wel een veroor- decling had behooren plaats te hebben. Mï. Bruyn. het revisieverzoek toelich tend, achtte de verklaring van den ge tuige, die B met de baal zou hebben zien rijden, valsch en twijfelde aan de moge lijkheid. dat iemand in hot voorbijgaan de merkletters op de baal zou hebben kunnen onderscheiden. Voorts zou de eerstgenoemde getuige later hebben ge zegd: Rooie Jaap (zekere S.) zou er wel nteer van weten Daar die getuige, zoo wel tegenover zijn vrouw als bij mr. Schorlesl.eini had verklaard dat B on schuldig was veroordeeld, kan dit z. i. niet anders beteekencn, dan dat die ge tuige wel weet w ie de ware schuldige is. De llooge Ilaad zal omtrent het revi sieverzoek op 30 Maart beslissing nemen. GEEN SIGNALEN GEGEVEN. Een gehuwde dame uit Wassenaar stond voor dc Haagsche rechtbank terecht, omdat zij als bestuurster vau een vierwielig motor rijtuig op 10 Nov. j.1. den seinhuiswachter P van Wijkvliet, die op den Leidschen weg reed, heeft aangereden, waardoor deze zware verwondingen heeft bekomen en gcruimert tijd zijn beroep niet heeft kunnen uitoefenen Verd zeide behoorlijk signalen te hebben gesteven. De aangeredene, noch een wegwerker, noch een kolonel hadden die signalen ge hoord. Het O M. meende, dat de schuld van verd vasistaat. Waar het hier evenwel een vrouw geldt, meende spr geen vrijheidsstraf te moeten eischen en requireerde hij 300 subs. 30 dagen hechtenis. DE PORTUGEESCHE BANK BILJETTEN Voor de burgerlijke kamer der Haagsche rechtbank kam gister weder in behandeling de zaak van dc Bank van Portugal tegen den heer Marang, c':n vroegeren Pcrtugeeschcn gezant de Scusa Santos T - deira en diens brcer, tegen Reiss en Henn 5. Zooals men vcet, vordert de Bank een bedrag van onge veer J 10.030.000 wegens geleden schade door de uitgifte van Portugeesche bankbil jetten, welke gedaagden bij Waterlow Sons te Londen hadden laten drukken. Nadat voor eenige gedaagden conclusie was genomen, werd de zaak nog veertien da gen aangehouden BERGEN. Voor ruim 2 maanden werd de Loudels weg vanaf de Strooinerlaan tot den Burger- weg voor het verkeer afgesloten, omdat een gedeelte van den weg over een lengte van nog geen 200 M gerioleerd zou worden en van een stofvrij wegdek zou worden voorzien Tevens zou bij het huisje van den heer Min de weg verbreed worden Door het tot stand brengen van dit eenvoudige werk zou de Loudelsweg over zijn geheele lengte riolee- ring hebben gekregen en van een stofvrij wegdek zijn voorzien. De Loudelsweg waaraan is gelegen het Retraitehuis, het Pensionaat, de R K. L. O. School, de R. K. Muloschool en de R K. Landbouwhuishoudschool, behoort tot een van de belangrijkste wegen in de gemeente, zoodat een ieder er over verheugd was, dat de zoo noodige verbetering tot stand zou worden gebracht. Wij zijn nu echter 2 inaan den verder en nog steeds is de weg voor het verkeer afgesloten Wij konden ons er van overtuigen, dat de werkzaamheden nog niet verder gevorderd zijn dan het hier en daar neergooien van hoopen puin, die den onder grond moeten vormen voor het te maken as- faitdek. Informeerende naar de redenen waarom een werk, dat zeker in 3 weken tot stand kon worden gebracht, in 2 maanden nog niet gereed is gekomen, vernamen wij, dat het eusionaat, dat den voor de wegverbreedine domi, 5 i.grond door «henking m eigen- vroee dat^nnei" derraatt h°ogen prijs zakofih u*™ ^l!ngen daarover nood zakelijk waren geworden Gezien het groote belang voor de daar ge- 1 vestigde R. K. instellingen konden mij moei lijk gelooven, dat dit juist zou zijn, waarom wij ons tot den burgemeester om inlichtin gen he' fccn gewend. Mr. van Reenen deelde ons mede, dat het bestuur van het Pensionaat aanvankelijk voor den grond een bedrag van 3.75 per M2. had gewild, een prijs die het gemeentebestuur ook elders betaalt, doch die, gezien het groote belang, dat het Pensionaat bij de wegverbreeding heeft, hoog werd ge oordeeld. Het dagelijksch bestuur heeft daar op onderhandelingen aangeknoopt met de directie van het Pensionaat met het gevolg, dat de grond voor 1 per M2. gekocht kon worden. Vertraging in de werkzaamheden werd door deze onderhandelingen echter niet veroorzaakt. De burgemeester gaf ons toe, dat het voortduren van den chaotischen toe stand terecht reden tot ontevredenheid geeft De hoofdoorzaak hiervan wbet ongesteld worden van den gemeente-cpzichter, waar door nog geen overeenkomst met de firma gesloten kon worden, die voor de asfaltee- riner moet zorg dragen. Wij wezen den burgemeester er op, dat naar het oordeel van velen, de gemeente- onzichter met werk is overladen en vroegen of het in dit verband wel goed was geweest om hem het maken van de plannen voor de nieuwe Lagere School op te dragen De burgemeester verzekerde ons, dat de daarvoor benoodigde werkzaamheden den opzichter niet verhinderen zijn gewone werk zaamheden te verrichten, aangezien onder zijn leiding de plannen voor de school, die geslaagd moeten worden genoemd, door een ander worden geteekend. Het ziek-worden kon niemand verhinderen en spreker betreurde het, dat de opzichter in zijn ijver het werk te regelen, te vroeg naar buiten was gekomen en daarna weer een griepaanval <e verduren had gekregen Wij betreurden dit niet minder, doch meenden toch te moeten opmerken, dat het onge- wenscht is om met een dergelijk werk te be ginnen alvorens men gereed is met de rege ling van de daaraan verbonden werkzaam heden. O.i. was het dagelijksch bestuur in dit opzicht in zijn taak tekort geschoten. Mr. van Reenen was dit ten deele met ons eens. Men mocht niet vergeten, dat B. en W. met 't werk lieten aanvangen voor de voorbereidende werkzaamheden geregeld wa ren, omdat cij de werkloozen gaarne produc tief werk wilden verschaffen. Dat men nu ongewild de aanwonenden moest dupeeren, betreurde hij in hooge mate. Men was thans ech.er zoo ver, dat binnen enkele dagen met het asfalteeringswerk kon worden aange vangen. Niet het minst voor de aanwonenden ho pen wij, dat nu spoedig het leed is geleden. Naar onze meening behoeven de steenhoopen geen dag langer te blijven liggen. Tot onze teleurstelling vernamen wij, dat een gewenschte verkeersverbetering op den hoek van den Loudelsweg-Bergerweg, nog niet tot stand kan worden gebracht omdat de familie Maschmeijcr. de toegezegde me dewerking nog niet heeft bevestigd. Oude Bcrgenaren zullen zich nog wel her inneren, dat de raad deze familie lerwille was in het verleggen van den weg, waar door het de familie mogelijk werd gemaakt aan de noordzijde van het huis een tuin aan te leggen. Wij zijn dan ook overtuigd, dat deze familie, nu liet gemeentebelang vordert dat afstand wordt gedaan van eenige M2. van dien grond, gaarne zal medewerken de daar zoo nocdige verkeersveiligheid tot stand te brengen. De door de Afdeeling Bergen van den Volksbond gehouden tentoonstelling, waar over in ons blad van Vrijdag reeds het een c-n ander werd geplaatst, heiit ten volle aan de verwachtingen beantwoord. Er bleek voor al vcor het geëx" oseerde handwerk veel be langstelling te bestaan. lste prijzen: mevr. van den BergBogt- man voor een gebreid kleed volgens eigen entwerp; mevr. Bcets voor een gekleurd en voor een kleedje van handkloswerk; de heeren A. Aukus, G. Kossen, J. R. Zweerus en H. Kaan veer een koperen hanglamp, gebeeld houwde wezel, olifant en uitgesneden lijst waarin spiegel; jongejuffr. G. Meijer voor inzending aangekleede poppen; mej. C. Rol voor een houten schermerlampje met perka menten kap, welke van bijzondere smaak ge tuigde. 2de prijzen: mej. G. Schotten voor een ge haakte gekleurde looper; mej. B. van der Oord voor ccn gebreid wit kleed, mevr. Zaad- noordijk voor een bewerkte geschilderde handtasch, mej. R van Vemde voor e:n ge weven schocrsteenkleed, mej. A. Göddeke voer een wit kleedje, mevr. Taaoken voor een ra'fia theemand. 3de prijzen: mevr. Eriks voor een fantasie kussen, mej. M. Gödeke voor een gehaakte tasch, terwijl nog verschillende eervolle ver meldingen werden toegekend, waaronder ge noemd: mevr. Bakker, mevr. van den Berg-' Bogtman en mej. A. Besse voor gehaakte spreien; mevr. van Diggelen vooreen smyrna kleedje; de Zusters Ursulinen voor een inzen ding geschilderde kleedjes; rnevr Haak voor een geweven lampekap; mej. T. Kaan voor een gehandwerkt schilderij; Mevr. Verburgt —Verburgt voor een gobelin schermpje, den heer J. van Reenen voor een koperen aschbak, en den heer C. Broertjes voor een houtsnij werk-barometer. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen TEXEL. Op 15 en 16 Mei a.s. zal door de leden van de Ned. vereen, van vogelbescherming voor het laatst een excursie worden gehou den naar de beroemde broedplaatsen in den polder Waal en Burg, alhier. Daar de bema ling van dien polder thans, hoewel met veel tegenspoed tot stand komt, en men reeds met de voorbereidende werkzaamheden is begonnen, zullen de vogels in dien polder niet langer hun broedplaats kunnen vinden en zuleii de duizenden vogels, die er thans broeden een ander heenkomen moeten zoe ken. Voor Texel, als vogeleiland, is dit stel lig een groot verlies te noemen, daar polder Waalenburg de mooiste broedplaats van Texel genoemd wordt en door zeer veel orni thologen ieder jaar bezocht werd. De Bisschop van Haarlem, op Texel. Zondag is hier een commissie gevormd welke zich ten doel stelt, den bisschop van Haarlem bij zijn komst op Texel feestelijk te ontvangen. Iedere vijf jaar brengt de bis schop een bezoek aan Texel en de gewoonte bestaat om den bisschop dan te ontvangen met een eerewacht van ruiters. Ook dit jaar zal deze gewoonte gevolgd worden, hoewel dit bezoek thans eenige maanden vroeger plaats heeft dan gewoonlijk. Meestal ge schiedt dit in Juni en thans is de datum be paald op 16 April. Voor de Texelsche scha- penboeren valt dit tijdstip in den al Ier dr uk- sten tijd. toch zou men in dit geval niet gaarne van de oude gewoonte afwijken. 't Is wel eigenaardig, dat dit bisschoppe lijk bezoek hier met zoo veel plechtigheid gepaard gaat, daar in deze gemeente een derde gedeelte der bevolking katholiek is. Bij de gelegenheid van de komst van den bisschop geven echter ook de niet-katholie- ken hier hunne medewerking en staan hun fraaiste paarden voor de eerewacht af. Tien jaar geleden werd van het bezoek van den bischop op Texel een film gemaakt, die buitengewoon goed geslaagd is en tot zelfs in Amerika werd afgedraaid. Wij ver namen, dat een Texelsche jongen, die naar Amerika was vertrokken, daar in een der steden zichzelf plotseling op het doek zag bij 't vertoonen van deze film, hoewel hem niet bekend was, dat deze film was genomen. De aanblik van deze echt Texelsche vertooning ontroerde hem natuurlijk zeer. „Van het Westelijk Front geen nieuws". Zaterdagavond zijn van Oudeschild twee extra booten naar Den Helder vertrokken, waarmede ongeveer 600 passagiers vervoerd werden, die allen naar het Tivolie-Theater te Den Helder gingen tot bijwonen der film- vertooning „Van het Westelijk Front geen nieuws". De booten vertrokken om kwart-voor zes uit de haven te Oudeschild, terwijl de terug tocht van Den Helder om kwart over elf aan ving. EGMONDBINK^N. Verkiezing. Het bestuur van de r.k.-kiesvereeniging heeft voorloopig candidaat gesteld voor de groslijst van candidaten voor den gemeente raad de heeren: J. Apeldoorn. N. Bommer, J. Liefting, P. Melker, P. van der Molen, C. Ory, J. Sentveld en Th. W. Straathof. Het staat nog niet vast, dat deze heeren een defi nitieve candidatuur zullen handhaven. De le den der kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" kunnen nu vóór 16 Maart candida- tenlijsten inleveren bij den secretaris den heer J. Verhegggen. Iedere lijst moet onder teekend zijn door minstens 8 leden der kies vereeniging en mag hoogstens 3 namen be vatten. Aanbesteding. Zaterdag werd aanbesteed door architect Rosing het bouwen van een woonhuis met stallen voor den heer P. Liefting alhier aan de Mossellaan. De begrooting was 12€00. Ingeschreven werd als volgt: Jan Schuit, Egmond a. d. Hoef 13950; Jb. Schuit, Egmond a. d. Hoef 13600; J. Tromp, Castricum 12985; J. Bos Limmen 12920; Pepping. Limmen 12850; J. Apeldoorn, Egmondbinnen 12750; A. Bolten, Heiloo 12350; R. Kuiper, Heiloo 11995; Jb. Bak, Egmondbinnen 11990. Den laagsten inschrijver werd het werk gegund. Proces-verbaal. Zondagavond werd door den Rijksveld wachter proces-verbaal opgemaakt tegen A. B te Wimmenum wegens het niet sluiten van zijn verlofslocaliteit op het bij verorde ning vastgestelde sluitingsuur. Tegen de be zoekers werd eveneens proces-verbaal opge maakt. AKERSLOOT. Op de ledenvergadering van de Afd. Aker sloot van de Noord-Holi. vereeniging Het Witte Kruis" in café Groen waren aanwezig 4 leden, het bestuur inbegrepen. De voorzitter de heer van 't Hof Sr. spra,; zijn leedwezen uit bij de opening d*i verga dering dat de belangstelling /.oo gering is an de 390 leden waren er 4 aanwezig. Het jaarverslag van het Witte Kruis en van de T B. C.-bestrijetii'g over 1930, werden onocr ■tank goedgekrurL De penningmeester bracht verslag uit over den finantieelen toestand 1930 waarna de rekeningen werden nagezien, waaruit bleek dat er ontvangen is 1041.02K en uitgege ven f 450.19, Alzoo is er een batig slot van f 590.83 Vi De rekening der T. B. C.-bestrijding luid de als volgt: ontvangsten 426.90, uitgaven .324.95, batig saldo f 101.95. Bij controtee- rir.g eer kas waarin moest zijn ƒ692.7814, bleek alles in orde bevonden en den penning meester werd dank gebracht voor zijn accu raat beheer. Ingekomen was een dankbetuiging van den heer Broekhuis voor de hulp en bijstand on dervonden bij de ziekte van zijn dochtertje. Hij deelde mede dat zij volkomen hersteld het sanatorium heeft verlaten. Bestuursverkiezing. Aangezien er twee vacatures zijn, stelde 'e voorzitier voor om twee dames te benoemen. De dames Groen en Hoogland werden, behoudens haar aan neming van deze benoeming voor een be stuursfunctie, aangewezen. Besloten werd de publicaties voor vergade ringen niet meer per advertentie te doen ge schieden, doch door aanplakbiljetten. De secretaris deelde mede eenige klachten te hebben ontvangen in verband met de laat ste circulaire betreffende het afgeven van ver- plegingsartikelen Er werd besloten dat zij, die niet onder doktersbehandeling zijn en ver- plegingsartikelen wenschen, deze kunnen be komen door een bewiis te vragen aan een der bestuursleden. Hierna sluiting. SCHAGEN. Door den heer Joh. Huiberts te Schagen is bij het gemeentebestuur aldaar een aanvraag ingediend tot aankoop van een perceel bouw terrein aan de Johanna van Hodenpijlstraat, met de bedoeling daarop een dubbel woon huis te stichten. De heer W. C. Oostendorp, adspirant- vakwerkman der rpstelegraaf is overge plaatst van Castricum naar Schagen. Door het bestuur van den polder Waard en Groet te Winkel is aanbesteed de leverantie van 500 M3 2/3, 75 M3 0.6/0.15 en 75 M3 0.3/0.6 bazalt. Zij is gegund aan de laagste inschrijfster de fa. Rauen, Stark en Co. te Utrecht voor 4076.25. BOBELDIJK. Het uitbreiden van het emplacement van van het station der Ned. Spoorwegen te Bo- beldijk-Berkhout is door de Directie der Ned. Spoorwegen gegund aan den heer K. Bakker te Boueldijk. OUDKARSPEL. 18de jaarvergadering van de Begrafe- nisvereeniging ten huize van den heer K. de Hart. Door den voorzitter, d:n heer A. Swager, werd een hartelijk woord van welkom gespro ken. Spreker vond het jammer nu de vérgade- ring aan het Noordeinde van het dorp is, dat er zoo weinig leden van de Noord aanwezig zijn. Het is dit jaar nog al zeer rustig ge weest in de vereeniging. Ook in den bond was het dit jaar zoo stil, dat er geen vergadering noodig was. Dat we dit jaar hier vergaderen ligt aan om standigheden. Voortaan wordt in het centrum bij den heer Vis vergaderd. Door het bestuur werd medegedeeld, dat bij een particuliere begrafenis, welke niet over de vereeniging gaat, de vaste dragers geen dienst mogen doen, tenzij deze toestemming hebben van het bestuur. Nog werd medegedeeld, dat geen loonsver- hooging aan de dragers wordt gegeven. De klokkenist ontvangt nu voortaan even als de drager 2 per begrafenis. De bewaarster der pakken is 5 loonsver hoging toegestaan, ook voor den bedienaar van de automaat. Nog werd medegedeeld, dat wanneer een lid hertrouwt en deze echtgenoot geen lid is en reeds boven de vijftig jaar, dus boven den leeftijd om lid te worden, deze lid kan worden met een contributie van terugwerkende kracht tot vijftig jaar. Gemeld werd, dat mej. Haazert Blaauw met den heer Jb. de Wit tot uitkleeders van de vereeniging benoemd zijn, dat aan den voorlooper een kaart wordt uitgereikt, welke precies voorschrijft wat deze heeft te verrich ten en welke ook aan het sterfhuis gemakke lijk is, daar dan ook de getroffenen weten wat voor hun gedaan wordt en wat zij zelve nog hebben te doen, wat het werk van den voorlooper erg vergemakkelijkt. De ontvangsten bedroegen 1672.85U, de uitgaven 1795.66 y., nadeelig saldo 122.81. Op de spaarbank is geplaatst J 1491.42, te kort in kas 9.60, totaal bezit 1481.92 Waar de vergadering geen voorstellen voor de bondsvergaderin g eeft, komt het be stuur zelf met het voorstel om met het jaar- overslag in te leveren een balans, om een beter overzicht te krijgen van den toestand van de vereeniging. Waar hier heel wat aan de pakken gebeurd is en nog een nieuw pak is aangeschaft, zou het er op gelijken of de vereeniging achteruit gegaan is, wat inderdaad niet zoo is, door verbetering van het bezit. Nog vroeg de heer Moeijes of door de eene ONDER MEDISCHE CONTROLE vereeniging de lijkstatie van de andere \v0Mt overgenomen, wanneer in een ander niaaL begraven wordt. piaats Hier werd op geantwoord, dat dit wel het geval is. Ook wordt door de betrokken ver eeniging voor de geheele begrafenis eezorvd wanneer de familie dit wenscht. 8 De heer Jb. de Wit werd door het personeel wederom als adviseerend lid aan het bestuur toegevoegd. Nog werd er op gewezen, dat wanneer een begrafenis door het dorp gaat, er gelegenheid is om eventueele auto's, welke hier achter ko men, gelegenheid te geven voorbij te gaan Tot bestuursleden werden herkozen de h*. ren K. Schuit en J. Keizer. n<*' Voor den heer A. Swager, voorzitter die wegens zeer drukke werkzaamheden bedankte werd de heer Jn. Bood gekozen in herstem' ming met den heer P. Kuiper ra* Den voorzitter werd verzocht even de ver gadering te verlaten, waarna het bestuur het voorstel deed om den heer A. Swager tot eere lid der vereeniging te benoemen, wat alee meen bijval vond, op grond van het vele goede wei\ dat deze reeds voor de vereeni ging verricht had. Tot afgevaardigden naar de algemeen# vergadering werden benoemd de heeren A Swager en J. Keizer met als plaatsvervanci de heer F. Moeijes. Uit het jaarverslag stipten wij het volgen, de aan: J 6 bestuursvergaderingen zijn gehouden f ledenvergadering en 1 met het personeel. Het bestuur heeft de pakken enz. eens grondig nagekeken en deze laten opknappen Het jaar is begonnen met 688 leden. Ing^. schreven werden 52 leden, 13 overleden en 5 vertrokken, zoodat thans de vereenigina 7^2 leden telt. Rondvraag. Door den heer Ad. Visser werd nogmaals de aandacht gevestigd op het kleed, dat over de baar ligt en dat van de gemeente is. Het is erg groen en ook zitten er winkelhaken in. Dit is toch niet houdbaar. Hier wordt alle3 gedaan voor een nette begrafenis en dit is niet zoo netjes. Nogmaals zal aan B en W. gevraagd wor den om hierin te voorzien. Door den heer Moeijes werd het groote ver schil in kosten van een tegenwoordige parti culiere begrafenis met vroeger te berde gebracht Dit werd door het bestuur weerlegd. Door den heer K. de Hart werd voorge steld om, waar 't mogelijk is, om de beurt Dij de leden-kasteleins te vergaderen, wat alge meen werd goedgekeurd Nog werd naar voren gebracht of het mo gelijk was, wanneer de fam. van den ovet- ledene een lid van het personeel niet in huis wil hebben, deze in de reserve te plaatsen. Hierop werd afwijzend geantwoord. Daar aan kan niet begonnen worden. Na nog enkele opmerkingen van onderge schikt belang ging de voorzitter tot sluiting over. HEILOO. Door B. en W. is de volgende voordracht ingediend voor administrateur G.E.B. 1. J. Bolten, Blokker; 2. van Niekerken, Alkmaar. Door den burgemeester Jfcr. N. van Fo- reést is het eere-voorzrtterschap aanvaard van de afd Heiloo van Het Mobilisatiekruis. WINKEL. De heer J. Koster, burgemeester al hier, lid van de Provinciale Staten, heeft zich na de plaatsing op no 4 op de can* didatenlijst der vrijz.-dem., voor de as- verkiezingen voor de Provinciale Staten, teruggetrokken als candidaat KOEDIJK. Een ingezetene in onze gemeente heeft eet bedrag van 500 beschikbaar gesteld om onder behoeftige burgers te verdeelen voor dagelijksche benoodigdheden. Voorwaar een mooie daad. HENSBROEK. Bij de op 16 Febr. 1931 gehouden inveri' tarisatie blijkt de aanwijzing te zijn als volgt: roode kool 55200 K.G.; gele kool 101300 K.G.; witte kool 97.000 K.G-J uieB 72750 K.G.; peen 11.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. Zondag zijn te Broek op LangencujS tot diakenen gekozen in de Doopsgezinde kerk, de heeren C. C. W. Bonnet en Kamp. 7*/ï>v 455. Na een rustigen nacht, door niets gestoord, gingen Kee- sie en zijn gastheer, de visscher, al vroeg op het pad, om te zien oi ook het matroosje kon worden opgevischt. De visscher vond het heel mooi van Keesie, dat hij ook aan zijn vriend dacht en daarom wilde hii hem ook graag helpen. 36- Spoedig zaten ze in de boot en roeiden weg. De vro"w van den visscher, die al dadelijk veel van Keesie hield, wuif jiun met haar zakdoek toe. Goeie vangst vandaag riep zij- este vangst zou zijn, riep de visscher, als wij Keesie s vrien Konden ophalen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6