4 E BI 4 IJïiïïraeniancl Kerk en School Onze Koloniën Marktberichten ,fDe gekroonde Valk" te Hensbroek twee de abonnementsuitvoering door „ralkland DE SCHEEPSRAMP OP DE SCHOTSCHE KUST. DE NOORDPOOL IJ.M. 132. ELF OPVARENDEN OMGEKOMEN. STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht Donderdag 5 Maart. 7—9 uur, Zendingsbazar in Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: De laatste compagnie (dram., geluidfilm); boven 14 jaar 7.30 uur. Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Van hel tot paradijs (sens.); 2. De opium smokkelaars (sens); boven 14 ;aar. 7.30 uur, Victoria-TheaterAnna Christie (romgeluidfilm); boven 18 ;aar. 7.30 uur, zaal O. de Vries te Oterleek, voor de anti-militairistenvereemging optreden van den heer Nabrink uit Den Haag; onderwerp. „Hoe den oorlog te verhinderen?" 8 uur, 't Gulaen Vlies, film De doodsstrijd van de S. 44, voor de Ned. Ver. v. fabr. ar beiders. Zaterdag 7 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Alkm. krachtsportvereeniging S. S. S. Zondag 8 Maart. Lokaal Kamsteeg te Stompetoren, opvoe ring „Oceaanvlucht" door Aurora. Dinsdag 10 Maart. 8 uur, De Unie vergadering vereeniging voor gezinsverpleging. Woensdag 11 Maart. 11.30 uur v.m., alg. verg. hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier, in het gemeenlandshuis. Donderdag 12 Maart. 8 uur, A. B. T., voor de Volksuniversiteit vertooning van de film De wonderwereld van de blauwe golf. Lokaal Kamsteeg te Stompetoren opvoe ring „Oceaanvlucht" door „Aurora Er is thans zekerheid verkregen omtrent den treiler, die bij de Schotsche kust in de buurt van Rosehaerty is vergaan Deze trei ler is de „IJM. 132 Noordpool" De stoom- treiler was verleden jaar nieuw gebouwd. Aan het lot van den treiler „Noordpool en zijn bemanning viel niet meer te twijfelen, toen de bemanning van den te IJmuiden bin nenkomenden treiler „IJ.M. 4 Gelria" mede deelde, dat zij in de buurt van Rosehaerty was geweest en daar inderdaad de „IJM 132 Noordpool" had gezien. Volgens deze mededeel ing stond dus reeds vast, dat de „Noordpool" op ae plaats van de ramp was Schipper var. de „Noordpool" was J. Gra- vemaker uit IJmuiden. Het was zijn eerste reis met dezen treiler. In den laatsten tijd :aad hij geregeld gevaren op treiler „Oceaan II" Er zouden tien man aan boord zijn ge weest, waarvan zes uit Maassluis De elfde persoon die aan boord was, was een 12-jarige jongen, het zoontje van de zuster van den schipper, die voor zijn genoegen dit reisje meemaakte. De „IJM. 132 Noordpool" is 19 Febru ari uit IJmuiden vertrokken, en lag gereed in de Maray Firth om van de vischvangst terug te keeren, toen zij door zware sneeuwstormen werd overvallen, waardoor alle zicht verlo ren ging, zoodat ook de andere visschers- schepen niet konden zien welk lot de „Noord pool" trof. Een sloep van den verganen treiler is in Engeland aan wa'. gespoeld. De bemanning van de „Noordpool" be staat uit de volgende personen: Schipper: J. Gravemaker uit IJmuiden; stuurman: W. Gravemaker uit IJmuiden, zoon van eerstgenoemde; machinist: A. V. Onselen uit Maassluis; stoker: v. d Ende uit Maassluis; stoker Sprong uit Maassluis; tremmer: Hennevanger ook uit Maassluis; kok: Noordzij uit Maassluis; matroos: Va renkamp uit Maassluis; matroos: L. Groen uit Alkmaar; matroos: D Prins uit Egmond aan Zee en matroos Rog uit Scheveningen. Van het gestrande schip heeft men gister met zeer veel moeite nog zes lijken kunnen bergen. In totaal zijn thans negen lijken ge borgen. Hoewel het zoo goed als zeker is, dat het verongelukte vaartuig „Noordpool" IJM. 132 is wordt uit Londen gemeld, dat eerst vandaag pogingen in het werk zullen worden gesteld om de identiteit vast te stellen, aan gezien de naam tot nog toe niet volledig te tezen is geweest. GEEN RUSSISCH HOUT VOOR ONZE KLOMPEN. Een principieel besluit. In een te Best gehouden vergadering van den R. K. Nationalen Klompenmakerspa troonsbond werd besproken het betrekken van Russisch hout voor de klompenindustrie, ten einde het gebrek aan inlandsch hout te com- ]>enseeien, dat in de laatste jaren ontstaan is door den uitvoer van beduidende hoeveel heden naar het buitenland. Ondanks dit was het meerendeel der aan wezigen om principieele redenen toch van oordeel, dat het niet op den weg lag der ver eeniging om hout uit Rusland te betrekken. MALAISE. In de fabrieken van de N.V. H. Hedeman Jr. 's Textielfabrieken te Almelo is bekend gemaakt, dat in verband met de crisis in de textielindustrie, in het begin van de volgende week voorloopig slechts vier dagen per week zal worden gewerkt. BRAZILIAANSCH GEZANTSCHAP De heer E L. Chermont, tegenwoordig ge zant van Brazilië in Nederland, is bevorderd tot Braziliaansch ambassadeur te Santiago de Chile. Als zijn plaatsvervanger in Den Haag is benoemd de heer Helio Lobo, die tot nu aan het hoofd stond van de Braziliaan- sche legatie te Montevideo. EEN DAM INGESTORT. Bij het werk voor een brug bi) Zalt- bommel. vnIr°Hpndw„.!'00rbereJclende werlt?aamheden htwau van,df bru£ nabij Zalt-Bom mei behoorde o.m. het maken van een dam dwars door een vrij diepe plas, gelegen tus- schen den strekdam langs de Waal op den Noordelijken oever en de Zomerkade. Deze dam, circa 120 M. lang, waarover later alle bouwmaterialen zullen moeten wor den vervoerd, kwam j.1. Donderdag gereed, nadat daaraan ruim 3000 M3. zand was ver werkt en nadat er Vrijdag voor de veiligheid een dikke houten vloer overheen was gelegd, om zooveel mogelijk een gelijkmatig verdee.- de belasting te krijgen, werd er Zaterdagmor gen een der hijschkranen (een z.g. rups kraan) van 45.000 K G. zonder stoornis over heen gevoerd. Gistermorgen werd de tweede kraan ook onder eigen kracht over den opgeworpen dam heengevoerd en juist op tijd, want het was sende rivierwater (sinds Zaterdagmiddag ongeveer 1.30 M.) begon al flink aan den dam te'knagen. Circa een uur nadat de twee de kraan den vasten wal had bereikt, was een groot deel van den dam in de diepte ver dwenen. JOURNALISTIEK. Tot redacteur-verslaggever aan de Goe- sche Courant is benoemd de heer H. van Benthem, vroeger redacteur aan „De Mer- wepost" te Dordrecht HET NOORDZEEKANAAL. Naar het Hbld. verneemt, hebben de Ne- derlandsche Spoorwegen besloten, voor een proeftijd van drie maanden op de Hembrug naast den brugwachter, een nautisch advi seur te plaatsen. Voorloopig zal het loods wezen dien adviseur leveren. De adviseur valt in zekeren zin te verge lijken met een loods op een schip. Hij zal als het ware optreden als „verkeersagent" en de volgorde van doorvaart, en alles wat er op nautisch gebied te doen valt, regelen. Als de proef slaagt, zal de adviseur na den proeftijd naast den brugwachter op den brug blijven, en men mag vertrouwen dat er dan voor de Velserbrug een dergelijke maatregel zal worden getroffen. Verder verneemt het blad, dat de tweede doorvaart door de Hembrug er binnen twee jaar zal komen. De brug blijft wat zij is, maar aan den Zuidwal wordt het kanaal zoodanig verbreed, dat de binnenkomende schepen ten Zuiden van den middenpijler kunnen passeeren. JEUGDIGE DIEVEN. De politie te 'SrHertogenbosch heeft een bende jeugdige dieven aangehouden, die den laatsten tijd talrijke diefstallen pleegden in winkels en op de markt. Zij plunderden bak kerswagens, stalen fietsplaatjes en ontrukten zelfs aan dames haar handtaschjes. De aan gehoudenen zijn C. C. 13 jaar, F. W. 13 jaar, P. J. D. 15 jaar en W. M. 16 jaar. HOOG WATER. De Maas De Maas voor Grave is zoo hoog geste gen, dat het water op den ouden vesting muur staat en in eenige straten begint te komen. Ook het peil, waarbij de Beersche Maas begint te werken is reeds overschre den. Met het oog op dezen buitengewoon hoo- gen rivierstand is de dijkwacht reeds inge steld in den polder Maas en Wijth, omdat daar altijd groote waakzaamheid is gebo den. De Waal. De stand van de Waal is te Nijmegen voor de vijfde maal in dit seizoen zeer hoog, zoo dat het water weer tegen de huizen langs de kade staat en de benedenvertrekken on bewoonbaar maakt; de coupures in den wa- terkeerenden muur (Grootestraat enz.) zijn dicht gemaakt. De toegang tot het Veer is naar de hooge kade verlegd. De dienst heeft gisteren eenige vertraging gehad wegens een defect aan een motor in een der groote ponten, waardoor de derde, een kleine pont, moest worden ge bruikt. GONFLICT IN DEN LANDBOUW IN WEST BRABANT. De afgeloopen dagen hebben in diverse plaatsen van Westelijk Noordbrabant verga deringen van landarbeiders plaats gehad ten einde het conflict in den landbouw, ontstaan door de vanwege de werkgevers aangekon digde loonsverlaging, te bespreken. Te Din- teloord vergaderden Maandag en Dinsdag de Katholieke en de Christelijke landarbei- dersbond onder leiding van 't Kamerlid Loer akker en besloten in geen geval te bewilli gen in de loonsverlaging. De moderne bond nam eenzelfde besluit. Vandaag valt de beslissing; de werkge vers zullen n.1. vandaag definitief besluiten hoe te handelen. AMSTERDAMS STANDPUNT IN DE PALEISKWESTIE. Op het dezer dagen vermelde schrijven van de regeering aan het gemeentebestuur van Amsterdam in zake de Paleiskwestie hebben B. en W. van de hoofdstad d.d. 3 Maart o.m. geantwoord: Bij de beraadslagingen over het regee- ringsvoorstel in den boezem van het colle ge is sterk tot uiting gekomen de meening, dat het voorstel niet in voldoende mate re kening houdt met de moreele zijde der kwes tie, met den in de burgerij levenden wensch, dat Amsterdam weer vrijelijk kunne beschik ken over zijn raadhuis als zetel der plaatse lijke regeering, als middelpunt van zijn ge meentelijk leven, zooals het dat eens ander halve eeuw achtereen was, den burgerzin symboliseerend der opvolgende geslachten. Deze zijde wordt door de regeering te veel voorbijgezien en het regeeringsvoorstel ver draagt zich daarom niet met de onbetwist bare rechten van Amsterdam. Een oplossing, die waarschijnlijk op in stemming van den gemeenteraad zou kunnen rekenen, zou naar de meening van B. en W. alleen te bereiken zijn indien er tusschen het Rijk en de gemeente Amsterdam een transactie werd aangegaan, waarbij het Rijk van Amsterdam bekomt den eigendom van het Paleis en in ruil daarvoor aan de ge meente aanbiedt een nieuw raadhuis, het nieuwe Amsterdam waardig Dit zal dan moeten zijn een gebouw van monumentale afmetingen, dat den krachtigen geest van oen tegenwoordigen tijd uitdrukt, zonder dat echter de opzet ruimer is dan voor een be hoorlijke huisvesting van den dienst wordt vereischt. De kosten van een dergelijk ge bouw worden door den directeur der Pu blieke Werken geschat op 15 millioen gul den, welk bedrag derhalve ter beschikking van de gemeente zal moeten worden ge steld. Aan het slot van hun schrijven merken B. en W. nog op, dat de behandeling van deze zaak thans in een zoodanig stadium is ge komen, dat een spoedige beslissing onvermij delijk is. F. SMITT KLEINE. In den ouderdom van 86 jaar is heden te Doorn overleden de heer F. Smitt Kleine, een bekende figuur op letterkundig gebied. Hij was onder meer oud-redacteur van „Den Gulden Winkel", van „Op de Hoogte" en van andere tijdschriften. Hij heeft veel geschreven onder den schuilnaam „Piet Vluchtig". DE STICHTINGEN TE ERMELO. Veertig bestaan. Te Ermelo heeft gisteren de Vereeniging tot Opvoeding en Verpleging van Idioten en Achterlijke Kinderen, waarvan de stichtingen 's-Heerenloo, Lozenoord en Groot-Emaus, alle te Ermelo, en de dr. mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk en het Paedolo- gisch Instituut te Amsterdam uitgaan, haar veertigjarig bestaan herdacht. In den voor middag kwamen bestuur en genoodigden bij een in het kerkgebouw waar de voorzitter dei jubileumcommissie een gedenkplaat schonk voor de hal van het hoofdgebouw. Deze ge denkplaat symboliseert het werk der vereeni ging. In tegenwoordigheid van de familie van den overleden directeur, den heer F. Kort- lang, is daarna in het hoofdgebouw een borstbeeld van wijlen den heer Kortlang ont huld. Prof. Aalders sprak hierbij een reae uit. 's Middags was er weer een samenkomst in de kerk. Onder de aanwezigen waren de mi nister van justitie, mr. dr. J. Donner, voorts dr. A. van Voorthuizen, inspecteur bij het buitengew. L. O. als vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs, dr. J. H Schuurmans Stekhoven, en dr. J. H. Pa- meijer,, inspecteurs van het Staatstoezicht op krankzinnigen en krankzinnigengestichten, mr. Th. M. G. Treussart, inspecteur bij het rijks tucht- en opvoedingswezen, de wethou der van Amsterdam J. Douwes Jr., A. J. da Costa en mr. A. de Graaf, inspecteur resp. secretaris en inspecteur van den C. B. v. Inw Zending en Chr. Phil. Inrichtingen en vele andere bekende personen. Telegrammen waren ingekomen o.a van den commissaris der koningin in de provincie Gelderland, Gedeputeerde Staten van Gel derland, Utrecht en Noordholland. Minister Donner gaf namens de regeering uiting aan zijn waardeering voor het werk te Ermelo. Spr. deelde mede, dat het de konin gin had behaagd den voorzitter der vereeni ging, prof. Aalders, te benoemen tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en dr. A. Dupont tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Prof. Aalders dankte mede namens dr. Du- pont. Namens den minister van Binnenland- sche Zaken sprak vervolgens de heer Schuur man Stekhoven, en anttiens den minister van Onderwijs dr. van Voorthuizen. Vele anderen maakten daarna nog van deze gelegenheid gebruik de vereeniging te complimenteeren. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. In de Hollandiawascherij te Zandvoort werd de machinedrijver M. G. uit Haarlem bij het overleggen van een drijfriem, die in beweging was, door het leer gegrepen. Bij het stopzetten der machine bleek hij ernstig gewond te zijn. De heer Weenink, eigenaar der fabriek, riep onmiddellijk geneeskundige hulp in. Overbrenging naar de Mariastich- tnig te Haarlem was noodzakelijk. Behalve een verbrijzelde duim en kneuzingen aan rug en hoofd werd een dubbele armbreuk geconstateerd. VERKEERSONGEVALLEN. Twee Auto in het water gereden, personen verdronken. Gistermiddag om 1 uur heeft onder de ge meente Someren (N.B.) nabij Sluis 12 der Zuid-Willemsvaart een ernstig auto-ongeval plaats gehad, dat aan twee personen het le ven heeft gekost. Zekere P. Kutsch en zijn echtgenoote, af komstig uit Breinig (Duitschland) bij Aken, kwamen met een auto over den kanaaldijk rijden, uit de richting Weert komend. Even voorbij Sluis 12 begon de auto te slingeren, K„ die aan het stuur zat, scheen het stuur niet meer meester te zijn, waardoor de wa gen in het water reed. Een in de nabijheid verblijvende schipper en de sluiswachter van sluis 12 waren spoedig ter plaatse, terwijl ook weldra nog andere personen meehielpen om naar den auto te dreggen. Ter plaatse is de Zuid-Willemsvaart n.1. ongeveer vier me ter diep. Het duurde ongeveer een uur, vóór dat men er in slaagde den auto weer op het droge te brengen. Bij de beide personen is onder leiding van dr. Eynatten uit Someren n°g geruimen tijd getracht door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgees ten weer op te wekken, doch na een uur waf men de pogingen op en kon slechts de dood geconstateerd worden. Een voorloopig onderzoek wees uit, dat de rechtervoorband gesprongen was, waaraan het ongeluk schijnt te wijten te zijn. De lijken van de beide slachtoffers zijn naar het lijkenhuisje van de begraafplaats te Someren-Eind overgebracht. E)e gemeentepolitie van Someren heeft den auto in beslag genomen om een nader onder zoek in te stellen. Bij de op gisteravond gehouden stem ming voor 2 notabelen der Ned herv. kerk te Oudkarspel, periodiek aftredend de heeren A. J. Wijnveldt en H Bakker, is gekozen de heer A. J. Wijnveldt en moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren H. Bak ker en C. Smit. KERKERAAD OF KIESCOLLEGE? Stemgerechtigde leden der herv. gemeente te Sijbekarspel hebben bij meerderheid van stemmen uitgemaakt dat de kerkeraad zal worden vervangen door een kiescollege bij het beroepen van predikanten en benoemen van kerkeraadsleden. GEWELDIGE BANDJIRS. De grootste ramp sinds twintig jaren. Door Aneta wordt uit Bandoeng gemeld: De als gevolg van zware regens hevig band jirrende Tjitaroem is buiten de oevers getre den, evenals alle zijrivieren. Ruim 1600 ba- hoes padi zijn geïnundeerd, waarvan in Rantja Ekek 150 bahoe. Het bandjirwater stroomde in woeste vaart over de bruggen Op de sawahs achter het radiostation staat het water anderhalven meter hoog. Dijken, kunstwerken, wegen en leidingen zijn 'be schadigd. Het water stroomt de kampong huizen in de omgeving van Bandoeng bin nen. In de dessa Tjidgara, onderdistrict Boeah-Batoe, steekt van de huizen slechts de nok boven het water uit. Het water is nog steeds wassend, waardoor Tjiparaj, Rantja Ekek, Dajeuhkolot, Andir, enz. nog verder worden geïnundeerd. De bevolking heeft zich met het groot vee overhaast in veiligheid gebracht. Bovendien heeft te Tjoeklil een aardschuiving plaats gehad, waardoor drie kamponghuizen zijn vernield. Een Soenda- neesche vrouw werd door het vallend ge steente gedood. De schade is zeer groot. De ramp in de grootste van dien aard, welke sedert twintig jaren heeft plaats gehad. Bandjaran is geïsoleerd. Het water van de Tjitaroem stroomt thans boven de groo te brug bij Dajeuhkolet en sluit de verbin ding met Bandoeng en Pengalengan al. Pengalengan is slechts te bereiken over So- reang. De veldpolitie en genietroepen verke nen hulp. Bij Dajeuhkolot staan 130 huizen onder water. Het water is nog steeds was send, ook te Oedjoeng-Broeng. Verscheidene padischuren staan onder water, waardoor de, wegens de slechte prijzen, door de bevol king aangehouden oogst is vernield. EEN JUBILEUM OP ONZE ZETTERIJ. Zooals wij reeds eerder melden, her dacht de heer J. Hoekmeijer heden den dag waarop hij voor 25 jaar aan de drukkerij van de N. V. Boek- en Han delsdrukkerij v. h. Herms. Coster en Zn. als typograaf te werk werd gesteld. De jubilaris bracht den dag in familie kring in feestelijke stemming door. Van verschillende kanten mocht hij gelukwenschen ontvangen. De directeur van de ven nootschap, de heer C. Krak. getuigde in een korte toespraak van zijn waardee ring voor der, jubilaris bood hem als stoffelijk blijk een gewenscht meubel stuk en een bloemstuk aan. Een deputa tie van het technisch personeel, bestaan de uit de heeren J. Brouwer en W. J. van Randwijk, bracht den heer Hoek meijer de gelukwenschen van het per- screel, hem verzekerende, dat hij door al er, als een goed kameraad werd ge waardeerd. Namens dit personeel boden zij hem een salontafel aan. Van de bloemstukken, die de jubilaris mocht ontvangen, noemen wij van den procu ratiehouder der N. V., den heer T. Bus, en een van de redactie der krant. AUTO TE WATER. Hedenmorgen zette een Philipsvertegen- woordiger zijn auto, een luxe Fordwagen, zonder de remmen behoorlijk te hebben vast gezet, op een hellend gedeelte van de Zaad- markt teneinde zich te begeven naar de fir ma Rol ff. Juist bevond de vertegenwoordi ger zich in het kantoor, toen de auto zich in beweging zette en het water inreed. Daar het water daar ter plaatse vrij diep is, verdween de auto geheel onder de oppervlakte, en al leen een gestadige stroom luchtbellen wees de plaats aan, waar de drenkeling zich be vond. Later in den morgen heeft een kraan- wagen van de firma Met den auto onder de gebruikelijke belangstelling op het droge ge bracht. EEN CIRCUS IN ALKMAAR. Naar wij vernemen, zal het circus Olym- pia, directie Max Winter, in Mei a s. hier ter stede op het Dodenveld een serie voorstel lingen geven. Het circus is geheel vernieuwd en vergroot en er zijn verschillende interna tionale artisten aan verbonden. Eerste politle-agent..Heb Je zijn nummer Tweede poUtie-agent .Nee tg) reed te hard om het te zien" Eerste .Aardig meisje had die Knaap in zfjn wagen" Tweede „Ja, vind Je ook niet (Pahang Showl naar waarnemingen, verricht in den morden van 5 Maart. 8 n Medegedeeld door het Kon. Nedêrl Mo* Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775,0 te Sten sele. Laagste barometerstand 746,1 te IsafiorH Verwachting, geldig tot den avond van 6 Maart: Meest matige Zuid-Oostelijken tot Noord oostelijken wind; helder tot licht bewolkt" waarschijnlijk droog weer; lichte tot matiJé vorst des nachts; overdag lichte dooi EEN INBREKER GEPAKT Het is de politie mogen gelukken heden nacht den dader te arresteeren van de in" braak in de villa in de Van Borselenlaan té Bergen. Toen de politie gistermorgen 'n on derzoek instelde in de villa waarvan de be woners tijdelijk afwezig waren, bleek dat dien nacht een der bedden beslapen was Het uit de schuur ontvreemde rijwiel, bepakt met de uit de villa weggenomen goederen, werd in middels op het erf gevonden, verborgen on der struikgewas. Een en ander was aanlei ding om in de villa doorloopend de wacht te houden. Tijdens het wachthouden kwam de dader, vermoedelijk gedreven door den hon ger en overigens geen kans ziende uit de voe ten te komen, opdagen. Hij had kans gezien zich op de vliering schuil te houden. De da der bleek te zijn zekere Tromp, die enkele jjaren geleden bij 'n bloemist te Bergen in be trekking was geweest. Eerst een paar dagen geleden was hij uit de gevangenis ontslagen Hij is naar het Huis van Bewaring te Alk maar overgebracht. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN De uitvoering van bestek No. 1422 HS het uitbreiden van het emplacement Bo- beldijk—Berkhout aanbesteed op 10 Fe bruari, is opgedragen aan K Bakker te Bo- beldijk voor 15890.(Raming 18430) De fa. Bakker was laagste inschrijver. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.13 uur licht op. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD; Cornelis van Harten en Anna Leufgen. OVERLEDEN: Clara Bührs wed. Joannes Mol 81 jaar. Christiaan Hendrik Weijmer 69 jaar. GEBOREN: Jacoba Geertruida Maria d. v. Gerardus Buren en Anna Bots. Catharina Elisabeth d. v. Jan Schortinghuis en Neltje van der Kamp. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart 1931. Langendijker üroentenveiling. 9300 K.G. Peen 1.701.80; Peen (kleine) 0.70—1.10; 72000 K.G. Roode Kool 7 12.30; Roode Kool vdoorschot) 5 70— 11.30; 151000 K.G. Ge'e Kool 47; Doorschot 4 50—6.80; 73000 KG. Deensche Witte Kool 3.704.90; 365G0 K.G. Uien, Uien 22.80; Grove Uien 1.90—2.40; Drielingen 1.80-/ 2.20; 500 K.G. Bieten 6.20, alles per 100 K.G. HOORN, 5 Maart 1931. Op de heden ge houden kaasmaikt waren aangeveerd: U stapels kleine facriekskaas 37.50; 1 stapel kleine boerenkaas 36. Totaal 12 stapels, wegende 13333 K.G. De handel v/as goed. EIERVEILING SCHAGEN SCHAGEN, 5 Maart 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 121136 stuks Kipeiereu, waarvan de prijzen als volgt: bruin 4.805 30; wit 4.30— 4.80; wit (kleine) 4—4.10; 2212 stuks Eenóeieren 4.40—4.60. SCHAGEN, 5 Maart 1931. Op de heden gehouden weekmaikt waren aanvoer en prij zen als volgt22 Paarden 150400; 4 Geldekoeien (mag.) 180230: 30 Geldekoeien (vette 15'C355; 27 kalf- koeien 300'c','5: 3 Pinkstieren 120 160; 421 Nuchtere ka, ver en 7—30; 108 Overhouders 28363 Bokken en Geiten 4—10; Varkens (mag.) f 25; 21 Varkens (vette) per K.G. f 040— 0.42; 174 Biggen 8—15; 6 rwnjn® 0.50—2.75; 28 Kippen 1 2. NOORDSCHARWU 'DE. 4 M iart 1931. 31700 K G. Uien, Uien 2.40-3.20; Drielingen 1 80—2.40; Nep 2.10; Gro ve 2.202.60; 9100 K.G. Peen 1.50- 1.70; 93100 K.G. Roode Kooi 8-f 12; 30700 K.G. Gele Kool 4.20-/ 5.30; 58COO K.G. Deensche Witte Kool f 3.50-p 4.50; 500 K.G. Kroten 3 80-/ 7.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 4 Maart 193j- Roode Kool le s. 10.30—11 60; R00(le Kool 2e s 8.209.OU; Gele Kool le f 5.20-ƒ 5.50; Gele Kool 2e s 3.70—j 4; Witte Kool le s. 3.50—4.20; Witte Koo. 2e s. 2 203.20; Drielingen 1 80-- 2; Uien 2.50—3.10; Grove Uien 2.40-/ 2.50; Peen 1.50-/ 1 60. Aanvoer: 4550 K.G. Roode Kooi; 20W K.G. Gele Kool; 7125 K G Witte Kool, 3850 K.G. Uien en 1150 K.G. Peen. PURMEREND, 4 Maart 1931 >>Afs,l?£ vereeniging Beemster, P urmerend en streken". Aardappelen: blauwe 6vo— 1.48, blauwe (kleine) 0 50—f 6 81 P zak, 25 K G.; Witlof 14-/ 29 per K.G.; Roode Kool 113.10 per. 100 100; Witte Kool 1.30 3.90 per 10Ü,^avoye Boerekool Kool 2.3010.60 per 100; 0.80—3.40 per 15 K G.; - r 1.60 per kistBieten 8—-6 oO F 1000; Wortelen 26—45 cent f>er zak, 34-61 cent per 25 K.G.; Uien Drieh^ 13 cent per 25 K.G.; Uien Nep t 0.54 per 25 K G.; Prei le s f 15-JJT 23 60, Prei 2e s 3.209 per 160 bos, Winterjan 20 per 100 K G. BEVERWIJK, 4 Maart 1931 Victors -58 cent;. Nötre 42-74 cent; El^ein -69 cent; Bartigon 38-69 cent; Kre^d 38—54 cent; Sanders 44—51 vent; G P. 25-53 cent; Pitt 34 58 cent; Sieraad J f 48 cent; Centenare 44 63 cent; „k 36-52 cent; Prins 37-58 cent; Oos» 2944 cent; Hn Schlegel 2233 ce Iipso 19—33 cent, Muri'io 21—ƒ7 Couronne d'or 45 ^2 cent; vd i'° g, b9 cent; Theeroos 34—50 cent; Nan»* 0.703.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2