MA Binnenland RE AVONTUREN VAN ETEN VERKEERSAGENT.»*» ab loom! $>«0t1A Onze Koloniën Jeugdlectuur Boeken Deze drie woorden .«maakt als room", geven precies weer, hoe fijn de smaak wel is van de bekendeA-7-P» ROM A- PUDDING! Daarom moet ook uw pudding. PUOOINGrABR-ötJ'^CitAArGRONINGÊN alles behalve te spreken is over het verwaar- loozen der wegen in het Zuidelijk deel der gemeente. Eveneens komt er heel wat verzet dat men de winst van het G. E. B. in de kas der gemeente stort. Het wegenonderhoud eischt belangrijke offers, daar het moderne snelverkeer veel van de wegen vergt. Er zal meer moeten gebeuren aan onze wegen. Maar dat ziet de raad ook wel. Het riolee ringsvraagstuk kan niet wachten. Ja, er is geen geld zeide hedenmiddag de heer Schuijt. Spr. was het roerend eens met den heer Keesman: haal het dan waar het is. Heusch, zeide spr., de belasting is voor den arbeider, tuinder, veehouder, en kleine ^rentenier hoog genoeg. Ouder gewoonte is het rioleerings- vraagstuk weer voor onbepaalden tijd opge borgen. Spr. zag in de komende periode voor den nieuwen raad eer. tijdperk van groote zorg om aan verschillende dringende eischen te voldoen Het rioleeringsvraagstuk is urgent. Het onderhoud der wegen zal belangrijke offers vragen. De belasting naar diaag- kracht moet veel scherper doorgevoerd wor den. Met een klein verhoogingspercentage voor vermogensbelasting boven de 25.000, komt er jaarlijks 17000 binnen. Spr. gaf daarover eenige cijfers ,die hij van een des kundige had. Spr zag niet in dat men van B. en W. een voorstel in dien geest had te verwachten en dat leek hem wel verklaar baar. Wat heeft men nu aan rijke indus- trieelen en anderen die hier in het bosch resi- deeren, waarvan enkele op onze kosten de onderwijsinrichtingen bezoeken en daarom veel te weinig belasting betalen? Laat ze maar betalen, zeide spr., op andere plaatsen zijn ze ook niet vrij. Spr. meende dat de ge meente de middelen kan vinden door verkoop van bouwterrein in het gemeentebosch Wat hebben we er aan als we de vreemdelingen hakhout laten zien en we onze uitgaven niet kunnen dekken? Alleen door verkoop van de strook grond aan den Heerenweg, per ceeltjes op een 40 AA eter diepte zouden we voor 32.000 aan bouwterrein kunnen ver- Koopen. Een matige bebouwing aan net Slempad en Nieuwe Laan was te overwegen. De natuurliefhebbers kunnen hun hart opha len in het groote bosch waar we een slordige 100.000 voor uitgaven. Trouwens het bosch kan blijven. In het bosch van den heer de Lange is men begonnen met villabouw. Het staat goed en niemand zal er het bosch om mijden Zoo kan het ook met ons gemeen tebosch. dat trouwens weinig bezoek ont vangt, het wandelen in het bosch is uiterst miniem. Op deze wijze zouden de fondsen gevonden kunnen worden om de groote uitgaven te dekken. En aan die uitgaven ontkomen we niet. Belastingverhooging moet vermeden worden, behalve voor de kapitaalkrachtigen Als de R.K., die de grootste fractie vertegen woordigen, maar meewerkten, dan was er al- li'.ht een aan de overzijde die meeging. Het zal noodig zijn dat de raad zich laat gelden Spr. eindigde met te zeggen, weet wie ge kiest, men zit er weer 4 jam aan vast en al les wat ze doen kan men goedkeuren of af keuren. Betalen moet men en men heeft ge noegen te nemen met de besluiten De voorzitter bracht den spreker dank en uitte de wensch dat de nieuwe raad de in zichten van den heer Smits zal deelen. Spr. hoopte dat de heer Smits een candidatuur zal aanvaarden. Daarna sluiting. Dinsdag passeerde een losse locomotief (van de richting Uitgeest naar Alkmaar) zonder dat de boornen gesloten waren. Even t" voren waren nog 2 personen de overweg gepasseerd, 't Lijkt ons toe dat het personeel niet de noodige aandacht aan bediening van den overweg besteedt, temeer daar men de treinen, van de Zuidzijde komend, niet meer kan zien aankomen. Ingekomen: Je. Kikkert, N.H. 16 van Texel. E. J Kriek, N.H., F 58 van Beem- ster. H. Huveneers, R.K., A385 van 's- Hertogenbosch. J. Baken, N.H., F265 van Schagen. Ha. Brongers. idem. Ma. Boots, R.K., BI 11 van Hensbroek. H. Eiland en echtg., N.H., J45 van Krommenie. Joh. Bakker, R.K., A97 van Bergen (N.H.). W. F. Breijer en gez., geen, G120 van Alkmaar. Che. G. H. Breijer, E.L., idem. C. J. Dekker en gez., N.H., C54 van Alkmaar. P. S. Gutter en echtg., geen, Jl 15 van Am sterdam. \$'ed. A. P. von Meijenfeldt Augustijn en gez.. G.K., A28S van Amster dam. P. Groen, R.K., L176 naar Hoog woud. G. A. de Lange, N.H„ E3 van Lei den. Joh. Lodders, R.K., A385 van Don gen. Vertrokken: P. Plas en gez. naar Alkmaar A. de Raadt en echtg. idem. C. Bruijns naar Hoorn. C. Stuijfbergen naar Beverwijk. H. J. Geels en gez. naar Alkmaar. J. H. Huisiniveld naar Oudorp. m1' ®ru'n naar Wijk aan Zee en Duin. W3. E. M. van der Krogt naar Heemste de. P. M. G. G. Henrar naar Erp. Ca. Kops naar Castricum. Wed. G. Koeze— Kossen naar Alkmaar. E. de Rooij naar Hoorn Ca. Hoogeland naar Amsterdam C. Kwast en gez. naar Breda. Aa. M. Pronk naar Bovenkarspel. Aa. Klijn naai Egmondbinnen. Ma. Q E. Pennings naai Limmen. F. de Boer en echtg. naar Leeu warden. Ca. Smitt naar Bennebroek. Wed. A HardebolRoos naar Schoon. Tr. Smit naar Westwoud. H. H. Kruis n. 's-Hertogenbosch. A. Wolfert naar Bar- singerhorn. H. Ie Mair naar Utrecht. Ga. W. Stok naar Deventer. H. de Graaf naar Wormeveer. D. Huismans en gez. naar Limmen. SCHOORL. Donderdag hield de afd. Schoorl van het Witte Kruis haar jaarvergadering Het jaarverslag memoreerde de oprichting der onderafdeeling Huisverzorging met 1.3 leden, de goedgeslaagde leerzame avonden, waarbij resp. dr. Stieler en dr. Doijer als sprekers optraden met toelichtenden film, vermeldde verder, dat in het afgeloopen jaar 197 magazijngoederen waren uitgeleend en dat het ledental op 31 December jl. 313 be droeg. De inkomsten over 1930 bedroegen voor de afd. kas 904.24, de uitgaven 741.78, sal do in kas 161.46 De ontvangsten voor de t. b. c.-bestrijding waren 2384-70, uitgaven 2281.32,batig saldo 103.38 Huisver zorging had aan ontvangsten te boeken 376.40, aan uitgaven 160.85, saldo 215.55. Zuster Molenaar legde te Schoorl m to taal 888 bezoeken af, waarvan als huisbe zoekster voor de t. b. c.-bestrijding 121. Vier patiënten werden naar een sanatorium ge zonden. Op verzoek van de Gezinsverpleging werd besloten jaarlijks 10 bij te dragen in de kosten der telefonische aansluiting van de zuster. Het salaris van den magazijnhouder werd gebracht op 140 per jaar Inzake candidaatstelling voor het Hoofd bestuur was men de meening toegedaan dat Hollands Noorderkwartier voldoende verte genwoordigd was. De begrootingen werden in ontvangsten en uitgaven aldus vastgesteld: voor de afdee- ling 899.92; voor de t. b. c.-bestrijding 1631.38 en voor de Huisverzorging op 579.55. De heer F. Mosk bracht een uitvoerig ver slag uit van de 73ste Alg. vergadering. Bij het vaststellen der begrooting voor de t b. c.-bestrijding werd de vraag gesteld, waarom in 1930 geen gebruik was gemaakt van den post ad 10 voor sputumonderzoek. De veronderstelling werd geopperd dat de heeren doktoren niet aan sputumonderzoek doen, of onkundig zijn van het bestaan van dezen post. Men voelde er veel voor, met het oog op de t. b. c.-bestrijding, het sputum onderzoek zoo mogelijk te bevorderen en mid delen daartoe te beramen. Van het bestuur der Huisverzorging moe ten volgens rooster aftreden mevr. Kokde Jager, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen en mevr. Delis—Boots die werd herkozen; in de vacature zal worden voorzien. Besloten werd, dat ook aan leden, die niets in de kosten der huisverzorging kunnen bijdragen, eventueel hulp in de huishouding zal worden verstrekt. De vrij goed bezochte vergadering werd daarna met een woord van dank aan de aan wezigen door den voorzitter gesloten. Kiezerslijst gemeente Schoort Tweede Kamer 1210; Provinciale Staten 1208Gemeenteraad 1134verdeeld als volgt: Kring I (Schoorl): Tweede Kamer 751, Provinciale Staten 749, Gemeenteraad 693; Kring II (Groet): Tweede Kan-er 459, Provinciale Staten 459: Gemeenten ad 441. BREEZAND. Tengevolge van het op hol slaan van twee paarden, gespannen voor een kar, is de gehuwde H v. d. Berg alhier deer lijk gekwetst. Hij bevond zich met zijn fiets vlak vóór de paarden en kon zich niet tijdig een veilig heenkomen zoeken, waardoor de kar over hem heen ging en hij een trap van een der paarden op den, schedel kreeg. In hoogst ernstigen toe stand is hij in het ziekenhuis te Den Helder opgenomen. Gisterenavond was hij nog niet tot be wustzijn gekoi .en Men vreest het erg ste voor den ongelukkige, die vader van 14 kinderen is. genden dag. t Het hoofdbestuur der vereeniging heett evenwel aan de firma Philips geantwoord, dat zij, afgezien van den prijs, van het aan bod geen gebruik zal maken, omdat het meent, moeilijk zaken te kunnen als moderne vakbeweging met een onderneming als die van Philips, die zich den laatsten tijd tegen over de organisatie zeer veel veroorloofd. MALAISE. Met ingang van Maandag a.s. wordt aan de Bronsmotorenfabriek te Appingedam de werkweek gebracht van 48 op 34 uur. EERSTE AARDBEIEN. Ter veiling Westerlee (Westland) Z1J" e eerste aardbeien aangevoerd. Deze brachten acht cents per stuk op. SLACHTOFFERS VAN DE GRIEP. Ouders uit hun gezin weggerukt. In een huisgezin te Standdaarbuiten, be staande uit vader, moeder en zes kinderen, deed de grien haar intrede, met het treurig gevolg, dat vader en moeder binnen enkele dagen daaraan overleden. GERAAKT EN VERDRONKEN. MET HONDENKAR TE WATER De man was dronken. Te Dokkum is Woensdagmiddag de ruim 70-jarige kaaskoopman S. Bruin, yan alom, die onder invloed van sterken drank verkeer de, met z'n hondenkar te water geraakt en verdronken. Ook de honden werden dood uit het water gehaald. HOOG WATER. De ivos op de Waal tot staan geko men, maar stijging nog te vreezen. De Waal voor Nijmegen was gister sinds Woensdagmorgen nog 1 c.M. gewassen Voorloopig is nu het hoogste peil bereikt, daar het water sinds 10 uur gistermorgen geen verdere stijging vertoonde en Keulen 31 c.M. val meldde. De berichten van den Bo- ven-Rijn wezen echter op hernieuwden was. In het Schwarzwald is sterke dooi met zwa- ren regenval opgetreden, zoodat een groote waterafvoer plaats vindt. Constanz meldde gistermorgen 7 c.M. was, waaruit blijkt, dat het peil van het Bodenmeer aanzienlijk geste gen is. De Overlaat werkt niet meer. De berichten van de Maas luiden gunsti- Voor Grave is val ingetreden en sinds oensdag is de werking van de Beerschc Overlaat geëindigd. W ARMENHUIZEN. Bij de laatstgehouden volkstelling is de vcörloopige uitkomst 1177 mannen en 1101 vrouwen. Er zijn door het Gemeentebestuur aan 78 tuinders voorschotten toegekend volgens de bepaling van credietverleening aan den tuinbouw. Ingekomen: N. Molenaar van Oudorp (N.H.). N. Molenaar van Oudorp (N.- H.). L. C. van Overmeeren van Oudorp (N.H.). J. Hart van Leeuwarden. P. van der Kooij en echtg van Alkmaar. J. Molenkamp en gezin van Oudorp (N.H.). B. H. E. Niessink van Alkmaar. J. de Hart van Edam. S. Blom van Assendelft. Vertrokken: J. Postma naar Geleen. J. Schuit naar den Haag. J. Blom naar den Haag. C. Jonk naar Egmond a.d. Hoef. M. Huisman en gezin naar Bergen (N.H.). T. N'ieuwenhuizen naar Zijpe. W. Booij naar Schermerhorn. HEEMSKERK. 7* uinderscredieten. Voor de te verstrekken tuinderscredieter. hebben zich 65 gegadigden aangemeld. Volkstelling. Volgens de volkstelling bedraagt het voor loopig bevolkingscijfer dezer gemeente 4467, w.L m. en 2206 vr. Bij de vorige telling bedroeg het in aantal inwoners 3711, derhalve over 10 jaar eene vooruitgang van 756 zielen. ger. Woe DE RAMP OP DE SCHOTSCHE KUST. Namens de Reedersvereeniging te IJmui- den wordt medegedeeld, dat het thans zeker is, dat de trawler „Noordpool"' IJm. 132 met man en muis ter hoogte van de Schotsche j jaren kust is vergaan. Om 4 uur gisterenmiddag is van een en ander officieel mededeeling gedaan aan de familie der slachtoffers. De burgemeester van Maassluis heeft het daarhe entrachten te leiden, dat de lijken van de uit zijn gemeente afkomstige leden der bemanning, in Maassluis begraven wor den. Gisteren werd te Rosehearty opnieuw een lijk geborgen. Het volledige onderzoek van het wrak zal heden plaats vinden. De teraardebestelling van de eerste twee geborgen lijken vond gisteren te Rosehearty plaats, in tegenwoordigheid van de ge meenteraadsleden, de autoriteiten van den havendienst en honderden visschers. plaats gevonden. Hij is in verzekerde bewa ring gesteld.. Auto op motorrijder gereden. Een automobilist uit Geldorp reed in de Plataanlaan te Eindhoven tengevolge van het defect raken van zijn stuur, achter op een motorrijder. Deze kwam te vallen en moest ernstig gewond aan het R K. gasthuis wor den gebracht. Been ajgereden. De heer G. uit Maastricht reed Woensdag te Voorbeek met zijn auto een vier-jarig kind aan, dat den weg op onvoorzichtige wijze overstak. De kleine is overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht, waar een been moest geamputeerd worden. KORTE BERICHTEN. Te Valtermond is de 63-jarige vrouw van den heer C. v. V., die aan toevallen leed, in een sloot geraakt en verdronken. Aan den zeedijk bij Flaauwers, op Schouwen, is aangespoeld het lijk van een man, vermoedelijk tusschen de 30 en 40 jaar oud, gekleed in blauwe trui, gestreept boe zeroen, lange blauwe kousen, waarover blauwe wollen sokken, zonder schoenen, En- gelsch leeren broek en twee wollen hemden. De vereeniging „De Hollandsche Mo len" heeft weten te voorkomen, dat de beken de molen van Steenbergen in Ten Post (prov. Groningen) wordt afgebroken. De koningin en de prinses zullen zich heden voor eenigen tijd naar Het Loo be geven. In het huis van bewaring te Leeuwar den is opgesloten een reiziger uit Drachten, die verdacht wordt van verduistering van 2000 ten nadeele van een manufacturier cild^dr Het Tweede Kamerlid, de heer C. J. van Kempen, zal wegens, een aderontsteking aan zijn been ge ruimen tijd rust moeten houden. Onderstaande berichten werden reeds in een deel der vorige editie opgenomen. BEEN AFGEKNEPEN Donderdagmorgen is de 43-j. zandschipper B. B. uit Leidschendam op een schip, liggen de bij de Lammerbrug te Leiden, met zijn been bekneld geraakt tusschen een ketting, waardoor dit lichaamsdeel geheel werd afge- kneld. In hoogst ernstigen toestand is de on gelukkige naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. De politie stelt een onder zoek in om na te gaan of er mogelijk van schuld sprake is. PAARDEN OP HOL. Voerman gedood. Donderdagmorgen is tusschen Ommen en Balkbrug een ernstig ongeval gebeurd. De paarden, voor een wagen van den landbou wer Staarbuis gespannen, slcegen op een ge geven oogenblik op hol, tengevolge waarvan ie knecht, de 28-jarige Schuiling, sinds 2 DE MODERNE VAKBEWEGING EN PHILIPS. Op 23 dezer houdt de Nederlandsche ver eeniging van spoor- en tramwegpersoneel een congres over de rationalisatie bij spoor- en tram. De N.V. Philips radio had het aan bod gedaan voor den duur van dit congres een luidspreker en versterker-installatie aan te brengen voor den prijs van 200 gedu- ende den eersten en f 100 vwr iederen vol- VERKEERSONGEVALLEN. Door den rook van de tram. Gisterenmorgen is bij de Lichtmis tusschen Staphorst en Zwolle een luxe-auto uit Fries land tengevolge van den rook van een tram van de Dedemsvaartsche stoomtram Maat schappij welke neersloeg op den weg, in bot sing gekomen met een houttransport-auto van de fa. Eindhoven te Zwolle. De luxe auto werd op de rails geworpen, waardoor de tramdienst stagnatie ondervond. De passagiers van de tram werden met een autobus van dezelfde Maatschappij vervoerd Dronken chauffeur achter het stuur. Gisteravond reed de chauffeur van Z., ai- komstig uit Heukelom, met zijn vrachtauto even buiten Gorinchem nabij Paardewatei een fietser aan, die tegen den grond werd ge smakt en wiens kleeren danig gehavend wer den. Daarna reed van Z. een aderen fietser aan, zekeren van T., die ernstig gewond werd en een hersenschudding bekwam. Daarna botste de vrachtauto tegen een rijtuig op, dat geheel in elkaar gereden werd. De chauffeur scheen zich om een en ander niet te bekom meren en reeds door. Nog gisteravond werd hij te Leerdam aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat van Z. onder invloed van sterken drank achter het stuur had gezeten, waar door de verschillende aanrijdingen hadden gehuwd, van den wagen werd geslin gerd. Het slachtoffer is later door voorbij gangers dood aan den weg gevonden. SNOEPREISJES. Een punt van bezuiniging. Dure snoepreisjes aldus schrijft het „Maandblad der Vereeniging van Hoogere Ambtenaren" zijn de reizen van de gezin nen van personen, die op het punt staan ge- pensionneerd te worden en vlak voor het aan breken van het tijdstip van heengaan hun in Europa achtergelaten gezin nog eens over laten komen, om dan samen de terugreis naar Europa te ondernemen. Wij maakten daarvan destijds een sprekend geval mede. Een ambtenaar van een bepaalden tak van dienst, die ook bij zijn laatste verlof zijn ge zin in Europa had achtergelaten, vroeg bij zijn pensionneering vergunning om zijn gezin in de gelegenheid te stellen hem op landsreke- ning van Genua te mogen afhalen. Dat een dergelijk verzoek werd geweigerd is niet te verwonderen; wat maakt het uit of men elkaar een dag eerder of later ontmoet? Maar wat waren de consequenties van de afwijzende houding ten opzichte van het ver zoek? De betrokken ambtenaar liet zijn gezin voor landsrekening de geheele reis naar Indië maken. Daarop gaven de „bepalingen" hem recht en zeer kort na de aankomst'van het ge zin vertrok hij met gezin naar Europa. Het zeer terecht geweigerde snoepreisje naar Genua had een reis naar Indië en terug voor een gezin tot gevolg. Dezer dagen hoorden wij weer van plan nen van ambtenaren, die binnenkort met pen sioen zullen gaan, om zoo ongeveer twee maanden van te voren hun gezin over te laten komen, om dan direct daarop samen de terug reis te kunnen maken. Wij achten dit een zelfs in normale tijden niet te motiveeren royaliteit. In dezen tijden, waarin versobering een ge biedende eisch is, is een handhaving van der gelijke bepalingen absoluut ongemotiveerd VOORTDUREND LAST VAN HOOFDPJJN. In twee weken „een ander mensch" Als iemand zich ziek voelt, lijdt zijn werk hieronder. En zoodoende zijn chef het ook merken. Toch \Vas TT gelukkig voor dezen man, want het Ja zijn chef. die hem raadde Kruschan Salts te brobeeren. Immers, niets werlt doeltreffender cn veiliger tegen harri lijvigheid en de nadeelige gevolgen d«« deze wereldberoemde zouten. Hij schriin zelf: „Tot voor zes manden leed ik aa hardlijvigheid, zware hoofdpijnen en buikpijn. Ik had alles al geprobeerd wat ik maar bedenken kon. om beter te wnr den. maar niets hielp. Toen raadde miin chef mij Kruschen Salts aan, of eigen lijk raadde hij het niet aan, uij stond e op. dat ik het nam. Ik gaf toe en kocht een flesch om eens een proef te nemer. En na verloop van 14 dagen was ik een ander mensch! Tegenwoordig ben it zoo gezond als iemand maar zijn ka en zal nooit nalaten anderen te raden 'ook met „de kleine dagelijksche dosis" beginnen. Als U wilt, kunt U dezen brief gebruiken, maar indien U hiermede ad verteert, doe het dan onder de initialen De helft van alle kwalen, die de men schen bedreigen, zijn het gevolg van een en dezelfde oorzaak. Deze oorzaak is de slechte werking der spijsverteringsorga nen, wt;: -door Uw lichaam niet vrij ij van giftige afvalstoffen. Zelf-vergifti ging is het onvermijdelijke gevolg en de daarbij behoorende reeks van kwalen- hoofdpijn voor den een, rheumatiek voor den ander, moehe d, slapeloosheid en neerslachtigheid. Kruschen .^its js j,ef natuurlijke recept voor inwendige ZUj. verheid. De zes zouten in Kruschen Salts zijn eer. zachte doch zekere aan sporing voor Uw lever en nieren om weer regelmatig te functionneeren. Uw lichaam blijft zoodoende inwendig vrij an alle onzuiverheden, welke zich an ders ophoopen en de regelmatige wer king Uwer organen belemmeren. Kru schen Salts werkt direct op Uw bloeds omloop, zoodat frisch, zuiver bloed Uw aderen doorstroom en U nieuwe energie voelt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Voor den ambtenaar zelf, die recht op pen sioen heeft op het moment waarop hij met verlof vertrekt, bestaat de regeling, dat hij gehouden is na ommekomst daarvan het land nog een bepaalden tijd te dienen op strafte van de verplichting van terugbetaling van de overtochtskosten voor de terugreis naar Indië. Voor het alleenreizend gezin bestaat een dergelijke regeling niet. Waarom voor de overtochtskosten voor het gezin niet eenzelfde standpunt ingenomen, ten minste wanneer niet mocht woraen beslo ten tot intrekking der gewraakte bepalingen? Voor de kleuters verscheen bij de N.V. O. B. van Ooor Zonen, Uitgeversmaatschap pij te 's-Gravenhage, «en aardig knip- en kleurboek van Piet Marée, getiteld De Pop penkast. De kinderen kunnen Jan Klaassen, Katrijntje en andere hoofdrolspelers van dit oude kluchtspel zelf kleuren en daarna uit knippen. Ook de poppenkast wordt zelf ge fabriceerd en een kleine handleiding geeft de vertooner den tekst van een paar vroolijke tooneeltjes, die hij voor de belangstellende jeugd zal kunnen opvoeren. Knip-krdp is een ander aardig knutsel werkje. Van gekleurd papier maken de kleu ters eenvoudige figuurtjes, die op molentjes, scheepjes enz. geplakt kunnen worden, zoo dat er kleine schilderijtjes gemaakt kunnen worden, waarvoor geen penseelen en verf maar uitsluitend schaar en lijmpot noodig zijn. De N.V. O. B. van Goor Cr Zoneifs Uu- eversmaatsschappij te s-Gravenhage heen it door Piet Marée ontworpen aardige sto* terboek in den handel gebracht. Bij de Ver. „Europa's Welvaart" te Eier- land op Texel is een brochure verschenen van H. Braam, ex-cand. der Intern. Volkspartij getiteld ,De president van Europa Redenaar»» Zangers prefereer» •Vi 459. Het duurde niet lang, of ze sprongen verschrikt van de bank op. Ze zagen, dat heel hard aan het net werd getrokken. Het touw, waarin het net aan de schuit was verbonden, kron kelde. terwijl kringen in het water ontstonden. 460. Ophalen Keesie, ophalen jongen, commandeerde de vi icher, terwijl hij met zijn schepnet gereed stond om den naar binnen te halen, zoodra het net boven water zou z') verschenen. Keesie kon niet denken, dat het nu al zijn *rien '•et matroosie zoude ziin. naar

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6