PIRIN de wereld STAD EN OMGEVING"" Ingezonden stukken Provinciaal nieuws DE A ONTEKEN VAN EEN VEKKEEHft» AGENT JIE» moet U voor oogen houden 1. Er bestaat sledits één Aspirin, Elke Aspirin-Tablet is voorzien van het BAYER-Kruis Aspirin-Tabletten zijn de beproefde pijnstillers bij al'a verkoudheids- ziekten, rheumatiek enz. Wacht U voor goedkooperen namaak, welke geen Aspirin is. lat op den orenjeband. Prijs 75 ets. zammaanxccBi der de waarde had gekocht. De officier van jusitie meende hier een gestrenge straf te moeten opleggen, daar de beide jongens de slachtoffevb van dezen verdachte zijn. Spr. eischte een gevangenisstraf van twee jaren wegens heling. Uitspraak 20 Maart a s. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Tentoonstelling bij Vroom en Dreesmann. Steunt de Natio nale industrie. Deze leuze wordt ons herhaaldelijk voor gehouden en klinkt ons dan vaak ten deele sympathiek in de ooren, omdat velen onzer als rationalisten zich op het standpunt stel len, dat vele artikelen het beste dhar gepro duceerd kunnen worden, waar de omstan digheden zich daartoe het best eigenen Als vrijhandelaren gevoelen de Hollanders niets voor een onnatuurlijke bescherming, strijden zij integendeel tegen de opgerichte tolmuren onzer naburen, die het op kunstmatige wijze mogelijk maken, dat men de productie bevor dert daar, waar die onder normale omstan digheden geen reden van bestaan had Met het oog op het bestrijden der werke loosheid onder onze eigen landgenooten, heeft de leuze: „Steunt de Nationale indus trie" een sympathieken kant en wij maken uie leuze geheel tot de r.nze wanneer ons gede monstreerd wordt, dat de nationale industrie in staat is, in alle opzichten met de buiten- landsche producten te kunnen wedijveren. Bekend is het feit, dat in Waalwijk ge maakte schoenen in groote kwantums voor rekening van Engelsche grossiers vervaar digd worden, die deze schoenen, kennende de zucht der Hollanders om het buitenlandsche product boven dat van eigen bodem te stel len, als Engelsch schoenwerk tegen hoogere prijzen invoeren. De firma Vroom en Dreesmann, die van 7 tot en met 14 Maart in haar gebouw een tentoonstelling organiseert van de producten der Nederlandsche industrie, die men gere geld in haar zaken kan bekomen, heeft hier mede een goed werk ondernomen, omdat daar reeds een oppervlakkige beschouwing leert, dat het Nederlandsche product een pro duct is, dat bewondering afdwingt. Met over tuiging kunnen wij dan ook onze lezers ra den, deze expositie te bezoeken. Vooral voor leerlingen van middelbare scholen onder ge leide is deze tentoonstelling van belang, om dat men in vele afdeelingen het product van af de ruwe grondstof tot de laatste bewer king kan zien en hier tevens een uitleg kan •bekomen van vakmenschen. die er allicht iets meer van weten dan men zich door het eigen maken van de theorie daarvan kan verove ren. Op de tweede étage trekt allereerst de aandacht de expositie van de Koninkl Ver een. Tapijtfabrieken te Deventer, die met prachtige kleeden in de bekende en de mo derne dessins uitkomt. Bizonder valt op een kleed van 4.50 X 5.80 M., dat in het trap penhuis is gehangen en een compositie van kleuren, die harmonisch aandoen, kan wor den genoemd. Deze handgeknoopte tapijten, die buitengewoon sterk zijn en met het beste kunnen wedijveren, wat er op dit gebied wordt gemaakt, komen op 60 per M2. De fabriek exposeert ook machinaal geknoopte tapijten, in den handel gebracht onder de na men: Darrab en Silma. Deze kleeden komen op 27.50 en 37.50 per M2 Aan de patro nen kan men waarnemen, dat deze door eer- ste-klas artisten worden ontworpen De vereen, lapis-Beige-fabrikanten komen uit inet zoomlooze karpetten, waardoor deze aan beide kanten gebruikt Kunnen worden De Vereen. Nederl. Tapijtindustrie „Hene- ta" te Hilversum exposeert Axminster en Bouclé karpetten in mooie dessins Het be langrijke van deze stand is, dat men hier het fabricage-proces van het axminster-karpet kan aanschouwen. De op een rei voorkomen, de papierstrook met allerlei streepjes, aan gevende, hoe het karpet in kleur moet wor- den geweven, is wel bizonder interessan; Maar ook de verschillende garens en spoelen wekken bewondering. De Eindhovensche Trijpfabriek van Schil- lens en Marto laat het fabricage-proces van tafelkleeden zien. Bij het opzetten van het ar tikel op de machine is het noodzakelijk, dat menschenhanden 1630 draadjes driemaal door een kam steken en bevestigen Zoo'n ma chinaal weefgetouw is een wonder van inge nieursgedachte. De N.V. Nederl. Kantfabriek De Jong en Van Dam te Hengelo toont gordijnkanten en de toepassing ervan. Voor dames, die wil len leeren, hoe ze het huis aangenamer kun nen maken, is deze stand zeer belangrijk. De Linoleum- eu Inlaidfabriek te Kromme nie is door een flinke stand vertegenwoor digd. Het belangrijke van deze stand is voor al de fabricage-uitleg, die er wordt gegeven. De Vereen. Ned. Cocosfabrieken, die een scherpe concurrentie tegen het buitenland hebben opgezet, zijn vertegenwoordigd door een groote stand van hun producten. Een ar beider toont hier, hoe het cocosvlechten ge schiedt. De firma Auping is aanwezig met de be kende staaldraadmatrasseu. Aan deze stand sluit aan een expositie van de V en D.-matrassen- en divanfabriek. Het vervaardigen van de matrassen wordt hier getoond. De Nederl. Kapokindustrie laat in een stand zien, hoe van de kdpoknoten de kapok verkregen wordt, zooals die in de matrassen wordt verwerkt. Boekers en Rayinakers te Eindhoven expo seeren Ba i\a-damast voor matrassen, overgor dijnen en tentlinnen. Deze firma is erin ge slaagdtcntlinnen te vervaardigen, dat zelfs ÜÏ..9? vo"e zon aan het zeestrand kleurecht bluft J. C. Zaalberg en Zn., Leiden, de bekende wollen deken-fabrikanten, toonen in een expo sitie den gang van de wol van het schaap tot de deken. De Textiel-Mij. „De Poel" te Blerik expo seert gordijnstoffen in hypermoderne des sins. Op de eerste étage vraagt wel allereerst de aandacht de expositie van Waalwijk'» schoenenindustrie, waar men kan zien. hoe de schoen ontstaat. De Nederl. Kinderwagenfabriek „Patria" uit Nijmegen komt uit met kinderwagens van de eenvoudigste tot de meest luxieuze, waar onder er zijn met spatschermen en luchtban den. Herwijnens Wiegenfabriek, voorheen Toe- poel, exposeert een prachtige collectie salon wiegen. Gelijkvloers wordt wel in de eerste plaats de aandacht van de bezoekers getrokken door de linnen tafelgoederen-expositie met fabrl- cage-uitleg van de Stoom-linnenfabrieken J. Eleus te Eindhoven. De Deventer elastiekfabrieken laten zien, hoe de elastiek van de plant tot het eindpro duct tot stand kent Van de Hengelosche kantfabriek De Jong en Van Dam vindt men aanwezig een stand met linnenkant voor lingerie, toepasselijk ver werkt in de lingerie. In parfumerieën en zeepen vindt men de producten van Boldoot, Dobbelmann, Redelé en de fabriek „Het Klaverblad". De N.V Geldropsche tricotgoederen-fa briek komt uit met haar artikelen, waarvan een fabricage-uitleg wordt gegeven. Bizon der valt hier op de sportkleeding. Van M. Janssen de Wit's kousenfabriek te Schijndel vindt men een belangrijke stand kousen en sokken. Van de verschillende Twentsche textielgoe- deren-fabrieken vindt men geëxposeerd de producten van deze nijverheid; vooral de baddoeken en tafelgoederen vragen speciale aandacht. Van de firma Bensdorp is hier nog een stand aanwezig, waar aan iederen bezoeker gratis een kop chocolade wordt geschonken. Deze chocolade is daar tevens in kilo- en pondsbussen verkrijgbaar. In het sous-terraiu, waar de huishoud-af- deeling is ondergebracht, vindt men exposi ties van de N.V. Fayence Plateelwerkfabriek te Arnhem, van de Staalwaren- en messenfa briek Stroma, Hilversum; van een Holland- sche schilderij-lijstenfabriek, van de metaal- warenfdbriek te Tiel; van de emaillefabriek „Edy" te Ede; van de alluminiumfabriek „Hio" te Hoogeveen en van verschillende houtwaren- en borstelfabrikanten. Dat in deze afdeelingen ook het nieuwst wordt gebracht, spreekt vanzelf. Ook hier valt veel te leeren. De plateelaardewerkfa briek demonstreert den gang van het product in de vormen en in de halve vormen, terwijl de messenfabriek laat zien. welke h werkin gen een mes ondergaat, alvo:ens het een tafelmes kan worden genoemd. De tentoonstelling bij V. en D„ die met medewerking van „Het Nederl. fabrikaat" tot stand werd gebracht, mag zeker belang rijk worden genoemd en zal zich ontegenzeg gelijk in de belangstelling van velen mogen verheugen. i (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Egmond aan Zee, 5 Maart 1931. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het Raadsverslag van de gemeente Egmond aan Zee d.d. 3 Maart wordt beleefd gevraagd onderstaande in uw Dlad te willen opnemen. Bij voorbaat onzen dank. Het electrisch vraagstuk in onze gemeente heeft reeds vele monden en pennen in bewe ging gebracht. Er hebben zich blijkbaar twee partijen in den raad gevormd, vóór en tegen het overdoen van het net aan de P.E.N. Dit is uit den aard der zaak niets bijzonders, doch onzes inziens is het voor en tegen nooit duidelijk uiteengezet. Ondanks het feit dat een commissie uit den raad benoemd is voor onderzoek in andere gemeenten, die reeds hun eleetriscch bedrijf aan de P.E.N. hebben over gedaan, is van dat onderzoek tot op heden niet veel terecht gekomen. De voorzitter dier commissie, de wethou der, heeft echter niet stil gezeten en zijn onderzoek was voor de P.E.N. niet vleiend, zelfs nadeelig voor haar naam. Wij waren zeer in den persoon van den wethou der teleurgesteld. Dat hij onjuist was ge weest, bleek ook na onderzoek door eenige raadsleden. Van dat onderzoek bleef geen draad heel en de raad was over de houding van den wethouder lang niet te spieken Dat genoemde wethouder zich als zoodanig in deze zaak zeer onmogelijk gemaakt heeft, laat zich indenken. Of hij zal aftreden? De commissie is thans uitgebreid tot dei. geheelen raad en daar voor dat onderzoek gel den zijn uitgetrokken, is het niet onmogelijk, dat wij eerstdaags in een janpleizier onze vroede vaderen op onderzoek zien uitgaan, en daar er onder de leden twee caféhouders zijn, kan dat een vroolijke boel worden. Voor- en tegenstanders hebben zich inmiddels ver zoend en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat wij bij terugkomst van de commissie het lied van ,'.Wij zijn gezworen kameraden" te hooren zullen krijgen. Het heeft dan zijn goe de zijde, de publieke opinie wordt wakker ge maakt en dat is zoo'n belangrijke zaak waard. Gaat het net niet aan de P.E.N. over, dan staan de inwoners van Egmond aan Zee voor een verrassing en zal het de vraag van de raadsleden zijn: hoe komen wij aan rente en aflossing? Ter verduidelijking van een en ander moet uiteengezet worden, dat thans nog een schu.d op het G.E.B. drukt van 47.000. Toch Kon bij een tarief van 35 cent per K.W.L. nog een winstsaldo van 3.000 worden gemaakt. Met ingang van 1 Januari is de prijs ge steld op 0.30 per K.W.U., waardoor het winstsaldo bij een verbruik van 30.000 K.W U. van 3C00 zou worden terug gebracht tot 1500. Voor verniewing van kabel en dringena noodige verbeteringen wordt opnieuw een leening van 42.C00 tegen een rente van 4)4 dat geeft 1890—1500 wegens 5 cent verlaging, 3310. J Van aflossing niets bekend. Onderhoud. Het kan niet anders, er moet een nadeelig saldo uit voortkomen. Het is niet denkbaar, dat voor de gemeentebedrijven twee boekhou dingen bestaan, bijv. een dat een saldo aan geeft, dat prijsverlaging niet mogelijk is, n ee nander volgens welke een zoet winstje ge maakt wordt, waarmede mogelijke tekorten kunnen worden gedekt. Het P.E.N. biedt bij overname de ge meente aan, over te nemen de schuld van het bedrijf ad 47000—./ 28000 voor verbete ring van het bestaande net 10.000 als ver goeding van derving van salaris van het per soneel aan dat bedrijf verbonden. Het P.E.N. neemt het banksaldo 8000 van het G.E.B. over, dus de overname door het P.E.N. kost haar 77.000. De klein-verbruikers van electrisch licht, Jat wil zeggen zij die minder dan 40 K.W.U per jaar verbruiken en die zijn er zeer weinig hebben bij een meterhuur van 0.50 geen voordeel, doch zij die daar boven gaan, neringdoenden en pensionhouders, heb ben belangrijke vcordeelen. Ook in ge meentebedrijven, die thans een winst voor het gebruik van electrisch licht hebben van 1000, zullen bij overname een belangrijke overwinst maken. Het zou mijns inziens verstandig van de P.E.N. geweest zijn, als ze voor de klein-ver- bruikers de meterhuur op 0.25 had gelaten of daartoe nog zou besluiten. Vooral in het licht der electriciteit nemen B. en W. het voor de mingegoeden op. Ik zeg in het electrisch licht, want dat komt zoo treffend te voor schijn bij de behandeling in een vorige raads zitting van het aansluiten va ndeze gemeente bij de Rijks werkloozen kas, waardoor de menschen bij den vloek van v erkloosheid niet totaal ten onder zouden gaan. B. en W. wa ren het roerend oneens, dat de raad tot aansluiting besloot. Bij nader doorlezen van het mager verslag komt het ons voor dat er raadsleden zijn, die met altijd de goede bedoelingen van B. en W. begrijpen B. en W. hadden een voorstel ingediend om de ier- of beerkar ook in het seizoen den ge heelen dag te laten werken. Hier trekt het raadslid Snoeks van leer, hij vond het voor stel schandelijk, zelfs schadelijk voor gezond heid en het vreemdelingenverkeer, terwijl dt voorzitter van V.V.V. als wethouder het voor stel had gesteund. De heer Snoeks en anderen willen die stank- en sproeiwagens op den dag niet zien, en R? Hii had moeten bedenken, dat mogelijk B en W. van Egmond aan Zee een lucht kuuroord hadden willen maken, dus niet meer zoo hard van stapel, Met dank voor de plaatsing, Eenige abonné's. Heiloo, Maart 1931. Mijnheer de redacteur! Verzoek een klein plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Het gaat hier om een praatje in de raadszitting van 4 Maart te Heiloo over beerputten, die er haast niet zijn Dagelijks ziet men de menschen loopen met een emmer om den inhoud in een open gaatje te deponeeren. Als men zoo des zomers den tuin in loopt, is dat lang niet frisch. Ik vind eerst putten en dan pas leegpompen. De heer Stofberg vind ik een edel mensch, maar als dat zaakje zoo dag in dag uit bovengronds ligt, vlak voor de ramen, is dat toch ook niet wat je noemt lekker. De papiertjes waaien langs den weg. Laat men het als de zon be gint te schijnen, eens aan de heeren Krom en Hessing vragen hoe die er over denken. J. BOERSMA, Schoollaan, Heiloo. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f0.6* per flacon. WINKEL. Voor de begrafenisvereeniging „Winkel" is benoemd tot drager de heer K. Bael. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren P Kelder en J. de Veer. De rekening over 1930 werd vastgesteld ontvangsten op 1239.99 'A. in uitgaven op 1184.41 li, saldo 55.58. De toestand der vereeniging Iaat zich goed aanzien. In het afgeloopen jaar deden zich geen gevallen voor waarin het reglement niet had voorzien en behoefden geen buitengewone maatregelen getroffen te worden. In het dragerspersoneel ontstond dooi het vertrek van den heer S. Heggelaar een vacature, welke bij liet eindigen van het jaar nog niet was vervuld. Thans fungeeren als aansprekers de heer D. Dekker en P. Zee man en als dragers de heer J. Ham Sr., G. Kuiper. A. Dol, J. Peetoom, C. Molenaar, A. Dcüën en P. Keijzer. Als reserve-dragers de heeren P. Hoek, K. Bart en H. van dei- Meer. Het aantal deelnemers bedroeg op 31 De cember 372 tegen 360 in 1929. Als leden hoofden van gezinnen zijn aan te merken 101 ingeschrevenen. De bestuursfuncties bleven verdeeld als ovlgt: G. J. van Leersum. voorzitter; J. Roc ker, penningmeester en A. de Ridder, secre taris. Aan rente is gekweekt 69.25. In 10 gevallen werd van de diensten der vereeniging gebruik gemaakt en wel 1 geval voor een ingeschrevene en eenmaal voor een levenloos geboren kind van een ingeschre vene en 8 gevallen voor een niet ingeschre vene, waarvan 1 uit het tehuis voor auden van dagen. Kleedingvernieuwing behoefde niet plaats te hebben. Voor regeling der huishoudelijke zaken werden in 1930 1 bestuurs- en 1 leden vergadering gehouden. WIERINGERWAARD. Donderdagavond hield het Dep. Wierin- gerwaard van de Mij. tot Nut v.h. Algemeen haar derde en laatste bijeenkomst in dit sei zoen met als spreker de heer Kommer Kleijn, bij de radioluisteraars wel bekend. De heer Daan Kaan zeide bij de opening tevreden te zijn over de opkomst. (Ongeveer 80 perso nen waren aanwezig.jHij heette in 't bijzon der de heer Kommer Kleijn welkom. Het be stuur had met veel vertrouwen dezen avond georganiseerd. Immers de naam Kommer I (leijn waarborgde ons een mooien avond i Dan wilde de voorzitter in verband met de a.s. huisvlijttentoonstelling iets recht zetten, wat door sommigen verkeerd is begrepen. Het is wel volstrekt niet de bedoeling van het bestuur om de vervaardigde voorwerpen te behouden. Wel is het de bedoeling om er een kleine verloting aan te verbinden in ver band waarmee sommige kleine voorwerpen in dank zullen aanvaard worden, doch het is geheel vrije wil. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Kommer Kleijn die voor ons wil voor dragen een groot fragment uit het leven van Jeanne d' Are, een eenvoudig dorpsmeisje uit de Vogeezen de Maagd van Orle^ns, dateerende uit de 15e eeuw. Na eerst de ge- heele geschiedenis in het kort te hebben ver teld werd voorgedragen „Rechtspraak". Op schitterende wijze werden de verschillende personen die bij deze Rechtspraak waren be trokken voorgesteld. Of alle aanwezigen evenwel alles hebben begrepen ineenen we te moeten betwijfelen. Voor hen toch die de geschiedenis van Jeanne d' Are niet geheel kennen (het gebeurde reeds in 1431) zal niet alles duidelijk geweest zijn. Zooals gezegd, de manier waarop het werd voorgedragen was af. Na de pauze kregen we vroolijke dingen te hooren, n.1. Het Lasterpraatje, een paar gedichten in 't Betuwsch, n.1. Christenen Zielen en de ciroom van Arie den Kolensjouwer. Met deze voordrachten werden de lachspieren danig in beweging gebracht en spreker gaf blijk ook op dit terrein een uitstekend voordrager te zijn. De heer Kaan bracht bij de sluiting een woord van hartelijken dank aan den heer Kleijn voor het gebodene en bracht vooral hulde voor de manier waarop het werd ge daan, waarna deze laatste nutsavond werd gesloten. Menigeen zal met ten flinke koude neus tjpiis gekomen zijn want de Noord- Ooster wind blies er 'duchtig op los. Woensdagavond vergaderde de begra fenisvereeniging in het lokaal van den heer H. v. d. Woude onder leiding van burge meester Haringhuizen. De voorzitter sprak zijn genoegen uit over de goede opkomst Naar aanleiding van de notuleh deelde de voorzitter mede, dat door het bestuur in lichtingen zijn ingewonnen inzake crematie. In een vorige vergadering Jwas hiertoe h* verzoek gedaan. De vt.eei!igmg kan geen lid worden doch iedereen kan geen Md worcien occn iedereen kan buiten I! vereeniging om lid worden. Op welke v waarden dit kan geschieden kan bii 't?" ïntormeerd Wil be- stuur worden geïnformeerd. Wil een a sloten lid echter gebruik maken van cr'et"^' dan is de vereeniging wel bereid een tZt* nig bedrag bij te passen, dat anders aan begrafenis wordt betaald. Uit het ia een slag van den secretaris hebben we ain?!er" kend, dat de vereeniging thans zonder 5ÏT den is. Het ledental bedraagt 360 vp h over 123 gezinnen en wel 104 leden J1<j 16 jaar; 140 vari 16—45 jaar; 49 v* do jaar; 32 van 5o-6o jaar; 12 van 65-!^ jaar en 3 boven 70 jaar. Overleden zijn 7 i den waarvan 6 begrafenissen door de vp niging zijn uitgevoerd, alsmede 9 van n^' leden, waarvan één op een begraafplaat?: een naburige gemeente. Naar aanleirii™ B het jaarverslag werd door den heer Van da opgemerkt, dat het ledental in king tot het aantal ingezetenen nog gET kei ijk klein is. Hij vroeg of 't missrhif ek" op den weg van 't bestuur ligt de hoer" °°tk leden tot toetreding op te wekken H i"1*. toch werkelijk een algemeen belang n» 18 zitter zeide, dat de bode zeer actief js en°°ri zijn best doet om nieuwe leden aan te ven De goedgekeurde rekening Wag Wef volgt: ontvangsten 2120.65, uit^l yj3315L alzoo een batig saldo van 30.73 op dc boeren- 787.21 een waarvan leenbank geplaatst De voorzitter dank aan den heer Sieswerda voor het uIF* bracht rapport en aan den heer Soeet» zijn accuraat beheer °°r De secretaris lichtte nog toe. dat de sclmM is afgelost en dat de gemaakte winst Voor het ineerendeel komt door de begrafenis, van niet-leden. De heer C. Haringhuizen die perfodici ai. bcsuurslid moet aftreden werd herkozen Tot leden der financieele commissie vöor de r kening 1931 werden aangewezen de he-r™ S. Sieswerda, A. K. Kaan en W PeerebS Ten slotte deelde de voorzitter nog m«le' dat de heer Joh. Visser wegens vertrek uit Schagen geen rouwkoets meer beschikbaar kan stellen, zoodat we nu geheel op den beer Plevier zijn aangewezen. De inspectie over de kleeding der dragers zal nog gebeuren. Inmiddels zal de reserve- kleeding uitgebreid moeten worden. Bij de rondvraag zeide de heer A, Rob, dat liet reeds een paar maal gebeurd is dat de rouwkoets over tijd was, wat niet pret-' tig is De voorzitter zeide, dat hieraan de aan dacht zal worden geschonken, doch dit kan somtijds ook van omstandigheden afhangen. De heer Speets lichtte in verband hiermee nog nader toe, dat het bij één geval geheel buiten de schuld van Plevier was De weg was plotseling buitengewoon glad en wan neer men dan 8 paarden op scherp moet zet ten, wordt het onwillekeurig iets later. Ver der zeide de heer Speets, dat het hem genoe gen deed, dat de heer Haringhuizen als be stuurslid is herkozen. De samenwerking ii steeds goed. Ten slotte deelde hij nog mede dat ook de gelegenheid bestaat per auto k begraven De heer Boontjes te Schagen steil lijkauto en volgauto's beschikbaar. Het ver schil in prijs is niet groot. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer Liefhebber de jaarvergadering ge houden van het Prot. Ondersteuningsfonds bij ziekte „Licht in Duisternis" Door den voorzitter werden eenige mede- deelingen gedaan, waarna aan de orde kwam de rekening over 1930 Vóór den aanvang der vergadering was deze nagezien door fle heeren A. Kooij en P Joon Eerstgenoemde verklaarde, dat alles in orde was bevonden, zoodat geadviseerd werd tot goedkeuring- Uit het voorgelezen verslag bleek, dat in den loop des jaars 1 lid was toegetreden, ter» 'j' 1 lid was overleden en 2 leden waren ver' trokken, het ledental bedroeg thans 56 De totale ontvangsten bedroegen 345, d« to tale uitgaven 28L90 alzoo een batig saldo groot 63. lü. De reserve kwam hierdoor op 1163, waarvan 972.57 geplaatst is op de boerenleenbank. De rekening werd onder dankzegging goedgekeurd. Mede werd door den heer A. Groot het jaarverslag uijge- bracht. Hierin werd herdacht het overlijden van den heer Hitteina, hetgeen voor de ver eeniging een groot verlies is geweest. Voorts werd gewezen op het a.s. vertrek van den voorzitter, die tot de medeoprichters behoort, vele jaren als secretaris heeft gefungeerd V een 15-tal jaren 3ls voorzitter hoogst aange naam is inet hem steeds samengewerkt wes^ halve spr. een woord van dank te moe f" uitspreken voor hetgeen de heer Brugman voor de vereeniging is geeest. Hij wensen hem met de zijnen nog vele jaren van aai' gename rust toe. De loop der zaken ware^ 463. Toen het matroosje goed en wel op het dek stond, ging hij naar den visscher toe en gaf hem eenige goudstukken. Wat doe je nou, riep de visscher vol verbazing? Ik kan het wel goed gebruiken hoor, zei de visscher, want met de visscherij gaat het slecht. Vooral als je zulke visch vangt als mijn vriend en ik, zeide Keesje lachende. 464. Het matroosje had de woorden van den visscher, da visscherij zoo slecht ging in zijn ooren geknoopt en op avond, toen ze weer in de woning van den gastvrijen N1SSC zaten, vertelde de matroos wat hij op den bodem van e,ejf< vier had ontdekt. En op aanwijzing gingen ze naar de P welke nu het matroosje zou aanwijzen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6