DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN MORGENAVOND LAATSTE FILNI- VERTOONiNG VAN DIT SEIZOEN. Uit het Pariemenf Volksuniversiteit. fl 133e Jaargang. Dagelijksch Overzicht BuitenSarsri Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon et Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regeis 125, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. uio. 59 Directeur: C. KRAK. WOE\§ÜAO lf lIAAHi 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 10 Maart 1931. Na eerst een paar uur in de afdeelingen vergaderd te hebben, is heden de Eerste ka mer om drie uur in openbare vergadering samengekomen. Zij heeit na afdoening van enkele kleinigheden in de eerste plaats zonder stemming haar goedkeuring geschonken aan het voorstel om de aardappelmeelfabrikan ten in de Veenkoloniën met een crediet van 4millioen gulden te helpen zich te bevrij den van hun thans vrijwel onverkoopbaren voorraad aardappelmeel. De gedachtenwis- seling er over was van geen bijzondere betee kenis. Alleen heeft prof. Diepenhorst (a.r.) gelegenheid gezien om te pleiten voor zoo mogelijk protectionistische hulp. Uit het ant woord van minister Ruys viel wel op te ma ken, dat hij daartoe niet genegen was. Alleen deelde hij mede, dat er een onderzoek wordt ingesteld op welke wijze de binnenlandsche afzet van aardappelmeel zou zijn te bevorde ren. Hierna was aan de orde de Begrooting van Arbeid. Twee sprekers hebben tot nog toe het woord er over gevoerd: de heer Danz (s.d.ap.), die in hoofdzaak een pleidooi hield voor een wettelijke regeling van arbeiders- vacanties, en de heer Van der Lande (r.k.), die nu de Amsterdamsche kantonrechter ver klaard heeft, dat restaurants en hotels niet onder de Bakkerswet vallen en dus reeds des ochtens vroeg versch brood aan hun gasten mogen leveren, uiteenzette, dat de minister een goede daad zou doen door in de Bak kerswet een regeling te treffen, waardoor reeds des ochtend om half acht versche kadetjes zouden zijn te verkrijgen, zonder dat er nachtarbeid was verricht. Morgen voortzetting. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag nog enkele bijhangsels bij de Indische Begrooting afgedaan. Eerst evenwel zijn nog de hoofd stukken Oorlog en Marine van de Indische Begrooting bij zitten en opstaan goedge keurd, terwijl daarna de voorstellen betref fende de verdediging der oliehavens en den bouw van een derden kruiser, voor wat be treft de kosten voor Indië, zijn aangenomen met 49 tegen 22 stemmen. Met 50 tegen 23 stemmen heeft de Kamer aangenomen het wetsvoorstel om de reparatiekosten van het schip „De Zeven Provinciën" geheel ten laste van de Indische Begrooting te brengen. De regeling van den Radio-omroep in Ned. Indië is zonder beraadslaging of stemming goed gekeurd. Bij een paar ontwerpen om eenige aard- ölieterreinen in Oost-Indië in exploitatie uit te geven aan de Ned. Koloniale Petroleum Maatschappij en aan de Bataafsche Petro leum Maatschappij hebben we het gewone verschijnsel bijgewoond, dat er gepleit werd voor de oprichting van een gemengd bedrijf (samenwerking van particulieren en den staat) en staasexploitatie. Het eerste denk beeld werd toegelicht door den heer Joekes (v.d.), die een motie indiende ten gunste van een nader onderzoek, het tweede door den heer Cramer (s.d.a.p.), terwijl van verschil lende zijden op aanneming van de regee- ringsontwerpen werd aangedrongen. De motie-Joekes is ten slotte verworpen met 50 tegen 22 stemmen, waarop de wetsontwerpen zijn goedgekeurd met de soc.-democraten, de vrijz.-democraten en den heer Floris Vos als tegenstemmers. Hierna is in behandeling gekomen het wetsvoorstel tot wijziging van de Nijver- heidsonderwijswet, hetwelk nogal critiek ontmoette. Morgen voortzetting. HET GROOTE PROCES TE MOSKOU. „Berouwvolle zondaars", die propaganda maakten voor het bolsjewisme. Vreemde verklaringen. Zoo nu en dan wordt in Rusland een soort monsterproces gehouden, waarbij een groot aantal personen (liefst intelleetueelen) in staat van beschuldiging gesteld worden en over wier lot dan een speciale rechtbank be slist. We hebben in den loop der laatste paar jaren al eenige van deze processen gehad, o.a. tegen de Duitsche industrieelen en tel kens weer blijkt, dat de beklaagden beschul digd worden van landverraad of iets, wat daarmee nauw verband houdt. De rechtbank is niet bang, om zware strafen te vorderen, zooals doodstraf, verbanning naar Siberië, enz. Zoo ook in het laatste proces, dat gisteren te Moskou geëindigd is. Ook hier werd een aantal personen beschuldigd van landver raad en ook hier werden doodstraffen ge- eischt, welke echter in gevangenisstraffen veranderd werden. Doodvonnissen werden niet opgelegd, omdat... de binnenlandsche po litieke toestanden al zoo geconsolideerd zijn, dat dergelijke vonnissen niet meer noodig zijn! Aldus heet het in een bericht uit Moskou, maar ieder voelt wel, dat dit een beetje bezij den de waarheid ligt. Zoo merkt het Hbld. zeer terecht op, dat er in Rusland nog steeds door de Gpoe menschen, die het met de bolsjewistische opvattingen en methoden niet eens zijn, ter dood worden gebracht, zonder eenigen vorm van proces. En ook de lieden, die thans te Moskou hebben terechtgestaan, zouden zeer zeker hetzelfde lot hebben onder gaan, als ze niet het geschikte materiaal had den opgeleverd voor een propagandisch pro ces. De beschuldigden bekenden .alles, wat men maar wilde en ze zeiden er meteen maar bij, dat ze heel goed hun fouten inzagen. Ze meenden, dat het heerschende regime niet deugde, maar het bleek hun nu maar al te duidelijk, dat er niets mooiers, niets beters, niets verhevenere is dan het bolsjewisme De beschuldigden werden dus berouwvolle zon daars en hun bekentenissen vormden een prachtige aanklacht tegen de soc. dem. en de Tweede Internationale, die met allerlei slink- sche middelen den opbouw van Rusland trachten te beletten en op een interventie van de kapitalistische landen in het „socialisti sche" Rusland aansturen. Als dat niet lukt, lukt niemendal, zegt het Hbld. verder en het vervolgt met de opmer king, dat het in Rusland ongetwijfeld lukt Men weet daar immers niet beter, en er wordt slechts eenzijdig ingelicht Maar bui ten Rusland is het natuurlijk alleen de dom me communistische mass- die aan de „be kentenissen" te Moskou gelooft. Niemand anders hecht er eenige waarde aan, ook niet de communistische leiders die van al het te Moskou vertelde, voor hun propaganda ge bruik trachten te maken Het ligt er te dik op, dat men hier slechts met „maakwerk" te doen heeft. Men zou nog kunnen zeggen, dat verklaringen tegenover verklaringen staan en dat men aan de verschillende tegenspraken van sociaal-democratische zijde tegen de in Moskou gedane beweringen ingebracht geen grootere waarde behoeft te hechten, dan aan de beweringen der beschuldigden. Maar het gaat hier niet om eenvoudige verklaringen. De bekende Russische socialist Abramowitsj zou volgens de bekentenissen der beklaagden te Moskou, in 1928 in Rus land zijn geweest. Diens besprekingen en ac tie aldaar vormen eigenlijk de spil van de geheele zaak die aan het proces ten grond slag ligt. Maar Abramowitsj kan nu onweer legbaar aantoonen, dat hij in den tijd in de bekentenissen genoemd, niet in Rusland kan zijn geweest.... waarmee dus wel bewezen is, dat de verklaringen van de beschuldigden slechts op leugen berusten. Abramowitsj kan beëedigde verklaringen overleggen van verschillende getuigen, dat hij in Juli 1928 in een Mecklenburgsche bad plaats vertoefde en hij heeft natuurlijk tal van getuigen die kunnen bevestigen, dat hij in de eerste helft van Augustus deelnam aan het internationale socialistische congres te Brussel: de verslagen van dit congres, waar Abramowitsj het woord voerde, zijn in dat opzicht onwrikbare getuigen. Abramowitsj heeft verklaard, sedert 1920 niet meer in Rusland te zijn geweest. Juist voor den tijd waarin zijn actie zou vallen, waarover de Russische „bekentenissen" loo- pen, kan hij de onweerlegbare bewijzen van de juistheid zijner bewering bijbrengen. Te recht merkt hij dan ook in een artikel in de „Vorwarts" op, dat met dat alibi: „alle gedé tailleerde, schilderingen (van zijn actie) als verzinsels zijn ontmaskerd. Dan staat het vast, dat de beschuldigden, om redenen, die we vooreerst niet nader willen onderzoeken, op deze zeer belangrijke punten allen hebben gelogen... Dan vervalt de geheele bewijs kracht van de verklaringen der beklaagden en daarmee het geheele proces". In Rusland heeft het echter zijn dienst ge daan en zal het, daar het voor de geluids film is opgenomen, ook nog verder dienst doen voor de propaganda ten behoeve van Stalin en zijn genooten. DE ENGELSCHE OORLOGS- BEGROOTING BI 1 HET LAGERHUIS INGEDIEND. De Engelsche minister van Oorlog Shaw heeft gisteren de oorlogsbegrooting voor het jaar 1931 ingediend. Deze sluit met een be drag van 39.930.000, hetgeen 570.000 minder is dan verleden jaar. De minister deelde bij de indiening mede, dat de grootste zorg was besteed om de zui nigheid te betrachten. Hij verklaarde, dat er de laatste paar maanden een vermeerdering van het aantal recruten was geweest en dat een commissie van het ministerie de kwestie van de aanvul ling der officiersrangen bestudeert. Hij hoopt, dat een systeem zal worden ge vonden voor promotie uit de rangen van ge oefende soldaten met wetenschappelijke ken nis, welke aan de moderne voorwaarden vol doen. Shaw deelde mede geen vergelijkingen te willen maken met andere landen, doch ver zocht hun die zich hiervoor interesseeren den stand van zaken te onderzoeken, zooals deze in het Jaarboek van den Volkenbond over de bewapeningen wordt onthuld. Hij zeide van meening te zijn, dat er geen sprake was, dat de enorme verminderingen welke door Groot-Brittannie waren aangi bracht, niet in andere landen werden nage volgd. Het is hem onmogelijk eenige verdere een zijdige ontwapening aan te bevelen. Zulks was in strijd met de ondervinding Door de regeering zal alles ondernomen worden om de bewapening te beperken door een internationale overeenkomst welke alle landen in staat zou stellen zich van verplet terende lasten die zij thans dragen te be vrijden, doch, aldus Shaw, 't is onmogelijk op het oogenblik de getalsterkte van het Britsche Leger te verminderen. DE ONLUSTEN TE CAYENNE. Proces te Nantes begonnen. De moord op Jean Ga mot. Een fantastisch politiek proces, dat den laatsten woeligen en bloedigen verkiezings strijd te Cayenne tot onderwerp heeft, is, al dus het Hbld., voor het Assizenhof te Nantes begonnen. Veertien beklaagden staan terecht, zeventig getuigen ziin opgeroepen. Twee jaren heeit het voorloopig onderzoek in deze omvangrijke zaak geduurd Zij da teert uit 1928 toen, eerst bij de parlementaire verkiezingen in April, daarna bij de ge meenteraadsverkiezingen in Juni ernstige ge beurtenissen voorvielen, ciie eindigden met den dood (of den moord?) van het oud- Kamerlid Jean Galmot. Bij de parlementsverkiezingen stonden twee candidaten tegenover elkaar; Eugène Lautier, die zich aan een herkiezing moest onderwerpen en gesteund werd door mr. Go- ber, maire van Cayenne, en Georges Anque- til, een nieuwgekomene, die den steun had van Jean Galmot, oud-Kamerlid voor Guyana. Eugène Lautier werd herkozen, het geen groote verontwaardiging wekte bij de aanhangers van Anquetil. Het kwam tot ernstige ongeregeldheden, die pas eindigden toen Gober als maire was afgetreden. De spoedig daarop gehouden gemeente raadsverkiezingen deden de hartstochten weer opjeven. Jean Galmot behoorde tot de can didaten ofschoon hij wegens verscheidene ge rechtelijke veroordeelingen niet verkiesbaar was. Hij werd nochtans bij eerste stemming gekozen en daarna zelfs tot maire benoemd. Galmot was echter wel verplicht voor beide functies te bedanken; nieuwe hevige botsin gen ontstonden, welke culmineerden in het feit, dat Galmot plotseling ernstig ziek werd en binnen eenige uren overleed. Het vermoeden rees, dat hij was vergiftigd; een vermoeden, dat versterkt werd door enke le korte uitlatingen van l:em op zijn sterfbed. Er had een autopsie plaats, welke op vergif tiging wees. Zijn huishoudster, Adrienne Cernis, werd gearresteerd, doch bij gebrek aan bewijs weer vrijgelaten, temeer daar een nieuw onderzoek door deskundigen uitwees, dat Galmot een natuurlijken dood was ge storven. Het onverwachte stenen van Galmot leid de tot woeste tooneelen te Cayenne. Galmots aanhangers wilden hun leider wreken. Het kwam tot een bloedig oproer, waarbij ver scheidene vooraanstaande mannen wreedelijk werden vermoord; dr. Jean, chef van den onderwijsdienst, Bourgarel, lid van den Con- seil Général, Luc Jubel, oud-gemeenteraads lid, Eustache Servais, commies bij het depar tement van financiën. De huizen van Gober en dr. Jean werden in brand gestoken. Van het groote aantal daders hebben zich verscheidene uit de voeten kunnen maken. Toch zijn er nog veertien overgebleven, twaalf mannen en twee vrouwen, die zich thans voor moord en plundering te verant woorden hebben. Tot hen behooren arbeiders, handelsbedienden, een kunstschilder, een vee koopman Bij de eerste zitting is het reeds onmiddel lijk tot een incident gekomen. Henry Torrès, de bekende advocaat, verdediger van een deel der beklaagden, eischte dat Eugène Go ber, de vroegere maire van Cayenne. en Mail let, de oud-gouverneur van Guyana, als ge tuigen zouden worden opgeroepen, evenals Lautier, wiens verkiezing tot député de troe belen heeft uitgelokt. De rechtbank besloot de beide eerste heeren te verontschuldigen. Lautier zal worden opgeroepen. De beklaagden, allen kleurlingen, verstaan slecht Fransch, hetgeen tot groote moeilijk heden leidt. OVERVAL OP POOLSCHE KOLEN- TREINEN. In den laatsten tijd worden in den Corri dor steeds meer overvallen gepleegd op goe derentreinen door bewapende benden, die tot 50 man groot zijn. Dezer dagen is in de buurt van Dirschau een rijdende kolentrein tot stilstand gebracht en twee ton kolen buit gemaakt. Eenige uren later werd op het zelfde tra ject een andere trein aangehouden. Ook dit maal werd een hoeveelheid kolen buitenge maakt, terwijl bovendien eenige kisten met stukgoederen den roovers in handen vielen De politie heeft eenige arrestaties verricht en een gedeelte van de buit opgespoord. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCH- LAND. Het Rijksinstituut voor Arbeidsbemidde ling deelt mede: Het hoogtepunt van de win ter-werkloosheid schijnt reeds medio Februari een halve maand vroeger dan verleden ]aar overschreden te zijn. De verdere ont wikkeling van den toestand zal in hoofdzaak van de 'weersgesteldheid afhangen. Einde Februari is het aantal werkzoekenden, be nevens dat van hen die hoofdelijke ondersteu ning ontvingen, een weinig gedaald. Slechts het aantal van hoi die crisisondersteuningen ontvingen is gestegen, doch langzamer dan in de vorige maand. De teekenen van verbetering op de ar beidsmarkt zijn voorshands nog van weinig beteekenis en moeten waarschijnlijk in hoofd zaak worden toegeschreven aan seizoen-in vloeden. Een kleine verbetering ingetreden Het blad der vakbonden „Der Deutsch" publiceert het werkloozencijfer per 28 Febr. Op dien datum stonden bij de arbeidsbeurzen 4.972.000 werkloozen (werkzoekenden) inge schreven. Dit beteekent tegenover 15 Febr. een vermindering met 19.000. Het aantal van hen, die hoofdelijke ondersteuning ont vingen krachtens de werkloosheidsverzeke ring bedroeg 2.589.000 tegen 2.602.000 bij de laatste steekproef. Er ontvingen 908.000 personen crisisondersteuning tegen 861.00 DE PLAATS VAN SAMENKOMST DER ONTWAPENINGSCONFERENTIE Betreffende de plaats van samenkomst dei- Ontwapeningsconferentie, welke in het jaar 1932 zal worden gehouden, is thans een hef tige strijd ontbrand. Thans zijn te Genève vertegenwoordigers van het Stadsbestuur van Barcelona aange komen, ten einde met de bevoegde instanties van het Volkenbondssecretariaat ter zake be sprekingen te voeren. Aan deze onderhandelingen ligt 'n grootsch opgezet aanbod van de stad Barcelona ten grondslag, waarbij o m. de tentoonstellings gebouwen van Barcelona kosteloos ter be schikking zullen worden gesteld, en koste- looze overtocht en logies aan alle ambtena ren van het Volkenbondssecretariaat, zoo mede gratis bezoeken aan de Balearen wor den in het vooruitzicht gesteld. Behalve Barcelona hebben intusschen ook Lausanne, Biarritz, Cannes en Weenen ver zocht in aanmerking te kunnen komen als conferentiestad. De definitieve beslissing zal genomen worden tijdens de bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond, welke in Mei a.s. zal werden gehouden. DRIE ITALIAANSCHE ARBEIDERS DOOR STERKSTROOM GEDOOD. Drie arbeiders, die op een geëlectrificeerde spoorlijn in de buurt van Napels werkzaam heden verrichtten, kwamen in aanraking met den hoogspanningskabel. Zij waren onmid dellijk dood. BOERENSLEDE IN POLEN DOOR TREIN VERPLETTERD. Een doode en een zwaar gewonde. In de buurt van het spoorwegstation Smorgon in het district Wilna werd een boe- renslede welke den spoorweg overstak door een juist passeerenden trein gegrepen en ge heel verpletterd. Van de inzittenden werd een persoon ge dood en een ander zwaar gewond. EEN GRAFSTEEN VAN KONING USIA. De aan de Hebreeuwsche Universiteit werkzame archaeoloog prof. dr. Schenk heeft een %teen met Arameesche inscriptie gevon den, welke nadere gegevens behelst betref fende de plaats waar de Joodsche koning Usia, de zoon van Amazias) (Achtste eeuw voor Christus) werd bijgezet. Deze vondst, die waarschijnlijk een oude grafsteen betreft, is van groote beteekenis, aangezien men hier door voor het eerst nadere gegevens denkt te verkrijgen over de ligging van de graven der oude Joodsch koningen. DE SLAGKRUISER HOGD. De slagkruiser Hood, de grootste slag kruiser ter wereld, is gisteren te Portsmouth in dienst gesteld, na op de werven te zijn ver bouwd. De kosten hiervan bedroegen 687.000. Na afloop der proefvaarten zal zij in de maand Mei als twaalfde vlagge- schip bij het eskader slagkruisers worden in gedeeld. ZES ARBEIDERS IN ITALIË DOOR LAWINE BEDOLVEN. Een groep van zes arbeiders, die belast was opruimingswerkzaamheden aan den in gang van een tunnel te Formazzo, zijn door een geweldige lawine bedolven. Hoewel uit de omliggende plaatsen onmid dellijk hulpcolonnes zijn uitgezonden, is h*t nog niet gelukt de verongelukten te bergen ÏAPAN KEURT HET FRANSCH- ITALIAANSCH VLOOTACCOORD GOED. De Japansche regeering heeft volgens een bericht in de Berlijnsche bladen het tusschen Engeland, Frankrijk en Italië tot stand ge komen vlootverdrag goedgekeurd en wel af ziende van het opwerpen van formeele reserves. In een memorandum worden alleen de be zwaren van het Japansche marinebestuur medegedeeld, welke vooral betrekking hebben op de grootte der Fransche onderzeeërston nage en op de Frankrijk gegeven machtiging tot het in dienst houden van twee liniesche pen. Behalve dit, heeft de Japansche regee ring uiting gegeven aan de vrees, dat de door Frankrijk en Italië voorgenomen bouw van twee groote slagkruisers niet in over eenstemming te brengen zal zijn met het Londensche vlootaccoord. De Japansche regeering behoudt zich voor op deze kwesties terug te komen op de te Genève te houden ontwapeningsconferentie. DE MOORD OP VIVAN GORDON. Jack Diamond de aanstichter? Nog steeds is de politie van New York er niet in geslaagd de daders te vinden van den moord op Vivian Gordon, de vrouw die eind Februari op straat geworgd werd gevonden. Zij zou zijn omgebracht omdat zij als „ver klikster" was opgetreden ten aanzien van de misdadigerswereld van New York Op -dezen moord zijn nog eenige dramatische inciden ten gevolgd. Haar 17-jarige dochter beroofde zich van het leven, twee mannen wierpen met vitriool naar een vriendin van haar, een inbreker verschafte zich toegang tot haar flat en stal haar trouwring en haar broeder moest naar het ziekenhuis worden gebracht omdat hij zich zoo vreemd gedroeg sedert den moord. Thans komt het bericht dat het beruchte bendehoofd Jack Diamond de hand in het spel zou hebben gehad en 36 000 gulden zou hebben betaald aan gehuurde moorde naars om haar te beletten te „klappen". Qok heet dat Diamond haar een dikke 38 (MX) gul den schuldig was als haar aandeel in de op brengst van een chantagezaak waarvan een rijk effectenman het slachtoffer was. Het was voorts al eenigen tijd bekend dat Vivian Gordon in nauwe betrekking stond tot den vermoorden millionnair en beroepsspeler Arnold Rothstein. Er wordt thans onthuld dat zij hem „verkocht" heeft aan de Ameri- kaansche douane-autoriteiten. Met het gevolg dat er een lading ter waarde van 2% mi'l- lioen gulden aan verdoovende middelen werd in beslag genomen, die Rothstein in Amerika had willen binnensmokkelen. Eenig licht wordt op de reden voor den moord op Vivian Gordon geworpen door hef feit dat zij dreigbrieven had gekregen nadat zij had aangeboden inlichtingen te geven om trent misdragingen der politie aan de com missie die bezig is te trachten den Augiasstal op dit gebied te reinigen. GEWELDIGE SNEEUWVAL IN ZWITSERLAND. Verstoring van het spoorwegver* keer. De N.R.C.-correspondent te Genève meld de gisteravond: In geheel Oost-, Noord- en Midden-Zwit serland blijft de sneeuwval, die Vrijdagavond of Zaterdagavond begonnen is, en sindsdien ononderbroken heeft voortgeduurd, aanhou den. Terwijl men de eerste dagen nog orn dezen sneeuwval lachte als om een curiosi teit in de maand Maart, begint de toestand thans onrust in te boezemen en meer en meer ongemakken te veroorzaken. Tot vanmid dag toe waren de Zwitsersche spoorwegen nog erin geslaagd het spoorwegverkeer on danks den geweldigen sneeuwval, ongestoord te handhaven, dank zij het harde werken van het spoorwegpersoneel. Vanavond is de instandhouding van den gewonen spoorweg dienst niet meer mogelijk gebleken. Vele treinen kwamen met een of twee uur vertra ging aan, andere moesten geheel uitvallen. Sneltreinen werden in boemeltreinen veran derd, om daardoor de arbeiderstreinen :e kunnen laten vervallen. In het station Luzern ontspoorde een loco motief van den trein uit Zürich, omdat de wissel door den sneeuwdruk niet voldoende meer werkte Ongelukken gebeurden niet, doch ook dit bracht een geheele verkeers- stoornis te weeg. Ook het tramverkeer in de steden begint onder den buitengewonen sneeuwval te lijden. Te Bazel moet de hoofd lijn, die de directe verbinding tusschen de twee Bazelsche spoorwegstations bezorgt, reeds worden stopgezet. Te Bern bedroeg vanochtend in de stede lijke parken de sneeuwhoogte reeds 77 c.M. De hoogte zal waarschijnlijk thans wel 1 M hebben bereikt. Ofschoon het straatverkeer in de steden door het in dienst nemen van hon derden werkloozen nog wordt opengehouden, is van trottoirs en dergelijke niets meer te zien. De boeren uit de dorpen komen met arren in de steden. De ski's vervangen meer en meer de fietsen. Slagersjongens, school kinderen, telegrambestellers en anderen leg gen den weg door de straten per ski in plaats van per fiets af. Er zijn nog geen teekenen van weersverbetering en als deze intreedt, dan staat een watermassa te wachten, waar tegen men nu reeds met groote zorg op ziet. WEER RUST IN LIMA! Naar uit Lima wordt gemeldt, zou de cri sis in Peru wederom definitief ten einde zijn en óe bestaande geschillen opnieuw zijn bij gelegd. De Zuid Peruaansche leider Sama^ nez Ocampo is per vliegtuig te Lima aange komen en zal als voorloopig president met de vorming van een nieuw kabinet zijn belast

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1