Landbouw en Veeteelt van zijn daden niet te beseffan Zijn verblijf in het huis van bewaring nam hij eveneens zeer luchthartig op. De officier meende, waar de zaken met Jan zóó stonden, dat het een verdienstelijk sociaal werk zou zijn, verdachte uit de maatschappij af te zonderen, vooral omdat deze afzondering voor verdachte zeer nuttig kon zijn, om hem van al zijn gebreken, zijn alcoholisme enzoovoorts te genezen. Ge vorderd werd ten slotte 10 maanden ge vangenisstraf. Mr. Josephus Jittr, toegevoegd verdeJiger van verd., beweerde van dezen exorbitan- ten eisch te zijn geschrokken. Pleiter meende in het feit niet anders te zien, dan een onder invloed van gebruikten alcohol gepleegde 6traatschending. Het was toch gebleken, dat verdachte aan het geld absoluut geen behoef te had Het geleek naar pieiters meening meer rationeel, verd. een voorw straf op te leg gen met als bijzondere voorwaarde het op leggen van verplichte geheelonthouding Dv officier verzette zich in zijn rep lier «rachtig tegen deze propositie die tot mis lukking was gedoemd. Misschien was net méér practisch om verdachte nog mrér sirai op te leggen. Verdediger dupliceerde duor de argumen ten van den officier niet overtuigd te zijn en refereerde zich aan zijn conclusie Uitspraak volgende ween DIENSTBEVEL OPZETTELIJK NIET GEHOORZAAMD. Ritmeester voor den Krijgsraad. oor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch stond Maandag terecht Th E. E. R. W. D oud 42 jaren, geboren te Landsmeer., rit meester bij de 2e compagnie politietrcepen te Amsterdam. De Tel. deelt hierover mede: Hij had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op 9 December 1930 te Amsterdam als militair, nadat hij zich had beklaagd bij het Hoog Militair Gerechtshof over een hem opgelegde straf en terwijl de behandeling nog gaande was. een memorie van verdedi ging had ingediend, niet langs den militair hierarchieken weg, c'r.:h rechtstreeks en na dat zijn meerdere, de comm. van 't korps pc- litietroepen hem schriftelijk gelast had de re den van zijn handelwijze mede te deelen, aan 't dienstbevel te gehoorzamen. Verdachte gaf bij zijn verdediging te kennen dat hij mef zijn weigering geen ongehoorzaamheid had begaan. In hetgeen van hem gevraagd is, heeft hij geen lastgeving gezien. Getuigen majoor Heins en overste Van Dam verklaarden persoonlijk aan verdachte te hebben gezegd, dat hij moest erkennen dat zijn handelwijze onjuist was. Zij hadden hem aangeraden zijn excuus aan te bieden, daar anders het geval naar den Krijgsraad zou worden verwezen. Verdachte zeide dit te beschouwen als een bedreiging; daarom had hij het achter wege gelaten om excuus te vragen, omdat hij zich volkomen overtuigd hield, dat wat ma joor Heins schriftelijk van hem vroeg, voor hem geen lastgeving was. Overste Van Dam gaf een uiteenzetting over het karakter"van verdachte. Deze schijnt lastig te zijn in den omgang en geeft her haaldelijk aanleiding tot klachten Get. heeft wel getracht de zaak in het reine te bren gen, doch niet gedreigd met een aanklacht bij den Krijgsraad. Majoor Heins meende, dat in het schrij ven van verdachte reeds een bekentenis lag. Aan verdachte was wel degelijk „last" ge geven. Als verdachte zijn excuses had aan geboden, zou men van een strafrechterlijke vervolging door den krijgsraad hebben af gezien. Getuige stelde er prijs op te verkla ren. dat hij vóór het schrijven van zijn brie ven geen contact heeft gehad met den grif fier van het Hoog Militair Gerechtshof. Nog werden als getuige a décharge gé hoord mr. dr. Barbas uit Arnhem en kapi tein Van Mcorsel. De auditeur-militair mr. Aghina, requisi toir nemend, constateerde met voldoening, nat de krijgsraad door de getuigenverklarin gen een duidelijker voorstelling krijgt van de feiten dan uit het verhoor van majoor Heins afgelegd voor den offiicer-commissaris. Uit de stukken bliikt niet veel van wat thans duidelijk is. Aanvankelijk werd gedacht, dat men hier met een affaire te doen had, die de heeren beter onder elkaar konden uitmaken. Uit hetgeen spr. echter gehoord heeft, trok hij de conclusie, dat de zaak bij den krijgs raad thuis behoort. Spr. ging het geval na en kwam dan tot de conclusie, dat majoor Heins wel degelijk bevoegd was om het be vel aan verdachte te geven De auditeur-militair verklaarde den rit meester schuldig aan opzettelijke ongehoor zaamheid. Spr. wilde echter aannemen, dat de ritmeester in minder normalen toestand beeft gehandeld en wilde daarom 'n clemen te straf opleggen. Spr eischte ten slotte we gens opzettelijke ongehoorzaamheid één dag gevangenisstraf. De verdediger mr. C. Kok uit Arnhem bepleitte vrijspraak. De krijgsraad zal later uitspraak doen. EEN AFSCHEIDSFU1F f V erzetpleging tegen de politie Ter gelegenheid van zijn vertrek naar N. O I. had een jongmenscli uit het Gooi op Zaterdagavond 28 Juni jl een afscheids- fuifje gegeven bij Hamdorf in Laren. Alet zijn vriend was hij in een zeer gemoe delijke stemming geraakt en toen het mid dernachtelijk uur reeds verstreken was, ging deze gemoedelijkheid over in onhebbelijkheid tegen een mede-aanwezige. Den heeren werd verzocht het etablisse ment te verlaten, waaraan niet direct gevolg werd gegeven, zoodat de hulp der politie werd ingeroepen. De Larensche politieagent Geurts begaf zich derwaarts. Een der jongelui, de 24-jarige kantoorbe diende M. S., uit Huizen, maakte een opmer king over het nummer van den agent en greep in de richting van do kraag van diens uniformjas. De agent kreeg een slag in het gezicht, ten gevolge waarvan hij bloedend werd verwond. Hij duwde het jongemensch van zich af, waarop een vechtpartij ont stond. De scheidende vriend wilde zijn kameraad bijstaan en ook de portier van Hamdort greep m. Een der feestvierders wilde den portier Veilig door Weer ea Wind! BORSIPMTILLES "'JOct er 50ü jxröMJ aJfcff» bij" Apothekers en Drogisten. „scheppen", doch hoewel deze pogmg mis lukte, was zijn hoofd toch dermate in het lichaam van zijn tegenstander verstrikt go- raakt, dat hij dezen in het dijbeen beet Dc portier werd gewond, doch niet zoo ernstig dat medische bijstand nood zakelijk werd geacht. Wel werden zijn uniformjas, overhemd en broek oeschadigti De jongelui waren tegen Maandagm d- dag voor den Amsterdamschcn Politierechter, Mr. Dr. Muller gedagvaard terzake van we- derspannigheid tegen de politie en voorzoo ver het S. betrof bovendien wegens mishan deling van een ambtenaar in functie, zoo mede wegens mishandeling van den portier. Tegen verdachte v. V. die thans in Ned O. Indië werkzaam is, werd verstek verleend. De Officier van Justitie, Mr. van Arkel, achtte de ten laste gelegde feiten bewezen. Hij noemde het een ernstig verzet tegen de politie van z.g. beschaafde verdachten, die niet zoo beschaafd zijn, of zij gaan als wilde beesten op een politicagent af dien zij in het been bijten Van mishandeling van de zijde der politie was bij onderzoek niets gebleken, terwijl evenmin klachten hierover waren in gekomen. Hij vorderde tegen S. een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaren en bovendien een geldboete, die naar de officier opmerkte, ver dachte wel door zijn „Pa" zal laten betalen, van 50, subs. 25 dagen hechtenis; tegen verdachte van V., die thanr. op een plantage in Ned. Indië werkzaam is en niets op de hem beteekende dagvaarding heeft laten hooien, eischte hij een geldboete van 100. De politierechter kon weinig sympathie hebben met het verzet tegen de politie, dat hij excessief noemde. Aangezien verdachten uit een anderen maatschappelijken kring komen, dan zij die hier gewoonlijk terecht staan, veroordeelde hij hen tot hooge geldboeten. Van V. tot F 60, subs. 30 dagen en S. tot 200 of 50 dagen en den laatste bovendien tot betaling van de civiele vprdering van den portier van Hamdorf, van 15 wegens ge derfde fooien door het ernstige incident is hij ontslagen), terwijl hij dezen wegens be schadiging van zijn uniformkleeding 30 van zijn vordering van 82.50 toewees. EEN CHAUFFEUR TOT DRIE MAANDEN VEROORDEELD. Had een meisje doodgereden. Dc rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een dertigjarig koopman te Nijmegen, die cp den straatweg NijmegenGemert bij de tramhalte Heu- mensboord een meisje, dat juist uit de tram stapte, aanreed. Het meisje overleed aan de bekomen verwondingen. Overeenkomstig den eisch van het O.M werd verdachte veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf. SINT PANCRAS. Maandag 9 Maart, 's avonds 7 uur verga- derde de tuinbouwvereeniging „Dc Tuin bouw" in het café van den heer Gerrit-en on der leiding van den heer C. Klooster ier. Aanwezig waren 85 leden. De voorzitter sprak in zijn openingsrede verheugenis uit over de weergesteldheid en dientengevolge over de rijzing der- stapelpro ducten. Van den plantenziekten kundigen dienst is een schrijven ingekomen om subsidie voor een rattenverddgingsmiddel, n.1. Celio. Dit is een vergif, zegt Mr. v. Herwijnen, dat door den plantenziektenkundige dienst zal wor den toegepast in den geheelen omtrek, de kos ten zullen bedragen 15, de plantenziekten- kundige dienst voert alle werkzaamheden uit. Algemeen goedgevonden Verzoek van dc i heer P. v. Kleef om sa men met den heer Stikkel van Alkmaar het jachtrecht op onze landerijen te mogen koo- pen voor 25 per jaar en dan zal een con tract worden opgemaakt, dat indien de heeren jagers schade aan de gewassen bezorgen, zij deze zullen vergoeden. De voorzitter zeide: Hier is wel voordeel aan verbonden, omdat thans door iedere jager wordt raak geloopen en bleef 't d^ar nog bij, doch 't wordt meer en meer stroopen. Dat dit niet meer gebeurt, daarvoor zullen de pach ters zelf moeten zorgen. De heer K. Madderom dacht, dat hier wei iets voor te zeggen was. De hazen toch kun nen in den zomer en herfst veel schade berok kenen aan onze gewassen. Verschillende sprekers echter waren er ab soluut tegen Wij willen, indien het b.v. nat is, niemand op onze akkers hebben en zoo zouden wij het zelf in de hand werken, was de gedachte dier leden. De heer Snel zeide: Dus hiermede zouden we een armen broodjager voor den kop stoo- ten. Ik heb reeds eenige jaren aan een brood jager toezegging gedaan, dat hij op mijn land mag jagen. Nooit heeft de man iets ver trapt en nu zou ik hem weg moeten jagen. Het verzoek werd verworpen verklaard. Behandeling Beschrij vingsbrief. Voor het bestuursvoorstel om 1/20 van den omzet voor reclame beschikbaar te stellen, waren allen. Eveneens om het huishoudelijk crediet van 50000 op 75000 te verhoo- gen. Het bestuursvoorstel om 600 per iaar be schikbaar te stellen aan de Westfriesche kanaalplannen ga meer discussie. De heer A. Bakker dacht, dat dit thans ge heel van onze agenda moest verdwijnen. De L. G. C. werkt reeds met een groot tekort en dan nu nog maar weer 600 per jaar daar boven op werken, wie weet, wat de teokomst ons biedt. We moeten blijven bij onze veiling, daar is al genoeg te betalen. De heer C. Duif dacht, dat alles tegen woordig toch op snelvervoer is aangewezen De heer J. de Vries dacht, dat het kanaal wel een verbetering voor het vervoer zou zijn. 80 toch wordt thans reeds te water ver voerd tegen 20 per spoor, indien het ka naal er door is, zullen grootere schepen van af Schagen naar Duitschland kunnen varen De heer Hoogland stelde den heer de Vries de vraag: Zal dit op onze producten sluiten? Ik denk niet, dat 80 van onze producten te water worden vervoerd. Als we thans de motoren van b.b.v. zien laden, dan hebben ze nooit meer dan halve lastjes en de schippers klagen, dat er niet is te laden, dus dat zou er niet beter door worden, als alles in een schuit ging. Amerika, dat zou dan het eenige gebied zijn waar 't op van toepassing zou kunnen zijn, doch met de hooge tariefmuren heb ben we daar ook niks an. Dit zouden we er mee kunnen bereiken, dat het veilingspersentage van 114 op 2 zou worden gebracht, want 't is voor 40 jaar. Spr. zag meer in het klein vervoer en t spoor. Thans komen reeds kleine grossiertjes zelf per auto aan onze veiling koopen. De heer T. Madderom dacht, dat de vracht zou verlagen en dat zat dus verbetering geven. De heer Snel dacht, dat zoo'n groote schuit, waar dan het product in zou worden geladen, niet zou voldoen. Ons product komt thans reeds verrot aan en b.v. 60 wagons laden gaat niet in een wip en 't lossen dito Tenslotte werd dit afgestemd met 35 voor en 48 tegen. Het voorste! om voor alle winterknol een minimum bedrag van 0.60 per 100 K G. vast te stellen werd aangenomen. Het voorstel van „De \Vest" te Koedijk, cm de hocgc waterstanden in het Geestmer- ambacht te bespreekn, werd aangenomen. Het voorstel van „De Tuinbouw" om aard appelen in kratjes te vervceren werd gepas seerd, omdat dit reeds vroeger is bespro- kcn. Eveneens het voorstel om den ouden tijd te handhaven. Bij het voorstel van „De Toekomst over den keur op bokkekool werd vrij mandaat aan de afgevaardigden gegeven. Het voorstel van „De Toekomst" om tuin ders met minder inkomen dan 1200 vrij te- geven van de sociale wetten( dit aan te drin gen bij de regeering), eveneens vrij mandaat. H'erziening pachtwet eveneens. Bij 't voorstel van „Groenten-Cultuur" om opheffing van 't uitvoerverbod op uien werd nog 'n korte uiteenzetting door den secreta- res, over e^n vergadering te Utrecht gehou den, waar is voorgesteld, om tien keurmeester alleen te doen keuren. Goedgevonden. Het voorstel van „Ons Belang" sloot hio^ vo'komen bij aan. Bij de rondvraag bracht de heer Jb. dc Vries naar voren, dat dezer dagen aan hem is aangeboden, 't portret van onzen grooten voorvechter, den grondzetter van de tegen woordige veiling, den heer A. Nobel. Hij heeft gevochten en gestreden, om alles wat wij thans van contante betaling enz. genie ten, in het leven te roepen. Hij heeft helpen opbouwen de organisatie van thans, daar om verzoek ik de vergadering, dat een lijst wordt gekocht om daar onzen oud voorzitter in te plaatsen, wat met applaus werd be groet. De heer Jb. Kooy vroeg of de bespuiting der vruchtboomen evenals vorig jaar weer plaats heeft, wat door v. Herwiinen werd bevestigd. De heer v. Herwijnen zal Dinsdag 21 Maart een lezing houden over verschillende ziekten, waar tevens vragen kunnen worden gesteld. Tevens zal gelegenheid worden gegeven om kool en uienzaad te ontsmetten. Hierna sluiting. BROEK OP LAN&ENDIJK. Maandag 9 Maart 1931, 's avonds 7 uur kwam de tuinbouwvereeniging „de Groen tencultuur" in vergadering bijeen, in het lo kaal van den her Vijzelaar. De voorzitter, de heer H. Glas opende met een woord van welkom en memoreerde dat nu in gunstiger omstandigheden vergaderd wordt dan onlangs met de jaarvergadering, daar de producten weer in massa gevraagd worden. We zijn wei eens pessimistisch, maar dit is toch weer een klein lichtpunt om met moed voorwaarts te gaan. We zien nu ook weer dat het in ons bedrijf op en neer gaat, al dachten we dat door bijzondere omstan digheden in het wereldgebeuren de lage prij zen van blijvenden aard zouden zijn. Spr. hoopte verder op eensgezindheid in de bespre kingen. welke mogen voeren tot heil der ver- eeniging. Behandeld werd de beschrijvingsbrief der L.G.C. Punt 7 bevatte een voorstel van het bestuur der L.G.C. om 54 van den omzet beschik baar te stellen voor reclame. Dit werd goed gevonden. Het huishoudelijk crediet wil men van 50000 tot f 75000.verhoogen. De voorzitter lichtte toe dat de L.G.C. ook deelt in dc malaise en zoodoende gebrek heeft aan kasgeld. Goedgevonden. Men wis het 1/4% korting, dat den hande laren gegeven wordt voor contante betaling, niet meer verstrekken, ingaande 1 Juni 1931, echter onder voorbehoud dat de andere veilingen (Noord-Scharwoude. Warmenhui- zen en Obdam) hetzelfde besluit nemen en dat daarna de betalingsvoorwaarden aan el ke veiling dezelfde zijn. De voorzitter deelde mede dat een schrij ven was ingekomen van het L.G.C.-oestuur, da na een gezamenlijke vergadering met den Vierbond en Koophandel wordt voor gesteld het voorstel in dien geest te behande len dat het 1/4% wordt verlaagd tot 1/10%, voorloopig voor een jaar. D't werd goedgevonden. Aan het West-Friesche kanalenplan voor 40 jaar een bijdrage te geven van 600.— per jaar. De heer G. Slot zeide dat het moeilijk is te zeggen wat het na 40 jaar wezen zal. Wan- neer'er een ommekeer plaats vindt en de I G.C lost zich op, noe gaat het dan met de ƒ600.—. De voorzitter zeide dat dit bezwaar ook ïti het bestuur besproken is, dat gaarne zou zien dat daar een weg op gevonden wordt. De heer C. Wit vond liet een extra belas ting ook met hei oog op de 40 jaar en wensch- te eer. bedrag in eens te geven, dan was men er af. De voorzitter zeide dat het geld met voor handen was. De L.G.C moet het zelf opne men en het betaalt lichter. Dc heer S. de Graaf zeide, dat volgens de toelichting in 1929 reeds een bedrag is toe gezegd. De voorzitter antwoordde, dat toen een willekeurig bedrag is genoemd, om ook mee den stoot er aan te geven dat het kanaal er •komt. daar het in 't belang is van de markt en den handel. Toen is een bedrag genoemd van 1000. De heer P. Timmerman was er voor het voor 10 jaar toe te zeggen, ook met het oog op het bedrag over het geheel. De heer C. de Groot is voor een bedrag in eens van 5000. De heer Jb. Glas Az. merkte op, wanneer alle 14 vereenigingen met verschillende voor stellen komen, dan komt er geen eind. Ten slotte werd besloten het voorstel te amendeeren als volgt: le. een norm vast te stellen, wanneer de om zet van de L.G.C. onder een zeker be drag komt. 2e. de L.G.C. te verzoeken het bedrag zoo spoedig mogelijk te verkapitaliseeren en 3e. de voorwaarde er aar, te verbinden niet eerder te betalen dan wanneer aan het kanaal OmvalHuigendijk begonnen wordt. Voorgesteld was voor alle winterkool een minimumprijs vast te stellen van ƒ0.60 per 100 K.G. Zulks geldt ook voor stek-uien Tegelijk met dit voorstel werd in behandeling gebracht het voorstel van de Tuinbouwver eeniging „de West" te Koedijk, om voor le kwaliteit geen minimumprijzen in te voeren, dan wanneer de markt zelf het product over neemt, hetzij voor den minimumprijs of lager. Het bestuur achtte dit voorstel onaanneme. lijk. daar men 'liet kan voorzien voor welke kosten de vereeniging zou komen te staan. De voorzitter zeide, wanneer de L.G C. het over zou nemen, dan zou het hek van den dam wezen en men zou de kool dan zoo groot mogelijk laten groeien. De heer G. Slot vond toch wel iets aan nemelijks in het voorstel. Na eenige discussie betreffend" de moeilijk heden 'hieraan verbonden, werd besloten de afgevaardigden vrij mandaat te geven. De Tuinbouw-vereen „de West" wil in bespreking brengen de te hooge waterstan den en den langen duur daarvan in het Geestmer-Anibacht, om hierdoo. te verkrij gen dat de L.G.C. bij bevoegde waterschap pen stappen doet tot verbetering. Dit werd goedgevonden. ..De Tuinbouw" te Sint Pancras stelde voor De aardappelenaanvoer in kratjes en zoo mogelijk daarin te verzenden. Deze door de veiling aanschaffen en voor huur statiegeld beschikbaar te stellen voor aanvoeren en ver zenden. Het prae-advits van het bestuur luidde dat het voorstel nog niet direct uitgevoerd kan worden, doch men za! een onderzoek in stellen. Goedgevonden. Dt L.G C. stelt alles in het werk in over leg met de transportarbeiders aan de laad plaats in der. ouden tijd te werken. Goedgevonden. Een voorste! van „de Toekomst" te Zuid- Scharwoude, dat als bij overgang van een strengen winter bij de aanvoerders „bokken" worden gevondeu iu de partij, deze wel wor den afgekeurd en teruggenomen, maar de eerste nlaal niet beboeten. Het prae-ad vies van het bestuur luidde dat bij het invalien van een strengen winter, er steeds hier en daar „bokken" worden gevon den in partijen kool. Daar het verzenden van zulke kool zeer nadeelig is voor den export wordt er streng op toegezien en is de boet» zwaar. Doch de eerste week van dooiweer na een strengen winter, wordt er gewaarsdmW(j en niet beboet. Deze maatregel weiucht het bestuur te handhaven, met gevolg te advi seeren net voorstel niet aan te nemen. Goedgevonden prae-advies bestuur. „De Toekomst" sprak zich uit dat door de L.G.C. bij de regeering op uifvoer-premie wordt aangedrongen voor tuinbouw-produc- ten, waarvoor de invoerrechten zoo niet "e heel, dan toch gedeeltelijk worden teniet ZÏ. daan. Het bestuur achtte het voorste: onaanneme lijk. niet alleen orn de hooge kosten, maar ook omdat de omliggende landen hare tarieven zouden vertioogen. Goedgekeurd werd net prae-advies van het bestuur De algemeene vergadering sprak zich uit dat al het mogelijke gedaan wordt voor tuinders, die zijn aangeslagen in <v Rijks-inkomsten-bslasting naar een zuiver in komen van 1200.— worden vrijgesteld van premie-betaling voor Invalidifeits-, Ouder- dums- en Ziektewet, met dien verstande, dat de premie door den Staat wordt gedragen De voorzitter deelde mede dat ^hierover verschillend in de bestuursvergadering ls <re, sproken, zoodat geen prae-advies is Ujw bracht. Ve: 'er, zei spr., staat in de toelich ting dat Ouo bedrijf onbeschermd is. Maar wanneer men verder ziet dan kan men de on kosten tegenwoordig op geen enkel bedrijf leggen, door de concurrentie in de bedrijven En wat 'betreft de Ziektewet, dit is een mooie instelling. Anders waren we ook zedelijk verplicht om de arbeiders te onder houden, terwijl nu voor hen gezorgd wordt Spr. was dan ook tegen het voorstel. Alge meen ging men daarmee accoord „De Tuinbouw" te Zuid-Scharvvoude wenschte herziening van de Pachtwet of af schaffing en de pachtconimissie regelend te laten optreden. De voorzitter deelde mede dat het bestuur er over het algemeen tegen is. Iemand die wat verpachten wil. moet zelf maar zien, hoe hij dat doet. Goedgevonden. Een voorstel van ,,de Groentencultuur" te B. o. L., welke de Tegenwoordige regeling van de uien-controle onuitvoerbaar acht en het vraagt daarom opheffing van het uitvoer verbod van uien zonder het merk. De voorzitter deelde mede dat, het bestuur niet op de vergadering heeft gewacht, maar zoo vrij is geweest een voorstel in te dienen bij de Groep Veilingsvereenigingen. dat de dubbele controle op de uien leidt tot moeilijk heden. En dat stappen gedaan worden, dat de keus aan de veiling blijft en de keur meester in deze de bevoegdheid krijgt hande lend op te treden. Het prae-advies van het bestuur der Groep Veilingsvereenigingen staat sympathiek daar tegenover en beveelt aanneming van het voorstel aan. De voorzitter merkte op dat het voorstel van bet Groentencultuur nog verder gaat, maar de opheffing van uitvoerverbod zonder merk dat gaat niet en zal ook niet worden be reikt. De heer C. Slot merkte op dat er in de wet staat, dat de producenten zullen worden ge hoord en spr. heeft voor de totstandkoming oer wet nooit gehoord dat er voorstellen zijn gedaan dat hier of daar in den omtrek per sonen zijn gehoord. Want er zijn toch men- schen geweest, die de regeering van advies gediend hebben en aan wien hebben we dat dan te danken. Door de indiening van het voorstel der L.G.C. aan de groep veilingen, ziet men zelf dat het den verkeerden kant op gaat. De heer C. Timmerman merkte op dat ée commissie welke van advies heeft gediend, bestond uit 4 kooplieden, 4 bestuursleden en 1 bouwer. De heer C. Slot zeide verder dat er zoo veel merken zijn. Bij de kaas hebben we 40+ en 40—, maar deze laatste mag evengoed uitgevoerd woraen, kan zulk een regeling ook niet getroffen worden voor uien, zoodat B-kwaliieit er ook uit m«g? De voorzitter zeide, dat deze gedachte ook ligt in het laatste gedeelte van het voorstel van Groentencultuur. Na nog eenige discussie werd besloten het eigen ingediende voorstel te handhaven, het welk in vele opzichten tegemoet komt aan het voorstel gedaan aan Groep veilingen. De voorzitter zeide, dat Hoofdzaak is, daf het gaat om de uien zonder merk. We willen wel controle., maar ook dat de uien zonde/ merk ook uitgevoerd mogen worden. Het moet dien kant uit dat het merk zich zelf aanbe veelt. Aldus werd het eigen voorstel gehand haafd. Ten slotte kwam aan de beurt de reke ning en verantwoording van den penning meester. »E iVO\Tt ni;\ VAN EEN VERH EEKSAGENTJ 467. Kijk, zei het matroosje tegen Keesie, terwijl hij op het wrak wees. Dat is nu mijn geldkist, want hieruit heb ik dc goudstukken, die ik aanden goeden visscher heb gegeven. Ga maar eens mee, dan zul je zier hoeveel geld hier is verborgen. 168 Door middel van een touwladder, die nog uil het w® hing, klom eerst het matroosje op het wrak en Keesie volg*8 cua zijn voorbeeld. Dat is niet erg gemakkelijk, zei de \eeisagent, om tegen een touwladder op te klimmen. c alles wordt gewoonte, zei de matroos.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6