HING pepermunt iPUROL Binnenland iuatenSand Kerk en Schooi ~s~ Luchtvaart Door den heer C. Slot werd de opmerking smaakt dat de post salarissen groet is '7rVP4ierwij 1 op de begrooting staat ingeven f 8700. Medegedeeld werd dat volgende posten op de begroot mg daar siijetrokken moeten worden, waarbij men non tot het eerstgenoemde bedrag komt. De heer A. Slot merkte op dat er op 31 December i030 nog 1407 manden werden fairst. Daar toch de laatste bollen veiling H," September is geweest. wenschte spr. een uoede contróie iiieroo. 3 De heer C. wit zeide. dat er nog manden in verschillende depóts waren, welke er nog niet b'ff fce er*C.'Spaans merkte in verband hier mede op. dat het euvel hoofdzakelijk schuilt ni den onderhandschen verkoop. De heer C. Timmerman zeide dat er parti culieren zijn die manden in gebruik hebben. Laten die menschen ze terug brengen. Er is toch aanterksning van gehouden. Daarna sluiting. WIT KLAVERZAAD VOOR DE WIERINGERMEER. Advies van consulent v. d. plan tenveredeling. In het „Friesch Landbouwblad" schrijft de heer J. C Dorst, consulent v. d. Planten veredeling het volgende: De secretaris van het C. C. voor keuring van gewassen maakt bekend: Op een op 2t Februari jl. te Utrecht ge houden vergadering van de directie van het Centraal Bureau uit het Nederlandsch Land- bouw-Comité met vertegenwoordigers van het centraal comité voor keuring van gewas sen en het K. I. Z waarbij ook tegenwoordig waren de dirctie van den Wieringermeerpol- der en de directeur van het Rijksproefstation voor zaadcontrole, werd besproken op welke wijze ót behoefte aan wit klaverzaad voor de Wieringermeer in 1932 en 1933 uit de Ne- derlandsche productie zou kunnen worden voorzien. Algemeen was men van oordeel, dat het gewenscht is dat het zaad dat te velde en op partijd goedgekeurd is, de voorkeur verdient, zoodat het te voorzien is dat in het a.s sei zoen voor de Wieringermeer in eerste instan tie te velde en op partij goedgekeurd wit kla verzaad zal worden gekocht. Naar alle waarschijnlijkheid zal in 1932 in den Wieringermeerpolder plm. 10.000 H A worden ingezaaid met gras en klaver zaden. Hiervoor zal ongeveer noodig zijn 80.000 K G. wit klaverzaad. Het ligt voor de hand, dat men hiervoor het liefst zaad zal nemen van inheemschen oorsprong. Het in- landsche zaad geniet om verschillende reden de voorkeur boven het buitenlandsche. In bovengenoemde mededeling wordt er reeds op gewezen, dat men ellicht in de eerste plaais te velde een op partij goedgekeurd wit klaverzaad zal koopen. Dit laatste moet worden gelezen met de aanvulling dat voor de keuring geen gewassen van buitenland sche herkomst kunnen worden aangegeven, doch alleen velden afkomstig van Friesch Groningsch eventueel Limburgsch zaad Nu bestaat er een bepaling, dat vour de keuring alleen in aanmerking komen, velden, afkomstig van te velde goedgekeurd zaad I>e oppervlakte, welke in de voorafgaande jaren werd gekeurd, is echter gering. In deze omstandigheden verdient het "m i. aanbeve ling, die velden voor de keuring aan te ne men, waarvan kan worden bewezen of op goede gronden aanmerkelijk kan worden ge maakt, dat zaad van inheemschen oorsprong is gebruikt Volgens het weikplan voor den Wieringer meerpolder zal ook in 1923 een groote opper vlakte worden ingezaaid. De benoodigde hoe veelheid wit klaverzaad zal dan echter wel wat kleiner zijn dan in 1932. Het zaad voor 1933, zal dus normalerwijze afkomstig zijn van den oogst 1932, dus van het gewas dat dit voorjaar wordt gezaaid. Zooals de toe stand zich thans laat aanzien, zal dit jaar weinig vlas worden geteeld en als gevolg hiervan zal ook minder witte klaver worden gezaaid. Hij, die witte klaver zaait, zal goed doen, per se inlandsch zaad te gebruiken. De lezer zal er zich rekenschap van dienen te geven, dat ik hier slechts wil wijzen op de gunstige kansen, welke zich voordoen Ze kerheid kan ik uiteraard niet geven Men dient wel te bedenken, dat het thans ontwor pen plan der directie van den Wieringermeer polder door allerlei omstandigheden kan Wordtn gewijzigd, terwijl de ieiders,wat kwa liteit en prijs betreft, steeds hun oog gericht zullen houden op het buitenlandsch zaad. Een advies in deze zaak is dus wel zeer moeilijk. Dit neemt niet weg, dat ik, indien ik zelf boer was, als volgt zou handelen: le. De witte klaver, welke hiervoor in 1931 in aanmerking komt, voor zaadwinning bestemmen 2e. dit jaar witte klaver van inheemschen oo 'sprong zaaien, voor zaadwinning in '32. Dat ik hierbij alleen op het oog heb die be drijven. welke zich leenen voor deze teelten, waar men op de hoogte is van alle bijzonder heden, spreekt vanzelf. EEN PAIRSZOON IN DE HOTEL KEUKEN. David Rhys, de 23-jarige jongste zoon van Lord Dynevor, werkt op het oogenblik in de keuken van het Londensche Metropole, om het hotelvak waarin hij carrière hoopt te maken, van onderen af te leeren. Hij heeft aan een journalist verklaard dat er veel bedrevenheid vereischt werd, om op de goede manier erwten te doppen en uien te schillen Later zal hij zich ook in andere afdeelin- fen in het vak bekwamen eu hii hoopt in twee jaar zoo ver te zijn dat hij er alles van weet, van spiegeleieren bakken af tot toezicht hou den op het gereedmaken en opdisschen van groote maaltijden toe. BESCHERMING VAN SCHOL- VISSCHERIJ. 'n verband met de maatregelen, welke bij d"ze legeering in overweging schijnen te ZlJn, om den grooten achteruitgang van de J'angst van platvisch, voornamelijk schol, 'egen te gaan, o.m. door het uitvaardigen een aanbod van aanvoer van zeer klei- e- nog niet marktwaardige platvisch (het 8- pufverbod), is het zeker van belang ken- 15 te nemen van hetgeen te doen aanzien in het buitenland wordt gedaan. Blijkens mede- deelingen in Duitsche visscherijtijdschriften, is tusschen Denemarken, de Vrije Stad Dan- zig, Duitschland, Polen en Zweden een over eenkomst tot stand gekomen in verband met sterke afneming van de vangst van schol bot m de Oostzee. Als uitvloeisel blijkbaar van die overeen komst is in Zweden thans een wet uitge vaardigd, waarbij aan de Zweedsche vis- schers wordt verboden gedurende de maan den Februari en Maart in bepaalde gedeel ten van de Oostzee op schol en op bot te isschen, terwijl het binnen eveneens nader omschreven gedeelten der Oostzee verboden zal zijn in het algemeen dergelijke visschen te vangen beneden en voor elk deel in het bijzonder aangegeven minimum-maat. Bij het ophalen van ondermaatsehe visch zal deze zoo onbeschadigd mogelijk over boord moeten worden geworpen, terwijl zij niet aan land mag worden gebracht, noch wor den \erkocht, te koop worden aangeboden of vervoerd. Op overtreding is een boete ge steld van 5 tot 200 Kronen. Voor het Westelijk gedeelte der Oostzee is de minimum-maat van schol gesteld op 24 c.M. en die van bot op 22 c.M.; voor het middengedeelte zijn die minimum-maten res pectievelijk 21 c.M. en 20 c.M., terwijl voor het Oostelijk gedeelte van de Oostzee de mi nimum-maat voor beide vischsoorten is vast gesteld op 18 c.M. De Zweedsche verordening is op 1 Febr. 1931 in werking getreden. EEN DROEVIGE GESCHIEDENIS. w olff meldt uit Boedapest de volgende droevige geschiedenis aan de N. R. Crt.: Gistermiddag wierp de kantoorbediende Irene Rosenberg zich van het Margaretha- eiland in den Donau. Men slaagde er in haar uit het water te halen, doch tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis overleed zij. Even later haalde men bij de Elizabeth- brug het lijk van een vrouw uit den Donau op, dat het lijk bleek te zijn van Irene's zuster Elizabeth, een winkeljuffrouw. Op het lijk vond men een briefje, waaruit bleek, dat stoffelijke nood de vrouw in den dood gedre ven had. 's Avonds deed de familie Rosen berg bij de politie aangifte, dat ook de derde zuster uit het gezin Rosenberg verdwenen was. Men vreest, dat zij eveneens een eind aan haar leven heeft gemaakt en dat de drie meisjes in onderling overleg tot deze wan hoopsdaad zijn overgegaan. NOODLOTTIGE FOTO. Verbroken verloving. Een Parijsch jong meisje, dat zich kort ge leden verloofd nSQf liet haar portret maken om haar aanstaanden man te verrassen. Het meisje was mooi, de fotograaf was een goed vakman, zoodat het portret ook mooi werd; zóó mooi dat de fotograaf het chiché afstond aan een reclame-agent, die het in het pro gramma van een cabaret op Montmartre deed afdrukken. De jonge man, innig gelukkig met de ge slaagde foto zijner geliefde, was niet weinig geschrokken toen hij er van „bevriende zijde" opmerkzaam op werd gemaakt dat de beelte nis van zijn meisje, zoo maar in een cabaret programma werd gepubliceerd. In zijn boos heid verdacht hij haar van allerlei oneer baars en schreef haar een briefje dat „van nu af aan alles uit was" tusschen hen. Het meisje wees hem op zijn overijlde en verkeer de conclusies, maar het mocht niet baten. Het meisje eischt nu50 OOO francs schadevergoeding van den fotograaf wegens onrechtmatig gebruik van haar portret. ZWARE SNEEUWVAL IN BEIEREN. En lage temperaturen. In de Beiersche Allgau is tengevolge van den sneeuwstorm van den afgeloopen nacht de hi de laatste dagen gevallen sneeuw tot enorme hoopen opeen gejaagd. Bij Kemptein werden de daken van 6 boerderijen door een zoo zware sneeuwmassa bedekt dat zij zijn ingestort. De temperatuur beweegt zich in de buurt van 10° C. Ook te München is weer zeer veel sneeuw gevallen. EEN ONTPLOFFING IN HAVANA. In het gebouw der Spaansche Ambassade. Uit Havana wordt gemeld da' gistermor gen vroeg een ontploffing plaats vond in het gebouw van de Spaansche ambassade. Er werd slechts materieele schade aangericht Toen de politie ter plaatse verscheen vond zij voor de deur die tot het gebouw toegang gaf, een onbekend persoon, die aan een strop in de deurpost was opgehangen. FRANSCHE ACTIE IN MAROKKO. Nieuwe landstreken bezet. De Fransche troepen in Marokko hebben gisteren wederom een deel van h 't tot nog Toe niet onderworpen gebied bezet en daar door hun macht naar het Zuiden verder uit gebreid. Onverwachts rukten de troepen op en be zetten het hooger gelegen gedeelte van het Midden-Atlas-gebergte, waardoor zij een vrij uitzicht kregen op het Fadla gebied. De Parijsche bladen wijzen op het bejaag van deze operaties, waardoor de reeds langen tijd nagestreefde verbinding tusschen de Fransche stellingen Ogra in het Noorden en Sgatt in het Zuiden tot stand kan worden gebracht. UdlntarhaiideTi UOintorvooton UOintOTteenen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist te Cornjum, vanwaar hij in 1903 naar West- zaan vertrok. Reeds één jaar later vertrok hij naar Marssum, in 1906 vandaar naar Wormerveer. Ds. J. D. van Calcar is op 18 Maart 25 jaar predikant bij de doopsgezinde gemeen te te Beverwijk. PROF. DR. SLOTEMAKER DE BRUINE ONGEVRAAGD ONTSLAG VERLEEND ALS HULPPREDIKER. Men meldt aan het Hbld.: De kerkeraad der herv. gem. te Wassenaar heeft aan prof. dr. J. R. Slotemaker de Brui ne, die als hulpprediker aan deze gemeente verbonden is, met ingang van 1 Juli onge vraagd ontslag gegeven. Eenige jaren gele den deed de voortdurende groei van deze gemeente den wensch ontstaan, dat het aart tal voorgangers zou worden uitgebreid; de gemeente werd te groot voor één predikant. Dat was ook het gevoelen van hen, die in het park de Kievit wonen, en die dus de Kievitskerk plegen te bezoeken. Zij brachten dan ook een som gelds bijeen en zochten prof. Slotemaker de Bruine aan om geestelij ken arbeid in de gemeente te willen verrich ten. Prof. Slotemaker verklaarde zich be reid, om de veertien dagen te preeken en huisbezoek te doen. De kerkeraad benoemde daarop prof. S. tot hulpprediker. Het werk van dr. Slotemaker werd in de gemeente zeer gewaardeerd. De gemeente avonden, waarop hij bijbellezingen hield, waren steeds zeer druk bezocht, ook door andersdenkenden. Dr. Slotemaker doet cok veel aan huisbezoek. Predikant der gemeente is ds. J. Langman, die tot de jongste Kamer verkiezingen Chr. Hist. Kamerlid is geweest. De kerkeraad is reeds geruimen tijd bezig maatregelen voor te bereiden tot vestiging van een tweede predikantsplaats. De mach tiging van het class. bestuur van Den Haag voor deze plaats is echter nog steeds niet verleend; ook zijn de gelden voor de tweede predikantsplaats nog niet bijeen. De kerke raad heeft nu plotseling het door niemand verwachte besluit genomen om dr. Slotema ker te ontslaan, door een schriftelijke mede- deeling, dat hij met ingang van 1 Juli a.s. het contract met den hulpprediker wenscht te doen afloopen. Iets, dat mede daarom ver ontwaardiging heeft gewekt, omdat prof. S. zich gedurende zijn verblijf in de gemeente nimmer het plan voor de vestiging van een tweede predikantsplaats in den weg heeft gestaan. Een groote groep leden uit de ge meente zoowel uit het dorp als park de Kie vit heeft nu een vergadering belegd tegen a.s. Vrijdagavond in het Gebouw van Chr. belangen om den toestand nader onder oogen te zien en eventueel een beroep te doen op den kerkeraad om het besluit ongedaan te maken. Ds. A. N. van der Kreeke te Beerta (Gron.) heeft het beroep naar de herv. gem. te Berkhout aangenomen. Dr. H. M. Burlet, benoemd tot hoog leeraar in de faculteit der geneeskunde aan de universiteit te Groningen, zal zijn ambt aanvaarden op Zaterdag 14 Maart te drie uur, met het uitspreken eener rede in de aula der universiteit. PREDIKANTEN-JUBILEA. Ds. G. W. Rijkx, herv. pred. te Hensbroek, viert 11 Maart zijn zilveren ambtsjubileum. Hij stond vroeger in de provincie Groningen te Heveskes, te Marum en te Muntendam. Ds. J. Koerts Sikkema, herv. pred. te Wor merveer. is vandaag 25 jaar aldaar in func tie. In 1894 aanvaardde hij het predikambt ZEVENDUIZEND AMSTERDAMMERS ZOEK. De ambtenaren van het bevolkingsregis ter zijn thans gereed met de telling van de kaarten, welke de volkstellers hebben bin nengebracht. Volgens de voorloopige telling zou de be volking van Amsterdam 752 003 zielen be dragen, maar volgens de gegevens van het bevolkingsregister hadden er in den nacht van 31 December op 1 Januari in de hoofd stad 759.272 inwoners moeten zijn. Er zijn dus ruim 7000 inwoners „zoek", maar geluk kig is men in elk geval boven de 750.000 gebleven. Vanwaar komt nu het verschil? Er kun nen onjuistheden in het register schuilen, b.v. niet opgegeven verhuizingen naar bui ten Amsterdam, maar de meeste fouten zul len wel bij de tellers schuilen, meent het Hbld. Nu de voorloopige telling is geschied, gaat het bevolkingsregister alle ontvangen kaar ten met de gegevens van het register verge lijken en dan blijkt vanzelf waar de verschil len schuilen. Elk verschil wordt nauwkeurig onderzocht, zoodat de „vermisten" nog wel terecht zullen komen. Als alle gegevens nauwkeurig zijn vergeleken en de verschil len terdege zijn onderzocht, gaat alles naar en Haag, maar dat wordt wel Juni. Bij de vorige telling was er een verschil van 10.000. Nog wat cijfers. Onder de 752.003 thans voorioopig getel- den zijn 362.590 mannen en 389.413 vrou wen; een vrouwenoverschot dus van bijna 27.000. ANTE-NATALE ZORG. De regeering zal hoogstens kunnen subsidieeren, van organiseeren neg geen sprake. Ontwikkeling van hei particulier initiatief is noodig. Op de vragen van het Tweede Kamerlid mevr. De VriesBruins, in verband met de organisatie van ante-natale zorg van staats wege, heeft de minister van Arbeid, H. en N.. o.m. geantwoord: Voor de organisatie van de prae-natale zorg is ontwikkeling van het particulier ini tiatief nood;g, zooals dat cok met de post natale zorg het geval is Op die ontwikke ling kan het rijk instigeerend werken door subsidieering, maar de minister weet nog niet of de omstandigheden zullen toelaten, binnenkort daarvoor op de begrooting geld beschikbaar te stellen Van systematisch or ganiseeren kan dan ook thans nog niet ge sproken worden. Het is de bedoeling, de organisatie te brengen onder de inspectie, belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende besmettelijke ziekten, enz., waaronder ook het toezicht op de vroedvrouwen berust. Leiding en toezicht voor de prae-natale en de post-natale zorg, die in wezen niet van hetzelide karakter zijn, kunnen aan twee verschillende takken van dienst worden toevertrouwd, werkend onder één minister, in geregeld overleg met den directeur-generaal. Zoolang niet vaststaat, dat het rijk gel delijk kan steunen, is het scheppen var. een organisatorisch verband, niet wat net toe zicht betreft, maar wat het werk aangaat, van actueel belang ontbloot voor den minis ter. Hij meent aanvankelijk, dat de practijk het best gediend zal zijn. indien verenigin gen, die zich thans met de posr-natale zorg onledig houden, ook de prae-natale zorg op zich nemen. DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL" Het schip niet meer te bergen. berichtgever te IJmuiden verneemt, dat deskundigen nu den toestand van den nabij Fraserburg gestranden stoomtrcilei" „Noordpool" hebben opgenomen en van oordeel zijn, dat het schip niet meer kan ge borgen worden. Daarom hebben zij aar, as suradeuren voorgesteld het schip te verkoo- pen in den toestand zooals het nu tegen de rotsen ligt. NEDERLANDERS IN DEN VREEMDE. Beppie de Vries te New York. Beppie de Vries, die speciale toestemming heeft gekregen voor een verder verblijf in de Ver. Staten, zal op 6 April a s. optreden bij de premiere van de nieuwe operette: „Acci- dently Yours", welke gegeven zal worden in het Fulton Theatre, Broadway, New- York. Ntderlandsche bouwkunst in Bul garije. De architect Jan Stuyt heeft opdracht ge kregen tot het ontwerpen van een groot schoolgebouw te Rutchuk in Bulgarije. De bisschop, mgr. Theelen, stelt er prijs op, dat het gebouw een Nederlandsch karakter zal dragen. VERBETERINGSWERKEN DER SCHIPBEEK Trainings-toeslag voor werkloozen. Bij het gemeentebestuur van Deventer is bericht ingekemen, dat de minister goedge vonden heeft, dat aan do werkloozen, tewerk gesteld aan de verbeteringswerken van de Schipbeek, een zg. trainingstoeslag wordt gegeven en wel de eerste week van 8 cent per uur, de tweede week van 6 cent per uur en de derde week van 4 cent per uur. Voor deze uitkeering geldt ook de "ewone extra betaling van 25 pCt. TEGEN VIVISECTIE. Een nieuwe bond opgericht. In een druk bezocht ledenvergadering op 9 Maart 1.1. is de Haagsche afdc-eling (ver tegenwoordigend meer dan de helft van het aantal leden van den Nederlandschen Bond tot Bestrijding der Vivisectie) uit dezen bond uitgetreden. De afdeeling heeft met deze daad openlijk willen protesteeren tegen het beleid van het tegenwoordige hoofdbe stuur. dat op verschillendé wijzen de rechten der leden moet voeten treedt en een onder zoek steeds heeft weten te beletten. Het besluit werd genomen met algemeene stemmen op 2 of 3 uitzonderingen nr. De uitgetredenen hebben zich onder lei ding van den vroegeren voorzitter, Dr. Pijl. tot een nieuwe actie tegen de vivisectie ver- cenigd. ONDER NEERSTORTEND ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD Eenige anderen bewusteloos ge raakt. Bij het graafwerk aan het waterleidings kanaal te Zandvoort (bad) is de werkman E. onder neerstortend zand bedolven en la ter levenloos eronder uitgehaald. Eenige werklieden, die het ongeluk zagen en don man wilden redden, werden door een tweede zandstorting eveneens bedolven. Zij werden bewusteloos Je voorschijn gehaald, doch wer den spoedig bijgebracht. E is woonachtig te Putten in N B. en laat een vrouw en 3 kin deren achter. Dc scheikundige analyseert, het publiek proeft de aparte kwaliteit van HONDERDJARIGE OVERLEDEN. Te Midwolde, gemeente Leek, is overleden de 100-jarige Geertje Emp, weduwe Beeke Boekema. ECONOMISCH TECHNOLOGISCH INSTITUUT VOOR LIMBURG GESTICHT In een onder voorzitterschap van den com missaris der koningin in de provincie Lim burg gehouden vergadering van burgemees ters en vertegenweordigers \i#n Kamers van Koophandel, de Maatschappij van Nijver heid en Handel, sociale organisaties en werk gevers en werknemers in Limburg is beslo ten tot stichting van een N.V. Economisch Technologisch Instituut ter bevordering van de industrieele belangen van de provincie- Limburg. De Staatsmijnen, welke eveneens vertegen woordigd waren, evenals de particuliere mijnen, hebben verklaard aan de oprichting geen medewerking te kunnen verkenen. De Limburgsche r.k. werkgeversorganisatie- heeft eveneens voorbehoud gemaakt. MOLEN AFGEBRAND. Gisternacht brak te Deil (Geld.) brand uit in den korenmolen van G. J. de Heus. De bewoners lagen rustig te slapen en had den van den brand nog niets gemerkt, toen ze door eenige agenten werden gewekt. Aan blusschen viel niet te denken, daar door den sterken wind de molen spoedig in lichte laaie stond. Een groote hoeveelheid granen, die ■evenals de molen laag was verzekerd, ver brandde. Tevens ging 750 mud eierkolen die niet waren verzekerd, verloren. De oor zaak van den brand is onbekend. HET AUTO-ONGELUK AAN HET WOLFAARTSDIJKSCHE VEER. Ten aanzien van het ongeluk aan het Wol- faartsdijksche veer, waarbij de heer Schip pers uit Oostburg het leven verloor, kan nader worden gemeld, dat gebleken is, dat de remmen van den auto niet in orde wa ren. reden. De jongeman werd van de spoorbaan geslingerd en kwam beneden aan den berm van den weg terecht. Men vond den onge lukkige met een ernstige hoofdwonde bene vens verwondingen aan beide beenen. Per brancard is hij naar de wijkverpleging ver voerd. De Zuiderzee geheel dicht. Voor zoover het oog reikt, ligt de Zuider zee voor Hoorn dicht gevroren. ONBEWAAKTE OVERWEG. Fietser door goederentrein aange reden. Gistermiddag is de 23-jarige K. 7.. met zijn fiets op den onbewaakten overweg aan den Zwarten Weg te Gouda door een uit de rich ting Gouda komenden goederentrein «°nge- NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht, die gister werd geopend, is bezocht door den Duitschen gezant graaf von Zech von Bur- kersroda, vergezeld van den Duitschen con sul te Amsterdam, den heer B von Hahn. Zij werden door den voorzitter en secretaris generaal van de jaarbeurs rondgeleid Ver schillende stands werden bezocht. DOOR HET IJS OEZAKT Achtjarig jongetje verdronken. Te Nieuw Vosmeer (N B.) zakten twee zoontjes van den heer van de Wetering door het ijs. De vader werd gewaarschuwd en be gaf zich onmiddellijk te water Het gelukte hem spoedig een der jongens te redden Bij zijn verdere pogingen kwam hij echter zelf in levensgevaar te verkeeren en kon hem slechts redden door tousven toe te werpen en oncier het ijs vandaan te trekken Het 8 jarig zoontje Nico kon niet nu.r worden ^ered Het lijkje werd even later opgenaaid. Kunst matige ademhaling mocht niet meer baten, BRANDEN. De schede van den brand te Den Helder geraamd op drie ton. Omtrent den hevigen brand welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het meu belpakhuis van den heer Govers, aan den Dijkweg te Den Helder heeft gewoed, wordt gemeld, dat de schade geraamd wordt op ongeveer drie ton, welke gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt. Eenige der inboedels die in het pakhuis waren opgeslagen, waren niet door de eige naars verzekerd. De oorzaak van den brand is 'onbekend. Het pakhuis had een totaal inhoud van 2500 M3 c-n is verleden jaar gebouwd. Te Ter munt en. Te Termunten (Gr.) is tot den grond toe aigeoiand de behuizing, waarin café en winkel gevestigd was van den heer H. van der Paard. De oorzaak is onbekend Alle? was verzekerd. Locomotief ontploft; boerderij ajge brand; drie menschen licht gewond. Gistcmorgen te ongeveer half acht hoor nen de bewoners uit de omgeving van het station te Slochteren plotseling een hevigen knal. Bij onderzoek bleek, dat de locomobiel van een dorschmachine, vermoedelijk door bevriezen van den manometer, welke locomo biel, staat bij de boerderij, van en in huur bij den heer W. Veltman, ontploft was. Stukken ijzer vloeren in het rond. de locomo biel zelf kwam 10 meter verder in de schuur terecht, waar de dorschmachine stond. Er ontstond brand en niet long daarna stond de geheele boerderij in vlammen De auto brandspuit van Slodderen was spoedig ter plaalse, doch kon tegen den feilen brand niets uitrichten. De boerderij brandde tot den grond toe af De inboedel kon nog door de familie gedeeltelijk worden gered. Toen het ongeluk gebeurde, sponden bij de dorerh- machine de drie arbeiders Holman, van Tim meren en Doorenbosch Jr., die allen licht werden gewond. Dr. Wester uit Slochteren verleende de eer«*e geneeskundige hulp, waarna de getroffenen naar hun woning werden gebracht. Rijks- en geeirrentepoütie stellen een onderzoek in. De locomobiel behoorde tor aan den heer E. Wussing. VERKEERSONGEVALLEN. Auto geslipt. Tengevolge van de gladheid van den weg heeft gister te halfvijf te Elden, gem. Eist, een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een luxe-auto van de A.P.C. kwam uit de rich ting Eist en moest bij de Rijnbrug remmen. Daardoor gleed de wagen weg en kwam in aanraking met een fietser, die juist wilde afstappen. De beide voorwielen gingen den man, zekeren B. S. uit Huissen, over het lichaam. Hij werd met ernstige inwendige kwetsuren een café binnengedragen, waar een geneesheer de eerste hulp verleende. KORTE BERICHTEN. Het aantal griepgevallen te Harder wijk is thans zoodanig verminderd, dat de leger-autoriteiten het weer verantwoord heb ben geacht het 7e reg inf. weer aldaar in garnizoen te brengen. Gister zijn de solda ten, die tijdelijk in de Oranje Nassaukazer- ne te Amsterdam waren ondergebracht, weer naar Harderwijk vertrokken. DE INDIE-POSTVLUCHTEN. Het retourvliegtuig. De PH-AFK, gezagvoerder Hondong (van Batavia 6 Maart) is gisterochtend 4.50 van Calcutta vertrokken, om 9.30 te Allaha bal geland, om 10.40 weer vertrokken en om 16.30 te Jodhpoer aangekomen. Het dertiende postvliegtuig. Het uitgaande postvliegtuig de P. H.-A.F. L-, gezagvoerder Jan Duimelaar (van Am sterdam 5 Maart) is gisterochtend om 5.40 van Djask vertrokken, om 12.53 te Karatsji fo no I °m 14.33 weer vertrokken en om 18.02 te Jodhpoer aangekomen. De beide vliegtuigen, zoowel de F. K. als de F. L. hebben, zegt het Hbld., daarmede een heel groote etappe afgelegd, de eerste ruim, de tweede bijna 1600 K.M.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7