Aqmda Vaderiandsche Bank 6°/ Duofold STAD EN OMGEVING. Ingezonden stukken Verkrijgbaar in den Eoekhandel van de N.V. vh. HERMs. COSTER Zn., Voordam 9, Telef. 3, Alkmaar. Uit onze Staatsmachine_ Radiografisch weerbericht Zaterdag 14 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur. Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, bal- masqué. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering kinder koor „De kleine stem". Lokaal O. de Vries te Oterleek, huisvlijt- tentoonstelling Zondag 15 Maart. 10.30 uur, dancing Harmonie, voordracht Frits Bouwmeester voor het Inst. voor Arb. Ontw. Lokaal O. de Vries te Oterleek, huisvhjt- tentoonstelling. In Cinema Americain van 2 uur n.m af doorloopende voorstelling van The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 2 uur, Victoria-theater. kinder- en familie voorstelling van Jackie, de kleine cavalerist; hoofdrol Jackie Coogan. 7.30 uur, Victoria-Theater Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. Maandag 16 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer 1. Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. 8 uur café Renses te Stompetoren, verga dering van hen die zich interesseeren voor de votebalclub aldaar. Dinsdag 17 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Verkocht geluk (rom 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Lijsbet" door het Selskip „Friso". 8 uur, uitvoering 't Ontluikende Roosje te Heiloo. Woensdag 18 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 ja?r. Donderdag 19 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 iaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. ties. De voornaamste reden echter van de nederlaag der aanvallers was, dat Renaudel zich vergalloppeerde en uit de tegen Flandin gerichte artikelen van „Paris Midi" trachtte aan te toonen, dat de minister-president La- val eigenlijk zelf tegen zijn minister van fi nanciën gestookt had; want Laval is per soonlijk bevriend met den journalist, van wien deze artikelen afkomstig zijn. Daarop antwoordde Laval zegevierend, dat hij dien journalist er telefonisch over onderhouden .had, en dat deze geantwoord had dat hij te gen den minister van financiën schreef, om dat hem dit gelast was! Toen Flandin boven dien expliceerde, dat de directeur van „Paris Midi" boos op hem is wegens een decreet dat hij afgekondigd heeft en dat dien directeur benadeelt in een zaakje van handel in vlas, was deze beschuldiging tegen Laval niet houdbaar meer, en dit heeft ongetwijfeld het aantal voorstemmers voor de regeering aan zienlijk vermeerderd. En zoo heeft de Fransche Kamer gister middag de staatsbegrooting in haar geheel aangenomen. Zij heeft aan inkomsten een eindcijfer van 50.753.631 436 Francs en in uitgaven 50.742.081.650 Francs, zoodat er dus een overschot is van ruim 11 millioen Francs. In den loop van het debat werd o.a. het door de financieele commissie ingediende voorstel, de begrooting van de weermacht met 2 te verminderen, aangenomen. De regeering hoopt echter, dat dit door den Se naat zal worden geweigerd, zoodat de be grooting in haar oorspronkelijken vorm ge handhaafd zal kunnen worden. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers i OBLIGATIEN met jaarl uitloting 0 BEGRAFENIS EM.-PASTOOR F. HEIJS O. P. Onder groote belangstelling van de zijde van katholiek Alkmaar is gistermiddag, te midden van zijn voormalige kudde, op het R.K. kerkhof „St. Barbara" alhier begraven em. pastoor F. Heijs, O. P., die gedurende een lange reeks van jaren de herder was van de Alkmaarsche St. Dominicus-parochie. Om half drie arriveerde de lijkauto met het stoffelijk overschot uit Rotterdam op het kerkhof, geëscorteerd door de leden van de R.K. Begrafenisvereeniging „St. Joseph In den volgauto waren gezeten de Z. E. Heer D. v. d. Geest O. P., pastoor te Rotterdam en de Z. E. Pater B. ten Haar. Door de leden van het collectanten-college van de St. Dominicus-kerk werd de baar in de rouwkapel binnengedragen, waar de ab soute verricht werd door den W. E. Pater B. A. Siemes, tijdelijk pastoor der St. Domini cus-parochie, daarbij geassisteerd door de W. E. Pater Ten Haar en Janssen, O P. Voorts waren aanwezig de Z. E Deken E. Rengs van Alkmaar, de Z. E. Heer A- Baetsen, O. P., pastoor der St. Josephkerk en de W. E. Paters N. A. v. Pijn O. P., A. Oonk en E. Teppema O. P. Voorts de heeren D. v. Dijk, J. Spruijt en H. Wanna, leden van het kerk bestuur van St. Dominicus en vertegenwoor digers van vele R.K. Vereenigingen. Na de plechtigheden in de kapel werd het stoffelijk overschot in het priestergraf bijge zet. De eenvoudige plechtigheden lieten niet na op de vele aanwezigen een diepen indruk te maken. De politie onder leiding van adj. inspec teur .Bakkum zorgde voor goede orde-maat regelen. Burgemeester mr. W. C Wendelaar was wegens uitstedigheid verhinderd aanwezig te zijn. De solemneele uitvaartdienst zal Woens dagmorgen in de St. Dominicuskerk worden gehouden. JUBILEUM G. DIK. Het was heden feest aan de N.V. de Alk maarsche Ijzer- en Metaalgieterij. De nestor der beambten, de heer G. Dik, herdacht het feit, dat hij 50 jaar aan genoem de vennootschap verbonden was. Gekomen ais bankwerker, is hij sedert verscheidene ja ren reeds baas der bankwerkerij en de wijze, waarop hij die taak vervulde en nog vervult, gevoegd bij het aangenaam karakter van den jubilaris, waren voldoende waarborg dat de dag niet onopgemerkt voorbij zou gaan. Per auto met zijne vrouw van zijn woning gehaald werd hij door den directeur, in te genwoordigheid van Alkmaar'i, burgemees ter, hoofdambtenaren der N.V., eenige amb tenaren en ziin collega's ontvangen en op allerhartelijkste wijze door den directeur toe gesproken, die daarbij in het licht steld^ den grooten ijver, waarmede de jubilaris steeds zijn taak vervult, hem daarvoor hartelijk dank zegde en hem toewenschte dat hij gespaard voor vrouw en kindtien, kracht mocht krij gen zijn taak nog vele jaren te vervullen; want van rust nemen wil de jubilaris nog niets weten. De felicitatiër. die daarop volgden, gingen vergezeld van geschenken. Door de N.V. en de directie wérden hem een goud horloge met inscriptie en gouden ketting aangeboden, ter wijl hij van het personeel nog een pendule ontving met iets voor den jubilaris persoon lijk. Het woord was daarna aan den heer mr. Wendelaar, die ook zijne gelukwenschen aan den neer Dik overbracht met de mededeeling, dat de Minister van Arbeid, Nijverheid en Handel hem verzocht had. mede te deelen, cat het de Koningin had behaagd, hem te vereeren met de Oranje-Nassau medaille, als bvlooning voor zijn trouwen dienst. Spreker wenschfe hem ook met deze onderscheiding geluk. Dank zij ook de aanbeveling van den direc teur heeft de jubilaris de zilveren eere-me- daille gekregen. De plechtigheid, die telkens onderbroken werd door binnenkomen van felicitatiën in al lerlei vorm, was hiermede afgelcopen. Eenige oogenblikken bleef men nog bijeen en toen vertrok de jubilaris met zijne vrouw naar hun huis, waar hen wel heel wat belangstelling zal wachten. GESLAAGD. De sergeant W. G. M. Kohier, uit deze gemeente, hteft voldaan bij het gehou den examen voor den rang van sergeant- majoor-instructeur. De heer A. J. van Beek, alhier, slaagde gisteren te den Haag voor het diploma A scheepswerktuigkundige. Gister slaagde te 's-Gravenhage de heer A. van Beek voor het diploma A machinist groote vaart. OVERPLAATSING. De adjudant-oriderofficier-instructeur B. A. L Brugman, van het 21e reg. infanterie te Amersfoort, is overgeplaatst bij het Land- stcrmverband „Alkmaar". VADER EN MOEDER IN HET BURGER- WEESHUIS BENOEMD. Tot Vader en Moeder in het Burgerwees huis alhier zijn benoemd de heer J D. Ver kerk en echteenoote te Heemstede, 50 JAAR GEVESTIGD. E>e heer H. A. Morsch, orthopaedisch schoenmaker, Achterstraat 13, alhier, her denkt heden 't feit waarop hij zich voor 50 jaar alhier als schoenmaker vestigde. Gedu rende 24 jaar was de zaak van den heer Morsch aan den Dijk gevestigd, waarna hij 22 jaar aan den Voordam woonde. De heer Morsch die reeds 73 jaar is, is in deze 50 jaar voor velen met gevoelige voeten tot zegen geweest. Om heden vrij te kunnen zijn werkte hij gisteravond nog tot kwart over tien om met liet bestelde werk gereed te komen. De waarde van het juiste schoeisel voor een gevoel igen voet weet hij het beste, die de ellende heeft ondervonden van met gevoeli ge voeten in niet passend schoeisel te moe ten loopen. Wij waren er van morgen getuige van, hoe een buitenman, die jaren lang op krukken had moeten loopen, doch deze thans kon mis sen, omdat de heer Morsch voor hem het juiste schoeisel had gemaakt den heer Morsch zijn dank kwam betuigen en den wensch uitte, dat het hem gegeven mocht zijn om zijn vak nog vele jaren uit te oefe nen. De heer Morsch, die veel voor zijn vak ge voelt (hij maakt persoonlijk de leesten, noo dig voor het vervaardigen van speciaa' schoeisel) onderschreef van harte dezen wensch, waarbij ook wij ons gaarne aan sluiten. 25-JARIG JUBILEUM N. V. KL,EEDING- MAGAZIJNEN v/h. SPAANDER EN CO Maandag a s. bestaat de zaak van de N. V. Kledingmagazijnen v/h. Spaan der en Co. te Hoorn, 25 jaar en het is volkomen begrijpelijk dat deze N. V. die zich in een groot succes mag ver heugen, dit heugelijke feit wil herden ken. Zij doet dit op grootsche en origi neele wijze door aan ieder kooper boven J 40 één twintigste lot uit de Staatsloterij 'e schenken. Ter eere van dit jubileum zal de firma hiermede ook met de oe klasse door gaan. 16 Maart 1906 opende de heer Spaan der te Hoorn een zaak met 8 man. 6 Maart 1915 werd het filiaal te Alk maar in de Langestraat tegenover de firma Meijer, geopend en wij herinneren ons nog heel goed hoe dit zaakje op de Alkmaarders een gedistingeerden in druk maakte. Vijf jaar later, de zaak was inmiddels een N. V. geworden, met de heeren Spaander en Nordemann als directeuren werd het filiaal verplaatst naast den in gang van hotel „de Burg" en 6 jaar later was het deze N. V. die het aandurfde om door aankoop van het er naast gelegen perceel de zaak tot de grootste op dit gebied in Alkmaar te maken. Verschillende voorzichtige zakenlui vroegen zich hoofdschuddend af of een zaak van een dergel ijken omvang in Alkmaar op dit gebied wel mogelijk was en de pessimisten onder hen waren zelfs van oordeel, dat dit geen stand kon houden. De feiten hi-bben hen in het ongelijk gesteld. De N. V. Kleedingsmagazijnen v/h. A. soneel w.o. 2 coupeurs en 28 kleer makers. De N. V. Kleedermagazijnen v/h. A. Spaander en Co. veroverde zich in maatkleeding een omzet waarop de N. V. trotsch kan zijn. Ook in de confec tie, die eveneens van uitstekende coupe en kwalit eit is en in de beste zaken op dit gebied in opdracht van de N. V. ver vaardigd wordt, bereikt de N. V. een be nijden swaardigen omzet. Wij wenschen de N. V. in de komende 25 jaar eenzelfden bloei in zaken toe als ze in de afgeloopen jaren mocht onder vinden. len onder alle faculteiten, zich gemakkelijk met zustervereenigingen in het buitenland in verbinding kunnen stellen en bovendien de vrouwelijke studentenvereenigingen tot samenwerking bereid vinden, is het moge lijk adressen te geven van personen, bij wie men betrouwbare inlichtingen kan krijgen. Om misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat zij zich beperken moeten tot de academische opleiding. Wil men in het algemeen inlichtingen hebben over beroeps keuze voor meisjes, zoo wende men zich tot het Nationaal Bureau voor Vrouwen arbeid in 's-Gravenhage of tot de adviesbu- reaux voor Beroepskeuze, zooals die in iedere stad bestaan. Namens de Nederl. Vereeniging van Vrouwen met Academ. Opleiding: Mej. Dr. J. REUDLER, Jozef Israëlsplein 17, 's Gravenhage. Namens de Vereeniging van Acade- misch Gevormde Christenvrouwen: Mevr. Dr. R. C. S. KRUYSWIJK- HAMBURGER, Mathenesserlaan 384, Rotterdam. VERKEERSOVERTREDINGEN. Overzicht van de door de gemeente politie alhier opgemaakte processen- verbaal, terzalce diverse verkeersover tredingen in 1930. Wielrijden: zonder licht 175, zonder reflector 144, zonder rem 10, zonder bel 73, links van den weg 22, in verboden straat 44, een tweede persoon vervoeren 49, op trottoir 16, laten voorttrekken door voertuig 20, door den tunnel 28, over de Kneppelbrug bij Baansingel 5, te groot voorwerp vervoeren 6, veiligheid ver keer in gevaar brengen 16, zonder een hand aan het stuur 10, links in de bocht 7, bij inhalen rechts passeeren 1, over linkerijwielpau 8, door verboden plant soen 3, onder invloed van te veel ge bruikte alcoholh. drank 3. Autorijden: zonder verlicht achter nummer en letter 46, met verblindende verlichting 4, zonder hoorn 1, zonder spiegel 38, zonder geluiddempende in richting 3, zonder goede remmen 12, zonder voorgeschreven aanduidingen 13, links in de bocht 7, links over den weg 4. over een rijwielpad 9, zonder zonder geven van signalen bij kruispunt 3, zonder inschrijvingsbevvijs 30, zonder goede stuurinrichting 1, zonder rij- of nummerbewijs 14?, geen richting aan geven van signalen bij kruispunt geen voorrang geven 1, in verboden straat 18, met een te hooge lading 8, het verkeer in gevaar brengen 7, onder in vloed van te veel gebruikte alcoholh. drank 2, met te ver achteruitstekende lading 18, me. te breede lading 4, zon der licht 11, rechts passeeren bij het in halen 2, zonder behoorlijk zichtbaar nummer en letter 28. Auto laten staan zonder in rust ge- brachten motor 11, laten staan op een brug 1. Motorrijden: met verblindende ver lichting 1, zonder geldig rij- of nummer- bewijs 49, zonder geluiddempende in richting 4, zonder ljcht aan voorzijde 5, zonder goede remmen 33, met open knal- pot 1, zonder verlicht nummer en letter aan achterzijde 15, zonder behoorlijk zichtbaar nummer en letter 5, veiligheid verkeer in gevaar brengen 1, links van den weg 1, over rijwielpad 10. Met handwagen: rijden in verboden straat 10, rijden zonder licht 5, rijden over rijwielpad 2, rijden zonder reflector 14, te hooge lading 1, links van den weg rijden 1. Met aangespannen voertu'g: links in de bocht rijden 1, rijden zonder licht 5, rijden zonder reflector 18, rijder zonder spiegel 1, rijden links van den weg 3, rijden zonder licht aan voorzijde 8, rij den -ver rijwielpad 1. Niet op vordering stoppen met rijwiel 1. Vee geleiden oover he. rijwielpad 1. Vervoeren van een zeis zonder scherpe zijde te bedekken 1. Met wagen rijden en modder aan wie len 1. Overtredingen max. snelheid 13. Aanrijdingen met en door verschillen de vervoermiddelen 81. Geen gevolg geven stopteeken ver keersagent 15. Totaal 1379. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.29 uur licht op- (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). AAN DE OUDERS VAN VROUWELIJKE LEERLINGEN. Aan de Ouders van vrouwelijke leerlin gen van H. B. S.t gymnasium of lyceum, die dezen zomer haar einddiploma hopen te verkrijgen en plannen koesteren voor een studie aan een der hoogescholen, willen de Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Academische Opleiding en de Vereeni ging van Academisch Gevormde Christen vrouwen gaarne inlichtingen verschaf' n. Zij meenen die hulp te moeten aanbieden, omdat voor vele Ouders het moei'ijk is zich op de hoogte van een studie en voor uitzichten te stellen. Waar zij nu leden tel- :er The pen with the twenty- five-years-point! Wijzigingen in de Woningwet. De Woningwet is bezig gewijzigd te wor den. Gelijk iedere wet in de praktijk de leem ten vertoont, welke haar aankleven en in den loop der jaren door verandering van omstandigheden iedere wet wijziging en aan vulling behoeft, niet anders de Woningwet Het is niet doenlijk om in dit bestel alle wij zigingen te resumeeren. Vandaar, dat we ons zullen bepalen tot die, welke we van belang achten. De bevoegdheid van den gemeenteraad om voorschriften vast te stellen betreffende ce eischen, waaraan bij het bouwen en het ge heel of voor een gedeelte vernieuwen van wo ningen moet worden voldaan, wordt nog uit gebreid tot het veranderen of uitbreiden, zoo dat vrij wel iedere werkzaamheid van eenig belang aan en woning onder het bouw- en woningtoezicht komt te vallen. In dit artik?i wordt verder ingelascht de bevoegdheid van een gemeenteraad om ook ten opzichte van andere gebouwen voorschriften vast te stel len met betrekking tot het bouwen, het geheei of gedeeltelijk vernieuwen of uibreiden, waar bij tevens bepaald wordt, welke van deze voorschriften van toepassing zijn op bestaan de gebouwen. Van de voorschriften betref fende het gedeeltelijk vernieuwen of veran deren, zullen alleen gelden, die het te ver nieuwen ez. gedeelte betreffen. Dan wordt ingelascht een nieuw artikel (la), hetwelk bepaalt, dat de gemeenteraad eveneens voorschriften geeft ten aanzien van de vocrgevelrooiliin, welke ook niet mag overschreden worclen, wanneer gebouwd, ver nieuwd, veranderd of uitgebreid wordt. Even eens worden voorschriften vastgesteld met betrekking tot de achtergevelrooilijn, tot de hoogte der te bouwen perceelen, terwijl ook bijzondere voorschriften kunnen worden vastgesteld ter bepaling van de voor- of ach tergevelrooilijn aan een of meer bestaande of toekomstige wegen of deelen van wegen, waarvan de ligging in het raadsbesluit be paaldelijk is aangewezen. Hiervan kan door Ged. Staten voor een deel of voor een geheele gemeente vrijstelling worden verleend. De voorschriften, welke weh iervoor gesignaleerd hebben kunnen verschillend zijn naar gelang van den aard en de bestemming der woningen en der andere gebouwen alsmede van hunne ligging. De voorschriften ten aanzien van geheel of gedeeltelijk te vernieuwen, te veranderen of uit te breiden of nieuw te bouwen woningen of als woning in gebruik te nemen gebouwen of gedeelten daarvan zijn in deze wijzigin gen ook veranderd. Voortaan zullen dan door den gemeen' -^d voorschriften gege- naar waarnemingen verricht in den monren van 14 Maart U1«en Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te I>e Bildt Hoogste barometerstand 763.6 te al reyri. Laagste barometerstand 741.0 te Ha randa. pa" ^Verwachting, geldig tot den avond van 15 Meest matige, Zuidelijke tot ZuiwesteiüL wind; half tot zwaar bewolkt, aanv?n& met weinig of geen regen; iets zachter ven moeten worden met betrekking tot a grootte en indeeling van woningen, zoomede ligging en afmetingen van tot woningenbe hoorede vertrekken, trappen, toegangen portalen alsmede tot het hoogtepeil van h vloer der benedenvertrekken. Verder met 1^ trekking tot de privaten, de beschikbaarheid van drinkwater, de voorkoming van brandt vaar, de voorkoming van vochtigheid de v»r wijdering van water en vuil, den toevoer vf„" licht en lucht, de schoorsteenen temln gansch nieu wis dat ook voorschriften 1reJl ven moeten worden met betrekking tot h hechtheid der gebouwne, in het bijzonder van hunne fundeeringen, muren, kelderV vloeren, trappen, zolderingen en daken Ir* de nieuwe lezing van dit artikel volst rin« dat vrijwel de geheele bouw van wonino-en' enz. komt te vallen onder de Woningwèt§ Gewijzigd werd ook het gedeelte dezer dat de vergunning voor den bouw of verbouw regelde. Wordt dit wetsontwerp wet dan zat het verboden wezen om zonder schriftoiKL toestemming van B. en W. een woning 0fi]ff ander gebouw te bouwen of geheel of vonr een gedeelte te vernieuwen of te veranderen of uit te breiden om om krachtens eenis w kelijk recht tot woning in gebruik te nemen of als eigenaar of in eenige andere hoeriJ mgheid tot woning m gebruik te gev°n em gebouw of een gedeelte van een *ebonw laatstelijk niet als woning gebezigd n„' vergunning mag alleen en moet werden Je weigerd, wanneer het plan afwijkt van een goedgekeurd plan van uitbreiding, wanneer het plan betrekking heeft op gronden welke niet gelegen zijn aan een weg, welke niet vol doet aan de daarvoor gestelde voorschriften verder wanneer gebouwd zou worden in strijd met de voorschriften, die deze wet aan geeft of met een bouwverbod Bijzondere voorschriften worden r.og geprojecteerd, wanneer de bouw zou plaats vinden op grond, welke gelegen is op een terrein, waaromtrent wei een voorstel gedaan werd, maar nog geen beslissing genomen werd in het nitbrei- dingslpan enz. Geheel nieuw is ook wat wordt voorgesteld met betrekking tot kassen of andere bij alge- meenen maatregel van bestuur daarmede ge- 1-k te stellen bedrijfsgebouwen Voor het bou wen en het geheel of gedeeltelijk vernieuwen daarvan kan vergunning verleend worden met afw ijking van een goedgekeurd plan van uitbreiding of van de andere voorschriften der Woningwet. Deze vergunning mag ech ter niet worden verleend, wanneer de omrin gende wegen reeds geheel of gedeeltelijk zijn aangelegd, terwijl in de vergunning een ter mijn van ten hoogste tien jaren gesteld moet worden. Aan zulk een vergunning wordt verder de voorwaarde verbonden, dat na het verstrijken van den termijn de bewuste ge bouwen op eerste aanzegging van B en W. zonder recht op schadevergoeding te hunner keuze óf verwijderd óf in overeenstemming gebracht moeten worden met het plan van uitbreiding. Van de ovèrige wijzigingen, welke voorge steld worden in dit deel van de woningwet, welk deel bevat de voorschriften betreffende woningen en aan andere gebouwen te stellen eischen, memoreeren we nog, dat door de Groon gemeenten aangewezen kunnen wor den, die gezamenlijk het bedoelde toezicht kunnen uitoefenen. De regeling daarvan is onderworpen aan de goedkeuring der Ged. Staten. In dat geval kan een centrale ge meente door de overige gemeenten of door dc Kroon aan te wijzen, del eiding van het ge meenschappelijk toezicht en van de daarmede belaste ambtenaren worden ongedragen en zijn de ambtenaren van die gemeente bevoegd tot toepassing van de wet in de andere ge meenten, voor welke de gezamenlijke rege ling geldt. aHet h e r1 c h ten_^ DE KAASMARKT ALKMAAR, 13 Maart 1931. Op de he den gehouden kaasmarkt waren in totaal 65 stapels, wegende 65139 K.G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: r* briekskaas: 53 stapels Kleine 37 50; tl stapels Commissie 35. Alles met rijksmerk- Handel goed. Huisknecht„Uw Oom zegt meneerAls O daar een of. &hÖare ratUo 111 beeft' leunt binnenkomen maar bet uw Bottertje la om te komen togeeren, dan ls htl met thuis," JLondon OpimonL

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2